Handige linksSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op 06jul15 geeft ruim 60% steun aan het "OXI=Nee" van Tsipras die hiermee een psychologisch klimaat en mandaat denkt te hebben om door te gaan met Griekse onderhandelingen.
Helaas voor Tsipras trekt de EU zich niets aan van deze "vreemde" stemming en legt nu Griekenland een nog veel zwaarder pakket van eisen op. Griekenland heeft ondertussen veel meer steun nodig nl. 50 Miljard Euro.
Op 7 Juli 2015 hebben EU president Tusk met EC baas Juncker, er schoon genoeg van en zeggen Griekenland de wacht aan. Dit komt keihard en duidelijk aan.
Uiterlijk op 13 Juli 2015 moet er tijdens de ingelaste EU-top summit, overeenstemming zijn. Anders is het "grexit".
Deze move zet Griekenland zwaar onderdruk en minister Varoufakis geeft z'n portefeuille door aan vriend Tsakalotos. Varoufakis ligt moeilijk in de EU en steunt zo met z'n afwezigheid, zijn premier Tsipras.
In de week voorafgaand aan de deadline van 13jul15 wordt veel onderhandeld en loopt het benodigde bedrag op tot ca ¤70 Miljard. Probleem is dat de EU, Griekenland niet echt meer vertrouwd.
Heel opmerkelijk is dat Griekenland nu wel akkoord gaat met wat zij eerder op 25jun15 afwees. Sterker, zij is bereid eerdere wetten sinds het aantreden kabinet Tsirpas (25jan15) terug te draaien. Hoofdreden is Griekenland zeker niet uit EU noch zonder Euro wil.
Op zaterdag 12jul15 houden de EU ministers van financiën een lange meeting maar komen er niet echt uit. Intussen wordt duidelijk dat Griekenland nu zelfs ca ¤82-86 Miljard nodig heeft. Duitsland, MinFin Schaüble, wil ook een hard onderpand van ¤50 Miljard.
Het daaropvolgend overleg op Zondag 13ul15 met de 28 EU Regeringsleiders wordt door EU President Tusk omgezet naar één van alleen de Eurozone (19).
Na 17 uur vergaderen en uitoefenen van zeer veel druk binnenin combi Tusk, Merkel, Juncker en Tsipras, gaat Griekenland akkoord met een zeer zwaar pakket aan eisen. De eisen moeten uiterlijk 15 juli 2015 zijn goedgekeurd door het Griekse parlement.
Ook aantal EU landen (ca 6 of 7?) moeten nog hun nationale akkoord geven, hierbij zou mogelijk Finland dwarsliggen kunnen zijn vanwege haar interne (verkiezings)afspraken.
Na de moeizame dagen zijn de EU leiders teruggekeerd naar huis voor hun nationaal overleg. Voor Tsipras/Griekenland breken zware tijden aan omdat hij nu zijn parlement moet zien te overtuigen van het Agreekment. Binnen zijn partij, Syriza, is heftige weerstand en hij zal dan ook wat mensen moeten wisselen om met hulp van de oppositie, proberen de stemming er doorheen te jassen. Als vanouds, ontstaan in Griekenland revoltes bij de leiding en zelfs de 2e kamer gaat het proces procedurele proberen te traineren.
Andere leiders zijn vreugdevoller thusigekomen w.o Rutte die een verkiezingsbelofte moest verbreken (geen geld naar Griekenland) en Dijsselbloem voor de komende 2.5 jaar mocht aanhouden als Eurogroep voorzitter. Minf.Fin Guidon is hiermee afgeserveerd en kan in Spanje waarschuwen hoe de Sirtaki voor Griekenland op de Stieren doodloopt. Engeland, criticaster, lijkt toch verder te worden betrokken in hun "verplichte" Eurobijdrage aan Griekenland, er is helemaal geen vrijkaart voor Cameron. President Hollande van Frankrijk kon thuis trots vertellen dat dankzij hem, Kanselier Merkel van Duitsland op aangave van Min.Fin Schaüble, Griekenland op de kapot geslagen knieën heeft gekregen. Nu nog afwachten of dit door Amerika wenselijk is verlopen, Jacob Lew (Min.Fin VS) komt op bezoek bij o.a. Draghi de geldmachine.
Op 14 Juli 2015 jour de la Bastille, toevallig ook de dag van het historisch Iraanse-Nucleaire akkoord, kwam ook een zogenaamd geheim IMF rapport op de proppen waarin werd aangetekend dat de ontlasting voor Griekenland te weinig is en dat moet worden getwijfeld of Grikenland kan voldoen aan de aflossingen. Dit is/wordt om onduidelijk redenen aangegrepen om schrik aan te jagen.
15jul15 In Griekenland wordt gebrainstormd, couos voorbereid en mobiliseren mensen zich om te protesteren tegen de oneerlijke eisen uit Brussel. Dijsselbloem vindt het oneerlijk wanneer Griekenland niet wil hervormen.
15jul15 18u00 Er doen zich onverwachte ontwikkelingen voor. Zover duidelijk wil het IMF geen akkord geven wat Griekenland wel wil. Verder zeer opmerkelijk is een detail verslag opgedoken omtrent de nacht van Tsipras en heeft de vakantiehoudende Yanis Varoufakis op zijn site, zeer stevige kritiek geuit..
Op het forum wordt driftig gespeurd, gediscussieerd omtrent gevoel, legaliteit, juistheid en grondslag van de Griekse situatie. Soms lopen de gemoederen wat op omdat we nu eenmaal praten over menselijk waarden versus zakelijke afspraken in een politiek mijnenveld.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belangrijke data:
30jun15 Betaling IMF ¤1,5M --> Griekenland heeft niet betaald.
20jul15 Betaling ECB ¤1,6M http://www.reuters.com/ar(...)dUSL8N0ZG1QR20150630
22jul15 Grieks Parlement moet eisen wettigen
20aug15 Betaling ¤3.2M aan ECB
M.vr.gr Vallon (11,12,13, 15jul15)
Credits to TS Vigen (18jun15) en natuurlijk alle anderen.
[ Bericht 6% gewijzigd door Vallon op 15-07-2015 19:08:29 (IMF) ]"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Ja, dat blijft een probleem, ook voor de nationale politiek natuurlijk. Maar hoe sterker de centralisering, hoe erger het wordt. Dat geldt trouwens ook voor de Griekse regeringsleiders, die vooral naar de consequenties voor de eigen burgers kijken en niet voor ogen hebben hoe een Nederlander of Italiaan hierdoor wordt geraakt. Dat is ook niet hun taak, zou je kunnen betogen, maar tegelijkertijd wordt wel aan Europeanen om solidariteit met de Grieken gevraagd.quote:Op woensdag 15 juli 2015 12:27 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Wat zich wreekt is dat het op dit niveau over cijfertjes op een excelsheet gaat, of grafiekjes op een bloomberg terminal. Op dat niveau wordt uit het oog verloren dat het om echte mensen gaat...
Grexit, want alleen Frankrijk en Italy wilden Griekenland nog steunen maar niet ten koste van de Euro of de EU.quote:Op woensdag 15 juli 2015 12:51 schreef DustPuppy het volgende:
Het begint er nu toch wel op te lijken dat hele feestje niet doorgaat.
Alternatieve scenario's iemand? Parlement stemt tegen en dan?
Dat is menselijk. Zodra het over grote aantallen gaat ben je al heel gauw de menselijke implicaties kwijt.quote:Op woensdag 15 juli 2015 12:54 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ja, dat blijft een probleem, ook voor de nationale politiek natuurlijk. Maar hoe sterker de centralisering, hoe erger het wordt. Dat geldt trouwens ook voor de Griekse regeringsleiders, die vooral naar de consequenties voor de eigen burgers kijken en niet voor ogen hebben hoe een Nederlander of Italiaan hierdoor wordt geraakt. Dat is ook niet hun taak, zou je kunnen betogen, maar tegelijkertijd wordt wel aan Europeanen om solidariteit met de Grieken gevraagd.
(Het valt me overigens op dat vaak over "de Europeanen" wordt gesproken, alsof de Grieken zelf daar allang niet meer toe behoren.)
Ik vond het in het interview dat eerder werd genoemd ook frappant om te lezen dat de Griekse economen naar overleg gingen alsof het een soort wetenschappelijke conferentie was en daar ontdekten dat het politici helemaal niet om ideeën is te doen. Ik kan me daar een levendige voorstelling van maken; het zou waarschijnlijk ook mijn grootste frustratie in de politiek zijn.
Dit is toch armoede?twitter:JenniferMerode twitterde op woensdag 15-07-2015 om 12:24:34European commission confirms #efsm programme because of "obvious absence of any other solution," says dombrovskis, I.e no bilateral loans. reageer retweet
Natuurlijk gaat het wel door, er gaan alleen wat koppen rollen binnen Syrizaquote:Op woensdag 15 juli 2015 12:51 schreef DustPuppy het volgende:
Het begint er nu toch wel op te lijken dat hele feestje niet doorgaat.
Alternatieve scenario's iemand? Parlement stemt tegen en dan?
Maar dat kan ook helemaal niet anders.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:01 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat is menselijk. Zodra het over grote aantallen gaat ben je al heel gauw de menselijke implicaties kwijt.
"One death is a tragedy, a million deaths is a statistic."
Als het door het parlement komt krijg je waarschijnlijk een 'popular revolt' resulterend in nieuwe verkiezingen. Just my 2 cents.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:03 schreef remlof het volgende:
[..]
Natuurlijk gaat het wel door, er gaan alleen wat koppen rollen binnen Syriza
Linksen in o.a. Frankrijk die alleen met andermans geld socialistisch willen doen?quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:03 schreef DustPuppy het volgende:
Dit is toch armoede?twitter:JenniferMerode twitterde op woensdag 15-07-2015 om 12:24:34European commission confirms #efsm programme because of "obvious absence of any other solution," says dombrovskis, I.e no bilateral loans. reageer retweet
Ik denk dat ze die verkiezingen dan even opschorten en met een regering van nationale eenheid komen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:05 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Als het door het parlement komt krijg je waarschijnlijk een 'popular revolt' resulterend in nieuwe verkiezingen. Just my 2 cents.
Die eenheid lijkt me momenteel ver te zoeken.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:07 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik denk dat ze die verkiezingen dan even opschorten en met een regering van nationale eenheid komen.
Zomaar mijn gok hoor.
Hoezo, er is een gewoon een meerderheid in het Griekse parlement voor het aannemen van die wetten.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:11 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Die eenheid lijkt me momenteel ver te zoeken.
Ze hebben niet genoeg bevoegdheden....quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:03 schreef DustPuppy het volgende:
Dit is toch armoede?twitter:JenniferMerode twitterde op woensdag 15-07-2015 om 12:24:34European commission confirms #efsm programme because of "obvious absence of any other solution," says dombrovskis, I.e no bilateral loans. reageer retweet
Met een Syriza dat op scheuren staat. Het gaat niet alleen om het erdoor jassen van een door het IMF ongesteund akkoord. Dit kan Griekenland politiek verlammen en grote gevolgen hebben.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:16 schreef remlof het volgende:
[..]
Hoezo, er is een gewoon een meerderheid in het Griekse parlement voor het aannemen van die wetten.
Ja, dankzij de instemming van m.n. de twee partijen die met hun clientelisme de afgelopen 30 jaar Griekenland zozeer in de problemen hebben gebracht. Dus of die steun nou de geloofwaardigheid verhoogt dat het hele programma ook daadwerkelijk effectief uitgevoerd kan worden?quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:16 schreef remlof het volgende:
[..]
Hoezo, er is een gewoon een meerderheid in het Griekse parlement voor het aannemen van die wetten.
Gelukkig ligt de macht over het geld voor het grote deel in handen van de lidstaten. Die 4e Reich nazi's zal het een worst wezen waar het geld vandaan komt. De commissie kan toch niet weggestemd worden door de bevolking.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ze hebben niet genoeg bevoegdheden....
Godwin, jij bent af.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:23 schreef Confetti het volgende:
[..]
Gelukkig ligt de macht over het geld voor het grote deel in handen van de lidstaten. Die 4e Reich nazi's zal het een worst wezen waar het geld vandaan komt. De commissie kan toch niet weggestemd worden door de bevolking.
De grootste gevolgen heeft het als er nu niet doorgepakt wordt. En dat beseft iedereen terdege gelukkig.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:19 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Met een Syriza dat op scheuren staat. Het gaat niet alleen om het erdoor jassen van een door het IMF ongesteund akkoord. Dit kan Griekenland politiek verlammen en grote gevolgen hebben.
We zullen zien. Ik moet overigens nog zien dat de Duitsers hiermee in gaan stemmen. En dan mag het IMF van zichzelf ook nog niet meedoen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:30 schreef remlof het volgende:
[..]
De grootste gevolgen heeft het als er nu niet doorgepakt wordt. En dat beseft iedereen terdege gelukkig.
quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:23 schreef Confetti het volgende:
[..]
Gelukkig ligt de macht over het geld voor het grote deel in handen van de lidstaten. Die 4e Reich nazi's zal het een worst wezen waar het geld vandaan komt. De commissie kan toch niet weggestemd worden door de bevolking.
Zijn er andere socialisten?quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:07 schreef Igen het volgende:
[..]
Linksen in o.a. Frankrijk die alleen met andermans geld socialistisch willen doen?
Ik geloof niet dat iedereen dat beseft. De vraag is of génoeg Grieken het beseffen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:30 schreef remlof het volgende:
[..]
De grootste gevolgen heeft het als er nu niet doorgepakt wordt. En dat beseft iedereen terdege gelukkig.
Socialisten die met eigen geld socialistisch doen, die zitten bij de SP toch?quote:
Die reich... Hoe durft ie!quote:
Ik zie vooral mensen die met andermans geld heel kapitalistisch doen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:07 schreef Igen het volgende:
[..]
Linksen in o.a. Frankrijk die alleen met andermans geld socialistisch willen doen?
Ja, nou is dat ook het karakter van kapitalisme hè.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:41 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik zie vooral mensen die met andermans geld heel kapitalistisch doen.
De linkervleugel van Syriza schijnt uit de euro te willen en socialistisch te willen doen met de geldpers. Dan betaalt tenminste het land zelf voor socialistisch beleid, ipv. te willen dat een ander land ervoor betaalt.quote:
Nee, eigenlijk niet. Het financieel stelsel heeft eigenlijk niet zoveel met kapitalisme te maken, en het spekken van banken met belastinggeld al helemaal niet.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:43 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, nou is dat ook het karakter van kapitalisme hè.
Jawel, het zou juist rechts / libertarisch zijn om te zeggen dat de gewone modale man die een spaarrekening bij een instabiele Griekse bank heeft, dom is geweest en dat die z'n geld kwijt is als de bank failliet gaat. Het is links om dat te proberen te voorkomen (in dit geval door een bankenredding).quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk niet. Het financieel stelsel heeft eigenlijk niet zoveel met kapitalisme te maken, en het spekken van banken met belastinggeld al helemaal niet.
Het gaat hier over kapitalisme, niet over jouw links rechtse hokjesdrang.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Jawel, het zou juist rechts / libertarisch zijn om te zeggen dat de gewone modale man die een spaarrekening bij een instabiele Griekse bank heeft, dom is geweest en dat die z'n geld kwijt is als de bank failliet gaat. Het is links om dat te proberen te voorkomen (in dit geval door een bankenredding).
Ik denk daar anders over, stel de staat heeft belang bij een bank redding, er geld heeft staan op de een of andere manier?quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk niet. Het financieel stelsel heeft eigenlijk niet zoveel met kapitalisme te maken, en het spekken van banken met belastinggeld al helemaal niet.
Al voorbij gekomen?quote:Griekse onderminister van Financiën stapt uit protest op
De Griekse onderminister van Financiën, Nadia Valavani, is volgens Griekse media woensdag opgestapt uit protest tegen ''de nutteloze maatregelen'' die de Europese schuldeisers haar land opleggen.
''Wat vandaag op tafel ligt, is zo deprimerend en het biedt geen oplossing voor de mensen of voor het land'', schreef de bewindsvrouw aan premier Alexis Tsipras over de economische koers die de regering zou moeten volgen.
Woensdagavond stemt het Griekse parlement over de jongste plannen waarmee Griekenland in ruil nieuwe noodkredieten krijgt. Eerder liet de minister van Defensie, Panos Kammenos, al weten faliekant tegen de plannen van de geldschieters te zijn. Hij stapte echter niet op.
Tsipras ziet het overigens zelf ook niet zitten, maar hij heeft dinsdagavond betoogd geen andere keuze te hebben dan de maatregelen uit te voeren om Griekenland binnen de eurozone te houden en om straks over kwijtschelding van schulden verder te praten.
Is toch wel een flinke stap voor zo een land niet?quote:
Ja, elke corrupte die opstapt is winst.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:53 schreef john2406 het volgende:
[..]
Is toch wel een flinke stap voor zo een land niet?
Ik ben niet rechts, ik heb nota bene op een aan Syriza gelieerde Nederlandse fractie gestemd bij de afgelopen Europese verkiezingen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:51 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat hier over kapitalisme, niet over jouw links rechtse hokjesdrang.
Genoeg Griekse parlementariërs lijken het wel te beseffen en dat is wat op dit moment telt.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:35 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat iedereen dat beseft. De vraag is of génoeg Grieken het beseffen.
mits Engeland natuurlijk de boel niet blokkeert van dit 'EU-potje'quote:'Grieks overbruggingskrediet uit EU-potje'
Alle 28 landen van de Europese Unie zouden mee moeten betalen aan het overbruggingskrediet voor Griekenland.
Geld geparkeerd in een noodpotje bij de Europese Commissie, EFSM genaamd, is de enige en ''beste'' oplossing om Griekenland op korte termijn te helpen.
Dat stelt vicevoorzitter van de Europese Commissie Valdis Dombrovskis (de Euro) woensdag op een persconferentie.
Dit noodpotje is gevuld door alle EU-landen. Toen de eurolanden het permanente noodfonds ESM oprichtten, werd afgesproken dat het noodpotje niet meer zou worden gebruikt om eurolanden financieel te helpen. Landen als het Verenigd Koninkrijk hebben hier al op gewezen en weigeren dan ook toestemming te geven.
Dombrovskis zei dat hier een oplossing voor moet worden gevonden. Zo zou er iets geregeld kunnen worden in de vorm van een onderpand voor de niet-eurolanden, zodat ze beschermd zijn als Athene de lening niet terugbetaalt.
''Dit is geen makkelijke optie. Wij zijn op de hoogte van de zorgen van enkele niet-eurolanden. We snappen hun zorgen en we moeten dit aanpakken'', zei Dombrovskis. Maar volgens de Let is er op dit moment geen andere mogelijkheid, aangezien er geen kans is dat eurolanden bereid zijn direct geld te lenen aan Griekenland.
Er wordt op dit moment onderhandeld over het gebruik van dit EU-potje. Een overeenkomst is er nog niet. Brussel wil dat het potje voor maximaal drie maanden klaar staat of totdat er een derde steunprogramma is.
Griekenland heeft voor medio augustus 12 miljard euro nodig om aan zijn betalingsverplichtingen te voldoen. Maar voor die tijd is er nog geen akkoord over een derde steunpakket en dus is er een overbruggingskrediet nodig
Het gaat ook niet over jou.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik ben niet rechts, ik heb nota bene op een aan Syriza gelieerde Nederlandse fractie gestemd bij de afgelopen Europese verkiezingen.
Ik had het over kapitalisme, jij begon over links en rechts.quote:Maar ook Tsipras & co. willen liever niet dat iedereen z'n spaargeld kwijt is en dat iedereen hun inkomen wordt gehalveerd door een in waarde kelderende nieuwe drachme. En dat terwijl het een linkse partij is.
Wat jouw persoonlijke definities van links en rechts zijn is verder niet zo interessant.
Uiteraard als het zo is, maar de vraag kun je niet beantwoorden, als ze daar opstappen krijgen ze ook nog geld?quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:54 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Ja, elke corrupte die opstapt is winst.
Ik had het over linkse socialisten. Jij zet daar kapitalisme tegenover maar blijkbaar niet rechts, nou, prima, linkse kapitalisten dan, whatever, als jij er maar blij van wordt.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:57 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat ook niet over jou.
[..]
Ik had het over kapitalisme, jij begon over links en rechts.
In Griekenland zijn ministers ook kamerlid dus is dat wel aannemelijk.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:57 schreef john2406 het volgende:
[..]
Uiteraard als het zo is, maar de vraag kun je niet beantwoorden, als ze daar opstappen krijgen ze ook nog geld?
Dan als het niet zo is lijkt het me toch niet corrupt of wel, dan bleef ik teminste zitten en deed wat me opgedragen werd.
Linksom of rechtsom.
Net zo aannemelijk dat de jongere werkeloze van het pensioen van hun vader of opa mag leven?quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:02 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
In Griekenland zijn ministers ook kamerlid dus is dat wel aannemelijk.
Je kunt het spekken van banken best als socialisme voor de rijken kenschetsen, dat maakt de financiele sector niet naar zijn aard kapitalistisch.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik had het over linkse socialisten. Jij zet daar kapitalisme tegenover maar blijkbaar niet rechts, nou, prima, linkse kapitalisten dan, whatever, als jij er maar blij van wordt.
Zelfs van hun overleden vader. Niets is daar te gek.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:03 schreef john2406 het volgende:
[..]
Net zo aannemelijk dat de jongere werkeloze van het pensioen van hun vader of opa mag leven?
Ach ja hier kan zorg toeslag en huurtoeslag naar Roemenie toe gestuurd worden, niet?quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:04 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Zelfs van hun overleden vader. Niets is daar te gek.
Hier kan ik me geheel in vinden. Van het huidige akkoord wordt niemand beter behalve politci die meer macht naar zich toetrekken, zich aan hun verantwoordelijkheid onttrekken en de rekening hiervan bij de belastingbetalers dumpen zowel in Griekenland alswel de overige EU-lidstaten.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:45 schreef Igen het volgende:
[..]
De linkervleugel van Syriza schijnt uit de euro te willen en socialistisch te willen doen met de geldpers. Dan betaalt tenminste het land zelf voor socialistisch beleid, ipv. te willen dat een ander land ervoor betaalt.
Zo toch,quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:07 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ach ja hier kan zorg toeslag en huurtoeslag naar Roemenie toe gestuurd worden, niet?
De pot verwijt de ketel of hoe zegt men dat?
Wij hebben wel iets te zeggen maar enkel als we niet op de D66, de PvdA, de VVD, het CDA of de CU/SGP stemmen. Pick your poison. Stem met zijn allen op de SP, de PvdD en de PVV en er kan veel veranderen m.b.t. de houding van Nederland t.o.v. de EU.quote:Op woensdag 15 juli 2015 02:57 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit idiote mens van D66 zit met een mandaat van de Nederlandse kiezer de VSE te verkondigen. We hebben helemaal niks meer te zeggen, geloof ik. Niet over Griekenland, niet over onze grenzen, niet over ons asielbeleid en niet over de ongebreidelde expansie van de EU.
[ afbeelding ]
Bron afbeelding: GeenStijl
Die Sophie in 't Veld doet echt m'n tenen krommen, met haar afschuwelijke Nederlandse accent als ze een taal spreekt die Engels moet voorstellen. Echt beschamend.
Geheel toevallig maar het komt goed uit.quote:
Is het dan niet makkelijker om naar Griekenland te emigreren?quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wij hebben wel iets te zeggen maar enkel als we niet op de D66, de PvdA, de VVD, het CDA of de CU/SGP stemmen. Pick your poison. Stem met zijn allen op de SP, de PvdD en de PVV en er kan veel veranderen m.b.t. de houding van Nederland t.o.v. de EU.
Ja maar dan hoop maar dat ze niet teveel stemmen krijgen en er voldoende oppositie zit, macht kan een mens flink veranderen hoor!quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wij hebben wel iets te zeggen maar enkel als we niet op de D66, de PvdA, de VVD, het CDA of de CU/SGP stemmen. Pick your poison. Stem met zijn allen op de SP, de PvdD en de PVV en er kan veel veranderen m.b.t. de houding van Nederland t.o.v. de EU.
Het begint te rommelen.twitter:JaapJansen twitterde op woensdag 15-07-2015 om 14:14:25Griekse onderminister Financiën, Nadia Valavani, en secretaris-generaal Financiën, Manos Manousakis, hebben hun ontslag ingediend reageer retweet
Een ideologie kan toch niet amoreel zijn?quote:Op woensdag 15 juli 2015 08:40 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mooi interview! Het heeft voor mij meer duidelijk gemaakt over de percepties in het land zelf dan welk ander stuk dat ik heb gelezen.
(Het blijft voor mij als anti-socialist onbegrijpelijk dat slimme mensen zich door een immorele ideologie laten inpakken, maar m'n weerzin zit de waardering voor dit interview niet in de weg.)
PVV wordt een njet, PvdD heb ik zo mijn bedenkingen bij (gek kerkje-bedenkingen) en SP...? Ik heb met die Ulenbelt contat gehad, maar die schijnt het allemaal niet zo interessant te vinden. Nu is Ulenbelt niet de SP, maar de houding van die man is wat mij betreft niet al te scherp.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wij hebben wel iets te zeggen maar enkel als we niet op de D66, de PvdA, de VVD, het CDA of de CU/SGP stemmen. Pick your poison. Stem met zijn allen op de SP, de PvdD en de PVV en er kan veel veranderen m.b.t. de houding van Nederland t.o.v. de EU.
Dan kan je de VVD (veel dommer dan Elias - "Europa, best belangrijk" - en Zijlstra is niet mogelijk) en de PvdA (Sharon Dijksma) en het CDA (Maria van der Hoeven) ook direct van je lijstje afstrepen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:18 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
PVV wordt een njet, PvdD heb ik zo mijn bedenkingen bij (gek kerkje-bedenkingen) en SP...? Ik heb met die Ulenbelt contat gehad, maar die schijnt het allemaal niet zo interessant te vinden. Nu is Ulenbelt niet de SP, maar de houding van die man is wat mij betreft niet al te scherp.
Een ideologie kan toch niet amoreel zijn?quote:Op woensdag 15 juli 2015 08:40 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mooi interview! Het heeft voor mij meer duidelijk gemaakt over de percepties in het land zelf dan welk ander stuk dat ik heb gelezen.
(Het blijft voor mij als anti-socialist onbegrijpelijk dat slimme mensen zich door een immorele ideologie laten inpakken, maar m'n weerzin zit de waardering voor dit interview niet in de weg.)
Het is nog lang niet zeker of Griekenland in de eurozone blijft in ieder geval. Wat de titel overigens wel doet suggereren.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:19 schreef john2406 het volgende:
Ik hoop het niet maar ik denk dat het hele geval nog een echo krijgt van heb ik jouw daar?
Ik denk dat wat je zegt dat als je je bedenkingen hebt tav hoe het nu gaat met de EU idd beter op een EU-sceptische partij kunt stemmen, alleen als PVV, SP en PvdD de enigen zijn, dan weet ik niet meer waarop je moet stemmen. En ja, Ulenbelt is niet de SP, echter ik zie ze zich vooral met onbeduidende zaken bezighouden en niet met dit soort dingen. Het niveau ligt gewoon wat laag bij SP. Niet scherp genoeg. En dat merk je ook bij PvdA en GL, trouwens. Ze houden graag allemaal wat bakerpraatjes over hoe het zou moeten zijn, ze gaan niet echt aan de slag met hoe het nu is.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dan kan je de VVD (veel dommer dan Elias - "Europa, best belangrijk" - en Zijlstra is niet mogelijk) en de PvdA (Sharon Dijksma) en het CDA (Maria van der Hoeven) ook direct van je lijstje afstrepen.
1 politicus bepaalt niet de partij, de SP heeft ook een aantal zeer intelligente kamerleden. Je mag op een van de andere partijen stemmen maar je weet dat je dan ook voor de huidige houding van Nederland in de EU stemt, je verliest met die stem het recht om daarover te klagen.
Er zitten twee prima keuzes tussen, de SP en de PvdD functioneren prima in de landelijke politiek.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik denk dat wat je zegt dat als je je bedenkingen hebt tav hoe het nu gaat met de EU idd beter op een EU-sceptische partij kan stemmen, alleen als PVV, SP en PvdD de enigen zijn, dan weet ik niet meer waarop je moet stemmen.
Dus stem op de SP als je twijfelt tussen die drie partijen.quote:Het niveau ligt gewoon wat laag bij SP. Niet scherp genoeg. En dat merk je ook bij PvdA en GL, trouwens. Ze houden graag allemaal wat bakerpraatjes over hoe het zou moeten zijn, ze gaan niet echt aan de slag met hoe het nu is.
Nee, maar wat als ik de enigste ben die geen 9 tot 5 mentaliteit heb, en de zaak alleen op mij draaid, hoe lang houd ik dat vol als ik hetzelfde betaald krijg als de rest?quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:11 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Zo toch,
Als iemand de sloot in springt spring je er dan achteraan?
Nou wil de SP ook nog wel eens doorschieten in hun links zijn. Zoals gisteren bijvoorbeeld toen ze zich zorgen maakten dat het Engelstalige hoger onderwijs wel eens voor een elite kon zorgen die een ander taal sprak dan de rest van het volk.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik denk dat wat je zegt dat als je je bedenkingen hebt tav hoe het nu gaat met de EU idd beter op een EU-sceptische partij kan stemmen, alleen als PVV, SP en PvdD de enigen zijn, dan weet ik niet meer waarop je moet stemmen. En ja, Ulenbelt is niet de SP, echter ik zie ze zich vooral met onbeduidende zaken bezighouden en niet met dit soort dingen. Het niveau ligt gewoon wat laag bij SP. Niet scherp genoeg. En dat merk je ook bij PvdA en GL, trouwens. Ze houden graag allemaal wat bakerpraatjes over hoe het zou moeten zijn, ze gaan niet echt aan de slag met hoe het nu is.
Zorgen over verengelsing hoger onderwijsquote:Is het wel goed als studenten op universiteiten en hogescholen veel lessen in het Engels krijgen? Tussen 2009 en 2013 is het Engelstalige onderwijsaanbod op universiteiten gestegen van 64 naar 80 procent. Op hogescholen wordt circa 15 procent in het Engels aangeboden.
De SP is er niet gerust op en vraagt zich af of de verengelsing leidt tot een "gesegregeerde intellectuele elite die letterlijk en figuurlijk niet meer een zelfde taal spreekt als de mensen". Maar minister Jet Bussemaker van Onderwijs ziet dat niet gebeuren. Ze vindt het belangrijk dat door het Engelse lesaanbod meer buitenlandse studenten in Nederland gaan studeren.
Toch heeft ze ook zorgen over de positie van het Nederlands als cultuur- en wetenschapstaal, waarvoor in een groot manifest der Nederlandse taal wordt gewaarschuwd. Ze wil stimuleren dat binnen de onderwijswereld meer nagedacht wordt over het gebruik van Engels. Ook juicht ze het toe dat buitenlandse studenten die lang hier zijn, de Nederlandse taal gaan leren.
En hoe is dat eigenlijk goed voor de Nederlanders?quote:De SP is er niet gerust op en vraagt zich af of de verengelsing leidt tot een "gesegregeerde intellectuele elite die letterlijk en figuurlijk niet meer een zelfde taal spreekt als de mensen". Maar minister Jet Bussemaker van Onderwijs ziet dat niet gebeuren. Ze vindt het belangrijk dat door het Engelse lesaanbod meer buitenlandse studenten in Nederland gaan studeren.
Amoreel is nogal wat anders dan immoreel.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een ideologie kan toch niet amoreel zijn?
Als je het hebt over een goede of een slechte moraal - wie kan dat bepalen? - dan zou ik juist stellen dat het socialisme een goede moraal heeft. Let wel, we hebben het over socialisme, niet over communisme.
Amoreel is een van de definities van immoreel: http://www.encyclo.nl/begrip/immoreelquote:Op woensdag 15 juli 2015 14:46 schreef nostra het volgende:
[..]
Amoreel is nogal wat anders dan immoreel.
Niet!quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:38 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
En hoe is dat eigenlijk goed voor de Nederlanders?
Maar uberhaupt, het wordt met Nederlands belastinggeld betaald, volgens mij om Nederlanders van een goede opleiding te voorzien. Waarom zou je zoveel mogelijk buitenlandse studenten van een opleiding willen voorzien, en dan ook nog terwijl de kwaliteit van het onderwijs lijdt onder de grote aantallen studenten.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Niet!
Slechtere communicatie => slechter onderwijs
Zowel de docenten als de studenten beheersen het Engels onvoldoende...
In België hebben ze hier beter mee om gegaan, daar zijn de universiteiten verplicht om alle bachelorfases in de moedertaal aan te bieden.
quote:IMF appears to be only one looking out for Greece's long-term future
The timing was impeccable. A day after Greece and the eurozone concluded bailout negotiations, but 24 hours before the hugely contentious deal had been voted on in Athens, the International Monetary Fund dropped a bombshell: the agreement won’t work.
In four crisp pages, the IMF’s updated debt sustainability analysis ripped to shreds the notion that Greece will be able to deliver on the promises it has been forced to make in order to keep its banks open and stay in the single currency.
Three simple conclusions can be drawn from the Fund assessment. Firstly, the deal is a sticking-plaster solution. Without much more generous debt relief, Greece will be back in deep trouble before long. Secondly, it is hard to see how the Fund can be party to the deal given that it thinks it is doomed to failure. Thirdly, the schism between the Fund and Europe means the agreement could unravel even if the Greek parliament votes in favour of it.
This is not the first time the IMF has behaved in this way. An earlier debt sustainability analysis was leaked in the days leading up to the Greek referendum, and helped harden opposition to the (less draconian) terms then on offer. Again, the Fund chose its moment well.
So what’s going on? Together with the European commission and the European Central Bank, the IMF forms the troika that bailed out Greece in 2010 and 2012 and is responsible for monitoring whether Athens is keeping to its side of the cash-for-reforms bargain. Why, then, is the IMF acting in a way that embarrasses the other members of the troika and threatens to make the agreement stillborn?
Eens. Als het om uitzonderlijk getalenteerde buitenlandse studenten zou gaan en die zouden hier blijven na het afstuderen dan zou het een andere kwestie zijn (een lastigere discussie, ik neem geen standpunt in) maar dat is niet het geval. In beginsel moet het onderwijs in de moedertaal worden verzorgd. Je kan voor een uitzonderlijk getalenteerde buitenlandse wetenschapper een uitzondering maken maar die zal wel de Nederlandse taal onder de knie krijgen als hij wordt verleid om hier te gaan werken en het in Nederland een verplichting is om in het Nederlands onderwijs te geven.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:55 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Maar uberhaupt, het wordt met Nederlands belastinggeld betaald, volgens mij om Nederlanders van een goede opleiding te voorzien. Waarom zou je zoveel mogelijk buitenlandse studenten van een opleiding willen voorzien, en dan ook nog terwijl de kwaliteit van het onderwijs lijdt onder de grote aantallen studenten.
Zo interessant vind ik dat niet. Ik stemmen als daad en niet als mening. En als ik dat hier vertel is dat voor de usual suspects alleen maar aanleiding om je in een hokje te plaatsen en van daaruit te gaan verzinnen wat voor mening ik heb.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:46 schreef robin007bond het volgende:
Stiekem ben ik wel benieuwd wat jij stemt, Weltschmerz.
Daar heb je een goed punt, inderdaad.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zo interessant vind ik dat niet. Ik stemmen als daad en niet als mening. En als ik dat hier vertel is dat voor de usual suspects alleen maar aanleiding om je in een hokje te plaatsen en van daaruit te gaan verzinnen wat voor mening ik heb.
De wetenschap kan zich naar zijn aard natuurlijk niet opsluiten binnen de eigen landsgrenzen. Dat wil ik ook helemaal niet, even in het buitenland studeren is voor velen ook een leerzame ervaring. Ook is in veel vakken de literatuur overwegend Engelstalig, dus is het niet verkeerd om studenten in die taal terzake van dat vak te bekwamen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Eens. Als het om uitzonderlijk getalenteerde buitenlandse studenten zou gaan en die zouden hier blijven na het afstuderen dan zou het een andere kwestie zijn (een lastigere discussie, ik neem geen standpunt in) maar dat is niet het geval. In beginsel moet het onderwijs in de moedertaal worden verzorgd. Je kan voor een uitzonderlijk getalenteerde buitenlandse wetenschapper een uitzondering maken maar die zal wel de Nederlandse taal onder de knie krijgen als hij wordt verleid om hier te gaan werken en het in Nederland een verplichting is om in het Nederlands onderwijs te geven.
Vanzelfsprekend mag er altijd een uitzondering zijn voor talenvakken.
M.i. was dat ook impliciet de bedoeling.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:05 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Als het door het parlement komt krijg je waarschijnlijk een 'popular revolt' resulterend in nieuwe verkiezingen. Just my 2 cents.
Als die partijen enige ruggegraat hadden, gaven ze de EU systematisch de vinger. Dus gewoon wegblijven en alleen procedureel vertragen met kafka technieken. Ik vermoed echter, dat het plüche of toelage, best wel fijn voelt op je schone gebarricadeerde EU blazoen. Deelnemen aan een overleg dat jijzelf of jouw waarde - toch - niet erkent, is verloren tijd.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wij hebben wel iets te zeggen maar enkel als we niet op de D66, de PvdA, de VVD, het CDA of de CU/SGP stemmen. Pick your poison. Stem met zijn allen op de SP, de PvdD en de PVV en er kan veel veranderen m.b.t. de houding van Nederland t.o.v. de EU.
Reeds ingepland en onderkend door Tsipras. Ieder Syriza lid is vrij om te gaan en wordt vervangen (waarvoor hij/zij moest tekenen) die wel doet wat er van hem/haar wordt verlangd. De enige die echt zand in wielen kan doen, is de 2e kamer voorzitster. Die kan je itt ministers niet "zomaar" ontslaan.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:16 schreef Ryan3 het volgende:
Het begint te rommelen.twitter:JaapJansen twitterde op woensdag 15-07-2015 om 14:14:25Griekse onderminister Financiën, Nadia Valavani, en secretaris-generaal Financiën, Manos Manousakis, hebben hun ontslag ingediend reageer retweet
Socialisme is ook amoreel. Een maatschappij die door overheidsingrijpen het collectief - min of meer dwingend - omvormt naar haar (ideologisch) denken en handelen... (de maakbare maatschappij, het ga je goed Joop).quote:Op woehttp://i.fokzine.net/templates/forum2009/i/editor/link.pngnsdag 15 juli 2015 14:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
n goede of een slechte moraal - wie kan dat bepalen? - dan zou ik juist stellen dat het socialisme een goede moraal heeft. Let wel, we hebben het over socialisme, niet over communisme.
Dat is net zo hard een waardeloze handtekening als die dat in Nederland zou zijn.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:15 schreef Vallon het volgende:
Reeds ingepland en onderkend door Tsipras. Ieder Syriza lid is vrij om te gaan en wordt vervangen (waarvoor hij/zij moest tekenen) die wel doet wat er van hem/haar wordt verlangd. De enige die echt zand in wielen kan doen, is de 2e kamer voorzitster. Die kan je itt ministers niet "zomaar" ontslaan.
In Vlaanderen is dat het geval, inderdaad. Het gevolg is wel dat een aantal universiteiten aparte instituten hebben opgericht die opleidingen in andere talen aanbieden.quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Niet!
Slechtere communicatie => slechter onderwijs
Zowel de docenten als de studenten beheersen het Engels onvoldoende...
In België hebben ze hier beter mee om gegaan, daar zijn de universiteiten verplicht om alle bachelorfases in de moedertaal aan te bieden.
Ik denk ook niet dat het de wijze waarop je tot besluitvorming komt zou moeten beïnvloeden. Politiek draait voor een groot deel om herverdeling van geld en dat betekent dat er altijd winnaars en verliezers zijn, om het cru uit te drukken. Je kunt dus niet iedereen tevreden houden en dat moet je ook niet willen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 13:05 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar dat kan ook helemaal niet anders.
In Nederland proberen we met de "koopkrachtwolken" zo veel mogelijk toch naar de uitwerkingen op individueel niveau te kijken. Klinkt leuk, maar dat heeft weer als gevolg dat het beleid een lappendeken van koopkrachtreparaties wordt, zodat het normatieve karakter (dwz. dat de burger het gevoel heeft dat de regel op een morele norm is gebaseerd en dat je je daarom eraan moet houden) van regels verloren gaat met alle nadelen van dien (mensen houden zich niet aan de regels, worden corrupt).
Je kunt dus bij grote aantallen niet rekening houden met elk individuele geval en het is zelfs ook niet wenselijk om dat te willen.
Niet alleen in vergelijking met Afrikaanse landen, maar ook simpelweg in vergelijking met directe buurlanden. Daar is de sympathie voor Griekenland dan ook vrij beperkt, alhoewel dat ook te doen met afgunstig nationalisme, een oud Balkanspook.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:21 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind het wel eens moeilijk te begrijpen als iemand hier op het forum hard roept dat het met de toestand van Griekenland wel meevalt, als je die vergelijkt met bijvoorbeeld menig Afrikaans land. Dat is een grove miskenning van wat de huidige misère betekent voor pensioengerechtigden, zelfstandig ondernemers, jonge mensen, mensen met kinderen, ga zo maar verder.
Waarom ben ik niet verbaasd. Zoals gewoonlijk wens je niet te antwoorden op een directe vraag.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zo interessant vind ik dat niet. Ik stemmen als daad en niet als mening. En als ik dat hier vertel is dat voor de usual suspects alleen maar aanleiding om je in een hokje te plaatsen en van daaruit te gaan verzinnen wat voor mening ik heb.
Ze hebben daar (in Griekenland) nog wat Stalinistische trekjes die je Trotski aanwezigheid wel kunen uitwissen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat is net zo hard een waardeloze handtekening als die dat in Nederland zou zijn.
Vrij vertaald: amoreel komt neer op een afwezigheid van ideeën over wat goed of fout is en immoreel is het hebben van verderfelijke ideeën. Kan een ideologie amoreel zijn? Nee, want in de definitie ligt zoiets als "het hebben van ideeën over wat goed en fout is" besloten. Daarom is het nihilisme bijvoorbeeld geen ideologie (en is het dus amoreel).quote:Op woensdag 15 juli 2015 14:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Amoreel is een van de definities van immoreel: http://www.encyclo.nl/begrip/immoreel
Ik neem aan dat ze niet amoreel bedoelde aangezien een ideologie volgens mij niet amoreel kan zijn maar stellen dat het socialisme een slechte moraal heeft volg ik niet. Het is in ieder geval sowieso niet slechter dan die van het neoliberalisme (VVD, D66 en een deel van de PvdA) wat je als een soort van tegenpool van het socialisme kan zien (even rechts als dat het socialisme links is maar dan ook nog verderfelijk rechts met crony-kapitalisme, niet een ideologisch rechts wat verdedigbaar is).
De Grieken staan in de Balkan bekend als totaal onbetrouwbaar.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:24 schreef Reya het volgende:
[..]
Niet alleen in vergelijking met Afrikaanse landen, maar ook simpelweg in vergelijking met directe buurlanden. Daar is de sympathie voor Griekenland dan ook vrij beperkt, alhoewel dat ook te doen met afgunstig nationalisme, een oud Balkanspook.
Jammer he, voor jou als usual suspect.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Waarom ben ik niet verbaasd. Zoals gewoonlijk wens je niet te antwoorden op een directe vraag.
Iedereen in de Balkan vindt de overige bevolkingsgroepen toch bloeddorstige oplichters?quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:36 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
De Grieken staan in de Balkan bekend als totaal onbetrouwbaar.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)r-parlement-loodsen/quote:CENTRAAL COMITÉ VAN SYRIZA KEERT ZICH TEGEN TSIPRAS
109 leden van het 201 leden tellende Centraal Comité van Tsipras' partij Syriza hebben zich tegen het akkoord gekeerd. Uit een vandaag verschenen verklaring zeggen de leden dat er sprake is van een 'coup':
"Op 12 juli is een coup uitgevoerd in Brussel waar is bewezen dat het Europese leiderschap een volk wil vernietigen dat een ander pad wil volgen dan dat van het neo-liberale model van extreme begrotingsdiscipline. Deze coup gaat tegen iedere notie van democratie en soevereiniteit in."
Niet geheel verrassend spreekt ook voormalig minister van Financiën Varoufakis zich uit tegen het akkoord. Hij vergelijkt de deal met het Verdrag van Versailles.
Touché, socialisme is dan voor mij immoreel.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:35 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vrij vertaald: amoreel komt neer op een afwezigheid van ideeën over wat goed of fout is en immoreel is het hebben van verderfelijke ideeën. Kan een ideologie amoreel zijn? Nee, want in de definitie ligt zoiets als "het hebben van ideeën over wat goed en fout is" besloten. Daarom is het nihilisme bijvoorbeeld geen ideologie (en is het dus amoreel).
Ik dacht gisteravond precies hetzelfdequote:Op woensdag 15 juli 2015 15:41 schreef Claudia_x het volgende:
Even tussendoor: ik moet zeggen dat het niveau in deze thread een prettige verrassing voor me is geweest. Ik volg graag de reactiesecties onder diverse nieuwsrubrieken, maar de aardigste discussies en argumenten ben ik hier tegengekomen. (Dat ben ik niet gewend van Fok!)
Dat is ook wel weer wat extreem, maar soortgelijke argumenten komen met enige regelmaat terug in het politieke discours.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:40 schreef Perrin het volgende:
[..]
Iedereen in de Balkan vindt de overige bevolkingsgroepen toch bloeddorstige oplichters?
[/quote]quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:15 schreef Vallon het volgende:
[quote]Op woensdag 15 juli 2015 15:40 schreef Perrin het volgende:
[..]
Iedereen in de Balkan vindt de overige bevolkingsgroepen toch bloeddorstige oplichters?
Plus het Griekse standpunt over de naam Macedonië werkt niet mee.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:36 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
De Grieken staan in de Balkan bekend als totaal onbetrouwbaar.
Dus er is inderdaad weinig symphatie voor hun op dit moment....
Socialisme AMOREEL??quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:15 schreef Vallon het volgende:
\
Socialisme is ook amoreel. Een maatschappij die door overheidsingrijpen het collectief - min of meer dwingend - omvormt naar haar (ideologisch) denken en handelen... (de maakbare maatschappij, het ga je goed Joop).
Enfin, dit is een heel ander chapiter - wat ik verder zal laten - maar wel interessant omdat dit element in ernstiger vorm diep verweven zit in de (Griekse?) opvatting er zal - voor mij ? - worden gezorgd.
Volgens de Italiaanse minister van Financien waren alleen Frankrijk, Italie en Cyprus voor soepelere voorwaarden voor Griekenland.quote:Italiens Finanzminister Pier Carlo Padoan hat derweil in einem Interview gesagt, nur drei Staaten seien in den Verhandlungen am Wochenende für eine weichere Linie gegenüber Griechenland gewesen: Frankreich, Italien und Zypern.
http://www.faz.net/aktuel(...)edacht-13702321.html
Even gecorrigeerd. Socialisme is stelen van de armen en geven aan de kanslozen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:46 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Socialisme AMOREEL??![]()
![]()
Dus het opkomen voor de gewone man/minder bedeelde is amoreel?
Nogal een gedurfde uitspraak.
Dat klopt. Zelf beheers ik het Engels redelijk goed (hoge cijfers gehaald, ik kijk al vele jaren naar films, series etc. zonder ondertiteling, ik heb redelijk veel in het Engels gesproken) en kan ik de meeste teksten soepel in het Engels lezen maar een even goed geschreven Nederlandse tekst lees ik toch echt gemakkelijker, dat merk ik wanneer ik snellees. Zo gauw Engelse teksten een goed niveau hebben (ook voor de meeste Engelstalige mensen) dan moet ik regelmatig een woord opzoeken. Je had zo'n leus: onbewust incompetent => bewust incompetent => bewust competent => onbewust competent. Misschien zit er een kern van waarheid in?quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:09 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik hoor dan wel mensen vertellen dat ze net zo makkelijk in het Engels lezen als in het Nederlands, maar dat geloof ik gewoon niet, het lijkt me waarschijnlijker dat ze niet door hebben wat ze missen.
Die zichzelf bedruipen aangezien ze daarvoor een hoger inschrijfgeld (collegegeld) kunnen rekenen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:20 schreef Reya het volgende:
[..]
In Vlaanderen is dat het geval, inderdaad. Het gevolg is wel dat een aantal universiteiten aparte instituten hebben opgericht die opleidingen in andere talen aanbieden.
Wat zoeken ze dan nog in de EU als ze zo over de EU denken. Alleen al de woorden die ze steeds gebruiken duidt op zwakzinnigheid.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:41 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)r-parlement-loodsen/
Dan zal jij wel aardig wat centen hebben ontvangen....quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:47 schreef Confetti het volgende:
[..]
Even gecorrigeerd. Socialisme is stelen van de armen en geven aan de kanslozen.
De Grieken zijn qua positie binnen de Balkan vergelijkbaar met de Fransen hier. Ze weten drommels goed op te komen voor hun eigen belangen, laten structureel steken vallen als ze noodgedwongen wel eens iets hebben toegezegd, en baseren hun morele gelijk op vergane glorie.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:46 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Plus het Griekse standpunt over de naam Macedonië werkt niet mee.
quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:41 schreef Claudia_x het volgende:
Even tussendoor: ik moet zeggen dat het niveau in deze thread een prettige verrassing voor me is geweest. Ik volg graag de reactiesecties onder diverse nieuwsrubrieken, maar de aardigste discussies en argumenten ben ik hier tegengekomen. (Dat ben ik niet gewend van Fok!)
Kruger-Dunning-effect? Ik denk het ook ja.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat klopt. Zelf beheers ik het Engels redelijk goed (hoge cijfers gehaald, ik kijk al vele jaren naar films, series etc. zonder ondertiteling, ik heb redelijk veel in het Engels gesproken) en kan ik de meeste teksten soepel in het Engels lezen maar een even goed geschreven Nederlandse tekst lees ik toch echt gemakkelijker, dat merk ik wanneer ik snellees. Zo gauw Engelse teksten een goed niveau hebben (ook voor de meeste Engelstalige mensen) dan moet ik regelmatig een woord opzoeken. Je had zo'n leus: onbewust incompetent => bewust incompetent => bewust competent => onbewust competent. Misschien zit er een kern van waarheid in?
Dat is wat de kapitaalkrachtigen je graag willen laten denken. Val niet in hun valletjes.quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:47 schreef Confetti het volgende:
[..]
Even gecorrigeerd. Socialisme is stelen van de armen en geven aan de kanslozen.
The Dunning–Kruger effect is a cognitive bias wherein unskilled individuals suffer from illusory superiority, mistakenly assessing their ability to be much higher than is accurate. This bias is attributed to a metacognitive inability of the unskilled to recognize their ineptitude. Conversely, highly skilled individuals tend to underestimate their relative competence, erroneously assuming that tasks that are easy for them are also easy for othersquote:Op woensdag 15 juli 2015 15:54 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Kruger-Dunning-effect? Ik denk het ook ja.
Het effect zie je ook erg goed op FOK!quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:58 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
The Dunning–Kruger effect is a cognitive bias wherein unskilled individuals suffer from illusory superiority, mistakenly assessing their ability to be much higher than is accurate. This bias is attributed to a metacognitive inability of the unskilled to recognize their ineptitude. Conversely, highly skilled individuals tend to underestimate their relative competence, erroneously assuming that tasks that are easy for them are also easy for others
Dit laatste gaat dus absoluut niet op voor politici.....die denken dus tegenovergesteld.....
En hadden we deze al van een NRC-correspondent?quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:34 schreef Tocadisco het volgende:
NRC heeft alvast een liveblog geopend voor het debat in het Griekse parlement vandaag:
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)r-parlement-loodsen/
twitter:JuurdEijsvoogel twitterde op woensdag 15-07-2015 om 15:43:43'Er zijn geen goede oplossingen meer' - zei Finse vicepremier me net over Griekse deal - ook hij gelooft er niet echt in. Straks op nrc.nl reageer retweet
Nou ja, je ziet het veel bij mannen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:00 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Het effect zie je ook erg goed op FOK!
Nouhouu.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:01 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nou ja, je ziet het veel bij mannen.
Misschien omdat vrouwen geen standpunten in willen nemen?quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:03 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Nouhouu.
Al heb je misschien wel een punt. Dit fenomeen zie ik echt nauwelijks bij vrouwen terug.
Ik weet over wie je het hebt.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:00 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Het effect zie je ook erg goed op FOK!
Als je voor een collegezaal vol vrouwen staat, moet je je best doen om ervoor te zorgen dat iemand zich uit durft te spreken. Doe mij maar een zaal vol Thierry Baudetjes.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:05 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Misschien omdat vrouwen geen standpunten in willen nemen?
Sorry, ik herstel mij. Socialisme is (voor mij) immoreel (eigenlijk nog erger dan amoreel).quote:Op woensdag 15 juli 2015 15:46 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Socialisme AMOREEL??![]()
![]()
Dus het opkomen voor de gewone man/minder bedeelde is amoreel?
Nogal een gedurfde uitspraak.
Wellicht hebben veel vrouwen het idee dat hun standpunt minder belangrijk wordt gevonden omdat ze vrouw zijn.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:05 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Misschien omdat vrouwen geen standpunten in willen nemen?
Brrr... Dan denk ik: "Wat doe je jezelf aan?"quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:07 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Als je voor een collegezaal vol vrouwen staat, moet je je best doen om ervoor te zorgen dat iemand zich uit durft te spreken. Doe mij maar een zaal vol Thierry Baudetjes.
Helemaal gelijk. Waar met nooit rekening mee houdt is de ondernemer. Een 'sociale' vakbescherming,sociale regels of verdere ontslagrechten hebben alleen maar tot gevolg dat kleine bedrijven wel twee keer extra bedenken voordat ze zich willen uitbreiden (wat als er immers iemand ziek wordt etc,), wat ook weer economische groei tegenhoudt en mensen werkeloos houdt...quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:15 schreef Vallon het volgende:
[..]
Sorry, ik herstel mij. Socialisme is (voor mij) immoreel (eigenlijk nog erger dan amoreel).
Ik graag op voor hen die mijn "hulp" wensen in te zetten om zichzelf structureel zonder mijn hulp te leren helpen. Niets is fijner voor mijn egosysteem, mijzelf daarbij overbodig te maken.
Ik doneer alleen niets en stuur een collectant confuus weg na gevraagd te hebben of zij/hij weet hoe het er aan toegaat.
Ik generaliseer wat. Veel "sociale" systemen komen met goede bedoelingen op voor de zwakkere/minder bedeelde (wat is dat eigenlijk, minder bedeeld ? zijn ze minder of kunnen ze iets anders...).
Het probleem is (volgens mij dan) dat je niet helpt door alleen te (ver)zorgen maar iemand moeten leren duurzaam naar zelfstandigheid moet helpen (binnen zijn/haar kunnen en wil). Als daarvoor een dure auto of opleiding nodig is van 5 ton, prima. Ik weet wel misschien iemand die dat dan met alle liefde voor één ton, minder of zelfs gratis doet.
De Griekse maatschappij kijktnaar haar overheid en zijn - uitzondering zijn er - platgeslagen in hun denken en doen. Ik moet loonsverhoging.....want.....ja omdat ik er recht op heb anders ga ik staken.
Zoals nu ook, gratis metroritjes (is een inkopper, ik weet het), gesponsorde overheidprotestbijeenkomsten in een land wat ten onder gaat. De economie nog verder afbreken (Syriza).
Ieder die het kan betalen zou daar juist moeten willen dat hij/zij juist veel meer betaalt voor "diensten".
Je zou ook kunnen stellen dat de onbescheidenheid van mannen bestreden moet worden.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:16 schreef robin007bond het volgende:
Overigens blijkt dat onderzoek dat vrouwen minder snel geneigd zijn om te onderhandelen over salaris. Wellicht dat dat dezelfde oorzaak kent? (Ik ben niet zo bekend met de wetenschappen hierachter, maar de verklaring lijkt me wel interessant, als vrouwen monddood worden gemaakt door de samenleving lijkt me dat wel heel interessant om te onderzoeken, en daarna vervolgens te bestrijden. Mannen en vrouwen verschillen in DNA niet zo heel veel )
Ha, dat is ook wel een leuke invalshoek.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:18 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je zou ook kunnen stellen dat de onbescheidenheid van mannen bestreden moet worden.
Afijn je hangt nu een heel persoonlijk verhaal op maar dat heeft werkelijk niets met socialisme te maken.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:15 schreef Vallon het volgende:
[..]
Sorry, ik herstel mij. Socialisme is (voor mij) immoreel (eigenlijk nog erger dan amoreel).
Ik graag op voor hen die mijn "hulp" wensen in te zetten om zichzelf structureel zonder mijn hulp te leren helpen. Niets is fijner voor mijn egosysteem, mijzelf daarbij overbodig te maken.
Ik doneer alleen niets en stuur een collectant confuus weg na gevraagd te hebben of zij/hij weet hoe het er aan toegaat.
Ik generaliseer wat. Veel "sociale" systemen komen met goede bedoelingen op voor de zwakkere/minder bedeelde (wat is dat eigenlijk, minder bedeeld ? zijn ze minder of kunnen ze iets anders...).
Het probleem is (volgens mij dan) dat je niet helpt door alleen te (ver)zorgen maar iemand moeten leren duurzaam naar zelfstandigheid moet helpen (binnen zijn/haar kunnen en wil). Als daarvoor een dure auto of opleiding nodig is van 5 ton, prima. Ik weet wel misschien iemand die dat dan met alle liefde voor één ton, minder of zelfs gratis doet.
De Griekse maatschappij kijktnaar haar overheid en zijn - uitzondering zijn er - platgeslagen in hun denken en doen. Ik moet loonsverhoging.....want.....ja omdat ik er recht op heb anders ga ik staken.
Zoals nu ook, gratis metroritjes (is een inkopper, ik weet het), gesponsorde overheidprotestbijeenkomsten in een land wat ten onder gaat. De economie nog verder afbreken (Syriza).
Ieder die het kan betalen zou daar juist moeten willen dat hij/zij juist veel meer betaalt voor "diensten".
Ook een vrij simpele opvatting.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:18 schreef Tware het volgende:
[..]
Helemaal gelijk. Waar met nooit rekening mee houdt is de ondernemer. Een 'sociale' vakbescherming,sociale regels of verdere ontslagrechten hebben alleen maar tot gevolg dat kleine bedrijven wel twee keer extra bedenken voordat ze zich willen uitbreiden (wat als er immers iemand ziek wordt etc,), wat ook weer economische groei tegenhoudt en mensen werkeloos houdt...
Ik steun die laatste twee zinnen 100%...quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:27 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ook een vrij simpele opvatting.
Ik werk in een land wat puur kapitalistisch is en geen ontslagbescherming heeft. (behalve als je een union baan hebt)
De mensen zijn werkelijk doodsbang voor de werkgevers en doen alles wat ze zeggen.
Het tegenovergestelde effect hiervan is dat iedereen zogenaamd heel hard bezig is (de schijn) en er in werkelijkheid veel minder productie word gemaakt plus dat eigenlijk niemand het een lor interesseerd wat ze doen.
Mijn ervaring heeft juist geleerd dat de meeste mensen meer betrokken zijn bij hun werk als je ze fair en sociaal behandeld. En dat kan je dus ook implementeren in een land qua wetgevingen.
Je hebt dus niets te bieden.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:30 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik steun die laatste twee zinnen 100%...
Verschilt ook erg per soort werk denk ik. Hoe makkelijker je inwisselbaar bent, hoe meer reden je hebt te vrezen dat je vervangen wordt.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:27 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ook een vrij simpele opvatting.
Ik werk in een land wat puur kapitalistisch is en geen ontslagbescherming heeft. (behalve als je een union baan hebt)
De mensen zijn werkelijk doodsbang voor de werkgevers en doen alles wat ze zeggen.
Het tegenovergestelde effect hiervan is dat iedereen zogenaamd heel hard bezig is (de schijn) en er in werkelijkheid veel minder productie word gemaakt plus dat eigenlijk niemand het een lor interesseerd wat ze doen.
Mijn ervaring heeft juist geleerd dat de meeste mensen meer betrokken zijn bij hun werk als je ze fair en sociaal behandeld. En dat kan je dus ook implementeren in een land qua wetgevingen.
Mensen zijn verschillend en reageren verschillend op situaties.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:30 schreef john2406 het volgende:
Mijn ervaring heeft juist geleerd dat de meeste mensen meer betrokken zijn bij hun werk als je ze fair en sociaal behandeld. En dat kan je dus ook implementeren in een land qua wetgevingen.
Er zijn er ook die daar niet mee om kunnen gaan he, en willen meer en meer en meer als wat ze toestaat of niet?
En die vergeten dat ze zich in feite verhuurd hebben om zich voor 100% voor de zaak in te zetten?
Daarom moet of zou men zich ook onmisbaar behoren te maken, beste is dan dat het in de soep loopt als iemand er niet is.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:34 schreef Perrin het volgende:
[..]
Verschilt ook erg per soort werk denk ik. Hoe makkelijker je inwisselbaar bent, hoe meer reden je hebt te vrezen dat je vervangen wordt.
Ja dat klopt, maar het vergroot de risico's enorm voor kleine bedrijven en ondernemers die willen uitbreiden, en remt zo economische groei! Immers worden ze niet snel groter. Check griekenland bijvoorbeeld, superveel kleine bedrijven en weinig grote, en zo een weinig ontwikkelde economie.. Daar heet het fair en sociaal behandelen weinig mee te makenquote:Op woensdag 15 juli 2015 16:27 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ook een vrij simpele opvatting.
Ik werk in een land wat puur kapitalistisch is en geen ontslagbescherming heeft. (behalve als je een union baan hebt)
De mensen zijn werkelijk doodsbang voor de werkgevers en doen alles wat ze zeggen.
Het tegenovergestelde effect hiervan is dat iedereen zogenaamd heel hard bezig is (de schijn) en er in werkelijkheid veel minder productie word gemaakt plus dat eigenlijk niemand het een lor interesseerd wat ze doen.
Mijn ervaring heeft juist geleerd dat de meeste mensen meer betrokken zijn bij hun werk als je ze fair en sociaal behandeld. En dat kan je dus ook implementeren in een land qua wetgevingen.
Als het nodig is kan je uiteindelijk iedereen ontslaan en vervangen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:34 schreef Perrin het volgende:
[..]
Verschilt ook erg per soort werk denk ik. Hoe makkelijker je inwisselbaar bent, hoe meer reden je hebt te vrezen dat je vervangen wordt.
Ook dat uiteraard, maar dat is al aan het afbreken dat systeem, ze willen de werknemer al verantwoordelijk maken als deze ziek is of iets doet waardoor die een ongeval kan krijgen.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:36 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Mensen zijn verschillend en reageren verschillend op situaties.
Er zijn ook werkgevers die denken dat ze mensen kunnen manipuleren en onder druk zetten omdat ze hun salaris betalen.
Om zulke misstanden tegen te gaan heb je een sociaal en faire wetgeving nodig die beide zijden beschermd.
Dat voorkomt een hoop ellende en gewauwel.
Ja natuurlijk, maar het helpt als je een schaars truukje kunt dat de baas nodig heeftquote:Op woensdag 15 juli 2015 16:37 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Als het nodig is kan je uiteindelijk iedereen ontslaan en vervangen.
En het niemand anders leert he!quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja natuurlijk, maar het helpt als je een schaars truukje kunt dat de baas nodig heeft
Ben het niet met je eens.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:37 schreef Tware het volgende:
[..]
Ja dat klopt, maar het vergroot de risico's enorm voor kleine bedrijven en ondernemers die willen uitbreiden, en remt zo economische groei! Immers worden ze niet snel groter. Check griekenland bijvoorbeeld, superveel kleine bedrijven en weinig grote, en zo een weinig ontwikkelde economie..
Yep. Trouwen met zijn dochter bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja natuurlijk, maar het helpt als je een schaars truukje kunt dat de baas nodig heeft
In Nederland gaan ze al naar het USA systeem toe.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:38 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ook dat uiteraard, maar dat is al aan het afbreken dat systeem, ze willen de werknemer al verantwoordelijk maken als deze ziek is of iets doet waardoor die een ongeval kan krijgen.
De uitnodiging kan ik niet laten liggen. Ik leg geen socialisme uit, staat wel ergens beter op wiki.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:22 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Afijn je hangt nu een heel persoonlijk verhaal op maar dat heeft werkelijk niets met socialisme te maken.
Socialisme is niet je handje ophouden en wachten tot er geld in gestort word of roepen "ik wil loonsverhoging omdat die ander dat ook krijgt".
Een socialist is niet iemand die aan de deurt komt mert een collectebus maar die niet precies weet hoe die geldstroom beheerd word.
Sorry maar jouw opvatting over socialisme (en de uitleg)vind ik wel heel erg simpel overkomen.
En het creëert een hoop ellende. Om één voorbeeld te geven: het niet vaker dan twee keer mogen verlengen van een tijdelijke aanstelling zorgt ervoor dat mijn collega's en ik permanent in onzekerheid verkeren en hele vakgroepen naar de knoppen gaan. Maar ach, het is sociaal, hè.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:36 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Mensen zijn verschillend en reageren verschillend op situaties.
Er zijn ook werkgevers die denken dat ze mensen kunnen manipuleren en onder druk zetten omdat ze hun salaris betalen.
Om zulke misstanden tegen te gaan heb je een sociaal en faire wetgeving nodig die beide zijden beschermd.
Dat voorkomt een hoop ellende en gewauwel.
Dat hoefd niet als de werknemers mondig genoeg zijn, als je ziek bent en vragen wat heb je?quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:43 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
In Nederland gaan ze al naar het USA systeem toe.
0 urencontracten, uitzendbureaus die het leeuwendeel van de mensen levert etc etc.
Alleen al deze "wergevers" maatregelen hebben ook grote keerzijdes....
uuuh dit is een feit. Jij bent misschien veilige ambtnaar of student, maar als je gaat ondernemen zul je het wel zien. Ik ken massa's ondernemers die het goed doen, maar erg huiverig zijn voor personeel. Mijn ouders hebben ook jaren een winkeltje gehad, ging een personeelslid zijn ballen weer aanelkaar naaien (hij had een dysectomie) omdat hij kinderen wilde, is als gevolg daarvan ook ziek geworden en weet ik veel, ging moeilijk doen, wilde vrij. Ontslaan kon niet, tijdens de ziekte doorbetalen moest ook. Waarom moet de kleine ondernemer deze strapatsen betalen?! Mijn ouders heeft dit geintje tienduizend euro gekost, en de winkel is daarna ook dicht gegaan.. In nederland speelt dit al, in landen als Frankrijk en Griekenland is het 10x erger en dit kost echt economische groei en zorgt dus voor werkeloosheid..quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:40 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ben het niet met je eens.
Maar er zijn natuurlijk heel veel factoren die meespelen.
Geef je een vakbond te veel macht en is deze geschoold op communistsich denken dan ben je aardig in de aap gelogeerd denk ik.
Geef je de werkgevers te veel macht dan zie je schreinende gevallen in je werkomgeving waar de grootste slijmerds overleven.
Met kreten als 'werken moet lonen' en 'eerlijk werk moet eerlijk betaald worden' en worden dit soort regelingen door de kamer gesleept, maar we gaan dankzij kortzichtigheid van Asscher langzaam richting de afgrond...quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:45 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
En het creëert een hoop ellende. Om één voorbeeld te geven: het niet vaker dan twee keer mogen verlengen van een tijdelijke aanstelling zorgt ervoor dat mijn collega's en ik permanent in onzekerheid verkeren en hele vakgroepen naar de knoppen gaan. Maar ach, het is sociaal, hè.
Eens voor de kleine zouden er andere regelingen behoren te wezen!quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:47 schreef Tware het volgende:
[..]
uuuh dit is een feit. Jij bent misschien veilige ambtnaar of student, maar als je gaat ondernemen zul je het wel zien. Ik ken massa's ondernemers die het goed doen, maar erg huiverig zijn voor personeel. Mijn ouders hebben ook jaren een winkeltje gehad, ging een personeelslid zijn ballen weer aanelkaar naaien (hij had een dysectomie) omdat hij kinderen wilde, is als gevolg daarvan ook ziek geworden en weet ik veel, ging moeilijk doen, wilde vrij. Ontslaan kon niet, tijdens de ziekte doorbetalen moest ook. Waarom moet de kleine ondernemer deze strapatsen betalen?! Mijn ouders heeft dit geintje tienduizend euro gekost, en de winkel is daarna ook dicht gegaan.. In nederland speelt dit al, in landen als Frankrijk en Griekenland is het 10x erger en dit kost echt economische groei en zorgt dus voor werkeloosheid..
Bestaan er voor zulke dingen geen verzekeringen voor werkgevers?quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:47 schreef Tware het volgende:
[..]
uuuh dit is een feit. Jij bent misschien veilige ambtnaar of student, maar als je gaat ondernemen zul je het wel zien. Ik ken massa's ondernemers die het goed doen, maar erg huiverig zijn voor personeel. Mijn ouders hebben ook jaren een winkeltje gehad, ging een personeelslid zijn ballen weer aanelkaar naaien (hij had een dysectomie) omdat hij kinderen wilde, is als gevolg daarvan ook ziek geworden en weet ik veel, ging moeilijk doen, wilde vrij. Ontslaan kon niet, tijdens de ziekte doorbetalen moest ook. Waarom moet de kleine ondernemer deze strapatsen betalen?! Mijn ouders heeft dit geintje tienduizend euro gekost, en de winkel is daarna ook dicht gegaan.. In nederland speelt dit al, in landen als Frankrijk en Griekenland is het 10x erger en dit kost echt economische groei en zorgt dus voor werkeloosheid..
Wat is sociaal? Het niet vaker verlengen van de tijdelijke instelling? Dat is uitgevoinden door de werkgevers hoor.quote:Op woensdag 15 juli 2015 16:45 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
En het creëert een hoop ellende. Om één voorbeeld te geven: het niet vaker dan twee keer mogen verlengen van een tijdelijke aanstelling zorgt ervoor dat mijn collega's en ik permanent in onzekerheid verkeren en hele vakgroepen naar de knoppen gaan. Maar ach, het is sociaal, hè.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |