abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_154768945
quote:
6s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:17 schreef Nielsch het volgende:
Laat dikke vadsige mensen dan ook maar zelf hun scootmobiel, maagverkleining en dieetadvies betalen. Wedden dat als je dat er tegenover stelt dat ze al snel een stuk minder happig zijn.

Wat een kutonderzoeken zijn dit trouwens ook altijd. Enige uitkomst is: "alles wat ik nodig heb moet natuuuuuuuurlijk worden vergoed maar alles wat ik niet nodig heb moet niet worden vergoed want daar wil ik natuurlijk niet aan meebetalen."

Lekker verschillende groepen tegen elkaar opzetten. Arm vs. rijk, jong vs. oud, dik vs. dun... chapeau CBS!
Logisch gevolg van het feit dat de overheid zich overal mee bemoeit.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  donderdag 30 juli 2015 @ 17:35:42 #52
313372 Linkse_Boomknuffelaar
Stop de wapenlobby. Vrede!
pi_154768955
Alhoewel ik zelf geen alcohol nuttig, geen drank en drugs gebruik, kan ik me niet vinden in dit voorstel.

Het zorgstelsel is of was gebaseerd op solidariteit. Dus solidair met diegenen die pech hebben in het leven.

Drank en drugs is een vlucht uit de werkelijkheid, vanwege een ondraaglijke pijn in het leven. Natuurlijk is het beter wanneer iedereen wortelsap, vlierbessensap en zuurkoolsap van Luna e Terra nuttigt uit het Reformhuis en in plaats van een sigaret opsteekt, op een wortel knabbelt, maar velen hebben een dermate slechte opvoeding gehad, een rotleven en zien geen andere keuze dan overmatig alcohol te consumeren.

Natuurlijk is dat een verkeerde keuze. Alcohol maakt levens kapot, niet alleen het leven van de persoon zelf, ook de levens van de personen om hem/haar heen.
Die mensen moeten dus geholpen worden en niet gestraft. Zo'n persoon zit veelal ook reeds diep in de schulden, dus je kan geen bijdrage vragen van een alcoholist. Je moet een alcoholist niet laten begaan natuurlijk, een echte vriend zou een alcoholist aan zijn/haar oren trekken, het cafe uit en de Reformzaak in.

Uiteindelijk zal ook de alcoholist inzien dat vlierbessensap veel lekkerder is dan die smerige alcohol.

Moge de Geest van Rudolf Steiner met U allen zijn! _O_
pi_154770086
Alcoholist tot in de kist.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:32:37 #54
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_154770165
Terecht. Verzekeren is risico's afdekken en als je (in dit geval uit eigen beweging) een hoger risico vormt dan is het logisch dat je meer betaalt.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:33:13 #55
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154770178
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:32 schreef Janneke141 het volgende:
Terecht. Verzekeren is risico's afdekken en als je (in dit geval uit eigen beweging) een hoger risico vormt dan is het logisch dat je meer betaalt.
Dat geldt dus ook voor al die weekendsporters?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:35:58 #56
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_154770223
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:33 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Dat geldt dus ook voor al die weekendsporters?
Eerder voor de gipsvluchters. Voor de reguliere sporters moeten de geleerden eerst maar eens narekenen wat meer kost/oplevert, de winst van een gezonder leven of de kosten van een blessure. Het zou me niet verbazen als het weinig uitmaakt.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_154770265
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:35 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Eerder voor de gipsvluchters. Voor de reguliere sporters moeten de geleerden eerst maar eens narekenen wat meer kost/oplevert, de winst van een gezonder leven of de kosten van een blessure. Het zou me niet verbazen als het weinig uitmaakt.
anders laten we mensen gewoon dingen doen die ze willen doen. dat wat jij o.a. oppert past meer in een dictatuur, dat soort controledrang. al lijken we tegenwoordig al in een dictatuur te zitten; die van het geld.

ik vind dat dom. om de wereld in geldelijke termen te bekijken. dan hou je uiteindelijk niets over. ~:)
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:38:20 #58
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154770281
quote:
Als zorgkosten de norm zijn, kan zorgpremie voor rokende en te dikke mensen omlaag

De zorgpremie voor mensen met een ongezonde levensstijl kan omhoog adviseert de Raad voor de Volksgezondheid en de Zorg. Econoom Werner Brouwer ziet niet in waarom: de zorgkosten voor deze groep zijn lager, omdat zij relatief vroeg overlijden. De hogere premie is ook niet de geëigende manier om gezonder leven te propageren. Tenslotte is het idee simpelweg onuitvoerbaar: wie gaat bepalen wat een gezonde levensstijl is?

‘De vervuiler betaalt’

In een uitgelekt advies blijkt de Raad voor de Volksgezondheid en de Zorg (RVZ) minister Klink aan te raden rokers en mensen met overgewicht meer zorgpremie te laten betalen dan mensen met een gezonde levensstijl (NRC, 28-01-2010). Aangezien veel zorgkosten ontegenzeggelijk samenhangen met ongezond gedrag en de zorgkosten oplopen, wordt geschermd met het beginsel ‘de vervuiler betaalt’. De RVZ is niet de eerste om deze suggestie op te werpen. Hopelijk is zij wel de laatste. Er zijn namelijk drie belangrijke bezwaren tegen suggesties als deze.

Hoogste zorgkosten voor gezond levende mensen

Allereerst is de reden waarom rokers en mensen met overgewicht meer premie zouden moeten betalen tot dusver onduidelijk. Veel zorgkosten hangen inderdaad samen met ongezond gedrag. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de zorg goedkoper wordt wanneer mensen gezonder gaan leven. Dat is een zeer hardnekkig misverstand. Het is namelijk niet zo dat er dan geen zorgkosten worden gemaakt. Er worden dan alleen andere en vaak latere zorgkosten gemaakt. Mensen die roken of overgewicht hebben worden namelijk gemiddeld eerder ziek en krijgen andere ziekten dan mensen die gezond leven. Per jaar dat rokers en mensen met ernstig overgewicht leven zijn ze daardoor weliswaar duurder dan gezond levende mensen, maar ze leven ook korter dan gezond levende mensen. Juist op een hoge leeftijd (die veel rokers niet bereiken) worden relatief hoge kosten gemaakt.

Uiteindelijk maakt dit dat juist gezond levende mensen het duurst zijn voor de zorg, over hun hele leven gerekend. Recente berekeningen geven aan dat rokers zo’n 60.000 euro en mensen met ernstig overgewicht zo’n 30.000 euro goedkoper zijn over hun hele leven gerekend dan mensen met een gezonde levensstijl (Van Baal et al., 2008). Ongezond leven straft zich dan ook vooral door een korter leven en meer ziekte, niet door hogere zorgkosten. Overigens lijken deze getallen voor roken betrouwbaarder dan voor overgewicht, waar nog meer onduidelijk bestaat over de precieze invloed op levensduur.

..
http://www.mejudice.nl/ar(...)-dikke-mensen-omlaag
are we infinite or am I alone
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:38:47 #59
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154770295
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:35 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Eerder voor de gipsvluchters. Voor de reguliere sporters moeten de geleerden eerst maar eens narekenen wat meer kost/oplevert, de winst van een gezonder leven of de kosten van een blessure. Het zou me niet verbazen als het weinig uitmaakt.
Nou ja, uiteindelijk maakt het voor jou toch niet uit; wordt iemand alsnog dankzij een zeer 'gezond leven' 75, moesten toch bepaalde zaken al uit het basispakket? Jammer hoor... hebben mensen zo fijn gezond geleefd (waardoor o.a. Janneke niet te veel van haar belastingcentjes kwijt was aan onrendabel spul), worden ze alsnog met klem verzocht af te sterven wanneer de leeftijd net iets te hoog wordt.

Lekkere wereldje creëer jij. Damned if you do, damned if you don't.

Gehuichel is dit, meer niet.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  donderdag 30 juli 2015 @ 18:43:02 #60
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154770401
Wel een typisch Nederlandse uitkomst trouwens...

Dit land is echt finaal afgegleden naar ongekende niveaus van egoïsme sinds de 'glorieuze fortuynistische' revolte.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_154770545
Ik vind het een onzinnig onderzoek van het CBS, kan ik een belastingkorting krijgen als ik niet meer mee wil betalen aan zulke onderzoeken. :D
pi_154771048
quote:
6s.gif Op donderdag 30 juli 2015 17:35 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:

Moge de Geest van Rudolf Steiner met U allen zijn! _O_
Alsjeblieft niet zeg... Gestoorde kwakzalver, blergh!
pi_154771628
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
Wel een typisch Nederlandse uitkomst trouwens...

Dit land is echt finaal afgegleden naar ongekende niveaus van egoïsme sinds de 'glorieuze fortuynistische' revolte.
Als jij denkt dat dit nieuw is ben je niet goed wijs. De Nederlander is nooit anders geweest. Ook niet voor Fortuijn. Enneh, ik wed dat je deze uitkomst in vrijwel elk land ter wereld krijgt. Maar goed, jij hebt weer even je trollding kunnen doen. Wanneer vertrek je trouwens?
pi_154771732
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:26 schreef IntensiveGary het volgende:

De Nederlander is nooit anders geweest. Ook niet voor Fortuijn. Enneh, ik wed dat je deze uitkomst in vrijwel elk land ter wereld krijgt.
Nou vroeger was er nog wel wat solidariteit maar sinds we allemaal zogenaamde homo economicus geworden zijn vinden we het opeens noodzakelijk om maar alles in korte termijn cijfers te willen vangen. En zoals verschillende hier ook al aangegeven hebben zullen de meeste ongezond levende mensen ook minder kosten in totaal. Ik snap het ook niet dat overheden mensen zo lang mogelijk willen laten leven, de vergrijzing is nu al een probleem.
  donderdag 30 juli 2015 @ 19:31:59 #65
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154771737
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:26 schreef IntensiveGary het volgende:

[..]

Als jij denkt dat dit nieuw is ben je niet goed wijs. De Nederlander is nooit anders geweest. Ook niet voor Fortuijn. Enneh, ik wed dat je deze uitkomst in vrijwel elk land ter wereld krijgt. Maar goed, jij hebt weer even je trollding kunnen doen. Wanneer vertrek je trouwens?
Trollding... enkel wanneer je serieus geen grote veranderingen hebt gezien sinds 2002 in de algehele mentaliteit in Nederland.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_154771900
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:31 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]

Trollding... enkel wanneer je serieus geen grote veranderingen hebt gezien sinds 2002 in de algehele mentaliteit in Nederland.
Stel je niet zo aan man. Slik Fortuijn nou eens door. De man is al dertien jaar dood en je geeft 'm nog steeds overal de schuld van.

Als jij denkt dat één man, die nota bene niet eens verkozen is omdat 'ie toen al om zeep was geholpen, daadwerkelijk de complete volksaard van een land heeft weten te veranderen raad ik je aan een psychiater op te zoeken. Het enige dat hij heeft gedaan is de hypocrisie van een hoop mensen aangetoond. Blijkbaar heeft dat erg veel zeer gedaan. Jij bent dertien jaar later nog steeds butthurt :D

De gemiddelde persoon is een intolerante kneus. Ook jij. Deal with it. Dat zit 'm niet in Fortuijn, niet in 'de Nederlander', maar in de mens. Jij en de mensen die je mag zijn okee, de rest is een sukkel, dan wel een klootzak. Zo zit de mens nu eenmaal in elkaar.
pi_154772064
In 2013 werd een accijnsverhoging van 35 cent (sigaretten) en 60 cent (shag) ingevoerd en kwam er ruim 32 miljoen minder aan tabaksaccijns binnen dan in het jaar daarvoor.

En dat werd elke keer minder. Hoe zou dat nu komen? De benzine en alcohol hielpen ook niet echt. Totaal verwachtte de regering iets van 117 miljard van al die alcohol, benzine en sigaretten verbruikers.

Aardig bedrag wanneer de alcohol en sigeretten verbruikers weg vallen. Wat zullen we nu gaan belasten met meer belasting, want het moet toch ergens weg komen.

De verzekeraars heb ik nooit horen klagen. Ik denk echt dat het een wassen neus is en insprinkt op de massa.
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
  donderdag 30 juli 2015 @ 19:54:09 #68
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_154772183
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:47 schreef paddy het volgende:
Wat zullen we nu gaan belasten met meer belasting, want het moet toch ergens weg komen.
Hamburgers.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  donderdag 30 juli 2015 @ 20:09:02 #69
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154772504
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:40 schreef IntensiveGary het volgende:

[..]

Stel je niet zo aan man. Slik Fortuijn nou eens door. De man is al dertien jaar dood en je geeft 'm nog steeds overal de schuld van.

Als jij denkt dat één man, die nota bene niet eens verkozen is omdat 'ie toen al om zeep was geholpen, daadwerkelijk de complete volksaard van een land heeft weten te veranderen raad ik je aan een psychiater op te zoeken. Het enige dat hij heeft gedaan is de hypocrisie van een hoop mensen aangetoond. Blijkbaar heeft dat erg veel zeer gedaan. Jij bent dertien jaar later nog steeds butthurt :D

De gemiddelde persoon is een intolerante kneus. Ook jij. Deal with it. Dat zit 'm niet in Fortuijn, niet in 'de Nederlander', maar in de mens. Jij en de mensen die je mag zijn okee, de rest is een sukkel, dan wel een klootzak. Zo zit de mens nu eenmaal in elkaar.
Uiteraard, dat zal het zijn.

Toon me even aan waar voor 2002 de overheid het in diens hoofd haalde om zelfs maar het idee om bejaardentehuizen te sluiten opperde; om verzorgingstehuizen massaal te sluiten, om de zorg te privatiseren, om uitkeringsgerechtigden in fabriekshallen te flikkeren als 'tegenprestatie', om werklozen met verhuizing te dreigen (en dat terwijl ze in deze 'participatiesamenleving' nu juist moeten terugvallen op een 'sociaal netwerk' in de buurt), om studiefinanciering af te schaffen etc.

Erg recalcitrant en quasi-onverschillig, die houding van jou, maar daar heeft de doorsnee Nederlandse burger op dit moment geen moer aan...

Kennelijk heb jij de tijd van Paars niet meegekregen. Dan had je wel beleefd dat sinds 11 september 2001 plotseling en ineens álles in Nederland klote was (begon uiteraard met de 'buitenlanders') en álles helemaal anders moest.

En naar een psychiater gaan, dat wordt ook lastig voor de minder kapitaalkrachtigen onder ons.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  donderdag 30 juli 2015 @ 20:10:08 #70
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_154772532
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:31 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Nou vroeger was er nog wel wat solidariteit maar sinds we allemaal zogenaamde homo economicus geworden zijn vinden we het opeens noodzakelijk om maar alles in korte termijn cijfers te willen vangen. En zoals verschillende hier ook al aangegeven hebben zullen de meeste ongezond levende mensen ook minder kosten in totaal. Ik snap het ook niet dat overheden mensen zo lang mogelijk willen laten leven, de vergrijzing is nu al een probleem.
Jij begrijpt het.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  Forum Admin donderdag 30 juli 2015 @ 20:18:56 #71
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_154772792
Lekker neoliberaal populistisch alles tot een rekensom reduceren. Waar eindigt dit? Hogere premie als je sport? Of als je hartklachten in de familie hebt?

Volgens mij leveren rokers geld op voor de schatkist trouwens.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Forum Admin donderdag 30 juli 2015 @ 20:19:50 #72
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_154772821
quote:
7s.gif Op woensdag 29 juli 2015 11:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Is er al domheids-belasting?
Boetes.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_154772924
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 19:31 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Nou vroeger was er nog wel wat solidariteit maar sinds we allemaal zogenaamde homo economicus geworden zijn vinden we het opeens noodzakelijk om maar alles in korte termijn cijfers te willen vangen. En zoals verschillende hier ook al aangegeven hebben zullen de meeste ongezond levende mensen ook minder kosten in totaal. Ik snap het ook niet dat overheden mensen zo lang mogelijk willen laten leven, de vergrijzing is nu al een probleem.
Het Dagobert-Ducksyndroom hè: Hoe rijker we worden, hoe meer we ieder dubbeltje om gaan draaien.
pi_154773730
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 18:32 schreef Janneke141 het volgende:
Terecht. Verzekeren is risico's afdekken en als je (in dit geval uit eigen beweging) een hoger risico vormt dan is het logisch dat je meer betaalt.
Dus iedereen die geregeld meer dan zes theelepels suiker per dag consumeert zou eigenlijk meer moeten betalen.
pleased to meet you
pi_154773830
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 20:52 schreef moussie het volgende:

[..]

Dus iedereen die geregeld meer dan zes theelepels suiker per dag consumeert zou eigenlijk meer moeten betalen.
Mits er bewijs voor is natuurlijk, maar dat is natuurlijk wel te regelen door een paar onverwachte controles van de koelkastgestapo.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')