Laten gaarkoken en vasthouden aan je 126Kquote:Op maandag 20 oktober 2014 17:19 schreef Acradavos het volgende:
Excuus, die kosten zijn niet fiscaal aftrekbaar. Toch houd ik 2500 euro in de zak. Overigens mailt de makelaar weer met een aantal argumenten. Zonder dat ik er naar vraag, wilt hij mij de facturen laten zien van de recente verbouwingen.
Ben het eens met Piet_Piraat, ik zou die facturen lekker laten zitten en vasthouden aan 126.000.quote:Op maandag 20 oktober 2014 17:19 schreef Acradavos het volgende:
Excuus, die kosten zijn niet fiscaal aftrekbaar. Toch houd ik 2500 euro in de zak. Overigens mailt de makelaar weer met een aantal argumenten. Zonder dat ik er naar vraag, wilt hij mij de facturen laten zien van de recente verbouwingen.
Overdrachtsbelasting per 1 juli 2012 was 2% en ik meen dat het pand daarna verkocht was. Waar die 10% vandaan komt vraag ik me toch af.quote:Op maandag 20 oktober 2014 11:34 schreef matthijst het volgende:
Hahah. Wat een gezwam van TS. De verkoper heeft 125.000 + 10% kk betaald, dus 137.500. Dat een nieuwe keuken en badkamer niet voor waardevermeerdering zorgen is normaal gesproken ook zo, aangezien het vaak niet de smaak van de koper is. Maar in jouw geval geef je aan dat het wel je smaak is, dus dan scheelt het je gewoon veel geld.
Dubbeltje eerste rang imho. Als je dit op 3,5 duizend voorbij laat gaan.
Eerst aangeven dat het initiatief van jou moet komen en vervolgens alsnog jouw proberen over te halen met wat facturen.quote:Op maandag 20 oktober 2014 17:19 schreef Acradavos het volgende:
Excuus, die kosten zijn niet fiscaal aftrekbaar. Toch houd ik 2500 euro in de zak. Overigens mailt de makelaar weer met een aantal argumenten. Zonder dat ik er naar vraag, wilt hij mij de facturen laten zien van de recente verbouwingen.
Zoiets?quote:Op maandag 20 oktober 2014 18:22 schreef BloedendeVagina het volgende:
[..]
Overdrachtsbelasting per 1 juli 2012 was 2% en ik meen dat het pand daarna verkocht was. Waar die 10% vandaan komt vraag ik me toch af.
Dat maakt de kosten koper geen 10%.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:01 schreef matthijst het volgende:
[..]
Zoiets?
Koopsom ¤ 130.000,00
Overdrachtsbelasting ¤ 2.600,00
Hypotheekakte ¤ 650,00
Leveringsakte ¤ 650,00
Makelaarscourtage ¤ 2.600,00
Taxatie ¤ 260,00
Uurloon afsluiten hypotheek ¤ 3.000,00
Waarborgsom ¤ 200,00
Bouwkundig rapport ¤ 300,00
Energielabel ¤ 200,00
Ik dacht hetzelfde als Leandra. Namelijk dat er bij die 10% werd uitgegaan van de hogere overdrachtsbelasting en die is dus verlaagd.quote:Op maandag 20 oktober 2014 19:19 schreef matthijst het volgende:
Geen idee, lijstje van een makelaarssite
Punt was dat die bloedende vagina t deed voorkomen alsof 2% al een bizar percentage was.
ah, OKquote:Op maandag 20 oktober 2014 19:34 schreef BloedendeVagina het volgende:
[..]
Ik dacht hetzelfde als Leandra. Namelijk dat er bij die 10% werd uitgegaan van de hogere overdrachtsbelasting en die is dus verlaagd.
Tja.. ook hij moet z'n boterham verdienen dus wil ie dat pand graag verkopen. Ik zie het als vissen naar een hoger bod.. in de hoop dat dat er ook komt. Ofwel; verkoper is nog steeds bereid tot onderhandelen. En die 132.5k is dus zeker niet het minimum, want topicstarter heeft aangegeven dat ie dat niet wilt betalen.quote:Op maandag 20 oktober 2014 22:05 schreef Piet__Piraat het volgende:
Aparte makelaar wel. Eerst de bal bij de verkoper leggen, maar vervolgens wel met hangende pootjes terugkomen met allerlei facturen. Daarmee stelt ie zich kwetsbaar op en probeert ie je over de streep te trekken.
Mijn inziens kun je twee stappen zetten:
- vasthouden aan 126k, poot stijf houden en hopen dat de verkoper door tijdsdruk over de brug komt.
- 127,5k bieden omdat je 'niet meer kan' en hopen op een psychologisch effect.
Het is maar net welke stap bij je past en wat je ook zelf wil.
Als de wetgever dat zo had bedoeld, had hij het voordeel wel aan de verkoper toe laten komen. Wij hebben principieel vastgehouden aan de wettelijke regeling.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 08:35 schreef Ardo het volgende:
mijn gevoel voor rechtvaardigheid zegt eerder dat verkoper er recht op heeft....hij verkoopt immers binnen 36 maanden en ziet dan nog een beetje terug van zijn verlies. Wetgever heeft dit volgens mij ook zo bedoeld, dat mensen die binnen een relatief korte tijd verkopen de aankoopkosten niet geheel hoeven af te schrijven, wat dan de doorstroming weer bevordert.
Beetje vreemd dat je als verkoper "verplicht" wordt om dit bedrag te betalen aan de verkoper. De macht van een koper moet toch veel sterker zijn? Dan wordt het dus mijn probleem dat de huidige bewoner al zo snel zijn huis verkoopt? Ik ben echt niet van plan om dit voordeel aan hem te geven, vooral niet met deze vraagprijs.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 09:45 schreef Lienekien het volgende:
Ik denk dat ze er wel over beginnen als de verkoper akkoord gaat met je bod. Het is nu nog niet aan de orde.
Meestal is het voordeel voor de verkoper. Zie bijv. https://www.eigenhuis.nl/(...)verdrachtsbelasting/
Joh, als hij het voordeel er niet van heeft, past hij zijn bodemprijs er wel aan aan.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 10:55 schreef Acradavos het volgende:
[..]
Beetje vreemd dat je als verkoper "verplicht" wordt om dit bedrag te betalen aan de verkoper. De macht van een koper moet toch veel sterker zijn? Dan wordt het dus mijn probleem dat de huidige bewoner al zo snel zijn huis verkoopt? Ik ben echt niet van plan om dit voordeel aan hem te geven, vooral niet met deze vraagprijs.
Dit, plus dat de verkoper een voordeel heeft ten opzichte van andere verkopers, zijn appartement is daardoor immers nog 2% aantrekkelijker.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 09:48 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Als de wetgever dat zo had bedoeld, had hij het voordeel wel aan de verkoper toe laten komen. Wij hebben principieel vastgehouden aan de wettelijke regeling.
Ja, in principe heeft de koper dat recht ook, het is een belastingvoordeel wat de koper heeft, geen belastingvoordeel wat verplicht moet worden doorgeschoven naar de verkoper.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 10:58 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Joh, als hij het voordeel er niet van heeft, past hij zijn bodemprijs er wel aan aan.
Ik heb het idee dat je steeds meent bepaalde rechten te hebben.
Reken er maar op dat dit foutief beschreven gaat zijn, want er staat in iedere standaardakte dat koper verkoper dat verschil vergoedt. Toen we dat aangepast wilden zien (het was immers niet overeengekomen met de wederpartij), veranderde de notaris het standaardzinnetje en schreef NIET met hoofdlettersquote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:17 schreef Acradavos het volgende:
En als ik een koopsom ben overeengekomen, dan lees ik tijdens het tekenen van het koopcontract wel wat er beschreven staat omtrent de regel. Mocht de makelaar dit foutief hebben beschreven in het koopcontract, dan wijs ik hem daar mooi op.
quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:19 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Reken er maar op dat dit foutief beschreven gaat zijn, want er staat in iedere standaardakte dat koper verkoper dat verschil vergoedt. Toen we dat aangepast wilden zien (het was immers niet overeengekomen met de wederpartij), veranderde de notaris het standaardzinnetje en schreef NIET met hoofdletters![]()
je rekent en denkt alleen echt in je eigen voordeel, heb je mijn voorbeeldje ook gelezen, stel dat jij snel weer het appartement gaat verkopen, geef jij dan ook 2500 kado aan de volgende koper ??quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 10:55 schreef Acradavos het volgende:
[..]
Beetje vreemd dat je als verkoper "verplicht" wordt om dit bedrag te betalen aan de verkoper. De macht van een koper moet toch veel sterker zijn? Dan wordt het dus mijn probleem dat de huidige bewoner al zo snel zijn huis verkoopt? Ik ben echt niet van plan om dit voordeel aan hem te geven, vooral niet met deze vraagprijs.
Het is een belastingvoordeel, een belastingvoordeel is een voordeel voor degene die de belasting daardoor niet hoeft te betalen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:37 schreef Ardo het volgende:
[..]
je rekent en denkt alleen echt in je eigen voordeel, heb je mijn voorbeeldje ook gelezen, stel dat jij snel weer het appartement gaat verkopen, geef jij dan ook 2500 kado aan de volgende koper ??
Maar je hébt helemaal niks cadeau te geven als verkoper, het is het cadeautje van de wetgever aan de koper. Het is eerder zo dat de praktijk is ontstaan dat verkopers zich dat cadeau alvast toe-eigenen, maar het is uitdrukkelijk niet zo geregeld.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:37 schreef Ardo het volgende:
je rekent en denkt alleen echt in je eigen voordeel, heb je mijn voorbeeldje ook gelezen, stel dat jij snel weer het appartement gaat verkopen, geef jij dan ook 2500 kado aan de volgende koper ??
Dit.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:39 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Maar je hébt helemaal niks cadeau te geven als verkoper, het is het cadeautje van de wetgever aan de koper. Het is eerder zo dat de praktijk is ontstaan dat verkopers zich dat cadeau alvast toe-eigenen, maar het is uitdrukkelijk niet zo geregeld.
De wet is glas- en glashelder, maar het is de praktijk die er een potje van maakt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:41 schreef Ardo het volgende:
ik ben geen jurist, maar als de wet daar niet duidelijk over is, dan is het dus een onderhandelingspunt, dat wilde ik alleen maar zeggen.
quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:50 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
De wet is glas- en glashelder, maar het is de praktijk die er een potje van maakt.
zoals ik het nu kan beoordelen is het voordeel voor de koper en heeft verkoper alleen maar een mooi extra verkoopargument,quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:50 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
De wet is glas- en glashelder, maar het is de praktijk die er een potje van maakt.
Makelaars zijn wel bekend met dit voordeel, maar de huidige opgerekte periode is niet altijd bekend, echter in de nvm-modellen (en ik denk ook in de vbo-modellen, helaas heb ik er even geen bij de hand) staat er altijd opgenomen en kan een keuze worden gemaakt voor wie het voordeel komt. Een verkoopmakelaar kiest dan uiteraard voor de verkoper.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 08:33 schreef Acradavos het volgende:
Wat ik mij trouwens wel afvraag, ik een koopovereenkomst wordt toch alleen vermeld wie de overdrachtsbelasting op zich neemt? De makelaar hoeft dat voordeel niet te weten lijkt mij.
Ik zit trouwens met het volgende probleem. De huidige doorlooptijd van een gemiddelde hypotheekofferte zit nu op 6 weken. Daarbij zou ik niet aan de datum van 15 december kunnen voldoen. Is het slim om de makelaar onder druk te zetten dat ik niet kan voldoen aan bovenstaande datum?
Gevoelsmatig ben ik het met je eens. In de praktijk gaat het overigens ook zo. Maar ik denk niet dat de wetgever dit expliciet zo bedoeld heeft. Wanneer je niets vastlegt komt de overdrachtsbelasting van rechtswege ten laste van de verkrijger/koper. Had de wetgever de verkoper in speciale omstandigheden willen ontzien dan had het in de lijn gelegen dat ook zo vast te leggen in art. 13 WBR, maar dat is niet gedaan.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 08:35 schreef Ardo het volgende:
een beetje makelaar kent dit voordeel natuurlijk ook....wie er nu recht heeft op het voordeel lijkt me wel een discussiepunt/onderhandelingspunt....Verkoper kan ook stellen dat hij er recht op heeft of misschien wil hij dat voordeel met je delen...(ieder de helft)
mijn gevoel voor rechtvaardigheid zegt eerder dat verkoper er recht op heeft....hij verkoopt immers binnen 36 maanden en ziet dan nog een beetje terug van zijn verlies. Wetgever heeft dit volgens mij ook zo bedoeld, dat mensen die binnen een relatief korte tijd verkopen de aankoopkosten niet geheel hoeven af te schrijven, wat dan de doorstroming weer bevordert.
>knip<
Vreemd weet ik niet, maar in mijn optiek is dat net zo goed een stukje onderhandeling. Je kan je bod daar op afstemmen en/of dat ook zo ventileren aan de makelaar.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 10:55 schreef Acradavos het volgende:
[..]
Beetje vreemd dat je als verkoper "verplicht" wordt om dit bedrag te betalen aan de verkoper. De macht van een koper moet toch veel sterker zijn? Dan wordt het dus mijn probleem dat de huidige bewoner al zo snel zijn huis verkoopt? Ik ben echt niet van plan om dit voordeel aan hem te geven, vooral niet met deze vraagprijs.
De vuistregel is dat de koper de belasting verschuldigd is. Een (gedeeltelijke) vrijstelling komt in de eerste plaats toe aan koper. MAAR je kan dus anders overeenkomen he. Als verkoper kan je dat voordeel ook inzetten als sellingpoint.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:50 schreef Ardo het volgende:
Financieel voordeel voor de koper, niet voor de verkoper
Bij het verkopen van een huis binnen een periode van drie jaar na aankoop van het huis, hoeft de koper alleen overdrachtsbelasting te betalen over de meerprijs ten opzichte van het bedrag waar de verkoper het huis de afgelopen drie jaar voor gekocht heeft. De koper van het huis heeft dus het financieel voordeel, niet de verkoper. De verkoper heeft als voordeel dat het huis eenvoudiger te verkopen is, want de koper hoeft geen of minder overdrachtsbelasting te betalen.
niet elke makelaar is goed op de hoogte, maar ook niet elke makelaar is volkomen achtelijk. Kan best zijn dat hij het prima weet maar jou niet vertelt en hoopt dat je zo een (eventuele) koopovereenkomst tekent.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:01 schreef Acradavos het volgende:
Ook al zou onze regering de overdrachtsbelasting volledig afschaffen, dan heeft de verkoper daar toch niks mee te maken? Hij staat het machteloos. Ik ben juist blij dat de makelaar hier niks van af weet, anders krijg je het verhaal "ja, maar je hebt ook een voordeel t.o.v. van je overdracht."
In ieder geval, de makelaar zit me op de hielen. Hij wilt mij de facturen laten zien van de verbouwingen en kosten.
Hoezo een potje van maken? Zoals Ardo ook al zegt is het geen dwingend recht dat koper moet betalen en daarmee is het gewoon een onderhandelingspunt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 11:50 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
De wet is glas- en glashelder, maar het is de praktijk die er een potje van maakt.
En hoe gaat dat werken als de verkoper rekent op dat voordeel?quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:47 schreef Acradavos het volgende:
Nee, want als ik nu al weet dat ik 2500 euro in de zak kan houden, dan bied dat mij mij meer onderhandelingsruimte.
Als de verkoper al op een voordeel rekent dat niet zijn voordeel is, dan is de verkoper degene die voorbarig is.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:51 schreef Lienekien het volgende:
[..]
En hoe gaat dat werken als de verkoper rekent op dat voordeel?
Het gaat erom dat TS denkt dat het in zijn voordeel gaat werken. Ik zie nog steeds niet hoe hij dat nu in zijn eentje kan bepalen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2014 12:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als de verkoper al op een voordeel rekent dat niet zijn voordeel is, dan is de verkoper degene die voorbarig is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |