Ja mijn oma (heb maar eentje hequote:
Ok, mooi.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:19 schreef Szikha het volgende:
Ik ben geen zionist. Ik geloof trouwens niet eens in een Joods volk ( oeps wat zeg ik nu!)
Jammer.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:19 schreef Szikha het volgende:
Ik ben geen zionist. Ik geloof trouwens niet eens in een Joodse vol ( oeps wat zeg ik nu!)
Raar dat je al je posts dan toch toewijdt aan het verdedigen van de zionistische entiteit.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:19 schreef Szikha het volgende:
[..]
Ja mijn oma (heb maar eentje hede andere kant ken ik niet)
Maar ben niet Joods opgevoed hoor noch mijn moeder.
Het is pas later dat ik intesse kreeg in het Jodendom. Islam niet eigenlijk.
Maar het blijft bij intresse.
Ik ben geen zionist. Ik geloof trouwens niet eens in een Joodse vol ( oeps wat zeg ik nu!)
Nee, de Westelijke Jordaanoever wordt niet gekoloniseerd, allemaal niet waar. Allemaal moslimpropaganda, moet je niet naar luisteren. Karrs toch.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:12 schreef Karrs het volgende:
[..]
Maar dat heeft toch niets met 'lebensraum' te maken? Je haalt er nu weer andere argumenten bij...
Want nogmaals: als je land teruggeeft, dan is je streven niet lebensraum. Toch?
Staat als een huis. De Palestijnen worden als untermenschen gezien en behandeld, de rassenwetten van Neurenberg zijn die van Jeruzalem en het Joodse "Volk" zijn de Ariërs.quote:Nou, ik denk dat je daar nog even wat beter over moet nadenken.
Ik zal het je nog een keertje uitleggen. De nazi's hebben vele mensen vermoord omdat ze vonden dat zij superieur waren aan hen. Die mensen die zij doodden, de zogenaamde "untermenschen", vormden namelijk een bedreiging voor de "Ariërs", die de Duitse bevolking, volgens deze nazi's, zouden moeten vormen.
Veel van die "untermenschen" waren joden. De hedendaagse joden noemen die gebeurtenis de "holocaust" of "shoah" en daardoor staan ze qua ervaring dichtbij de gruwelen die mensen elkaar aan kunnen doen. Er zijn er meerdere, Armenen bijvoorbeeld, zigeuners, Koerden zijn er ook, Bosnische moslims bijvoorbeeld ook, maar dus ook joden. En door die ervaring waarschuwen ze de mensheid constant voor het gevaar van xenofobische haat; er zijn zelfs instituten voor.
Dus, dat in het achterhoofd hebbende. Denk je dat het vergelijken van joden met nazi's, ook maar enige grond in waarheid of ook maar waarschijnlijkheid zou kunnen hebben?
Nee, he?
Dus wat vinden we nu van die vergelijking?
Zionisme is gestoeld op het "joodse Volk". Joden en joden wordt hendig door elkaar gebruikt, zo kun je mensen lekker van antisemitisme beschuldigen en hoef je niet meer op argumenten in te gaan.quote:Maar El-Matador, het ging toch niet over zionisten? Je zei dat het over joden ging:
Ja joh? Palestijnen worden niet verdreven uit de Westelijke Jordaanoever? De bouw van die kolonistenhuizen is stopgezet? Een Palestijn heeft namelijk net zoveel rechten daar te wonen waar ie wil?quote:Nou ken ik de rechtensituatie niet in Israël, maar ik weet wel dat in de grondwet (of wat er in Israël voor een grondwet doorgaat) geen onderscheid op basis van afkomst wordt gemaakt. Iedere inwoner heeft gelijke rechten en plichten. Net als bij ons dus!
Ik begrijp je prima. Je verdedigt Israel, staat achter het idee van een zionistische staat en mensen die daar tegenin gaan en de historie als argument gebruiken, heb je natuurlijk liever niet.quote:Ja, als je zo denkt gebeurt dat ook wel, ja...
Maar dan kun je misschien begrijpen dat ik niet denk dat dat aan Israël ligt, maar aan jouw eigen, in mijn ogen nogal merkwaardige, opvattingen erover...
Nee, dat zijn joden die Een Ander Joods Geluid willen laten horen en willen dat het huidige Israel stopt met die praktijken. Wat je gewoon op hun website kan lezen.quote:Aha, dat zijn joden die het oprichten van Israël niet zo leuk vinden, toch? Maar wat hebben die mensen (die net als iedereen recht hebben op hun mening) te maken met jouw vreemde vergelijkingen tussen Nazi-Duitsland en Israël?
( Pfff... )
Je bedoeld dat ik zionism niet gelijk trek met terreurquote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:22 schreef IsaacCuenca het volgende:
[..]
Raar dat je al je posts dan toch toewijdt aan het verdedigen van de zionistische entiteit.
Het zijn niet de organisaties die ik vergelijk, maar de manier van denken; xenofoob, intolerant en overtuigd dat er 1 Herrenvolk bestaat. IS-moslims doen dat met islam versus ongelovige honden, apen en geiten, zionisten doen dat met Palestijnen.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:42 schreef Szikha het volgende:
[..]
Je bedoeld dat ik zionism niet gelijk trek met terreur
Klopt. Het is niet verdedigen. Het is uitleggen.
Door educatie kan er begrip komen.
Het kan geen kwaad. En dit is een discussie forum.
Ik vind het zeer jammer (dat is het juiste woord) dat mensen zionisme vergelijken met IS of welk ander terreur organistatie.
Maar laat mensen wel in hun waarde over hoe zij denken over oa zionisme.
quote:Op dinsdag 24 februari 2015 22:27 schreef Szikha het volgende:
[..]
15 jaar geleden..... groot gemis !
Ja, dat weet ik, daar hebben we het al over gehad en daar val ik ook niet over.quote:Op maandag 23 februari 2015 13:13 schreef Szikha het volgende:
[..]
Sorry , ik schrijf heel warrig. Ben geen genie in de grammatica
En inderdaad zit veel in mijn hoofd en is moeilijk om op papier te zetten en dan tja
Ik raak er niet van slag. Uiteraard heeft het een persoonlijk tintje maar het raakt jou ook anders zou je niet ermee bezig zijn
OK. Scheelt gesteggel als we het daar over eens kunnen zijn, in grote lijnen.quote:[..]
Ja
[..]
Ja
[..]
Ja
[..]
Ja samenloop van allerlei omstandigheden in al die jaren.
[..]
Absoluut
[..]
Dat is altijd de doelstelling van radicalen, van welk geloof dan ook. En ze bedreigen niet alleen andersdenkenden, maar ook de gematigden.quote:Ik had het over moslims in Europa. Ik weet weinig wat er speelt in Nederland. Ben daar niet goed ervan op de hoogte
[..]
Dat is wel de doelstelling van de radicalen binnen bepaalde strommingen en opvattingen van de islam
Terwijl Mohammed dit helemaal niet wilde eigenlijk.
Jawel, ik weet dat de vergelijking zeer gewaagd is. Temeer omdat het beperkte aandeel joden in Palestina daar ook al generaties lang woonde en helemaal geïntegreerd was. Het ging mij vooral om de drijfveren.quote:[..]
Nee.Totaal andere situatie
Er is zeker grote behoefte geweest aan arbeidskrachten in de jaren 60s
Veel Algerijnen en Tunesiers , Sudanezen (diegene die vochten in de WO2 met de Franse leger) waren Fransen van nationaliteit. Omdat ze mee streden.
Veel Noord Afrikanen kwamen naar oa Frankrijk niet zozeer op uitnodiging maar ook vanwege oorlog en onderdrukking. De Berbers kozen bijv de kant voor het Franse kant ( Republiek) en die zijn dus naar Frankrijk gevlucht anders werden ze afgeslacht
Dat is een kwestie van schaal. Niet van intentie. "Je moet weg, want wij willen hier wonen. Hoe dan ook!"quote:[..]
Nee want de zionisten zijn niet uit op etnische zuivering en de democratie omver te brengen wereldwijd.
Ze willen geen verplichte bekering , verre van dat
Cruciaal verschil. Van zionisten hoef je niets te vrezen.
Heb nog nooit gehoord van zionisten "je moet Jood worden anders slachten we je af"
(Mischien eens handig om te weten wat zionisme inhoudt)
Dat is het verschil tussen de Balfour-verklaring en de zionisten. De Britten stelden als voorwaarde dat de rechten van de bevolking gerespecteerd werden, de zionisten namen de verdrijving van de bewonende Arabieren voor lief. Of sterker: daar hadden ze geen problemen mee. Iets wat we nu nog steeds zien bij zionisten.quote:IS wil wraaknemen op de kruisvaarders van vroeger
Ze hebben sterke doelen. Ze willen expansie.
Boko haram wil exact dezelfde doelen. Idem dito Al Qaida
[..]
Nee. En ik vind de vergelijking ongepast.
Ik snap wat je bedoelt, maar zionisme valt dan toch echt onder ideologie. In Israel willen wonen mag een ideaal zijn, maar vinden dat de huidige bewoners dan domweg maar moeten wijken, is ideologie.quote:Zionisme = idealisme
IS = (destructief) ideologie
Dat is een verschil. Ideologie betekent onvermijdelijk conflicten uitlokken. En bereidheid te vechten tot de dood toe
En idealisme is meer vrij blijvent dromen en wensen
De hippie's hadden ook een idealisme en gingen die ook niet opleggen
Greenpeace heeft ook een idealisme die ze ook niet willen opleggen. Ze willen alleen de mensen bewust maken.
Communisten hadden een ideologie die men opdrong
Ja, dat weet ik wel, dat er de halve geschiedenis door joden vervolgd zijn. Net zoals ze de halve geschiedenis door veel geld verdiend hebben.quote:Verder ligt de achtergrond bij zionisten ook (in volggorde): in de pogroms (Rusland) de antisemitisme (heel Europa) en uiteindelijk de shoa ( WO2)
Er is ook geen link. Er is een soortgelijkheid.quote:[..]
Ben ik niet mee eens.
De angst in Europa is reeel omdat het gaat over een guerilla oorlog binnen Europa:
-aanslagen op mensen
(belgie, Engeland, Spanje , Nederland, Frankrijk , Denemarken ) canada en Australie zijn al bedreigd en straks wordt Rusland ook bedreigd want er zijn velen Chechen aan het vechten met IS
- angst en onrust zaaien
- en de democratie aparaat te ontwrichten
Ze zijn bezig. Ze zijn bezig met zichzelf aan het oppofferen voor Allah hoor
Als Europa niets doet wordt Irak , Syrie , Libanon tot Algerije tot onder de voet gelopen (en zelfs Turkije)
Ik zie absoluut niet de link tussen zionisten en IS/Boko Haram/ Al Qaida
En vind het nogmaals erg ongepast.
En vervang dan eens joods door islamitisch of moslim, en Israel door IS.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 09:56 schreef Szikha het volgende:
[..]
Jeruzalemmer Programma opgesteld op het 27ste Zionististencongres in 1968 in Jeruzalem:
Het zionisme streeft naar:
* de eenheid van het Joodse volk en het centraal stellen van Israel in het Joodse leven
* het verzamelen van het Joodse volk in zijn historische vaderland Eretz Israel door alia uit alle landen
* het versterken van de staat Israel , die gegrondvest is op de profetische visie van rechtvaardigheid en vrede
* het bewaren van de identiteit van het Joodse volk door het bevorderen van Joodse en Hebreeuwse opvoeding en van Joodse geestelijke en culturele waarden
* de bescherming van Joodse rechten waar ook ter wereld
Ken je de AQIM?
http://nl.m.wikipedia.org(...)Islamitische_Maghreb
[..]
Gaat het ook niet om. Maar soms denk ik dat simplistisch denken en discussiëren meer zin heeft dan psycho-analyses en al die fancy shit.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:34 schreef jamesdeen het volgende:
Dit ga je niet winnen, Karrs.
Nooit.
lees een keer , op je gemak, zonder voordelen , mijn spoler berichtquote:Op woensdag 25 februari 2015 00:52 schreef Kees22 het volgende:
Dat is altijd de doelstelling van radicalen, van welk geloof dan ook
Jawel, ik weet dat de vergelijking zeer gewaagd is. Temeer omdat het beperkte aandeel joden in Palestina daar ook al generaties lang woonde en helemaal geïntegreerd was. Het ging mij vooral om de drijfveren.
Net zoals de zionisten Palestina wilden/willen veroveren.
De Britten stelden als voorwaarde dat de rechten van de bevolking gerespecteerd werden, de zionisten namen de verdrijving van de bewonende Arabieren voor lief. Of sterker: daar hadden ze geen problemen mee. Iets wat we
Ja, dat weet ik wel, dat er de halve geschiedenis door joden vervolgd zijn. Net zoals ze de halve geschiedenis door veel geld verdiend hebben.
Maar ik constateer ook, dat ze al 2000 jaar lang zich als apart volk weten af te scheiden van de volkeren waartussen ze wonen. Ze lijken genetisch meer op Palestijnen dan op Europeanen.
En zeker de fanatieke joden offeren zich op voor hun god.
Onjuist je vergist je. Le pieds-noirs waren Franzen vaak van de 3 - 4e genaraties geboren in Algerije die na de onafhankelijkheid bvan Algerie hun eigen land moest verlaten ( 1,5 mijoen)quote:Op woensdag 25 februari 2015 00:52 schreef Kees22 het volgende:
De pieds-noir kwamen omdat ze zich meer met Frankrijk dan met hun thuisland identificeerden.
Maar El_Matador toch, nu haal je er weer wat anders bij! We hadden het toch niet over of het koloniseren wel of niet gebeurt? We hadden het over de term lebensraum, die jij gebruikt om het (gewoon bestaande en afkeurenswaardige) kolonistenbeleid te beschrijven. En we hadden het erover dat de teruggave van gebieden aan Egypte en Gaza (en Jordanië) weerlegde dat het Israël gaat om lebensraum, en dat de door jou gebruikte term dus totaal onterecht is. Mijn vraag is nog steeds: erken je dat nu?quote:Op dinsdag 24 februari 2015 21:27 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, de Westelijke Jordaanoever wordt niet gekoloniseerd, allemaal niet waar. Allemaal moslimpropaganda, moet je niet naar luisteren. Karrs toch.
Nee, dat was in ruil voor vrede. Dat is, zoals je weet, niet echt gelukt helaas...quote:Die gebieden werden niet zomaar "teruggegeven", dat weet je ook wel.
Nou nee, niet bepaald! Ik heb in mijn vorige reactie uitgelegd dat ieder mens voor de wet gelijk is in Israël.quote:Staat als een huis.
Je zult me dan toch de rassenwetten van Jeruzalem moeten laten zien, El_Matador...quote:De Palestijnen worden als untermenschen gezien en behandeld, de rassenwetten van Neurenberg zijn die van Jeruzalem en het Joodse "Volk" zijn de Ariërs.
Juist het land dat had moeten leren van precies die verderfelijke principes.
Antisemitisme, dat is het haten van joden omdat zij joden zijn. Dat is een soort racisme inderdaad. Maar wie heeft het daarover dan? Het is in onze discussie niet eerder naar voren gekomen.quote:Zionisme is gestoeld op het "joodse Volk". Joden en joden wordt hendig door elkaar gebruikt, zo kun je mensen lekker van antisemitisme beschuldigen en hoef je niet meer op argumenten in te gaan.
Niet dat ik weet, eigenlijk...quote:Ja joh? Palestijnen worden niet verdreven uit de Westelijke Jordaanoever?
(FF serieus: je weet dat ik net zo fel tegen het kolonistenbeleid en die nederzettingen ben als jij?)quote:De bouw van die kolonistenhuizen is stopgezet? Een Palestijn heeft namelijk net zoveel rechten daar te wonen waar ie wil?
Nee, ik verdedig Israël niet eens zozeer. Ik probeer je ervan te overtuigen dat het vergelijken van joden met hun vroegere uitroeiers, eigenlijk best belachelijk is.quote:Ik begrijp je prima. Je verdedigt Israel, staat achter het idee van een zionistische staat en mensen die daar tegenin gaan en de historie als argument gebruiken, heb je natuurlijk liever niet.
Niet bepaald. Antizionisme is beslist niet hetzelfde als antisemitisme en terwijl de meeste moslims claimen antizionistisch te zijn (en dat ook zijn), zijn de meeste toch 'gewoon' antisemitisch. Helaas heb ik daar bewijs voor.quote:Nee, dat zijn joden die Een Ander Joods Geluid willen laten horen en willen dat het huidige Israel stopt met die praktijken. Wat je gewoon op hun website kan lezen.
En waarmee het sleetse "antisemitisme"-"argument" de prullenbak in kan.
OK, dus de pieds-noirs waren Fransen en geen Algerijnen? Sorry, verkeerde vergelijking dus!quote:Op woensdag 25 februari 2015 12:35 schreef Szikha het volgende:
[..]
Onjuist je vergist je. Le pieds-noirs waren Franzen vaak van de 3 - 4e genaraties geboren in Algerije die na de onafhankelijkheid bvan Algerie hun eigen land moest verlaten ( 1,5 mijoen)
Le harquis dat waren Algerijnen (moslim ) die streden in het Franse leger tegen de rebellen.
Die moesten weg want ze werden afgemaakt (colleborateur)
Als je als harqui ging vechten met het Franse leger dan kon je nooit na de onafhankelijkheid van Algerie in je geboorte land blijven.
Le pieds-noirs wilden het liefst in Algerie blijven maar de nieuw onhafhankelijk Algerie wilden dat niet.
Dus 1,5 miljoen Franze pieds noirs verlieten noodgedwongen Algerie en werden zeer slecht verwelkomt
De meeste pieds-noirs missen Algerie (ze moesten alles achterlaten he ze waren vaak rijk)
Ze zijn gemiddeld 60- 80 jaar.
Het is dus absoluut niet juist wat je zegt (was het maar zo) ze waren elite he (hoteleigennaars ect)
Ze kwamen geruineerd naar Frankrijk.
Zo hee, Karrs geeft een keer een inhoudelijke reactie! Dat mag in de krant!quote:Op woensdag 25 februari 2015 12:53 schreef Karrs het volgende:
[..]
Maar El_Matador toch, nu haal je er weer wat anders bij! We hadden het toch niet over of het koloniseren wel of niet gebeurt? We hadden het over de term lebensraum, die jij gebruikt om het (gewoon bestaande en afkeurenswaardige) kolonistenbeleid te beschrijven. En we hadden het erover dat de teruggave van gebieden aan Egypte en Gaza (en Jordanië) weerlegde dat het Israël gaat om lebensraum, en dat de door jou gebruikte term dus totaal onterecht is. Mijn vraag is nog steeds: erken je dat nu?
Los van dat, ook de redenen van kolonisatie zijn totaal anders dan wat de nazi's voor ogen hadden. De Israëlische kolonisten willen, volgens het zionisme, overal kunnen wonen waar hun voorouders ook hebben gewoond. Dat de gebieden waarin zij willen wonen inmiddels in een ander land liggen, trekken zij zich niet aan. (Serieus: dat is dus ook zo fout aan het kolonistenbeleid en het verdedigen ervan door Israël). Zij denken dat het niet mogelijk is om daar te wonen als de Palestijnse Autoriteit het er voor het zeggen krijgt (en daarin hebben zij helaas een punt: Palestina wordt hoogstwaarschijnlijk vrijwel judenrein - ho, Karrs toch, nou doe je het zelf ook!)
Maar zie je het verschil tussen het willen veroveren van de wereld door er superieure Ariërs te laten wonen in plaats van de inferieure oorspronkelijke bewoners (lebensraum) en het willen wonen op gebied omdat hun voorouders er ook hebben gewoond en meer niet? De ene gaat nog steeds uit van superioriteit van het eigen ras, het Ariër-ras; de ander heeft daar geen oordeel over en wil gewoon wonen.
Dus, wat vinden we nou van die lebensraum-vergelijking?
[..]
Nee, dat was in ruil voor vrede. Dat is, zoals je weet, niet echt gelukt helaas...
Maar daar ging het ook niet om, toch? Het ging om de nazi-term lebensraum.
[..]
Nou nee, niet bepaald! Ik heb in mijn vorige reactie uitgelegd dat ieder mens voor de wet gelijk is in Israël.
[..]
Je zult me dan toch de rassenwetten van Jeruzalem moeten laten zien, El_Matador...
Daarmee zeg ik natuurlijk niet dat er wantrouwen en zelfs haat zal bestaan tussen leden van verschillende bevolkingsgroepen, want het zijn net mensen. Inclusief het domme, onnadenkende volk dat elk land, elke stad en elke gemeenschap kent. Maar daarmee zeg ik wél dat zulks niet in de wet is vastgelegd, zoals wel gebeurde in Nazi-Duitsland. Nicht für Juden enzo. En Nie vor Zwartie Nie, in Zuid-Afrika. Zulke bordjes vind je in Israël niet, hoor. Dat kan ik me niet voorstellen...
Maar wat is dit toch allemaal weer vreemd. Nu heb ik toch ook in mijn vorige reactie al duidelijk uitgelegd dat het niet zo waarschijnlijk is dat de Joden (en daarmee, Israël) hetzelfde zou doen als Nazi-Duitsland, omdat zij er zo erg onder hebben geleden - en nu beweer je het gewoon glashard nóg een keer!
Wat is hier nou toch aan de hand? Heb je niet gelezen wat ik heb gezegd, of begrijp je het niet? Probeer je er überhaupt wel over na te denken, of is je mening zo vastgeroest dat het niet eens in je opkomt dat die vergelijking toch eigenlijk wel heel erg lachwekkend slecht is?
[..]
Antisemitisme, dat is het haten van joden omdat zij joden zijn. Dat is een soort racisme inderdaad. Maar wie heeft het daarover dan? Het is in onze discussie niet eerder naar voren gekomen.
Maar het ging over de wet. Of niet-joden andere rechten zouden hebben dan joden in de grondwet. En dat is niet zo. Joden en niet-joden zijn voor de wet gelijk in Israël, omdat het allemaal Israëliërs zijn.
Dat er voor zionisme, en voor joodse geloofszaken, aparte dingen geregeld zijn geloof ik best... maar dat is hier ook zo, voor Christenen en zelfs alle gelovigen. Bovendien: een zionist is weliswaar altijd een jood, maar andersom beslist niet!
Zo. Zul je nu niet meer zulke rare dingen als 'Apartheid' zeggen?
[..]
Niet dat ik weet, eigenlijk...
(Serieus: volgens mij bouwen de kolonisten nederzettingen op leegstaand land. Ik heb eigenlijk recentelijk niet meer gehoord dat er Palestijnen worden verdreven. Dat zou ook wel groots in het nieuws komen, lijkt me.)
[..]
(FF serieus: je weet dat ik net zo fel tegen het kolonistenbeleid en die nederzettingen ben als jij?)
[..]
Nee, ik verdedig Israël niet eens zozeer. Ik probeer je ervan te overtuigen dat het vergelijken van joden met hun vroegere uitroeiers, eigenlijk best belachelijk is.
Helaas lijkt simpel redeneren ook al niet de manier...
[..]
Niet bepaald. Antizionisme is beslist niet hetzelfde als antisemitisme en terwijl de meeste moslims claimen antizionistisch te zijn (en dat ook zijn), zijn de meeste toch 'gewoon' antisemitisch. Helaas heb ik daar bewijs voor.
Want zeg nou zelf, de joden in die Franse supermarkt en synagoge, en die in Denemarken... zijn die gedood door een antizionist? Natuurlijk niet, die zijn gedood door een antisemiet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |