bronquote:Wolven in Nederland feliciteert de provincie Drenthe. Op zaterdag 7 maart 2015 is een wolf namelijk de Nederlandse provincie Drenthe binnengelopen. Het dier werd een dag eerder al op diverse plaatsen in Duitsland gezien net ten oosten van het Bargerveen en bewoog richting Nederland. Waarschijnlijk is het dier de afgelopen nacht de provincie Drenthe binnen gelopen. Op internet zijn foto’s van het dier te zien. Hoewel de foto’s van matige kwaliteit zijn, is de gelijkenis met de wolf bij Meppen groot, zodat we er van uit gaan dat het om hetzelfde dier gaat.
Dit is dan de eerste zekere wolf die zelfstandig naar Nederland gekomen is vanuit Duitsland. Waar het dier vandaan komt is niet bekend. Wel is bekend dat dit dier in de afgelopen week een aantal malen in Duitsland is gezien. De wolf werd overdag gefilmd en er zijn foto’s gemaakt. Het dier toonde er weinig angst voor mensen wat atypisch voor wolven is. Waardoor deze wolf dit gedrag vertoonde is onbekend.
Tamheid van wolven kan verschillende oorzaken hebben. Ten eerste kan hondsdolheid de oorzaak zijn, maar dit komt in West-Europa niet meer voor. Een dergelijk dier zou door die ziekte bovendien zeer agressief zijn en nog maar korte tijd te leven hebben. Hondsdolheid is daarmee uit te sluiten. Een tweede reden kan zijn dat het dier gewend is aan mensen, bijvoorbeeld als gevolg van voeren. Het voeren van wilde dieren is dan ook ten allertijd af te raden. Het dier kan ook door mensen opgevoed zijn en uit gevangenschap ontsnapt. Tot slot is het ook mogelijk dat het jonge dier nog nooit een negatieve ervaring met mensen heeft opgedaan en dit ook niet van zijn ouders heeft geleerd.
Hoewel het dier weinig schuw is, gedraagt zij zich niet agressief naar mensen toe. Wel willen we iedereen oproepen om niet te dicht bij te komen en honden aan de lijn te houden. Het is immers een wild dier dat zich niet graag in het nauw gedreven wil voelen.
Wolf beschermd in Nederland
Wolven hebben sinds vorig jaar ook in Nederland een beschermde status. Het dier mag dus in principe gaan en staan waar hij wil.
Meer informatie over het wolvenplan op www.wageningenur.nl/wolven.
Die schade wordt gewoon vergoed. Maar zal ongetwijfeld onder een auto eindigen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 12:59 schreef Twiitch het volgende:
Ach ja. Tot de eerste dieren met een eigenaar opgepeuzeld worden en dan is het jachtseizoen geopend. Of het beest wordt volgende week platgereden.
Dat verhaal levert altijd eenquote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:05 schreef Hiddendoe het volgende:
Denkt er iemand nog wel eens aan dat musje dat Domino day verpestte? Ik wel.
Arm musje. Doodgeschoten voor een paar dominosteentjes.
Is naar verluidt daarna nog anaal ingebracht bij P. Brard.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:05 schreef Hiddendoe het volgende:
Denkt er iemand nog wel eens aan dat musje dat Domino day verpestte? Ik wel.
Arm musje. Doodgeschoten voor een paar dominosteentjes.
Dat 'ie wordt doodgereden lijkt me goed mogelijk. Dat 'ie wordt doodgeschoten zie ik nog niet zo snel gebeuren, beschermd en zulks hè.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 12:59 schreef Twiitch het volgende:
Ach ja. Tot de eerste dieren met een eigenaar opgepeuzeld worden en dan is het jachtseizoen geopend. Of het beest wordt volgende week platgereden.
En daarbij eet een wolf wellicht een schaap, ganzen en kippen, wat betreft de door mensen gehouden dieren. Landbouwers zullen blij zijn met een wolf in hun buurt. Die eet namelijk ook wilde konijnen e.d. die hun land vernielen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:11 schreef Nemephis het volgende:
Dat 'ie wordt doodgereden lijkt me goed mogelijk. Dat 'ie wordt doodgeschoten zie ik nog niet zo snel gebeuren, beschermd en zulks hè.
Daarbij zal er ongetwijdeld een regeling zijn dat boeren door wolven gedode dieren vergoed krijgen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:14 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
En daarbij eet een wolf wellicht een schaap, ganzen en kippen, wat betreft de door mensen gehouden dieren. Landbouwers zullen blij zijn met een wolf in hun buurt. Die eet namelijk ook wilde konijnen e.d. die hun land vernielen.
eindelijk de adoratie die ik verdienquote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:14 schreef xzaz het volgende:
Eindelijk, hopen dat ze doorlopen naar de Oostvaardersplassen.![]()
Wolven!![]()
![]()
![]()
![]()
http://nl.wikipedia.org/w(...)_wolf_in_Yellowstone
kut.. daar dacht ik ook al aan!quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:15 schreef Re het volgende:
misschien tijd om iets nieuws op de markt te brengen... wolven t-shirts, gat in de markt
quote:Na de herintroductie van de wolf nam de populatie van de wapiti in omvang af. Er was vooraf voorspeld dat per wolf per jaar gemiddeld twaalf wapiti's zou tot prooi zouden dienen. Dat bleek te laag zijn geschat, het zouden er zo'n tweeëntwintig zijn. Door de aanwezigheid van de jagende wolf veranderde het gedrag van de wapiti die nu altijd op zijn hoede is en niet meer lang op eenzelfde plaats verblijft. De afname van wapiti's had wederom impact op de flora, vooral wilgen en populieren voeren er wel bij. De beverpopulatie kon toenemen doordat de wapiti's de oevers van de rivieren niet meer kaal vraten. Hierdoor konden bevers meer bomen vellen voor hun beverburcht. In 2001 was er slechts een beverkolonie in Yellowstone maar in 2011 waren dit er al negen. De toename van het aantal beverdammen heeft invloed op het ecosysteem van Yellowstone, het zorgt voor beter paaigrond voor vissen en ook het aantal watervogels is gegroeid.
De hernieuwde aanwezigheid van de wolf zorgde voor een slachting onder de coyote. Het aantal daalde in twee jaar met 50%. De coyotes zijn meer nu op hun hoede en vermijden het jagen in de open weiden omdat ze grote kans lopen te worden gedood als een wolf hen daar opmerkt. Ze zijn echter in het voordeel in hellend gebied. Als een wolf daar achter hen aankomt leiden ze hem eerst bergaf en draaien zich snel dan om. Omdat een wolf zwaarder is kan hij de coyote bergop niet bijhouden. Als coyotes met meerdere zijn vallen ze soms een wolf aan. Beide soorten zullen elkaars jongen doden als ze de kans krijgen. De terugval van het aantal coyotes is in het voordeel van de gaffelbok. Dat dier werd met uitsterven bedreigd omdat de coyotes hun jongen opaten. De verandering van jachtterrein door de coyotes gaf de gaffelbok meer rust. Dit snelste hoefdier ter wereld is geen prooi voor de wolf en hun kalfjes zijn te klein om als voedselbron voor dat dier belangrijk te zijn. Hun aantal kon hierdoor gestaag toenemen. Door vermindering van het aantal coyotes kon heeft ook de vos meer ruimte gekregen.
Dieren die gedood worden door wolven worden nooit helemaal door hen opgegeten zodat veel aaseters volop profiteren van hun aanwezigheid.
Dan moeten ze of over een brug of zwemmen. Ik denk niet dat een wolf daar zo snel komt.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:14 schreef xzaz het volgende:
Eindelijk, hopen dat ze doorlopen naar de Oostvaardersplassen.![]()
De lijst met dingen die dat niet zijn is korter.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:07 schreef NotYou het volgende:
[..]
Is naar verluidt daarna nog anaal ingebracht bij P. Brard.
Wolven kunnen prima zwemmen en als er voedsel is... waarom niet.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:17 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Dan moeten ze of over een brug of zwemmen. Ik denk niet dat een wolf daar zo snel komt.
Tja, genoeg agrariërs die met vergiftigd vlees strooien om roofvogels te doden.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:11 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Dat 'ie wordt doodgereden lijkt me goed mogelijk. Dat 'ie wordt doodgeschoten zie ik nog niet zo snel gebeuren, beschermd en zulks hè.
Mensen zijn geen onderdeel vd natuur?quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:11 schreef pfaf het volgende:
Fijn dat de natuur langzamerhand weer wat terrein krijgt in Nederland.
Omdat een stuk zwemmen moeilijker is dan een stuk lopen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:19 schreef xzaz het volgende:
Wolven kunnen prima zwemmen en als er voedsel is... waarom niet.
Klopt, denk ook niet dat het zonder de hulp van de mens zal gebeuren maar het zal alle problemen oplossen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:21 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Omdat een stuk zwemmen moeilijker is dan een stuk lopen.
Het kán natuurlijk wel, maar ik zie het zo snel nog niet gebeuren. Vooral niet omdat, als hij een stukje naar het zuiden gaat, hij over de Veluwe banjert.
Blabla.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:20 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Mensen zijn geen onderdeel vd natuur?
Ik had een stapel National Geographic magazines (net vandeweek weggegooid natuurlijk, anders had ik het even kunnen inscannen voor dit topic), waaronder eentje waar een heel stuk in stond over wolven in de VS en Europa. Daar stond hetzelfde als wat jij poste in mooie plaatjes: Ondanks angsten van boeren en bewoners bleek de herinvoering van de wolf alleen maar goed voor de natuur.quote:
Klopt, mei 2013 dacht ik dat het was; was prachtig om te lezen hoeveel de invloed op de natuur was de wolf heeft gehad. Ze stonden echt versteld.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:23 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Ik had een stapel National Geographic magazines (net vandeweek weggegooid natuurlijk, anders had ik het even kunnen inscannen voor dit topic), waaronder eentje waar een heel stuk in stond over wolven in de VS en Europa. Daar stond hetzelfde als wat jij poste in mooie plaatjes: Ondanks angsten van boeren en bewonders bleek de herinvoering van de wolf alleen maar goed voor de natuur.
Het verschil qua leefgebied is dat wij in Europa aaneengesloten natuurgebieden hebben en de VS niet. Met name in de gebieden ertussen hebben ze problemen in de USA, omdat de wolven zich natuurlijk niet houden aan door mensen getrokken grenzen.
In Europa hebben we de Natura 2000, dat klopt. Maar het is hier ook wel een stuk meer dichtbevolkt dan in de VS. Dat gaat sowieso tot conflicten leiden. Want wolven hebben een gigantisch territorium nodig.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:23 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Ik had een stapel National Geographic magazines (net vandeweek weggegooid natuurlijk, anders had ik het even kunnen inscannen voor dit topic), waaronder eentje waar een heel stuk in stond over wolven in de VS en Europa. Daar stond hetzelfde als wat jij poste in mooie plaatjes: Ondanks angsten van boeren en bewonders bleek de herinvoering van de wolf alleen maar goed voor de natuur.
Het verschil qua leefgebied is dat wij in Europa aaneengesloten natuurgebieden hebben en de VS niet. Met name in de gebieden ertussen hebben ze problemen in de USA, omdat de wolven zich natuurlijk niet houden aan door mensen getrokken grenzen.
Er is er maar eentje gezien, hoor.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:27 schreef topdeck het volgende:
past goed bij mn wolfshirt
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:33 schreef Ryan3 het volgende:
Dan zullen de roodkapjes ook wel weer terugkomen naar Nederland, of niet?
Dat is een grote mythe dat wolven gevaarlijk zijn, vnl toegepast in sprookjes van weleer.quote:
Waren wolven. Voor zover ik weet is de wolvensoort waar honden uit ontstaan zijn inmiddels uitgestorven.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Au contraire. Honden zijn gewoon wolven.
Mensen zijn de mens wolven toch?quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Au contraire. Honden zijn gewoon wolven.
chihuahuaquote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:01 schreef WammesWaggel het volgende:
Je zal er maar net lopen met je chiwawa, hallo hapje
Ja het zelfde met vossen, die lopen ook altijd die chihuahua op te eten.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:01 schreef WammesWaggel het volgende:
Je zal er maar net lopen met je chiwawa, hallo hapje
Een aantal jaar geleden is er inderdaad eentje gedood in een huis in Amsterdam door een vos, die kwam binnen door het kattenluikje en kreeg het aan de stok met het hondjequote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:08 schreef xzaz het volgende:
[..]
Ja het zelfde met vossen, die lopen ook altijd die chihuahua op te eten.
quote:
Dat meen je nietquote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:10 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Een aantal jaar geleden is er inderdaad eentje gedood in een huis in Amsterdam door een vos, die kwam binnen door het kattenluikje en kreeg het aan de stok met het hondje
quote:
Jawel! was nog bij het Vondelpark ook.. er komen daar normaal gezien nooit vossenquote:
Er zijn amper wolven in Frankrijk. Voornamelijk rond de alpen. Verre van ook maar in de buurt van NL. Gaat echt niet binnen enkele jaren gebeuren.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:15 schreef DDDDDaaf het volgende:
Mooi om te zien dat de oost-Duitse wolvenpopulatie langzaam maar zeker richting Nederland oprukt. De verwachting is dat zuid-Limburg binnen enkele jaren ook door wolven bezocht zal gaan worden, dan zal het om dieren uit Frankrijk gaan.
Was dat geen hondsdolle vos? Omdat dat niet iets is wat onder gewoon vossengedrag valt.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:24 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Jawel! was nog bij het Vondelpark ook.. er komen daar normaal gezien nooit vossen
We hebben ook wasbeerhonden in Amsterdam trouwens
Jaloersquote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:32 schreef Dven het volgende:
Heb ze in Zweden en hier in het wild wel eens gezien. Prachtbeesten
Waarom zouden agrariërs dat doen? Roofvogels vangen konijnen en duiven die hun gewassen opeten en ze zijn niet groot genoeg om gevaarlijk te zijn voor hun vee.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:20 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Tja, genoeg agrariërs die met vergiftigd vlees strooien om roofvogels te doden.
wanne scheetjequote:Op zaterdag 7 maart 2015 15:11 schreef Ryan3 het volgende:
Gelukkig hebben wij een waakhondje:
[ afbeelding ]
Ten noorden van Parijs heb je al wolven. En tegenwoordig zijn er alweer meer dan 300 wolven in Frankrijk, met een groeiende populatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:32 schreef Dven het volgende:
[..]
Er zijn amper wolven in Frankrijk. Voornamelijk rond de alpen. Verre van ook maar in de buurt van NL. Gaat echt niet binnen enkele jaren gebeuren.
Je hebt meer te vrezen van honden in Bosnië, Roemenië en Bulgarije dan van wolven.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 15:26 schreef Mystikvm het volgende:
In het Oostblok leven ze gewoon vlak bij de stad. Dat kan hier ook prima. Op de Veluwe is meer dan genoeg ruimte voor een roedel om zich te vestigen.
Het zal nog wel een paar jaar duren. Hij zal zich vooral in het noordelijk grensgebied ophouden, maar vanzelf trekt een groep jongen verder het land in.
Leuk nieuwtje, dit
Vult hij nog niet eens een holle kies mee.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:01 schreef WammesWaggel het volgende:
Je zal er maar net lopen met je chiwawa, hallo hapje
Het was een jonge vos die het waarschijnlijk op het kattenvoer voorzien had, wawa viel hem vast aan om dat te verdedigen en de vos wonquote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:32 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Was dat geen hondsdolle vos? Omdat dat niet iets is wat onder gewoon vossengedrag valt.
Staat in OP ook al dat deze wolf wat a-typisch gedrag lijkt te vertonen.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:27 schreef Ryan3 het volgende:
Volgens mij is er toch iets vreemds aan de hand... die man filmt die wolf en hij loopt niet hard weg... hij is dus auto's en mensen gewoon gewend... is het wel echt een wilde wolf, niet gewoon een ontsnapte wolf die bij iemand gehouden wordt?
Wolven in Europa zijn gewoon gewend aan de aanwezigheid van mensen en auto's. Die beesten zijn niet in Duitsland gekomen zonder een paar keer een autoweg over te steken.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:27 schreef Ryan3 het volgende:
Volgens mij is er toch iets vreemds aan de hand... die man filmt die wolf en hij loopt niet hard weg... hij is dus auto's en mensen gewoon gewend... is het wel echt een wilde wolf, niet gewoon een ontsnapte wolf die bij iemand gehouden wordt?
Ja, hij blijft staan kijken alsof hij een weggelopen labrador is... vreemd.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:37 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Staat in OP ook al dat deze wolf wat a-typisch gedrag lijkt te vertonen.Heb in VS/Canada ook wel wolven gezien; die bleven zoveel mogelijk uit de buurt. Op paard, op motor of in auto maakte daar ook weinig verschil.
Mm, in Duitsland heb je wel uitgestrekte bossen hoor...quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:38 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Wolven in Europa zijn gewoon gewend aan de aanwezigheid van mensen en auto's. Die beesten zijn niet in Duitsland gekomen zonder een paar keer een autoweg over te steken.
De Europese wolf is veel, en veel meer gewend aan het leven tussen mensen dan bijvoorbeeld de Noord-Amerikaanse wolven. Vlak buiten Berlijn leeft ook een roedel. Dat is toch geen periferie waar nooit iemand komt.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
[..]
Mm, in Duitsland heb je wel uitgestrekte bossen hoor...
Okee, wij waren toch even sceptisch ineens...quote:Op zaterdag 7 maart 2015 19:43 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
De Europese wolf is veel, en veel meer gewend aan het leven tussen mensen dan bijvoorbeeld de Noord-Amerikaanse wolven. Vlak buiten Berlijn leeft ook een roedel. Dat is toch geen periferie waar nooit iemand komt.
Dit is geen hoax, en was allang te verwachten gezien het aantal gespotte wolven net over de grens.
Foto's zijn geen 100% zekerheid.quote:Op zondag 8 maart 2015 13:12 schreef tong80 het volgende:
Het is voor het eerst sinds 1897 dat in Nederland weer een wolf rondloopt. Foto's van het dier, dat eerder ook al over de grens in Duitsland was waargenomen, hebben 100 procent zekerheid gegeven.
We zijn op weg naar Delft, maar de weg daarheen is langquote:
Toch maar PVV stemmen over en weekje. Ik betaal goddomme geen belasting zodat er oost Europese zwerf wolven hier steun gaan trekken.quote:
Veel meer wolven in Frankrijk dan in Duitsland hoor.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 14:32 schreef Dven het volgende:
Er zijn amper wolven in Frankrijk. Voornamelijk rond de alpen. Verre van ook maar in de buurt van NL. Gaat echt niet binnen enkele jaren gebeuren.
Wolven in meeste delen van Noord-Holland niet bepaald waarschijnlijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:56 schreef Catch22- het volgende:
Hopen op een slachting van wilde zwijnen op de Veluwe. En herten in noord Holland
Is het vandaag Slechte Grappen Dag of zoquote:Op zondag 8 maart 2015 19:46 schreef WammesWaggel het volgende:
Vanmiddag zag ik deze hond in het park te Amsterdam, als het hier stikt van de wolven kan deze viervoeter niet meer zomaar loslopen... dat moet toch niet kunnen Fokkers?
[ afbeelding ]
Op Zondag hebben de Christenen hun rustdag dus dan blijven alleen de matige grappenmakers overquote:Op zondag 8 maart 2015 19:50 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Is het vandaag Slechte Grappen Dag of zo
Ah in dat geval, hier, nog een matige garp:quote:Op zondag 8 maart 2015 19:59 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Op Zondag hebben de Christenen hun rustdag dus dan blijven alleen de matige grappenmakers over
't Komt wel dichtbij...quote:Op zondag 8 maart 2015 19:35 schreef Leandra het volgende:
Darn, we waren van de week nog vlakbij Wezeperbrug op vakantie...
Ik vinnum wel leukquote:Op zondag 8 maart 2015 20:00 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Ah in dat geval, hier, nog een matige garp:
Roodkapje komt in het bos en ziet opeens de boze wolf achter een boom zitten. Ze loopt er naartoe en zegt: "Wolf wat heb je klein oogjes." Waarop de wolf antwoordt: "Rot op, ik zit te schijten."
Wordt 't lekker weer, is de vakantie afgelopen. Damn...quote:
In ieder geval 5 jaar geleden waren er iets van 50 wolven meer in Duitsland dan in Frankrijk. Het lijkt me erg sterk dat in Frankrijk het bestand in vijf jaar zo dramatisch is gegroeid dat er in eens 'veel meer wolven' zijn in Frankrijk dan in Duitsland.quote:Op zondag 8 maart 2015 19:12 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Veel meer wolven in Frankrijk dan in Duitsland hoor.
Ach, we hebben thuis ook een tuin op het zuidenquote:Op zondag 8 maart 2015 20:24 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Wordt 't lekker weer, is de vakantie afgelopen. Damn...
Honger zullen ze niet krijgen maar ik denk dat ze binnen een week alles doodbijtenquote:Op zaterdag 7 maart 2015 13:14 schreef xzaz het volgende:
Eindelijk, hopen dat ze doorlopen naar de Oostvaardersplassen.![]()
Wolven!![]()
![]()
![]()
![]()
http://nl.wikipedia.org/w(...)_wolf_in_Yellowstone
Serieus? Hoeveel kinderen worden er in Europa opgegeten door wolven?quote:Op maandag 9 maart 2015 09:05 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Vanochtend op de radio een vrouw die spreekt namens "bezorgde moeders" zij vindt dat de wolven moeten worden afgeschoten, ondat ze gevaarlijk zijn en ze haar kinderen niet meer naar buiten durft te sturen..
Was te verwachten dit soort domme reacties. We moeten juist blij zijn dat de wolf terugkomt in Nederland. We moeten niet vergeten dat de wolf gewoon een inheems dier is. ook al zouden er af en toe wat peuters of schapen worden opgeknaagd ,dan vind ik nog niet dat je dan meteen de wolf moet gaan bannen. In de ons omringende landen is de wolf al veel langer terug en zijn er vrijwel nooit problemen. Ouders moeten er mee leren leven, net als dat we aan auto's hebben moeten wennen.
Weliswaar een bericht uit 2013, na de dode wolf van luttelgeest, maar het zegt genoeg, veel mensen die helaas zo denken.quote:WINTERSWIJK/DEN HAAG - Het Winterswijkse Tweede Kamerlid Johan Houwers vindt dat de terugkeer van de wolf in Nederland een gevaar is voor boeren, kinderen én de volksgezondheid.
"Als er straks weer veel wolven in het land rondlopen, moeten we serieus overwegen het dier af te schieten", zegt Houwers. "Willen we hondsdolheid terug in Nederland? Willen we dat schapen en mogelijk zelfs kinderen worden aangevallen door roedels wolven? De wolf is alles behalve een zegen voor Nederland."
Volgens mij 0 .. Het is een beetje het roodkapje syndroom.quote:Op maandag 9 maart 2015 09:17 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Serieus? Hoeveel kinderen worden er in Europa opgegeten door wolven?
Wat een nonsens.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:09 schreef DrMabuse het volgende:
Zijn / haar dagen zijn geteld , daar ga ik wel vanuit.
En binnenkort zal die vreselijk gevaarlijke bloeddorstige wolf doodgeschoten zijn.
De debiele, bange en bemoeizieke meute (inclusief de bezorgde moeders) zal daar wel voor gaan zorgen.
Dat gaat meevallen hoor. Natuurlijk zijn die mensen er maar die zijn er overal in de wereld. Toch komt de wolf in veel landen in grote getalen voor.quote:Op maandag 9 maart 2015 09:25 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Weliswaar een bericht uit 2013, na de dode wolf van luttelgeest, maar het zegt genoeg, veel mensen die helaas zo denken.
Het is niet uitgesloten. Maar de kans is nihil. Moeders moeten zich meer zorgen maken om verkeer.quote:Op maandag 9 maart 2015 09:26 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Volgens mij 0 .. Het is een beetje het roodkapje syndroom.
Die kaartjes zijn echt outdated. De laatste jaren is de wolvenpopulatie sterk toegenomen. Helaas zijn er geen kaartjes van omdat er nog geen onderzoek naar is gedaan. Maar ze zijn de laatste 4 jaar sterk toegenomen in aantal.quote:
Ik kom liever een wolf tegen dan die kut tekens.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:12 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat gaat meevallen hoor. Natuurlijk zijn die mensen er maar die zijn er overal in de wereld. Toch komt de wolf in veel landen in grote getalen voor.
quote:Op maandag 9 maart 2015 11:12 schreef Dven het volgende:
[..]
Het is niet uitgesloten. Maar de kans is nihil. Moeders moeten zich meer zorgen maken om verkeer.
Je doet nogal wat aannames zo zonder bron en/of onderzoek.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:13 schreef xzaz het volgende:
Die kaartjes zijn echt outdated. De laatste jaren is de wolvenpopulatie sterk toegenomen. Helaas zijn er geen kaartjes van omdat er nog geen onderzoek naar is gedaan. Maar ze zijn de laatste 4 jaar sterk toegenomen in aantal.
Geen bron.
Mua, echte bronnen zijn er niet. Maar als je wat wilt zien: https://www.nabu.de/spend(...)ften/wolf/17649.html en http://www.wildtiermanage(...)ise_in_niedersachsenquote:Op maandag 9 maart 2015 11:20 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Je doet nogal wat aannames zo zonder bron en/of onderzoek.
wolven doden over t algemeen niet voor de lol, maar om te eten.quote:Op maandag 9 maart 2015 08:47 schreef Peunage het volgende:
[..]
Honger zullen ze niet krijgen maar ik denk dat ze binnen een week alles doodbijten
quote:Op maandag 9 maart 2015 09:25 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Weliswaar een bericht uit 2013, na de dode wolf van luttelgeest, maar het zegt genoeg, veel mensen die helaas zo denken.
Mooi man, in die contreien is genoeg voedsel. Het stikt daar van de reeën en ander klein wild.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:29 schreef themauster het volgende:
De wolf is nu gesignaleerd bij Hoogezand in de Provincie Groningen.
http://www.rtvnoord.nl/artikel/artikel.asp?p=146196
Dat beest is dus tam anders komt hij niet zo dicht bij de mensen.twitter:schuurman89 twitterde op maandag 09-03-2015 om 11:08:48Sta je te wachten bij de action in hoogezand, rent er ineens een wolf voorbij, toch bijzonder. #wolf #waarneming http://t.co/CPKKPwKimI reageer retweet
Wat waren die mensen linksachter in beeld aan het doen.....?quote:Op zondag 8 maart 2015 19:46 schreef WammesWaggel het volgende:
Vanmiddag zag ik deze hond in het park te Amsterdam, als het hier stikt van de wolven kan deze viervoeter niet meer zomaar loslopen... dat moet toch niet kunnen Fokkers?
[ afbeelding ]
Dat hoeft niet te betekenen dat die tam is.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:45 schreef themauster het volgende:
Dat beest is dus tam anders komt hij niet zo dicht bij de mensen.twitter:schuurman89 twitterde op maandag 09-03-2015 om 11:08:48Sta je te wachten bij de action in hoogezand, rent er ineens een wolf voorbij, toch bijzonder. #wolf #waarneming http://t.co/CPKKPwKimI reageer retweet
Buiten de bebouwde kom wel, maar het beest houdt zich nu vooral op binnen de bebouwde kom. Zelfs midden in een drukke woonwijk gespot vanochtend.quote:Op maandag 9 maart 2015 11:36 schreef Tommeke het volgende:
[..]
Mooi man, in die contreien is genoeg voedsel. Het stikt daar van de reeën en ander klein wild.
quote:Op maandag 9 maart 2015 08:20 schreef Dven het volgende:
[..]
In ieder geval 5 jaar geleden waren er iets van 50 wolven meer in Duitsland dan in Frankrijk. Het lijkt me erg sterk dat in Frankrijk het bestand in vijf jaar zo dramatisch is gegroeid dat er in eens 'veel meer wolven' zijn in Frankrijk dan in Duitsland.
Net als de knuppel hierboven die aangeeft dat er al veel wolven in Noord-Frankrijk zitten.
Waar halen jullie het vandaan man
De 'schokkende' uitbreiding van wolven in Frankrijk tussen 2004 en 2009. En in de vijf jaar die volgen opeens heel Frankrijk veroverd?Ga fietsen.
quote:Het totaal aantal volwassen wolven in Duitsland wordt in het begin van 2012 geschat op 100 dieren.
quote:In Frankrijk bevinden zich nu naar schatting ruim 200 wolven, op basis van observatie en genetische signatuur. De wolf is nu aanwezig tot in de Noord-Franse Alpen en in de Oost-Pyreneeën
http://content.alterra.wu(...)terraRapport2339.pdfquote:Het aantal wolven in Italië wordt geschat op ca. 500-700 stuks. De grootste concentratie bevindt zich in Nationale Parken in de Abbruzen, Calabrië, Appenijnen en Alpen. Het totaal aantal schijnt met ca. 6%/jr toe te nemen, ondanks meldingen dat ca. 15%/jr omkomt in het verkeer. Wolven migreerden vanuit Italië naar Frankrijk waar de populatie nu geschat wordt op ca. 200 stuks.
Er zitten niet veel wolven, maar 50 km ten noorden van Parijs waar veel bossen zitten zijn wolven gesignaleerd. Dat is niet heel ver van Nederland vandaan.quote:Op maandag 9 maart 2015 08:20 schreef Dven het volgende:
[..]
In ieder geval 5 jaar geleden waren er iets van 50 wolven meer in Duitsland dan in Frankrijk. Het lijkt me erg sterk dat in Frankrijk het bestand in vijf jaar zo dramatisch is gegroeid dat er in eens 'veel meer wolven' zijn in Frankrijk dan in Duitsland.
Net als de knuppel hierboven die aangeeft dat er al veel wolven in Noord-Frankrijk zitten.
Waar halen jullie het vandaan man
De 'schokkende' uitbreiding van wolven in Frankrijk tussen 2004 en 2009. En in de vijf jaar die volgen opeens heel Frankrijk veroverd?Ga fietsen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De meeste wolven in Duitsland zitten in het oosten. Alleen in Nedersaksen zitten er al ongeveer 50. 100 is wel een heeeeeeeeel matige schattingquote:Op maandag 9 maart 2015 12:03 schreef Smeich het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
http://content.alterra.wu(...)terraRapport2339.pdf
Ah. Een signalering. Oke.quote:Op maandag 9 maart 2015 12:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Er zitten niet veel wolven, maar 50 km ten noorden van Parijs waar veel bossen zitten zijn wolven gesignaleerd. Dat is niet heel ver van Nederland vandaan.
Zelfs in de Vogezen al, als ik deze website mag geloven.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |