Moet je hem even op een eigen (imgur oid) account uploaden, weet je zeker dat hij de komende jaren in de OP blijft staanquote:Op zondag 26 april 2015 20:05 schreef ranja het volgende:
Waarom staat er een plaatje in de OP dat het niet doet
edit: even een nieuwe gezocht
Hij moet in je element passenquote:Op maandag 27 april 2015 10:42 schreef Zspirit het volgende:
Mijn naald heeft gister een soort van het loodje gelegd.
Iemand enig idee waar ik op moet letten bij het kopen van een naald?
Zo te zien lijkt het dat er 2 labels over elkaar zitten. De 2e hecht dan niet. Deze zou er normaal gesproken makkelijk af te halen zijn. Heb zelf dit ook een aantal keren gehad.quote:Op zondag 26 april 2015 19:24 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Hoe krijg je het voor elkaar? Alleen maar luchtbubbels onder het label
[ afbeelding ]
Van die Pink Floyd platen die kinderen van hun ouders verkopen en compleet vertieft zijn.quote:Op dinsdag 28 april 2015 10:34 schreef MPC60 het volgende:
Wat is verropt? Ik moest zelf draaien dus helaas niet.al denken ze tegenwoordig op de rommelmarkt ook de pot met goud op zolder gevonden te hebben.
Deze album is zeker vetquote:Op woensdag 29 april 2015 19:06 schreef DW457 het volgende:
[ afbeelding ]
Yay! Zojuist besteld. Al afgeluisterd op de 3voor12 luisterpaal en vind t echt een sound voor op LP
Ook vanavond besteldquote:Op woensdag 29 april 2015 19:06 schreef DW457 het volgende:
[ afbeelding ]
Yay! Zojuist besteld. Al afgeluisterd op de 3voor12 luisterpaal en vind t echt een sound voor op LP
Is die eerste ook wat?quote:Op vrijdag 1 mei 2015 00:02 schreef Timo20 het volgende:
[..]
Ook vanavond besteld![]()
![]()
heb de eerste plaat ook
Daarnaast ook de laaste plaat (die van vorig jaar, niet het live album dat nu uitkomt) van Dewolff besteld
Ja ik vind `m geweldigquote:
Ik heb gisteren gewoon Remain in Light en '77 van Talking Heads gescoord voor 11 schamele euro'squote:Op zondag 3 mei 2015 10:52 schreef Bosbeetle het volgende:
hmm was gisteren bij de plato maar wat zijn de platen daar absurd duur zeg...
Het is allemaal nogal wisselend tegenwoordig, ook per zaak. Ik heb deze week bijvoorbeeld voor minder dan 20 euro de nieuwe uitgave van Ministrel in the Gallery van Jethro Tull gekocht. Daar krijg je dan bij de 180 grams LP ook nog een prachtig LP-formaat boek van 24 pagina's met liner-notes en foto's in full-colour.quote:Op zondag 3 mei 2015 10:52 schreef Bosbeetle het volgende:
hmm was gisteren bij de plato maar wat zijn de platen daar absurd duur zeg...
Sounds?quote:Op zondag 3 mei 2015 22:02 schreef boem-dikkie het volgende:
Is er in Delft ook een leuke tweedehands platenwinkel?
Velvet, Plexus en Sounds die tweede hands heeft. En Meneer van Ulden met 5 voor 20 maar ook veel zooi.quote:Op zondag 3 mei 2015 22:02 schreef boem-dikkie het volgende:
Is er in Delft ook een leuke tweedehands platenwinkel?
Je zit hier goed hoorquote:Op vrijdag 8 mei 2015 16:39 schreef Kauai het volgende:
Ik zou graag een platenspeler willen kopen, maar ik weet niet hoe ik dit het beste kan aanpakken. Aangezien ik hier pas mee begin wil ik in totaal max ¤300/400 uitgeven, is dit haalbaar? En wat heb ik allemaal nodig. Heb nog niks qua speakers en versterkers thuis. Dacht eerst aan spelers die geen speakers nodig hebben zoals de Crosleys, maar volgens reviews zijn die erg slecht voor LPs. Wat zouden jullie een beginnende LP luisteraar adviseren om te kopen? Google helpt me niet echt verder.
Edit: weet niet of dit uberhaupt het goede topic is hiervoor dus sorry als dit fout staat.
2 maanden geleden een oude platenspeler gekocht via marktplaats voor 25 euro, versterker had ik alquote:Op vrijdag 8 mei 2015 16:39 schreef Kauai het volgende:
Ik zou graag een platenspeler willen kopen, maar ik weet niet hoe ik dit het beste kan aanpakken. Aangezien ik hier pas mee begin wil ik in totaal max ¤300/400 uitgeven, is dit haalbaar? En wat heb ik allemaal nodig. Heb nog niks qua speakers en versterkers thuis. Dacht eerst aan spelers die geen speakers nodig hebben zoals de Crosleys, maar volgens reviews zijn die erg slecht voor LPs. Wat zouden jullie een beginnende LP luisteraar adviseren om te kopen? Google helpt me niet echt verder.
Edit: weet niet of dit uberhaupt het goede topic is hiervoor dus sorry als dit fout staat.
Speakers zijn het allerduurste en je knalt al bijna het hele budget erdoor.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 17:40 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
Je zit hier goed hoor
Prima budget wat mij betreft, daarmee kun je wel wat leuks mee in huis halen. Wil je graag alles nieuw of is 2e hands ook een optie? Versterkers vallen mij altijd tegen qua prijs in de winkels, wellicht dat je daarvoor eens op marktplaats oid kan kijken.
Met even snel rondneuzen kom ik hier wel op een aardige combi uit: versterker en platenspeler Geen idee wat de rest hier zou kiezen though, misschien hebben die wel betere ideeën.
Nog even 2 speakers er bij kopen en je kan gaan draaien.
Ik heb al jaren life speakers van de aldi destijds ¤80 en eens in de zoveel tijd heeft de aldi ze die zijn echt prima (ondanks dat het een onbekend merk is en aldi)quote:Op zaterdag 9 mei 2015 12:09 schreef Amoeba het volgende:
[..]
Speakers zijn het allerduurste en je knalt al bijna het hele budget erdoor.
Qua speakers ben ik niet zo bekend, maar van die kleine zuilen klinken wel echt veel beter dan die boekenkastspeakerformaat gevallen imho.
In vergelijking met?quote:Op zaterdag 9 mei 2015 12:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb al jaren life speakers van de aldi destijds ¤80 en eens in de zoveel tijd heeft de aldi ze die zijn echt prima (ondanks dat het een onbekend merk is en aldi)
In vergelijking met wat kleinere boekenplank modellen (die trouwens veeeeel duurder waren). Mijn moeder had die gekocht bij haar denon en ik had van die aldi dingen.. mijn moeder heeft later ook van die aldi dingen gekocht.quote:
Ik beroep me op artikel 7 van de Constitutie.quote:Op zaterdag 9 mei 2015 12:14 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
In vergelijking met wat kleinere boekenplank modellen (die trouwens veeeeel duurder waren). Mijn moeder had die gekocht bij haar denon en ik had van die aldi dingen.. mijn moeder heeft later ook van die aldi dingen gekocht.
maar ik ben niet super audiofiel aangelegd maar ik heb nog nooit mensen horen klagen over het geluid bij mij thuis (zelf als er vrij kritisch geluisterd werd naar testpersingen van een nog uit te brengen plaat)
Helemaal goedquote:
Die van mij waren dik 300quote:Op zaterdag 9 mei 2015 12:19 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Helemaal goedIk ben wel eens benieuwd naar andere boxen hoor.... maar die prijskaartjes hè
Weet je wel hoe je de de naalddruk moet afstellen?quote:Op zaterdag 9 mei 2015 16:43 schreef Zspirit het volgende:
Ik ga een nieuwe naald kopen want mijn naald is op.
Echter heb ik altijd wel moeite gehad met het goed afstellen van de arm.
Help zon naalddruk meter hierbij?
Ik zie dat die maar een 10tje zijn.
Overigs heb ik een hele mooie versterker te koop staan waar je platen geweldig op klinken!
V&A / [TK]: Prachtige vintage Luxman L-30 versterker.
Ik ben eerlijk gezegd echt nog een leek, heb vorig jaar een platenspeler gekocht en verder niets aan veranderd. ik denk ook dat mijn naad snel gesleten is door onvakkundig gebruik. Daarom wil ik nu een nieuwe naald kopen en het helemaal goed afstellen met deze handleiding.quote:Op zaterdag 9 mei 2015 19:21 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
Weet je wel hoe je de de naalddruk moet afstellen?
Ik weet niet welk merk en type draaitafel en type element je gebruikt, maar de meeste huidige elementen wordt de naalddruk afgesteld op 1,5 gram.
Ff bol een mailtje sturen, wie weet heb je de verkeerde versie gekregen.quote:Op zondag 10 mei 2015 13:44 schreef Timo20 het volgende:
Eergisteren de nieuwe LP van Jacco Gardner ontvangen van bol.com. Adverteren ze het als LP+cd maar nergens een cd te bekennen
Item was gesealed dus misschien een productie fout? meer mensen met dit "probleem"? niet dat het me om de gaat maar wel dat het fout op de site staat en zo`n cd is altijd makkelijk voor in de auto
Heb ik gedaan inderdaad. Had ook nog gekeken of er dan een editie zonder cd op de site staat maarquote:Op zondag 10 mei 2015 13:46 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Ff bol een mailtje sturen, wie weet heb je de verkeerde versie gekregen.
De naalddruk instellen is eigenlijk heel simpel.quote:Op zaterdag 9 mei 2015 19:27 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Ik ben eerlijk gezegd echt nog een leek, heb vorig jaar een platenspeler gekocht en verder niets aan veranderd. ik denk ook dat mijn naad snel gesleten is door onvakkundig gebruik. Daarom wil ik nu een nieuwe naald kopen en het helemaal goed afstellen met deze handleiding.
Ik heb een Erres 1312 met een philips 400 element.
Welke kleur vinyl is deze geperst? En kijk eens goed op het album door welke platenmaatschappij is uit gebracht. volgens Discogs zijn er versies uitgebracht zonder de extra CD http://www.discogs.com/Jacco-Gardner-Hypnophobia/master/828589quote:Op zondag 10 mei 2015 13:47 schreef Timo20 het volgende:
[..]
Heb ik gedaan inderdaad. Had ook nog gekeken of er dan een editie zonder cd op de site staat maardus
Thanks, ik kan helaas enkel tonar naalden of andere merken vinden maar alles beter dan wat ik nu heb. Bedankt voor je uitleg maar ik kom niet verder dan de helft. Ik kan het contragewicht zo draaien dat de naald gaat zweven maar ik zie nergens een ring met getallen of iets dergelijks. De ring die je bedoeld is me dus onduidelijk. (foto) Ik heb de Erres 1312. Ik heb wel een andere draaiknop maar volgens mij is die voor de zijspanning.quote:Op zondag 10 mei 2015 14:20 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
De naalddruk instellen is eigenlijk heel simpel.
Achter de toonarm zit een verstelbare contra gewicht met verstelbare ring wat de gewicht in grammen wordt aangeduid.
Draai de contra gewicht zo, dat de toon arm precies in evenwicht komt te staan, de toonarm gaat dan 'zweven'.
Vervolgens draai je de de verstelbare ring naar '0' en dan draai je aan de contra gewicht naar '1,5' wat op de ring wordt aangeduid.
De naalddruk is nu 1,5 gram.
De naald voor de Philips GP400 element is goed verkrijgbaar, de meeste naalden worden gemaakt door Tonar, zelf ik zou echter gaan voor een originele van Philips.
Wat ik van vele hoor is dat de kwaliteit van Tonar iets minder is dan van het origineel.
Je kan nog kijken op MP of er nog originele zijn.
Aha dankjel!quote:Op zondag 10 mei 2015 21:54 schreef Elvander het volgende:
De technics spelers hebben getallen op het gewicht staan.
Jouw speler heeft dat niet.
Zie hier:
https://www.google.nl/sea(...)ed=0CAYQ_AUoAA&dpr=1
Die knop is wel degelijk de instelling voor de naalddruk (het is gewoon een ander systeem)quote:Op zondag 10 mei 2015 21:41 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Thanks, ik kan helaas enkel tonar naalden of andere merken vinden maar alles beter dan wat ik nu heb. Bedankt voor je uitleg maar ik kom niet verder dan de helft. Ik kan het contragewicht zo draaien dat de naald gaat zweven maar ik zie nergens een ring met getallen of iets dergelijks. De ring die je bedoeld is me dus onduidelijk. (foto) Ik heb de Erres 1312. Ik heb wel een andere draaiknop maar volgens mij is die voor de zijspanning.
Ahh oke, dus die knop op 0 zetten, contragewicht draaien tot de arm zweeft en dan de kop op 1.5 draaien?quote:Op zondag 10 mei 2015 22:16 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
Die knop is wel degelijk de instelling voor de naalddruk (het is gewoon een ander systeem)
Ga van de onderste zwarte getallen uit, dat is voor de gewone naaldvorm.
De bovenste rode getallen is voor speciale naalden bedoeld voor grammofoonplaten met quadrafonische (4 kanaals) weergave.
Dan zou het volgens mij zo moeten werkenquote:Op zondag 10 mei 2015 22:19 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Ahh oke, dus die knop op 0 zetten, contragewicht draaien tot de arm zweeft en dan de kop op 1.5 draaien?
Klop, daar kom ik net ook achterquote:Op zondag 10 mei 2015 22:47 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
Dan zou het volgens mij zo moeten werken
Ik heb gewoon zo'n klein "weegschaaltje" (een stukje plasticin een houdertje) en daarmee kun je het nawegen.quote:Op zondag 10 mei 2015 14:20 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
De naalddruk instellen is eigenlijk heel simpel.
Achter de toonarm zit een verstelbare contra gewicht met verstelbare ring wat de gewicht in grammen wordt aangeduid.
Draai de contra gewicht zo, dat de toon arm precies in evenwicht komt te staan, de toonarm gaat dan 'zweven'.
Vervolgens draai je de de verstelbare ring naar '0' en dan draai je aan de contra gewicht naar '1,5' wat op de ring wordt aangeduid.
De naalddruk is nu 1,5 gram.
De naald voor de Philips GP400 element is goed verkrijgbaar, de meeste naalden worden gemaakt door Tonar, zelf ik zou echter gaan voor een originele van Philips.
Wat ik van vele hoor is dat de kwaliteit van Tonar iets minder is dan van het origineel.
Je kan nog kijken op MP of er nog originele zijn.
ja dit dus die dingen kosten niets.quote:Op zondag 10 mei 2015 22:51 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Klop, daar kom ik net ook achter. Ga toch maar voor zon naaldruk meter denk ik. Dan laat ik die draaiknop lekker op 0 staan.
Toch bedankt voor je hulp!
Die wat ik heb gekregen was zwart vinyl en inderdaad (nou je het zegt) niet door Excelsior uitgegeven. Hij is inmiddels al retour gestuurdquote:Op zondag 10 mei 2015 14:28 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
Welke kleur vinyl is deze geperst? En kijk eens goed op het album door welke platenmaatschappij is uit gebracht. volgens Discogs zijn er versies uitgebracht zonder de extra CD http://www.discogs.com/Jacco-Gardner-Hypnophobia/master/828589
Die kovacs heb ik ook heerlijke muziek!quote:Op dinsdag 12 mei 2015 19:57 schreef Ivy_Mike het volgende:
Zojuist weer vinyl binnengekregen![]()
RSD 2015 single van Buena Vista Social Club waarvan er maar 1000 stuks geperst is.
Kovacs---Shades Of Black
Dewolff---Live & Outta Sight dubbel live elpee in gemarmerd bruin en blauw vinyl
Orgel Vreten---Komrad in transparant vinyl
[ afbeelding ]
Ja de knosti!quote:Op dinsdag 19 mei 2015 09:22 schreef Ceased2Be het volgende:
Vraagje aan de mede-verzamelaars hier (weet dat het eerder al voorbij is gekomen);
Ik zoek een semi-automatische oplossing om mijn vinyl schoon te maken, maar kom vooralsnog uit bij de Okki Nokki's van ¤400+ euro en meen me te herinneren dat er ook goedkopere alternatieven voorbij zijn gekomen hier een x-tal topics geleden.
Iemand nog tips?
Thanks, die had ik ook al voorbij zien komen maar zag er nogal goedkoop uit. Dan gaan we die eens uitproberen, toch een hoop 2e hands spul wat een goede spoelbeurt wel kan gebruiken. (en dan meteen maar eens wat binnenhoezen vervangen).quote:Op dinsdag 19 mei 2015 09:36 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Ja de knosti!
Waarom die dingen altijd zon wazige naam hebben is mij een raadsel.
Ik sprak laatst een gast die er super tevreden over was.
Review: http://www.hifi.nl/artike(...)ti-platenwasser.html
50 euri bij conrad: https://www.conrad.nl/nl/(...)statisch-345296.html
Ja zal wel wat goedkoper aanvoelen maar 400 euro vind ik persoonlijk echt veel te veel.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 09:43 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Thanks, die had ik ook al voorbij zien komen maar zag er nogal goedkoop uit. Dan gaan we die eens uitproberen, toch een hoop 2e hands spul wat een goede spoelbeurt wel kan gebruiken. (en dan meteen maar eens wat binnenhoezen vervangen).
Papier is mijn ervaring; plastic wordt (iig bij mij) onherroepelijk statisch.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 09:47 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Ja zal wel wat goedkoper aanvoelen maar 400 euro vind ik persoonlijk echt veel te veel.
Ik heb er ook last van dat veel platen statisch zijn, vrij vervelend. Wat kan ik daar het beste tegen doen, papieren of plastic gebruiken?
verschilt per element. aanbevolen druk van je element opzoeken en het daarmee proberenquote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:54 schreef Zspirit het volgende:
Naalddruk meter van DX binnen, straks een proberen.
Wat is de standaard druk? 5 gram? of verschilt dat per platenspeler.
Hmm oke dankjewel.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 11:59 schreef Casiotone het volgende:
[..]
verschilt per element. aanbevolen druk van je element opzoeken en het daarmee proberen
Ja klopt! ben van de oude audio. Ben ook weer opzoek naar een mooie luxman.quote:
Veel luisterplezier meequote:Op dinsdag 19 mei 2015 15:40 schreef Zspirit het volgende:
Wauw, naalddruk net op 2g gezet en wat een wereld van verschil!
Ik had echt totaal de verkeerde druk op mijn naald staan.
Nu kan ik eindelijk weer lekker plaatjes luisteren!
De eerste die er op ligt: Dewolff IV
Thanks! De live plaat heb ik nog niet.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 21:15 schreef Ivy_Mike het volgende:
[..]
Veel luisterplezier mee![]()
En Dewolff live is een absolute aanrader om te luisteren.
Wat vindt je ervan?quote:Op woensdag 20 mei 2015 09:01 schreef Bosbeetle het volgende:
Leuk bandje inderdaad deWolff
Gisteren viel bij mij de nieuwe faith no more op de mat
Ik vind hem vrij ouderwets faith no more, prima plaatquote:Op woensdag 20 mei 2015 09:12 schreef Zspirit het volgende:
[..]
Wat vindt je ervan?
Ik moest er echt wel even aan wennen maar toen ik hem de tweede keer opzette begon ik het al meer te waarderen.
Je moet gewoon kijken of hij normaal hard op je plaat drukt, als hij echt stevig op de plaat valt dan is de druk wat hoog (slijten je platen snel van) als hij over je plaat stuitert dan is de naalddruk te laag (slecht voor je geluid) ergens daar tussenin zit je vaak wel goed. Meestal veranderd de naalddruk niet enorm veel over de jaren tenzij je arm gewicht los zit en verschuift (als je een verstelbaar gewicht hebt)quote:Op woensdag 20 mei 2015 09:56 schreef boem-dikkie het volgende:
Veranderd de druk van zo'n naald ook over de jaren eigenlijk? Ik heb er echt nul verstand van. Ik heb de oude platenspeler van mijn ouders (Sony) en daar heb ik verder nog nooit wat aan gedaan. Platen klinken prima maar ik weet ook niet beter dan dat, dus wellicht kan hij nog heel anders klinken.
Ik heb de persing op goudkleurig vinyl vandaag voor nog geen twee tientjes gekocht.quote:Op woensdag 20 mei 2015 09:01 schreef Bosbeetle het volgende:
Gisteren viel bij mij de nieuwe faith no more op de mat
Tof ik heb de clear vinyl versiequote:Op zaterdag 23 mei 2015 18:39 schreef OProg het volgende:
[..]
Ik heb de persing op goudkleurig vinyl vandaag voor nog geen twee tientjes gekocht.
Je kunt hem het best zo licht mogelijk zetten, en van daaruit luisteren wat de minimaal benodigde naalddruk is. Als de lage tonen zowel links en rechts kraken moet die iets hoger, is het aan één kant moet je de anti-skating bijdraaien. Omdat de antiskating en de naalddruk elkaar ook weer kunnen beinvloeden, moet je daarna weer de naalddruk iets bijstellen, en dan meestal de antiskating weer iets, en dan weer de naalddruk en zo een paar keer heen en weer. Gewoon even pielen dus.quote:Op woensdag 20 mei 2015 12:10 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Je moet gewoon kijken of hij normaal hard op je plaat drukt, als hij echt stevig op de plaat valt dan is de druk wat hoog (slijten je platen snel van) als hij over je plaat stuitert dan is de naalddruk te laag (slecht voor je geluid) ergens daar tussenin zit je vaak wel goed. Meestal veranderd de naalddruk niet enorm veel over de jaren tenzij je arm gewicht los zit en verschuift (als je een verstelbaar gewicht hebt)
Flink wat vakantiegeld binnengekregen zo te zien?quote:Op maandag 25 mei 2015 23:33 schreef DrNick het volgende:
Dit gemacht. Komt overmorgen binnen als het goed is
Zoiets ja.quote:Op maandag 25 mei 2015 23:41 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Flink wat vakantiegeld binnengekregen zo te zien?
Alles op Action Bronson na is vinyl jaquote:Op dinsdag 26 mei 2015 00:02 schreef richolio het volgende:
Damn NickLekkere platen. Die van Jungle heb ik ook, heerlijk. Ook die van The Tallest Man en Flume
Is die van Flume op vinyl? Die wil ik namelijk graag op vinyl, maar kan nooit vinden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |