Ik voel, dus ik zintuig!quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:26 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat veronderstelt dat je een lichaam hebt dat kan sterven. De kwade demoon van Descartes zou je nog steeds voor de gek kunnen houden dat je überhaupt een lichaam hebt. Analoog aan the Matrix.
Hoe kun je zeker weten dat je überhaupt zintuigen hebt?
Scheppingtheorie bestaat niet.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:26 schreef Molurus het volgende:
Wat is jullie FOK!ers mening, Evolutietheorie of Scheppingtheorie?
Natuurwetenschap of God?
Voor een geheel fictieve matrixdood?quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:32 schreef Jigzoz het volgende:
Maar even serieus: zelfs mijn matrixzintuigen zijn blijkbaar goed genoeg om me in een matrixwereld voor de dood te behoeden.
Precies!quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:33 schreef Molurus het volgende:
[..]
Voor een geheel fictieve matrixdood?
Maar goed, punt wel gemaakt denk ik: er zijn bar weinig zaken die je echt 100% zeker kunt weten. En daar is sinds Descartes weinig aan veranderd.quote:
Toch heb ik sterk de neiging om te denken dat rekening houden met die alternatieve werkelijkheid wel erg hypothetisch is en dat het overlevingsargument dus wel degelijk geldig is.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:35 schreef Molurus het volgende:
[..]
Maar goed, punt wel gemaakt denk ik: er zijn bar weinig zaken die je echt 100% zeker kunt weten. En daar is sinds Descartes weinig aan veranderd.
Wat natuurlijk niet wil zeggen dat kennis onmogelijk is. We zullen er echter vrede mee moeten hebben dat we vrijwel niets 100% zeker weten.
Natuurlijk is dat hypothetisch. Natuurlijk is solipsisme gestoord of minimaal volstrekt niet plausibel.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:41 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Toch heb ik sterk de neiging om te denken dat rekening houden met die alternatieve werkelijkheid wel erg hypothetisch is en dat het overlevingsargument dus wel degelijk geldig is.
Maar dan komen we natuurlijk weer op de kwestie van baksteenrokende smurfen met een dreadlockfetish die op de maan aan het klompendansen zijn. Sluit het maar eens uit.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:44 schreef Molurus het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat hypothetisch. Natuurlijk is solipsisme gestoord of minimaal volstrekt niet plausibel.
Punt is: het tegendeel is onbewijsbaar, en daarom haal je die 100% nooit.
Precies, je kunt evengoed nooit 100% zeker weten dat stelling X over de empirische werkelijkheid onwaar is.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Maar dan komen we natuurlijk weer op de kwestie van baksteenrokende smurfen met een dreadlockfetish die op de maan aan het klompendansen zijn. Sluit het maar eens uit.
Maar stellen met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid lukt vrij aardig.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:51 schreef Molurus het volgende:
[..]
Precies, je kunt evengoed nooit 100% zeker weten dat stelling X over de empirische werkelijkheid onwaar is.
Absoluut. En dat werkt - for all practical purposes - even goed. Pas als iemand zegt 'het is niet 100% bewezen dat' wordt het een probleem.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:53 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Maar stellen met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid lukt vrij aardig.
Hoppa. Klaar.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:54 schreef Molurus het volgende:
[..]
Absoluut. En dat werkt - for all practical purposes - even goed. Pas als iemand zegt 'het is niet 100% bewezen dat' wordt het een probleem.
Maar goed: dan hoef je er slechts op te wijzen dat dat voor helemaal niets geldt en daarom niet interessant is.
quote:Op maandag 20 oktober 2014 22:11 schreef peterkailey het volgende:
Maar welke heeft dan een grotere waarschijnlijkheid? Het symbolische scheppingsverhaal van de bijbel met een God die wilt dat we naar zijn wetten gedragen? Of de evolutietheorie zonder een levenswijze die we per se moeten volgen?
- of dat wel of niet gepaard gaat met gedragsvoorschriften zegt niets over de werkelijkheid. Hooguit over wat wij wel of niet prettig vinden.quote:Op maandag 20 oktober 2014 22:11 schreef peterkailey het volgende:
Maar welke heeft dan een grotere waarschijnlijkheid? Het symbolische scheppingsverhaal van de bijbel met een God die wilt dat we naar zijn wetten gedragen? Of de evolutietheorie zonder een levenswijze die we per se moeten volgen?
De vraag ging over de waarschijnlijkheid.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 09:44 schreef Molurus het volgende:
[..]
- of dat wel of niet gepaard gaat met gedragsvoorschriften zegt niets over de werkelijkheid. Hooguit over wat wij wel of niet prettig vinden.
- het 1 sluit het ander helemaal niet uit.
- deze mogelijkheden zijn niet eens uitputtend. Dat wil zeggen: als het 1 niet waar is wil dat nog niet zeggen dat het ander wel waar is.
Wat is precies de reden om dan twee dingen aan elkaar te koppelen?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 10:23 schreef hoatzin het volgende:
[..]
De vraag ging over de waarschijnlijkheid.
Waarom stel je de vraag dan niet op die manier? Zonder die combinaties.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:25 schreef peterkailey het volgende:
Ik bedoel natuurlijk dat er of een God is of dat alles uit zich zelf is ontstaan
Dat het universum er altijd al was zonder een externe oorzaak als God. Nu gebruiken gelovigen o.a. het cosmologische argument en het feit dat het heelal uitdijt als bewijs dat een God alles gemaakt moet hebben.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 15:29 schreef barthol het volgende:
Wat is "uit zichzelf", wij (mensen,dieren,planten en bomen, en paddestoelen, etc) zijn onstaan door parasitisme![]()
![]()
Nou ja. zo iets
Kan niet anders. Of God of het universum was er altijd al. Anders zou er een oneindige reeks aan oorzaak gevolg moeten zijn. Of tijd zien als een eeuwig herhalende cirkel.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 15:56 schreef Halcon het volgende:
Hoe kan iets er altijd al zijn geweest dan?
Dat hoeft niet. Universum kan ook ontstaan zijn. Al dan niet door toedoen van God. En een keer is het met de Aarde ook afgelopen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 16:26 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Kan niet anders. Of God of het universum was er altijd al. Anders zou er een oneindige reeks aan oorzaak gevolg moeten zijn. Of tijd zien als een eeuwig herhalende cirkel.
Hoe is 'uit zichzelf' het tegenovergestelde van 'door God'?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:25 schreef peterkailey het volgende:
Ik bedoel natuurlijk dat er of een God is of dat alles uit zich zelf is ontstaan
Het universum waarin wij leven heeft een eindig bestaan, maar dat wil niet zeggen dat het door een god is geschapen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 16:26 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Kan niet anders. Of God of het universum was er altijd al. Anders zou er een oneindige reeks aan oorzaak gevolg moeten zijn. Of tijd zien als een eeuwig herhalende cirkel.
Je kan geen optie drie bedenken?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 15:48 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Dat het universum er altijd al was zonder een externe oorzaak als God. Nu gebruiken gelovigen o.a. het cosmologische argument en het feit dat het heelal uitdijt als bewijs dat een God alles gemaakt moet hebben.
Wat is dan waarschijnlijker? Dat God alles heeft gemaakt of dat het universum er altijd al is geweest?
Ik bedoel alles wat er bestaat, dus de atomen etc. En dan of dat door een God is gemaakt of er altijd al was.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 16:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Het universum waarin wij leven heeft een eindig bestaan, maar dat wil niet zeggen dat het door een god is geschapen.
Maar wellicht bedoel je met 'universum' iets anders dan men in de natuurkunde daaronder verstaat.
Wat zouden die andere opties zijn dan?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 17:36 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Je kan geen optie drie bedenken?
en als je de derde optie niet kan bedenken kan die er niet zijn? (of een vierde, vijfde, honderdste optie..?)
Het is niet zo dat als optie 1 niet klopt optie 2 automatisch wel klopt
Atomen zijn wel een onderdeel van dit universum, maar 'alles dat bestaat' is veel breder dan het universum. Daar zou ook een multiversum onder vallen, en eventuele natuurlijke oorzaken van de big bang.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:24 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Ik bedoel alles wat er bestaat, dus de atomen etc. En dan of dat door een God is gemaakt of er altijd al was.
Maar goed, de vraag is dusquote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:26 schreef Molurus het volgende:
[..]
Atomen zijn wel een onderdeel van dit universum, maar 'alles dat bestaat' is veel breder dan het universum. Daar zou ook een multiversum onder vallen, en eventuele natuurlijke oorzaken van de big bang.
Dus dat lijkt me wel een verschil.
Wanneer iemand een bepaalde verklaring aandraagt, en vervolgens gaat vragen naar alternatieve verklaringen dan is dat een moment waarop er een alarmbelletje zou moeten rinkelen. Want een eventueel gebrek aan (ideeën voor) alternatieve verklaringen kan nooit betekenen dat die er niet zijn of niet kunnen zijn.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:25 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Wat zouden die andere opties zijn dan?
Bij gebrek aan meer informatie is dat 1 verklaring vs in potentie een oneindig aantal andere denkbare verklaringen. Dat is afgerond 0 vs 100%.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:28 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Maar goed, de vraag is dus: wat is waarschijnlijker, dat een God ons universum heeft geschapen of dat dit zonder een externe oorzaak in de vorm van een god altijd heeft bestaan/tot ontstaan is gekomen.
Ja maar in dit geval is het gewoon een ja nee vraag. Of iets is bewust gemaakt (dus door een God, alien etc (wat trouwens wel weer op het probleem van ad infinitum stuit) of iets is niet gemaakt (dus zelf ontstaan, alle andere opties)quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:31 schreef Molurus het volgende:
[..]
Bij gebrek aan meer informatie is dat 1 verklaring vs in potentie een oneindig aantal andre denkbare verklaringen. Dat is afgerond 0 vs 100%.
Ten eerste is 'bewust' een nogal lastig te definiëren begrip. Er zijn, gek genoeg, geen goede criteria voor wanneer iets nu werkelijk een bewustzijn heeft.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:33 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Ja maar in dit geval is het gewoon een ja nee vraag. Of iets is bewust gemaakt (dus door een God, alien etc (wat trouwens wel weer op het probleem van ad infinitum stuit) of iets is niet gemaakt (dus zelf ontstaan, alle andere opties)
Of een combinatie vanquote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:33 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Ja maar in dit geval is het gewoon een ja nee vraag. Of iets is bewust gemaakt (dus door een God, alien etc (wat trouwens wel weer op het probleem van ad infinitum stuit) of iets is niet gemaakt (dus zelf ontstaan, alle andere opties)
Wat is het uiteindelijke verschil als we willen weten hoe het universum werkt?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:28 schreef peterkailey het volgende:
[..]
Maar goed, de vraag is dus: wat is waarschijnlijker, dat een God ons universum heeft geschapen of dat dit zonder een externe oorzaak in de vorm van een god altijd heeft bestaan/tot ontstaan is gekomen.
Dat is geen probleem, het is een paradox.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 18:33 schreef peterkailey het volgende:
[..]
wat trouwens wel weer op het probleem van ad infinitum stuit
Klopt, maar het enige wat dit zegt is dat het geen argument is. Betekend evenzo dat God zowel niet bewezen kan worden als bestaand of niet bestaand. Mijn vraag is meer, welke van de twee is volgens de beschikbare informatie het meest waarschijnlijk.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 19:21 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat is geen probleem, het is een paradox.
Het kosmologische argument heeft echter wel grote problemen:
en
Dat de letterlijke interpretatie van genesis waar is is uitgesloten, Dat zegt alleen niets over de vraag of God het universum heeft geschapen of dat de evolutietheorie juist is.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 21:18 schreef jankanerwatvan het volgende:
[..]
Klopt, maar het enige wat dit zegt is dat het geen argument is. Betekend evenzo dat God zowel niet bewezen kan worden als bestaand of niet bestaand. Mijn vraag is meer, welke van de twee is volgens de beschikbare informatie het meest waarschijnlijk.
Doet me denken aan een reading waarbij over mijn overleden vriendje (een verstokte naturalist) bericht werd. "Hij heeft zich verzet tegen zijn dood. En tot zijn verbazing merkte hij helderder van geest te zijn na zijn dood. Dus hij concludeerde nog te bestaan en heeft verder daarnaar gehandeld."quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:35 schreef Molurus het volgende:
[..]
Maar goed, punt wel gemaakt denk ik: er zijn bar weinig zaken die je echt 100% zeker kunt weten. En daar is sinds Descartes weinig aan veranderd.
Wat natuurlijk niet wil zeggen dat kennis onmogelijk is. We zullen er echter vrede mee moeten hebben dat we vrijwel niets 100% zeker weten.
god heeft de evolutietheorie geschapen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 21:27 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Dat de letterlijke interpretatie van genesis waar is is uitgesloten, Dat zegt alleen niets over de vraag of God het universum heeft geschapen of dat de evolutietheorie juist is.
Intervenieert God in het universum, of niet? Dat lijkt mij een veel wezenlijkere vraag. Of het universum tot stand is gekomen door een Big Bang, of door een extern wezen, of draait op een verzameling computers is niet interessant zolang er geen interventie plaats vindt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 19:01 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Wat is het uiteindelijke verschil als we willen weten hoe het universum werkt?
Hoe kan nu een atheïst zeggen dat God iets geschapen heeft?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 07:53 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
god heeft de evolutietheorie geschapen.
Als het vrij is, dan is het gekozen. Zijn er dan ook complexe keuzes, of is het alleen de simpele spontaniteit gelijk het kolkende water in een rivier die hard stroomt?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 01:51 schreef Kees22 het volgende:
En voor de goede orde: sinds Octopus Paul 250 miljoen jaar geleden is geìncarneerd, is Zijn schepping voltooid. De rest van de organismen mocht geheel naar eigen wil hun gang gaan.
Die vrije evolutie heeft o.a. de mens opgeleverd. Maar die is dus net de kroon op de schepping, die is slechts een zijtak van de scheppng.
De kroon op de schepping is de octopus, Vuvuzela zij Zijn naam!
Een schaakspel heeft 64 vlakken en 4 torens. Wat betekent, het schaakspel is een eigen wereld.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 14:59 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Als het vrij is, dan is het gekozen. Zijn er dan ook complexe keuzes, of is het alleen de simpele spontaniteit gelijk het kolkende water in een rivier die hard stroomt?
Als je kijkt naar het DNA systeem dan blijkt dat het wiskundig hetzelfde is geordend als het fysieke universum. In dna zijn er 4 basen CATG, in het fysieke universum zijn er 4 parameters van ruimte, lading, massa en tijd. Bij dna zijn er 64 codons, in het fysieke universum zijn er 64 elementen van de dirac algebra. etc. etc. compleet wiskundig synchroon.
Wat betekent, het DNA is een eigen wereld net zoals een 3D computerspel een eigen wereld is. Het meeste DNA bevat dus geen informatie over het organisme, maar informatie over de omgeving. De DNA wereld van een mens is als de tuin van Eden.
En omdat het DNA klein is, kan het ook in onbesliste staat geraken, net zoals met fotonen. Dat betekent dat het DNA op dat moment alleen bestaat uit een verzameling mogelijkheden.
En zo kunnen er dus ook complexe keuzes worden gemaakt, waar een organisme als geheel gekozen wordt in de DNA wereld, en vervolgens wordt dit organisme in de DNA wereld gebruikt voor ontwikkeling van het organisme naar volwassenheid in de fysieke wereld.
Die zelf beslissingen neemt.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:05 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Een schaakspel heeft 64 vlakken en 4 torens. Wat betekent, het schaakspel is een eigen wereld.
Het in Windows geïntegreerde schaakspel is vrij waardeloos, die versla ik op het hoogste niveau met gemak - en ik ben maar een amateurtje. Dus wellicht kun je die eens proberen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:08 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Was het maar, dan zou ik misschien niet voortdurend verliezen van de computer.
Ja, dat is dus die waarvan ik voortdurend verlies. Niveau 1 kan ik nog winnen, niveau 2 is 50/50, alles daarboven is om te huilen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:09 schreef Molurus het volgende:
[..]
Het in Windows geïntegreerde schaakspel is vrij waardeloos, die versla ik op het hoogste niveau met gemak - en ik ben maar een amateurtje. Dus wellicht kun je die eens proberen.
(Klote 3D UI, dat wel.)
...waarom worden er doorgaans maar 20 verschillende aminozuren geproduceerd? Waarom niet 450, of 920 ofzo? Je zou toch zeggen met meer kun je meer doen, kun je het organisme efficienter maken enzo, precies het juiste aminozuur voor precies de juiste functie.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:05 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Een schaakspel heeft 64 vlakken en 4 torens. Wat betekent, het schaakspel is een eigen wereld.
Iets over een klok en een klepel.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:21 schreef Syamsu het volgende:
[..]
...waarom worden er doorgaans maar 20 verschillende aminozuren geproduceerd? Waarom niet 450, of 920 ofzo? Je zou toch zeggen met meer kun je meer doen, kun je het organisme efficienter maken enzo, precies het juiste aminozuur voor precies de juiste functie.
....in de natuurkunde heeft de algebra van de fermion en vacuum structuur ook 20 elementen.
...wat nou gegoochel, het is gewoon zo dat het wiskundig synchroon is.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:22 schreef Molurus het volgende:
Puur gegoochel met getallen. Er is daar geen enkele aanwijsbare relatie.
Ik zeg toch ook "doorgaans" 20. 20 zijn fundamenteel, gek heh, dat ik gelijk heb.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:24 schreef Molurus het volgende:
[..]
Iets over een klok en een klepel.
"In de natuur zijn ruim tachtig verschillende aminozuren aangetroffen. In menselijke eiwitten komen twintig verschillende aminozuren voor. Deze worden de fundamentele aminozuren genoemd."
http://nl.wikipedia.org/wiki/Aminozuur
Je zoekt gewoon wat overeenkomstige getallen en legt daar verbanden mee. Daar toon je hooguit mee aan dat wij mensen een redelijk talent om patronen te herkennen, je toont er niet mee aan dat die patronen relevant zijn of überhaupt bestaan.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:21 schreef Syamsu het volgende:
[..]
...waarom worden er doorgaans maar 20 verschillende aminozuren geproduceerd? Waarom niet 450, of 920 ofzo? Je zou toch zeggen met meer kun je meer doen, kun je het organisme efficienter maken enzo, precies het juiste aminozuur voor precies de juiste functie.
....in de natuurkunde heeft de algebra van de fermion en vacuum structuur ook 20 elementen.
Er zit een wiskundig synchrone ordening in die elk kind kan zien. En volgens mij noemen de wetenschappers die dit hebben uitgevonden zichzelf ook evolutionist, mocht je je laten leiden door vooroordelen.....
Wat, jij kan niet begrijpen dat DNA een wereld op zich is, net als een 3D computerspel een wereld op zich is?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:34 schreef Semisane het volgende:
[..]
Je zoekt gewoon wat overeenkomstige getallen en legt daar verbanden mee. Daar toon je hooguit mee aan dat wij mensen een redelijk talent om patronen te herkennen, je toont er niet mee aan dat die patronen relevant zijn of überhaupt bestaan.Daarmee worden je teksten nogal wollig en niet bepaald helder.
Ik vind het op zich wel aardig dat je een andere kijk op deze materie er op na houd, maar het is nu meestal gewoon een muur van woorden die uiteindelijk maar weinig inhoud hebben.
Dit is een nogal betekenisloze uitspraak. Mijn keukenkastje is net zoveel 'een wereld op zich'.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:37 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Wat, jij kan niet begrijpen dat DNA een wereld op zich is, net als een 3D computerspel een wereld op zich is?
Dat maak jij er van. Dat is leuk natuurlijk, maar heeft geen enkele toegevoegde waarde als je niet kan uitleggen wat je daar mee bedoelt. Daarbij is een analogie dat vrij snel stuk gaat lopen vrees ik.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:37 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Wat, jij kan niet begrijpen dat DNA een wereld op zich is, net als een 3D computerspel een wereld op zich is?
Ik denk dat de meesten mensen weinig weten van DNA, laat staan dat men er echt zinnige uitspraken over kan doen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:37 schreef Syamsu het volgende:Het is alleen maar vooroordeel waarom mensen niet begrijpen.
Oh ben je bang? Kom op zeg, jij kan begrijpen hoe een 3D computerspel een wereld op zich is, dus kan je ook begrijpen hoe DNA een wereld op zich is.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:46 schreef Semisane het volgende:
[..]
Dat maak jij er van. Dat is leuk natuurlijk, maar heeft geen enkele toegevoegde waarde als je niet kan uitleggen wat je daar mee bedoelt. Daarbij is een analogie dat vrij snel stuk gaat lopen vrees ik.
Ik zou niet zo goed weten wat angst hier mee te maken heeft, ik weet gewoon het e.e.a. van DNA en ben het niet met je eens.quote:
Ik weet toevallig ook iets over computers en software en beide zijn geen werelden op zichzelf. Dat is ook het probleem met analogieën, ze houden niet vaak stand.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:53 schreef Syamsu het volgende: jij kan begrijpen hoe een 3D computerspel een wereld op zich is
Leg nou gewoon uit wat je er mee bedoelt, dan heb ik gewoon iets om op te reageren.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:53 schreef Syamsu het volgende:, dus kan je ook begrijpen hoe DNA een wereld op zich is.
Dit is inderdaad een vrij complex vraagstuk, waarvoor zelfs een geheel vakgebied voor is, genaamd Evo-Devo. Het is in ieder geval een ingewikkeld samenspel van HOX-genen en andere belangrijke genen, proteïnen, hormonen, enzymen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 15:53 schreef Syamsu het volgende:Hoe denk je nou eigenlijk dat een organisme zich ontwikkeld tot volwassenheid, zonder een representatie van het volwassen organisme in het DNA? Dat gaat toch niet werken zonder representatie, zonder leidraad.
Ah ja, de gebruikelijk ad hominem. Niet heel verrassend om eerlijk te zijn.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:26 schreef Syamsu het volgende:
Nou, als je niet begrijpt hoe een 3d computerspel een wereld op zich is, dan ben je gewoon niet intelligent genoeg om het te begrijpen.
Echt heel slap dit.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:26 schreef Syamsu het volgende:
Nou, als je niet begrijpt hoe een 3d computerspel een wereld op zich is, dan ben je gewoon niet intelligent genoeg om het te begrijpen.
Echt niet. Is natuurlijk hopeloos om iemand proberen uit te leggen dat een 3d computerspel een wereld op zich is. Dat zie je meteen wel, of meteen niet.quote:
Ik ben software developer, en ik zeg - voorzichtig: dat is bepaald niet evident. En heeft zeker een sterker argument nodig dan 'wie dat niet begrijpt is dom'. Want dat argument is wel heel dom.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:40 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Echt niet. Is natuurlijk hopeloos om iemand proberen uit te leggen dat een 3d computerspel een wereld op zich is. Dat zie je meteen wel, of meteen niet.
Ja? Een 3d computerspel kan functioneren zonder hardware?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:40 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Echt niet. Is natuurlijk hopeloos om iemand proberen uit te leggen dat een 3d computerspel een wereld op zich is. Dat zie je meteen wel, of meteen niet.
Aangenomen dat dit alles niet enkel mijn gedachten zijn natuurlijk.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:05 schreef Molurus het volgende:
Aangenomen dat we niet in een holografisch universum leven natuurlijk.
1) De menselijke psyche is nog grotendeels onbegrepen, dus op dat vlak valt er ook weinig te onderwijzen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:37 schreef Syamsu het volgende:
...het probleem is dat men op school niet wordt onderwezen over hoe een keuze maken werkt. Dat men op abstract nivo kan nadenken over mogelijkheid en keuze, net als men nu al wel geleerd wordt over oorzaak en gevolg. Het heeft geen enkele zin te praten met mensen over hoe dingen gekozen worden in de natuur, als ze geen fundamenteel begrip hebben van keuzes maken, want dan gaan ze toch alles vervormen tot oorzaak en gevolg logica. Daarom is er geen begrip mogelijk tussen evolutionist en creationist, want creationisten verklaren alles op basis van keuzes.
Ga jij maar naar het topic "bestaat oorzaak en gevolg?" telkens als je de logica van oorzaak en gevolg in je posting gebruikt.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:45 schreef Molurus het volgende:
[..]
1) De menselijke psyche is nog grotendeels onbegrepen, dus op dat vlak valt er ook weinig te onderwijzen.
2) Dat fundamentele begrip van hoe keuzes door mensen worden gemaakt heb jij, zover ik dat kan beoordelen, ook niet.
3) Ik zie eerlijk gezegd niet hoe je zonder enige interessante kennis tot de conclusie kunt komen dat causaliteit en (menselijke) keuzes elkaar uitsluiten. Dat zal wel, door jou, beargumenteerd moeten worden.
4) Dit alles heeft ogenschijnlijk 0 komma niks te maken met evolutie of creationisme. (Die elkaar trouwens ook niet uitsluiten.) Ook dit heeft argumentatie van jouw kant nodig. Het lijkt erop dat je het hier, zonder dat je dat zelf door hebt, over het filosofische probleem van de vrije wil hebt. Maar als dat zo is verwijs ik je graag naar een topic waar dat thuishoort: F&L / bestaat de vrije wil? #2
5) Dat creationisten alles verklaren op basis van keuzes is klinkklare onzin.
Ik stel voor dat jij dat maar zelf gaat doen. Hier nu graag weer on topic.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:51 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Ga jij maar naar het topic "bestaat oorzaak en gevolg?" telkens als je de logica van oorzaak en gevolg in je posting gebruikt.
Ik weet niet waar jij school hebt gelopen, maar hier in Vlaanderen krijgen leerlingen competenties mee die ertoe (moeten) leiden dat ze goede keuzes kunnen maken. Daarvoor moeten ze ook zogenaamde metacognitieve vaardigheden hebben, waarvan één is dat ze het proces van een keuze maken begrijpen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:37 schreef Syamsu het volgende:
...het probleem is dat men op school niet wordt onderwezen over hoe een keuze maken werkt. Dat men op abstract nivo kan nadenken over mogelijkheid en keuze, net als men nu al wel geleerd wordt over oorzaak en gevolg. Het heeft geen enkele zin te praten met mensen over hoe dingen gekozen worden in de natuur, als ze geen fundamenteel begrip hebben van keuzes maken, want dan gaan ze toch alles vervormen tot oorzaak en gevolg logica. Daarom is er geen begrip mogelijk tussen evolutionist en creationist, want creationisten verklaren alles op basis van keuzes.
Ach, misschien weet jezelf niet wat een keuze maken is, en heb je daarom geen idee van hoe vrijheid in de natuur relevant is voor wat er ontstaat. Want dat is wel duidelijk toch, volgens jouw is vrijheid, of niet echt, of niet relevant. Die andere evolutionist refereerde aan de "vrije evolutie". Hoe kan het nou dat je 0,0 kennis hebt over hoe die vrijheid nou is georganiseerd als je zo goed weet hoe keuzes maken werkt?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:56 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij school hebt gelopen, maar hier in Vlaanderen krijgen leerlingen competenties mee die ertoe (moeten) leiden dat ze goede keuzes kunnen maken. Daarvoor moeten ze ook zogenaamde metacognitieve vaardigheden hebben, waarvan één is dat ze het proces van een keuze maken begrijpen.
Het grootste probleem in dezen is dat jij geen idee hebt wat een keuze is en wat het inhoudt om een keuze te maken. Je bent volledig van het padje af, bro.
Nee, jij weet niet wat een keuze maken is.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:17 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Ach, misschien weet jezelf niet wat een keuze maken is, en heb je daarom geen idee van hoe vrijheid in de natuur relevant is voor wat er ontstaat. Want dat is wel duidelijk toch, volgens jouw is vrijheid, of niet echt, of niet relevant. Die andere evolutionist refereerde aan de "vrije evolutie". Hoe kan het nou dat je 0,0 kennis hebt over hoe die vrijheid nou is georganiseerd als je zo goed weet hoe keuzes maken werkt?
We zijn apenquote:Op woensdag 22 oktober 2014 21:38 schreef TitanicLover het volgende:
Ik denk dat we niet van apen stammen.
Dus?quote:Apen hebben niet onze intelligentie. Ze kunnen niet praten. Ze kunnen veel dingen niet die wij kunnen.
Survival of the fittest.quote:Maar deels ben ik met evolutietheorie eens: de sterkste wint en de zwakke verliest.
Of toeval!quote:Op woensdag 22 oktober 2014 14:59 schreef Syamsu het volgende:
[..]
Als het vrij is, dan is het gekozen.
quote:Zijn er dan ook complexe keuzes, of is het alleen de simpele spontaniteit gelijk het kolkende water in een rivier die hard stroomt?
vet toegevoegd...quote:Op donderdag 23 oktober 2014 00:42 schreef Johnny Blaze het volgende:
En uiteraard stammen we niet van de huidige apen af, maar hebben we een gemeenschappelijke voorouder.
Toeval sluit keuze niet uit. Jan gaat naar de supermarkt, Piet gaat naar de supermarkt, ze zien elkaar, hey toevallig. Dat zijn dus gewoon 2 onafhankelijke keuzes die samenkomen.quote:
Dat maakt je geleuter over vrijheid en keuzes nog niet on topic. Ophouden graag.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 02:09 schreef Syamsu het volgende:
Vrijheid, keuzes maken, is het enige mechanisme voor het onstaan van wat dan ook.
Dank.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 01:01 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
vet toegevoegd...
Een voorouder die we zonder aarzeling aap zouden noemen als je hem in de dierentuin zou zien, maar dat terzijde...
Alle indelingen in soorten zijn in principe volledig arbitrair. De smaak van biologen en een beeld van deze tijd.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:05 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dank.
Ja, de mens is een primaat. Een indeling die we zelf gemaakt hebben, dat dan weer wel.
Betwist je dat door selectie van sterkere exemplaren soorten langzaam mettertijd veranderen tot het punt dat ze eigenschappen / vaardigheden hebben die ze voorheen niet hadden, of heb je dat probleem alleen met evolutie van mensen?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 21:38 schreef TitanicLover het volgende:
Ik denk dat we niet van apen stammen.
Apen hebben niet onze intelligentie. Ze kunnen niet praten. Ze kunnen veel dingen niet die wij kunnen.
Maar deels ben ik met evolutietheorie eens: de sterkste wint en de zwakke verliest.
In principe niet.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:07 schreef Molurus het volgende:
[..]
Alle indelingen in soorten zijn in principe volledig arbitrair. De smaak van biologen en een beeld van deze tijd.
Huh, waar trek je die conclusie uit? Ik heb grote bewondering voor biologen. Prachtig vak.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:13 schreef El_Matador het volgende:
[..]
In principe niet.
"Volledig arbitrair"
Jij acht je als IT'ertje heel verheven boven serieuze biologen.
Kom je nu in dit topic verhaal halen over iets dat ik gezegd heb in een totaal anders topic? Pleur ff op.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:13 schreef El_Matador het volgende:
Net als boven iemand die leuk en op zijn manier aan de discussie mee wil doen op de vorige pagina's. Of met inhoudsloos en projectief gepsychologiseer over mensen die je niet eens kent maar wel allemaal over 1 kam scheert zoals in het Kris&Lisanne-topic.
Zoals jij je met je hbo diploma herheven voelt over alle natuur- en klimaatwetenschappers?quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:13 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Jij acht je als IT'ertje heel verheven boven serieuze biologen.
Het kan zijn dat we van apen afstammen.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:12 schreef Molurus het volgende:
[..]
Betwist je dat door selectie van sterkere exemplaren soorten langzaam mettertijd veranderen tot het punt dat ze eigenschappen / vaardigheden hebben die ze voorheen niet hadden, of heb je dat probleem alleen met evolutie van mensen?
En als het dat laatste is, op basis waarvan maak je dat onderscheid dan precies? De voorouders van giraffes hadden geen lange nek, de voorouders van vogels konden niet vliegen, etc, etc.
Ok, dan heb ik je misschien verkeerd begrepen.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:37 schreef TitanicLover het volgende:
[..]
Het kan zijn dat we van apen afstammen.
Ik heb het altijd vreemd gevonden dat we zo weinig horen van dit soort ontdekkingen in de mainstream media. Zoiets lijkt me wereldnieuws.quote:We conclude that the locus cloned in cosmids c8.1 and c29B is the relic of an ancient telomere-telomere fusion and marks the point at which two ancestral ape chromosomes fused to give rise to human chromosome 2.
Eerlijk gezegd heb ik me niet echt verdiept met betrekking tot Darwinisme.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:38 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ok, dan heb ik je misschien verkeerd begrepen.
Wat bedoelde je precies met 'ik denk dat we niet van apen stammen'? Je houdt de mogelijkheid open dat we van een geheel andere diersoort afstammen?
Inmiddels zijn er wel heel sterke aanwijzingen in DNA dat wij tot dezelfde groep behoren als de andere grote primaten: de chimpansee, gorilla en orang-oetan.
Toevoeging:
Dit is wel interessant:
http://www.pnas.org/content/88/20/9051.full.pdf
Ik dacht dat dat pas ergens in 2004 werd ontdekt, maar kennelijk is de fusie van chromosoom 2 al bekend sinds 1991.
[..]
Het is echt machtig interessante materie. Mocht je je verder willen verdiepen dan is dit een heel aardige serie. Welliswaar voor kinderen, maar nog steeds heeft het best veel diepgang:quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:03 schreef TitanicLover het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd heb ik me niet echt verdiept met betrekking tot Darwinisme.
Wat ik wel weet is dat alle levende wezens uit water en aarde ontstaan zijn.
Als wij een gemeenschappelijke voorouder hebben met de chimpansee, gorilla en orang-oetan dan zou die voorouder voor moderne maatstaven waarschijnlijk een apensoort genoemd worden ja. Vanzelfsprekend bestaat die soort niet meer. We stammen dus niet af van apen zoals we die nu kennen.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:03 schreef TitanicLover het volgende:
Of we van andere dieren afstammen, niet echt. Als we zouden afstammen van een diersoort, dan zijn het apen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |