Sindsdien flink gegroeid.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:39 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Volgens een telling uit 2004 zijn het er niet meer dan 45k, staat op de wikipage:
Population (2004)
• Total 44,821
• Ethnicities Kurds, Arabs, Turkmens, Armenians
http://en.wikipedia.org/wiki/Koban%C3%AA
http://www.independent.co(...)s-siege-9742165.htmlquote:Kobani once had a population of 200,000, but has expanded greatly because of the influx of Kurdish refugees from the rest of the country.
Mogelijk maar de wapens zien er gloednieuw uit en worden voornamelijk gespot bij groepen zoals Liwa al-Aadiyat en 5th Corps. En dat zijn groepen die Amerikaanse steun ontvangen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:53 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Daar lijkt het wel op ja, en Syri heeft die dingen.
Hoe wil ISIS even een paar duizend gewapende Koerden uit de weg ruimen dan, vergezeld met bombardementen. Ze hebben hun kans vorige week gehad en verprutst.quote:
ISIS gaat Koban gewoon innemen, is een kwestie van tijd.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:15 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Hoe wil ISIS even een paar duizend gewapende Koerden uit de weg ruimen dan, vergezeld met bombardementen. Ze hebben hun kans vorige week gehad en verprutst.
Wat is hun plan B dan?quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:16 schreef IPA35 het volgende:
[..]
ISIS gaat Koban gewoon innemen, is een kwestie van tijd.
Gewoon, doorgaan zoals ze nu doen. YPG heeft weinig mensen en nog minder munitie. De Grote Sultan laat immers geen hulp toe. De stad moet vallen om het Turks expansionisme mogelijk te maken, dit weten de Amerikanen ook.quote:
De VS zal er alles aan doen om dat te voorkomen, ze bombarderen ook vandaag gewoon weer door. Daarbij maakt de YPG de wapens en munitie van ISIS weer buit door steeds na een luchtaanval een offensief te starten. Vergeet niet dat Centcom een rechtstreekse lijn heeft met de YPG op de grond.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:19 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Gewoon, doorgaan zoals ze nu doen. YPG heeft weinig mensen en nog minder munitie. De Grote Sultan laat immers geen hulp toe. De stad moet vallen om het Turks expansionisme mogelijk te maken, dit weten de Amerikanen ook.
De Amerikanen weten dat wel, maar willen dat niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:19 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Gewoon, doorgaan zoals ze nu doen. YPG heeft weinig mensen en nog minder munitie. De Grote Sultan laat immers geen hulp toe. De stad moet vallen om het Turks expansionisme mogelijk te maken, dit weten de Amerikanen ook.
Las gister of eergister dat YPG bevoorradingen had gehad en verse eenheden.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:19 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Gewoon, doorgaan zoals ze nu doen. YPG heeft weinig mensen en nog minder munitie. De Grote Sultan laat immers geen hulp toe. De stad moet vallen om het Turks expansionisme mogelijk te maken, dit weten de Amerikanen ook.
Het zou nogal een flinke imagoschade opleveren als ze van die domme seculiere Koerden zouden verliezen he.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:29 schreef UpsideDown het volgende:
Het zou strategisch vrij dom zijn van ISIS om zich te blijven stukbijten op Kobane, terwijl andere steden wellicht veel eenvoudiger in te nemen zijn. Volgens mij verplaatst het momentum zich nu ook weer naar Irak, ze proberen Bagdad te omsingelen.
Tanks en artillerie hebben ze sowieso niks meer aan, dat zijn magneten voor luchtaanvallen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:28 schreef marsan het volgende:
[..]
Las gister of eergister dat YPG bevoorradingen had gehad en verse eenheden.
Dat deden ze in Rabia, Hasakah en Maxmour ook al.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:30 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het zou nogal een flinke imagoschade opleveren als ze van die domme seculiere Koerden zouden verliezen he.
Jaja, maar dit is echt een groot offensief he.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:32 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Dat deden ze in Rabia, Hasakah en Maxmour ook al.
twitter:HaraldDoornbos twitterde op zondag 19-10-2014 om 18:20:16RT @Alamet0 Sad news just in: Press TV journalist killed in road accident in Suru Turkey on #Kobani border. reageer retweet
twitter:Alamet0 twitterde op zondag 19-10-2014 om 17:43:56Wait!!! Press TV journalist killed in road accident in Turkey was Serena Shim, threatened by MIT just day ago?!? https://t.co/QahWapxpNr reageer retweet
Jij roept ook om de week wat andersquote:Op zondag 19 oktober 2014 18:33 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jaja, maar dit is echt een groot offensief he.
ISIS ziet zichzelf als onoverwinnelijk, ze nemen sowieso geen vrede met deze situatie. Kobani gaat gewoon vallen.
Op de gebieden waar ze grenzen aan IS kunnen ze aanvallen.quote:
Yep,quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:31 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Tanks en artillerie hebben ze sowieso niks meer aan, dat zijn magneten voor luchtaanvallen.
In Noord Irak worden ze met tegenzin in uiterste noodzaak ingezet. Om Kobane te kunnen bestrijken moeten ze van Incirlik vertrekken maar dat staan de turken niet toe.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:43 schreef Szura het volgende:
Wat is eigenlijk het vliegbereik van een Apache? Als ze die zouden inzetten, zouden er zoveel meer ISIS-apen kapot geknald kunnen worden.
Als ex-lid van een mortierpeloton zou ik ze wel weten te vinden op een kaart. En accurate kaarten, luchtfoto's, zijn tegenwoordig op internet voor iedereen direct beschikbaar. Mortieren horen bij ouderwetse oorlogsvoering. Of met andere woorden: het voordeel van snel verbergen en schieten is weg.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:41 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Yep,
IS zal naar alle waarschijnlijkheid zoveel mogelijk mortieren laten aanvoeren. Mortieren zijn compact, licht en snel te verplaatsen. Motorfietsen en autos kunnen ze vervoeren. De nadelen zijn korte reikwijdte en onnauwkeurigheid. De korte reikwijdte is in het geval van Kobane voor IS van weinig belang en bedraagt altijd nog enkele kilometers. Vanwege de luchtaanvallen is dit voor hen het meest effectieve wapen. Moeilijk te zien van grote hoogte, snel te verbergen, weinig mensen nodig voor de bediening.
De huidige verkenning en strikes gaan vanaf zeer grote hoogte. Dat levert beperkingen op. Ik verwacht de komende tijd een sterke toename van mortierinslagen in Kobane. De tijd zal het leren.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:06 schreef JerryWesterby het volgende:
Als ex-lid van een mortierpeloton zou ik ze wel weten te vinden op een kaart. En accurate kaarten, luchtfoto's, zijn tegenwoordig op internet voor iedereen direct beschikbaar. Mortieren horen bij ouderwetse oorlogsvoering. Of met andere woorden: het voordeel van snel verbergen en schieten is weg.
De kracht van snelle moderne luchtaanvallen neemt daarentegen alleen maar toe.
Vraag ik me ook af.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:24 schreef b4kl4p het volgende:
Wat is nou de stand van zaken? Is Kobane nu weer van YPG, en hoe is het IS offensief van vannacht verlopen?
Er is weinig betrouwbare info want journalisten wagen zich niet in de buurt van IS. IS heeft het onthoofden van journalisten hoog op de agenda staan. YPG beweert de aanval van vanacht met succes te hebben afgeslagen. Vandaag overdag was er op enkele mortierinslagen na weinig wapengekletter te zien en horen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:24 schreef b4kl4p het volgende:
Wat is nou de stand van zaken? Is Kobane nu weer van YPG, en hoe is het IS offensief van vannacht verlopen?
De afgelopen week zal wel lekker voor het moreel geweest zijn daar bij IS.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:36 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er is weinig betrouwbare info want journalisten wagen zich niet in de buurt van IS. IS heeft het onthoofden van journalisten hoog op de agenda staan. YPG beweert de aanval van vanacht met succes te hebben afgeslagen. Vandaag overdag was er op enkele mortierinslagen na weinig wapengekletter te zien en horen.
Mwah,quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:40 schreef b4kl4p het volgende:
[..]
De afgelopen week zal wel lekker voor het moreel geweest zijn daar bij IS.
Staat een hoop interessante info in inderdaad.quote:
twitter:Damascus_01 twitterde op zondag 19-10-2014 om 20:11:12People of Ayn al-Arab regain control of areas in the eastern part of the city #Kobane http://t.co/I3XdR7IU8e http://t.co/P6JkEwn3B3 reageer retweet
quote:Isil presence in Turkey targeting Syrian rebels
Shooting of Syrian rebel inside Turkey casts doubt on loyalties of Nato ally in fight against Isil
A top Syrian rebel commander was shot and wounded in an apparent kidnapping attempt by the Islamic State in a Turkish city, raising questions about Ankara’s readiness to stop jihadists operating on its soil.
Abu Issa, the leader of Thuwar Raqqa, a Syrian rebel group who has been fighting the Islamic State of Iraq and the Levant (Isil) in the town of Kobane, was ambushed by Isil extremists in Urfa in neighbouring Turkey.
-knip-
Leider van Al Nusra Abu Mohamad Al Golani was de rechterhand van Abu Bakir Al Bagdadi in Irak. Kort nadat de Syrische opstand begon tegen de Syrische regering verhuisde Al Golani naar Syrie,hij werd gesteund door Abu Bakir Albagdadi. Hij werd in Syrie Emir (leider) van Jabhat Al Nusra.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:30 schreef Buffell het volgende:
[..]
Misschien heb ik er volledig overheen gelezen overal, want ik volg het nieuws nog wel aardig, maar; is Al-Nusra een 'dochteronderneming' van IS of hoe moet ik dat zien?
Erdoganquote:Op zondag 19 oktober 2014 20:57 schreef .Exe het volgende:
Weer een bericht waaruit blijkt wat een fantastisch vrij land Turkije is![]()
Vooral het filmpje even kijken.
Press TV reporter in Turkey killed in suspicious car accident
R.I.Pquote:Op zondag 19 oktober 2014 20:57 schreef .Exe het volgende:
Weer een bericht waaruit blijkt wat een fantastisch vrij land Turkije is![]()
Vooral het filmpje even kijken.
Press TV reporter in Turkey killed in suspicious car accident
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |