abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_148297005
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 21:50 schreef -0- het volgende:

[..]

Zo werkt het alleen vaak niet bij bijv. leukemie. De genezingskans van leukemie bij kinderen is zo´n 70/75%. En op het moment van de diagnose zijn er wel wat factoren die de prognose beinvloeden zoals leeftijd, type ALL en percentage van kankercellen in het bloed maar verder is helemaal nog niet te zeggen of iemand het redt. Dat wordt pas in de loop van het traject duidelijk als er ladingen chemotherapie ingepompt worden. Een beenmergtransplantatie gebeurt in een minderheid van de gevallen. (Vooral na recidief). Om iemand te laten beslissen is dus heel moeilijk.
Over de effecten na de behandeling is dan helemaal niks te zeggen, terwijl die toch ook een behoorlijke impact kunnen hebben.
Het is daarbij in algemenere zin natuurlijk sowieso lastig om de exacte a priori kans op genezing te bepalen. Pak je de algemene kans, pak je die bij een specifiek subtype van een ziekte, pak je die bij een bepaalde subgroep van patiënten, kijk je naar bepaalde genetische factoren die een rol spelen, enzovoort. Je kunt niet simpelweg op voorhand zeggen 'de kans op genezing is X%' of 'de kans op bepaalde bijwerkingen is X%'.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_148297040
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 21:57 schreef timmmmm het volgende:

[..]

Kans oo herstel is relatief. Ik, en met mij meer dan een handvol anderen, heb ook te horen gekregen dat er geen kans op herstel is en het enkel nog het onvermijdelijke uitstellen is. Dit zo'n 6 jaar geleden. Er is altijd ietsvan kans van doktoren kunnen nooit voorspellen hoe je op behandeling reageert, al is het maar om het onvermijdelijke uit te stellen volgens hen. De keus zou altijd aan de patient gelaten moeten worden
Dat klopt helemaal maar ik plaatste mijn reactie in het kader van de tekst:
quote:
Buñuel saw how Franco died and found himself pitying a man he hated. Franco’s death in 1975 still stands for the most horrible medical death, a death that only doctors could devise. Organ after organ failed, and the doctors tried to compensate. As a medical student a year before graduation, I watched in horror. I think of the death as an incompetent carpenter trying to get a table level, sawing something of one leg, then the next, and eventually ending with the table on the floor.
Dan gaat het dus om het behandelen ten koste van een behoorlijk lijden van de patiënt. Het blijft qua behandeling dus een afweging tussen lijden en kans op herstel maar natuurlijk geef je niet meteen op.
pi_148297094
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:01 schreef timmmmm het volgende:

[..]

Aan de beschrijving te lezen gaat dit over longkanker. Een ziekte voornamelijk veroorzaakt door langdurig roken dus dat is logisch dat dit voornamelijk vanaf middelbare leeftijd voorkomt.
Zover ik kan zien geldt dit (met uitzondering van aangeboren vormen van kanker) voor zo'n beetje alle vormen van kanker. De kans dat je kanker, van welke vorm ook, ontwikkelt is substantieel groter naarmate je ouder bent.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_148297265
Richard Smith vind ik ongenuanceerd. Toch heeft hij een duidelijk punt. Er gaat ontzettend veel aandacht/zorg/geld naar kanker. In mensen hun beleving is kanker het ergste wat er is.

Mijn vader is gestorven door leverfalen. Zijn hele ziekbed was in het ziekenhuis, hij was een zielig hoopje mens geworden. Vanaf het moment dat hij ziek werd heb ik geen normaal gesprek meer met hem gehad. We moeten het ene leed misschien niet met het andere vergelijken, maar bij kanker kunnen mensen hun dood enigszins plannen. Dementie lijkt me bijv. ook verschrikkelijk.
pi_148297365
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 21:54 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Dat schreef ik toch ook, maar je bent het er toch mee eens dat het niet de doktoren moeten zijn die uiteindelijk bepalen wat er gebeurd maar patiënt en ouders.
Nou ja aan het einde van de dag zullen patient en ouders de beslisselde keuze moeten hebben maar ik denk dat een dokter wel een sterk adviserende rol moet hebben. En ik denk dat voor kinderen in de meeste gevallen behandelen altijd optie 1 moet zijn. Maar ik denk ook dateen dokter ook eerlijk moet kunnen zijn en moet kunnen zeggen behandelen is weinig zinvol. De eindbeslissing moet altijd bij patient blijven.
pi_148297419
Ik ben niet overtuigd door deze argumenten.
Conscience do cost.
pi_148297468
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:09 schreef -0- het volgende:
maar ik denk dat een dokter wel een sterk adviserende rol moet hebben
Dat lijkt mij ook logisch maar dan is het dus inderdaad van belang om niet bij een "overijverige oncoloog" te zijn die dingen voorspiegelt die niet waar zijn om maar te kunnen behandelen.
pi_148297536
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:11 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Dat lijkt mij ook logisch maar dan is het dus inderdaad van belang om niet bij een "overijverige oncoloog" te zijn die dingen voorspiegelt die niet waar zijn om maar te kunnen behandelen.
Yep, eerlijkheid is het belangrijkste. Maar, en dat is een heel moeilijk grijs vlak, soms is het nodig om licht te sturen daarin misschien. Mensen kunnen zich natuurlijk enorm vasthouden in onmogelijke kansen in dit soort situaties. Maar dan kom je op ethisch moeilijk terrein denk ik.
pi_148297725
Zou het in dit kader nog van belang kunnen zijn dat kanker grotendeels een "random" verschijnsel is?

http://www.nu.nl/wetensch(...)ontstaan-kanker.html

Toch wel baanbrekend nieuws van vandaag. Misschien wel belangwekkender dan de uitspraken van Dr. Smith.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_148297761
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:09 schreef -0- het volgende:

[..]

Nou ja aan het einde van de dag zullen patient en ouders de beslisselde keuze moeten hebben maar ik denk dat een dokter wel een sterk adviserende rol moet hebben. En ik denk dat voor kinderen in de meeste gevallen behandelen altijd optie 1 moet zijn. Maar ik denk ook dateen dokter ook eerlijk moet kunnen zijn en moet kunnen zeggen behandelen is weinig zinvol. De eindbeslissing moet altijd bij patient blijven.
Moet behandelen altijd optie 1 zijn? Mijn oma was er echt wel klaar mee hoor. Die zat niet te wachten op loodzware behandelingen met dat gammele lijf van haar. Soms kun je ook gewoon zeggen 'het is mooi geweest zo' en iemand nog een enigszins aangename laatste levensfase bieden.
Dat de keuze uiteindelijk bij patiënten en hun naasten moet liggen met een adviserende rol voor de medici lijkt me evident eigenlijk. Mijns inziens wordt er in Nederland ook lang niet zo onnodig gerekt met alle gevolgen van dien voor de patiënten als bijvoorbeeld in de VS. De Washington Post had onlangs nog een interessant artikel over het koste wat het kost in leven houden van patiënten die daardoor hun laatste levensfase in flinke pijn moesten doorbrengen.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_148297918
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:16 schreef Monolith het volgende:
Moet behandelen altijd optie 1 zijn? Mijn oma was er echt wel klaar mee hoor.
Zeker niet. Maar bij kinderen waar een eerste diagnose gesteld wordt en het een type kanker met reel perspectief is wel denk ik. Bij ouderen is dat natuurlijk iets heel anders. Ook sterk afhankelijk van eigen wil, comorbiditeiten en voorgeschiedenis.
pi_148298156
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 22:19 schreef -0- het volgende:

[..]

Zeker niet. Maar bij kinderen waar een eerste diagnose gesteld wordt en het een type kanker met reel perspectief is wel denk ik. Bij ouderen is dat natuurlijk iets heel anders. Ook sterk afhankelijk van eigen wil, comorbiditeiten en voorgeschiedenis.
Ik las je post verkeerd. Ik dacht dat je de kinderen van een patiënt bedoelde, niet gevallen waarbij de patiënt nog een kind was.
Ik denk dat je ook nog wel wat verder kunt gaan. Bij mensen onder de 60 kun je vaak ook nog wel in eerste instantie van behandelen uitgaan. Belangrijk aspect is natuurlijk ook dat mensen steeds langer gezond blijven. Waar vroeger veel mensen op hun 60e wel versleten waren, zijn er nu ook steeds meer mensen die op hun 80e nog topfit zijn. Dat is natuurlijk ook een overweging die een rol moet spelen in plaats van enkel kijken naar leeftijd.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_148305984
Misschien had ie een slechte dag toen ie dat schreef
pi_148306217
Wilfred Genees Kanker?
  zondag 4 januari 2015 @ 12:16:43 #90
262 Re
Kiss & Swallow
pi_148312226
British Medical Journey

dat bestaat niet eens :'), of is iig niet prestigieus ...
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  zondag 4 januari 2015 @ 12:18:09 #91
262 Re
Kiss & Swallow
pi_148312272
diabetes passeert trouwens kanker met rasse schreden qua zorgkosten... ik zie potentie
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_148313726
quote:
3s.gif Op zondag 4 januari 2015 12:16 schreef Re het volgende:
British Medical Journey

dat bestaat niet eens :'), of is iig niet prestigieus ...
Oh dat was me nog hier eens opgevallen. Overigens is de correcte volledige naam al decennia geleden vervangen door de afkorting als naam van de journal.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_148314298
Wat een idioot
pi_148336188
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2015 17:25 schreef BasEnAad het volgende:
Nee maanden of jaren onzekerheid en pijn zijn prettig :')
Soms doen mensen het zichzelf voor een groot deel aan. Zolang kanker behandelbaar is kan je voor de huidige primitieve (de kans is groot dat er veel betere en meer gerichte methodes komen in de toekomst die wel de gezonde cellen sparen) methodes kiezen maar zo gauw behandeling geen zin meer heeft dan moet je je daarbij neerleggen en niet op goed geluk nog de hele tijd die behandelingen ondergaan. Prettig is het nooit maar niets lijkt mij zo erg als die behandeling ondergaan voor een kans van 5% dat je 'geneest'.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_148336339
quote:
1s.gif Op zondag 4 januari 2015 13:00 schreef Monolith het volgende:

[..]

Oh dat was me nog hier eens opgevallen. Overigens is de correcte volledige naam al decennia geleden vervangen door de afkorting als naam van de journal.
Wat wellicht de blunder verklaart. :)
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_148338690
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 22:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Wat wellicht de blunder verklaart. :)
Nee, het staat in de volksmond gewoon bekend onder haar volledige naam. Bovendien snap je zelf wel dat het journal is als je ook maar enige kennis van de Engelse taal en wetenschap hebt.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  maandag 5 januari 2015 @ 01:01:43 #97
435923 Bittere_Ernst.
Ik ben verbitterd!
pi_148344234
Ik heb de plotselinge dood, en de aangekondigde dood van kanker en Alzheimer aan de zijlijn mogen meemaken. De impact van de dood door kanker is anders omdat men ondanks verdriet blij is dat de strijd voorbij is, diegene eindelijk rust heeft en zo zijn er meer van dat soort kreten.

Alzheimer zal het (grotendeels) onvermijdelijke worden als kanker overwonnen wordt, denk dat het bewust afscheid nemen dan toch het minst slechte alternatief is. Persoonlijk ga ik liever 10 jaar te vroeg dood dan 5 jaar te laat. Alzheimer is echt mensonterend.
Maar diep van binnen lach ik.
pi_148512160
quote:
0s.gif Op maandag 5 januari 2015 01:01 schreef Bittere_Ernst. het volgende:
Alzheimer is echt mensonterend.
Dit. Ik zou kanker ook wellicht boven dementie 'kiezen'. Fysiek zwaar aftakelen is ook erg, maar geestelijk wegkwijnen is nog veel erger.
  vrijdag 9 januari 2015 @ 17:02:05 #99
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_148513241
Wat een lulverhaal. Lekker lang lijden, pijn hebben als patient en je geliefde zien wegkwijnen van de pijn is lekker. Dan liever in 1 klap zonder lijden de wereld uit hoor. En ik heb best een hoop mensen met kanker in mijn omgeving de pijp uit zien gaan waaronder mijn pa, beide opa's ed.
Het is de meest KUTTE manier om te sterven , zowel voor degene die het heeft als de omgeving.
Die man is niet goed in zijn bovenkamer :r
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  vrijdag 9 januari 2015 @ 17:09:16 #100
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_148513630
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 januari 2015 17:02 schreef Metro2005 het volgende:
Wat een lulverhaal. Lekker lang lijden, pijn hebben als patient en je geliefde zien wegkwijnen van de pijn is lekker. Dan liever in 1 klap zonder lijden de wereld uit hoor. En ik heb best een hoop mensen met kanker in mijn omgeving de pijp uit zien gaan waaronder mijn pa, beide opa's ed.
Het is de meest KUTTE manier om te sterven , zowel voor degene die het heeft als de omgeving.
Die man is niet goed in zijn bovenkamer :r
Ik heb het dichtbij zien gebeuren. Poep moeten kosten omdat de darmen niet meer werken door de kanker. Ik wens het je ergste vijand niet toe.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')