Ben ik het ook mee eens, maar ik loop hoe dan ook al bijna altijd zonder muziek. Zaterdag dus ook. En nog een voordeel. Na 30km is het echt heel fijn om aanmoedigingen van volslagen onbekenden te horen. Hoe gek dat ook klinkt, maar dat geeft goede moed.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 08:55 schreef Corniel het volgende:
@SEMTEX: Ik zou zonder muziek lopen. Ik heb de MTR (tijdrit over 120 km, duur, ruim 3 uur) vaak met muziek gereden, en afgelopen jaar voor het eerst niet. En eigenlijk bevalt dat het beste. Je wordt het getetter in je oor op een gegeven moment zat, en dat is al je het zwaar hebt. Totdat je het zwaar hebt, doet die muziek niet zoveel voor je. Just my 2ct.
quote:Op dinsdag 7 oktober 2014 22:41 schreef wyccie het volgende:
Ik wil in 2015 nou eindelijk eens die Usain Bolt eruit lopen.Of gewoon prettig lopen is ook prima.
+1quote:Op woensdag 8 oktober 2014 08:56 schreef mosselmossel het volgende:
[..]
Ben ik het ook mee eens, maar ik loop hoe dan ook al bijna altijd zonder muziek. Zaterdag dus ook. En nog een voordeel. Na 30km is het echt heel fijn om aanmoedigingen van volslagen onbekenden te horen. Hoe gek dat ook klinkt, maar dat geeft goede moed.
Dat is ook iets waar ik over twijfel. Ik wil sowieso het grootste deel niet met muziek lopen, maar misschien mijn telefoon en oortjes in de waterpack stoppen voor de laatste 10km of zo. Ik heb daar één keer tijdens een LDL van 28km wel wat aangehad, om muziek aan te zetten toen ik het echt zwaar kreeg.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 08:55 schreef Corniel het volgende:
@SEMTEX: Ik zou zonder muziek lopen. Ik heb de MTR (tijdrit over 120 km, duur, ruim 3 uur) vaak met muziek gereden, en afgelopen jaar voor het eerst niet. En eigenlijk bevalt dat het beste. Je wordt het getetter in je oor op een gegeven moment zat, en dat is al je het zwaar hebt. Totdat je het zwaar hebt, doet die muziek niet zoveel voor je. Just my 2ct.
Als je normaal al zo weinig met muziek loopt, zou ik het bij een marathon zeker niet doen. Bij Semtex is het anders, omdat die eigenlijk altijd al wel met muziek loopt. Als je het nu zwaar krijgt, word je door het publiek wel opgepept.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:01 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Dat is ook iets waar ik over twijfel. Ik wil sowieso het grootste deel niet met muziek lopen, maar misschien mijn telefoon en oortjes in de waterpack stoppen voor de laatste 10km of zo. Ik heb daar één keer tijdens een LDL van 28km wel wat aangehad, om muziek aan te zetten toen ik het echt zwaar kreeg.
Maar ik heb dan weer niet het geduld/de skills/de telefoon om een hippe playlist te maken met allemaal oppeppende muziek en mijn oortjes zijn ook nogal bagger
Wat een spreiding bij die vrouwenquote:Op dinsdag 7 oktober 2014 23:18 schreef Jero_nimo het volgende:
Het loopt als kussentjes, hele zachte kussentjes. Maar ze zijn nog wel zwaar vind ik hoor. Merk duidelijk dat mijn benen meer moeten werken met de Hoka's aan. Maar dat is in vergelijking met de Sense, Kinvara en VFF die allemaal heel licht zijn. Ook moeten mijn enkels iets meer werken met onverhard terrein. Maar ze liepen het laatste stuk van de TDF heerlijk, ik snap zeker waarom ze heel veel op Ultra's gebruikt worden.
Ik word brutaal genoemd door MudSweatTrails:
http://www.mudsweattrails.nl/hogeveluwetrail_2014
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 08:51 schreef mosselmossel het volgende:
[..]
Zie niet in waarom je zo langzaam moet lopen. Je loopt je trainingen, die nu tot 7km gaan, ook gewoon op 6.00 ongeveer. Denk dat je best voor een tijd onder het uur zou kunnen gaan hoor. Lijkt me echt geen probleem.
edit: je gaat gewoon onder het uur lopen. Geen enkel probleem.
Ik zou me er inderdaad niets van aan moeten trekken hoe hard anderen lopen en me op mijn eigen race moeten focussen, maar soms heb ik daar wat moeite mee.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 08:56 schreef Guard het volgende:
[..]
Wat boeit dat nu hoeveelste je eindigt?
En je hoeft inderdaad niet langzamer te lopen of zo, wat ik bedoelde was dat je je niet laat meeslepen door het wedstrijdelement en ineens een min per km sneller gaat lopen dan je gewend bent aan het begin want dan wordt het nog lastig op het eind.
Je kan best wat sneller lopen dan in trainingen, want tijdens een wedstrijd kun je best wat meer. Adrenaline, publiek enzo
quote:
Er was bijvoorbeeld de 'onder de nek' regel. Als je ook verschijnselen onder de nek voelde (spierpijn, rugpijn, koude rillingen etc.), sowieso niet gaan. Als het puur volle holtes en hoesten zijn, kun je wel gaan.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:25 schreef Murmeli het volgende:
[..]![]()
En lopen zonder muziek
Vraagje: hoe zat het nou met hardlopen en ziek/verkouden zijn?
Niet lopen als je koorts hebt weet ik. Maar als je verkouden + heel gammel bent? Maandag voelde ik me na t rennen een stuk beroerder dan ervoor, gisteren niet gerend, en knapte ik in de loop vd dag best wel op tijdens mijn werk, en vandaag word ik gammel wakker en heb heel slecht geslapen. Geen koorts volgens mij.
Beter een training overslaan of gewoon een rondje lopen (max 4 km)?
neck-checkquote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:25 schreef Murmeli het volgende:
[..]![]()
En lopen zonder muziek
Vraagje: hoe zat het nou met hardlopen en ziek/verkouden zijn?
Niet lopen als je koorts hebt weet ik. Maar als je verkouden + heel gammel bent? Maandag voelde ik me na t rennen een stuk beroerder dan ervoor, gisteren niet gerend, en knapte ik in de loop vd dag best wel op tijdens mijn werk, en vandaag word ik gammel wakker en heb heel slecht geslapen. Geen koorts volgens mij.
Beter een training overslaan of gewoon een rondje lopen (max 4 km)?
quote:"A neck check is a way to determine your level of activity during a respiratory illness," adds Neil Schachter, MD, medical director of respiratory care at Mount Sinai Medical Center in New York. "If your symptoms are above the neck, including a sore throat, nasal congestion, sneezing, and tearing eyes, then it's OK to exercise," he says. "If your symptoms are below the neck, such as coughing, body aches, fever, and fatigue, then it's time to hang up the running shoes until these symptoms subside."
Als je je trainingen ruim onder je max loopt op 6 min/km is de 10 onder t uur zeker haalbaar. Eerste 1-2 km zelfde tempo lopen, als dat soepel gaat kan je bijv naar 5.50/km en als dat soepel gaat evt de laatste km nog versnellen ofzo.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:20 schreef RunnerAdd het volgende:
[..]
[..]
Ik zou me er inderdaad niets van aan moeten trekken hoe hard anderen lopen en me op mijn eigen race moeten focussen, maar soms heb ik daar wat moeite mee.
Vind het lastig in te schatten wat het 'wedstrijdeffect' is.
Loop mn trainingen wel ruim onder mn max, dus jullie hebben denk wel gelijk.
10 km onder het uur klinkt wel als een mooi streven
mja ik zou het juist andersom doen denk ik, 'voor nood' in mijn waterpack stoppen.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:42 schreef Guppyfriend het volgende:
Als je je muziek zat bent, kun je het ook uitzetten heoortjes wegstoppen en klaar!
Ik deed hetzelfde in Schotland, was wel fijnquote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:45 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
mja ik zou het juist andersom doen denk ik, 'voor nood' in mijn waterpack stoppen.
Dan moet ik wel de waterpack meenemen, maar daar ben ik geloof ik toch al voor 60-70% voorstander van
Afgelopen loopje was 6:04 / km over 7 km. dat is wel iets vertekend doordat ik de laatste 2 kilometers steeds iets versnelde (5:55 en 5:36).quote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:32 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Als je je trainingen ruim onder je max loopt op 6 min/km is de 10 onder t uur zeker haalbaar. Eerste 1-2 km zelfde tempo lopen, als dat soepel gaat kan je bijv naar 5.50/km en als dat soepel gaat evt de laatste km nog versnellen ofzo.
Vooral je niet laten meeslepen met de hele snellen bij de start, want dan loop je jezelf stuk.
Met een wedstrijd voelt de 6 min/km waarschijnlijk als slenteren. Die sfeer en spanning doen heel veel.
En een van de laatsten worden is niet erg. Zal met <60 min nog wel meevallen uiteindelijk maar dan nog. Het is wel grappig. En soms merk je het ook niet zo. Al zitten er bijv maar 10 man achter je, dat is niet echt merkbaar.
Je kan Endomondo zelfs koppelen aan je Garminaccount zodat het automagisch synchroniseertquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:02 schreef Patoshik het volgende:
Misschien dat hier iemand dit weet: kun je met elke garmin je loopjes importeren in endomondo?
Want ik wil graag de forerunner 110 aanschaffen maar ik zou het wel graag op endomondo willen importeren. En als het niet kan dan zou ik graag een ander model willen waarbij het wel kan.
Gewoon doen inderdaad. Wedstrijden/evenementen zijn leukquote:Op woensdag 8 oktober 2014 09:55 schreef RunnerAdd het volgende:
[..]
Afgelopen loopje was 6:04 / km over 7 km. dat is wel iets vertekend doordat ik de laatste 2 kilometers steeds iets versnelde (5:55 en 5:36).
Mn LDL loop ik rond de 6:20 - 6:30 / km.
Misschien moet ik er niet zoveel over nadenken en me gewoon gaan inschrijven
Waarom perse Endo?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:02 schreef Patoshik het volgende:
Misschien dat hier iemand dit weet: kun je met elke garmin je loopjes importeren in endomondo?
Want ik wil graag de forerunner 110 aanschaffen maar ik zou het wel graag op endomondo willen importeren. En als het niet kan dan zou ik graag een ander model willen waarbij het wel kan.
Ben je al zenuwachtig?quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:08 schreef La_Tramposa het volgende:
Het weer voor 19 oktober ziet er goed uit. Taper madness is wel goed aan het toeslaan nu
Bij vlagenquote:
Gewoon jezelf in bubblewrap wikkelen, dan komt alles goed!quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:11 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Bij vlagen
Gisteren 2x een km op mijn beoogde marathontempo gelopen (of misschien 10 seconden/km te hard) en dan denk ik.. kan ik dat echt volhouden
En verder weet ik dat ik goed getraind heb, mijn schema uitgevoerd, nauwelijks kms heb moeten schrappen dus dat het rationeel goed moet komen, in het ergste geval in een langzamere tijd dan ik hoop. Maar ik ben wel heel bang om te vallen of ziek te worden of zo
Hmm ik weet niet of ik dat hardop moet zeggen, maar what the hellquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:14 schreef GotC het volgende:
[..]
Gewoon jezelf in bubblewrap wikkelen, dan komt alles goed!
En wat voor tijd hoop je op?
Omdat ik qua horloge's niet echt een voorkeur heb (gemiddelde snelheid, tijd, km, niet te duur) en ik het allemaal wel graag op 1 plek wil hebben. En aangezien ik nu al een tijdje loop met endomondo heb ik al m'n loopjes (als ze goed gelogd zijn) daar staan.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:07 schreef Guard het volgende:
[..]
Waarom perse Endo?
En je kunt alles importeren in Endo als je wilt.
Ik zou eerder naar de functionaliteiten van het horloge kijken en daar je keuze op bepalen.
Oeh, dat is helemaal makkelijk.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:04 schreef GotC het volgende:
[..]
Je kan Endomondo zelfs koppelen aan je Garminaccount zodat het automagisch synchroniseert![]()
Maarreeee....ik zou geen 110 meer aanschaffen. Wel kan ik een 10, 210 of 220 aanraden
De Garmin 110 is nogal..outdatedquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:22 schreef Patoshik het volgende:
[..]
Oeh, dat is helemaal makkelijk.
Ik ga even kijken naar jouw voorstellen.
Dan denk ik dat ik (voor nu) voor de 10 ga. Die heeft gewoon alles wat ik wil en is niet te duur.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:23 schreef GotC het volgende:
[..]
De Garmin 110 is nogal..outdatedDe 10 is wel een hele mooie, voor een leuk prijsje (¤ 110 bij hartslagmetershop punt nl)
Je bedoelt dat hij het gemiddelde over een km weergeeft. Die krijg je wel meteen te zien, maar past zich aan naarmate de km vordert. Actuele snelheid wil je ook niet zien, omdat dit heel erg kan schommelen door GPS foutjes.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:32 schreef Patoshik het volgende:
Hmmh, nu loop ik toch tegen iets aan. Bij de forerunner 10 krijg je pas na een km te zien hoe hard je loopt dus je kunt ondertussen niet aanpassen als je te hard of te zacht loopt. Is dit bij de 220 wel het geval?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Heeft de FR10 dan geen lap pace? Dat is namelijk de enige zinvolle snelheid om op te letten, aangezien "instant pace" ofwel sterk fluctueert a.g.v. het niet constant zijn van de nauwkeurigheid van GPS ofwel softwarematig uitgesmeerd wordt tot een gokwaarde.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:32 schreef Patoshik het volgende:
Hmmh, nu loop ik toch tegen iets aan. Bij de forerunner 10 krijg je pas na een km te zien hoe hard je loopt dus je kunt ondertussen niet aanpassen als je te hard of te zacht loopt. Is dit bij de 220 wel het geval?
Je zou ook naar de TomTom Runner kunnen kijken. Die is ook niet zo duur meer.quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:32 schreef Patoshik het volgende:
Hmmh, nu loop ik toch tegen iets aan. Bij de forerunner 10 krijg je pas na een km te zien hoe hard je loopt dus je kunt ondertussen niet aanpassen als je te hard of te zacht loopt. Is dit bij de 220 wel het geval?
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:35 schreef Quoi het volgende:
Ik heb hier nog een werkeloze 110 liggenIk leen 'm zo af en toe uit aan mensen die willen proberen hoe het nu loopt, met zo'n hardloophorloge. Vervolgens kopen ze er dan zelf eentje
Intussen voel ik me net een kleuter
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat hoorde ik gister ook van iemand, die had 'm voor 117 euro aangeschaftquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:36 schreef hatsaflats het volgende:
[..]
Je zou ook naar de TomTom Runner kunnen kijken. Die is ook niet zo duur meer.
zo, dat is behoorlijk pittige tijdquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:20 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Hmm ik weet niet of ik dat hardop moet zeggen, maar what the hell3.50 zou heel mooi zijn. 3.45 als alles boven verwachting top gaat en met alles onder de 4.00 ben ik blij. Ik wil op 5.40 beginnen en kijken of ik in de tweede helft wat kan versnellen.
Zo, dat zou een mooie tijd zijn! Een spelletje Arkham Horror duurt twee keer zo lang...quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:20 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Hmm ik weet niet of ik dat hardop moet zeggen, maar what the hell3.50 zou heel mooi zijn. 3.45 als alles boven verwachting top gaat en met alles onder de 4.00 ben ik blij. Ik wil op 5.40 beginnen en kijken of ik in de tweede helft wat kan versnellen.
Klopt. Zoals ik zei, volgens mijn schema zou het moeten kunnen en mijn schema's hebben tot nu toe altijd gelijk gehad, liep zelfs meestal harder dan de voorspelde tijd, maar een marathon is toch wel een andere kluifquote:
quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:37 schreef hatsaflats het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je bent iig mijn heldin als je onder de 4 uur looptquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:40 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Klopt. Zoals ik zei, volgens mijn schema zou het moeten kunnen en mijn schema's hebben tot nu toe altijd gelijk gehad, liep zelfs meestal harder dan de voorspelde tijd, maar een marathon is toch wel een andere kluif
Dat kan jij gewoon! Je bent echt vet goed bezig!quote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:40 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Klopt. Zoals ik zei, volgens mijn schema zou het moeten kunnen en mijn schema's hebben tot nu toe altijd gelijk gehad, liep zelfs meestal harder dan de voorspelde tijd, maar een marathon is toch wel een andere kluifDus ik vind het zelf ook wel een beetje eng.
Oh dan moet ik toch weer eens terug omschakelenquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:21 schreef Zwabberhark het volgende:
Ik heb nog steeds spierpijn!![]()
Die cumulatieve tijd in de nieuwe Garmin Connect is toch wel erg leuk. Kan ik mooi mijn tussentijden zien op de HVL van zondag j.l. (27:42 - 55:19 - 1:23:45 (deze was wel erg lekker) - 1:52:38 - 1:58:33 voor resp. 5, 10, 15, 20 en 21,1 km).
Haha true, ik krijg alleen geen kriebels in mijn nek en buik als ik aan dat spelletje denkquote:Op woensdag 8 oktober 2014 10:40 schreef pijll het volgende:
[..]
Zo, dat zou een mooie tijd zijn! Een spelletje Arkham Horror duurt twee keer zo lang...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |