Geen idee. Uiteindelijk is het ook een vraagstuk van draagvlak; het is wrang om een forse bijdrage van modaal tot dubbel-modaal te verlangen terwijl tegelijkertijd de schijn wordt gewekt dat bepaalde uitzonderlijk vermogenden door allerlei trucs belastingheffing weten te ontlopen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:53 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Vanwaar dan dat geroep over extra belastingen
Meestal gaat het om terugdraaien van eerdere belastingverlagingen voor de vermogenden (bekendste voorbeeld is de VS).quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 11:53 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Vanwaar dan dat geroep over extra belastingen
Ik zie het probleem niet zolang je maar aan de goede kant staat.quote:Op vrijdag 19 december 2014 09:09 schreef Bondsrepubliek het volgende:
De inkomensongelijkheid in de meeste OESO landen is de afgelopen 30 jaar toegenomen. In dat neoliberale tijdperk waarin het denivelleren heeft plaatsgevonden heeft dat de economische groei significant geschaad. Blijkbaar komt dat doordat de toegenomen ongelijkheid de sociale mobiliteit verlaagt.
Citaat uit het onderzoek van OESO:
Rising inequality by 3 Gini points, that is the
average increase recorded in the OECD over the
past two decades, would drag down economic
growth by 0.35 percentage point per year for 25
years: a cumulated loss in GDP at the end of the
period of 8.5 per cent.
Hieronder de link naar het OESO onderzoek dat deze maand is verschenen.
http://www.oecd.org/els/soc/Focus-Inequality-and-Growth-2014.pdf
Ook in Nederland heeft de toegenomen ongelijkheid de groei geschaad met ongeveer 5 procent punten. Hopelijk pakt de politiek dit onderzoek op alhoewel ik niet verwacht dat alle politieke partijen in Nederland dat zullen doen. Neoliberale partijen als D66 en VVD zullen dit onderzoek vast negeren en dogmatisch vasthouden aan de retoriek dat nivelleren de ambitie remt met als gevolg lagere groei. Ook al blijkt uit onderzoek dus dat dit niet zo stellig gezegd kan worden.
Natuurlijk wel, we hadden veel rijker kunnen zijn, als individu maar ook als land.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 13:07 schreef Klopkoek het volgende:
Als je aan de goede kant staat is er idd geen probleem dat de Nederlandse economie nog steeds niet op het niveau van 2007 zit.
Als je aan de goede kant zit ben je als individu 50% rijker geworden sindsdien.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 13:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, we hadden veel rijker kunnen zijn, als individu maar ook als land.
quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 16:13 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Als je aan de goede kant zit ben je als individu 50% rijker geworden sindsdien.
Er zijn leugens, verdomde leugens en er is statistiekquote:Op vrijdag 14 augustus 2015 16:13 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Als je aan de goede kant zit ben je als individu 50% rijker geworden sindsdien.
De meeste groepen zijn gelukkig niet statisch.quote:Op vrijdag 14 augustus 2015 13:07 schreef Klopkoek het volgende:
Als je aan de goede kant staat is er idd geen probleem dat de Nederlandse economie nog steeds niet op het niveau van 2007 zit.
Dit is een aantoonbare leugen verpakt in wensdenken. Er zijn geen 'eeuwige winnaars'.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 00:18 schreef GSbrder het volgende:
[..]
De meeste groepen zijn gelukkig niet statisch.
Je hebt 1-10% eeuwige winnaars en 1-10% eeuwige verliezers.
De rest heeft "aan de goede kant staan" zelf in de hand.
Maar wel eeuwige uitvretersquote:Op zaterdag 15 augustus 2015 11:22 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit is een aantoonbare leugen verpakt in wensdenken. Er zijn geen 'eeuwige winnaars'.
Ook nietquote:Op zaterdag 15 augustus 2015 11:31 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Maar wel eeuwige uitvreters
quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 11:31 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Maar wel eeuwige uitvreters
Er in wel rijken die ook in crisis hun rijkdom zien toenemen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 11:22 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit is een aantoonbare leugen verpakt in wensdenken. Er zijn geen 'eeuwige winnaars'.
slimmeriken.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 12:02 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Er in wel rijken die ook in crisis hun rijkdom zien toenemen.
Hoe noem jij zulke slimmeriken?
Je gelooft niet dat er mensen zijn die hun hele leven parasiteren?quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 12:46 schreef Klopkoek het volgende:
Zucht... het gaat om het woordje 'eeuwig' en het mantra 'zelf in de hand hebben'.
Als er geen eeuwige "winnaars" zijn, dan hoeven we ook niet jaloers te zijn op de De Rothschild's, de Fentener van Vlissingens, de Agnelli's, de Oranjes en de Rockefellers. De balans zal zich vanzelf herstellen, want er zijn geen mensen met een onhaalbare voorsprong om aan de top te komen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 12:46 schreef Klopkoek het volgende:
Zucht... het gaat om het woordje 'eeuwig' en het mantra 'zelf in de hand hebben'.
Ja. Die noemen we bankiers en CEO's van hedgefunds.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 14:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je gelooft niet dat er mensen zijn die hun hele leven parasiteren?
Ik geloof niet dat dit een vaststaande groep is, nee. 'Parasiteren' is ook maar relatief.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 14:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je gelooft niet dat er mensen zijn die hun hele leven parasiteren?
80-98% van het Nederlandse volk zit inderdaad niet in een vaststaande groep.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 17:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat dit een vaststaande groep is, nee. 'Parasiteren' is ook maar relatief.
quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 16:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ja. Die noemen we bankiers en CEO's van hedgefunds.
Beiden absoluut niet waar. Onder andere omdat de spelregels weleens veranderen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 18:05 schreef GSbrder het volgende:
[..]
80-98% van het Nederlandse volk zit inderdaad niet in een vaststaande groep.
De families met uitsluitend bijstanders enerzijds en leden van de Quote 500 anderzijds zijn uitzonderingen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |