abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_153526598
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2015 18:53 schreef SeLang het volgende:

[..]

Die T2 balances zullen inmiddels een stuk hoger zijn want die tabel is van januari. De geposte tabel komt via Mish's blog maar ik kom het regelmatig op andere plaatsen tegen. Er staat ook een self updating grafiek in de OP die weer ergens anders vandaan komt. Deze:

[ afbeelding ]
Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_153541563
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2015 17:40 schreef bascross het volgende:
Het feit dat het IMF al weggelopen is bij onderhandelingen terwijl Europese politici nog steeds naar ''oplossingen'' zoeken zegt wat dat betreft al vrij veel. Blijkbaar zijn ze enorm bang voor een Grexit, terwijl dat financieel gezien niets uitmaakt, want het geld krijg je sowieso niet terug.

De opmars van Rusland is in dat opzicht natuurlijk ook niet gunstig, omdat de Eurozone en de EU de afgelopen jaren alleen maar uitbreidingen heeft gekend. Het verliezen van een irrelevant land als Griekenland is blijkbaar al een ernstiger dan miljarden in een bodemloze put blijven steken.
Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?
  maandag 15 juni 2015 @ 09:06:05 #73
66825 Reya
Fier Wallon
pi_153541722
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 08:54 schreef HiZ het volgende:

[..]

Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?
Hoezo wil niemand meer lid blijven van de club?
pi_153541847
quote:
Griekse minister Varoufakis roept weer op tot kwijtschelden schulden

De Griekse minister van Financiën Yanis Varoufakis dringt opnieuw aan op gedeeltelijke kwijtschelding van de schulden. Ook pleit hij voor langere betaaltermijnen.
Alleen op die manier kan Griekenland de aflossing van haar grote schuld garanderen. Dat zegt de bewindsman maandag in de Duitse krant Bild.

Volgens Varoufakis kan een akkoord in één nacht bereikt worden, maar zegt hij, "dan moet bondskanselier Angela Merkel er wel bij zijn."

Merkel was er zondag niet bij, toen gesprekken plaatsvonden tussen Griekenland en zijn schuldeisers. De gesprekken werden zonder resultaat afgebroken, liet de Europese Commissie (EC) weten.

Jean-Claude Juncker, voorzitter van de EC, probeerde afgelopen weekeinde alsnog tot een akkoord te komen met de Griekse regering over de voorwaarden voor verdere steun aan het Zuid-Europese land, dat nog altijd zucht onder een torenhoge schuld. Dat lukte niet. Verdere discussie moet nu plaatsvinden in de eurogroep.

Geloofwaardige voorstellen

De Griekse premier Alexis Tsipras zei tegenover de krant Efimerida Ton Syntakton dat Griekenland aan de onderhandeltafel verscheen met geloofwaardige eigen voorstellen nadat plannen van de Europese Commissie vorige week werden afgedaan als absurd.

Tsipras wacht nu, samen met zijn regeringsploeg, "geduldig op realisme bij de crediteuren". Volgens de premier is de nadruk van de geldschieters op een hervorming van het Griekse pensioenstelsel louter politiek gemotiveerd.

Moeilijke keuzes

Een geloofwaardige overeenkomst tussen Griekenland en zijn geldschieters vergt moeilijke keuzes voor beide kampen, stelt hoofdeconoom Olivier Blanchard van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

Het uitgangspunt in gesprekken over de Griekse financiën is volgens Blanchard eenvoudig. "Hoe groot moeten de aanpassingen zijn voor de Grieken en hoe ver moeten de geldschieters nog buigen?"

De geldschieters stelden vorige week voor dat Griekenland voor 2018 mikt op een primair overschot op de begroting van 3,5 procent in plaats van de eerdere doelstelling van 4,5 procent in 2016. Dit jaar zou het overschot 1 procent moeten zijn in plaats van 3 procent.

Lager doel

''Een lager doel voor het overschot betekent minder pijnlijke bezuinigingen voor Griekenland, maar ook een grotere leenbehoefte voor het land en toezeggingen van de Europese crediteuren om de schuldenlast te verlichten'', aldus de econoom. ''Zoals er een grens is aan wat Griekenland kan doen, is er ook een limiet voor wat de geldschieters willen en kunnen''.

Blanchard stelde dat de Grieken ''daadwerkelijk geloofwaardige'' stappen moet voorstellen om aan de verlaagde eisen te voldoen. ''Wij denken dat zelfs de bijgestelde doelstellingen buiten bereik blijven zonder hervormingen van de belastingwet en het pensioenstelsel''.

Pensioenkosten staan gelijk aan 16 procent van het bruto binnenlands product. ''Een reductie met 1 procentpunt is noodzakelijk. We staan er open voor de hiervoor benodigde hervormingen te bespreken.''
pi_153542138
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 09:16 schreef Basp1 het volgende:

[..]

quote:
Duitsland laat zich niet door de Griekse regering chanteren in de onderhandelingen over de schuldencrisis van Griekenland. Dat heeft de Duitse minister van economie Sigmar Gabriel zondag gezegd.

Gabriel zei dat het geduld van Europa met Athene op begint te raken. Volgens de minister 'zijn er een paar mensen in de Griekse regering die op basis van de speltheorie denken dat Europa Griekenland zo graag in de euro wil houden dat een faillissement koste wat kost zal worden voorkomen'. "Dat is niet het geval", aldus Gabriel.

Griekenland heeft deze maand nog een nieuwe reeks noodleningen nodig om een faillissement af te wenden. De Europese Commissie, de Europese Centrale Bank en het Internationaal Monetair Fonds eisen verdere hervormingen van de Grieken in ruil voor de noodsteun, maar de Griekse premier Alexis Tsipras had voor zijn verkiezing aan zijn aanhangers juist een einde aan het harde bezuinigingsbeleid beloofd.

Een bron in Griekenland zei zondag dat de regering nooit verdere bezuinigingen op de pensioenen of lonen zal accepteren. Ook extra belastingen op basisbenodigdheden zoals elektriciteit zijn uitgesloten, aldus de bron, die anonimiteit bedong. Het IMF zou blijven eisen dat Athene voor 1,8 miljard euro snijdt in de pensioenen en lonen. Eenzelfde bedrag moet wat het IMF betreft worden opgehaald door een verhoging van de btw, zei de bron, die eraan toevoegde dat de Griekse regering haar eigen voorstel heeft ingediend om aan de begrotingseisen te voldoen.

Griekenland ging zaterdag weer met zijn schuldeisers om tafel, maar de partijen gingen zondag zonder overeenkomst uit elkaar.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_153542296
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2015 19:03 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?
T2 is de Europese Real-Time-Gross-Settlement (RTGS) betaal systeem, die gebruikt wordt voor grote betalingen tussen banken in de euro landen. Die is er sinds 2007.
In de crisis fungeert T2 als een buffer voor de betaalbalansen. Een disbalans kan ontstaan zowel door de transacties in de lopende rekening als door transacties in de kapitaalrekening.

Een mooi stukje over T2 - http://www.bis.org/publ/work393.pdf (uitleg over de disbalansen is op pagina's 2 tm 5)
2017: RGN BKK FCO LHR NRT LHR TLL LHR MIA BOG MIA JFK LHR LHR
2018: BCN SOF MLA IST ZAG DBV SPU ZAG SOF BOJ IST CGK JOG LOP DPS LBJ DPS SIN IST KBP BKK LPQ UTH KBP
2019: BCN LCY AGP SBZ KBP LPP SVL DOH JNB CPT DOH TFS
2020: ALC BIO LCY
  maandag 15 juni 2015 @ 09:44:10 #77
66825 Reya
Fier Wallon
pi_153542306
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 09:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

[..]

Dit is ook wel weer een flink rookgordijn.
  maandag 15 juni 2015 @ 10:03:13 #78
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153542567
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2015 19:03 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?
Target2 balans van een land is de som van alle tegoeden die de commerciële banken in het land bij hun eigen centrale bank hebben.

Stel, een Griekse importeur heeft een rekening bij Alpha Bank (een Griekse commerciele bank) en een Duitse exporteur heeft een rekening bij Deutsche Bank. Als die Griek nu ¤1000 overmaakt naar die Duitser dan daalt (uiteraard) zijn banktegoed bij Alpha Bank met dat bedrag en het tegoed van Alpha Bank bij de Griekse centrale bank daalt ook met ¤1000 (want dat moet in balans zijn).

Alpha Bank heeft nu een fundings gat en leent dat geld van de Griekse centrale bank.

Aan de Duitse kant neemt het tegoed van de exporteur bij Deutsche Bank toe met ¤1000, evenals het tegoed van Deutsche Bank bij de Bundesbank.

Daar tussenin zit de ECB. De Bundesbank heeft nu een claim (tegoed) van ¤1000 op de ECB om de ¤1000 verplichting aan Deutsche Bank te balanceren. De ECB heeft op haar beurt een claim op de Griekse centrale bank.

Dus je hebt een hele keten:
Alpha Bank --> Griekse centrale Bank --> ECB --> Bundesbank --> Deutsche Bank

Een negatieve Target2 balans betekent dat de commerciële banken van een land per saldo een schuld hebben bij hun eigen centrale bank, een positieve dat ze een tegoed hebben.

Zoals je in het plaatje kunt zien hebben landen als Spanje en Griekenland een negatieve Target2 balans, die wordt gebalanceerd door landen als Duitsland met een positieve balans. De som van het totaal moet natuurlijk altijd nul zijn.

Zolang de euro intact blijft is dit alles niet meer dan een irrelevant accounting dingetje. Maar als de euro uit elkaar valt wordt die situatie anders omdat sommige van die claims dan niet meer kunnen worden verzilverd.

De leningen van nationale centrale banken aan commerciële banken worden gedekt door collateral (+haircut). Maar centrale banken hoeven geen collateral te posten bij de ECB. Stel dat bijvoorbeeld Griekenland de euro verlaat en de hele keten aan de Griekse kant wordt geredenomineerd in de nieuwe Griekse munt dan gaan de claims die de ECB heeft op de Griekse centrale bank (gedeeltelijk) in rook op terwijl de claims die de Duitse kant heeft op de ECB blijven bestaan.

Hoe groot dit probleem is daar zijn de meningen over verdeeld. Sommigen zeggen dat de ECB dan mogelijk moet worden herkapitaliseerd om het gat te dichten. Anderen zeggen dat de ECB gewoon kan doen alsof haar neus bloedt en doorgaan met geld dat feitelijk ongedekt is.

Zelf denk ik dat het in het geval van Griekenland geen heel groot probleem oplevert omdat Griekenland relatief klein is. Er zijn truuks mogelijk, zoals bijvoorbeeld toekomstige seigniorage inkomsten (de mogelijkheid van een centrale bank om kosteloos geld te creëren en daarop rente te ontvangen) op de balans te zetten als een asset. Dat betekent echter niet dat de kosten dan verdwijnen. Winst/ verlies van de centrale bank gaat naar de belastingbetaler en zelfs als je op die manier een boekhoudkundig verlies kunt vermijden betekent het nog steeds dat de belastingbetaler uiteindelijk minder winst ontvangt van de centrale bank en dat beïnvloedt uiteindelijk weer de rijksbegroting.

Verder moet om een stabiele bruikbare munt te hebben een centrale bank boven elke twijfel verheven zijn. Griekenland stelt niet zoveel voor, maar als je een zelfde situatie zou krijgen met een land als Spanje of Italië dan kun je dat niet meer met een boekhoud truukje wegmoffelen. Gelukkig is dat momenteel nog even niet aan de orde maar je zou er wel over moeten nadenken.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_153544438
Duidelijk verhaal! Ingewikkeld.. maar duidelijk toegelicht.
Thanks.
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_153545045
quote:
2s.gif Op maandag 15 juni 2015 09:06 schreef Reya het volgende:

[..]

Hoezo wil niemand meer lid blijven van de club?
Omdat een euro op Griekse voorwaarden een transferzone zonder regels zou zijn. We zonden om te beginnen het Nederlandse pensioenstelsel gedag kunnen zeggen.
pi_153545172
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2015 18:53 schreef SeLang het volgende:

[..]

Die T2 balances zullen inmiddels een stuk hoger zijn want die tabel is van januari. De geposte tabel komt via Mish's blog maar ik kom het regelmatig op andere plaatsen tegen. Er staat ook een self updating grafiek in de OP die weer ergens anders vandaan komt. Deze:

[ afbeelding ]
Na je uitleg gelezen te hebben valt mij op dat NL en Ierland er voor gekozen te hebben om naar de 0 lijn te gaan en dat met name Duitsland met de gebakken peren zit. Is dat beleid?
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_153545500
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 12:04 schreef HiZ het volgende:

[..]

Omdat een euro op Griekse voorwaarden een transferzone zonder regels zou zijn. We zonden om te beginnen het Nederlandse pensioenstelsel gedag kunnen zeggen.
Tsja, dat is dan maar zo.
Risico's horen erbij.
  maandag 15 juni 2015 @ 13:02:58 #83
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153546602
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 12:08 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Na je uitleg gelezen te hebben valt mij op dat NL en Ierland er voor gekozen te hebben om naar de 0 lijn te gaan en dat met name Duitsland met de gebakken peren zit. Is dat beleid?
Dat is niet gevolg van overheids beleid of iets dergelijks. In mijn voorbeeld beschreef ik hoe het werkt met een handelstransactie, maar (vlucht)kapitaalstromen zijn tijdens deze crisis een veel grotere factor (note: Duitsland heeft niet/ nauwelijks een handelsoverschot met de rest van de eurozone).

De belangrijkste bijdrage van die explosie van T2 balansen tijdens de crisis is herschikking van balancesheets van banken en beleggers. Als Duitse of Nederlandse bank of pensioenfonds wil je geen Spaanse / Griekse / Italiaanse etc bonds meer hebben wegens default- en redenominatie risico. Zuidelijke banken liggen aan het infuus van de ECB sinds de funding uit het noorden ophield. Dat is weerspiegeld in die T2 balans.

Omdat Ierland haar problemen snel en succesvol heeft aangepakt is hun T2 weer redelijk normaal. In Griekenland zie je het echter vooral de laatste maanden weer exploderen door de bankrun die daar aan de gang is.

En kennelijk is Duitsland de meest favoriete vluchthaven voor de meesten. Geheel terecht, want de Bundesbank is zo'n beetje de enige plek waar je nog verstandige mensen hebt zitten lijkt het wel.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 15 juni 2015 @ 13:10:48 #84
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_153546785
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 08:54 schreef HiZ het volgende:

[..]

Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?
Dat weten alleen de politici die al maanden bezig zijn om Griekenland binnenboord te houden.
Bedankt Hans.
  maandag 15 juni 2015 @ 13:43:18 #85
192592 SureD1
------------------------------
pi_153547641
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 13:10 schreef bascross het volgende:

[..]

Dat weten alleen de politici die al maanden bezig zijn om Griekenland binnenboord te houden.
Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).

Griekenland uit de Euro zou zo maar eens gelijk kunnen staan aan het lostrekken van de paperclip waarmee de hele toren instort. Als de -we kunnen maar een kant op en dat is vooruit- stok achter de deur wegvalt, God knows wat er dan allemaal op de schop kan... Daar zijn ze bang voor volgens mij
  maandag 15 juni 2015 @ 13:52:21 #86
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_153547854
quote:
1s.gif Op maandag 15 juni 2015 13:43 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).

Griekenland uit de Euro zou zo maar eens gelijk kunnen staan aan het lostrekken van de paperclip waarmee de hele toren instort. Als de -we kunnen maar een kant op en dat is vooruit- stok achter de deur wegvalt, God knows wat er dan allemaal op de schop kan... Daar zijn ze bang voor volgens mij
Als je zoveel vertrouwen in je eigen bouwwerk hebt, is het misschien beter voor iedereen een heel andere tak van sport te gaan doen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  maandag 15 juni 2015 @ 15:34:00 #87
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153550231


Contagion, bitchez! ~O>
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 15 juni 2015 @ 15:49:29 #88
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153550588
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_153550602
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 15:34 schreef SeLang het volgende:
[ afbeelding ]

Contagion, bitchez! ~O>
Dat lijkt mij nou niet iets om blij over te zijn
  maandag 15 juni 2015 @ 15:58:34 #90
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153550867
Griek staat tegen Draghi te schreeuwen in een formele meeting!
Dit heb ik nog nooit eerder gezien
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_153551081
Geen politieke instantie.. bijzonder dat de euro QE dan via de politiek naar buiten gebracht werd :7
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
  maandag 15 juni 2015 @ 17:37:03 #92
408238 Gabrunal_2013
this is my home
pi_153553207
quote:
10s.gif Op maandag 15 juni 2015 15:58 schreef SeLang het volgende:
Griek staat tegen Draghi te schreeuwen in een formele meeting!
Dit heb ik nog nooit eerder gezien
klinkt goed, ik kan het jammer genoeg niet meer terug zien!
  maandag 15 juni 2015 @ 17:38:41 #93
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153553226
quote:
1s.gif Op maandag 15 juni 2015 17:37 schreef Gabrunal_2013 het volgende:

[..]

klinkt goed, ik kan het jammer genoeg niet meer terug zien!
Ik heb het betoog van die Griek gemist want dat was in het Grieks. Het antwoord van Draghi was in het Engels.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 15 juni 2015 @ 17:39:00 #94
408238 Gabrunal_2013
this is my home
pi_153553233
quote:
1s.gif Op maandag 15 juni 2015 13:43 schreef SureD1 het volgende:

[..]

Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).

Griekenland uit de Euro zou zo maar eens gelijk kunnen staan aan het lostrekken van de paperclip waarmee de hele toren instort. Als de -we kunnen maar een kant op en dat is vooruit- stok achter de deur wegvalt, God knows wat er dan allemaal op de schop kan... Daar zijn ze bang voor volgens mij
Het zou fantastisch zijn, ik hoop echt dat het hele bouwwerk instort en de eu gewoon weer teruggaat naar de basis van de eeg, economische samenwerking en niets meer.
pi_153553359
Vraag : als Griekenland failliet gaat, worden dan de ambtenaren ook daadwerkelijk ontslagen en beslag gelegd op alle assets, dus inclusief de pensioenpot en al het onroerend goed?
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
  maandag 15 juni 2015 @ 17:58:33 #96
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_153553682
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 17:44 schreef komrad het volgende:
Vraag : als Griekenland failliet gaat, worden dan de ambtenaren ook daadwerkelijk ontslagen en beslag gelegd op alle assets, dus inclusief de pensioenpot en al het onroerend goed?
Alleen als de deurwaarder een goed uitgerust leger meeneemt..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_153553960
quote:
Ah, dit is een vergadering in het EP, 50% daarvan zijn clows, 15% doet dadwerkelijk wat en de rest komt nooit opdagen. Het is een schande dat we die lui enige zeggenschap geven.
2017: RGN BKK FCO LHR NRT LHR TLL LHR MIA BOG MIA JFK LHR LHR
2018: BCN SOF MLA IST ZAG DBV SPU ZAG SOF BOJ IST CGK JOG LOP DPS LBJ DPS SIN IST KBP BKK LPQ UTH KBP
2019: BCN LCY AGP SBZ KBP LPP SVL DOH JNB CPT DOH TFS
2020: ALC BIO LCY
pi_153554037
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 17:44 schreef komrad het volgende:
Vraag : als Griekenland failliet gaat, worden dan de ambtenaren ook daadwerkelijk ontslagen en beslag gelegd op alle assets, dus inclusief de pensioenpot en al het onroerend goed?
Nope. Er wordt alleen beslag gelegd op goederen die binnen de reikwijdte van de rechtbank in kwestie zijn. Vaak gaat het alleen om schepen en vergelijkbare bezittingen buiten het land zelf.
Kijk naar het geval van Argentinie.
2017: RGN BKK FCO LHR NRT LHR TLL LHR MIA BOG MIA JFK LHR LHR
2018: BCN SOF MLA IST ZAG DBV SPU ZAG SOF BOJ IST CGK JOG LOP DPS LBJ DPS SIN IST KBP BKK LPQ UTH KBP
2019: BCN LCY AGP SBZ KBP LPP SVL DOH JNB CPT DOH TFS
2020: ALC BIO LCY
pi_153554485
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:09 schreef miro86 het volgende:

[..]

Nope. Er wordt alleen beslag gelegd op goederen die binnen de reikwijdte van de rechtbank in kwestie zijn. Vaak gaat het alleen om schepen en vergelijkbare bezittingen buiten het land zelf.
Kijk naar het geval van Argentinie.
dus de Grieken kunnen dit met 'beperkte' schade doen. Ze kunnen daarna neem ik aan toch niets meer importeren zonder vooruit te betalen ?
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
  maandag 15 juni 2015 @ 18:39:23 #100
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153555086
quote:
0s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:07 schreef miro86 het volgende:

[..]

Ah, dit is een vergadering in het EP, 50% daarvan zijn clows, 15% doet dadwerkelijk wat en de rest komt nooit opdagen. Het is een schande dat we die lui enige zeggenschap geven.
Je had de vragen en opmerkingen moeten zien die hij kreeg

"De ECB moet groene milieu bonds kopen voor QE!"
"Bla bla bla" (iets in het Frans) - gezien het antwoord van Draghi was de vraag kennelijk of Draghi geld voor overheidsuitgaven niet gewoon kon printen.
etc etc

Die schreeuwende Griek was wel het toppunt. Zelfs Draghi was even (een paar seconden) van zijn stuk.

Overigens vind ik het ook tenenkrommend dat veel van die gasten nieteens fatsoenlijk Engels kunnen zodat het via simultaan vertaling moet. Ik bedoel, je stuurt iemand naar een europarlement die geen Engels kan?
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_153555663
quote:
10s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:39 schreef SeLang het volgende:

[..]

Overigens vind ik het ook tenenkrommend dat veel van die gasten nieteens fatsoenlijk Engels kunnen zodat het via simultaan vertaling moet. Ik bedoel, je stuurt iemand naar een europarlement die geen Engels kan?
Dat gaat natuurlijk niet om de beheersing van bijvoorbeeld het Engels maar om het als gelijkwaardig zien van alle talen. Of in elk geval geen keuze willen maken :P
  maandag 15 juni 2015 @ 18:59:25 #102
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_153555778
quote:
10s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:56 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dat gaat natuurlijk niet om de beheersing van bijvoorbeeld het Engels maar om het als gelijkwaardig zien van alle talen. Of in elk geval geen keuze willen maken :P
Dat vind ik een beetje onzin. Als je toch naar één Europa wil, zorg dan tenminste voor één gemeenschappelijke voertaal in Brussel. Zo kunnen ook veel meer mensen de debatten volgen ipv dat ze zich eerst moeten verdiepen in Zweeds, Hongaars of Grieks.

@Selang: denk je dat donderdag de stekker eruit getrokken wordt of blijft het zo voortmodderen?
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
  maandag 15 juni 2015 @ 19:01:12 #103
78918 SeLang
Black swans matter
pi_153555863
quote:
2s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:59 schreef Falco het volgende:

@Selang: denk je dat donderdag de stekker eruit getrokken wordt of blijft het zo voortmodderen?
Nadat ik daarnet Draghi hoorde denk ik dat ze toch weer met een slap compromis gaan komen.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 15 juni 2015 @ 19:03:08 #104
188734 Revolution-NL
VOC Mentaliteit
pi_153555945
Ik snap het niet? Europa had toch een voorstel neergelegd wat niet onderhandelbaar was :')
pi_153556019
quote:
2s.gif Op maandag 15 juni 2015 18:59 schreef Falco het volgende:

[..]

Dat vind ik een beetje onzin. Als je toch naar één Europa wil, zorg dan tenminste voor één gemeenschappelijke voertaal in Brussel. Zo kunnen ook veel meer mensen de debatten volgen ipv dat ze zich eerst moeten verdiepen in Zweeds, Hongaars of Grieks.

@Selang: denk je dat donderdag de stekker eruit getrokken wordt of blijft het zo voortmodderen?
Europa kennende wordt dat dan als compromis het Fins, schiet ook niet op :+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')