Mijn afstudeerrichting, d_t_a.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:37 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Structurele geologie
https://nl.wikipedia.org/wiki/Structurele_geologie
een fietser niet, maar een bulldozer welquote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als jij een fietser voorbij ziet rijden met een snelheid van 20 km/u, kun je daar dan aan zien hoe lang hij al onderweg is, of welke afstand hij heeft afgelegd?
Genetisch wel toch? Ze zijn onderling vruchtbaar dus nog steeds 1 soort.quote:
Ze kunnen zich onderling voortplanten, dat klopt. Maar dat geldt voor meerdere soorten die we toch als verschillende soorten beschouwen. Het is geen gouden regel. Bovendien krijg je dan problemen met ringsoorten enzo.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:42 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Genetisch wel toch? Ze zijn onderling vruchtbaar dus nog steeds 1 soort.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Wolf-hondhybride
Wat bedoel je met een hond?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:52 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ze kunnen zich onderling voortplanten, dat klopt. Maar dat geldt voor meerdere soorten die we toch als verschillende soorten beschouwen. Het is geen gouden regel. Bovendien krijg je dan problemen met ringsoorten enzo.
Er zijn ook wel een aantal heel opvallende verschillen tussen wolven en honden. Vanzelfsprekend het uiterlijk, maar ook qua gedrag zijn ze alles behalve dezelfde soort. Je kunt nog zo je best doen, een wolf kan eigenlijk niet worden opgevoed als huisdier. Vroeg of laat zet zo'n dier een keer zijn tanden in je.
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een hond?
Een chihuahuaof een husky
?
Dat kan niet, wiki schrijft:quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.
Want of wolven en Chihuahua's zich onderling kunnen voortplanten wil ik nog wel eens zien!
Eigenlijk dus ook een ringsoort variant.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:09 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Dat kan niet, wiki schrijft:
Kruisingen tussen wolven en honden zijn alleen mogelijk met honden die genetisch gezien sterk lijken op wolven zoals de Duitse herder en Siberische husky.
ik wist niet eens dat de wolf en de hond ringsoorten waren. Verdomme manquote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:09 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Dat kan niet, wiki schrijft:
Kruisingen tussen wolven en honden zijn alleen mogelijk met honden die genetisch gezien sterk lijken op wolven zoals de Duitse herder en Siberische husky.
Je moet ook nog een onderscheid maken tussen dieren die zich niet kunnen voortplanten om genetische redenen (zoals mensen en paarden) en dieren die zich genetisch wel kunnen voortplanten maar om praktische redenen niet (zoals een chihuahua en een husky). Die laatste categorie kan wel onder dezelfde soort vallen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.
Want of wolven en Chihuahua's zich onderling kunnen voortplanten wil ik nog wel eens zien!
Precies. Ook het vermogen om zich onderling voort te planten (genetisch of praktisch) is zeker geen gouden regel voor de indeling van soorten. Het is een leuke vuistregel, maar niet meer dan dat.quote:Op zondag 15 maart 2015 14:39 schreef Tchock het volgende:
[..]
Je moet ook nog een onderscheid maken tussen dieren die zich niet kunnen voortplanten om genetische redenen (zoals mensen en paarden) en dieren die zich genetisch wel kunnen voortplanten maar om praktische redenen niet (zoals een chihuahua en een husky). Die laatste categorie kan wel onder dezelfde soort vallen.
Maar het verdelen van dieren in soorten en families is, hoewel een goed systeem, altijd enigszins arbitrair. De natuur is nou eenmaal niet zwart-wit.
Sowieso is die regel al niet van toepassing op die overweldigende meerderheid van de organismen die zich ongeslachtelijk voortplanten.quote:Op zondag 15 maart 2015 14:43 schreef Molurus het volgende:
[..]
Precies. Ook het vermogen om zich onderling voort te planten (genetisch of praktisch) is zeker geen gouden regel voor de indeling van soorten. Het is een leuke vuistregel, maar niet meer dan dat.
quote:Op dinsdag 10 maart 2015 00:27 schreef Firewarrior het volgende:
[..]
Maar door wat mensen zelf doen ontstaan ook ziektes en wordt de kans op het krijgen van ziektes vergroot.
Dan had ie de mensen zo moeten ontwikkelen/ontwerpen dat de mensen dat niet deden.
Griep: Mensen hadden deze ziekte waarschijnlijk niet gekregen als ze niet vanuit Afrika naar Europa waren gegaan.
Ebola: Ontstaan doordat mensen apen- of vleermuisvlees hebben gegeten.
Kanker: Doordat auto's die op benzine rijden de lucht vervuilen en mensen die lucht inademen, krijgen meer mensen kanker.
Door het gebruik van sigaretten krijgen meer mensen kanker.
Er zitten kankerverwekkende stoffen in voedingsmiddelen die door veel mensen gebruikt worden.
Tuberculose/tyfus/cholera: Wordt veroorzaakt door slechte hygiëne.
Dan verkies ik liever de dood, dan te creperen in een Nederlands verpleeghuis.quote:Op dinsdag 10 maart 2015 08:45 schreef piekartz87 het volgende:
[..]
Je zou nog eenvoudiger een lijstje kunnen maken wat de medische wereld wel kan behandelen.
En als ze je niet meer kunnen helpen dan komt die hogere macht inderdaad, dan ben je dood
Ok, wat heeft dit exact te maken met evolutie vs schepping?quote:Op dinsdag 17 maart 2015 23:32 schreef Begripvol het volgende:
[..]
Dan verkies ik liever de dood, dan te creperen in een Nederlands verpleeghuis.
Want daar begint echt de hel.
Ik hoorde ooit het verhaal van een grote merrie en een kleine hengst die er wel zin in hadden. De merrie ging in een gegraven gat staan en de hengst bovenop de rand daarvan.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.
Want of wolven en Chihuahua's zich onderling kunnen voortplanten wil ik nog wel eens zien!
Er zijn diersoorten waar het verschil tussen mannetje en vrouwtje nog groter is...quote:Op vrijdag 20 maart 2015 01:11 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik hoorde ooit het verhaal van een grote merrie en een kleine hengst die er wel zin in hadden. De merrie ging in een gegraven gat staan en de hengst bovenop de rand daarvan.
Maar wolven en chihuahua's is wel een ander verhaal.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |