Beschuldigingen van HCN richting Talamini? Het was toch een bericht van HCN zelf, of een bericht van een mede investeerder van HCN?quote:Op maandag 18 mei 2015 20:44 schreef Goesten het volgende:
[..]
Dat heeft te maken dat er beschuldigingen en misschien wel aannamens in het bericht zitten. Die wil ik eerst door nog en andere partij geverifieerd hebben voordat het heel Nederland wordt rond geslingerd
Goh, wat leuk dat ze zelfs in Duitsland ménsen als manager hebben...quote:Op maandag 18 mei 2015 23:22 schreef BruderKlaus het volgende:
Wat zijn de meningen over dit nieuwe project op Aygodutch?
http://www.aygodutch.com/(...)den-looptijd-1-jaar/
Startup maar ook eigen geld en niet in een vage business maar ze doen echt iets & er lijkt ook een contract te zijn.
Looptijd erg kort dus dat is risicowijs leuk maar met de 0.9% fee is dat iets minder.
Geen idee hoe haalbaar de Duitse zekerheden zijn trouwens.
quote:Alle 3 zijn het mensen, en alle 3 beschikken ze over de juiste VCA papieren, de juiste instelling en niet onbelangrijk het juiste karakter om door te pakken.
Ik vind het laatste zinnetje wat twijfelachtig: Daarnaast zal voor uitboeking van de gelden de pandrechten effectief moeten zijn. Daar het hier een opdrachtgever en onderneming in Duitsland betreft kan dit wat langer duren. Er zijn reeds contacten gelegd met professionals in Duitsland om dit te regelen.quote:Op maandag 18 mei 2015 23:22 schreef BruderKlaus het volgende:
Wat zijn de meningen over dit nieuwe project op Aygodutch?
http://www.aygodutch.com/(...)den-looptijd-1-jaar/
Startup maar ook eigen geld en niet in een vage business maar ze doen echt iets & er lijkt ook een contract te zijn.
Looptijd erg kort dus dat is risicowijs leuk maar met de 0.9% fee is dat iets minder.
Geen idee hoe haalbaar de Duitse zekerheden zijn trouwens.
Dan ben ik er dus alweer klaar mee he. Wat waardeloos, evenals dat 'doorpakken'.quote:Op maandag 18 mei 2015 23:41 schreef crowd-fundi het volgende:
[..]
Goh, wat leuk dat ze zelfs in Duitsland ménsen als manager hebben...
[..]
“Hmm nog niet bekend met dit platform. Het gaat wel hard met het aantal nieuwe platforms. Het zijn wel mooie zekerheden een 1e pandrecht op debiteuren. Daar heb je mijns inziens meer aan dan een borgstelling van iemand die niets heeft. Het zinnetje dat het enige tijd gaat duren vind ik ook vaag. Ik zie dat ze een chatfunctie hebben; ik zal eens navragen wat ze daarmee bedoelen. Ik houd jullie op de hoogte.”quote:Op dinsdag 19 mei 2015 06:47 schreef didi80 het volgende:
[..]
Ik vind het laatste zinnetje wat twijfelachtig: Daarnaast zal voor uitboeking van de gelden de pandrechten effectief moeten zijn. Daar het hier een opdrachtgever en onderneming in Duitsland betreft kan dit wat langer duren. Er zijn reeds contacten gelegd met professionals in Duitsland om dit te regelen.
Door de korte looptijd met 0.9% fee is de opbrengst al niet heel super. Als het dan ook nog eens een paar maanden duurt voordat het daadwerkelijk allemaal loopt wordt dat niet veel beter.
Hahaha ja inderdaad wel een internet weertje vandaag. Ik ben net een nieuwe platform tegengekomen. Ga daar eens wat beter naar kijken. Klinkt wel aardig. Hebben een project met looptijd van 1 jaar, rente 8%. Dus wel lekker snel je investering weer vrij. En zekerheid is pandrecht op debiteuren, vind ik ook wel wat aantrekkelijker dan persoonlijke brogestelling. Zit wat vaags in de pitch, ga contact met ze zoeken wat ze daar nou precies mee bedoelen.quote:Op maandag 18 mei 2015 19:07 schreef rockenfeller het volgende:
[..]
Ik ben ook nieuw hier en overweeg ook wat geld via crowdfunding te beleggen. Het regent vandaag mo.money dus ben benieuwd of je al verder bent met je onderzoek? Ik vind dit wel een belangrijk punt
“Heb gechat. Met enige tijd bedoelen ze 2 a 3 weken vanaf nu. Ze gaven aan dat het er misschien wat ongelukkig stond en zouden dit middels een update nader toelichten. Doel was aan te geven dat de zekerheden juridisch goed geregeld moeten zijn alvorens de investeerder het risico aangaat. Wel ff een cursus begrijpelijk nederlands volgen heren! Ik denk dat dit mijn eerste project gaat worden"quote:Op dinsdag 19 mei 2015 10:06 schreef mo.money het volgende:
[..]
“Hmm nog niet bekend met dit platform. Het gaat wel hard met het aantal nieuwe platforms. Het zijn wel mooie zekerheden een 1e pandrecht op debiteuren. Daar heb je mijns inziens meer aan dan een borgstelling van iemand die niets heeft. Het zinnetje dat het enige tijd gaat duren vind ik ook vaag. Ik zie dat ze een chatfunctie hebben; ik zal eens navragen wat ze daarmee bedoelen. Ik houd jullie op de hoogte.”
Tja, dat is ook een beetje speculeren natuurlijk. Hebben ze een krappe cashflow? Hebben ze vaak leveringen waar iets fout mee is? Of zijn ze gewoon lui met betalen?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:54 schreef Scooper het volgende:
Ze betalen facturen wel regelmatig (fors) te laat is te zien in de CreditSafe, hoeveel waarde moet je daaraan hechten?
Helemaal mee eens.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 14:39 schreef bleyenburg het volgende:
Minder aanbod projecten plus een prudenter benadering door investeerders, zo het lijkt.
Wat mij betreft een combinatie van (te) lage rentes, te hoge risico's en een persoonlijke afwachtende houding aangaande de handelswijze en getoonde slagkracht van de diverse platforms bij betalingsproblemen die mij tot terughoudendheid brengen.
Ook helemaal mee eens. Met als toevoeging de ovolledige, ondoorzichtige niet transparante informatie over de gepitchte bedrijven.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 15:08 schreef Horsemen het volgende:
quote:
Op dinsdag 19 mei 2015 14:39 schreef bleyenburg het volgende:
Minder aanbod projecten plus een prudenter benadering door investeerders, zo het lijkt.
Wat mij betreft een combinatie van (te) lage rentes, te hoge risico's en een persoonlijke afwachtende houding aangaande de handelswijze en getoonde slagkracht van de diverse platforms bij betalingsproblemen die mij tot terughoudendheid brengen.
Helemaal mee eens.
Als ik het goed zie is de voorraad +inventaris ingeschat op ongeveer 135000 euro. Dan betaalt mevrouw wel erg veel voor de lucht (goodwill) en de websites. Ik zou mevrouw adviseren iets anders met haar 100.000 euro te doen. Ik hoor graag als ik het verkeerd zie.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 16:17 schreef Coelho het volgende:
Een nieuwe op KOM: Merkpartijtjes.com, 48 maanden, 7,5%, B+
Maar is het bij bedrijfsovernames niet altijd zo dat je X keer de omzet betaalt? Dan zit er toch altijd lucht in een aankoopprijs?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 16:42 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Als ik het goed zie is de voorraad +inventaris ingeschat op ongeveer 135000 euro. Dan betaalt mevrouw wel erg veel voor de lucht (goodwill) en de websites. Ik zou mevrouw adviseren iets anders met haar 100.000 euro te doen. Ik hoor graag als ik het verkeerd zie.
Volgens mij betaal je X keer de winst en niet X maal de omzet.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 16:45 schreef Coelho het volgende:
[..]
Maar is het bij bedrijfsovernames niet altijd zo dat je X keer de omzet betaalt? Dan zit er toch altijd lucht in een aankoopprijs?
Meestal wordt een factor 4 a 5 maal de EBIT gerekend als overnameprijs. Daar mogen de liquide middelen bij en de rentedragende schulden vanaf. Aangezien dit een activatransactie is zullen de liquide middelen en schulden waarschijnlijk niet meegenomen worden. 5 maal 17K is 85K als overnameprijs.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 16:45 schreef Coelho het volgende:
[..]
Maar is het bij bedrijfsovernames niet altijd zo dat je X keer de omzet betaalt? Dan zit er toch altijd lucht in een aankoopprijs?
Dat hangt meestal van de markt/branche af.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 16:45 schreef Coelho het volgende:
[..]
Maar is het bij bedrijfsovernames niet altijd zo dat je X keer de omzet betaalt? Dan zit er toch altijd lucht in een aankoopprijs?
Thanks voor het uitzoeken, en het delen!quote:Op dinsdag 19 mei 2015 10:26 schreef mo.money het volgende:
[..]
“Heb gechat. Met enige tijd bedoelen ze 2 a 3 weken vanaf nu. Ze gaven aan dat het er misschien wat ongelukkig stond en zouden dit middels een update nader toelichten. Doel was aan te geven dat de zekerheden juridisch goed geregeld moeten zijn alvorens de investeerder het risico aangaat. Wel ff een cursus begrijpelijk nederlands volgen heren! Ik denk dat dit mijn eerste project gaat worden"
Ik had van jou anders verwacht! Waar ga je dan met je overschat aan merkkleding naar toe?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 18:25 schreef Piet__Piraat het volgende:
Ik vind 3 ton ook aardig fors ja, dus ik bedank ook zeker.
Ik wacht nog wel even en kijk kat verder uit de boomquote:http://www.aygodutch.com vraagt om een gebruikersnaam en wachtwoord. De website meldt: “Please login with: username: antagonist, password: antagonist. Information is available on https://status.antagonist.nl/”;
Die verkoop ik op de zwarte markt natuurlijkquote:Op dinsdag 19 mei 2015 19:10 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Ik had van jou anders verwacht! Waar ga je dan met je overschat aan merkkleding naar toe?
De financiële basis is wankel (alles moet nog gekocht worden, en aandelen betekent natuurlijk geen hoofdelijke aansprakelijkheid), je moet echt in het product geloven wil je investeren. Maar op zich, 3D printen is wel een groeiende markt natuurlijk. Als alles voorspoedig gaat zou het wel eens kunnen dat er een mooie winst in zit. Maar het is echt een gok, je kan het geld ook zomaar kwijt zijn natuurlijk.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 18:47 schreef Rottie99 het volgende:
Wat vinden jullie hiervan?
https://www.symbid.nl/ideas/6523-mundo-3d-printing
Ik vind deze persoonlijk erg goed klinken, ben benieuwd naar het oordeel van de FOK crowd!
Ik weet het eigenlijk ook niet, je hebt de aandelen wel en bezit en het zou fijn zijn als je ze nadat het bedrijf goed loopt gewoon via binck of een andere weg kunt verkopen. Maar als dit niet mogelijk is, dan is het enige voordeel wat je eventueel kunt krijgen, dividend. En anders zit je vast aan iets waardeloos dat je hopelijk ooit eens weer kwijt raakt.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 20:34 schreef Piet__Piraat het volgende:
Maar als je zelf niets met aandelen doet, wat heb je dan aan Symbid? Is het investeren en wachten tot de organisatie je wil uitkopen?
Je zult dan wel een aanbiedingsplicht richting huidige aandeelhouders hebbenquote:Op dinsdag 19 mei 2015 20:51 schreef Piet__Piraat het volgende:
Als het slecht gaat zie je je geld dus niet terug, da's logisch.
Maar stel dat je uiteindelijk in je eentje overblijft, dan moet je dus een externe investeerder zien te vinden die de boel wil overnemen?
Stel het gaat goed met het bedrijf, dan krijg je jaarlijks dividend. Dan zou het logisch zijn om de aandelen van de andere investeerders, als deze de aandelen kwijt willen te kopen. Als het bedrijf besluit om op de beurs te gaan zou je de aandelen eventueel wel via een externe koper kunnen verkopen lijkt mij. Maar het bedrijf kan ze ook op kopen.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 20:51 schreef Piet__Piraat het volgende:
Als het slecht gaat zie je je geld dus niet terug, da's logisch.
Maar stel dat je uiteindelijk in je eentje overblijft, dan moet je dus een externe investeerder zien te vinden die de boel wil overnemen?
En als het niet goed gaat? Sta je als aandeelhouder achteraan in de rijquote:Op dinsdag 19 mei 2015 20:56 schreef Borstenzijngeweldig het volgende:
[..]
Stel het gaat goed met het bedrijf, dan krijg je jaarlijks dividend. Dan zou het logisch zijn om de aandelen van de andere investeerders, als deze de aandelen kwijt willen te kopen. Als het bedrijf besluit om op de beurs te gaan zou je de aandelen eventueel wel via een externe koper kunnen verkopen lijkt mij. Maar het bedrijf kan ze ook op kopen.
Maar dit is iets waar weinig over geschreven word op symbid zelf.
Ja, dan sta je achteraan in de rij. Als je via gve een investering hebt gedaan zijn ze verplicht om je te betalen. Maar als je aandelen hebt, bezit je een gedeelte van het bedrijf. Als er winst is gemaakt deel je mee met de vreugd en krijg je dividend, als er geen winst is gemaakt maar schulden of faillissement dan is het helaas pindakaas voor jou en krijg jij niks meer terug.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 21:00 schreef rockenfeller het volgende:
[..]
En als het niet goed gaat? Sta je als aandeelhouder achteraan in de rij
En dat spreekt me wel weer aan. Als het een klapper wordt, profiteer je mee. Waarschijnlijk zullen er wel een paar mislukken, maar daar hoeft maar een keer een grote tegenover te staan en je hebt een veel beter rendement dan bij een lening. Maar ook meer risico.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 21:03 schreef Borstenzijngeweldig het volgende:
[..]
Ja, dan sta je achteraan in de rij. Als je via gve een investering hebt gedaan zijn ze verplicht om je te betalen. Maar als je aandelen hebt, bezit je een gedeelte van het bedrijf. Als er winst is gemaakt deel je mee met de vreugd en krijg je dividend, als er geen winst is gemaakt maar schulden of faillissement dan is het helaas pindakaas voor jou en krijg jij niks meer terug.
Op zich vind ik de organisatie wel een risico'tje waard. Ze zijn echter wel erg optimistisch qua omzet, terwijl ze nog niet echt over goede verkoop/marketing technieken beschikken. Ook verwacht ik weinig tot geen dividend gezien hun snelle uitkoopplannen. Als ze echt zo'n flinke omzetstijging zullen behalen komen er weer nieuwe investeringen. Hoogstwaarschijnlijk kopen ze daarna het liefst zo snel mogelijk af, voordat er dividend wordt uitgekeerd.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 21:16 schreef Rottie99 het volgende:
[..]
En dat spreekt me wel weer aan. Als het een klapper wordt, profiteer je mee. Waarschijnlijk zullen er wel een paar mislukken, maar daar hoeft maar een keer een grote tegenover te staan en je hebt een veel beter rendement dan bij een lening. Maar ook meer risico.
De 3D printer schrijft zelf hierover:
De huidige waardering van Mundo bedraagt ruim ¤ 2 miljoen. Wij hebben de intentie om de Symbid aandeelhouders uit te kopen dan wel de symbid aandelen te verkopen in 2019. Op basis van de huidige prognoses verwachten we dat de waardering van Mundo kan groeien naar ruim ¤ 10 miljoen in 2019.
In dat geval is je aandeel van nu 20 euro dus 100 euro waard, en beur je waarschijnlijk onderweg ook nog een aardig dividend.....
Tip, denk eens aan Sinterklaas. Vanaf september moet het in de winkels liggen, terwijl de echte omzet pas in november/december valt....quote:Op dinsdag 19 mei 2015 12:22 schreef MSR het volgende:
[..]
Tja, dat is ook een beetje speculeren natuurlijk. Hebben ze een krappe cashflow? Hebben ze vaak leveringen waar iets fout mee is? Of zijn ze gewoon lui met betalen?
Je haalt me de woorden uit de mond Piger. Winst betekent niet automatisch dividend zeker niet bij snelle groei en in een kapitaal intensieve business. Suc6 ermee allen!quote:Op dinsdag 19 mei 2015 21:25 schreef Piger het volgende:
[..]
Op zich vind ik de organisatie wel een risico'tje waard. Ze zijn echter wel erg optimistisch qua omzet, terwijl ze nog niet echt over goede verkoop/marketing technieken beschikken. Ook verwacht ik weinig tot geen dividend gezien hun snelle uitkoopplannen. Als ze echt zo'n flinke omzetstijging zullen behalen komen er weer nieuwe investeringen. Hoogstwaarschijnlijk kopen ze daarna het liefst zo snel mogelijk af, voordat er dividend wordt uitgekeerd.
Ik kan me wel voorstellen dat ze overgaan tot dividentbetalingen als het bedrijf wat minder snel groeit, ze graag wat winst willen afromen maar geen middelen hebben om uit te kopen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |