Mooie post.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:27 schreef snakelady het volgende:
[..]
Puur omdat iemand vruchtbaar is maakt dat diegene nog geen goede ouders.
Ik ben niemand iets verschuldigd omdat diegene seks heeft gehad en ik daar uit ben gekomen
Ik ben mijn moeder iets verschuldigd omdat ze een lieve en zorgzame moeder is die mij heeft opgevoed zo goed als ze kon.
Ik ben mijn stiefvader iets verschuldigd omdat hij een betere vader voor mij is geweest dan mijn biologische vader ooit is geweest.
Mijn biologische vader ben ik niks verschuldigd, hij heeft niks positiefs toegevoegd aan mijn leven, alleen maar leed en verdriet.
Het gaat er niet om wie je op de wereld heeft gezet, het gaat erom wie je heeft opgevoed en hoe diegene dat heeft gedaan.
Goh terwijl mijn vader niet kon wachten alles wat hij kon gebruiken van mij af te pikken en ik kon alles zelf verder uitzoeken, zal er dan toch verschil bestaan tussen de ene ouder en de andere.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:29 schreef Elan het volgende:
Andersom ook altijd alle steun gehad onvoorwaardelijk zelfs toen ik zelf er werkelijk een regelrechte tyfuszooi van maakte.
Kinderen breken niet voor niets met hun ouders. Ga daar maar vanuit.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:31 schreef Elan het volgende:
[..]
Die nuance mag best gemaakt worden toch?
Het gaat hier niet over kinderen maar juist om de volwassenen.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:34 schreef vaneiges het volgende:
[..]
Kinderen breken niet voor niets met hun ouders. Ga daar maar vanuit.
Aan de andere kant kom ik regelmatig mensen tegen die niet begrijpen dat je geen contact meer wenst met jouw vader. Ook vaak omdat je inderdaad respect moet hebben. Het is best goed dat daar eens over gesproken wordt.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:36 schreef Re het volgende:
dit is misschien niet het topic om te discussieren over wat wel en niet aanvaardbaar voor kinderen is om te breken met hun ouders maar dat het zo is.
Ik snap best dat men verschillend denkt over hoe met ouders om te gaan, maar doe dat in een ander topic desnoods
Ik heb ook heel veel geleerd maar dat wil niet zeggen dat ik nog steeds contact wil, als mensen jou slecht behandelen ga je toch ook geen contact houden, je hebt dan immers jouw lesje wel geleerd.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:39 schreef Elan het volgende:
Die hele logica van oorzaak gevolg zal er best zijn maar wel erg makkelijk gesteld allemaal om dan contact te verbreken je kunt er ook van leren.
Heb jij dan nooit van oké hij heeft spullen van me gejat oké het is een paardenlul soms maar het is toch m'n ouweheer?quote:Op maandag 13 juli 2015 16:42 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik heb ook heel veel geleerd maar dat wil niet zeggen dat ik nog steeds contact wil, als mensen jou slecht behandelen ga je toch ook geen contact houden, je hebt dan immers jouw lesje wel geleerd.
Nee dat klinkt lekker respectvol.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:44 schreef Elan het volgende:
[..]
Heb jij dan nooit van oké hij heeft spullen van me gejat oké het is een paardenlul soms maar het is toch m'n ouweheer?
Mis je m nooit of zo?
Ja sorry schat kom uit de stad.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:45 schreef mrs.bashful het volgende:
[..]
Nee dat klinkt lekker respectvol.
Natuurlijk, maar van de mensen die ik ken die gebroken hebben met hun ouder(s) dan is dat niet om de minste redenen, maar omdat die persoon stelselmatig een negatieve invloed had op hun leven of zelfs een gevaar was.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:31 schreef Elan het volgende:
[..]
Mooie post.
Maar jouw biologische vader heeft leed veroorzaakt met misbruik dus dat is wel even iets anders dan falen in de opvoeding of dingen verkeerd aanpakken.
Die nuance mag best gemaakt worden toch?
Echt? Ik vind het juist een interessante discussie om te lezen, temeer omdat bijv. Elan tegengas geeft (ben het overigens oneens met hem). In ieder geval leuker dan wanneer iedereen het maar met elkaar eens is.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:36 schreef Re het volgende:
dit is misschien niet het topic om te discussieren over wat wel en niet aanvaardbaar voor kinderen is om te breken met hun ouders maar dat het zo is.
Ik snap best dat men verschillend denkt over hoe met ouders om te gaan, maar doe dat in een ander topic desnoods
het is geen gemakkelijk onderwerpquote:Op maandag 13 juli 2015 16:49 schreef 2dope het volgende:
[..]
Echt? Ik vind het juist een interessante discussie om te lezen, temeer omdat bijv. Elan tegengas geeft (ben het overigens oneens met hem). In ieder geval leuker dan wanneer iedereen het maar met elkaar eens is.
Een opsomtopic met 300 reacties "ikke!" is ook niet echt wat we willen toch
Nah, mijn vader is anders best wel rijk te noemen, hij heeft drie huizen in drie verschillende landen.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:44 schreef Aiciu het volgende:
Nederlanders hebben liever geld dan een goede band met hun familie.
Ik kan me niet voorstellen om zo'n koud hart te hebben, ik zal nooit met mijn ouders breken, ook niet met familieleden waar ik een mindere band mee heb, ze zijn toch familie en dragen hetzelfde bloed en karaktertrekken plus uiterlijke overeenkomsten. Je moet wel een egoïstische hond zijn wil je dat zo makkelijk weggooien.
Ook al is de band slecht, je kan er nog altijd het beste van maken. Waar een wil is, is een weg. En die weg leidt niet naar Rome, want Rome is kut. Maar die weg leidt wel naar een betere toekomst.
Dit inderdaad, lelijk soort aannames die mensen doen en dan verantwoording verwachten..quote:Op maandag 13 juli 2015 16:40 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Aan de andere kant kom ik regelmatig mensen tegen die niet begrijpen dat je geen contact meer wenst met jouw vader. Ook vaak omdat je inderdaad respect moet hebben. Het is best goed dat daar eens over gesproken wordt.
Inderdaad, natuurlijk vertel ik niet tegen iedereen wat er gebeurd is tussen mij en mijn vader, vele weten het dus niet een vinden mij egoïstisch dat ik zijn kleinkinderen bij hem weg hou.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:40 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Aan de andere kant kom ik regelmatig mensen tegen die niet begrijpen dat je geen contact meer wenst met jouw vader. Ook vaak omdat je inderdaad respect moet hebben. Het is best goed dat daar eens over gesproken wordt.
Nee nooit al weet ik dat hij mijn vader is. Een aantal jaren terug wou ik hem nog eens in elkaar gaan timmeren maar dat was hij mij al niet eens meer waard.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:44 schreef Elan het volgende:
[..]
Heb jij dan nooit van oké hij heeft spullen van me gejat oké het is een paardenlul soms maar het is toch m'n ouweheer?
Mis je m nooit of zo?
Iedereen hier is immers volbloed kaaskop en heeft met gemak afscheid genomen, alleen vanwege een mindere band ja.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:44 schreef Aiciu het volgende:
Nederlanders hebben liever geld dan een goede band met hun familie.
Ik kan me niet voorstellen om zo'n koud hart te hebben, ik zal nooit met mijn ouders breken, ook niet met familieleden waar ik een mindere band mee heb, ze zijn toch familie en dragen hetzelfde bloed en karaktertrekken plus uiterlijke overeenkomsten. Je moet wel een egoïstische hond zijn wil je dat zo makkelijk weggooien.
Ik denk dat je niet helemaal begrijpt dat deze kinderen wel moeten breken voor hun eigen gezondheid en dat vaak pas op volwassen leeftijd en na jaren therapie durven/kunnen.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja sorry schat kom uit de stad.
Laten we zeggen eikel, zoals je je vriend waar je gek op bent ook wel eens een enorme eikel kan vinden
Ik snap je punt.quote:Op maandag 13 juli 2015 16:52 schreef Re het volgende:
[..]
het is geen gemakkelijk onderwerp
ik kan me voorstellen dat als er geen misbruik of verwaarlozing heeft plaatsgevonden die discussie wellicht nuttig kan zijn maar dat loopt zo door elkaar, maar goed, zolang we elkaar niet uitschelden vind ik het eigenlijk ook wel prima
Hem persoonlijk zul je niet missen maar 'een' vader die wel goed en leuk voor zijn kinderen is misschien wel?quote:Op maandag 13 juli 2015 16:55 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Nee nooit al weet ik dat hij mijn vader is. Een aantal jaren terug wou ik hem nog eens in elkaar gaan timmeren maar dat was hij mij al niet eens meer waard.
Alleen je eigen familie als referentiekader gebruikenquote:Op maandag 13 juli 2015 15:34 schreef Elan het volgende:
Je breekt niet met je familie en zeker niet met je eigen ouders.
Mijn moeder heeft mij prima opgevoed, maar drugs doen hele rare dingen met mensen, en daar kan ik slecht mee omgaan. Daarom blijf ik ver uit de buurt.quote:Op maandag 13 juli 2015 15:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Ai![]()
Dat soort vreselijke excessen daargelaten maar sommigen leggen wel heel vlug de schuld voor hun eigen falen bij de opvoeding en/of de rol van hun ouders.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |