Waarom? Iemand die 3k inkomen in de maand heeft en 10 jaar keihard heeft gespaard zou harder gestraft moeten worden dan iemand die 4k verdiend en als God in Frankrijk leeft?quote:Op zaterdag 20 december 2014 15:55 schreef KoosVogels het volgende:
Vermogensafhankelijk straffen heeft meer mijn voorkeur.
Dit is niet automatisch te bepalen....quote:Op zaterdag 20 december 2014 16:55 schreef raptorix het volgende:
er is nogal een enorm verschil of je door een rood licht heen rijd omdat je net iets te laat bent, of dat je op een druk kruispunt vol door rood rijd en daarmee bijvoorbeeld voetgangers in gevaar brengt.
Je bent nog steeds niet op mijn punt ingegaan dat de relatie inkomen - verkeersovertredingen niets zegt. Enigszins essentieel voor het hele handelingsnoodzaak-punt..quote:Op zaterdag 20 december 2014 16:13 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je hebt nog steeds geen handelingsnoodzaak aangetoont.
Dan moet de standaard boete maar lager, ik vind 230 euro echt exorbitant, maar goed dit soort boetes zijn er om de kas te spekken, wat mij betreft mag verwijtbaar gedrag veel zwaarder gestraft worden, zaken als zonder gordels rijden, of bijvoorbeeld versleten banden.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:24 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dit is niet automatisch te bepalen....
Waarom? Gewoon, omdat het kan.quote:Op zaterdag 20 december 2014 16:17 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Waarom? Iemand die 3k inkomen in de maand heeft en 10 jaar keihard heeft gespaard zou harder gestraft moeten worden dan iemand die 4k verdiend en als God in Frankrijk leeft?
Je manier van redeneren is blijkbaar stuk.
Verwijtbaar gedrag?quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:39 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan moet de standaard boete maar lager, ik vind 230 euro echt exorbitant, maar goed dit soort boetes zijn er om de kas te spekken, wat mij betreft mag verwijtbaar gedrag veel zwaarder gestraft worden, zaken als zonder gordels rijden, of bijvoorbeeld versleten banden.
Dat kan, maar zoals je zelf al schrijft zijn de verkeersboetes er echt alleen voor het begrotingstekort en verder niet. De hoogtes zijn allang niet meer te rijmen met de ernst van deo vertreding in vergelijking met het strafrecht.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:39 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan moet de standaard boete maar lager, ik vind 230 euro echt exorbitant, maar goed dit soort boetes zijn er om de kas te spekken, wat mij betreft mag verwijtbaar gedrag veel zwaarder gestraft worden, zaken als zonder gordels rijden, of bijvoorbeeld versleten banden.
Ik vind persoonlijk door rood rijden veel ernstiger dan zonder gordel of met versleten banden rijden omdat je daarmee een bewuste actie pleegt die de openbare veiligheid in gevaar brengt. Goed, met versleten banden rijden brengt ook de openbare veiligheid in gevaar, maar dat kan nog redelijk onbewust gebeuren. Door rood rijden is gewoon dom.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:39 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan moet de standaard boete maar lager, ik vind 230 euro echt exorbitant, maar goed dit soort boetes zijn er om de kas te spekken, wat mij betreft mag verwijtbaar gedrag veel zwaarder gestraft worden, zaken als zonder gordels rijden, of bijvoorbeeld versleten banden.
Ik bedoel als in duidelijk verwijtbaar gedrag waar je langere tijd bewust van kan zijn al dan niet technisch ondersteunt.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:40 schreef Belabor het volgende:
[..]
Verwijtbaar gedrag?
Dus je bedoelt... alle verkeersovertredingen?
Door rood rijden is ook een miliseconde nadat het licht op rood gaat over de streep rijden.... Of dat nu gevaarlijk is, is te betwijfelen.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:41 schreef keste010 het volgende:
[..]
Ik vind persoonlijk door rood rijden veel ernstiger dan zonder gordel of met versleten banden rijden omdat je daarmee een bewuste actie pleegt die de openbare veiligheid in gevaar brengt. Goed, met versleten banden rijden brengt ook de openbare veiligheid in gevaar, maar dat kan nog redelijk onbewust gebeuren. Door rood rijden is gewoon dom.
Je snapt je eigen argument niet, waarom zou je inkomstenafhankelijke straffen willen als er geen verband is tussen inkomsten en overtreden?quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:25 schreef keste010 het volgende:
[..]
Je bent nog steeds niet op mijn punt ingegaan dat de relatie inkomen - verkeersovertredingen niets zegt. Enigszins essentieel voor het hele handelingsnoodzaak-punt..
Hoe komt het toch dat in een discussie met jou het er altijd op uitkomt dat jij alleen leest wat je wil lezen?
Daarom gaf ik ervoor al aan dat er nogal een verschil in gradaties is in door rood rijden, ik ben zelf een aardige purist als het om verkeersveiligheid gaat, ik vind het vooral dom en onzinnig om regels te negeren laat daar geen misverstand over bestaan, hard rijden vind ik helemaal iets voor domme mensen, vooral die lui die gepakt worden met 40 te hard waar je 80 mag, omdat je met name financieel helemaal niets wint. Dan moeten ze een dag op een kut baan werken voor 100 euro, en dan krijgen ze weer boete van 300 omdat ze 5 minuten eerder thuis willen zijn, hoe stom kan je zijn...quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:41 schreef keste010 het volgende:
[..]
Ik vind persoonlijk door rood rijden veel ernstiger dan zonder gordel of met versleten banden rijden omdat je daarmee een bewuste actie pleegt die de openbare veiligheid in gevaar brengt. Goed, met versleten banden rijden brengt ook de openbare veiligheid in gevaar, maar dat kan nog redelijk onbewust gebeuren. Door rood rijden is gewoon dom.
Of 110 rijden waar je 100 mag gevaarlijk is is ook te betwijfelen. De een kan beter met zulke grenzen om gaan dan de ander, daarom is uit voorzorg de streep redelijk voorzichtig getrokken. Als je een miliseconde na het rode licht over de streep rijdt heb je in die seconden daarvoor dat het licht op oranje stond kennelijk niet goed nagedacht.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:43 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Door rood rijden is ook een miliseconde nadat het licht op rood gaat over de streep rijden.... Of dat nu gevaarlijk is, is te betwijfelen.
Eensquote:Op zaterdag 20 december 2014 17:45 schreef raptorix het volgende:
[..]
Daarom gaf ik ervoor al aan dat er nogal een verschil in gradaties is in door rood rijden, ik ben zelf een aardige purist als het om verkeersveiligheid gaat, ik vind het vooral dom en onzinnig om regels te negeren laat daar geen misverstand over bestaan, hard rijden vind ik helemaal iets voor domme mensen, vooral die lui die gepakt worden met 40 te hard waar je 80 mag, omdat je met name financieel helemaal niets wint. Dan moeten ze een dag op een kut baan werken voor 100 euro, en dan krijgen ze weer boete van 300 omdat ze 5 minuten eerder thuis willen zijn, hoe stom kan je zijn...
Over verkeers skills moeten we het maar niet hebben, de meeste bestuurders overschatten hun stuurmanskunsten nogal, ik heb hier op FOK al 30 keer een discussie gehad over hard rijden wanneer het rustig is, de meeste hebben werkelijk geen idee wat de remweg is met 180 KM per uur, laat staan boven de 200.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:45 schreef keste010 het volgende:
[..]
Of 110 rijden waar je 100 mag gevaarlijk is is ook te betwijfelen. De een kan beter met zulke grenzen om gaan dan de ander, daarom is uit voorzorg de streep redelijk voorzichtig getrokken. Als je een miliseconde na het rode licht over de streep rijdt heb je in die seconden daarvoor dat het licht op oranje stond kennelijk niet goed nagedacht.
Nee, jij hebt het argument niet begrepen, anders kwam je niet telkens terug op de relatie inkomsten - overtredingen. Die relatie is namelijk irrelevant voor het argument.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:44 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je snapt je eigen argument niet, waarom zou je inkomstenafhankelijke straffen willen als er geen verband is tussen inkomsten en overtreden?
Heel af en toe gebeurt het wel, om voorbeeld te geven (ik rij zelf niet) reed mijn vader gister nipt door rood, maar bij mij uit de straat is het enorm druk, er komt van alle kanten verkeer, fietsers, voetgangers en auto's tegelijk, dan moet je soms op zoveel dingen tegelijk letten, dat je het oranje net mist.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:47 schreef keste010 het volgende:
[..]
EensMaar helaas zijn de intenties van de bestuurder bij het door rood rijden niet te testen. En dan nog, ik vind dat je het gewoon niet moet doen. Wat inderdaad niet wegneemt dat de boete wel wat lager mag.
Ja klopt. Vandaar dat ik blij ben dat de limieten wat dat betreft redelijk voorzichtig getrokken zijn.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:47 schreef raptorix het volgende:
[..]
Over verkeers skills moeten we het maar niet hebben, de meeste bestuurders overschatten hun stuurmanskunsten nogal, ik heb hier op FOK al 30 keer een discussie gehad over hard rijden wanneer het rustig is, de meeste hebben werkelijk geen idee wat de remweg is met 180 KM per uur, laat staan boven de 200.
Er zijn verkeersregels zodat we deze niet zelf hoeven te interpreteren. Anders heeft iedereen altijd een goede reden waarom het voor hem/haar niet opging en met een geldige reden door rood/te hard reed.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:47 schreef keste010 het volgende:
[..]
EensMaar helaas zijn de intenties van de bestuurder bij het door rood rijden niet te testen. En dan nog, ik vind dat je het gewoon niet moet doen. Wat inderdaad niet wegneemt dat de boete wel wat lager mag.
Oranje net mist... Het kan. Maar dan ga je er van uit dat oranje er is om zoveel mogelijk gas te geven om hem nog te halen denk ik. Dat is niet goed.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:49 schreef raptorix het volgende:
[..]
Heel af en toe gebeurt het wel, om voorbeeld te geven (ik rij zelf niet) reed mijn vader gister nipt door rood, maar bij mij uit de straat is het enorm druk, er komt van alle kanten verkeer, fietsers, voetgangers en auto's tegelijk, dan moet je soms op zoveel dingen tegelijk letten, dat je het oranje net mist.
Nogmaals, waarom zou je dan inkomensafhankelijk willen straffenquote:Op zaterdag 20 december 2014 17:48 schreef keste010 het volgende:
[..]
Nee, jij hebt het argument niet begrepen, anders kwam je niet telkens terug op de relatie inkomsten - overtredingen. Die relatie is namelijk irrelevant voor het argument.
Ja extreme repressie, vaders, moeders, waardevolle werknemers in het gevang gooien. Doe is normaal man.quote:Op zaterdag 20 december 2014 17:56 schreef BabeWatcher het volgende:
Veel meer zaken, niet alleen verkeer, maar ook bijvoorbeeld afsteken van vuurwerk, zouden onder het strafrecht moeten vallen. Als je achter een auto rijdt, die precies de toegestane snelheid rijdt, jij vindt dat niet snel genoeg en haalt in over de doorgetrokken streep, de kans is nihil dat je gepakt wordt, maar als je gepakt wordt en je slaapt het eerste halfjaar niet thuis bedenk je je wel tien keer
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |