laat dat nu een van de dingen zijn waar ik maar op gesolliciteerd hebquote:Op maandag 20 oktober 2014 10:05 schreef La_Tramposa het volgende:
Volgens mij is een zittend bestaan voor mij (en ik denk vele anderen) de grootste risicofactor momenteel, dus als ik mijn gezondheid echt serieus neem moet ik ontslag nemen en postbode worden
Zolang je ieder uur even achter je bureau vandaan komt, is er volgens mij niets aan de handquote:Op maandag 20 oktober 2014 10:05 schreef La_Tramposa het volgende:
Volgens mij is een zittend bestaan voor mij (en ik denk vele anderen) de grootste risicofactor momenteel, dus als ik mijn gezondheid echt serieus neem moet ik ontslag nemen en postbode worden
Jawel hoorquote:Op maandag 20 oktober 2014 10:07 schreef Devv het volgende:
[..]
Zolang je ieder uur even achter je bureau vandaan komt, is er volgens mij niets aan de hand.
Ik heb er geen busje gezien...ik liep de hele Amstel-lus anoniem in de grote meute achter de pacers voor 4-uur. Per ongeluk, ik sloot ineens aan.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:08 schreef nirvana het volgende:
Wie heeft er zich trouwens ook geërgerd aan het busje van de organisatie op de terugweg aan de Amstel? Hoe komen ze op het idee om daar een busje te laten rijden...
Dat zal niet gebeuren, want ik zal nog wel mensen uit de oudere categorieën achter me laten.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:02 schreef Quoi het volgende:
@Zwabber: zo'n bezemfiets achter jeIn dat geval ga je iets aan de mentale training hebben.
Die tests zullen dat nooit met 100% zeker kunnen stellen. Maar wat ze wel kunnen is het opsporen van duidelijke afwijkingen. En daar gaat het om.quote:Ik ben er qua tests nog steeds van overtuigd dat deze acute hartdood tijdens/na sport niet genoeg kunnen voorspellenMaar ik ga eens op zoek naar de studies naar bloedstolling.
dat denk ik ook wel. wij mensen zijn helemaal niet gebouwd op 40 urige werkweek met alleen maar achter een scherm geplakt zitten. en van een slentertje naar de koffieautomaat krijg je geen conditie.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:08 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Jawel hoorJe hebt ook een hoger risico op hartfalen e.d. en dat los je echt niet op door elk uur een wandeling naar de koffie-automaat.
Het zal allemaal wel. Er zijn altijd wel factoren die je een verhoogd risico ergens op geven. Zolang je verder gezond leeft en geen aanleg hebt voor bepaalde kwalen, zal het allemaal wel meevallen met die risico's. Ik zou mij in ieder geval niet zo snel na laten kijken op aandoeningen.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:08 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Jawel hoorJe hebt ook een hoger risico op hartfalen e.d. en dat los je echt niet op door elk uur een wandeling naar de koffie-automaat.
Ik zou zeggen van niet. Ik liep mijn eerste HM in 1.54, dat was 1,5 jaar geleden. Afgelopen juni liep ik 1.47 en gisteren liep ik 3.59.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:11 schreef TMan het volgende:
Zou het haalbaar zijn om komend voorjaar de M in Rotterdam te lopen en te mikken op 4:00 als je gisteren je eerste HM in 1:58 hebt gedaan?
en vooral die angst zal voor veel mensen meespelen.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:13 schreef Zwabberhark het volgende:
[..]
Dat zal niet gebeuren, want ik zal nog wel mensen uit de oudere categorieën achter me laten.
[..]
Die tests zullen dat nooit met 100% zeker kunnen stellen. Maar wat ze wel kunnen is het opsporen van duidelijke afwijkingen. En daar gaat het om.
Dat een zittend bestaan een risicofactor is, is toch niet te vergelijken met het risico dat je zou kunnen lopen tijdens een fysiek zware inspanning als je een hartafwijking hebt? Net als de vergelijking met autorijden. Dat is allemaal kommawerk.
Ik denk dat onverschilligheid, angst en luiheid eerder een rol spelen bij het niet doen van zo'n test dan overtuiging dat het echt niet nodig is. Ikzelf moet me nog over die laatste 2 heen zien te zetten.
Die is mooi vlak!quote:Op maandag 20 oktober 2014 07:56 schreef TMan het volgende:
Nu mét log: https://www.endomondo.com/workouts/426910183
Supertevreden, idd geen verval![]()
Ook nog hulde aan alle andere helden!
Idem. Werkt prima!quote:Op maandag 20 oktober 2014 09:55 schreef YUR het volgende:
[..]
Ik loop altijd met sporttape. Op mijn tepelsRolletje van de action, kost een paar cent
Mikken kan best natuurlijk, maar dat lijkt niet heel realistischquote:Op maandag 20 oktober 2014 10:11 schreef TMan het volgende:
Zou het haalbaar zijn om komend voorjaar de M in Rotterdam te lopen en te mikken op 4:00 als je gisteren je eerste HM in 1:58 hebt gedaan?
Prima haalbaar. Als je gewoon goed traint, kan dat best. Of je dan uiteindelijk je doel echt haalt is de vraag, maar hoe erg is het om 4.15 te lopen dan?quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:11 schreef TMan het volgende:
Zou het haalbaar zijn om komend voorjaar de M in Rotterdam te lopen en te mikken op 4:00 als je gisteren je eerste HM in 1:58 hebt gedaan?
Alles uitsluiten bestaat ook gewoon niet.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:21 schreef La_Tramposa het volgende:
Een sportkeuring sluit ook niet alles uit he. Je krijgt wel een inspanningsecho, maar ze doen idd niks met die bloedsamenstelling, en ook weet je niets over je kerntemperatuur of gevoeligheid voor oververhitting of zo.
Maar is dat een goede reden om dan maar helemaal geen onderzoek te laten doen?quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:21 schreef La_Tramposa het volgende:
Een sportkeuring sluit ook niet alles uit he. Je krijgt wel een inspanningsecho, maar ze doen idd niks met die bloedsamenstelling, en ook weet je niets over je kerntemperatuur of gevoeligheid voor oververhitting of zo.
dat met die hartslag hangt er helemaal vanaf hoe hoog je max is, ik heb gisteren 4 uur gelopen met een gemiddelde van 184, maar met een max van 220 kan dat best.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:21 schreef m0ridin het volgende:
Wil zeker nog wel eens zo'n test doen, vooral puur uit nieuwgierigheid en interesse, om meer van mijn lichaam te weten maar toch ook om rekening te kunnen houden met.
Stel je hebt een enorme hart-afwijking, wat dan? Het is dan denk ik niet dat je meteen niks meer kan en mag, maar je kan wat meer rekening houden met. Als ik zie dat ik continu met hartslag 180 loop tijdens een 10km, tja... misschien dan maar rustiger aan ofzo? Misschien dan niet een race lopen als het 27 graden is? Dat soort dingen...
Nee, ik bedoel meer het omgekeerde, dat 'ik wil zeker weten dat ik veilig ben' niet per se een goede reden is om zo'n test te doen, want dat weet je toch niet. Maar je kan wel erachter komen hoe je op de meest veilige manier voor jou kunt trainen, en hoe je beter kunt worden door in specifieke zones te trainen.quote:Op maandag 20 oktober 2014 10:23 schreef Zwabberhark het volgende:
[..]
Maar is dat een goede reden om dan maar helemaal geen onderzoek te laten doen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |