Link naar vorige delen:quote:De farmaceutische industrie is een hot topic, voor en tegenstanders van deze tak van sport raken altijd in felle discussies over het nut van deze industrie. Maken ze mensen beter of juist zieker?
Dus discussieer hier over dit onderwerp in het licht van BNW
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Go!
Over Homeopatie
Maken we even een gedachten experiment,
We gaan even de assumptie aan dat water daadwerkelijk de magische geheugeneigenschap heeft. En we gaan Oscillococcinum maken.
We slachten een eend en nemen wat van zijn hart en lever en laten dit 40 dagen trekken. We filteren en vriesdrogen dat, en gaan het verdunnen. We nemen wat water, en voegen het er aan toe, schudden, nemen een beetje van de oplossing en verdunnen het verder met water. Dit herhalen we tot we de onvoorstelbare verdunning hebben van 10-400
Nu vraag ik me af, hoe weet je nu wat je verdunt hebt? De eendenlever? Ja, maar hoe zit het met de verontreinigingen van het water? Je hebt een plek waar je aan het gieten en aan het verdunnen bent, de lucht zit daar vol met stof, bacteriën, virussen, schimmels ja zelfs algensporen.
Zelfs in de modernste chipfabrieken is men maar tot een bepaalde graad in staat alles uit de lucht te halen. En het water dan? Hoe wil je weten dat je water geen andere sporenelementen bevat? Of heeft bevat? Water is bijna zo oud als het universum, en heeft dus aardig wat bedgenoten gehad in het bestaan.
En de flessen waarin je aan het verdunnen bent?
Allemaal brengen ze sporen mee, al zei het gering
Dat de Eendenlever een actief element is in de griepmedicatie is dus niet alleen vanwege de verdunning onwaarschijnlijk, maar ook omdat je vrijwel onmogelijk kan weten wat er nog meer oneindig verdunt is.
En dan heb je zo je best gedaan je bereiding zuiver te houden binnen bepaalde limieten en dan doe je die oplossing op suiker, suiker is hygroscopisch en trekt vocht uit de lucht. Heeft dat vocht ook een geheugen en wat staat daar in? Je Oscillococcinum gaat plastic buisjes in.
Die verpakking ademt in en uit bij veranderingen in luchtdruk, ja dat is weinig, maar meer dan 10-400
Mensen maken het open en nemen er 2 op hun vochtige hand (zweet) waar weer allerlei zaken oneindig in verdunt zijn en nemen het in hun mond, dat speeksel en je lichaamsvocht bevat ook allerlei oneindige verdunningen
1. Hoe weet je dat je werkzame stof degene is die de werking doet, en niet een van de verontreinigingen die je mee verdunt?
2. Hoe is kwaliteitscontrole mogelijk bij de fabricage van homeopatische middelen, als de verdunningen zo groot zijn dat er van je werkzame stof niets meer inzit?
3. Waarom is de werking nooit aangetoond bij gedegen dubbelblind onderzoek?
4. Hoe weet je objectief dat het werkt en wat er werkt als je daar geen onderzoek naar doet?
Bij homeopatie hebben we het over oplossingen van 10 -60 tot 10 -400.
Een oplossing van 10-60 is een verdunning die een even grote verdunning als 1 molecule actieve stof in 20.000.000.000.000 keer de inhoud van alle oceanen.
Oscillococcinum is een mooi voorbeeld van een homeopatisch middel, verdunde eendenhart en lever met een verdunning van 1 tot 10 -400
Hoe verdunt is dat?
Nu, als je 1 atoom van een eendenhart en lever zou nemen en je verdunt dat op het gehele universum is dat een verdunning van 1 op 10 -80
Dus, Oscillococcinum is volgens eigen opgave van de fabrikant, eendenhart en eendenlever zodanig verdunt dat het 1atoom is op 10 320 keer het universum
Dat is een 1 met 320 nullen erachter maal alle atomen in het universum, en 1 daarvan is van het eendenextract.
Geloof je werkelijk dat dit de werkzame stof is?04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Flauw, puur semantics.quote:Op donderdag 2 juli 2015 10:57 schreef Re het volgende:
[..]
dan nog steeds krijg je het niet "van" de kou
Waar krijg je dan wel een virusinfectie van?![]()
van een virusquote:Op donderdag 2 juli 2015 11:19 schreef .SP. het volgende:
[..]
Flauw, puur semantics.
Waar krijg je dan wel een virusinfectie van?![]()
maar er zijn meer factoren natuurlijk, de verspreiding gaat idd wat makkelijker in de winter doordat mensen veelal op elkaar gepakt zitten (OV bijvorbeeld) en het zo makkelijekr overdraagbaar wordt.
Maar goed, belangrijkste is dat mensen gewoon als ze antibiotica krijgen voorgeschoteld, dit voor een bacterie is die pas effectief kan worden bestreden als je je kuur volledig afmaakt, maar omdat mensen niet persistent zijn met hun therapie krijg je resistentie
en ja sorry voor de semantiek,04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
En het repliceert beter in de winter, meer virusdeeltjes, meer infecties.quote:Op donderdag 2 juli 2015 11:38 schreef Re het volgende:
[..]
van een virus![]()
maar er zijn meer factoren natuurlijk, de verspreiding gaat idd wat makkelijker in de winter doordat mensen veelal op elkaar gepakt zitten (OV bijvorbeeld) en het zo makkelijekr overdraagbaar wordt.
Maar goed, belangrijkste is dat mensen gewoon als ze antibiotica krijgen voorgeschoteld, dit voor een bacterie is die pas effectief kan worden bestreden als je je kuur volledig afmaakt, maar omdat mensen niet persistent zijn met hun therapie krijg je resistentie
en ja sorry voor de semantiek,![]()
Is de hoeveelheid zonlicht nog van invloed? UV licht die virusdeeltjes af doet breken etc.quote:Op donderdag 2 juli 2015 11:38 schreef Re het volgende:
[..]
van een virus![]()
maar er zijn meer factoren natuurlijk, de verspreiding gaat idd wat makkelijker in de winter doordat mensen veelal op elkaar gepakt zitten (OV bijvorbeeld) en het zo makkelijekr overdraagbaar wordt.
Maar goed, belangrijkste is dat mensen gewoon als ze antibiotica krijgen voorgeschoteld, dit voor een bacterie is die pas effectief kan worden bestreden als je je kuur volledig afmaakt, maar omdat mensen niet persistent zijn met hun therapie krijg je resistentie
en ja sorry voor de semantiek,Egregious professor of Cruel and Unusual Geography
Onikaan ni ov dovah![]()
aerosolen verdampen ook sneller denk ik voordat UV schade kan aanrichtenquote:Op donderdag 2 juli 2015 12:11 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Is de hoeveelheid zonlicht nog van invloed? UV licht die virusdeeltjes af doet breken etc.04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
in de tropen nietquote:Op donderdag 2 juli 2015 12:26 schreef Re het volgende:
[..]
aerosolen verdampen ook sneller denk ik voordat UV schade kan aanrichten![]()
![]()
Niet per se fout, maar zeer twijfelachtig. Toont wel aan dat de publieke sector weinig in onderzoek gaat investeren als de commerciele sector zoveel verdient dat het zelf onderzoek financiert.
http://www.nu.nl/gezondhe(...)ek-suikerziekte.html![]()
tsja, hoe wilde je onafhankelijk onderzoek doen wat ook nog impact heft op de toekomst, en aan de andere kant hoe afhankelijk is het onderzoek van farmaceutische bedrijven die veel geld investeren in hun product. Zonder die impulsen zat iedereen nu nog aan de varkensinsulinequote:Op donderdag 2 juli 2015 13:58 schreef .SP. het volgende:
Niet per se fout, maar zeer twijfelachtig. Toont wel aan dat de publieke sector weinig in onderzoek gaat investeren als de commerciele sector zoveel verdient dat het zelf onderzoek financiert.
http://www.nu.nl/gezondhe(...)ek-suikerziekte.html04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Er zitten meerdere kanten aan het verhaal. Vraag me af waar de "geldstroom" nu in geinteresseerd is, het genezen van diabetes of het beheersen (medisch gezien) van de ziekte. Misschien dat optie twee financieel aantrekkelijker is dan nummer 1.quote:Op donderdag 2 juli 2015 14:02 schreef Re het volgende:
[..]
tsja, hoe wilde je onafhankelijk onderzoek doen wat ook nog impact heft op de toekomst, en aan de andere kant hoe afhankelijk is het onderzoek van farmaceutische bedrijven die veel geld investeren in hun product. Zonder die impulsen zat iedereen nu nog aan de varkensinsuline![]()
Biek, ik kan echt geen chocola malen van wat je hier probeert te zeggen.quote:Op woensdag 1 juli 2015 23:33 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
is het niet absurd dat je een ongevaccineerd kind erg vind.
Het impliceert namelijk dat vaccins NIET werken en dat je bang bent dat jouw kind vatbaar bent.
Ouder van een niet-gevaccineerd kind heeft meer recht om te zeggen mijn kind niet bij virusdragende autisten.
In mijn post staat dat ik tegen verplichte vaccinaties ben omdat ik het recht op lichamelijke integriteit heel erg hoog heb zitten. Heeft ook te maken met de medische en juridische molen waar ik doorheen ben gegaan. Ik vind lichamelijke integriteit (en het recht keuzes te maken die ik als dom beschouw) belangrijker dan herd immunity. Ik ben vrij principieel als het gaat om zelfbeschikking.
Echter vind ik het prima als bijvoorbeeld scholen of kinderdagverblijf eisen stellen aan vaccinatie, voordat een kind wordt toegelaten. Want je laat daar nog steeds een keuzemogelijkheid, niet gevaccineerd? Zoek dan een andere plek voor je kind, op een vrije school ben je vast welkom. Een voorwaarde scheppen is op deze manier geen verplichting.
Tenslotte ben ik ook gewoon tegen verplicht medisch ingrijpen omdat je er een hellend vlak mee kan introduceren. Als de opening er eenmaal is, wordt het politiek makkelijker om ook andere dingen te gaan verplichten. Een verplicht vaccin schept dan een precedent.
De vaccinatiegraad moet zo hoog mogelijk zijn, als je het mij vraagt. Enkel zij die contra-indicaties hebben zouden moeten overslaan. Maar de vaccinatiegraad moet worden opgekrikt door educatie, niet door wetten.![]()
En het is aangetoond dat het complementsysteem in mucosacellen minder goed werkt bij koude dan bij warmte. Al deze factoren zorgen ervoor dat je inderdaad in de winter vatbaarder bent. En hier hebben mensen dan van gemaakt: verKOUDheid of een KOUDje te pakken.quote:Op donderdag 2 juli 2015 11:38 schreef Re het volgende:
[..]
van een virus![]()
maar er zijn meer factoren natuurlijk, de verspreiding gaat idd wat makkelijker in de winter doordat mensen veelal op elkaar gepakt zitten (OV bijvorbeeld) en het zo makkelijekr overdraagbaar wordt.
Maar goed, belangrijkste is dat mensen gewoon als ze antibiotica krijgen voorgeschoteld, dit voor een bacterie is die pas effectief kan worden bestreden als je je kuur volledig afmaakt, maar omdat mensen niet persistent zijn met hun therapie krijg je resistentie
en ja sorry voor de semantiek,
Maar inderdaad, uiteindelijk krijg je een virus van iemand anders en niet primair van koude.I feel kinda Locrian today![]()
het principe blijft dat je of effectiever moet zijn dan de standaard of goedkoper. Anders kom je niet op de markt en verdien je er niets aan.quote:Op donderdag 2 juli 2015 14:33 schreef .SP. het volgende:
[..]
Er zitten meerdere kanten aan het verhaal. Vraag me af waar de "geldstroom" nu in geinteresseerd is, het genezen van diabetes of het beheersen (medisch gezien) van de ziekte. Misschien dat optie twee financieel aantrekkelijker is dan nummer 1.
En diabetes medicatie zal nooit echt gaan genezen, dan zul je Beta cel functionaliteit moeten herstellen en dan zit je al gauw aan artificiele organen te denken wat onmogelijk duur zal worden.04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Niet helemaal waar. In Leiden zijn ze al heel ver met "slapende" Langerhans cellen weer actief te maken. Zelfs bij mensen die al jaren diabetus hebben hebben ze goede resultaten weten te boeken.quote:Op donderdag 2 juli 2015 17:24 schreef Re het volgende:
[..]
En diabetes medicatie zal nooit echt gaan genezen, dan zul je Beta cel functionaliteit moeten herstellen en dan zit je al gauw aan artificiele organen te denken wat onmogelijk duur zal worden.![]()
Diabetus? hehequote:Op vrijdag 3 juli 2015 11:52 schreef WeerWachtwoordVergeten het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. In Leiden zijn ze al heel ver met "slapende" Langerhans cellen weer actief te maken. Zelfs bij mensen die al jaren diabetus hebben hebben ze goede resultaten weten te boeken.
I feel kinda Locrian today![]()
ja ik dacht dat dat voor type 1 was. Voor type 2 is nog altijd preventie het enige wat helpt, maar ja de mens is lui en wil niet gezond leven.quote:Op vrijdag 3 juli 2015 11:52 schreef WeerWachtwoordVergeten het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. In Leiden zijn ze al heel ver met "slapende" Langerhans cellen weer actief te maken. Zelfs bij mensen die al jaren diabetus hebben hebben ze goede resultaten weten te boeken.04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Of die inactieve recombinante insuline die door de normale signalen geactiveert wordt en je dus niet hoeft te meten of bang zijn dat je teveel insuline spuit.quote:Op vrijdag 3 juli 2015 11:52 schreef WeerWachtwoordVergeten het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. In Leiden zijn ze al heel ver met "slapende" Langerhans cellen weer actief te maken. Zelfs bij mensen die al jaren diabetus hebben hebben ze goede resultaten weten te boeken.![]()
Dat betekent dat je gewoon een voorraad insuline voor een dag in kan spuiten en dat het zichzelf reguleert zonder dat je er zelf mee bezig hoort te zijn? Dat is een beste verbetering ten opzichte van iedere paar uur meten en spuiten, of rondlopen met een pomp.quote:Op vrijdag 3 juli 2015 13:35 schreef .SP. het volgende:
[..]
Of die inactieve recombinante insuline die door de normale signalen geactiveert wordt en je dus niet hoeft te meten of bang zijn dat je teveel insuline spuit.![]()
Zou fantastisch zijn : http://www.bbc.co.uk/news/health-31291722quote:Op vrijdag 3 juli 2015 22:32 schreef Fixers het volgende:
[..]
Dat betekent dat je gewoon een voorraad insuline voor een dag in kan spuiten en dat het zichzelf reguleert zonder dat je er zelf mee bezig hoort te zijn? Dat is een beste verbetering ten opzichte van iedere paar uur meten en spuiten, of rondlopen met een pomp.![]()
Wauw!quote:Op vrijdag 3 juli 2015 22:39 schreef .SP. het volgende:
[..]
Zou fantastisch zijn : http://www.bbc.co.uk/news/health-31291722
Om dan even de advocaat van de duivel te spelen: zouden ze voor deze slimme insuline de hoofdprijs gaan vragen, of in elk geval meer dan wat gewoon insuline gebruik inclusief glucosemetingen kost? Of zouden ze de prijs op een kostprijs + bescheiden Return on Investment houden? Voor zo'n gemaksproduct zullen patiënten vast extra geld over hebben. Als producent kom je best weg als je (ruim) boven de prijs van gewone insuline gaat zitten. Vanwege de hogere kwaliteit van leven.![]()
Na een aantal jaar is het sowieso genericaquote:Op vrijdag 3 juli 2015 22:48 schreef Fixers het volgende:
[..]
Wauw!
Om dan even de advocaat van de duivel te spelen: zouden ze voor deze slimme insuline de hoofdprijs gaan vragen, of in elk geval meer dan wat gewoon insuline gebruik inclusief glucosemetingen kost? Of zouden ze de prijs op een kostprijs + bescheiden Return on Investment houden? Voor zo'n gemaksproduct zullen patiënten vast extra geld over hebben. Als producent kom je best weg als je (ruim) boven de prijs van gewone insuline gaat zitten. Vanwege de hogere kwaliteit van leven.In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.![]()
Hoe lang duurt het voor dat soort patenten verlopen?quote:Op vrijdag 3 juli 2015 23:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Na een aantal jaar is het sowieso generica![]()
20-25 jaarquote:Op zaterdag 4 juli 2015 08:36 schreef Fixers het volgende:
[..]
Hoe lang duurt het voor dat soort patenten verlopen?
Daarom zal ook dit nieuwe medicament niet zo vreselijk duur worden, de Insulineanaloga gebaseerd op synthetisch menselijk insuline worden binnen een paar jaar ook generica.
Wat dit betreft zijn enorme vooruitgang gedaan, toen ik kind was gebruikte men nog varkensinsuline.
[ Bericht 22% gewijzigd door Pietverdriet op 04-07-2015 09:52:38 ]In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.![]()
Dat worden hele moeilijke berekeningen door 'health economists'!quote:Op vrijdag 3 juli 2015 22:48 schreef Fixers het volgende:
[..]
Wauw!
Om dan even de advocaat van de duivel te spelen: zouden ze voor deze slimme insuline de hoofdprijs gaan vragen, of in elk geval meer dan wat gewoon insuline gebruik inclusief glucosemetingen kost? Of zouden ze de prijs op een kostprijs + bescheiden Return on Investment houden? Voor zo'n gemaksproduct zullen patiënten vast extra geld over hebben. Als producent kom je best weg als je (ruim) boven de prijs van gewone insuline gaat zitten. Vanwege de hogere kwaliteit van leven.![]()
Nee hoor, ze weten wat ze gaan berekenen voor de generica.quote:Op zaterdag 4 juli 2015 10:25 schreef .SP. het volgende:
[..]
Dat worden hele moeilijke berekeningen door 'health economists'!In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.![]()
de meeste insulines zijn inderdaad al recombinant (Lantus etc.) dus dat is niet zo kostbaar eigenlijk, gaat om de blijkbare vernieuwing van het product, dat maakt de prijs hoogquote:Op zaterdag 4 juli 2015 10:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee hoor, ze weten wat ze gaan berekenen voor de generica.04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Nee want de theoretische nieuwe versie heeft erg veel toegevoegde waarde wat in de prijs berekend gaat worden.quote:Op zaterdag 4 juli 2015 10:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee hoor, ze weten wat ze gaan berekenen voor de generica.![]()
Dat maakt de prijs niet erg moeilijk te berekenenquote:Op zaterdag 4 juli 2015 10:36 schreef .SP. het volgende:
[..]
Nee want de theoretische nieuwe versie heeft erg veel toegevoegde waarde wat in de prijs berekend gaat worden.In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.![]()
Dat is een offset van effectiviteit en prijs van bestaande medicijnen tov dit nieuwe medicijn ja (ICERs), en er dan flink boven gaan zitten. Aangezien er een aantal insulines off-patent gaan zul je ook rekening moeten houden met biosimilars en natuurlijk waar in het behandeltraject je zit (helemaal op het eind denk ik dus genoeg goedkopere alternatieven om tot dat punt te komen),en dus de grootte van je populatie. Verder ben je in Nederland natuurlijk nog afhankelijk van het zorginstutuut en de minister van volksgezondheid. En dan moet je verzekering nog worden overtuigd om het te vergoeden. Dus simpel Is prijsstelling niet echt maar verwacht dat dit een redelijk prijzige wordt als idd de alternatieven te kort schieten04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
Ben pas geleden bij een presentatie van een health economist geweest en het is veel en veel moeilijker dan ik dacht. Hoeveel geld vind jij het 1x per week in plaats van 5x per dag te spuiten waard bijvoorbeeld? En hoe zou je de vermindering in latere diabetes gerelateerde aandoeningen berekenen? Het is buitengewoon moeilijk om daar een simpel prijskaartje aan te hangen.quote:Op zaterdag 4 juli 2015 11:08 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat maakt de prijs niet erg moeilijk te berekenen![]()
Dat vroeg ik mij dus ook af. Deze insulinevorm bied behoorlijke voordelen ten opzichte van wat er al op de markt is. De verleiding om er de hoofdprijs, in plaats van een bescheiden winstmarge, voor te vragen is groot. Ze kunnen met een boel wegkomen, want gemak en beter.quote:Op zaterdag 4 juli 2015 12:19 schreef .SP. het volgende:
[..]
Ben pas geleden bij een presentatie van een health economist geweest en het is veel en veel moeilijker dan ik dacht. Hoeveel geld vind jij het 1x per week in plaats van 5x per dag te spuiten waard bijvoorbeeld? En hoe zou je de vermindering in latere diabetes gerelateerde aandoeningen berekenen? Het is buitengewoon moeilijk om daar een simpel prijskaartje aan te hangen.![]()
Mja, de vraag is, bij welke marge verdien je het meest?quote:Op zaterdag 4 juli 2015 18:19 schreef Fixers het volgende:
[..]
Dat vroeg ik mij dus ook af. Deze insulinevorm bied behoorlijke voordelen ten opzichte van wat er al op de markt is. De verleiding om er de hoofdprijs, in plaats van een bescheiden winstmarge, voor te vragen is groot. Ze kunnen met een boel wegkomen, want gemak en beter.
Daar is een optimum voor, als je heel hoog gaat zitten blijven veel mensen de insuline gebruiken die er nu is en die binnenkort nog veel goedkoper gaat worden omdat de patenten aflopen en de Ratiopharm's, Hexal Sandoz etc het als generica gaan produceren.
Wat je wilt is een prijs waarbij je en een goede marge maakt maar ook een groot deel van de markt pakt.
Stel de productieprijs is 10 euro per patient per maand.
Als je 100.000 patienten 300 euro in de maand rekent verdien je minder dan wanneer je 100.000.000 patienten 30 euro per maand rekent.In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.![]()
Ze kunnen het niet te gek maken, het zijn adviesgroepen die bepalen of een medicijn wel of niet vergoed gaat worden en die laten de berekeningen wel doen.quote:Op zaterdag 4 juli 2015 18:19 schreef Fixers het volgende:
[..]
Dat vroeg ik mij dus ook af. Deze insulinevorm bied behoorlijke voordelen ten opzichte van wat er al op de markt is. De verleiding om er de hoofdprijs, in plaats van een bescheiden winstmarge, voor te vragen is groot. Ze kunnen met een boel wegkomen, want gemak en beter.![]()
Kortom wetenschap is een kwaadaardige farce.quote:McScience: de medische wetenschap heeft haar geloofwaardigheid verloren
Ivan Wolffers: De wetenschap is de nieuwe religie: vol bedrog en sprookjes
[..]
Pijnlijke stilte
De pijnlijke stilte die op de berichtgeving in de Lancet van 11 april volgde, wordt deels veroorzaakt doordat veel mensen het simpelweg niet kunnen geloven. Anderzijds weten heel veel mensen het wel, maar hebben ze zich onvoldoende gerealiseerd hoe groot het probleem is. Het is een typisch geval van het sprookje van De Kleren van de Keizer. Als jongetjes zoals Horton, Ioannidis en - mag ik mezelf na 40 jaar schrijven over geneesmiddelenonderzoek ook noemen? – op het bedrog wijzen, zwijgt iedereen uit verlegenheid. Niets zeggen, dan loopt het misschien niet in de gaten.
bron
http://www.thelancet.com/(...)40-67361560696-1.pdfEverything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.![]()
Dat is niet wat er staat, ik zou het nog eens lezen als ik jou was. De auteur is juist voorstander van een zuivere toepassing van de wetenschappelijke principes.quote:Op dinsdag 7 juli 2015 23:43 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Kortom wetenschap is een kwaadaardige farce.
In het kort: de biomedische wetenschap is afgedwaald en beïnvloed door trends, het verlangen naar publiciteit en geld. Ze zijn het idee van de wetenschappelijke methode een beetje kwijt. Daar moet worden ingegrepen vind de auteur. Hij verwijst naar een andere tak van wetenschap:deeltjesfysica waar hetzelfde gebeurde en waar inmiddels door de wetenschappelijke gemeenschap al is ingegrepen. In de biomedica ziet hij het alleen wat somberder in, omdat er nog niemand is opgestaan om de verbeteringen te initiëren en dat hij dat ook niet snel ziet gebeuren.![]()
Ioannides wijst niet op bedrog en heeft enorm veel invloed gehad.quote:Op dinsdag 7 juli 2015 23:43 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
Kortom wetenschap is een kwaadaardige farce.Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-![]()
tevens weer een verkeerde interpretatie van wat een p-waarde is, voor iets zo essentieels wordt het veel te vaak verkeerd uitgelegd
Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-![]()
Ja, en ik blijf bij mijn mening dat je alle onderzoeken in context moet zien en je als arts daarom nooit vaart op 1 klein onderzoekje met een slechte methodologie.quote:Op woensdag 8 juli 2015 08:40 schreef oompaloompa het volgende:
tevens weer een verkeerde interpretatie van wat een p-waarde is, voor iets zo essentieels wordt het veel te vaak verkeerd uitgelegd
Behandelingen worden bijna alleen gestandardiseerd op basis van grote onderzoeken waar methodologisch weinig mis mee is.
Ik geloof graag dat hele kleine onderzoeken verkeerde resultaten op kunnen leveren. Dat heeft denk ik wel een beetje te maken met winstbejag. Het is alleen een misverstand dat de geneeskunde dan maar gewoon klakkeloos resultaten overneemt van een butonderzoek.
De media zijn daar ook deels verantwoordelijk voor, voor dat vooroordeel. Ik bedoel, kijk eens wat voor troep voorbijkomt op nu.nl -> wetenschap. Eén appel per dag voorkomt kanker! Want in dat onderzoek hebben ze retrospectief gekeken naar welke producten mensen hebben gegeten en welke mensen kanker krijgen, zonder eerst een onderzoekvraag te hebben gesteld. Aan deze populaire wetenschap heb ik een pesthekel want 1) je vindt zo altijd wel een resultaat als je maar lang genoeg zoekt (ik denk dat brood heel sterk correleert met kanker, wat zou het zijn, 100% van de mensen die brood at kreeg kanker?) en 2) dit is een belediging voor onderzoekers en wetenschappers die zich wel aan de wetenschappelijke methode houden.
I feel kinda Locrian today![]()
ja zo methodologisch dat er structureel niet getest wordt op vrouwen. Wat ze wel doen is methodologisch lobbien en omkopen.quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:15 schreef starla het volgende:
[..]
Ja, en ik blijf bij mijn mening dat je alle onderzoeken in context moet zien en je als arts daarom nooit vaart op 1 klein onderzoekje met een slechte methodologie.
Behandelingen worden bijna alleen gestandardiseerd op basis van grote onderzoeken waar methodologisch weinig mis mee is.Het is absoluut geen misverstand dat helft sowieso al een bedrog is. Het is structureel winstbejag.quote:Ik geloof graag dat hele kleine onderzoeken verkeerde resultaten op kunnen leveren. Dat heeft denk ik wel een beetje te maken met winstbejag. Het is alleen een misverstand dat de geneeskunde dan maar gewoon klakkeloos resultaten overneemt van een butonderzoek.
Het is een misverstand dat wetenschappers geneeskunde toepassen.
De term geneeskunde in context medische wetenschap is al crimineel te noemen.ja dat vaccin werken enzo dat soort trieste vooroordelen.quote:De media zijn daar ook deels verantwoordelijk voor, voor dat vooroordeel.
En daarnaast als een wetenschapper wel goed bezig (geen gewin voor zichzelf of instituut) is dan wordt z'n werk geconfisqueerd.
Regulier wetenschap is sneu gedoe in de marge.quote:When a new technology does come out that could really benefit mankind and possibly shift the entire structure of society to a freer one, affording more liberty to the people stumbling around in it… The kinds of hypothetical energy ideas Tesla was working towards perhaps or the types of frequency cures Wilhelm Reich was jailed and possibly killed over or Royal Raymond Rife was chased out of the country for… Those technologies are squashed under the smothering safety blanket of “National Security”.
Ever heard of the Invention Secrecy Act? Our government has classified thousands of patents this way and threatened the inventors that if they even so much as talk about their inventions, they could be tossed in federal prison for decades. On top of that is the Sensitive Application Warning System (SAWS), which delays a patent’s approval process under the same guise for however long the government feels like it, basically. CE reported, “One great example (out of many) of delayed patent applications comes from Dr. Gerald F. Ross. He filed a patent application for a new invention he had devised to defeat the jamming of electromagnetic transmissions at specified frequencies. It was not until June 17, 2014 (almost 37 years later) that this patent was granted.”
bron
[ Bericht 17% gewijzigd door Lambiekje op 08-07-2015 12:58:33 ]Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.![]()
dan is het alsnog de verantwoordelijkheid van de wetenschappelijke journals om iets te beoordelen voordat het gepubliceerd wordtquote:Op woensdag 8 juli 2015 12:15 schreef starla het volgende:
[..]
Ja, en ik blijf bij mijn mening dat je alle onderzoeken in context moet zien en je als arts daarom nooit vaart op 1 klein onderzoekje met een slechte methodologie.
Behandelingen worden bijna alleen gestandardiseerd op basis van grote onderzoeken waar methodologisch weinig mis mee is.
Ik geloof graag dat hele kleine onderzoeken verkeerde resultaten op kunnen leveren. Dat heeft denk ik wel een beetje te maken met winstbejag. Het is alleen een misverstand dat de geneeskunde dan maar gewoon klakkeloos resultaten overneemt van een butonderzoek.
De media zijn daar ook deels verantwoordelijk voor, voor dat vooroordeel. Ik bedoel, kijk eens wat voor troep voorbijkomt op nu.nl -> wetenschap. Eén appel per dag voorkomt kanker! Want in dat onderzoek hebben ze retrospectief gekeken naar welke producten mensen hebben gegeten en welke mensen kanker krijgen, zonder eerst een onderzoekvraag te hebben gesteld. Aan deze populaire wetenschap heb ik een pesthekel want 1) je vindt zo altijd wel een resultaat als je maar lang genoeg zoekt (ik denk dat brood heel sterk correleert met kanker, wat zou het zijn, 100% van de mensen die brood at kreeg kanker?) en 2) dit is een belediging voor onderzoekers en wetenschappers die zich wel aan de wetenschappelijke methode houden.
en nog een andere kant, grote onderzoeken kosten veel geld maar zijn nodig voor approvals, een klein onderzoekje gaat echt een EMA of FDA niet overtuigen van werkzaamheid04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
maar ten op zichte van de winst is het een zeer zielig budget. Veel geld is een foute benaming.quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:56 schreef Re het volgende:
[..]
dan is het alsnog de verantwoordelijkheid van de wetenschappelijke journals om iets te beoordelen voordat het gepubliceerd wordt
en nog een andere kant, grote onderzoeken kosten veel geld maar zijn nodig voor approvals, een klein onderzoekje gaat echt een EMA of FDA niet overtuigen van werkzaamheidEverything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.![]()
true, maar dat krijg je als de overheid geen geld heeft om zelfs dat stuk te financieren zodat er meer onafhankelijk onderzoek gedaan kan wordenquote:Op woensdag 8 juli 2015 12:59 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
maar ten op zichte van de winst is het een zeer zielig budget.04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15![]()
En dat is juist het probleem. Als klein tijdschrift wil je 'naam maken'. Dat doe je door grote doorbraken te publiceren. En dan wil de objectiviteit nog wel eens minder worden helaas. The Lancet e.d. zitten gelukkig minder opgescheept met butonderzoeken en filtert gelukkig de meeste onzin wel eruit.quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:56 schreef Re het volgende:
dan is het alsnog de verantwoordelijkheid van de wetenschappelijke journals om iets te beoordelen voordat het gepubliceerd wordt
Maar als je zoekt op een onderzoek wat aansluit bij je mening dan zul je snel (bijna altijd) bij de kleinere tijdschriften uitkomen. Dat is ook een soort bias wat je mee moet nemen in deze discussie.I feel kinda Locrian today![]()
Wat bedoel je hiermee? Ik snap deze uitspraak niet: 'geneeskunde toepassen' En natuurlijk zal een wetenschapper op het gebied van astrofysica geen 'geneeskunde toepassen'. Dus wat probeer je precies te zeggen?quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:48 schreef Lambiekje het volgende:
Het is een misverstand dat wetenschappers geneeskunde toepassen.Als je minder generaliserend was, dan was ik het bijna met je eens ook nog.quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:48 schreef Lambiekje het volgende:
Regulier wetenschap is sneu gedoe in de marge.I feel kinda Locrian today![]()
Wat zou jij doen om er voor te zorgen dat het wat jou betreft wel acceptabel wordt?quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:48 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
ja zo methodologisch dat er structureel niet getest wordt op vrouwen. Wat ze wel doen is methodologisch lobbien en omkopen.
[..]
Het is absoluut geen misverstand dat helft sowieso al een bedrog is. Het is structureel winstbejag.
Het is een misverstand dat wetenschappers geneeskunde toepassen.
De term geneeskunde in context medische wetenschap is al crimineel te noemen.
[..]
ja dat vaccin werken enzo dat soort trieste vooroordelen.
En daarnaast als een wetenschapper wel goed bezig (geen gewin voor zichzelf of instituut) is dan wordt z'n werk geconfisqueerd.
Regulier wetenschap is sneu gedoe in de marge.
[..]Egregious professor of Cruel and Unusual Geography
Onikaan ni ov dovah![]()
Oh ja? Dat kun je vast wel verder toelichten.quote:Op woensdag 8 juli 2015 12:48 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
ja zo methodologisch dat er structureel niet getest wordt op vrouwen. Wat ze wel doen is methodologisch lobbien en omkopen.
[..]
Het is absoluut geen misverstand dat helft sowieso al een bedrog is. Het is structureel winstbejag.
Het is een misverstand dat wetenschappers geneeskunde toepassen.
De term geneeskunde in context medische wetenschap is al crimineel te noemen.
[..]
ja dat vaccin werken enzo dat soort trieste vooroordelen.
En daarnaast als een wetenschapper wel goed bezig (geen gewin voor zichzelf of instituut) is dan wordt z'n werk geconfisqueerd.
Regulier wetenschap is sneu gedoe in de marge.
[..]
Forum Opties Forumhop: Hop naar: