Tegen zoveel pragmatisme kunnen zelfs mijn principes niet opquote:Op woensdag 19 november 2014 17:51 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Las ik nou ergens vorige week dat door te 'liken' op facebook (van bijv een goed doel) mensen juist minder geneigd zijn om nog iets anders te doen zoals donerenDus die mensen zijn klaar, die hebben hun geweten gesust want geliked
http://www.rtlnieuws.nl/e(...)la-eerlijk-echt-nietquote:Op woensdag 19 november 2014 17:36 schreef golfer het volgende:
[..]
Klok-klepelverhaal dat niet klopt.
Weet je het verschil in prijs voor kokosmelk hier, Fairtrade/supermarkt huismerk per halve liter? 8 cent! 8 cent!.quote:Op woensdag 19 november 2014 17:27 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Het feit dat er een vraag is naar een primark broek van 5 euro, maakt dat die primark broek van 5 euro gemaakt wordt, natuurlijk. Of het feit dat mensen liever 2 euro voor een pak koffie betalen (Ik heb geeen idee wat koffie in NL kost!) dan 3 euro voor een pak fairtrade koffie, maakt dat er meer pakken 2 euro koffie in de schappen staan dan 3 euro, fair trade pakken.
Daarom komt het metaal van mijn telefoon wel uit mijnen met kinderarbeid in Congo. Omdat daar die kinderen of verkocht worden voor de burgeroorlog, of in de mijnbouw moeten werken. Door niet je metaal daar te halen, los je het probleem niet op.quote:Natuurlijk ben ik het met je eens dat het aan beide kanten moet worden aangepakt. De bedrijven moeten zich aan ethische guidelines houden, regeringen moeten kinderarbeid en slavernij voorkomen, algehele educatie voor kinderen moet een doel zijn, etc. Maar, daar kunnen wij hier ook een steen aan bijdragen. Als niemand meer bij primark koopt, dan scheelt dat al.
Dan moet er nog een passende oplossing gevonden worden voor die familie in Nepal, waar 3 van de 4 kinderen in de fabriek werken waar de primark kleding gemaakt wordt. Alleen het oudste kind (als het een jongen is, natuurlijk) gaat naar school. De andere kinderen werken om de schoolkosten van de oudste te betalen, en het algemene levensonderhoud te bekostigen. Hoe het moet met die familie als in één keer een hele grote bron van inkomsten wegvalt en er geen sociaal vangnet is is ook moeilijk, en een belangrijke vraag.
/rant.
Daar staat niet wat jij als overall conclusie stelt.quote:
Klopt helemaal. Alleen ik praat dat echt niet voor mezelf goed. Ik ben daar helemaal niet mee bezig eigenlijk. Vermoedelijk vinden we dat met zijn alleen een heel fout antwoord maar so be itquote:Op woensdag 19 november 2014 17:27 schreef TAV74 het volgende:
[..]
Of andersom: lekker nergens op letten en dat voor jezelf goedpraten met het argument dat e er toch geen invloed op hebt?
er staat vooral niets op bronnen gebaseerd die ik vertrouw.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:07 schreef TAV74 het volgende:
[..]
Daar staat niet wat jij als overall conclusie stelt.
maar, als je deze discussie gelezen hebt, denk je niet dat je wanneer je de volgende keer in de supermarkt voor het koffieschap staat niet eens erover nadenkt?quote:Op woensdag 19 november 2014 18:09 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Klopt helemaal. Alleen ik praat dat echt niet voor mezelf goed. Ik ben daar helemaal niet mee bezig eigenlijk. Vermoedelijk vinden we dat met zijn alleen een heel fout antwoord maar so be itIk zit alleen zo een beetje de discussie te volgen en stel een vraag. That's it.
En wie weet pak je de volgende keer in de supermarkt de fairtrade keuze die maar een klein beetje duurder isquote:Op woensdag 19 november 2014 18:10 schreef Sarabi het volgende:
Ik heb/doe er ook niet zo veel mee maar het is wel leerzaam om jullie meningen te lezen.
Die kans acht ik vrij klein. Ik heb een Nespresso en drink geen filterkoffiequote:Op woensdag 19 november 2014 18:11 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
maar, als je deze discussie gelezen hebt, denk je niet dat je wanneer je de volgende keer in de supermarkt voor het koffieschap staat niet eens erover nadenkt?
En als mensen dat nou eens niet op de automatische piloot zouden doen, dan scheelt dat uiteindelijk een heleboel leed.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:16 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Die kans acht ik vrij klein. Ik heb een Nespresso en drink geen filterkoffie
Maar misschien wel. Meestal gaan dit soort dingen bij mij op de automatische piloot. We zullen zien
Ik ken die artikelen ook en daar staat nergens in wat jij zo stellig beweerde.quote:
En dat vind ik nou jammer. Ik zou je nu erg graag een grote schop onder je kont verkopen....quote:Op woensdag 19 november 2014 18:16 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Die kans acht ik vrij klein. Ik heb een Nespresso en drink geen filterkoffie
Maar misschien wel. Meestal gaan dit soort dingen bij mij op de automatische piloot. We zullen zien
True. Sowieso worden er aan berichten in de media vaak veel te grote en verstrekkende conclusies getrokken (social media maken dat maar al te goed duidelijk), waarbij de journalistieke kwaliteit van de artikelen in kwestie ook maar al te vaak dubieus zijn.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:19 schreef golfer het volgende:
[..]
Dat is net zo Telegraaf-napraat dat van het gegeven geld aan alle goede doelen er 80 % aan de strijkstok blijft hangen. Als je dat maar vaak genoeg gaat zeggen en napraten gaat het er toch niet meer waar van worden.
Hoeveel mensen ben je tegen gekomen die zo redeneren en daar ook consequent in zijn als ze zelf eens aan de vragende/hulpbehoevende kant staan?quote:Op woensdag 19 november 2014 18:22 schreef minilot het volgende:
Ik kan overigens wel ergens, en dat klinkt denk ik heel onaangenaam, begrip opbrengen voor mensen die zeggen: 'Ik weet dat andere mensen lijden door mijn gedrag als consument, maar dat kan me helemaal niets schelen. Ik ben op de wereld alleen voor mezelf verantwoordelijk.'
Ik vind het een onprettige levensinstelling en vanuit mezelf ook een heel verkeerde, omdat ik wél vind dat we verantwoordelijkheid voor elkaar moeten nemen en dat het streven moet zijn dat zoveel mogelijk mensen het zo prettig mogelijk hebben. Maar op zich snap ik mensen die daar principieel anders over denken ergens wel en is het in elk geval helder en duidelijk.
Dan snap je niet helemaal wat ik bedoel: mensen die principieel alléén om hun eigen welzijn geven, wijzen hulp van anderen dus niet af. Integendeel.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:33 schreef TAV74 het volgende:
[..]
Hoeveel mensen ben je tegen gekomen die zo redeneren en daar ook consequent in zijn als ze zelf eens aan de vragende/hulpbehoevende kant staan?
Snap je wel, waar ik naar toe wilde is dat dit dus precies wat me zo afstoot in die mentaliteit.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:35 schreef minilot het volgende:
[..]
Dan snap je niet helemaal wat ik bedoel: mensen die principieel alléén om hun eigen welzijn geven, wijzen hulp van anderen dus niet af. Integendeel.
Dat snap ik wel, en ik vind het ook een rottige manier om in het leven te staan. Maar ergens kan ik wel begrip opbrengen voor een primitief soort solipsistische insteek van echt alleen voor jezelf opkomen. Ik vind het akelig, maar wel helder.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:39 schreef TAV74 het volgende:
[..]
En dat is dus precies wat me zo afstoot in die mentaliteit.
Hoe onbetrouwbaar bedoel je?quote:Op woensdag 19 november 2014 18:31 schreef TAV74 het volgende:
[..]
True. Sowieso worden er aan berichten in de media vaak veel te grote en verstrekkende conclusies getrokken (social media maken dat maar al te goed duidelijk), waarbij de journalistieke kwaliteit van de artikelen in kwestie ook maar al te vaak dubieus zijn.
Vandaag weer van dichtbij mee mogen maken hoe betrouwbaar media zijn en wat dat met mensen kan doen, maar daar kan ik me hier helaas niet over uitlaten...
basis van creme fraiche, toppings van gegrilde groenten, kip + spinazie en geitenkaas + paprika.quote:Op woensdag 19 november 2014 14:32 schreef minilot het volgende:
Enneh, wat eten jullie allemaal vanavond?
Woah, vertel daar eens meer over! Flammkuchen:!
Eenzijdige, vooringenomen berichtgeving, zonder hoor en wederhoor en een degelijk stuk factfinding.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:43 schreef IsabellaMariaAnna het volgende:
[..]
Hoe onbetrouwbaar bedoel je?
Etenquote:Op woensdag 19 november 2014 18:49 schreef FutureFairytale het volgende:
basis van creme fraiche, toppings van gegrilde groenten, kip + spinazie en geitenkaas + paprika.
Gegrilde groenten variant vond ik erg lekker.
A.s. vrijdag krijgen we er nog veel meer want er zijn veel sample dozen. Lunch hoeven we niet mee te nemen dus.
Net bij ouders gegeten en mn moeder maakte precies wat ik allemaal zo lekker vind dus ik vrat t binnen 5 min allemaal leeg.
Om 20u komt hier de kapper. Er gaat zeker zo'n 13 cm vanaf maar ik ben altijd de enige die dat direct ziet
Ja, snap ik, vroeg het omdat er 'betrouwbaar' stond ;-)quote:Op woensdag 19 november 2014 18:52 schreef TAV74 het volgende:
[..]
Eenzijdige, vooringenomen berichtgeving, zonder hoor en wederhoor en een degelijk stuk factfinding.
Ik wil niet alle pers over een kam scheren overigens, maar heb het de laatste jaren met lokale wegener dagbladen wel te vaak meegemaakt.
Dat was een eufemismequote:Op woensdag 19 november 2014 18:55 schreef IsabellaMariaAnna het volgende:
[..]
Ja, snap ik, vroeg het omdat er 'betrouwbaar' stond ;-)
Ging het over de sluiting van wat vestigingen?quote:
Net als dat er laatst een artikel van diezelfde kwaliteitskrant rondging, over hoe rijk je wel niet kon worden van een bijstandsuitkeringen. Waar voor een gezin met oudere pubers de daarbijhorende toeslagen stonden, maar ook de toeslagen voor kinderopvang, waar sommige posten 2x stonden onder een andere naam, een aantal toeslagen die uberhaupt niet bestaan, het gebracht werd als netto inkomen terwijl de bedragen hoger lagen dan de werkelijke bruto bedragen, en kortingen op heffingen als inkomsten gerekend werden.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:35 schreef borisz het volgende:
De Televaag liep tegen de VVD te blaten over het vakantiegeld. Wat bleek de berekening waarop ze zich baseerden kwam van een klein Brabants kantoor met tien mensen, maar de grap was dat de getallen uit dat bericht niet kloppen. Waarop vervolgens de TK gisteren heeft gedebatteerd op basis van foute cijfers (nou ja mondelinge vraag, maar toch).
Ongetwijfeld!quote:Op woensdag 19 november 2014 18:19 schreef Lonaa het volgende:
[..]
En als mensen dat nou eens niet op de automatische piloot zouden doen, dan scheelt dat uiteindelijk een heleboel leed.
Ja, weet ik nog; ik wist zoals ieder mens met een beetje inzicht na drie zinnen al zeker dat er geen reet van klopte, maar op social media gingen we weer heerlijk tekeer over al deze luie bijstanders die het geld met bakken tegelijk in hun schoot geworpen krijgen ten koste van de hardwerkende Nederlanderquote:Op woensdag 19 november 2014 19:11 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Net als dat er laatst een artikel van diezelfde kwaliteitskrant rondging, over hoe rijk je wel niet kon worden van een bijstandsuitkeringen. Waar voor een gezin met oudere pubers de daarbijhorende toeslagen stonden, maar ook de toeslagen voor kinderopvang, waar sommige posten 2x stonden onder een andere naam, een aantal toeslagen die uberhaupt niet bestaan, het gebracht werd als netto inkomen terwijl de bedragen hoger lagen dan de werkelijke bruto bedragen, en kortingen op heffingen als inkomsten gerekend werden.
Maar de onderbuik was er vast weer blij mee
Dat mag. Mijn keuze is het om de producten te kopen die ik wil. In dit geval met de smaak die ik wil. Dat is en blijft mijn keuze.quote:Op woensdag 19 november 2014 18:20 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
En dat vind ik nou jammer. Ik zou je nu erg graag een grote schop onder je kont verkopen....
Als je je ergens niet van bewust bent, en dan niets doet, okay. Geen enkel probleem. Maar, als je je ergens wel van bewust bent en het dan niet doet, terwijl je er wel geld voor hebt, je de keuzes wel kunt permiteren, en die keuzes werkelijk geen effect hebben op jouw leven, dat zijn keuzes die ik niet kan respecteren.
Heerlijk, die cognitieve dissonantie, beetje op de man spelen erbij en wegzetten als telegraaflezer, daar voel je weer zwelgen in zelfgerechtigheidquote:Op woensdag 19 november 2014 18:19 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik ken die artikelen ook en daar staat nergens in wat jij zo stellig beweerde.
Dat is net zo Telegraaf-napraat dat van het gegeven geld aan alle goede doelen er 80 % aan de strijkstok blijft hangen. Als je dat maar vaak genoeg gaat zeggen en napraten gaat het er toch niet meer waar van worden.
Dat is net zo kortzichtig als jouw opmerkingen over de SP.
Ik ook niet, en je zoon hier in de klerenkast wil me zijn voetbalhandschoenen voor 500 euro verkopen...quote:Op woensdag 19 november 2014 19:51 schreef uniekhoorn het volgende:
Dan krijg ik kritiek dat wij onze eigen koeien, konijnen, kippen, geschoten wild e.d. aten
Schrok mij dood, lief zou pas 22.30 thuis komen, stapt ie 19.00 uur in huis.. dat wist ik niet
quote:Op woensdag 19 november 2014 17:11 schreef PdeHoog het volgende:
Ik vind dit een heel lastig onderwerp....als ik jullie zo hoor dan ga ik me bijna schuldig voelen dat ik niet fair-trade koop, dat ik niet let op welke kleding waar vandaan komt etc.
Zijn jullie nou echt de hele dag bezig met bewust hier over nadenken
Nee hoor, jij mag rustig de keuze maken die jij maakt. Geen enkel probleem. Mijn reactie was gebaseerd op de indruk die jij gaf in de quote hierboven. Dat jij er niet over nadenkt, en je er niet van bewust bent...quote:Op woensdag 19 november 2014 19:16 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Dat mag. Mijn keuze is het om de producten te kopen die ik wil. In dit geval met de smaak die ik wil. Dat is en blijft mijn keuze.
Je bent nu voor mijn gevoel heel erg bezig om jouw keuze aan mij op te leggen en dat is iets waar ik geen respect voor op kan brengen.
En voor jouw informatie: ik koop ook mijn chocola van een fairtrade merk, ik drink bijna geen koffie en thee thuis. Ik probeer wel op eerlijke producten te letten maar nee, ik koop geen max havelaar bananen.
Ik denk er niet over na. Dat zeg ik toch ook? Ik heb er nooit echt bij stilgestaan en bij het boodschappen doen pak ik hetgeen ik nodig heb.quote:Op woensdag 19 november 2014 20:02 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
[..]
Nee hoor, jij mag rustig de keuze maken die jij maakt. Geen enkel probleem. Mijn reactie was gebaseerd op de indruk die jij gaf in de quote hierboven. Dat jij er niet over nadenkt, en je er niet van bewust bent...
Goed dat je dit zo specifiek benoemt, want dat is momenteel inderdaad wel een beetje aan de gang in de SC.quote:Op woensdag 19 november 2014 20:36 schreef Jagärtrut het volgende:
Ik snap waar je vandaan komt met het dwingende wat de SC over zich heeft. Ik denk dat dat komt doordat er op dit moment een aantal mensen zitten die over veel zaken genuanceerde meningen hebben, en die meningen graag verkondigen. En vaak hebben ze/we/jullie dezelfde mening, en ontstaat er een soort group-think. Leuk als je er midden in zit, maar niet zo leuk als je niet midden in zit.
Dit vind ik ook. Als ik een andere mening heb durf ik dat eigenlijk niet eens meer te zeggen anders word ik afgebrand.quote:Op woensdag 19 november 2014 20:45 schreef minilot het volgende:
en-x- vanuit de keuken. Laat eten vandaag, werk liep een tikkeltje uit..
Eigen schuld.
[..]
Goed dat je dit zo specifiek benoemt, want dat is momenteel inderdaad wel een beetje aan de gang in de SC.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |