Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?quote:Op zondag 14 juni 2015 18:53 schreef SeLang het volgende:
[..]
Die T2 balances zullen inmiddels een stuk hoger zijn want die tabel is van januari. De geposte tabel komt via Mish's blog maar ik kom het regelmatig op andere plaatsen tegen. Er staat ook een self updating grafiek in de OP die weer ergens anders vandaan komt. Deze:
[ afbeelding ]
Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?quote:Op zondag 14 juni 2015 17:40 schreef bascross het volgende:
Het feit dat het IMF al weggelopen is bij onderhandelingen terwijl Europese politici nog steeds naar ''oplossingen'' zoeken zegt wat dat betreft al vrij veel. Blijkbaar zijn ze enorm bang voor een Grexit, terwijl dat financieel gezien niets uitmaakt, want het geld krijg je sowieso niet terug.
De opmars van Rusland is in dat opzicht natuurlijk ook niet gunstig, omdat de Eurozone en de EU de afgelopen jaren alleen maar uitbreidingen heeft gekend. Het verliezen van een irrelevant land als Griekenland is blijkbaar al een ernstiger dan miljarden in een bodemloze put blijven steken.
Hoezo wil niemand meer lid blijven van de club?quote:Op maandag 15 juni 2015 08:54 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?
quote:Griekse minister Varoufakis roept weer op tot kwijtschelden schulden
De Griekse minister van Financiën Yanis Varoufakis dringt opnieuw aan op gedeeltelijke kwijtschelding van de schulden. Ook pleit hij voor langere betaaltermijnen.
Alleen op die manier kan Griekenland de aflossing van haar grote schuld garanderen. Dat zegt de bewindsman maandag in de Duitse krant Bild.
Volgens Varoufakis kan een akkoord in één nacht bereikt worden, maar zegt hij, "dan moet bondskanselier Angela Merkel er wel bij zijn."
Merkel was er zondag niet bij, toen gesprekken plaatsvonden tussen Griekenland en zijn schuldeisers. De gesprekken werden zonder resultaat afgebroken, liet de Europese Commissie (EC) weten.
Jean-Claude Juncker, voorzitter van de EC, probeerde afgelopen weekeinde alsnog tot een akkoord te komen met de Griekse regering over de voorwaarden voor verdere steun aan het Zuid-Europese land, dat nog altijd zucht onder een torenhoge schuld. Dat lukte niet. Verdere discussie moet nu plaatsvinden in de eurogroep.
Geloofwaardige voorstellen
De Griekse premier Alexis Tsipras zei tegenover de krant Efimerida Ton Syntakton dat Griekenland aan de onderhandeltafel verscheen met geloofwaardige eigen voorstellen nadat plannen van de Europese Commissie vorige week werden afgedaan als absurd.
Tsipras wacht nu, samen met zijn regeringsploeg, "geduldig op realisme bij de crediteuren". Volgens de premier is de nadruk van de geldschieters op een hervorming van het Griekse pensioenstelsel louter politiek gemotiveerd.
Moeilijke keuzes
Een geloofwaardige overeenkomst tussen Griekenland en zijn geldschieters vergt moeilijke keuzes voor beide kampen, stelt hoofdeconoom Olivier Blanchard van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
Het uitgangspunt in gesprekken over de Griekse financiën is volgens Blanchard eenvoudig. "Hoe groot moeten de aanpassingen zijn voor de Grieken en hoe ver moeten de geldschieters nog buigen?"
De geldschieters stelden vorige week voor dat Griekenland voor 2018 mikt op een primair overschot op de begroting van 3,5 procent in plaats van de eerdere doelstelling van 4,5 procent in 2016. Dit jaar zou het overschot 1 procent moeten zijn in plaats van 3 procent.
Lager doel
''Een lager doel voor het overschot betekent minder pijnlijke bezuinigingen voor Griekenland, maar ook een grotere leenbehoefte voor het land en toezeggingen van de Europese crediteuren om de schuldenlast te verlichten'', aldus de econoom. ''Zoals er een grens is aan wat Griekenland kan doen, is er ook een limiet voor wat de geldschieters willen en kunnen''.
Blanchard stelde dat de Grieken ''daadwerkelijk geloofwaardige'' stappen moet voorstellen om aan de verlaagde eisen te voldoen. ''Wij denken dat zelfs de bijgestelde doelstellingen buiten bereik blijven zonder hervormingen van de belastingwet en het pensioenstelsel''.
Pensioenkosten staan gelijk aan 16 procent van het bruto binnenlands product. ''Een reductie met 1 procentpunt is noodzakelijk. We staan er open voor de hiervoor benodigde hervormingen te bespreken.''
quote:
quote:Duitsland laat zich niet door de Griekse regering chanteren in de onderhandelingen over de schuldencrisis van Griekenland. Dat heeft de Duitse minister van economie Sigmar Gabriel zondag gezegd.
Gabriel zei dat het geduld van Europa met Athene op begint te raken. Volgens de minister 'zijn er een paar mensen in de Griekse regering die op basis van de speltheorie denken dat Europa Griekenland zo graag in de euro wil houden dat een faillissement koste wat kost zal worden voorkomen'. "Dat is niet het geval", aldus Gabriel.
Griekenland heeft deze maand nog een nieuwe reeks noodleningen nodig om een faillissement af te wenden. De Europese Commissie, de Europese Centrale Bank en het Internationaal Monetair Fonds eisen verdere hervormingen van de Grieken in ruil voor de noodsteun, maar de Griekse premier Alexis Tsipras had voor zijn verkiezing aan zijn aanhangers juist een einde aan het harde bezuinigingsbeleid beloofd.
Een bron in Griekenland zei zondag dat de regering nooit verdere bezuinigingen op de pensioenen of lonen zal accepteren. Ook extra belastingen op basisbenodigdheden zoals elektriciteit zijn uitgesloten, aldus de bron, die anonimiteit bedong. Het IMF zou blijven eisen dat Athene voor 1,8 miljard euro snijdt in de pensioenen en lonen. Eenzelfde bedrag moet wat het IMF betreft worden opgehaald door een verhoging van de btw, zei de bron, die eraan toevoegde dat de Griekse regering haar eigen voorstel heeft ingediend om aan de begrotingseisen te voldoen.
Griekenland ging zaterdag weer met zijn schuldeisers om tafel, maar de partijen gingen zondag zonder overeenkomst uit elkaar.
T2 is de Europese Real-Time-Gross-Settlement (RTGS) betaal systeem, die gebruikt wordt voor grote betalingen tussen banken in de euro landen. Die is er sinds 2007.quote:Op zondag 14 juni 2015 19:03 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?
Target2 balans van een land is de som van alle tegoeden die de commerciële banken in het land bij hun eigen centrale bank hebben.quote:Op zondag 14 juni 2015 19:03 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Ehh waar kijken we naar? Er zijn de laatste jaren zoveel van die termen bijgekomen dat ik niet precies weet wat target2 doet. Was dat niet iets met kapitaalbuffers?
Omdat een euro op Griekse voorwaarden een transferzone zonder regels zou zijn. We zonden om te beginnen het Nederlandse pensioenstelsel gedag kunnen zeggen.quote:Op maandag 15 juni 2015 09:06 schreef Reya het volgende:
[..]
Hoezo wil niemand meer lid blijven van de club?
Na je uitleg gelezen te hebben valt mij op dat NL en Ierland er voor gekozen te hebben om naar de 0 lijn te gaan en dat met name Duitsland met de gebakken peren zit. Is dat beleid?quote:Op zondag 14 juni 2015 18:53 schreef SeLang het volgende:
[..]
Die T2 balances zullen inmiddels een stuk hoger zijn want die tabel is van januari. De geposte tabel komt via Mish's blog maar ik kom het regelmatig op andere plaatsen tegen. Er staat ook een self updating grafiek in de OP die weer ergens anders vandaan komt. Deze:
[ afbeelding ]
Tsja, dat is dan maar zo.quote:Op maandag 15 juni 2015 12:04 schreef HiZ het volgende:
[..]
Omdat een euro op Griekse voorwaarden een transferzone zonder regels zou zijn. We zonden om te beginnen het Nederlandse pensioenstelsel gedag kunnen zeggen.
Dat is niet gevolg van overheids beleid of iets dergelijks. In mijn voorbeeld beschreef ik hoe het werkt met een handelstransactie, maar (vlucht)kapitaalstromen zijn tijdens deze crisis een veel grotere factor (note: Duitsland heeft niet/ nauwelijks een handelsoverschot met de rest van de eurozone).quote:Op maandag 15 juni 2015 12:08 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Na je uitleg gelezen te hebben valt mij op dat NL en Ierland er voor gekozen te hebben om naar de 0 lijn te gaan en dat met name Duitsland met de gebakken peren zit. Is dat beleid?
Dat weten alleen de politici die al maanden bezig zijn om Griekenland binnenboord te houden.quote:Op maandag 15 juni 2015 08:54 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is mind-boggling en de logica is ook helemaal niet navolgbaar; waarom is het erger een dysfunctionerend lid te verwijderen dan de regels zo te verminken dat niemand meer lid wil blijven van de club?
Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).quote:Op maandag 15 juni 2015 13:10 schreef bascross het volgende:
[..]
Dat weten alleen de politici die al maanden bezig zijn om Griekenland binnenboord te houden.
Als je zoveel vertrouwen in je eigen bouwwerk hebt, is het misschien beter voor iedereen een heel andere tak van sport te gaan doen.quote:Op maandag 15 juni 2015 13:43 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).
Griekenland uit de Euro zou zo maar eens gelijk kunnen staan aan het lostrekken van de paperclip waarmee de hele toren instort. Als de -we kunnen maar een kant op en dat is vooruit- stok achter de deur wegvalt, God knows wat er dan allemaal op de schop kan... Daar zijn ze bang voor volgens mij
klinkt goed, ik kan het jammer genoeg niet meer terug zien!quote:Op maandag 15 juni 2015 15:58 schreef SeLang het volgende:
Griek staat tegen Draghi te schreeuwen in een formele meeting!
Dit heb ik nog nooit eerder gezien
Ik heb het betoog van die Griek gemist want dat was in het Grieks. Het antwoord van Draghi was in het Engels.quote:Op maandag 15 juni 2015 17:37 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
klinkt goed, ik kan het jammer genoeg niet meer terug zien!
Het zou fantastisch zijn, ik hoop echt dat het hele bouwwerk instort en de eu gewoon weer teruggaat naar de basis van de eeg, economische samenwerking en niets meer.quote:Op maandag 15 juni 2015 13:43 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik denk dat dat met potentiële politieke fall-out te maken heeft. Het Europese project is 60 jaar alleen maar eenrichtingsverkeer geweest: alleen maar meer en meer. Minder (op welke manier dan ook) is unprecedented (het enige is dat een aantal verdragen uiteindelijk wat minder ambitieus zijn geworden dan hoe ze eerst waren ingestoken).
Griekenland uit de Euro zou zo maar eens gelijk kunnen staan aan het lostrekken van de paperclip waarmee de hele toren instort. Als de -we kunnen maar een kant op en dat is vooruit- stok achter de deur wegvalt, God knows wat er dan allemaal op de schop kan... Daar zijn ze bang voor volgens mij
Alleen als de deurwaarder een goed uitgerust leger meeneemt..quote:Op maandag 15 juni 2015 17:44 schreef komrad het volgende:
Vraag : als Griekenland failliet gaat, worden dan de ambtenaren ook daadwerkelijk ontslagen en beslag gelegd op alle assets, dus inclusief de pensioenpot en al het onroerend goed?
Ah, dit is een vergadering in het EP, 50% daarvan zijn clows, 15% doet dadwerkelijk wat en de rest komt nooit opdagen. Het is een schande dat we die lui enige zeggenschap geven.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:49 schreef SeLang het volgende:
Draghi live:
http://www.europarl.europ(...)irs-meeting-15062015
Nope. Er wordt alleen beslag gelegd op goederen die binnen de reikwijdte van de rechtbank in kwestie zijn. Vaak gaat het alleen om schepen en vergelijkbare bezittingen buiten het land zelf.quote:Op maandag 15 juni 2015 17:44 schreef komrad het volgende:
Vraag : als Griekenland failliet gaat, worden dan de ambtenaren ook daadwerkelijk ontslagen en beslag gelegd op alle assets, dus inclusief de pensioenpot en al het onroerend goed?
dus de Grieken kunnen dit met 'beperkte' schade doen. Ze kunnen daarna neem ik aan toch niets meer importeren zonder vooruit te betalen ?quote:Op maandag 15 juni 2015 18:09 schreef miro86 het volgende:
[..]
Nope. Er wordt alleen beslag gelegd op goederen die binnen de reikwijdte van de rechtbank in kwestie zijn. Vaak gaat het alleen om schepen en vergelijkbare bezittingen buiten het land zelf.
Kijk naar het geval van Argentinie.
Je had de vragen en opmerkingen moeten zien die hij kreegquote:Op maandag 15 juni 2015 18:07 schreef miro86 het volgende:
[..]
Ah, dit is een vergadering in het EP, 50% daarvan zijn clows, 15% doet dadwerkelijk wat en de rest komt nooit opdagen. Het is een schande dat we die lui enige zeggenschap geven.
Dat gaat natuurlijk niet om de beheersing van bijvoorbeeld het Engels maar om het als gelijkwaardig zien van alle talen. Of in elk geval geen keuze willen makenquote:Op maandag 15 juni 2015 18:39 schreef SeLang het volgende:
[..]
Overigens vind ik het ook tenenkrommend dat veel van die gasten nieteens fatsoenlijk Engels kunnen zodat het via simultaan vertaling moet. Ik bedoel, je stuurt iemand naar een europarlement die geen Engels kan?
Dat vind ik een beetje onzin. Als je toch naar één Europa wil, zorg dan tenminste voor één gemeenschappelijke voertaal in Brussel. Zo kunnen ook veel meer mensen de debatten volgen ipv dat ze zich eerst moeten verdiepen in Zweeds, Hongaars of Grieks.quote:Op maandag 15 juni 2015 18:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat gaat natuurlijk niet om de beheersing van bijvoorbeeld het Engels maar om het als gelijkwaardig zien van alle talen. Of in elk geval geen keuze willen maken
Nadat ik daarnet Draghi hoorde denk ik dat ze toch weer met een slap compromis gaan komen.quote:Op maandag 15 juni 2015 18:59 schreef Falco het volgende:
@Selang: denk je dat donderdag de stekker eruit getrokken wordt of blijft het zo voortmodderen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
Europa kennende wordt dat dan als compromis het Fins, schiet ook niet opquote:Op maandag 15 juni 2015 18:59 schreef Falco het volgende:
[..]
Dat vind ik een beetje onzin. Als je toch naar één Europa wil, zorg dan tenminste voor één gemeenschappelijke voertaal in Brussel. Zo kunnen ook veel meer mensen de debatten volgen ipv dat ze zich eerst moeten verdiepen in Zweeds, Hongaars of Grieks.
@Selang: denk je dat donderdag de stekker eruit getrokken wordt of blijft het zo voortmodderen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |