abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_147757925
Leuk McLaura!

NTS, lekker tactisch, pfff. Stom om je zo voor het blok gezet te voelen.

LuDann :*.

Cleany, balen dat er nog geen actie wordt ondernomen!

Shop 2 meiden!! *O* *O*
Venus in pocketformaat
© loveli
  vrijdag 19 december 2014 @ 22:53:19 #252
348178 NotTheSame
& Never Be The Same Again
pi_147761219
Nouja, dat die beslissing vrij snel genomen moet worden, snap ik. Ik ben toch al 36.1 en een ks kan vanaf 39 weken gepland worden.
Maar gewoon de manier waarop het allemaal gebracht en gedaan werd, zo vreselijk bot, het leek wel een ingestudeerde monoloog.
Net tijdens de voorbereidingen voor Draaks feestje toch even een traan weggepinkt. Ach, kaas en worst is al hartig dus wat traanvocht zal niet geproeft worden :Y).
Na een goed gesprek met manlief hebben we besloten dat hij dinsdag mee gaat. Hij laat de beslissing aan mij over, maar zal wel eerder aan de rem trekken als het weer zo'n monoloog word. Want prima dat ik medisch ben, maar dat wil niet zeggen dat het niet meer mensenlijk hoeft te zijn.
Zometeen maar eens een poging tot slapen gaan ondernemen, ware het niet dat ik het bed nog op moet dekken :').
  vrijdag 19 december 2014 @ 23:29:17 #253
409579 LuDann
All the way
pi_147762855
Bedankt voor de lieve woordjes iedereen :) Het gaat alweer een stuk beter, maar ik zat er even helemaal doorheen. Een flinke jankbui heeft me goedgedaan. Het is gewoon... ik heb een behoorlijke afkeer aan witte jassen ontwikkeld na jarenlang geprik en gepor. Ik had het van te voren al een beetje ingeschat, maar weer een heel medisch team om me heen maakt toch een hevigere impact op me dan ik had gedacht (zullen de hormonen ook wel zijn). En het gaat zo snel allemaal... Wel iets wat ik ga aankaarten denk ik, al weet ik nog niet zo goed bij wie.

De focus ligt zó erg op het lichamelijke, wat er allemaal op het programma moet en niet moet, maar niet op wat de emotionele impact is. Kan dan ook wel een beetje indenken hoe rot jouw ervaring was, NTS. Sterkte!

@ Twist en Cholula; ik voel me niet aangesproken hoor, geen zorgen. Ik snap dat een jaar op FB zeuren wat anders is dan een jankpost op een forum en ben het met je eens Cholula even eruit knallen dat het even klote gaat moet kunnen (en kan erg fijn voelen) maar het is belangrijk om niet in een negatieve spiraal te belanden.

Ik zet alles voor nu even zo ver van me af als kan, eerst maar eens nadenken over het vertellen aan de ouders met Kerst. We hebben al iets leuks verzonnen om ze hopelijk compleet te overrompelen met babynieuws. O+
  vrijdag 19 december 2014 @ 23:47:13 #254
409579 LuDann
All the way
pi_147763588
Shop, wat leuk, twee meiden. *O* *O*

Nikoos, 21 weken! Daar moeten glitters bij!



Wat een leuk joch hebben jullie daar McLaura! Die wordt vast een hele goede grote broer. :Y
pi_147766797
Onze buikbaby had een uur geleden voor het eerst de hik! Nja, ik kon het voor het eerst voelen. En nu lig ik al een uur wakker om te voelen of het nog eens gaat gebeuren... Ik heb vrouwlief natuurlijk wakker gemaakt en we liggen echt al een uur naast elkaar wakker in bed...

LuDann, ik kan me ontzettend voorstellen dat het zo op je over kwam. Het lijkt me zeker belangrijk om uit te spreken, want als je zo nog een paar weken door moet, is dat niet tof.

MevrouwCleany, hoe gaat het nu??
  zaterdag 20 december 2014 @ 07:57:37 #256
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_147766995
Shop wat leuk 2 meiden!

Haha leuk is dat he mevrouwcactus. De laatste weken heeft mijn buikbaby elke dag wel een keer de hik dus waarschijnlijk gaan jullie het nog wel een keer voelen ;)

Nts wat vervelend zo een gesprek. Hoop dat dinsdag beter gaat en jullie een goede beslissing kunnen maken :*

Ook voor ludann een :*
  zaterdag 20 december 2014 @ 07:58:52 #257
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_147767003
En cleany hoop dat het vandaag beter gaat met mevrouwcleany en jullie eindelijk babycleany kunnen vasthouden en bewonderen
  zaterdag 20 december 2014 @ 08:23:50 #258
327807 Mariposas
יה&#14
pi_147767112
Ik hoop voor jou ook dat babysnoenk zich snel aandient, snoenk!

Shop, leuk 2 meiden! *O*

NTS, wat een lompe gyn, zeg! Wat goed dat je man dinsdag mee gaat, ik hoop dat die afspraak een stuk beter gaat. Succes met het maken van je keuze (ks/natuurlijk).

Bandenpijn heb ik nog niet echt gehad. Wel heb ik als ik een hele volle blaas leeg, soms een minuut of 2 baarmoederkramp daarna. Alsof ie zo naar beneden is gedonderd.

Gisteren had ik een (kerst)feest met werk. Bij binnenkomst het welkomsdrankje subtiel weggegeven aan personeel, de rest van de avond heb ik appelsap met water gemengd uit een wijnglas gedronken (deed personeel heel discreet) en 7up. Rode druivensap hadden ze helaas niet, ben benieuwd of iemand iets heeft gemerkt. Het enige verdachte is dat ik normaal altijd rode wijn drink ipv wit. Ik mis alcohol echt geen seconde, heb ook de avond helemaal niet anders beleefd.
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_147767459
Bijleespost, wat gaat het snel hier!

Mariposas *O* wat fijn zo'n goede echo he?

Spring, dat klinkt vreselijk pijnlijk. Sterkte ermee :*

Faptist, wat rot van je kat :( Hier ook kattentroubles momenteel en dat kan me zo hoog zitten. Sterkte :*

Cleany nog steeds in afwachting dus? Hopelijk begint het snel!

LuDann, aan de ene kant is het natuurlijk goed dat ze alles in de gaten houden, maar ik kan me voorstellen dat het voor jou een stuk minder relaxed voelt.

Nikooos, jullie hond is O+ En het schiet mooi op met 21 weken :Y

Shop, 2 meiden *O* Wat gaaf!

Snoenk, sterkte met afwachten :)

Krisvc, bandenpijn kan zeker wel met 11 weken :Y

NTS, wat ontzettend rot van hoe dat in het ziekenhuis ging :( Ik zou denk ik een gesprek vragen en je gevoelens uiten. Het is uiteindelijk de bedoeling dat jij je veilig en goed voelt bij de keuzes die jij of zij maken. Op deze manier lukt dat toch niet?

Toffe foto McLaura *O*

Hier gaat het goed, alleen grieperig. Morgen willen we het onze meisjes vertellen, ben zo benieuwd hoe ze reageren O+
Quote papa: Sara gaat een paar keer in de week naar het kinderdagverblijf en daar leert ze voor blije peuter...
Sara
Merel
Ukje
  zaterdag 20 december 2014 @ 09:33:08 #260
327807 Mariposas
יה&#14
pi_147767604
Hebben je meiden het wel eens over nog een zusje of broertje gehad, fuente? Hoe denk je dat ze zullen reageren? Wel ons laten weten hoor, ben benieuwd! :D
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_147767632
Wat een leuk t-shirt Laura!

NTS ik zou dit gevoel bespreekbaar maken bij de gyn of ander personeel werkzaam op die afdeling. Het wil nog weleens gebeuren dat artsen de impact van hun woorden niet goed inschatten. :*
Veel plezier vandaag met draak haar verjaardag!

LuDann in het ziekenhuis zullen ze vast wel weten bij wie je met je gevoelens terecht kan? Gewoon aangeven, ook al ben je medisch het is nog steeds jouw zwangerschap.
Met kerst vertellen dat je zwanger bent is echt heel leuk!

Hikkende cactusbaby O+

Hou je het nog goed vol Snoenk of ben je de dagen/uren aan het wegkijken?

Goede oplossing van de appelsap Mariposas. Letten ze daar bij jullie zo duidelijk op?

Hebben jullie nog iets speciaals in gedachten om de meiden te vertellen dat ze een broertje of zusje krijgen Fuente? Beterschap!

Ik ben vandaag al 28 weken zwanger! En afgezien van wat rugpijn net voor ik naar bed ga, bijna geen klachten. Ik hoop echt dat dat zo blijft want dan kan ik gewoon door blijven werken tot de 36 weken.
pi_147767690
Mariposas, het is een grote wens van ze (jongste nog meer dan de oudste). Maar wij hebben altijd gezegd dat dat echt niet meer gaat gebeuren ;)

Cholula, de jongste was boos dat ze geen surprise kreeg met kerst, dus we hebben haar een surprise belooft. Een kindersurprise :') hehehe. Vriendje wil eigenlijk een kindersurprise ei openen en daar wat anders in doen (briefje met tekst oid) en het dan weer dichtmaken. Even kijken of dat lukt :D
Quote papa: Sara gaat een paar keer in de week naar het kinderdagverblijf en daar leert ze voor blije peuter...
Sara
Merel
Ukje
  zaterdag 20 december 2014 @ 09:49:53 #263
327807 Mariposas
יה&#14
pi_147767768
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 09:36 schreef Cholula het volgende:

Goede oplossing van de appelsap Mariposas. Letten ze daar bij jullie zo duidelijk op?
Mwah, dat valt denk ik wel mee, maar ik weet wel dat ik onder de radar sta. Ook vanwege pas getrouwd enzo. Ik moet eerlijk zeggen dat als ik een collega niet zou zien drinken die normaal wel altijd drinkt, ik wel zou denken: oeh, zou het? Al zou ik dat niet hardop zeggen.

quote:
Ik ben vandaag al 28 weken zwanger! En afgezien van wat rugpijn net voor ik naar bed ga, bijna geen klachten. Ik hoop echt dat dat zo blijft want dan kan ik gewoon door blijven werken tot de 36 weken.
Wat heerlijk, lekker van genieten! En dan straks 2 weken langer verlof na bevalling!
No hay mal que dure cien años ni cuerpo que lo aguante
pi_147768098
Shop 2 meiden, wat leuk! *O*

Cleany, wat jammer dat het nog niet opschiet. Het is zo'n stom cliché maar het kan nu écht niet lang meer duren! :*

snoenk lijkt me ook heel gek dat die UD gewoon voorbij gaat zonder baby -O- kan me indenken dat je daar toch naartoe leeft

NTS wat stom dat het zo klinisch gaat :( wat je zegt, prima dat die beslissing gemaakt moet worden, maar de manier waarop kan inderdaad wel anders zeg! :*

Verder ben ik het even kwijt geloof ik...
Ohja, iedereen alvast veel plezier met vertellen aan ouders en/of kinderen! O+ Vond dat zelf echt een leuk moment!

Gisterenavond lekker met m'n buik lopen pronken O+ Normaal gesproken draag ik niet zulke hele strakke bovenkleding, dus soms valt het niet eens zo erg op. Maar gisteren een bedrijfsfeest van m'n vriend, dus had een bloesje aan wat vrij strak zat. En dan zie je echt iedereen de hele tijd naar je buik staren, heerlijk! O+

Nu lekker klussen aan de babykamer! :W
pi_147768387
Ik had gisteren mijn eerste groepscontrole bij de vk. Ik doe mee aan Centering Pregnancy, waarbij je behalve de gebruikelijke controles (hartje luisteren, bloeddruk, wegen) ook in groepsverband praat over zwangerschap en alles eromheen. Was heel leuk! Gezellige, gemeleerde groep. Ik zie wel een paar potentiële vriendschappen - fijn, want ondanks dat ik hier al drie jaar woon ken ik bijna niemand in de wijk.
pi_147770670
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 december 2014 20:52 schreef NotTheSame het volgende:
Niet bijgelezen, want drukdrukdruk en hoop aan m'n hoofd.
Of ik even uiterlijk binnen 4 dagen wil beslissen of ik weer een ks wil of een natuurlijke bevalling.
Damn, zo'n koude en kille afspraak heb ik nog nooit gehad in het zkh. Er werd een vragenlijst afgeraffelt die ik ook bij de intake van de vk moest invullen, de gyn beweerde namelijk dat ze geen gegevens had gekregen van de vk, terwijl aan de balie verteld werd dat mijn dossier binnen was. 2 minuten echo gehad en kreeg ik een handdoek naar me toe gegooid of ik mezelf even wilde schoonmaken zodat zij alles in kon voeren.
Er werd niet gevraagd hoe ik me voel, waar mijn twijfels zitten etc. 2 standaard boekjes meegekregen en dinsdag moet ik maar laten weten wat ik wil.
Het ging zo snel en ik was zo flabbergasted dat ik geen kans zag om m'n mond open te doen hierover. Maar ik denk dat we dat dinsdag maar even gaan doen, want dit werkt niet voor mij.
Wat ben jij fijn behandeld zeg! Ik zou ook zo verbaasd zijn op het moment zelf dat ik er gewoon niets uit zou krijgen. Pas achteraf als de deur je kont heeft aangetikt bij het naar buiten gaan gaan je radars denken....

Ik hoop dat je wel een beetje uit de beslissing komt.
Schudden voor gebruik
pi_147771002
Bijgelezen tot de laatste 2 pagina's, die moeten even wachten tot na het werk (hoop dat ik me eindelijk weer goed kan focussen daar en het gewoon een leuke dag wordt)

Even kort:

:* LuDann, wat balen dat je niet onbezorgd van je zwangerschap kan genieten! Hopelijk kan dat over een tijdje wel, als een aantal onderzoeken achter de rug zijn ;)

Ahh dat hondje van Nikoos!! O+

2 meiden voor Shopaholic *O*
hoop dat ze allebei voldoende vruchtwater hebben!

Tijdens het scrollen om te zien of baby Cleany er al is (nog niet dus, veel succes!) zag ik nog een leuke foto van McLaura :)

Gtt test ging goed gisteren :). Doordat mensen hier het wel eens over de smaak van het drankje hadden, was ik nieuwsgierig wat voor drankje het dan zou zijn! Gewoon water met een hele hoop suiker dus :P. Eerste glaasje ging snel, 2e wat trager omdat m'n maag wat ging protesteren, maar kreeg het goed weg. M'n moeder was mee voor de afleiding, dus 2 uur zitten kletsen :P. S middags nog wezen shoppen, 's avonds nog een film kijken (deel 2 van the Hobbit, vriendin vroeg of ik meega naar deel 3, moet ik wel nog even deel 1 en 2 zien dus!). Ben alleen na 10 min film al in slaap gevallen :'). Na even slapen nog een deel gekeken.

En nu kijk ik even vreemd op: m'n kat is zojuist op het dekentje op m'n schoot gaan liggen! Dat doet ie echt nooit :o O+ . En nu moet ik opstaan om naar m'n werk te gaan ;(
pi_147771954
Wat hebben jullie gedaan qua verzekeringen?

Als ik zo de vergoedingen bekijk, dan is het enige wat nog 100% vergoed wordt vanuit de basisverzekering de medische bevalling en de thuisbevalling.
Ben ik de enige die dat een beetje dubieus vind? Ik begrijp ineens waarom steeds meer vrouwen een ruggeprik willen.

De aanvullende verzekeringen ( althans bij VGZ ) slaan ook nergens op. Je betaald 50,- extra per maand voor een lullig kraampakket van 21,95 , 15 uur 'luxe kraamzorg' en 100% vergoeding bij gecontracteerde ziekenhuizen.

Wat hebben jullie meegewogen in je beslissing omtrend verzekeringen?
pi_147772018
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 10:43 schreef lunapuella het volgende:
Ik had gisteren mijn eerste groepscontrole bij de vk. Ik doe mee aan Centering Pregnancy, waarbij je behalve de gebruikelijke controles (hartje luisteren, bloeddruk, wegen) ook in groepsverband praat over zwangerschap en alles eromheen. Was heel leuk! Gezellige, gemeleerde groep. Ik zie wel een paar potentiële vriendschappen - fijn, want ondanks dat ik hier al drie jaar woon ken ik bijna niemand in de wijk.
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 10:43 schreef lunapuella het volgende:
Ik had gisteren mijn eerste groepscontrole bij de vk. Ik doe mee aan Centering Pregnancy, waarbij je behalve de gebruikelijke controles (hartje luisteren, bloeddruk, wegen) ook in groepsverband praat over zwangerschap en alles eromheen. Was heel leuk! Gezellige, gemeleerde groep. Ik zie wel een paar potentiële vriendschappen - fijn, want ondanks dat ik hier al drie jaar woon ken ik bijna niemand in de wijk.
Dat doet mijn VK ook.

Aan de ene kant lijkt het me onwijs truttig, maar het is mijn eerste en ik in mijn vriendenkring zitten veel bewust kinderlozen.
Was het niet te 'libelle-week' achtig? want dan wil ik dit denk ik wel gaan doen.
pi_147772182
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 13:11 schreef Lushes het volgende:
Wat hebben jullie gedaan qua verzekeringen?

Als ik zo de vergoedingen bekijk, dan is het enige wat nog 100% vergoed wordt vanuit de basisverzekering de medische bevalling en de thuisbevalling.
Ben ik de enige die dat een beetje dubieus vind? Ik begrijp ineens waarom steeds meer vrouwen een ruggeprik willen.

De aanvullende verzekeringen ( althans bij VGZ ) slaan ook nergens op. Je betaald 50,- extra per maand voor een lullig kraampakket van 21,95 , 15 uur 'luxe kraamzorg' en 100% vergoeding bij gecontracteerde ziekenhuizen.

Wat hebben jullie meegewogen in je beslissing omtrend verzekeringen?
Dat is al jaren zo dat er een eigen bijdrage op de poliklinische bevalling zit :Y (ik vind het overigens ook dubieus maar soit, mijn mening doet er niet toe ;) ) Ik postte op pagina 8 een lijstje van dingen waar je rekening mee zou kunnen houden bij het uitkiezen van een zorgverzekering.

In mijn herinnering is Delta Lloyd een van de voordeligsten omdat die al vanaf het laagste aanvullende pakket (12,51 p/m) alle hieronder genoemde zaken vergoeden. Dus eigen bijdrage kraamzorg (bijna 200 e.), eigen bijdrage poliklinische bevalling (200 tot 360 e.) en combinatietest (156 e.) worden vergoed.

Anderen zijn ook tevreden over de gezinsmodules van FBTO.

quote:
0s.gif Op donderdag 18 december 2014 15:58 schreef mignonne het volgende:

[..]

Punten om mee te nemen in je overweging bij de vergelijking:

- poliklinische bevalling vergoeding
- geboortecentrum aanvullende vergoeding? (voor poliklinisch geldt vast tarief, geboortecentrum kan soms iets meer rekenen, dus als je geboortecentrum zou overwegen, wellicht goed om daar ook naar te kijken.)
- geboorteTENS? (vorm van pijnstilling)
- kraamzorg eigen bijdrage vergoeding
- zwangerschapscursus vergoeding (wat valt daar allemaal onder? soms kom je ook in aanmerking voor een cursus kinder-ehbo bijvoorbeeld)
- vergoeding "luxe" kraamzorg (lees: extra uren zonder indicatie)
- lactatiekundige zorg indien je borstvoeding wil geven
- fysiotherapie vergoeding (eigen keuze van zorgaanbieder?)
- combinatietest vergoeding
- kraampakket zit niet overal meer in de basisverzekering, wel aanvullend?

En ik vergeet vast nog 1001 dingen ;)
:)
pi_147772358
Oh wat fijn Mignonne, handige post.

Ik kan alleen niet van verzekeraar veranderen ( collectief en dus wel per saldo goedkoper )
Alleen nu voor alles omtrent bevallen dus niet. VGZ vergoed de combinatietest niet.
Wat ook heel fraai uit de basisverzekering is gesloopt voor vrouwen boven de 36 per 1 januari.

Ik heb vannacht tot 3 uur mijn polis zitten uitpluizen en alle voors en tegens afgewogen, maar griezelig genoeg is de beste keuze dat ik ipv in het geboortehuis ( plan A ) me met een verzoek om ruggeprik naar het Diac laat sturen.
Ik vind het maar wonderlijk.
Kraamzorg is wel goed geregeld en al die luxe nonsens hoef ik niet.

Hopelijk floept ie er per ongeluk zo uit tijdens het koken ofzo. Dan kan ik die peperdure kinderwagen zonder gewetenswroeging aanschaffen.
pi_147772411
Maar met een ruggenprik word je toch niet medisch?

Edit: wel dus. Dat is inderdaad wel apart!
pi_147772426
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 13:28 schreef Cholula het volgende:
Maar met een ruggenprik word je toch niet medisch?
Jawel :)
:)
pi_147772441
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 13:28 schreef Cholula het volgende:
Maar met een ruggenprik word je toch niet medisch?
Volgens mij wel. Want dat kan thuis niet.
Make my day!
pi_147772505
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 13:13 schreef Lushes het volgende:

[..]


[..]

Dat doet mijn VK ook.

Aan de ene kant lijkt het me onwijs truttig, maar het is mijn eerste en ik in mijn vriendenkring zitten veel bewust kinderlozen.
Was het niet te 'libelle-week' achtig? want dan wil ik dit denk ik wel gaan doen.
Nee, ik vond het helemaal niet truttig. Ik heb ook een allergie voor de Libelle-week. ;)

Bij mijn vk kun je ook weer terug naar individuele controles als het niet bevalt, dus je zou eerst een of twee bijeenkomsten kunnen proberen.
pi_147772696
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 december 2014 13:32 schreef lunapuella het volgende:

[..]

Nee, ik vond het helemaal niet truttig. Ik heb ook een allergie voor de Libelle-week. ;)

Bij mijn vk kun je ook weer terug naar individuele controles als het niet bevalt, dus je zou eerst een of twee bijeenkomsten kunnen proberen.
Fijn, dan ga ik me opgeven.
Ik heb onder invloed van hormonen inmiddels toch al een hele reeks dingen gedaan die ik 10 jaar geleden heb gezwóren nooit te doen.
pi_147774154
Lushes, ik laat mijn verzekering gewoon bij de basis. Ik heb sowieso een medische indicatie dus de ziekenhuisbevalling wordt vergoed. Het is mijn derde kindje, ik ben uitgerekend in de zomervakantie en vriend is dan 6 weken vrij (is leraar). We nemen dus een minimum aan kraamzorg.
Quote papa: Sara gaat een paar keer in de week naar het kinderdagverblijf en daar leert ze voor blije peuter...
Sara
Merel
Ukje
pi_147774523
Ja, die kraamzorg he..wat moet ik me daar nou helemaal bij voorstellen?
Doen ze iets bijzonders waarom je dat nodig zou hebben?

Mijn ouders zijn namelijk gewoon direct paraat na de bevalling en ik denk dat zij na 3 kinderen en 3 kleinkinderen wel een beetje weten hoe zo'n baby werkt.
Ben ik naief als ik denk daar wel voldoende aan te hebben?
  zaterdag 20 december 2014 @ 14:49:47 #279
129664 mousemicky
zeg maar MM...
pi_147774542
Ik ben net (lees: een uur geleden) overgestapt naar Delta Lloyd, omdat zij als enige die ik heb kunnen vinden ook poliklinisch bevallen vergoeden binnen de laagste aanvullende verzekering. Daarnaast ook eigen bijdrage kraamzorg (hoop dat ik er deze keer gebruik van mag maken) en combinatietest, voor mij ook belangrijk.

Even googlen op een collectiviteitscode leverde trouwens ook ¤12 korting op.
  zaterdag 20 december 2014 @ 14:52:44 #280
129664 mousemicky
zeg maar MM...
pi_147774617
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 14:49 schreef Lushes het volgende:
Ja, die kraamzorg he..wat moet ik me daar nou helemaal bij voorstellen?
Doen ze iets bijzonders waarom je dat nodig zou hebben?

Mijn ouders zijn namelijk gewoon direct paraat na de bevalling en ik denk dat zij na 3 kinderen en 3 kleinkinderen wel een beetje weten hoe zo'n baby werkt.
Ben ik naief als ik denk daar wel voldoende aan te hebben?
Nou, mijn moeder heeft ook 2 kinderen gekregen, en mijn schoonmoeder 3, maar er is nogal wat veranderd in de afgelopen 30+ jaren aan kennis en inzichten... Ze waren iig niet zo zeker van hun zaak met kleinkind nr 1...
pi_147774716
Qua verzekering hier gekozen voor een aanvullend pakket dat zowel de kraamzorg als poliklinische bevalling volledig vergoed (Zilveren Kruis met collectiviteit).
Er is trouwens ook een apart topic over zwanger zijn en zorgverzekeringen hè? ;)

Ik heb heel simpel geredeneerd: een kind kost sowieso al meer dan genoeg, daar moet je je vooraf van bewust zijn vind ik. En dan kies ik liever voor 1 jaar wat meer premie betalen en dan nergens naar hoeven kijken qua zorg dan dat ik me op het 'moment supreme' druk moet gaan maken dat ik om medische redenen naar het ziekenhuis gestuurd moet worden omdat het me anders geld kost.

Qua kraamzorg en opa's/oma's is denk ik heel persoonlijk, maar ik krijg zelf jeuk van het argument dat opa's/oma's zelf ook kinderen groot hebben gebracht en dus wel weten wat ze doen. In mijn geval is dat wel 25-40 jaar geleden, dus daar vaar ik liever niet blind op. Vooral omdat ik al een paar keer heb gehoord dat ze 'tegenwoordig' wel overal heel moeilijk over doen :')

Wat als jij pertinent niet wil dat bepaalde dingen gebeuren en de opa's/oma's daar anders over denken? Sommigen gaan daar ongetwijfeld goed mee om, maar er zijn er ook genoeg die dan de "jij-wilde-onze-hulp-toch" kaart spelen. Persoonlijk moet ik daar niet aan denken als ik m'n kraamtijd voor probeer te stellen.

quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 14:49 schreef Lushes het volgende:
Ja, die kraamzorg he..wat moet ik me daar nou helemaal bij voorstellen?
Doen ze iets bijzonders waarom je dat nodig zou hebben?
Wat denk ik vooral belangrijk is, is dat de kraamzorg er is om jou dingen te leren zodat je na een week vertrouwen hebt in je eigen kunnen. Familie is denk ik vooral ook bezig om jou dingen uit handen te nemen, maar veel minder met kennisoverdracht (wat op zich ook niet zo gek is, aangezien dat niet hun werk is).
pi_147774876
Wat de kraamzorg doet is meer dan je leren hoe je voor je baby moet zorgen. Het is vooral jou faciliteren in het je kunnen concentreren op je baby en je herstel en je niet druk hoeven maken om andere zaken.

Ze houden daarnaast de medische gezondheid van jou en je baby in de gaten (hechtingen checken, kleur baby, etc) en jouw emotionele toestand. Ik had nooit verwacht hoe hefrig de kraamtranen bij mij zouden zijn bijvoorbeeld.

Ook had ik onderschat hoeveel energie een baby en bv geven vreet. Ik was dolblij dat zij zich bezighield met badjes klaarztten en wassen draaien etc. En ze hield in de gaten dat ik wel rust nam, wat echt nodig was. Een goeie kraam is goud waard!
Kwak
pi_147775042
Ik zou er zelf niet voor kiezen om mijn ouders of schoonouders als kraamhulp in te zetten. Om de redenen die hierboven genoemd worden.
Ik weet dat we andere opvattingen hebben over de aanpak van Frits. Mijn schoonmoeder ziet namelijk de meerwaarde niet van een cosleeper of borstvoeding, wij wel.
Ik denk ook dat een kraam niet alleen voor de moeder er is, maar ook voor de vader.
pi_147775057
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 14:49 schreef Lushes het volgende:
Ja, die kraamzorg he..wat moet ik me daar nou helemaal bij voorstellen?
Doen ze iets bijzonders waarom je dat nodig zou hebben?

Mijn ouders zijn namelijk gewoon direct paraat na de bevalling en ik denk dat zij na 3 kinderen en 3 kleinkinderen wel een beetje weten hoe zo'n baby werkt.
Ben ik naief als ik denk daar wel voldoende aan te hebben?
De kraamzorg bekijkt ook je onderkant en voelt dagelijks naar de stand vd baarmoeder, en meer medische dingen, ook signaleert zij eventuele problemen natuurlijk veel eerder dan ouders.

Daarbij vond ik de verwennerij die week eigenlijk ook wel heel lekker en had ik er niet aan moeten denken mn ma 24/7 in huis te hebben... Onderschat ook niet het verlangen naar de gezinscocon...
S. 2014
J. 2016
pi_147775093
Een kraamhulp is meer dan alleen iemand die even wat taken overneemt enzo. Ze helpt ook bij thuisbevalling en poliklinische bevalling. Blijft meteen na geboorte bij je om de eerste dingen te regelen en verder is het ook gewoon een deskundig persoon die er goed op let dat jij en je kind gezond de kraamweek doorkomen. Daarbij moet ik er niet aan denken om meer dan 2 dagen met mijn (schoon)ouders te zitten.
Aardige mensen hoor, maar ook in mijn geval, 30 jaar geleden voor het laatst een baby gehad en naast dat er veel is veranderd, is ze zelf ook niet dagelijks bezig met die dingen. Ik heb dan liever een expert. Laat oma maar gewoon oma zijn. Dat is ook al heftig en vol emoties. (vooral omdat het hier aan 1 kant de eerste is, andere de 2e, maar vorige is nu pas 10 weken)
pi_147775700
Wat zijn we allemaal heerlijk eensgezind *;

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_147775932
Twist, dat doen mijn schoonouders ook. Ik laat dat maar zo, ze genieten enorm van hun kleinkinderen en de meisjes zijn gek op hun.
Quote papa: Sara gaat een paar keer in de week naar het kinderdagverblijf en daar leert ze voor blije peuter...
Sara
Merel
Ukje
pi_147775976
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 14:35 schreef Fuente het volgende:
Lushes, ik laat mijn verzekering gewoon bij de basis. Ik heb sowieso een medische indicatie dus de ziekenhuisbevalling wordt vergoed. Het is mijn derde kindje, ik ben uitgerekend in de zomervakantie en vriend is dan 6 weken vrij (is leraar). We nemen dus een minimum aan kraamzorg.
Boks voor vakantiekindjes en lerarenvaders! ;)
pi_147776105
Ik zou daar ook niet tegenkunnen hoor twist. Als mijn (schoon)ouders mijn kind dingen blijven toestoppen en niet luisteren naar mijn wensen hierin, zou ik geneigd zijn niet meer te komen, of minder iig. Kinderen mogen best een beetje verwend worden door opas en omas, maar het moet niet uit de hand lopen. Kind moet wel gezond opgroeien en weten dat niet alles zomaar mag. Ik wil ook bij opa en oma regels. En ik wil niet dat ze alleen maar naar haar grootouders wil omdat ze daar zo lekker veel krijgt. In mijn ogen een verkeerd soort aandacht.
Maar dit ook met het oog op het feit dat we minstens 1 keer in de week bij schoonouders zijn. Dan is het ineens best vaak als je dan alleen maar snoept en geen regels hebt en allerlei kado's krijgt.
pi_147776166
Wow, dat is dus wel even een ander beeld dan ik had.

Bedankt dames, ik ga daarin dan even andere beslissingen nemen.
Ik ben echt superclose met mijn moeder en die mag echt 24/7 om me heen hangen, maar ik begrijp dat een kraamzorg meer is dan iemand die je laat zien hoe je baby werkt.
pi_147776269
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 15:03 schreef kwakz0r het volgende:
Wat de kraamzorg doet is meer dan je leren hoe je voor je baby moet zorgen. Het is vooral jou faciliteren in het je kunnen concentreren op je baby en je herstel en je niet druk hoeven maken om andere zaken.

Ze houden daarnaast de medische gezondheid van jou en je baby in de gaten (hechtingen checken, kleur baby, etc) en jouw emotionele toestand. Ik had nooit verwacht hoe hefrig de kraamtranen bij mij zouden zijn bijvoorbeeld.

Ook had ik onderschat hoeveel energie een baby en bv geven vreet. Ik was dolblij dat zij zich bezighield met badjes klaarztten en wassen draaien etc. En ze hield in de gaten dat ik wel rust nam, wat echt nodig was. Een goeie kraam is goud waard!
Ik verwacht dat inmiddels wel.
Ik heb in mijn leven denk ik eens per jaar tranen doen vloeien. Sinds ik zwanger ben, hoef ik maar een baby, bevalling of een heel mooi zakdoekje te zien en ik sta tot mijn enkels in het oogvloeistof.

Wat dat betreft is voor mij een zwangerschap al een compleet surreële ervaring.
pi_147776470
quote:
9s.gif Op zaterdag 20 december 2014 16:01 schreef Lushes het volgende:

[..]

Ik verwacht dat inmiddels wel.
Ik heb in mijn leven denk ik eens per jaar tranen doen vloeien. Sinds ik zwanger ben, hoef ik maar een baby, bevalling of een heel mooi zakdoekje te zien en ik sta tot mijn enkels in het oogvloeistof.

Wat dat betreft is voor mij een zwangerschap al een compleet surreële ervaring.
Ik was altijd al een jankebal, maar ik wilde zó graag een kindje... Had niet verwacht dat ik de eerste week zo veel zou huilen en hem terug naar het ziekenhuis wilde brengen af en toe :@

De kraam heeft me daar supergoed in begeleid. Aangehoord, getroost, meer zekerheid gegeven. Het is ook overgegaan hoor!
Kwak
pi_147776569
quote:
9s.gif Op zaterdag 20 december 2014 16:01 schreef Lushes het volgende:

[..]

Ik verwacht dat inmiddels wel.
Ik heb in mijn leven denk ik eens per jaar tranen doen vloeien. Sinds ik zwanger ben, hoef ik maar een baby, bevalling of een heel mooi zakdoekje te zien en ik sta tot mijn enkels in het oogvloeistof.

Wat dat betreft is voor mij een zwangerschap al een compleet surreële ervaring.
Het erge is ook dat het volgens mij nooit meer helemaal over gaat :')
Mijn jongste wordt over anderhalve maand 4 en ik ben nog steeds een weekdier. Er zijn bevallingen bij waarbij ik ook nog volschiet t is me gelukkig nog nooit gebeurd dat ik echt in grienen uit ben gebarsten overigens; en damn you c1000-reclame met je 2 pannetjes }:|
:)
pi_147777830
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 december 2014 16:10 schreef kwakz0r het volgende:

[..]

Ik was altijd al een jankebal, maar ik wilde zó graag een kindje... Had niet verwacht dat ik de eerste week zo veel zou huilen en hem terug naar het ziekenhuis wilde brengen af en toe :@

De kraam heeft me daar supergoed in begeleid. Aangehoord, getroost, meer zekerheid gegeven. Het is ook overgegaan hoor!
Dankjewel voor je dit eerlijke berichtje en wat help je me daarmee! Ik merk nu heel af en toe gedachtes langskomen als: Damn, waar ben ik in godsnaam aan begonnen, wil ik dat wel? Jouw berichtje laat me een beetje minder 'raar' voelen. Iedere keer als ik het denk en me onzeker voel, denk ik meteen dat ik nu al een slechte moeder ben omdat ik dat soort gedachtes heb. Hormonen zijn zulke vreemde dingen. Rationaliseren dat het daar vandaan komt en dat ik écht wel heel graag een kindje wil brengt hier rust. En erover praten tot ik een ons weeg helpt ook. :)
Want het leven is niet meer dan een sprookje
  zaterdag 20 december 2014 @ 17:18:02 #295
423656 Moppert
omgwtfbbqroflwouters
pi_147778153
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 december 2014 15:57 schreef Lushes het volgende:
Wow, dat is dus wel even een ander beeld dan ik had.

Bedankt dames, ik ga daarin dan even andere beslissingen nemen.
Ik ben echt superclose met mijn moeder en die mag echt 24/7 om me heen hangen, maar ik begrijp dat een kraamzorg meer is dan iemand die je laat zien hoe je baby werkt.
Ja, controles van je hechtingen, vloeien, stand van baarmoeder, temperatuur, polsslag. stoelgang.

En ook bij de baby letten ze op wat dingen zoals kleur, voedingen, temperatuur en ontlasting.

En dan is er nog het schoonmaken en bed verschonen etc, je moeder kan dat ook natuurlijk maar mijn ervaring is dat ze dan toch liever staren naar de baby :D
Toen onze mop een mopje was,
Was ze aardig om te zien;
Nu bromt zij alle dagen
En bijt nog bovendien.
pi_147778209
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 15:48 schreef Fuente het volgende:
Twist, dat doen mijn schoonouders ook. Ik laat dat maar zo, ze genieten enorm van hun kleinkinderen en de meisjes zijn gek op hun.
Nou ja, tot op zekere hoogte is het ook wel een gevalletje "pick your battles", maar ik kan het er niet zo eenvoudig bij laten zitten denk ik.

Mijn neefje is ook gek op z'n opa en oma. Natuurlijk omdat ze hartstikke lief voor hem zijn maar ook omdat hij alles mag en krijgt. Een kind van 3 kan dat echt niet helemaal los zien van elkaar. Ik merk ook aan hem dat hij echt verwend is en gewoon oprecht boos is als hij bij ons bijvoorbeeld geen koekje krijgt ofzo.
Natuurlijk gaan papa en mama ook niet vrijuit, maar opa en oma drukken er wel echt hun stempel op.

Verder sowieso een +1 op Risu.

Het zijn ook hele kleine dingen, maar ik merk dat ik er wel heel erg op let omdat het me zo bezig houdt. We krijgen bijv. (waarschijnlijk) as. woensdag het geslacht te horen. Schoonmoeder vroeg ik of hen dan toch wel meteen belde, waarop ik aangaf dat ze het de dag erna (eerste kerstdag) wel horen als we bij hun zijn.

De eerste reactie is dan "Ja, maar zo lang kan ik echt niet wachten hoor! :{w " en na 5 minuten volgt dan "Of vinden jullie dat zelf leuker om het dan te vertellen?"
Is maar een heel klein voorbeeldje, maar voor mij is het wel tekenend dat dat de volgorde van reageren is; eerst hun eigen gevoel en dan pas dat van ons.
pi_147778552
Als ik dit allemaal lees ben in erg blij met mijn moeder en schoonouders. Ze zijn heel enthousiast en lief, maar weten ook heel goed dat het óns kind gaat zijn en wij zelf een weg zullen moeten vinden. :) Het scheelt ook wel dat onze ouders niet structureel zullen oppassen: moeder werkt fulltime en so wonen te ver weg.
  zaterdag 20 december 2014 @ 17:42:38 #298
423656 Moppert
omgwtfbbqroflwouters
pi_147778717
Dat is dus precies waarom wij niet structureel op laten passen twist.
De houding ja maar bij opa en oma gaat het anders kan ik niets mee.

En wisten jullie dit al?

Onderzoek van de Universiteit van Londen onder 12.000 3-jarige kinderen toont aan dat kinderen die fulltime door hun opa en oma worden opgevoed, maarliefst 34 procent meer kans hebben op overgewicht. Bij deeltijd oppassen wordt de kans op obesitas vergroot met 15 procent.
Toen onze mop een mopje was,
Was ze aardig om te zien;
Nu bromt zij alle dagen
En bijt nog bovendien.
pi_147779424
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 17:42 schreef Moppert het volgende:
Dat is dus precies waarom wij niet structureel op laten passen twist.
De houding ja maar bij opa en oma gaat het anders kan ik niets mee.

En wisten jullie dit al?

Onderzoek van de Universiteit van Londen onder 12.000 3-jarige kinderen toont aan dat kinderen die fulltime door hun opa en oma worden opgevoed, maarliefst 34 procent meer kans hebben op overgewicht. Bij deeltijd oppassen wordt de kans op obesitas vergroot met 15 procent.
Wow, van die cijfers schrik ik wel :o

Ja, structureel oppassen heb ik inderdaad ook zo m'n twijfels bij dus. Onze kleine gaat straks 2 dagen per week naar mijn zus (die is gastouder, ideaal! *) Plus ik weet dat m'n zus eerder strenger zal zijn dan wijzelf dan dat de kleine alles mag ;) ) en we zaten dus te denken aan 1 dag om-en-om bij de beide oma's (dus 1x per 2 weken), maar zelfs daar twijfel ik nu aan... Vooral omdat het voor mij niet per se hoeft, maar het meer is dat ik zowel oma als de kleine het gun, die tijd met elkaar.

Nog maar eens goed over hebben met vriendlief en bedenken wat we willen.
pi_147779495
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2014 17:04 schreef Krisvc het volgende:

[..]

Dankjewel voor je dit eerlijke berichtje en wat help je me daarmee! Ik merk nu heel af en toe gedachtes langskomen als: Damn, waar ben ik in godsnaam aan begonnen, wil ik dat wel? Jouw berichtje laat me een beetje minder 'raar' voelen. Iedere keer als ik het denk en me onzeker voel, denk ik meteen dat ik nu al een slechte moeder ben omdat ik dat soort gedachtes heb. Hormonen zijn zulke vreemde dingen. Rationaliseren dat het daar vandaan komt en dat ik écht wel heel graag een kindje wil brengt hier rust. En erover praten tot ik een ons weeg helpt ook. :)
Het verandert gewoon je leven en ook het idee dat er iemand voor de komende jaren 24u per dag van jou afhankelijk is vond ik veel zwaarder dan ik dacht.

Maar, het went, je groeit erin. Hij is nu acht weken en het genieten wint nu ruimschoots van de twijfels of onzekerheden. Spijt heb ik zeker niet en ik verheug me enorm op alle.mooie momenten die nog gaan komen als hij groter wordt.
Kwak
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')