Het is te hopen dat de grexit er komt. Beter voor de EU en Griekenland.quote:Griekenland verlaat waarschijnlijk de eurozone en de Europese Unie als er geen akkoord over de schuldenkwestie wordt bereikt.
Dat stelt de Griekse centrale bank woensdag.
Het mislukken van een akkoord leidt volgens de Bank of Greece tot het begin "van een pijnlijk verloop dat in eerste instantie zal leiden tot een Grieks faillissement en uiteindelijk tot een vertrek van het land uit de eurozone en hoogstwaarschijnlijk uit de Europese Unie".
De centrale bank noemt het bereiken van een nieuw akkoord met de geldschieters "van het grootste belang om de directe gevaren voor de economie af te wenden, de onzekerheid te verminderen en zich te verzekeren van een duurzame groei".
Bank of Greece denkt dat de huidige schuldencrisis dan snel verandert in een oncontroleerbare crisis, met grote risico's voor de bankensector en financiële stabiliteit.
Diepe recessie
"Een vertrek uit de eurozone zal de toch al ongunstige situatie alleen maar verergeren, omdat de daaruit voortvloeiende wisselkoerscrisis de inflatie zal laten stijgen", aldus de centrale bank.
Dat zal dan leiden tot een diepe recessie, drastische inkomensdalingen, een grote groei van de werkloosheid en een grote economische terugval. "Vanuit zijn positie als belangrijk lid van de EU, zal Griekenland zichzelf gedegradeerd zien naar de rang van een arm land in Zuid-Europa."
Daarom heeft Bank of Greece de stellige overtuiging dat het bereiken van een akkoord "een historische noodzaak" is die niet genegeerd kan worden.
Tot nu toe lijkt het er volgens de centrale bank op dat er een compromis is bereikt over de belangrijkste voorwaarden van het akkoord. De kloof tussen de partijen zou klein zijn.
Levensvatbaar
"Wat we nu nodig hebben is een levensvatbaar akkoord", schrijft Bank of Greece. Maar wel een akkoord waarbij toekomstige generaties zoveel mogelijk worden ontzien, "omdat we geen recht hebben om ze daarmee op te zadelen".
Ondertussen halen Grieken weer veel geld van hun bankrekeningen. Op maandag en dinsdag zouden ze volgens Griekse media gezamenlijk 850 miljoen euro hebben opgenomen, meldt Het Financieele Dagblad.
http://www.nu.nl/economie(...)d-wordt-bereikt.html
twitter:RT_com twitterde op zaterdag 27-06-2015 om 00:18:33BREAKING: Greece to hold national referendum on debt deal http://t.co/oJEKR2uriP http://t.co/ygxKTfDjXx reageer retweet
De Gouden Dageraad is natuurlijk een partij met veel nazistische trekjes. Een buitengewoon enge club, in mijn ogen.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:09 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
lol, het zijn neo-nazi's! Wacht, ben jij niet dezelfde nintex die zei dat er in Oekraine geen neo-nazi's waren?
Dit (mijn mening) is niet wetenschappelijk onderbouwd.quote:Op zondag 28 juni 2015 12:57 schreef crystal_meth het volgende:
Waarom wil de EU perse Griekenland klein krijgen? Waarom dringen ze aan op maatregelen waarvan alle economen zeggen dat ze de Griekse economie verder om zeep zullen helpen? Kan iemand me dat uitleggen?
Alsof Europa de Grieken wil of kan uitleggen wat er echt aan de hand isquote:Op zondag 28 juni 2015 13:35 schreef Loekie1 het volgende:
Die leiders houden een referendum maar met een vals praatje erbij, want anders vallen ze door de mand. Ze blijven dus zeggen wat ze altijd zeggen.
Daarnaast kan Europa de Grieken uitleggen wat er werkelijk aan de hand is. Die informatie moet er wel zijn, want een referendum met alleen informatie van corrupte leiders heeft weinig zin.
Dit is ook een heel goeie quote die je de Grieken zou moeten voorleggen. Ik denk dat de meeste Grieken dit niet weten en/of begrijpen.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:18 schreef Idisrom het volgende:
De Grieken gaan er ten onrechte vanuit dat de rest van Europa nog zo rijk is dat de tekorten altijd kan worden opgevangen.
Als ze straks uit de EU vallen, en het echt een puinzooi wordt dan gaat de GD gouden tijden tegemoet vrees ik. Links heeft dan gefaald. Ontevreden bevolking. Geen lastige EU-verdragen meer enzo.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
De Gouden Dageraad is natuurlijk een partij met veel nazistische trekjes. Een buitengewoon enge club, in mijn ogen.
Maar gelukkig heeft de partij nauwelijks macht in Griekenland.
Waarom doet mij dit denken aan het referenda voor de Europese grondwet?quote:Op zondag 28 juni 2015 13:35 schreef Loekie1 het volgende:
Die leiders houden een referendum maar met een vals praatje erbij, want anders vallen ze door de mand. Ze blijven dus zeggen wat ze altijd zeggen.
Daarnaast kan Europa de Grieken uitleggen wat er werkelijk aan de hand is. Die informatie moet er wel zijn, want een referendum met alleen informatie van corrupte leiders heeft weinig zin.
lol, want "Europa" vertelt de waarheid? Welk Europa is dat dan, de ministers van financiën, of politici als Karel De Gucht die zegt dat de troika onaanvaardbare eisen stelde?quote:Op zondag 28 juni 2015 13:35 schreef Loekie1 het volgende:
Die leiders houden een referendum maar met een vals praatje erbij, want anders vallen ze door de mand. Ze blijven dus zeggen wat ze altijd zeggen.
Daarnaast kan Europa de Grieken uitleggen wat er werkelijk aan de hand is. Die informatie moet er wel zijn, want een referendum met alleen informatie van corrupte leiders heeft weinig zin.
Laat de Grieken maar bepalen wie de waarheid zegt, maar geef ze wel die informatie via verschillende kanalen.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:38 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
lol, want "Europa" vertelt de waarheid? Welk Europa is dat dan, de ministers van financiën, of politici als Karel De Gucht die zegt dat de troika onaanvaardbare eisen stelde?
want de Grieken hebben geen onafhankelijke pers, die is helemaal in handen van Tsipras? Denk dat de Grieken beter weten wat er aan de hand is dan de rest van Europa, waar we slechts leugenachtige clichés gevoed worden als "alle Grieken zijn lui", "hun pensioenen zijn de hoogste van Europa" etc...quote:Op zondag 28 juni 2015 13:39 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Laat de Grieken maar bepalen wie de waarheid zegt, maar geef ze wel die informatie via verschillende kanalen.
Dat tweede is gewoon waar. Dat het Griekse GDP voorheen dankzij de kredietbubbel onrealistisch groot was, zodat de pensioenbetalingen lager leken dan ze daadwerkelijk waren, maakt het nog geen leugen.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:43 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
want de Grieken hebben geen onafhankelijke pers, die is helemaal in handen van Tsipras? Denk dat de Grieken beter weten wat er aan de hand is dan de rest van Europa, waar we slechts leugenachtige clichés gevoed worden als "alle Grieken zijn lui", "hun pensioenen zijn de hoogste van Europa" etc...
Precies. En ook onder de Grieken heb je gewoon voor-en tegenstanders van het plan. We hoeven niet te doen alsof het allemaal onwetende achterlijke zijn. Ze zijn echt niet minder geïnformeerd dan de bevolking hier.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:43 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
want de Grieken hebben geen onafhankelijke pers, die is helemaal in handen van Tsipras? Denk dat de Grieken beter weten wat er aan de hand is dan de rest van Europa, waar we slechts leugenachtige clichés gevoed worden als "alle Grieken zijn lui", "hun pensioenen zijn de hoogste van Europa" etc...
Ik vind de lijntjes van de landen die het bezuinigingsprogramma netjes hebben doorgevoerd - Ierland, Portugal en Spanje - een stuk minder dramatisch dan het Griekse lijntje.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:46 schreef Confetti het volgende:
[..]
Precies. En ook onder de Grieken heb je gewoon voor-en tegenstanders van het plan. We hoeven niet te doen alsof het allemaal onwetende achterlijke zijn. Ze zijn echt niet minder geïnformeerd dan de bevolking hier.
Ik zal deze chart maar weer eens posten, om te laten zien hoe hard ze al gebloed hebben vergeleken met de andere PIIGS landen :
[ afbeelding ]
Dit is de kille waarheid van het bezuinigingsprogramma van de EU.
Volgens Igen: Griekse pensioenen zijn de hoogste van Europa....quote:Op zondag 28 juni 2015 13:44 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat tweede is gewoon waar. Dat het Griekse GDP voorheen dankzij de kredietbubbel onrealistisch groot was, zodat de pensioenbetalingen lager leken dan ze daadwerkelijk waren, maakt het nog geen leugen.
Vanaf 30 juni houdt het zwz op met het geldpompen richting Griekenland. Omdat ze (nog) een primair overschot hebben kunnen ze het wel ff uitzingen. Probleem is het overbruggen van het gat tussen periodieke belastinginkomsten en de maandelijkse uitkeringen en salarissen. het primaire overschot zal snel verdampen vanwege het sterk verslechterende investeringsklimaat en de onevenwichtige handelsbalans welke een zware wissel gaat trekken op de hoeveelheid beschikbare euro's in Griekenland zelf.quote:ECB's Draghi assured banks safe as long as Greece is in programme
European Central Bank President Mario Draghi told Prime Minister Alexis Tsipras that Greece's stricken banking system would remain protected so long as the country stuck with its bailout programme, a Greek government official said on Monday.
"Draghi assured Tsipras that the banking system is safe as long as Greece is in a programme," the official told reporters after Tsipras met Draghi in Brussels.
Concern over the stability of the Greek banking system, which relies on central bank funds to remain afloat, grew more acute last week following a flood of withdrawals that raised fears the government may have to impose capital controls.
Greece's bailout programme is due to end on June 30.
Relatief gezien! Dat is ook wat in de kranten staat. Maar natuurlijk zijn pensioenen in een arm land lager dan in een rijk land.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:54 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Volgens Igen: Griekse pensioenen zijn de hoogste van Europa....
Griekenland: 882¤
Spanje: 1021¤
Frankrijk 1032¤
West Duitsland: 1576¤ voor mannen, 1302¤ voor vrouwen; Oost Duitsland 1303 en 1219¤
gemiddeld pensioen in Portugal is 822¤quote:Op zondag 28 juni 2015 13:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Relatief gezien! Dat is ook wat in de kranten staat. Maar natuurlijk zijn pensioenen in een arm land lager dan in een rijk land.
En eerlijk gezegd, 882 euro is best hoog. In bijv. Portugal verdient de doorsnee werkende dat niet eens bruto.
Hun pensioen-uitgaven zijn wel degelijk het hoogste van europa gemeten naar aandeel BNP. Dat moet je echter niet verwarren met het pensioenen wat de griek ontvangt.quote:Op zondag 28 juni 2015 13:43 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
want de Grieken hebben geen onafhankelijke pers, die is helemaal in handen van Tsipras? Denk dat de Grieken beter weten wat er aan de hand is dan de rest van Europa, waar we slechts leugenachtige clichés gevoed worden als "alle Grieken zijn lui", "hun pensioenen zijn de hoogste van Europa" etc...
Zoiets ongeveer:quote:Op zondag 28 juni 2015 13:49 schreef mtk het volgende:
Laat de cijfers van voor 2000 eens zien. Dan zou je namelijk zien dat ze daar ook ongeveer thuis horen.
quote:As it happened – Yanis Varoufakis’ intervention during the 27th June 2015 Eurogroup Meeting
Posted on June 28, 2015 by yanisv
The Eurogroup Meeting of 27th June 2015 will not go down as a proud moment in Europe’s history. Ministers turned down the Greek government’s request that the Greek people should be granted a single week during which to deliver a Yes or No answer to the institutions’ proposals – proposals crucial for Greece’s future in the Eurozone. The very idea that a government would consult its people on a problematic proposal put to it by the institutions was treated with incomprehension and often with disdain bordering on contempt. I was even asked: “How do you expect common people to understand such complex issues?”. Indeed, democracy did not have a good day in yesterday’s Eurogroup meeting! But nor did European institutions. After our request was rejected, the Eurogroup President broke with the convention of unanimity (issuing a statement without my consent) and even took the dubious decision to convene a follow up meeting without the Greek minister, ostensibly to discuss the “next steps”.
Can democracy and a monetary union coexist? Or must one give way? This is the pivotal question that the Eurogroup has decided to answer by placing democracy in the too-hard basket. So far, one hopes.
Intervention by Yanis Varoufakis, 27th June 2015 Eurogroup Meeting
Colleagues,
In our last meeting (25th June) the institutions tabled their final offer to the Greek authorities, in response to our proposal for a Staff Level Agreement (SLA) as tabled on 22nd June (and signed by Prime Minister Tsipras). After long, careful examination, our government decided that, unfortunately, the institutions’ proposal could not be accepted. In view of how close we have come to the 30th June deadline, the date when the current loan agreement expires, this impasse of grave concern to us all and its causes must be thoroughly examined.
We rejected the institutions’ 25th June proposals because of a variety of powerful reasons. The first reason is the combination of austerity and social injustice they would impose upon a population devastated already by… austerity and social injustice. Even our own SLA proposal (22nd June) is austerian, in a bid to placate the institutions and thus come closer to an agreement. Only our SLA attempted to shift the burden of this renewed austerian onslaught to those more able to afford it – e.g. by concentrating on increasing employer contributions to pension funds rather than on reducing the lowest of pensions. Nonetheless, even our SLA contains many parts that Greek society rejects.
So, having pushed us hard to accept substantial new austerity, in the form of absurdly large primary surpluses (3.5% of GDP over the medium term, albeit somewhat lower than the unfathomable number agreed to by previous Greek governments – i.e. 4.5%), we ended up having to make recessionary trade-offs between, on the one hand, higher taxes/charges in an economy where those who pay their dues pay through the nose and, on the other, reductions in pensions/benefits in a society already devastated by massive cuts in basic income support for the multiplying needy.
Let me say colleagues what we had already conveyed to the institutions on 22nd June, as we were tabling our own proposals: Even this SLA, the one we were proposing, would be extremely onerous to pass through Parliament, given the level of recessionary measures and austerity it entailed. Unfortunately, the institutions’ response was to insist on even more recessionary (aka parametric) measures (e.g. increasing VAT on hotels from 6% to 23%!) and, worse still, on shifting the burden massively from business to the weakest members of society (e.g. to reduce the lowest of pensions, to remove support for farmers, to postpone ad infinitum legislation that offers some protection to badly exploited workers).
The institutions new proposals, as expressed in their 25th June SLA/Prior Actions document, would make a politically problematic package – from the perspective of our Parliament – into a package that would extremely difficult to push through our Parliamentary caucus. But this is not all. It gets worse much worse than that once we take a look at the proposed financing package.
What makes it impossible to pass the institutions’ proposal through Parliament is the lack of an answer to the question: Will these painful measures at least give us a period of tranquillity during which to carry out the agreed reforms and measures? Will a shock of optimism counter the recessionary effect of the extra fiscal consolidation that is being imposed on a country that has been in recession for 21 consecutive quarters? The answer is clear: No, the institutions’ proposal is offering no such prospect.
This is why: The proposed funding for the next 5 months (see below for a breakdown) is problematic in a variety of ways:
First, it makes no provision for the state’s arrears, caused by five months of making payments without disbursements and of falling tax revenues as a result of the constant threat of Grexit that has been wafting in the air, so to speak.
Secondly, the idea of cannibalising the HFSF in order to repay the ECB’s SMP-era bonds constitutes a clear and present danger: These monies were earmarked, correctly, for strengthening Greece’s fragile banks, possibly through an operation that deals with their mountainous NPLs that eat into their capitalisation. The answer I have been given by senior ECB officials, whose name will remain unsaid, is that, if need be, the HFSF will be replenished to cope with the banks’ capitalisation needs. And who will do the replenishing? The ESM, is the answer I was given. But, and this is a gigantic but, this is not part of the proposed deal and, moreover, it could not be part of the deal as the institutions have no mandate to commit the ESM in this manner – as I am sure Wolfgang will remind us all. And, moreover, if such a new arrangement could be made, why then is our sensible, moderate, proposal of a new ESM facility for Greece that helps shift SMP liability from the ECB to the ESM not discussed? The answer “we will not discuss it because we will not discuss it” will be very hard for me to convey to my Parliament, together with another package of austerity.
Thirdly, the proposed disbursements’ schedule is a minefield of reviews – one per month – that will ensure two things. First, that the Greek government will be immersed every day, every week in the review process for five long months. And well before these five months expire, we shall enter into another tedious negotiation over the next program – since there is nothing in the institutions’ proposal capable of inspiring even the faintest of hopes that at the end of this new extension Greece can stand on its own two feet.
Fourthly, given that it is abundantly clear that our debt will remain unsustainable by the end of the year, and that market access will remain as distant then as it is now, the IMF cannot be counted upon to disburse its share, the 3.5 billion that the institutions are counting as part of the funding package on the table.
These are solid reasons why our government does not consider it has a mandate to accept the institutions’ proposal or to use its majority in Parliament in order to push it through and onto the statutes.
At the same time, we do not have a mandate to turn down the institutions’ proposals either, cognizant of the critical moment in history we find ourselves in. Our party received 36% of the vote and the government as a whole commanded a little more than 40%. Fully aware of how weighty our decision is, we feel obliged to put the institutions’ proposal to the people of Greece. We shall endeavour to spell out to them fully what a Yes to the Institutions’ Proposal means, to do the same regarding a No vote, and then let them decide. For our part we shall accept the people’s verdict and will do whatever it takes to implement it – one way or another.
Some worry that a Yes vote would be a vote of no confidence in our government (as we shall be recommending a No vote), in which case we cannot promise to the Eurogroup that we shall be in a position to sign and implement the agreement with the institutions. This is not so. We are committed democrats. If the people gives us a clear instruction to sign up on the institutions’ proposals, we shall do whatever it takes to do so – even if it means a reconfigured government.
Colleagues, the referendum solution is optimal for all, given the constraints we face.
If our government were to accept the institutions’ offer today, promising to push it through Parliament tomorrow, we would be defeated in Parliament with the result of a new election being called within a very long month – then, the delay, the uncertainty and the prospects of a successful resolution would be much, much diminished
But even if we managed to pass the institutions’ proposal through Parliament, we would be facing a major problem of ownership and implementation. Put simply, just as in the past the governments that pushed through policies dictated by the institutions could not carry the people with them, we too would fail to do so.
On the question that will be put to the Greek people, much has been said about what it should be. Many of you tell us, advise us, instruct us even, that we should make it a Yes or No question on the euro. Let me be clear on this. First, the question was formulated by the Cabinet and has just been passed through Parliament – and it is “Do you accept the institutions’ proposal as it was presented to us on 25th June in the Eurogroup?” This is the only pertinent question. If we had accepted that proposal two days ago, we would have had a deal. The Greek government is now asking the electorate to answer the question you put it to me Jeroen – especially when you said, and I quote, “you can consider this, if you wish, a take or leave it proposal”. Well, this is how we took it and we are now honouring the institutions and the Greek people by asking the latter to deliver a clear answer on the institutions’ proposal.
To those who say that, effectively, this is a referendum on the euro, my answer is: You may very well say this but I shall not comment. This is your judgement, your opinion, your interpretation. Not ours! There is a logic to your view but only if there is an implicit threat that a No from the Greek people to the institutions’ proposal will be followed up by moves to eject Greece, illegally, out of the euro. Such a threat would not be consistent with basic principles of European democratic governance and European Law.
To those who instruct us to phrase the referendum question as a euro-drachma dilemma, my answer is crystal clear: European Treaties make provisions for an exit from the EU. They do not make any provisions for an exit from the Eurozone. With good reason, of course, as the indivisibility of our Monetary Union is part of its raison d’ etre. To ask us to phrase the referendum question as a choice involving exit from the Eurozone is to ask us to violate EU Treaties and EU Law. I suggest to anyone who wants us, or anyone else, to hold a referendum on EMU membership to recommend a change in the Treaties.
Colleagues,
It is time to take stock. The reason we find ourselves in the present conundrum is one: Our government’s primary proposal to you and the institutions, which I articulated here in the Eurogroup in my first ever intervention, was never taken seriously. It was the suggestion that common ground be created between the prevailing MoU and our new government’s program. For a fleeting moment, the 20th February Eurogroup statement raised the prospect of such common ground – as it made no reference to the MoU and concentrated on a new reform list by our government that would be put to the institutions.
Regrettably, immediately after the 20th of February the institutions, and most of colleagues in this room, sought to bring the MoU back to the centre, and to reduce our role in marginal changes within the MoU. It is as if we were told, to paraphrase Henry Ford, that we could have any reform list, any agreement, as long as it was the MoU. Common ground was thus sacrificed in favour of imposing upon our government a humiliating retreat. This is my view. But it is not important now. Now it is up to the Greek people to decide.
Our task, in today’s Eurogroup, ought to be to pave the ground for a smooth passage to the referendum of 5th July. This means one thing: that our loan agreement be extended by a few weeks so that the referendum takes place in conditions of tranquillity. Immediately after 5th July, if the people have voted Yes, the institutions’ proposal will be signed. Until then, during the next week, as the referendum approaches, any deviation from normality, especially in the banking sector, will be invariably interpreted as an attempt to coerce Greek voters. Greek society has paid a hefty price, through huge fiscal contraction, in order to be part of our monetary union. But a democratic monetary union that threatens a people about to deliver their verdict with capital controls and bank closures is a contradiction in terms. I would like to think that the Eurogroup will respect this principle. As for the ECB, the custodian on our monetary stability and of the Union itself, I have no doubt that, if the Eurogroup takes a responsible decision today to accept the request for an extension of our loan agreement that I am now tabling, it will do what it takes to give the Greek people a few more days to express their opinion.
Colleagues, these are critical moments and the decisions we make are momentous. In years to come we may well be asked “Where were you on the 27th of June? And what did you do to avert what happened? At the very least we should be able to say that: We gave the people who live under the worst depression a chance to consider their options. We tried democracy as a means of breaking a deadlock. And we did what it took to give them a few days to do so.
POSTSCRIPT – The day the Eurogroup President broke with the tradition of unanimity and excluded Greece from a Eurogroup gathering at will
Following my intervention (see above) the Eurogroup President rejected our request for an extension, with the support of the rest of the members, and announced that the Eurogroup would be issuing a statement placing the burden of this impasse on Greece and suggesting that the 18 ministers (that is the 19 Eurozone finance ministers except the Greek minister) reconvene later to discuss ways and means of protecting themselves from the fallout.
At that point I asked for legal advice, from the secretariat, on whether a Eurogroup statement can be issued without the conventional unanimity and whether the President of the Eurogroup can convene a meeting without inviting the finance minister of a Eurozone member-state. I received the following extraordinary answer: “The Eurogroup is an informal group. Thus it is not bound by Treaties or written regulations. While unanimity is conventionally adhered to, the Eurogroup President is not bound to explicit rules.” I let the reader comment on this remarkable statement.
For my part, I concluded as follows:
Colleagues, refusing to extend the loan agreement for a few weeks, and for the purpose of giving the Greek people an opportunity to deliberate in peace and quiet on the institutions’ proposal, especially given the high probability that they will accept these proposals (contrary to our government’s advice), will damage permanently the credibility of the Eurogroup as a democratic decision making body comprising partner states sharing not only a common currency but also common values.
Oh, ja, ik zie het al. Je statistieken kloppen van geen kant, dat zijn geen gemiddelden wat mensen daadwerkelijk krijgen, maar bedragen waar je recht op zou hebben als je je hele werkzame leven lang een modale baan hebt gehad, zonder enige werkloosheid tussendoor. Of zoiets.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:01 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
gemiddeld pensioen in Portugal is 822¤
Oh right, zoals men de vorige keer ook zei, net voordat het GDP met 25% zakte...quote:Op zondag 28 juni 2015 14:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Zoiets ongeveer:
[ afbeelding ]
Het feestje is over, maar de bodem is nu ook wel bereikt, dus het zal ongetwijfeld langzaamaan wel weer een beetje de goeie kant op gaan, ongeacht of er nou een akkoord of een grexit komt.
of zoiets...quote:Op zondag 28 juni 2015 14:04 schreef Igen het volgende:
[..]
Oh, ja, ik zie het al. Je statistieken kloppen van geen kant, dat zijn geen gemiddelden wat mensen daadwerkelijk krijgen, maar bedragen waar je recht op zou hebben als je je hele werkzame leven lang een modale baan hebt gehad, zonder enige werkloosheid tussendoor. Of zoiets.
maar goed, griekse bron, zal wel gelogen zijn, want alle Grieken zijn leugenaarsquote:Greece has 2.6 million pensioners receiving an average 882 euros per month. Portugal is close with 2.5 million pensioners who get 833 euros per month. In Spain, the average pension is 1,021, granted to 5.6 million pensioners. - See more at: http://greece.greekreport(...)sthash.6nzOCRmr.dpuf
Dat heb ík toen i.i.g. niet gezegd.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:06 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Oh right, zoals men de vorige keer ook zei, net voordat het GDP met 25% zakte...
Ok, uit jouw eigen bron:quote:Op zondag 28 juni 2015 14:06 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
of zoiets...
je zit gewoon maar wat te lullen, nee?
[..]
maar goed, griekse bron, zal wel gelogen zijn, want alle Grieken zijn leugenaars
quote:In Germany, the average pension in 2013 was 760.43 euro
Dusss....quote:in Greece 12.4 of pensioners live below poverty level.
Germany has 15 percent of its pensioners living below poverty level
Het is een beetje een paradox, maar ik denk dat de beurzen omhoog gaan. Dit was al tijden ingecalculeerd en het maakt een einde aan de onzekerheid. Verder wil iedereen zijn euro's kwijt dus alles wat los en vast zit wordt gekocht en dit is al tijden bezig.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:04 schreef MakkieR het volgende:
Iemand ook een idee, hoe de aandeelbeurzen maandag zal reageren? ik ben benieuwd of we een Black Monday gaan krijgen. Leuk moment om dan een paar centen te verdienen aangezien mijn aandelen al zijn verkocht.
Het is nou niet dat de Grieken daar zelf voor gekozen hebben. Op het moment dat er geen werk is voor je familie, jij een pensioen hebt en bijstand ook niet bestaat. Zul je dat pensioen gaan delen, of het stelsel daar nou voor bedoeld is of niet.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:08 schreef mtk het volgende:
Is de kern van het probleem bij de Griekse pensioenen ook niet dat er hele gezinnen van leven. Dus dat het best prima wat naar beneden kan als je enkel naar het inkomen van de gepensioneerde kijkt, maar dat in de praktijk er ook nog een paar kinderen van leven.
Is een soort van misbruik van het stelsel dus en op zulke uitwassen hoef je het beleid niet op te baseren.
In Germany, the average pension in 2013 was 760.43 euro, with supplementary pensions provided by employers. In 2011 — since there are no recent figures — the average combined pension was 1,576 euros for men and 1,302 for women in the western part of Germany, while in the eastern part the average pension was 1,303 euros and 1,219 euros respectively.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:11 schreef Igen het volgende:
[..]
Ok, uit jouw eigen bron:
[..]
[..]
Dusss....
Het is eerder een noodzakelijk gebruik van het stelsel omdat er niet zoiets als een bijstand of Hartz IV bestaat in Griekenland. Dit is ook waarom men vanuit de EU voedselhulp en medicijnverstrekking wil gaan regelen voor Griekenland. De "pensioenbom" zal de griekse regering al snel dwingen drachmes in te voeren zodat de huren en pensioenen niet meer in euro's maar drachmes zijn. Immers de huren gaan anders onbetaalbaar worden voor de gepensioneerden.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:08 schreef mtk het volgende:
Is de kern van het probleem bij de Griekse pensioenen ook niet dat er hele gezinnen van leven. Dus dat het best prima wat naar beneden kan als je enkel naar het inkomen van de gepensioneerde kijkt, maar dat in de praktijk er ook nog een paar kinderen van leven.
Is een soort van misbruik van het stelsel dus en op zulke uitwassen hoef je het beleid niet op te baseren.
Je negeert het tweede stukje, namelijk dat in Duitsland meer bejaarden onder de armoedegrens zitten dan in Griekenland.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:14 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In Germany, the average pension in 2013 was 760.43 euro, with supplementary pensions provided by employers. In 2011 — since there are no recent figures — the average combined pension was 1,576 euros for men and 1,302 for women in the western part of Germany, while in the eastern part the average pension was 1,303 euros and 1,219 euros respectively.
Dus de Grieken houden zichzelf voor de gek. Ipv te bezuinigen in Euro's gaan ze devalueren in Drachmes. Voor de gemiddelde Griek komt dit dus op hetzelfde neer.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:14 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het is eerder een noodzakelijk gebruik van het stelsel omdat er niet zoiets als een bijstand of Hartz IV bestaat in Griekenland. Dit is ook waarom men vanuit de EU voedselhulp en medicijnverstrekking wil gaan regelen voor Griekenland. De "pensioenbom" zal de griekse regering al snel dwingen drachmes in te voeren zodat de huren en pensioenen niet meer in euro's maar drachmes zijn.
Het is in Duitsland dan ook gebruikelijk je ouders te ondersteunen na hun pensioen. Althans de Duitse vriendin van mijn pa heeft een contract met haar moeder dat ze geld krijgt van de kinderen tot haar dood.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Je negeert het tweede stukje, namelijk dat in Duitsland meer bejaarden onder de armoedegrens zitten dan in Griekenland.
Blijkbaar zou er volgens jou Griekse bron dus juist een geldtransfer moeten komen van Griekse naar Duitse gepensioneerden.
Nee, dat gaat over inkomensongelijkheid, die bij Duitse gepensioneerden blijkbar hoger ligt dan bij de Grieken.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Je negeert het tweede stukje, namelijk dat in Duitsland meer bejaarden onder de armoedegrens zitten dan in Griekenland.
Blijkbaar zou er volgens jou Griekse bron dus juist een geldtransfer moeten komen van Griekse naar Duitse gepensioneerden.
Dat staat nergens, dat verzin je nu ter plekke om maar net te kunnen doen alsof Duitsers duivels zijn en de Grieken zo zielig.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:18 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Nee, dat gaat over inkomensongelijkheid, die bij Duitse gepensioneerden blijkbar hoger ligt dan bij de Grieken.
Ik vind het prima dat die Duitsers het gezin zo belangrijk vinden - dat blijkt uit meer zaken zoals het feit dat ouders in staat worden gesteld om een huisvrouw/huisman te worden - maar hoe lossen ze het dan op voor de alleenstaande mensen? Hebben ze een aparte regeling voor wie geen kinderen heeft?quote:Op zondag 28 juni 2015 14:17 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Het is in Duitsland dan ook gebruikelijk je ouders te ondersteunen na hun pensioen. Althans de Duitse vriendin van mijn pa heeft een contract met haar moeder dat ze geld krijgt van de kinderen tot haar dood.
Maar om dat te kunnen doen heb je dus wel een baan nodig.
Het is inderdaad ten dele zelfverlochening maar de lagere lonen etc maken bijv importen duurder en jagen de binnenlandse vraag aan. Bovendien worden de loonkosten van met name het toerisme lager waardoor het goedkoper wordt er op vakantie te gaan.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:17 schreef mtk het volgende:
[..]
Dus de Grieken houden zichzelf voor de gek. Ipv te bezuinigen in Euro's gaan ze devalueren in Drachmes. Voor de gemiddelde Griek komt dit dus op hetzelfde neer.
Voor de individu is dit een volkomen begrijpelijke keuze, maar het is niet aan de overheid om dit te blijven ondersteunen. Vergeet ook niet dat het in de rest van de wereld gebruikelijk is dat kinderen hun ouders ondersteunen. Hier gebeurt precies het tegenovergestelde terwijl ze dit als land niet kunnen veroorloven.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:13 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Het is nou niet dat de Grieken daar zelf voor gekozen hebben. Op het moment dat er geen werk is voor je familie, jij een pensioen hebt en bijstand ook niet bestaat. Zul je dat pensioen gaan delen, of het stelsel daar nou voor bedoeld is of niet.
Dat het zo ver heeft kunnen komen zegt meer over de afgelopen jaren. En hoe hard het volk de dupe is van alles.
nee, dat is een logische conclusiequote:Op zondag 28 juni 2015 14:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat staat nergens, dat verzin je nu ter plekke om maar net te kunnen doen alsof Duitsers duivels zijn en de Grieken zo zielig.
Bron?quote:Op zondag 28 juni 2015 14:23 schreef Breekfast het volgende:
ECB laat ELA support aan Griekse banken op hetzelfde niveau.
quote:
twitter:ecb twitterde op zondag 28-06-2015 om 14:21:44ELA to Greek banks maintained at its current level http://t.co/DYLsGCUI2g reageer retweet
Dit is dus feitelijk het intrekken van de steun.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:25 schreef Breekfast het volgende:
[..]twitter:ecb twitterde op zondag 28-06-2015 om 14:21:44ELA to Greek banks maintained at its current level http://t.co/DYLsGCUI2g reageer retweet
Ik verwacht een tijdelijke lichte paniek gevolgd door herstel wat niet veel lager ligt en een volledig herstel in de weken daarna. Zoiets zagen we in de afgelopen jaren toch een paar keer? Als ik niet zo'n schijtluis zou zijn dan zou ik wat aandelen kopen vroeg in de maandag op het diepste punt van de dip.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:04 schreef MakkieR het volgende:
Iemand ook een idee, hoe de aandeelbeurzen maandag zal reageren? ik ben benieuwd of we een Black Monday gaan krijgen. Leuk moment om dan een paar centen te verdienen aangezien mijn aandelen al zijn verkocht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |