quote:Griekenland verlaat waarschijnlijk de eurozone en de Europese Unie als er geen akkoord over de schuldenkwestie wordt bereikt.
Dat stelt de Griekse centrale bank woensdag.
Het mislukken van een akkoord leidt volgens de Bank of Greece tot het begin "van een pijnlijk verloop dat in eerste instantie zal leiden tot een Grieks faillissement en uiteindelijk tot een vertrek van het land uit de eurozone en hoogstwaarschijnlijk uit de Europese Unie".
De centrale bank noemt het bereiken van een nieuw akkoord met de geldschieters "van het grootste belang om de directe gevaren voor de economie af te wenden, de onzekerheid te verminderen en zich te verzekeren van een duurzame groei".
Bank of Greece denkt dat de huidige schuldencrisis dan snel verandert in een oncontroleerbare crisis, met grote risico's voor de bankensector en financiële stabiliteit.
Diepe recessie
"Een vertrek uit de eurozone zal de toch al ongunstige situatie alleen maar verergeren, omdat de daaruit voortvloeiende wisselkoerscrisis de inflatie zal laten stijgen", aldus de centrale bank.
Dat zal dan leiden tot een diepe recessie, drastische inkomensdalingen, een grote groei van de werkloosheid en een grote economische terugval. "Vanuit zijn positie als belangrijk lid van de EU, zal Griekenland zichzelf gedegradeerd zien naar de rang van een arm land in Zuid-Europa."
Daarom heeft Bank of Greece de stellige overtuiging dat het bereiken van een akkoord "een historische noodzaak" is die niet genegeerd kan worden.
Tot nu toe lijkt het er volgens de centrale bank op dat er een compromis is bereikt over de belangrijkste voorwaarden van het akkoord. De kloof tussen de partijen zou klein zijn.
Levensvatbaar
"Wat we nu nodig hebben is een levensvatbaar akkoord", schrijft Bank of Greece. Maar wel een akkoord waarbij toekomstige generaties zoveel mogelijk worden ontzien, "omdat we geen recht hebben om ze daarmee op te zadelen".
Ondertussen halen Grieken weer veel geld van hun bankrekeningen. Op maandag en dinsdag zouden ze volgens Griekse media gezamenlijk 850 miljoen euro hebben opgenomen, meldt Het Financieele Dagblad.
http://www.nu.nl/economie(...)d-wordt-bereikt.html
twitter:RT_com twitterde op zaterdag 27-06-2015 om 00:18:33BREAKING: Greece to hold national referendum on debt deal http://t.co/oJEKR2uriP http://t.co/ygxKTfDjXx reageer retweet
quote:
quote:Steun Griekenland kost ¤82 tot 86 miljard
De rekening van een nieuw Grieks steunprogramma kan oplopen tot ¤82 tot 86 miljard. Dat blijkt uit het document dat de eurogroep, de ministers van Financiën van de eurozone heeft opgesteld tijdens de vergadering van gisteren en vandaag.
Dat schrijft persbureau AFP. Op dit moment wordt het document besproken door de politiek leiders van de eurozone.
Griekenland moet voor aankomende woensdag een flink aantal bezuinigingen door het parlement loodsen.
Daar staan ook eisen op die het land eerder heeft afgewezen. Zo keert de trojka terug in Athene, de in Griekenland gehate combinatie van de Europese Centrale Bank, het Internationaal Monetair Fonds en de Europese Comissie. Ook moet de btw gestroomlijnd worden, moet het pensioenstelsel worden hervormd en komen er meer privatiseringen.
Één op één overleg
Rond half zeven is de top tijdelijk geschorst. Die pauze wordt gebruikt voor één op één gesprekken met landen om tot een compromis te komen. De Griekse premier Alexis Tsipras zit aan tafel met onder anderen de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Francois Hollande.
Merkel stelt zich hard op richting Athene, voorafgaand aan de top zei ze dat er niet koste wat kost een akkoord bereikt hoeft te worden. Hollande is soepeler, hij wil tot het uiterste gaan om een deal te sluiten.
????quote:Op zondag 12 juli 2015 19:41 schreef reza1 het volgende:
Ben benieuwd of er toch een redelijke deal komt die Griekenland kan accepteren onder druk van Obama, de VS zou het natuurlijk een ramp vinden als ze de EU en NAVO verlaten en samen gaan werken met Rusland en China.
Bij die vier uitgelekte pagina's zijn trouwens de dingen in blokhaakjes de strijdpunten, over de rest zou er al consensus zijn tussen de Eurogroep en Griekenland.quote:The areas where Greece and the lenders disagree are in a parenthesis, while the rest of demands have already been accepted.
http://www.ekathimerini.c(...)-eurogroup-proposals
Duitsland trekt zich niks aan van de Amerikanen. Schuable heeft al een paar keer vrij cynische opmerkingen gemaakt over de druk van Obama om tot een akkoord te komen.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:41 schreef reza1 het volgende:
Ben benieuwd of er toch een redelijke deal komt die Griekenland kan accepteren onder druk van Obama, de VS zou het natuurlijk een ramp vinden als ze de EU en NAVO verlaten en samen gaan werken met Rusland en China.
Gisteren was het nog 50 miljard. Vandaag staat de teller op 82-86 miljardquote:Op zaterdag 11 juli 2015 20:54 schreef Nintex het volgende:
De Duitsers zijn terecht kritisch, zij moeten straks 15 van de 50 miljard extra neer leggen. Griekenland staat dan voor 100 miljard bij de Duitsers in het krijt. Nederland zal wel van de 13 naar de 18 of 20 miljard gaan indien we met het Griekse plan meegaan.
Rare sprongen ja, maar zo gek zijn ze nou ook weer niet.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:43 schreef john2406 het volgende:
[..]
Een kat in het nauw maakt rare sprongen toch?
Als Griekenland geen deal krijgt die het kan accepteren dan zullen de EU wel moeten verlaten, en gezien de haat van Syriza tegen de NAVO en de sympathie voor Rusland ligt een NATO-exit ook voor de hand.quote:
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:45 schreef reza1 het volgende:
[..]
Als Griekenland geen deal krijgt die het kan accepteren dan zullen de EU wel moeten verlaten, en gezien de haat van Syriza tegen de NAVO en de sympathie voor Rusland ligt een NATO-exit ook voor de hand.
Cyprus heeft er geen probleem mee.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.
Heeft met de banken te maken want die zijn nu insolvent. Maarja, al pompen ze daar nu 20 miljard in, het vertrouwen is weg. Wie gaat na dit alles nog geld op een Griekse bank zetten? Die banken zijn gedoemd.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:44 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Gisteren was het nog 50 miljard. Vandaag staat de teller op 82-86 miljard
Nee daar geloof ik niets van....quote:Op zondag 12 juli 2015 19:45 schreef reza1 het volgende:
[..]
Als Griekenland geen deal krijgt die het kan accepteren dan zullen de EU wel moeten verlaten, en gezien de haat van Syriza tegen de NAVO en de sympathie voor Rusland ligt een NATO-exit ook voor de hand.
Wat is erger die schepen of die voorstellen?quote:Op zondag 12 juli 2015 19:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.
Er is niet zoiets als de EU moeten verlaten. Er bestaat zoiets als de EU willen verlaten, en dat mag alleen met de unanieme toestemming van de rest...quote:Op zondag 12 juli 2015 19:45 schreef reza1 het volgende:
[..]
Als Griekenland geen deal krijgt die het kan accepteren dan zullen de EU wel moeten verlaten, en gezien de haat van Syriza tegen de NAVO en de sympathie voor Rusland ligt een NATO-exit ook voor de hand.
Waarom niet? Krijgen ze weer wat geld in het laatje. En zoals meth zegt, vind Cyprus het ook goed.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.
Je kan flink wat geld vragen voor deze vriendendienst...........quote:Op zondag 12 juli 2015 19:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.
quote:Op zondag 12 juli 2015 19:48 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Er is niet zoiets als de EU moeten verlaten. Er bestaat zoiets als de EU willen verlaten, en dat mag alleen met de unanieme toestemming van de rest...
Niks toestemming. Gelukkig maar want dat zou al helemaal bezopen zijn.quote:Artikel 50
1.
Een lidstaat kan overeenkomstig zijn grondwettelijke bepalingen besluiten zich uit de Unie terug te trekken
Dat wordt allemaal nog wel een stuk erger op het moment dat de Grieken iets doen wat Putin niet zint en hij als gevolg daarvan onrust gaat stoken in stukjes van Griekenland.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:48 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wat is erger die schepen of die voorstellen?
Dat weet ik niet. Als ik Griekenland was zou ik voor een Grexit (= uit de euro) gaan maar wel in de EU blijven.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:48 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wat is erger die schepen of die voorstellen?
Welk land dan denk je wat het volgende wordt?quote:Op zondag 12 juli 2015 19:50 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Als ik Griekenland was zou ik voor een Grexit gaan maar wel in de EU blijven.
Ja, ja, ja, en ze hebben ook nog allerlei vruchteloze tegenspartelrechten.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:30 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Anders check je de feiten even. De Commissie wordt benoemd met een (dubbel) mandaat van het EP. Het EP kan de jure de hele Commissie naar huis sturen, en de facto lukt ze dat ook met individuele Commissarissen.
Ik kan helemaal niet stemmen voor het EP. Ik mag alleen maar stemmen voor het Nederlandse minihoekje wat door de partijen verdeeld wordt, en soms is zelfs de regering nog nodig om te beslissen wie er verkozen is (ja, je gelooft het niet maar het is echt waar). Als ik veel kiezers achter me zou willen krijgen moet ik dusdanig Europees integreren dat ik de Duitse nationaliteit verwerf, en dan nog kan ik maar een heel beperkt deel van de stemmen krijgen. Het is namelijk niet de bedoeling dat de verkiezingen ook maar iets kunnen veranderen.quote:Als jij het democratischer wil dan moeten mensen vooral hun burgerplicht doen en stemmen voor het EP!
Nee, eurosceptici zijn natuurlijk allemaal populisten met vreemdelingenhaat. Het is natuurlijk iets dat ontstaan is, en niet omdat mensen zo'n hekel hebben aan het continent, maar omdat ze allerlei dingen opgedrongen krijgen die ze niet willen en die gewoon hun leven in eigen land verslechteren. Als de EU een democratisch ideaal was geweest, had die er heel anders uitgezien. Dan ga je ook alleen bevoegdheden overdragen, wanneer die beter democratisch gecontroleerd worden ipv minder.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:31 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is niet de gebruikelijke definitie van eurofiel en euroscepsis, maar goed.
Het hele artikel:quote:Op zondag 12 juli 2015 19:49 schreef Confetti het volgende:
[..]
[..]
Niks toestemming. Gelukkig maar want dat zou al helemaal bezopen zijn.
Dat is de procedure ja maar in de kern is het zo dat lidmaatschap van de EU op grond van een verdrag is. Soevereine Staten kunnen altijd een verdrag opzeggen.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:52 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Het hele artikel:
1. Any Member State may decide to withdraw from the Union in accordance with its own constitutional requirements.
2. A Member State which decides to withdraw shall notify the European Council of its intention. In the light of the guidelines provided by the European Council, the Union shall negotiate and conclude an agreement with that State, setting out the arrangements for its withdrawal, taking account of the framework for its future relationship with the Union. That agreement shall be negotiated in accordance with Article 218(3) of the Treaty on the Functioning of the European Union. It shall be concluded on behalf of the Union by the Council, acting by a qualified majority, after obtaining the consent of the European Parliament.
3. The Treaties shall cease to apply to the State in question from the date of entry into force of the withdrawal agreement or, failing that, two years after the notification referred to in paragraph 2, unless the European Council, in agreement with the Member State concerned, unanimously decides to extend this period.
4. For the purposes of paragraphs 2 and 3, the member of the European Council or of the Council representing the withdrawing Member State shall not participate in the discussions of the European Council or Council or in decisions concerning it.
A qualified majority shall be defined in accordance with Article 238(3)(b) of the Treaty on the Functioning of the European Union.
5. If a State which has withdrawn from the Union asks to rejoin, its request shall be subject to the procedure referred to in Article 49.
Niet unaniem, my bad, met gekwalificeerde meerderheid van stemmen...en de staat die eruit wil mag niet meepraten..
Als het niet lukt om tot een akkoord te komen dan duurt het dus officieel 2 jaar om het EU-lidmaatschap op te zeggen.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:52 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Het hele artikel:
(..)
Niet unaniem, my bad, met gekwalificeerde meerderheid van stemmen...en de staat die eruit wil mag niet meepraten..
Onder de regels van het Weens Verdragen Verdrag ja, die zijn zo mogelijk nog strenger dan artikel 50 van het Unie-Verdrag...quote:Op zondag 12 juli 2015 19:54 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat is de procedure ja maar in de kern is het zo dat lidmaatschap van de EU op grond van een verdrag is. Soevereine Staten kunnen altijd een verdrag opzeggen.
Groenland is blijkbaar "gewoon" vertrokken na een Deense staatshervorming. Hebben een referendum uitgeschreven en zich niks aangetrokken van de verdragenquote:Op zondag 12 juli 2015 19:55 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Onder de regels van het Weens Verdragen Verdrag ja, die zijn zo mogelijk nog strenger dan artikel 50 van het Unie-Verdrag...
Yep, dan is het kwaadschiks, en is er geen afspraak over hoe om te gaan met de rest van de lidstaten van de Unie, dat lijkt me voor de meeste lidstaten economische en politieke zelfmoord...quote:Op zondag 12 juli 2015 19:55 schreef Igen het volgende:
[..]
Als het niet lukt om tot een akkoord te komen dan duurt het dus officieel 2 jaar om het EU-lidmaatschap op te zeggen.
twitter:athenslivegr twitterde op zondag 12-07-2015 om 19:46:28Syntagma sq protest organised by unions, radical left, anarchists & trotskyists against the EU. #Greece #AthensLive http://t.co/BCU4bjktd9 reageer retweet
Dat heeft dan ook met Deens staatsrecht te maken, en dat was 'maar' de EEG. Het EU verdrag is ook niet van toepassing op Aruba, St. Maarten (wel op het Franse deel!) en Curacao...wel op Saba, St. Eustatius en Bonaire...quote:Op zondag 12 juli 2015 19:57 schreef J.B. het volgende:
[..]
Groenland is blijkbaar "gewoon" vertrokken na een Deense staatshervorming.
Die uittreding was nog toen de EU nog de EG was (vroegâh dus).quote:Op zondag 12 juli 2015 19:57 schreef J.B. het volgende:
[..]
Groenland is blijkbaar "gewoon" vertrokken na een Deense staatshervorming. Hebben een referendum uitgeschreven en zich niks aangetrokken van de verdragen
Vooralsnog zijn ze gewoon met de NAVO aan het oefenen in de Zwarte Zee, dit weekend.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Zou Griekenland zitten te wachten op Russische oorlogsschepen in de haven van Pireus? Want dat is hoe "vriendjes" met Rusland zijn doorgaans gaat hè.
1 van de beste politieke speeches ooit gegeven.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:51 schreef Breekfast het volgende:
Normaal heb ik niet veel met Nigel Farage, maar dit vind ik een erg sterke speech richting Tsipras:
http://www.dumpert.nl/med(...)_je_land_terug_.html
Ben benieuwd of al die pro-EU hippies nog steeds staan te juichen straks als ze doorkrijgen dat ze finaal kapot gemaakt gaan worden.quote:Op zondag 12 juli 2015 19:58 schreef crystal_meth het volgende:
[ afbeelding ]twitter:athenslivegr twitterde op zondag 12-07-2015 om 19:46:28Syntagma sq protest organised by unions, radical left, anarchists & trotskyists against the EU. #Greece #AthensLive http://t.co/BCU4bjktd9 reageer retweet
Wat begrijp je niet aan "against the EU"?quote:Op zondag 12 juli 2015 20:00 schreef Confetti het volgende:
[..]
Ben benieuwd of al die pro-EU hippies nog steeds staan te juichen straks als ze doorkrijgen dat ze finaal kapot gemaakt gaan worden.
Het is een speech van het type "Je bent 12 jaar oud maar jij en al die andere allochtoontjes die na bijles maar net een zesje hebben gehaald hebben gewoon een andere 'cultuur', dus ga gewoon met opgeheven hoofd terug naar groep 3!"quote:Op zondag 12 juli 2015 19:51 schreef Breekfast het volgende:
Normaal heb ik niet veel met Nigel Farage, maar dit vind ik een erg sterke speech richting Tsipras:
http://www.dumpert.nl/med(...)_je_land_terug_.html
Nee, het is gewoon een erkenning dat je verschillende economieen/culturen niet geforceerd naar elkaar toe kan laten groeien, en dat je dat ook helemaal niet moet willen.quote:Op zondag 12 juli 2015 20:04 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is een speech van het type "Je bent 12 jaar oud maar jij en al die andere allochtoontjes die na bijles maar net een zesje hebben gehaald hebben gewoon een andere 'cultuur', dus ga gewoon met opgeheven hoofd terug naar groep 3!"
Ik vind dat misleidend/achterbaks.
Wat een baasquote:Op zondag 12 juli 2015 19:51 schreef Breekfast het volgende:
Normaal heb ik niet veel met Nigel Farage, maar dit vind ik een erg sterke speech richting Tsipras:
http://www.dumpert.nl/med(...)_je_land_terug_.html
Hij gooit ten eerste heel Zuid-Europa op één hoop en ten tweede zegt hij dat Griekenland met een goedkope drachme weer concurrerend moet worden. En dat dat iets positiefs zou zijn. Maar concurrentie op prijs met een zwakke munteenheid, dat is in feite concurrentie door armoede à la Bangladesh. Dat is niet iets wat ik nou als positieve visie voor een Europees land zou presenteren.quote:Op zondag 12 juli 2015 20:06 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Nee, het is gewoon een erkenning dat je verschillende economieen/culturen niet geforceerd naar elkaar toe kan laten groeien, en dat je dat ook helemaal niet moet willen.
Kan wel kapitaal aantrekken of niet, wat kan ik hier met mijn geld, als ik het daar goedkoop kan investeren?quote:Op zondag 12 juli 2015 20:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Hij gooit ten eerste heel Zuid-Europa op één hoop en ten tweede zegt hij dat Griekenland met een goedkope drachme weer concurrerend moet worden. En dat dat iets positiefs zou zijn. Maar concurrentie op prijs met een zwakke munteenheid, dat is in feite concurrentie door armoede à la Bangladesh. Dat is niet iets wat ik nou als positieve visie voor een Europees land zou presenteren.
(Nog afgezien van het feit dat een lage munt op de korte termijn in de eerste plaats alleen de armoede vergroot doordat de import duurder wordt, terwijl het veel langer duurt om überhaupt nieuwe exporterende sectoren op te zetten die van de lage munt kunnen profiteren)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |