Ik snap niet waarom je je zo op je pikkie getrapt zou voelen om vervolgens op mij af te reageren, het was niet eens bedoeld als belediging of persoonlijke aanval, maar ik probeerde enkel wat feiten over het land op te sommen. Ik snap dat je iets op hebt met die landen, maar ik las wel ergens in een reisadvies van een beroemde krant dat mens op zijn tellen moet passen in zo'n land, waar bendes niets te vrezen hebben van de politie.quote:Op donderdag 5 februari 2015 02:19 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Mig, als jij je neus nou es uit al die vreselijke Wikipedialinkjes, massamediapropaganda en andere statistieken haalt en je blikveld eens zou verruimen (dat is niet uniek aan dit topic) zou je iets serieuzer genomen worden door anderen.
Ik weet dat ik niet de enige ben die er zo over denkt. Wat op zich geen argument maar wel een nuttige observatie is.
Ja, Panama kent een belachelijk hoog moordpercentage, net als Colombia, Honduras en... Groenland.
Ja, er is criminaliteit, roofovervallen gebeuren veel en je moet uitkijken met wat je doet.
Maar de andere kant, een kant die jij niet kent noch -en dat is het punt- wil kennen, voorstellen of aannemen, is dat het toerisme floreert, dat vrouwen alleen kunnen reizen en dat de horrorverhalen zich meestal beperken tot de lagere klassen waar je als normale reiziger (en zelfs backpackende reiziger) vaak niet mee te maken hebt.
De middenklasse van Colombia is prima vergelijkbaar met die van Panama en in veel opzichten woon ik in een gevaarlijker land. Kerst en oud en nieuw in het door jou gehate Honduras doorgebracht. Ver weg van het gevaar, dat geef ik toe. Verbaasd was ik dan ook Nederlanders, Belgen en anderen te ontmoeten die in fucking San Pedro Sula woonden.
San Pedro is de gevaarlijkste stad ter wereld.
Vriend van mij die met mij op reis wilde, zocht het op op internet. Eerste link; "San Pedro Sula - The Devil Lives Here".
En toch wonen er Nederlanders en Belgen die mij hun verhalen verteld hebben.
Kruip nou eens van die zolderkamer af en ervaar het echte leven, dat voor 99% vredig en positief is.
Ook en op veel vlakken juist in Latijns-Amerika.
Je schiet meteen weer in de aanval-is-mijn-verdediging-modus.quote:Op donderdag 5 februari 2015 02:28 schreef mig72 het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom je je zo op je pikkie getrapt zou voelen om vervolgens op mij af te reageren, het was niet eens bedoeld als belediging of persoonlijke aanval, maar ik probeerde enkel wat feiten over het land op te sommen. Ik snap dat je iets op hebt met die landen, maar ik las wel ergens in een reisadvies van een beroemde krant dat mens op zijn tellen moet passen in zo'n land, waar bendes niets te vrezen hebben van de politie.
Niet gek, aangezien eender hetzelfde lot ook deze meisjes hoogstwaarschijnlijk is overkomen.
Het was ook bedoeld voor Domnivoor, ik wil dat de jongen veilig blijft.
Je komt steeds met zware aantijgingen, geen een die ergens op gebaseerd is, of gestaafd kan worden. En je lijkt verder te geloven in de wet van de aantallen - hoe meer mensen ergens in geloven of achter zijn gaan staan, hoe hoger het waarschijnlijkheidsgehalte. Dat laatste hangt me echt de keel uit - we zijn hier niet om vieze spelletjes te spelen of elkaars ego's te strelen dan wel kwetsen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 02:39 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je schiet meteen weer in de aanval-is-mijn-verdediging-modus.
Domnivoor is allesbehalve een achterlijke vent en als hij behoefte heeft aan het lezen van massamediapropaganda, dan neem ik aan dat hij de kanalen wel kan vinden.
Dat je mijn ervaring (die allerminst uniek is als je de moeite had genomen MeloD's berichten te lezen) gewoon volledig, maar echt volledig naast je neerlegt, naast alle andere domme vragen die je hier hebt gesteld omdat het meeste toen allang in de OP stond (of GrijzeMassa was weer es zo lief en geduldig om haar onuitputtelijke kennis voor de zoveelste keer met je te delen), dan heeft het geen enkele zin meer om op jou te reageren.
Nogmaals, ik ben niet de enige.
Het maakt mij niet uit verder, doe met je leven wat je wil, maar ik heb weinig zin om me tegen laffe mediastatistiekjes, nota bene op BNW, te moeten gaan verdedigen.
Verdedigen omdat je mij en anderen, die zijn niet minder belangrijk dan ik totaal niet serieus neemt.
Dat is verder prima, maar jouw serieusheid is gedaald tot de temperatuur op de Barú. De vulkaan, niet die tweelingbroer van die andere gids.
Ik ben tot hier gekomen, de eerdere bagger was al erg, ik wil me niet voorstellen hoe de rest is, maar jij denkt mij te kunnen vertellen "waar dit topic voor is bedoeld"??quote:Op donderdag 5 februari 2015 02:49 schreef mig72 het volgende:
Persoonlijke, prive reizen naar een vakantieoord, prima, maar daar is dit topic niet voor bedoeld.
De foto van de diepe geul is niet hetzelfde; Kris en Lisanne hebben m voor de Mirador gefotografeerd en niet, zoals 'iedereen' erna.quote:Op donderdag 5 februari 2015 00:14 schreef jackie12 het volgende:
Wat mij opvalt aan de foto's van Kris en Lisanne, de reportage van Answers for Kris en de video van Edwin P. is dat ze allemaal heel erg op elkaar lijken.
In het tijdsbestek van zo'n 4 uur opnames, foto's van vaak precies dezelfde plekken.
Eerst het saaie stuk voor het bos, daarna de quebrada op de pianista, plek met huisjes waar Kris en Lisanne zouden kunnen zijn bij omkeren, mirador, geul, 1e quebrada, 2e quebrada en paddock.
Het ziet er voor mij zo uit dat als je de Pianista en het gebied daarachter blanco gaat bewandelen je dan toch foto's en filmpjes gaat maken van eigenlijk dezelfde plekken.
In de video van AFK en Edwin P. zelfs op exact dezelfde plekken:
- open plek Pianista met huisjes boven en hekje scheve paal: AFK 23.26 min en Edwin 2.47 min
- paddock met hek met prikkeldraad AFK 15.56 min en Edwin: 4.25 min
Ik heb alle 3 "de groepen" eens naast elkaar gelegd en wat mij opvalt is dat alle 3 de partijen op dezelfde plekken foto's, filmpjes maken. Tot de 1e quebrada. Daarna gaan alleen AFK en Edwin nog verder.
Het gegeven dat Kris en Lisanne geen foto's na de 1e quebrada hebben gemaakt is voor mij een keiharde aanwijzing dat zij ook niet verder zijn gegaan dan de 1e quebrada.Tenzij onder dwang
De geul op 3.10 van "mijn vrienden" van Edwin is volgens mij dezelfde als de geul achter mirador in video AFK.quote:Op donderdag 5 februari 2015 08:07 schreef Lutalo het volgende:
[..]
De foto van de diepe geul is niet hetzelfde; Kris en Lisanne hebben m voor de Mirador gefotografeerd en niet, zoals 'iedereen' erna.
Dat klopt maar Lutalo bedoelt denk ik, de foto 493 met geul die Kris/Lisanne heeft gemaakt tijdens hun wandeling en dat is vòòr de Mirador.quote:Op donderdag 5 februari 2015 08:43 schreef RapaNui het volgende:
[..]
De geul op 3.10 van "mijn vrienden" van Edwin is volgens mij dezelfde als de geul achter mirador in video AFK.
nou nou, meneer de rechter..quote:Op donderdag 5 februari 2015 02:58 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik ben tot hier gekomen, de eerdere bagger was al erg, ik wil me niet voorstellen hoe de rest is, maar jij denkt mij te kunnen vertellen "waar dit topic voor is bedoeld"??
Lachwekkend. Dit topic en vooral de OP zou nooit zo geworden zijn zonder mijn bijdrages, het fantastische werk van Domnivoor, GrijzeMassa, en alle andere OPbijdragers niet vergetend.
En ik zou, aan jou "verantwoording" moeten afleggen?
Voor een discussie op een internetforum?
Ik leg aan niemand verantwoording af, niet eens aan mijn baas of vriendin. Wie denk je wel niet dat je bent?
Als je nuttig bij kan dragen, zal iedereen je waarderen. Helaas zie ik, en ja, anderen zien het ook, er is een zekere macht van aantallen, vooral als die op argumenten zijn gebaseerd, dat jij dat niet doet.
Ik word ook niet altijd gewaardeerd door mijn harde woorden en onbesuisde acties, maar als er iemand de staat en gezondheid van dit hartstikke goedlopende en BNW-boostende topic hoog in het vaandel heeft staan, ben ik het wel.
Je gaat op negeer, meer energie ben je echt niet waard.
Prachtig, in een post.quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:24 schreef ootjekatootje het volgende:
Mig mag zijn eigen mening hebben,
Persoonlijk ben ik niet zo'n meeloper
welk videootje?quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:27 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Prachtig, in een post.![]()
Er ligt nog een video'tje voor je. Heeft je miggetje niet geproduceerd.
Dat laatste; precies. Dat is nooit opgehelderd.quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:52 schreef ootjekatootje het volgende:
el mata,
mooie video en duidelijk, complimenten hoor!
Ik had deze nog niet gezien, wel onderdelen ervan in de op.
Maar er zijn dus geen foto's van de plek waar de broek gevonden is.
Die schoen lijkt echt niet op de schoen van Kris.
Ziet er zeer nep uitquote:Op donderdag 5 februari 2015 09:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dat laatste; precies. Dat is nooit opgehelderd.
Ja, er zijn foto's van de 2e kabelbrug, maar externe, niet van Kris en Lisanne.
quote:Op donderdag 5 februari 2015 07:46 schreef LouisLitt het volgende:
Hoe weet TS eigenlijk dat dit wel echt gebeurt is? Bestaan die meisjes uberhaupt? Ken jij ze persoonlijk? Die ouders en broer gedroegen zich zeer vreemd op TV. Volgens mij is er meer aan de hand.
De video van Edwin P. staat bovenaan in de OP, onder "nieuws".quote:Op donderdag 5 februari 2015 10:40 schreef ToniB het volgende:
Jackie12 heb je voor mij de link van de video van Edwin P. Denk dat ik diegemist heb. Oh ja heb je ook een link van die trailer van die triller die in april uitkwam? Die kan ik ook niet meer vinden. Oke bedankt alvast.
oh oké die van mijn vrienden? Ja die had ik al wel gezien. Bedankt.quote:Op donderdag 5 februari 2015 10:59 schreef gynaika het volgende:
[..]
De video van Edwin P. staat bovenaan in de OP, onder "nieuws".
Ik heb deze video al tig keer bekeken en hij maakt mij heel veel duidelijk.quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:08 schreef ToniB het volgende:
[..]
oh oké die van mijn vrienden? Ja die had ik al wel gezien. Bedankt.
Ik denk dat Gynaika het al duidelijk heeft uitgelegd maar wat ik bedoel is dat zowel Edwin en de ouders de geul NA de Mirador filmen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 08:07 schreef Lutalo het volgende:
[..]
De foto van de diepe geul is niet hetzelfde; Kris en Lisanne hebben m voor de Mirador gefotografeerd en niet, zoals 'iedereen' erna.
mij ook. Zo is er na de Mirador 1 duidelijk pad, de geul. Zelfs al zou je willen dan kan je op dat stuk dus niet verdwalen. De paddock met huisjes is niet te missen. F. geen sporen gezien bij hek paddock 3april. Zijn ze ooit zo ver doorgelopen? Of toch terug en steep area pad genomen?quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:31 schreef gynaika het volgende:
[..]
Ik heb deze video al tig keer bekeken en hij maakt mij heel veel duidelijk.
Ik denk dat ze “gewoon” zijn teruggelopen. “Steep area” denk ik eigenlijk niet.quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:55 schreef ToniB het volgende:
[..]
mij ook. Zo is er na de Mirador 1 duidelijk pad, de geul. Zelfs al zou je willen dan kan je op dat stuk dus niet verdwalen. De paddock met huisjes is niet te missen. F. geen sporen gezien bij hek paddock 3april. Zijn ze ooit zo ver doorgelopen? Of toch terug en steep area pad genomen?
Aanvulling: teruggelopen vanaf de eerste quebrada.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:05 schreef gynaika het volgende:
[..]
Ik denk dat ze “gewoon” zijn teruggelopen. “Steep area” denk ik eigenlijk niet.
Maar ook de sfeer in de video spreekt voor mij boekdelen.
Wat bedoel je met de sfeer?quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:05 schreef gynaika het volgende:
[..]
Ik denk dat ze “gewoon” zijn teruggelopen. “Steep area” denk ik eigenlijk niet.
Maar ook de sfeer in de video spreekt voor mij boekdelen.
Je kunt beiden zien bij helder weer.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:23 schreef jackie12 het volgende:
Vraagje: Als je bovenop de mirador staat en het is helder weer, kun je dan rechts de Atlantische Oceaan zien (Carabische) en dan links de Grote Oceaan?
Ook één van mijn scenario's.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:24 schreef ToniB het volgende:
Oké
Als ze zijn omgekeerd bij 1e quebrada om 14.00-14.15 (kwartiertje pauze na uurtje lopen lijkt mij redelijk) om 15.15 terug op de top. Kleine pauze en uurtje verder lopen. 16.30 Dan komen we weer uit op de plek van de foto met boomstronk. Dit is halverwege het pad. Geen bereik hier volgens Roeli een uur voor de top ook geen bereik. In de nos video zegt eva dat er halverwege dus ter hoogte van die boomstronk een huis staat. (Lorenzo?) Huis is te zien in de video. Vastgehouden daar en maanden later de resten verspreid (?). Voor iemand die daar woont is dat een koud kunstje dan.
Ik blijf erbij dat K en L niet alleen waren.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:37 schreef ToniB het volgende:
Maar als ik het pad na de Mirador zo bekijk denk ik niet dat ze daar alleen waren. Het is toch zeker drie kwartier door die geul lopen. Dood eng. Kris zie ik er nog voor aan maar Lisanne is echt een girly girl, bang voor spinnen en insecten en niet avontuurlijk. Ook haar broer zet hier zijn vraagtekens bij.
Dan bedoel ik als ik naar de foto's van Lisanne kijk.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:28 schreef agter het volgende:
[..]
Je kunt beiden zien bij helder weer.
Wat links of rechts is, of voor of achter, ligt er natuurlijk aan hoe je staat.
Ze hadden de volgende dag een rustige aarbeientour, ik kan me best voorstellen dat ze doorliepen na de Mirador, zeker als ze zo'n tempo hadden.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:37 schreef ToniB het volgende:
Maar als ik het pad na de Mirador zo bekijk denk ik niet dat ze daar alleen waren. Het is toch zeker drie kwartier door die geul lopen. Dood eng. Kris zie ik er nog voor aan maar Lisanne is echt een girly girl, bang voor spinnen en insecten en niet avontuurlijk. Ook haar broer zet hier zijn vraagtekens bij.
http://tonib.smugmug.com/K-en-l/i-MLLmtC8/0/X3/12-X3.jpgquote:Op donderdag 5 februari 2015 12:40 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Dan bedoel ik als ik naar de foto's van Lisanne kijk.
Foto 499 rechts http://forum.fok.nl/templ(...)mgur.com/VCbgu5M.jpg
Foto 500 links http://forum.fok.nl/templ(...)mgur.com/16OD3N7.jpg
Je moet als je daar met zn tweeen loopt dan wel net weten dat je op de top staat en dat vanaf dit punt de beide oceanen te zien zijn.
Ik vind deze 2 foto's een beetje lijken alsof er een soort van panorama foto wordt geprobeerd te maken
Nou, over dat 'duidelijke' pad zijn toch een hoop tegenstrijdige berichten verschenen. Volgens mij kun je dit niet zo stellig beweren als je er zelf niet geweest bent.quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:55 schreef ToniB het volgende:
[..]
mij ook. Zo is er na de Mirador 1 duidelijk pad, de geul. Zelfs al zou je willen dan kan je op dat stuk dus niet verdwalen. De paddock met huisjes is niet te missen. F. geen sporen gezien bij hek paddock 3april. Zijn ze ooit zo ver doorgelopen? Of toch terug en steep area pad genomen?
Als ik naar AFK kijk en Edwin P dan lijkt het me niet mogelijk dat je in het stuk van de mirador tot aan de 1e quebrada kunt verdwalen. Het is 1 geul. 1 pad.quote:Op donderdag 5 februari 2015 12:50 schreef kuil het volgende:
[..]
Nou, over dat 'duidelijke' pad zijn toch een hoop tegenstrijdige berichten verschenen. Volgens mij kun je dit niet zo stellig beweren als je er zelf niet geweest bent.
Het is heel goed mogelijk dat ze om de een of andere reden van het pad zijn geraakt. Vanwege gevaar (scenario Matador) of een ongeluk. Of ze hebben in het (schemer)donker geprobeerd de weg terug te vinden en zijn toen verdwaald geraakt. Volgens mij wordt hier nog altijd onderschat hoe makkelijk je in onbekend, dichtbebost gebied kunt verdwalen.
Juist bij de paddock (AFK) is het pad duidelijk aanwezig: het loopt langs het "hek", de paaltjes met prikkeldraad. AFK laat dit goed zien en de Kremers zijn 1 uur doorgelopen vanaf het begin van de paddock. Ook daar (1 uur verder), is dat hek langs het pad nog steeds zichtbaar.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:01 schreef ootjekatootje het volgende:
Ik vond met regelmaat op de video het pad niet erg duidelijk, met name bij de paddocks,
Dan toch de "steeparea ?"quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:10 schreef agter het volgende:
Zover ik weet loopt er langs de CD ook een trail.
Die moet dus een kruising hebben met de Pianista.
Klopt vlgs het fotoschema van Kris en Lisanne (foto 493) is die diepe geul VOOR de Mirador, terwijl alle anderen 'm NA de Mirador op de foto/video zetten.quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:08 schreef gynaika het volgende:
[..]
Dat klopt maar Lutalo bedoelt denk ik, de foto 493 met geul die Kris/Lisanne heeft gemaakt tijdens hun wandeling en dat is vòòr de Mirador.
Dan is er ook nog foto 505 met geul en “voorovergebogen” Kris en dat is dan weer na de Mirador.
Tot die eerste quebrada is het inderdaad lastig verdwalen, maar het is hoogst aannemelijk dat ze toch verder zijn gelopen tot de rivier. Ontbreken van foto's op dat punt hoeft helemaal op niets te duiden. De meest logische verklaringen is nog altijd dat er geen foto's meer zijn gemaakt op het moment dat ze in de problemen kwamen, omdat ze toen wel iets anders aan hun hoofd hadden. Op dat moment denk je vermoedelijk alleen maar 'ik moet terug, zorgen dat ik hier weer levend uit kom'. Het overlevingsinstinct is op dat moment het enige dat er toe doet. Foto's maken om achteraf te laten zien waar je bent geweest (of om voor de nabestaanden meer duidelijkheid te geven) is op dat moment nog van geen enkel belang.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:00 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Als ik naar AFK kijk en Edwin P dan lijkt het me niet mogelijk dat je in het stuk van de mirador tot aan de 1e quebrada kunt verdwalen. Het is 1 geul. 1 pad.
Mensen die denken aan verdwalen gaan er vanuit dat ze door zijn gelopen en toen ergens bij de paddock om wat voor reden dan ook verdwaald zijn.
"hoe komen anders de resten en spullen bij de rivier?"
Ik vind juist dat het ontbreken van vele dingen (oa foto's na de 1e quebrada) er op duidt dat ze, ondanks de resten, niet verder zijn gekomen dan die 1e quebrada en dus niet verdwaald waren.
Dit is in t kort ook de discussie tussen verdwalen en misdrijf
Geen idee. Maar dat is wel iets wat ik zou willen bekijken daar.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:14 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Dan toch de "steeparea ?"
T zou me niets verbazen als daar idd een pad loopt
Sorry maar dat gaat er bij gewoon echt niet in.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:18 schreef kuil het volgende:
[..]
Tot die eerste quebrada is het inderdaad lastig verdwalen, maar het is hoogst aannemelijk dat ze toch verder zijn gelopen tot de rivier. Ontbreken van foto's op dat punt hoeft helemaal op niets te duiden. De meest logische verklaringen is nog altijd dat er geen foto's meer zijn gemaakt op het moment dat ze in de problemen kwamen, omdat ze toen wel iets anders aan hun hoofd hadden. Op dat moment denk je vermoedelijk alleen maar 'ik moet terug, zorgen dat ik hier weer levend uit kom'. Het overlevingsinstinct is op dat moment het enige dat er toe doet. Foto's maken om achteraf te laten zien waar je bent geweest (of om voor de nabestaanden meer duidelijkheid te geven) is op dat moment nog van geen enkel belang.
Wanneer K&L zich bewust zouden zijn dat ze verdwaald waren:quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:18 schreef kuil het volgende:
[..]
Tot die eerste quebrada is het inderdaad lastig verdwalen, maar het is hoogst aannemelijk dat ze toch verder zijn gelopen tot de rivier. Ontbreken van foto's op dat punt hoeft helemaal op niets te duiden. De meest logische verklaringen is nog altijd dat er geen foto's meer zijn gemaakt op het moment dat ze in de problemen kwamen, omdat ze toen wel iets anders aan hun hoofd hadden. Op dat moment denk je vermoedelijk alleen maar 'ik moet terug, zorgen dat ik hier weer levend uit kom'. Het overlevingsinstinct is op dat moment het enige dat er toe doet. Foto's maken om achteraf te laten zien waar je bent geweest (of om voor de nabestaanden meer duidelijkheid te geven) is op dat moment nog van geen enkel belang.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |