Schattig maar ga jij ook nog uitleggen hoe het naar de fitness toefietsen cardio is en waarom je van een zeer klein beetje zeer lichte cardio, of überhaupt van cardio, zwakkere bovenlichaamspieren zou krijgen?quote:Op zaterdag 28 maart 2015 03:45 schreef kastenmakersboy2 het volgende:
Niet iedereen wil een vieze ecto zijn met het fysiek van een ondervoede Ethiopiër. Met je cardio.
Alleen ben je niet sneller aangezien er allerlei luie mensen voor je de trap blokkeren.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 03:17 schreef Verbodsbord het volgende:
[..]
Sneller boven zijn lijkt me een prima reden om een roltrap te gebruiken.
Als je 4/5x in de week aan fatsoenlijke krachttraining doet zonder verdere cardio is je conditie beter dan die van de gemiddelde Nederlander. Al was het alleen al omdat het gros tegenwoordig vies dik is. Krachttraining is trouwens prima voor je hart.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 15:55 schreef robijnwasverzachter het volgende:
[..]
Anabolenaap gespot. Lekker gezond ook voor je hart, nooit iets aan je conditie doen, maar alleen maar gewichtjes drukken
Als je uitgaat van dat gezinsplaatje dan hoef je natuurlijk lang niet elke dag te koken etc. , je wisselt dat met elkaar af dus je hebt dan 2 of 3 dagen doordeweeks waarin je partner kookt, als je al uitgaat van een gezin waarin beide partners fulltime werken. De persoon die eerder naar huis gaat voor de kinderen die dag (die rond een uur of 4 van school moeten worden opgehaald als ik het me goed herinner) kan alvast koken.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 03:24 schreef Myrr het volgende:
[..]
Dan neem ik aan dat je verder weinig te doen hebt. Best te begrijpen dat drukke mensen de auto pakken, 8 uur lang werken, daarbovenop nog +1 uur reistijd naar en van werk. Koken een uur, boodschappen, eventueel kinderen, huiswerk, huishouden, slapen, daarbij nog willen sporten nou fuck de fiets dan hoor.
De associatie die jij met dik zijn legt is verkeerd. Hoewel dat op populatieniveau vast wel zal kloppen is het niet zo dat mensen die dikker zijn per se een slechtere conditie hebben of ongezonder zijn. Simpelweg omdat het dik zijn slechts een van de factoren is die relevant is: je kan beter iets te dik zijn (BMI van net onder de 30), niet roken, weinig alcohol drinken, weinig zout eten en voldoende (intensief) bewegen dan dat je een goed gewicht hebt, rookt, veel alcohol drinkt, veel zout eet en een sedimentaire levensstijl hebt. Daarnaast helpt een vleesloos dieet ook heel erg voor de gezondheid en zijn er veel 'dunne' mensen die wel veel vet hebben omheen hun ingewanden terwijl er licht dikke mensen zijn bij wie dat reuze meevalt, het hangt er maar net van af waar jouw lichaam het vet opstapelt.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 18:47 schreef bascross het volgende:
[..]
Als je 4/5x in de week aan fatsoenlijke krachttraining doet zonder verdere cardio is je conditie beter dan die van de gemiddelde Nederlander. Al was het alleen al omdat het gros tegenwoordig vies dik is.
Daar durf ik geen uitspraak over te doen. Ik weet wel dat veel mensen die aan krachttraining doen dit totaal verkeerd doen, ook niet voor heel het lichaam en zo.quote:Krachttraining is trouwens prima voor je hart.
Dan nog, waarom zou je gaan fietsen als het met de auto kan. Gewoon veel effectiever, en alsof dat beetje fietsen erbij nog een fuck uithaalt.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 18:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als je uitgaat van dat gezinsplaatje dan hoef je natuurlijk lang niet elke dag te koken etc. , je wisselt dat met elkaar af dus je hebt dan 2 of 3 dagen doordeweeks waarin je partner kookt, als je al uitgaat van een gezin waarin beide partners fulltime werken. De persoon die eerder naar huis gaat voor de kinderen die dag (die rond een uur of 4 van school moeten worden opgehaald als ik het me goed herinner) kan alvast koken.
Daarom heb ik het ook over mensen die 4/5x in de week aan fatsoenlijke krachttraining doen. Ik had het dus over mensen die er serieus mee bezig zijn en daar hoort voeding automatisch bij, anders heeft het niet zoveel zin om 4/5x in de week te trainen.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 18:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
De associatie die jij met dik zijn legt is verkeerd. Hoewel dat op populatieniveau vast wel zal kloppen is het niet zo dat mensen die dikker zijn per se een slechtere conditie hebben of ongezonder zijn. Simpelweg omdat het dik zijn slechts een van de factoren is die relevant is: je kan beter iets te dik zijn (BMI van net onder de 30), niet roken, weinig alcohol drinken, weinig zout eten en voldoende (intensief) bewegen dan dat je een goed gewicht hebt, rookt, veel alcohol drinkt, veel zout eet en een sedimentaire levensstijl hebt. Daarnaast helpt een vleesloos dieet ook heel erg voor de gezondheid en zijn er veel 'dunne' mensen die wel veel vet hebben omheen hun ingewanden terwijl er licht dikke mensen zijn bij wie dat reuze meevalt, het hangt er maar net van af waar jouw lichaam het vet opstapelt.
Kortom, die associatie met dikke mensen is veel te kort door de bocht.
Het gaat natuurlijk wederom om fatsoenlijke krachttraining. Een uur lang met 2kg dumbells lopen zwaaien en ondertussen hele tijd met je trainingspartner ouwehoeren heeft niet zoveel zin.quote:Daar durf ik geen uitspraak over te doen. Ik weet wel dat veel mensen die aan krachttraining doen dit totaal verkeerd doen, ook niet voor heel het lichaam en zo.
Al te intensief aan uithoudingssporten doen kan trouwens ook slecht zijn voor het hart, het hangt van de persoon af, hoe hij het opbouwt etc.
Voor de duidelijkheid, ik heb niets tegen krachttraining, verre van. Mij trekt het niet om dat buiten de deur te doen (ik zou wel graag nog eens zo'n pull-up-stang in mijn woning hebben etc.) maar ik vind het prima. Ik vind het alleen wonderbaarlijk dat mensen geen warming up doen en met de auto naar de fitness gaan.
Dan hoef je ook niet meer naar de fitness.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 19:33 schreef MarokkaanseHeld het volgende:
Met de auto kun je nog 2 meiden nemen voor een trio.
Fiets niet.
Voeding wel maar roken die mensen ook per definitie niet? Eten ze weinig zout? Roken alleen al is ongeveer net zo slecht als licht obees zijn.quote:Op zaterdag 28 maart 2015 19:12 schreef bascross het volgende:Ik had het dus over mensen die er serieus mee bezig zijn en daar hoort voeding automatisch bij, anders heeft het niet zoveel zin om 4/5x in de week te trainen.
Yep, daar zijn we het over eens. De mensen die op een serieuze manier ermee bezig zijn dat is andere koek dan die prutsers waar ik het over had die vooral voor het socializen komen. Ook leuk maar de verkeerde plaats voor dat doeleinde.quote:Het gaat natuurlijk wederom om fatsoenlijke krachttraining. Een uur lang met 2kg dumbells lopen zwaaien en ondertussen hele tijd met je trainingspartner ouwehoeren heeft niet zoveel zin.
Dit denkenquote:Op zaterdag 28 maart 2015 15:55 schreef robijnwasverzachter het volgende:
[..]
Anabolenaap gespot. Lekker gezond ook voor je hart, nooit iets aan je conditie doen, maar alleen maar gewichtjes drukken
quote:Op vrijdag 27 maart 2015 20:03 schreef BabeWatcher het volgende:
terechte klacht
[..]met de auto naar de sportschool om daar op een "fiets" te gaan zitten
Wat een onzin zeg. Niet iedereen houdt van fietsen en niet iedereen fietst op de sportschool.quote:Op vrijdag 27 maart 2015 20:10 schreef Bombvis het volgende:
[..]
Gehoord van een warming-up? Of ga je met de auto naar de sportschool om daar op de fiets te gaan zitten?
Mensen die denken dat die paar km fietsen hun spiergroei belemmertquote:Op zondag 29 maart 2015 23:07 schreef Scarface150993 het volgende:
Wat een bullshit, het hangt allemaal af van je doelstelling bij het sporten.
Als je in je bulkfase bent en je bovenlichaam gaat trainen vandaag. Wat the fuck moet je dan je benen gaan opwarmen op je fiets en ondertussen waardevolle calorieën verbranden terwijl je al zo moeilijk net aan je calorieën komt?
Simpel denken en dan doen alsof je oh zo veel beter bent dan al die "auto" rijders.
Ineens 6 grote maaltijden op een dag naar binnen krijgen is niet voor iedereen even makkelijk nee. Al helemaal als dat niet meer genoeg is omdat je 4x per week 8KM naar de sportschool moet fietsen en ernaast ook met je werk/hobby's heel erg actief bent.quote:Op zondag 29 maart 2015 23:29 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Mensen die denken dat die paar km fietsen hun spiergroei belemmert
Mensen die moeite hebben met eten
Ecto's die net een paar maanden trainen omdat ze ripped willen worden voor de zomer
niet naar de gym gaan met de autoquote:Op vrijdag 27 maart 2015 19:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Als het regent, vooruit. Maar wat in godsnaam bezielt mensen om dat te doen als het niet regent. Je wil zogezegd gaan sporten maar het stukje naar het fitnesscentrum fietsen vinden ze te vermoeiend. Mysterie mens.
Is het nut van warming ups en het daarbij horende rekken en strekken ooit wetenschappelijk aangetoond?quote:Op zaterdag 28 maart 2015 18:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Voor de duidelijkheid, ik heb niets tegen krachttraining, verre van. Mij trekt het niet om dat buiten de deur te doen (ik zou wel graag nog eens zo'n pull-up-stang in mijn woning hebben etc.) maar ik vind het prima. Ik vind het alleen wonderbaarlijk dat mensen geen warming up doen en met de auto naar de fitness gaan.
Een warming up heeft uiteraard nut, je kan niet verwachten dat je lichaam in een fractie van een seconde schakelt van een passieve naar een actieve stand, er komen allerlei processen op gang die het lichaam meer geschikt maken voor de fysieke belasting (bijv. metabool). Het zou ongeveer 20 minuten duren alvorens dat optimaal is. De vraag is dan alleen hoe je de warming up wil uitvoeren, je kan van alles doen zolang het activiteitsniveau juist is en je de spieren op dat moment nog niet al te zwaar belast.quote:Op maandag 30 maart 2015 03:57 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Is het nut van warming ups en het daarbij horende rekken en strekken ooit wetenschappelijk aangetoond?
Die dus is niet heel erg logsich, om het zachtjes uit te drukken.quote:Op maandag 30 maart 2015 00:34 schreef Aiciu het volgende:
Ik ga nu slapen. Morgenochtend moet ik weer naar de fitness rijden en dan wil ik wel fris zijn.
Al is mijn fitness 10km verderop dus ga sowieso niet fietsen dan.
Ja, die mensen hebben het niet goed begrepen.quote:Op maandag 30 maart 2015 00:24 schreef Yreal het volgende:
Mensen die na het sporten lekker naar de mac gaan en peukies roken zijn wel
Realitycheck, je mag blij zijn als je met die 4*8km 1000 kcal verbrandt, je moet er 7800 verbranden om een kg. vet te verliezen en je hoeft maar 4-5 normaal belegde boterhammetjes in heel de week te eten om dat aan te vullen .quote:Op zondag 29 maart 2015 23:32 schreef Scarface150993 het volgende:
[..]
Ineens 6 grote maaltijden op een dag naar binnen krijgen is niet voor iedereen even makkelijk nee. Al helemaal als dat niet meer genoeg is omdat je 4x per week 8KM naar de sportschool moet fietsen en ernaast ook met je werk/hobby's heel erg actief bent.
Leg mij eens uit wat er moeilijk aan is om een beetje meer te eten. Zolang het maar gezond is wat je eet.quote:Op zondag 29 maart 2015 23:07 schreef Scarface150993 het volgende:
Wat een bullshit, het hangt allemaal af van je doelstelling bij het sporten.
Als je in je bulkfase bent en je bovenlichaam gaat trainen vandaag. Wat the fuck moet je dan je benen gaan opwarmen op je fiets en ondertussen waardevolle calorieën verbranden terwijl je al zo moeilijk net aan je calorieën komt?
Dat klinkt logisch maar ik vroeg specifiek naar wetenschappelijk onderbouwde feiten, die zijn er naar mijn weten niet. Een ander voorbeeld is de zogenaamde overlevingsstand waar ook geen wetenschappelijk onderzoek naar is gedaan dat bewijst dat een dergelijke stand daadwerkelijk bestaat.quote:Op maandag 30 maart 2015 16:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een warming up heeft uiteraard nut, je kan niet verwachten dat je lichaam in een fractie van een seconde schakelt van een passieve naar een actieve stand, er komen allerlei processen op gang die het lichaam meer geschikt maken voor de fysieke belasting (bijv. metabool). Het zou ongeveer 20 minuten duren alvorens dat optimaal is. De vraag is dan alleen hoe je de warming up wil uitvoeren, je kan van alles doen zolang het activiteitsniveau juist is en je de spieren op dat moment nog niet al te zwaar belast.
Strekken heeft enkel in bepaalde gevallen nut maar als je het verkeerd doet dan kan het ook averechts werken (niet iets voor LO dus).
Dat die metabole processen wat tijd nodig hebben om op gang te komen is wetenschappelijk goed onderbouwd. Maar goed, kijk hier en knock yourself out: https://scholar.google.nl(...)=&hl=nl&as_sdt=0%2C5quote:Op maandag 30 maart 2015 16:48 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Dat klinkt logisch maar ik vroeg specifiek naar wetenschappelijk onderbouwde feiten, die zijn er naar mijn weten niet.
Nee, maar er zijn wel sterke aanwijzingen dat je lichaam op een gegeven moment spieren afbreekt als het te lang teveel energietekort heeft maar het precieze hoe en wat zou inderdaad uitgezocht moeten worden. Zo vraag ik me al een tijdje af of dat het enkel om het tekort gaat of dat het een functie van het tekort en de inname per dag is.quote:Een ander voorbeeld is de zogenaamde overlevingsstand waar ook geen wetenschappelijk onderzoek naar is gedaan dat bewijst dat een dergelijke stand daadwerkelijk bestaat.
Denk je dat vrouwen fitnessen puur voor hunzelf?quote:Op vrijdag 27 maart 2015 19:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Als het regent, vooruit. Maar wat in godsnaam bezielt mensen om dat te doen als het niet regent. Je wil zogezegd gaan sporten maar het stukje naar het fitnesscentrum fietsen vinden ze te vermoeiend. Mysterie mens.
Dat lijkt me evident, mijn punt was meer dat mensen die tegen crashdieeten ageren de zogenaamde overlevingsstand vaak aanhalen als argument terwijl dat naar mijn weten onzin is en dat een crashdieet prima is als het je puur om het verliezen van vet gaat en je eventuele spierafbraak daarmee voor lief neemt.quote:Op maandag 30 maart 2015 16:53 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee, maar er zijn wel sterke aanwijzingen dat je lichaam op een gegeven moment spieren afbreekt als het te lang teveel energietekort heeft maar het precieze hoe en wat zou inderdaad uitgezocht moeten worden. Zo vraag ik me al een tijdje af of dat het enkel om het tekort gaat of dat het een functie van het tekort en de inname per dag is.
Waar ligt precies de grens voor de spierafbraak? Gaat het puur om het energietekort of gaat het er om bij welke energieinname welk tekort plaatsvindt? Hoe groot kan het tekort zijn in welke omstandigheden? Hier moet echt veel meer duidelijkheid over komen. Voor mensen die vet moeten verliezen is dit de sleutel tot succes. Aangezien een vetpercentagemeting niet te betalen is moet je een formule hebben die werkt. Je weet ongeveer wat je inneemt (als je het goed doet), je weet ongeveer wat je verbruikt maar je hebt geen idee hoe groot het tekort mag zijn en onder welke condities.quote:Op maandag 30 maart 2015 16:58 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Dat lijkt me evident, mijn punt was meer dat mensen die tegen crashdieeten ageren de zogenaamde overlevingsstand vaak aanhalen als argument terwijl dat naar mijn weten onzin is en dat een crashdieet prima is als het je puur om het verliezen van vet gaat en je eventuele spierafbraak daarmee voor lief neemt.
Ik zal het voor de duidelijkheid even betrekken op mijn eigen situatie:quote:Op maandag 30 maart 2015 17:03 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Waar ligt precies de grens voor de spierafbraak? Gaat het puur om het energietekort of gaat het er om bij welke energieinname welk tekort plaatsvindt? Hoe groot kan het tekort zijn in welke omstandigheden? Hier moet echt veel meer duidelijkheid over komen. Voor mensen die vet moeten verliezen is dit de sleutel tot succes. Aangezien een vetpercentagemeting niet te betalen is moet je een formule hebben die werkt. Je weet ongeveer wat je inneemt (als je het goed doet), je weet ongeveer wat je verbruikt maar je hebt geen idee hoe groot het tekort mag zijn en onder welke condities.
Een simpel voorbeeld: als je een bmr van 2800 kcal/d hebt, je eet 3200 kcal/d en je verbruikt in totaal iets meer dan 4300 kcal per dag, is het dan wel of niet een probleem dat je 1 kg/w afvalt als je nog wat reservevet hebt? Roept u maar.
Ik ben geneigd om te stellen dat daar iets mis mee is bij dat vetpercentage (net op de grens van obesitas voor een man als ik me niet vergis).quote:Op maandag 30 maart 2015 17:08 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Ik zal het voor de duidelijkheid even betrekken op mijn eigen situatie:
1.70 meter, 70 kilogram, bodyfat ongeveer 25% denk ik, als ik wil afvallen door een crashdieet door vrijwel niets te eten en daarbij zo'n 3 keer per week te sporten, eventuele spierafbraak maakt me niet zoveel uit, is daar dan iets op tegen?
Note: Het is een vraag, ik weet er zelf nog niet zoveel over.
Dat er sprake is van overgewicht is evident, ik doelde meer op of er iets mis is met een crashdieet in die situatie maar daar gaf je later in je post antwoord op zie ik.quote:Op maandag 30 maart 2015 17:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik ben geneigd om te stellen dat daar iets mis mee is bij dat vetpercentage (net op de grens van obesitas voor een man als ik me niet vergis).
1. Je energieverbruik daalt ten gevolge van de spierafbraak waardoor je sneller gaat jojoën. In het ergste geval kom je in een vicieuze spiraal terecht van minder eten => spierafbraak => minder verbruik => minder eten...
2. Je loopt veel sneller een blessure op waardoor het bewegen lastiger wordt
Ik kan me voorstellen dat het lichaam ook minder goed herstelt als het spieren af moet breken om aan energie te geraken, dat je je lusteloos voelt en hierdoor minder beweegt etc. maar dat is speculatie.
Dat lijkt mij nogal onzinnig. Het gaat in dat verband (vet verliezen) vooral om de hoeveelheid energie die je inneemt, niet om de bronnen van die energie. Mijn advies voor voeding:quote:Op maandag 30 maart 2015 17:29 schreef CaryAgos het volgende:
Weet jij wat er waar is van de effectiviteit van koolhydraatarme dieeten?
Die vorm die je op de lange termijn volhoudt en met een grote regelmaat blijft doen. Bij rustigere vormen van beweging raak je niet snel geblesseerd maar moet je wel meer tijd besteden aan het bewegen om het gewenste aantal calorieën te verbranden. Bij intensievere vormen van beweging heb je minder tijd per week nodig en bouw je meer spierkracht op (meer energieverbruik in rust en bij beweging) maar je raakt ook sneller geblesseerd. Dit lijken mij goede algemene adviezen:quote:En wat is naar jouw mening de beste vorm van bewegen om vet te verliezen
Als je dat combineert dan raad ik je aan om in plaats van de schoolslag de borstcrawl en de vlinderslag te gaan doen (volg les om de borstcrawl te leren, ik heb het zelf pas op latere leeftijd geleerd). Je kan dan het zwemmen en het spinnen afwisselen, met het zwemmen train je dan meer je bovenlichaam (bij de crawl, veel minder bij de schoolslag) en met het spinnen train je uiteraard vooral je beenspieren. Het voordeel van spinnen is dat je veel calorieën verbrandt, het voordeel van zwemmen is dat - als je het goed uitvoert - je iets meer spiervolume opbouwt omdat je meer spieren en grotere spieren belast.quote:ik doe momenteel aan zwemmen maar wel op een laag tempo de schoolslag is hardlopen of naar de sportschool en spinnen/crosstrainen dan niet beter?
Het is niet zo belangrijk of dat je apparaten gebruikt, het gaat er om dat je goed varieert. Je moet niet elke keer op dezelfde manier lopen/fietsen/zwemmen. Je moet variatie hebben binnen het jaar en binnen de week. Dan weer wat langer en rustiger en dan weer wat korter en intensiever, maar ook eens wat korter en rustiger en wat langer en intensiever. Als beginner hoe je je daar niet veel van aan te trekken maar op een gegeven moment went je lichaam aan een bepaalde belasting (geen vooruitgang meer) en raakt het sneller geblesseerd als je te eenzijdig traint. Dat wil je voorkomen.quote:Ik had namelijk gelezen dat je beter geen cardio op apparaten kan doen omdat je lichaam op een gegeven moment de oefeningen op de automatische piloot gaat doen?
Wow, wat een toppost.quote:Op maandag 30 maart 2015 17:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat lijkt mij nogal onzinnig. Het gaat in dat verband (vet verliezen) vooral om de hoeveelheid energie die je inneemt, niet om de bronnen van die energie. Mijn advies voor voeding:
- veel groenten eten en voldoende proteïnen eten (maar niet meer dan dat je nodig hebt)
- normaal vruchten eten (1 of 2 grote stuks per dag, eventueel daarnaast een banaan)
- weinig vlees eten (het doet wonderen voor je gezondheid, je moet wel weten hoe je bepaalde stoffen vervangt)
- de juiste vetten eten, bijv. liever wat zaden (chia, hennep, lijn) dan vetten uit vlees, chips en koek.
- ongeveer 75-100 gram rijst/deeg, 300 gram aardappelen of 200-300 gram peulvruchten (experimenteer daar ook eens mee, gezond en leuk voor de variatie), afhankelijk van je lengte en verbruik
- geen snoek, koek, chips (zelf eet ik wel 20 gram chocolade per dag met een hoge cacaoconcentratie, de fairtrade van de PLUS met 72/80% cacao bevalt me goed)
- geen zoet beleg op het brood (probeer eens zelfgemaakte humus uit)
Verder ben ik een voorstander van roomboter i.p.v. margarine/halvarine/minarine (zoek maar eens op hoe dat wordt gemaakt en hoe het door die industrie is gepusht, inclusief door de industrie gefinancierde onderzoeken waarvan de uitkomst vaststond) maar hierover zijn de meningen nog sterk verdeeld
[..]
Die vorm die je op de lange termijn volhoudt en met een grote regelmaat blijft doen. Bij rustigere vormen van beweging raak je niet snel geblesseerd maar moet je wel meer tijd besteden aan het bewegen om het gewenste aantal calorieën te verbranden. Bij intensievere vormen van beweging heb je minder tijd per week nodig en bouw je meer spierkracht op (meer energieverbruik in rust en bij beweging) maar je raakt ook sneller geblesseerd. Dit lijken mij goede algemene adviezen:
- rustig opbouwen naar intensieve beweging als je voor het meer intensieve werk kiest en steeds voldoende hersteltijd geven aan je lichaam
- het liefst een variatie aan vormen van beweging zodat het leuk blijft en als je het een niet kan doen je het ander wel kan gaan doen
[..]
Als je dat combineert dan raad ik je aan om in plaats van de schoolslag de borstcrawl en de vlinderslag te gaan doen (volg les om de borstcrawl te leren, ik heb het zelf pas op latere leeftijd geleerd). Je kan dan het zwemmen en het spinnen afwisselen, met het zwemmen train je dan meer je bovenlichaam (bij de crawl, veel minder bij de schoolslag) en met het spinnen train je uiteraard vooral je beenspieren. Het voordeel van spinnen is dat je veel calorieën verbrandt, het voordeel van zwemmen is dat - als je het goed uitvoert - je iets meer spiervolume opbouwt omdat je meer spieren en grotere spieren belast.
[..]
Het is niet zo belangrijk of dat je apparaten gebruikt, het gaat er om dat je goed varieert. Je moet niet elke keer op dezelfde manier lopen/fietsen/zwemmen. Je moet variatie hebben binnen het jaar en binnen de week. Dan weer wat langer en rustiger en dan weer wat korter en intensiever, maar ook eens wat korter en rustiger en wat langer en intensiever. Als beginner hoe je je daar niet veel van aan te trekken maar op een gegeven moment went je lichaam aan een bepaalde belasting (geen vooruitgang meer) en raakt het sneller geblesseerd als je te eenzijdig traint. Dat wil je voorkomen.
Probeer ook eens kwark uit als onderdeel van je broodmaaltijd. Wel altijd er op letten hoeveel calorieën je inneemt en hoeveel je verbruikt. Je kan dat niet exact berekenen, je kan wel een schatting maken die op een paar honderd kcal. na nauwkeurig is en dit als startpunt gebruiken. Vervolgens moet je gewoon vaststellen wat het resultaat is in de weken daarna en afhankelijk van het resultaat ga je eventueel iets minder eten en iets meer bewegen. Zie dus vooral dat je weet hoeveel je beweegt en dat je een vast eetpatroon hebt zodat je het gemakkelijk kan bijsturen.quote:Op maandag 30 maart 2015 18:00 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Wow, wat een toppost.
Klasse, hier kan ik echt wat mee.
Eet jij broodjes kapsalon?quote:Op maandag 30 maart 2015 16:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Realitycheck, je mag blij zijn als je met die 4*8km 1000 kcal verbrandt, je moet er 7800 verbranden om een kg. vet te verliezen en je hoeft maar 4-5 normaal belegde boterhammetjes in heel de week te eten om dat aan te vullen .
De snee zelf bevat 80-90 kcal. , 6-7 gram roomboter er op a 9 kcal/g, dan houd je je dus nog ongeveer 100 kcal over voor het beleg. In mijn geval humus (<1/3de tahin, <1/3de kikkererwten >1/3de water), pure pindakaas (dus biologisch, dat heeft een hogere dichtheid dan die van de Calvé of de supermarkt) of geitenkaas. Reken maar uit.quote:
Buitenom het feit dat een fatso bent als je altijd roomboter vreet kom ik op 25 boterhammen uit. Bovendien verbrand je standaard al 1000-1500 kcal per dag. Daarbij haal je nooit 100% rendement met vetverbranding.quote:Op maandag 30 maart 2015 18:17 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
De snee zelf bevat 80-90 kcal. , 6-7 gram roomboter er op a 9 kcal/g, dan houd je je dus nog ongeveer 100 kcal over voor het beleg. In mijn geval humus (<1/3de tahin, <1/3de kikkererwten >1/3de water), pure pindakaas (dus biologisch, dat heeft een hogere dichtheid dan die van de Calvé of de supermarkt) of geitenkaas. Reken maar uit.
quote:Op vrijdag 27 maart 2015 20:04 schreef CrashO het volgende:
[..]
Alsof 8km zoveel is
20 minuutjes fietsen. Nou, woei. Mooie warmup voor de sportschool.
[ afbeelding ]
Wat lul jij over 25 boterhammen?quote:Op maandag 30 maart 2015 18:24 schreef pijltjegooien het volgende:
[..]
Buitenom het feit dat een fatso bent als je altijd roomboter vreet kom ik op 25 boterhammen uit. Bovendien verbrand je standaard al 1000-1500 kcal per dag. Daarbij haal je nooit 100% rendement met vetverbranding.
De laatste bijzin slaat dus op die 1000 kcal extra die je verbrandt door die 32 kilometer te fietsen.quote:Op maandag 30 maart 2015 16:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Realitycheck, je mag blij zijn als je met die 4*8km 1000 kcal verbrandt, je moet er 7800 verbranden om een kg. vet te verliezen en je hoeft maar 4-5 normaal belegde boterhammetjes in heel de week te eten om dat aan te vullen .
Waarom zou je een fatso zijn/worden als je altijd roomboter gebruikt?quote:Op maandag 30 maart 2015 18:24 schreef pijltjegooien het volgende:
[..]
Buitenom het feit dat een fatso bent als je altijd roomboter vreet kom ik op 25 boterhammen uit. Bovendien verbrand je standaard al 1000-1500 kcal per dag. Daarbij haal je nooit 100% rendement met vetverbranding.
Ik vermoed dat we met een bodybuilder te maken hebben.quote:Op maandag 30 maart 2015 22:52 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Waarom zou je een fatso zijn/worden als je altijd roomboter gebruikt?
Ik ben het met je eens dat het leuker is om buiten te rennen of te fietsen.quote:Op maandag 30 maart 2015 22:56 schreef tjoptjop het volgende:
Waar ik me wel altijd over verbaas is dat veel mensen op een prachtige dag een uur op een loopband gaan wandelen.
Als het nou rotweer is snap ik het wel, maar met een heerlijk zonnetje buiten toch kiezen om in zo'n muf zaaltje te gaan wandelen
7800 kcal / jouw berekende meuk = 25.quote:Op maandag 30 maart 2015 22:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat lul jij over 25 boterhammen?![]()
Lees het nog eens een keer en deze keer met aandacht.
[..]
De laatste bijzin slaat dus op die 1000 kcal extra die je verbrandt door die 32 kilometer te fietsen.
Als je niet zeker bent of dat je een tekst juist interpreteert vraag dan om verduidelijking in plaats van van alles aan te nemen!
Verder, zeg nu maar niets over die 6 gram roomboter die ik op mijn boterham smeer:
1. ik verbruik het
2. ik heb uitstekende bloedwaarden, eet liever minder vlees als het je om je gezondheid te doen is
3. het is beter dan een vorm van margarine op je brood te smeren, dat is zo ranzig dat geen dier bereid is om het te eten, buiten de mens. In tegenstelling tot wat de Unilevers van deze wereld je wijs willen maken is er niets mis mee als je een beetje verzadigde vetten krijgt op deze manier, het is maar net afhankelijk van wat de rest van je voeding is.
Ik zat er trouwens naast met de calorische waarde, die is 7-8 kcal per gram
quote:Op maandag 30 maart 2015 23:11 schreef pijltjegooien het volgende:
[..]
7800 kcal / jouw berekende meuk = 25.
quote:Op maandag 30 maart 2015 16:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Realitycheck, je mag blij zijn als je met die 4*8km 1000 kcal verbrandt, je moet er 7800 verbranden om een kg. vet te verliezen en je hoeft maar 4-5 normaal belegde boterhammetjes in heel de week te eten om dat aan te vullen .
Jij lult uit je nek. Aangezien jij een dermate schrikbarend slechte leesvaardigheid hebt (ofwel dat ofwel jij trolt) heb ik speciaal voor jou nog even vetgedrukt wat bij wat hoort, dit ondanks dat ik in mijn laatste reactie al exact hetzelfde had uitgelegd met woorden maar die begreep jij blijkbaar niet.quote:Op maandag 30 maart 2015 22:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
De laatste bijzin slaat dus op die 1000 kcal extra die je verbrandt door die 32 kilometer te fietsen.
Als je niet zeker bent of dat je een tekst juist interpreteert vraag dan om verduidelijking in plaats van van alles aan te nemen!
Als ik het goed begrijp heb je om 1kg vet te verliezen dus een tekort van 7800 kcal nodig? Is dat een wetmatigheid of afhankelijk van verschillende factoren?quote:Op maandag 30 maart 2015 23:17 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dus, 4-5 boterhammen nodig om het extra verbruik van 32 kilometertjes fietsen aan te vullen, die 7800 kcal per kg. vetweefsel (het zal mij werkelijk waar worst wezen of dat jij dat wil aannemen of niet, iedereen kan het zelf opzoeken) merkte ik louter op om te duiden dat een tekort van 1000 kcal. sowieso al niet veel voorstelt.
1 gram vet = 9 calorieen, komt neer op 9000 kcal per kg.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 01:05 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp heb je om 1kg vet te verliezen dus een tekort van 7800 kcal nodig? Is dat een wetmatigheid of afhankelijk van verschillende factoren?
Een lichaam heeft gemiddeld toch zo'n 1000 kcal per dag nodig ookal doe je geen fysieke inspanning? Dus dan zou je toch in principe als je 10 dagen non-stop slaapt en niets eet, een kilogram puur vet kunnen verliezen?quote:Op dinsdag 31 maart 2015 01:46 schreef muscleboy het volgende:
[..]
1 gram vet = 9 calorieen, komt neer op 9000 kcal per kg.
Maar aangezien het rendement op het verbranden daarvan geen 100% zal zijn zal het iets minder zijn dan 9000.
Dat is niet de enige reden maar dat doet er weinig toe in dit verband.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 01:46 schreef muscleboy het volgende:
[..]
1 gram vet = 9 calorieen, komt neer op 9000 kcal per kg.
Maar aangezien het rendement op het verbranden daarvan geen 100% zal zijn zal het iets minder zijn dan 9000.
Wetmatigheid als je het zo wil noemen. Met de waarschuwing dat je lichaam ook energie kan halen door spieren af te breken in het geval van een langdurig groot energietekort, om die reden wordt het aangeraden om voldoende proteïnen te eten en te bewegen. Dat verkleint het risico op spierafbraak. De schattingen variëren een beetje (dat is omdat er modellen gebruikt moeten worden) maar ze zitten allemaal rond de 7700-7800. Het beperken van het eten van suikers heeft te maken met de glycemische index, het verhaal doet er niet veel toe, het gaat om de conclusie dat je beter koolhydraten haalt uit groenten, deeg en rijst etc. dan uit snoep, koek, vruchtendrank etc.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 01:05 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp heb je om 1kg vet te verliezen dus een tekort van 7800 kcal nodig? Is dat een wetmatigheid of afhankelijk van verschillende factoren?
Veel meer. Het hangt van je geslacht, lengte, leeftijd en lichaamsbouw (gespierd of niet) af. Schattingen voor vrouwen variëren van 1500-1800 gemiddeld (in Nederland wat hoger aangezien Nederlanders wat groter zijn) en voor mannen 2500-2800.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 02:20 schreef CaryAgos het volgende:
[..]
Een lichaam heeft gemiddeld toch zo'n 1000 kcal per dag nodig ookal doe je geen fysieke inspanning?
Als je ook spiermassa wil verliezen met als gevolg dat je energieverbruik daalt en je voor lief neemt dat je niet kan functioneren tijdens die dagen dan zou dat kunnen. Het is dus sterk af te raden!quote:Dus dan zou je toch in principe als je 10 dagen non-stop slaapt en niets eet, een kilogram puur vet kunnen verliezen?
Man man man. Heb je ook bronnen voor me? Pas dan ga ik me er wat meer in verdiepen. Vind dit moeilijk aan te nemen van een random Fok! user...quote:Op dinsdag 31 maart 2015 02:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat is niet de enige reden maar dat doet er weinig toe in dit verband.
[..]
Wetmatigheid als je het zo wil noemen. Met de waarschuwing dat je lichaam ook energie kan halen door spieren af te breken in het geval van een langdurig groot energietekort, om die reden wordt het aangeraden om voldoende proteïnen te eten en te bewegen. Dat verkleint het risico op spierafbraak. De schattingen variëren een beetje (dat is omdat er modellen gebruikt moeten worden) maar ze zitten allemaal rond de 7700-7800. Het beperken van het eten van suikers heeft te maken met de glycemische index, het verhaal doet er niet veel toe, het gaat om de conclusie dat je beter koolhydraten haalt uit groenten, deeg en rijst etc. dan uit snoep, koek, vruchtendrank etc.
Op mijn rug liggen? Nee, ik ben liever in controle in zit graag bovenop.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 08:43 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Ga op je rug liggen voor een fiets..
Ben je toch zo goed in?
Dat eerste gedeelte klopt wat je zegt. Met 5 broodjes zou je het weer kunnen opvullen inderdaad, maar waarom zou je dat onnodig doen? Onnodig calorieën verbranden en dan weer onnodig moeten bijeten :S Het heeft geen meerwaarde bij je doelstelling.quote:Op maandag 30 maart 2015 16:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Realitycheck, je mag blij zijn als je met die 4*8km 1000 kcal verbrandt, je moet er 7800 verbranden om een kg. vet te verliezen en je hoeft maar 4-5 normaal belegde boterhammetjes in heel de week te eten om dat aan te vullen .
[..]
Leg mij eens uit wat er moeilijk aan is om een beetje meer te eten. Zolang het maar gezond is wat je eet.
Dan ga je lekker skaten.quote:
Op een stationair toestel is bewegen leuker dan wanneer je je verplaatst?quote:Op dinsdag 31 maart 2015 23:22 schreef Deuce92 het volgende:
Wellicht omdat ze bewegen in de sportschool leuker vinden dan fietsen.
Dat kan maar wat heb je dan in een sportzaal te zoeken? Komen die mensen alleen maar met het oppervlakkige motief om hun uiterlijk te verbeteren?quote:Of omdat ze cardio kksaai vinden.
Niet. Ik had de indruk dat hij geobsedeerd was door dat beetje energie wat die 8 kilometertjes fietsen kost dus ik gaf aan dat je dat beetje energie zo weer hebt aangevuld en ik onderstreepte om hoe weinig energie het gaat door aan te geven hoeveel energie 1 kg. vetweefsel bevat.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 21:25 schreef Scarface150993 het volgende:
[..]
Dat eerste gedeelte klopt wat je zegt. Met 5 broodjes zou je het weer kunnen opvullen inderdaad, maar waarom zou je dat onnodig doen? Onnodig calorieën verbranden en dan weer onnodig moeten bijeten :S Het heeft geen meerwaarde bij je doelstelling.
Niet iedereen gaat naar de sportschool om aan cardio te doen.quote:Op woensdag 1 april 2015 14:25 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Op een stationair toestel is bewegen leuker dan wanneer je je verplaatst?
Krachttraining.quote:Op woensdag 1 april 2015 14:25 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat kan maar wat heb je dan in een sportzaal te zoeken? Komen die mensen alleen maar met het oppervlakkige motief om hun uiterlijk te verbeteren?
Aah top dan zitten we op een lijn.quote:Op woensdag 1 april 2015 14:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Niet. Ik had de indruk dat hij geobsedeerd was door dat beetje energie wat die 8 kilometertjes fietsen kost dus ik gaf aan dat je dat beetje energie zo weer hebt aangevuld en ik onderstreepte om hoe weinig energie het gaat door aan te geven hoeveel energie 1 kg. vetweefsel bevat.
quote:Op dinsdag 31 maart 2015 08:45 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Man man man. Heb je ook bronnen voor me? Pas dan ga ik me er wat meer in verdiepen. Vind dit moeilijk aan te nemen van een random Fok! user...
Ja misschien wel. De een gaat er heen om breder te worden de andere om zich lekkerder te voelen door in beweging te blijven in een omgeving met meer sporters. Niet iedereen gaat met het zelfde doel naar de sportschool als jou.quote:Op woensdag 1 april 2015 14:25 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dan ga je lekker skaten.
[..]
Op een stationair toestel is bewegen leuker dan wanneer je je verplaatst?
[..]
Dat kan maar wat heb je dan in een sportzaal te zoeken? Komen die mensen alleen maar met het oppervlakkige motief om hun uiterlijk te verbeteren?
Ik vind het allemaal prima maar als je het enkel doet om een beter uiterlijk te krijgen dan heb je volgens mij nog een lange weg te gaan in het leven. Doe het omdat je het leuk vindt of beweeg voor je gezondheid. My 2 cents, als het je om je gezondheid te doen is, kies dan sowieso voor een activiteit die je leuk vindt en waarmee je voldoende beweegt. Als iets dodelijk is voor al die mensen die met een 'goed voornemen' beginnen te sporten dan is het fitness, 99 op 100 is binnen 3 maanden weer gestopt omdat ze er geen bal aan vinden. Zelf ben ik ook geen fan van krachttraining, ik kan het alleen opbrengen als het voor een gericht doel is. Ik zou wel graag eens thuis een pullupbar hebben, ideaal voor als je iets te lang op je gat hebt gezeten, je wat moe dreigt te worden voor wanneer je nog moet werken of je aan het koken bent.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:05 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Ja misschien wel. De een gaat er heen om breder te worden de andere om zich lekkerder te voelen door in beweging te blijven in een omgeving met meer sporters. Niet iedereen gaat met het zelfde doel naar de sportschool als jou.
Ik zou je allerlei bronnen kunnen geven maar als jij een beetje zoekt met google sholar dan kan je die zelf ook gemakkelijk vinden. Ik heb het niet uit mijn duim gezogen en ik zie het niet als mijn taak om dat hier te bewijzen in "De klaagbaak", dat bewaar ik voor serieuzere teksten.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:05 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Ja misschien wel. De een gaat er heen om breder te worden de andere om zich lekkerder te voelen door in beweging te blijven in een omgeving met meer sporters. Niet iedereen gaat met het zelfde doel naar de sportschool als jou.
Dit is wel uit zijn duim gezogen. Kereltje, als het je niet bevalt, blijf dan weg. Het leven kan zo simpel zijn.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:11 schreef Deurbroeder het volgende:
sommige mensen komen om iets anders dan cardio te doen. en misschien scheelt het ivm tijd.
TS is boos omdat hij is gezakt voor zijn rijexamen.
kuttopic.
jij komt hier toch om te klagen? ik kom klagen over jouw geklaag. en nee ik ben geen bredebroeder.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
als het je niet bevalt, blijf dan weg.
Ben jij dezelfde persoon die hier onder de naam BredeBroeder berichtjes plaatste?
Volgens mij ben jij een ecto die het niet lukt om vooruitgang te boeken met krachttraining. Daarom het niks aan vindt en dan maar zijn zinnen op cardio gooit.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal prima maar als je het enkel doet om een beter uiterlijk te krijgen dan heb je volgens mij nog een lange weg te gaan in het leven. Doe het omdat je het leuk vindt of beweeg voor je gezondheid. My 2 cents, als het je om je gezondheid te doen is, kies dan sowieso voor een activiteit die je leuk vindt en waarmee je voldoende beweegt. Als iets dodelijk is voor al die mensen die met een 'goed voornemen' beginnen te sporten dan is het fitness, 99 op 100 is binnen 3 maanden weer gestopt omdat ze er geen bal aan vinden. Zelf ben ik ook geen fan van krachttraining, ik kan het alleen opbrengen als het voor een gericht doel is. Ik zou wel graag eens thuis een pullupbar hebben, ideaal voor als je iets te lang op je gat hebt gezeten, je wat moe dreigt te worden voor wanneer je nog moet werken of je aan het koken bent.
als je alleen maar op de hometrainer wil is het een beetje tegenstrijdig om met de auto te gaan ja. maar de meeste mensen doen dat niet.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:23 schreef terrorsjaak het volgende:
Met de auto naar de sportschool gaan om daar te gaan fietsen. En maar klagen over de benzine prijzen.
Ik ben net ook met de auto gegaanquote:Op woensdag 1 april 2015 22:29 schreef Deurbroeder het volgende:
[..]
als je alleen maar op de hometrainer wil is het een beetje tegenstrijdig om met de auto te gaan ja. maar de meeste mensen doen dat niet.
Jij hebt nog niet ontdekt dat in de stad de fiets vaak sneller is dan de auto?quote:
Als je daarentegen gewoon een warming up doet zoals normale sporters doen dan kan je net zo goed die warming up al hebben gehad op het moment dat je binnenkomt. Zomaar een gekke gedachte.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:29 schreef Deurbroeder het volgende:
[..]
als je alleen maar op de hometrainer wil is het een beetje tegenstrijdig om met de auto te gaan ja. maar de meeste mensen doen dat niet.
wil je weten hoe ik weet dat jij onervaren bent in de gym?quote:Op donderdag 2 april 2015 01:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als je daarentegen gewoon een warming up doet zoals normale sporters doen dan kan je net zo goed die warming up al hebben gehad op het moment dat je binnenkomt. Zomaar een gekke gedachte.
Ik fietste 10km heen en 10km terug. Daartussen hard trainen. Je hebt dan ook van die mensen die met de auto naar de sportschool komen om op de loopband te lopen (quote:Op vrijdag 27 maart 2015 20:02 schreef Jaimy_Luca het volgende:
Wat als "dat stukje" 8 kilometer is? Zou jij dat gaan fietsen?
Geen Bentley rijden.quote:Op donderdag 2 april 2015 09:39 schreef antfukker het volgende:
Gisteren weer lekker met mijn beemertje naar de fitness gegaan. Want het regende
Je heet Ferry en bent volgens je eigen signature piekfijn gekleed..quote:Op donderdag 2 april 2015 10:02 schreef very het volgende:
Als je goed sport dan ben je zo kapot en zeiknat van het zweet dat naar huis fietsen je ziek maakt. En je gaat toch godverdomme niet op de sportschool douchen en dan in je blote lul tussen al die gespierde mannen staan. Of wel, TS?
Daarom: Auto.
En je punt is?quote:Op donderdag 2 april 2015 10:04 schreef NotYou het volgende:
[..]
Je heet Ferry en bent volgens je eigen signature piekfijn gekleed..
Niets hoor, ieder zo zijn seksuele geaardheid.quote:
Jongen, ik eet in een week meer pussy dan jij in een maand voorbij ziet lopenquote:Op donderdag 2 april 2015 10:06 schreef NotYou het volgende:
[..]
Niets hoor, ieder zo zijn seksuele geaardheid.Goed dat je zo out and proud bent.
Je begon uit het niets (letterlijk) over in je blote lul tussen gespierde mannen staan...quote:Op donderdag 2 april 2015 10:08 schreef very het volgende:
[..]
Jongen, ik eet in een week meer pussy dan jij in een maand voorbij ziet lopen
Ja, over het NIET doen daarvan...je leest wat je wilt lezenquote:Op donderdag 2 april 2015 10:10 schreef NotYou het volgende:
[..]
Je begon uit het niets (letterlijk) over in je blote lul tussen gespierde mannen staan...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |