abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_147113813
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 november 2014 11:43 schreef AgLarrr het volgende:
De grote vraag is: gaat de PvdA de coalitie laten klappen als blijkt dat ze de PS verkiezingen zo hard verliezen dat ze een meerderheid in de EK kwijt raken.
wat zou daar precies hun winst van zijn? ze bereiken daar niets mee volgens mij.
Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.
- Rudyard Kipling
  zaterdag 29 november 2014 @ 12:05:12 #52
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_147114146
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 november 2014 11:46 schreef DestroyerPiet het volgende:

[..]

wat zou daar precies hun winst van zijn? ze bereiken daar niets mee volgens mij.
Ik zie het ook niet helemaal, maar dat gerucht gaat binnen ambtelijke en politieke kringen.
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  zaterdag 29 november 2014 @ 12:07:30 #53
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_147114180
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 november 2014 11:43 schreef AgLarrr het volgende:
De grote vraag is: gaat de PvdA de coalitie laten klappen als blijkt dat ze de PS verkiezingen zo hard verliezen dat ze een meerderheid in de EK kwijt raken.
De coalitie heeft nu al geen meerderheid in de Eerste Kamer.
pi_147114335
quote:
10s.gif Op zaterdag 29 november 2014 11:36 schreef borisz het volgende:
VVD gaat een miljoen uitgeven aan de PS15 campagne. Dat is 3x zoveel als vier jaar geleden.
Maar er komt geen van de bewindslieden of prominentere kamerleden boven Zwolle begreep ik. Dus campagne op lokatie zit er niet in :P
  zaterdag 29 november 2014 @ 12:19:07 #55
377395 martijnde3de
Freedom is not free
pi_147114373
Government exists to protect us from each other. Where government has gone beyond its limits is in deciding to protect us from ourselves.
pi_147114793
Nonsens natuurlijk.
  zaterdag 29 november 2014 @ 19:01:53 #57
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_147123844
quote:
Klinkt kansrijk.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 9 december 2014 @ 12:15:24 #58
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_147418484
quote:
In Noord-Holland komt er een provinciale lokalo.

quote:
HAARLEM De nieuwe politieke partij 'Hart voor Holland' doet mee aan de Provinciale Statenverkiezingen op 18 maart.

De partij is een initiatief van verschillende lokale partijen in de provincie. Door deelname aan de Statenverkiezingen wil Hart voor Holland de lokale politiek 'een geluid geven' in de Provinciale Staten.

Léonie Sazias van de lokale partij Hart voor Hilversum is de lijsttrekker van Hart voor Holland.
Kandidatenlijst en verkiezingsprogramma Wie naast Sazias de gezichten worden van de partij moet nog duidelijk worden, net als het verkiezingsprogramma. De partij zegt allebei ergens in januari bekend te maken.
http://www.rtvnh.nl/nieuw(...)n-statenverkiezingen

13 december is er een grote bijeenkomst in Alkmaar met de lokale partijen die mee doen.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  dinsdag 9 december 2014 @ 13:08:12 #59
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_147419597
Crosspost uit het centrale PVV-topic:

quote:
Een Senaat zonder PVV?

Als er nu verkiezingen voor de Tweede Kamer worden gehouden, zou de PVV van Geert Wilders 25 zetels halen (peiling Ipsos 4 december 2014). Bij de verkiezingen voor de Eerste Kamer, die op 26 mei volgend jaar plaatsvinden, zouden dat er wel eens heel wat minder kunnen worden dan de 12 à 13 die je op basis van de peiling voor de Tweede Kamer zou verwachten. Misschien worden het er wel nul.

Als dit gebeurt, is het voor een groot deel toe te schrijven aan de getrapte verkiezingen voor onze Eerste Kamer. De burger kiest de leden van de staten in zijn provincie, waarop de leden van provinciale staten de leden van de Eerste Kamer kiezen. Een partij die landelijk goed scoort in de peilingen is dus gedwongen om ook op provinciaal niveau actief te worden wil zij niet alleen in de Tweede Kamer, maar ook in de Eerste succes oogsten. Juist daar wringt bij de PVV de schoen. In 2011 slaagde de eenmanspartij van Wilders er weliswaar in om in alle provincies voldoende kandidaten bij elkaar te sprokkelen en een goede uitslag neer te zetten, maar vervolgens ging er van alles mis. De PVV-fractie in Noord-Holland klapte uit elkaar en scheurde in vieren. Ook in andere provincies (Noord-Brabant, Gelderland, Drenthe en Friesland) stapten statenleden uit de respectieve PVV-fracties. In Limburg mocht de PVV het een jaartje proberen in gedeputeerde staten, maar ook dat was geen succes. Voordat het Limburgse college viel, hadden zich overigens ook in die provincie PVV-statenleden afgesplitst van de moederfractie. Het is allemaal al eens op dit blog besproken (hier en hier).

De eerste vraag is of PVV-leider Wilders voldoende capabele kandidaten kan vinden om aan de komende statenverkiezingen deel te nemen. Meindert Fennema legde vier jaar geleden al eens treffend uit waarom het voor de PVV zo moeilijk is om aan goede kandidaten te komen. Maar de tweede vraag is of Wilders wel tijd en energie gaat steken in het vinden van tientallen kandidaten voor de statenverkiezingen in alle twaalf provincies. In 2011 verleende de PVV gedoogsteun aan een kabinet dat belangrijke PVV-speerpunten ten aanzien van immigratie en veiligheid moest uitvoeren. Dat kabinet had geen meerderheid in de Eerste Kamer en deelname van de partij van Wilders aan staten- en Senaatsverkiezingen moest die meerderheid alsnog bewerkstelligen (hetgeen overigens, zoals bekend, niet lukte). Nu is de situatie radicaal anders. Na de breuk in de Catshuis wil niemand meer met de PVV regeren en de partij doet er ook weinig aan om die situatie te keren. De PVV is veroordeeld tot een jarenlange rol in de oppositie. Natuurlijk kan die oppositie ook in de Senaat gevoerd worden, maar de vraag is of de investering daarvoor – namelijk het zoeken van tientallen geschikte kandidaten en deelname aan de verkiezingen in twaalf provincies – wel opwegen tegen het resultaat.

Het risico van weer een reeks afscheidingen en de grote waarschijnlijkheid dat deelname aan colleges van gedeputeerde staten er niet inzit, moeten ook worden meegewogen. Het is in dit verband tekenend dat een partij die het zo goed doet in de peilingen, eerder dit jaar maar in twee gemeenten aan de raadsverkiezingen deelnam. Na de ‘Marokkanen-uitspraak’ van Wilders dreigde zo’n beetje heel PVV Flevoland (de statenfractie en de raadsfractie in Almere) zich tegen de partij te keren, al kon dat onheil uiteindelijk afgewend worden. De Haagse gemeenteraad werd gevuld met oud-Tweede Kamerleden, voor wie na de verkiezingsnederlaag in 2012 geen plaats meer was. Mogen die straks ook op de lijst voor de statenverkiezingen? We zullen het 2 februari volgend jaar weten, de dag van de kandidaatstelling. Wellicht dat we voor die tijd al weten of de PVV deelname aan de Eerste Kamerverkiezingen ambieert, en zo ja, wie dan de lijst gaat trekken. Momenteel hult Wilders zich in stilzwijgen. Terwijl partijen als VVD, CDA, D66 en 50Plus al lang en breed bekend hebben gemaakt wie de lijsttrekker voor de Senaatsverkiezingen wordt, en er bij de PvdA ook maar één kandidaat voor die positie schijnt te zijn, is van de eenmansbeweging van Wilders niet eens bekend óf zij deelneemt.

Het vinden van een geschikte lijsttrekker is natuurlijk geen sinecure. In 2011 ging de PVV de verkiezingen in met Machiel de Graaf, die overigens ook de fractievoorzitter in de Haagse gemeenteraad was en beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie, en zo als volleerd plucheplakker drie salarissen toucheerde. In dat licht was het opmerkelijk dat hij zijn collega-senatoren hun vele bijbanen aanwreef en verder vooral opviel door de fractievoorzitter van de PvdA weg te zetten als “Wassenaarse burgemeestersvrouw”. Na goed een jaar in de Senaat stapte De Graaf alweer over naar de Tweede Kamer, waar hij inmiddels betoogt dat de Nederlandse identiteit via de baarmoeder om zeep wordt geholpen. Zijn opvolger was Marcel de Graaff met dubbel f. Deze theoloog trad aan in een tijd dat er geen gedoogsteun meer geleverd hoefde te worden, dus hij kon vol op het orgel. Met zijn betoog dat “Nederland wordt overstroomd met mensen uit landen met een minderwaardige cultuur” en dat Syrische vluchtelingen maar harder tegen Assad moeten vechten haalde hij het niveau van de Eerste Kamer flink naar beneden. Na de verkiezingen voor het Europees Parlement, waarvoor hij de PVV-lijsttrekker was, droeg hij het stokje over aan Marjolein Faber. Die scandeerde enthousiast het ‘minder, minder’ mee, maar weigerde een rapportje met voorzichtige aanbevelingen voor meer integriteit in de Senaat te onderschrijven.

Van de overige senatoren van PVV-huize kan niet veel meer worden gezegd dan dat ze niet opvielen, overigens niet heel verrassend voor een groepje politici dat vooral in de Senaat is geplant om een gedoogakkoord uit te voeren. Als ze al in het nieuws kwamen, dan was dat omdat ze de Grote Leider tegen de haren in hadden gestreken, waarop deze hen voor “rat” en “stoker” uitmaakte. Als de PVV de statenverkiezingen en daarmee de Eerste Kamer links laat liggen, ontstaat een buitengewoon interessante dynamiek. Een behoorlijk brok zetels – 10 van de 75 – zal dan worden verdeeld onder andere partijen. Het is niet waarschijnlijk dat de coalitie van VVD en PvdA daar erg van gaat profiteren. De partijen die wél profiteren (SP? CDA? D66?), krijgen een belangrijk aandeel in het lot van het kabinet, dat gedurende zijn hele bestaan al tegen het ontbreken van een vaste meerderheid in de Eerste Kamer aanloopt. Er breken interessante tijden aan. Schrijf 2 februari 2015 maar vast in de agenda’s. Op die dag weten we zeker of de PVV aan de statenverkiezingen deelneemt en dus kans maakt op terugkeer in de Eerste Kamer.
http://www.publiekrechtenpolitiek.nl/een-senaat-zonder-pvv/
pi_147419684
Wat optimistisch gesteld. Mensen stemmen deels toch wel op de PVV als die optie beschikbaar is in een provincie. En de provinciale fracties hoeven maar een paar maand bijeen te blijven tot de EK is verkozen, die discipline moet nog wel te regelen zijn.
  dinsdag 9 december 2014 @ 14:48:38 #61
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_147422159
Ik ben wel benieuwd met wat voor types Geert deze ronde komt aanzetten.
  dinsdag 9 december 2014 @ 16:45:58 #62
377395 martijnde3de
Freedom is not free
pi_147425738
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 13:08 schreef freako het volgende:
Crosspost uit het centrale PVV-topic:

[..]

http://www.publiekrechtenpolitiek.nl/een-senaat-zonder-pvv/
Ik kan je vertellen ,uit betrouwbare bron, dat ze gewoon meedoen en dat dit artikel onzin is :)
Government exists to protect us from each other. Where government has gone beyond its limits is in deciding to protect us from ourselves.
pi_147425991
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 16:45 schreef martijnde3de het volgende:

[..]

Ik kan je vertellen ,uit betrouwbare bron, dat ze gewoon meedoen en dat dit artikel onzin is :)
In alle provincies?
  dinsdag 9 december 2014 @ 17:10:40 #64
377395 martijnde3de
Freedom is not free
pi_147426496
quote:
7s.gif Op dinsdag 9 december 2014 16:53 schreef 99.999 het volgende:

[..]

In alle provincies?
uiteraard
Government exists to protect us from each other. Where government has gone beyond its limits is in deciding to protect us from ourselves.
pi_147427556
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 17:10 schreef martijnde3de het volgende:

[..]

uiteraard
Dat is niet volstrekt logisch hoor.
pi_147430070
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 12:15 schreef borisz het volgende:

[..]

In Noord-Holland komt er een provinciale lokalo.

[..]

http://www.rtvnh.nl/nieuw(...)n-statenverkiezingen

13 december is er een grote bijeenkomst in Alkmaar met de lokale partijen die mee doen.
vind ik toch een bijzondere ontwikkelingen. de meeste lokale partijen vertellen graag dat ze lokaal en dus niet gebonden zijn aan een landelijke politieke partij. maar nu gaan zich dus juist verbinden.
Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.
- Rudyard Kipling
pi_147431906
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 16:45 schreef martijnde3de het volgende:

[..]

Ik kan je vertellen ,uit betrouwbare bron, dat ze gewoon meedoen en dat dit artikel onzin is :)
Dat wordt feest, ben benieuwd met wat voor volslagen bosmongolen ze nu weer komen aanzetten. :D
  woensdag 10 december 2014 @ 10:46:55 #68
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_147446693
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 19:15 schreef DestroyerPiet het volgende:

[..]

vind ik toch een bijzondere ontwikkelingen. de meeste lokale partijen vertellen graag dat ze lokaal en dus niet gebonden zijn aan een landelijke politieke partij. maar nu gaan zich dus juist verbinden.
Bij alle Statenverkiezingen sinds de jaren '80 zie je dit soort initiatieven ontstaan. In enkele gevallen zijn dat soort partijen succesvol geweest in het verleden (de Partij Nieuw Limburg haalde 8-9% van de stemmen in de jaren '90), ook in andere provincies werd soms een enkele zetel behaald. In 2012 deed er ook zo'n club mee aan de Kamerverkiezingen, Nederland Lokaal haalde maar liefst 2842 stemmen.

Het succes van dergelijke federaties van lokale partijen hangt of staat bij de kandidaten op de lijst. Je hebt lokaal bekende gezichten nodig, van veel verschillende lokale partijen.
  Moderator / Redactie Sport woensdag 10 december 2014 @ 10:59:30 #69
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_147447004
http://www.elsevier.nl/Po(...)?masterpageid=158493
quote:
Het CDA presenteert woensdag de advies-kandidatenlijst voor de Eerste Kamer. De partij komt met een aantal verrassende kandidaten onder wie Niek Jan van Kesteren, algemeen directeur van werkgeversvereniging VNO-NCW en ook wel bekend als Haagse 'superlobbyist'.

Van Kesteren staat op nummer zes van de door Elco Brinkman aangevoerde lijst. Burgemeester Ton Rombouts van Den Bosch staat op vijf, oud-staatssecretaris Ben Knapen, werkzaam bij de Europese Investeringsbank, staat op de achtste plek. Voormalig CDA-voorzitter Marnix van Rij op tien en oud-staatssecretaris Joop Atsma op elf.

Steun

Op 18 maart volgend jaar zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten die op hun beurt op 26 mei de samenstelling van de Eerste Kamer bepalen. De verkiezingen kunnen van invloed zijn op het voortbestaan van het VVD-PvdA-kabinet.

Dat steunt nu al niet op een meerderheid in de Eerste Kamer. Aangezien de regeringspartijen er in de peilingen erg slecht voor staan, dreigt die steun alleen nog maar minder te worden. Het CDA heeft nu elf zetels in de Senaat en rekent erop er veertien te halen.

Kandidaten

Aan de zware kandidaten die het CDA in het spel brengt valt het belang van de verkiezingen af te lezen.

De lijst zoals die 9 december door het partijbestuur is vastgesteld en door de lokale afdelingen moet worden goedgekeurd ziet er als volgt uit:

1 Elco Brinkman
2 Maria Martens
3 Wopke Hoekstra
4 Greetje de Vries-Leggedoor
5 Ton Rombouts

6 Niek Jan van Kesteren
7 Anne Flierman
8 Ben Knapen
9 Ria Oomen-Ruijten

10 Marnix van Rij
11 Joop Atsma
12 Sophie van Bijsterveld
13 Pia Lokin-Sassen
14 Siem Korver
15 Dick van Hemmen

16 Frank Kerckhaert
17 Gertjan van der Brugge
18 Jan de Vries
19 Anita Sørensen
20 Brigitte Bauer

21 Geart Benedictus
22 Marius Buiting
23 Hans van Kranenburg
24 Paul van Geest
25 Marianne Luyer

26 Raymond Gradus
27 Bas Jan van Bochove
28 Frank van den Heuvel
29 Jan Leliveld
30 Yolande Ulenaers

31 Pieter van Maaren
32 Lida Schelwald-van der Kleij
33 Harry Bodifée
34 Wim van Fessem
35 Antoinette Vietsch
36 Marlies Veldhuijzen van Zanten
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  Moderator / Redactie Sport woensdag 10 december 2014 @ 15:54:25 #70
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_147455826
quote:
De Partij van de Arbeid heeft woensdag 10 december haar concept-kandidatenlijst voor de Eerste Kamer gepresenteerd. ‘Het is een lijst om trots op te zijn’, zegt partijvoorzitter Hans Spekman. ´De kandidaten hebben veel ervaring en kennis in huis op terreinen als goed en eerlijk werk en een zorgzame samenleving. Met deze senatoren bouwen we aan onze wereld van morgen.’

Op nummer 1 staat zoals eerder bekend is gemaakt Marleen Barth, de huidige fractievoorzitter en beoogd-lijsttrekker. Barth: ‘Als Partij van de Arbeid werken we aan een sterk en sociaal Nederland. Met dit mooie team krijg ik nog meer zin in de campagne voor de Provinciale Staten en de Eerste Kamer.’

Barth wordt gevolgd op nummer 2 door Ruud Vreeman, waarnemend burgemeester in Groningen en onder andere voormalig burgemeester van Tilburg en oud-voorzitter van de FNV Vervoersbond. Op nummer 3 staat Jannette Beuving, huidig Eerste Kamerlid en hoofddocent aan de Haagse Hogeschool.

De concept-lijst is tot stand gekomen dankzij de adviescommissie kandidaatstelling onder leiding van Elske ter Veld. Hans Spekman: 'Ik wil Elske en haar commissie bedanken voor het vele werk dat zij de afgelopen maanden hebben verzet. In januari heeft ons Congres, zoals gebruikelijk, het laatste woord.'

Concept-kandidatenlijst voor de Eerste Kamer:

1. Marleen Barth (1964), Wassenaar, fractievoorzitter Eerste Kamer, beoogd lijsttrekker
2. Ruud Vreeman (1947), Tilburg, waarnemend burgemeester Groningen
3. Jannette Beuving (1965), Den Haag, hoofddocent Rechten Haagse Hogeschool, Eerste Kamerlid
4. Nico Schrijver (1954), Oegstgeest, directeur Grotius Centre for International Legal Studies van Universiteit Leiden, Eerste Kamerlid

5. Jopie Nooren (1961), Doorn, voorzitter Raad van Bestuur Stichting Bartiméus Sonneheerdt
6. André Postema (1969), Maastricht, voorzitter Nederlandse delegatie Benelux Parlement, Eerste Kamerlid
7. Lambert Verheijen (1954), Nijmegen, dijkgraaf waterschap Aa en Maas
8. Esther-Mirjam Sent (1967), Nijmegen, hoogleraar Economie, Radboud Universiteit Nijmegen, Eerste Kamerlid

9. Mohamed Sini (1957), De Meern, strategisch adviseur korpsleiding Nationale Politie
10. Jannie Vlietstra (1948), Winschoten, waarnemend burgemeester in achtereenvolgens De Wolden, Marum en Haren, Eerste Kamerlid
11. Wouter van Zandbrink (1958), Aagekerke, Wouter van Zandbrink Organisatie en advies, Eerste Kamerlid
12. Flora Goudappel (1968), Rotterdam, Jean Monnet Leerstoel
13. Mary Fiers (1968), Eindhoven, directeur Groen Ontwikkelfonds Brabant

14. Anne Koning (1970), Delft, voorzitter Sociale Verhuurders Haaglanden, Eerste Kamerlid
15. Pierter Tops (1956), Tilburg, hoogleraar Bestuurskunde Tilburg University
16. Attiya Gamri (1972), Haarlem, directeur Allerzorg Wijkverpleging, Provinciale Statenlid Noord-Holland
17. Co Verdaas (1966), Nijmegen, voormalig Tweede Kamerlid en oud-staatssecretaris Economische Zaken
18. Usman Santi (1954), Waalwijk, voormalig Tweede Kamerlid
19. Jan Westhoff (1946), Amsterdam, EU-rechter Kosovo

20. Jaouad Khamkhami (1989), Den Haag, directeur Khamkhami Coaching & Advies
21. Wilma Brouwer (1952), Goes, lid Algemeen Bestuur Waterschap Zeeuwse Eilanden
22. Jan Schuurman Hess (1956), Kats, publicist
23. Nicole Teeuwen (1964), Houten, directeur Passend Primair Onderwijs Rotterdam
24. Saskia Noorman-den Uyl, 1946, Heemstede, voormalig Tweede Kamerlid

Alfabetische lijst:
Ruud Koole (1953), Oegstgeest, hoogleraar Politieke Wetenschap Universiteit Leiden, Eerste Kamerlid
http://www.pvda.nl/berich(...)enlijst+Eerste+Kamer


thijsniemant twitterde op woensdag 10-12-2014 om 16:01:13 #PvdA-prominenten Ruud Koole en Guusje ter Horst keren niet terug in de Eerste Kamer. Een te lage plek op de kandidatenlijst, vonden beiden. reageer retweet
Edit: Koole wil via het congres op een goede plek terecht komen. http://www.nrc.nl/nieuws/(...)t-terug-als-senator/

[ Bericht 7% gewijzigd door borisz op 10-12-2014 16:06:56 ]
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  Moderator / Redactie Sport woensdag 17 december 2014 @ 14:15:33 #71
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_147669291
PVV heeft een lijsttrekker in NH http://www.ijmuidercouran(...)ijs-lijsttrekker-PVV
quote:
Dannij van der Sluijs is door de PVV-fractie Noord-Holland unaniem gekozen als lijsttrekker voor de komende Provinciale Statenverkiezingen in 2015. Van der Sluijs, in het dagelijks leven medewerker bij Defensie, is al sinds 2011 Statenlid en is bovendien fractievoorzitter van de regionale PVV-afdeling.

Van der Sluijs: ,,Het is de tweede keer dat we meedoen aan de Statenverkiezingen. De eerste keer ging het als kersverse partij nog met de nodige strubbelingen, maar nu staat er een sterk en goed op elkaar ingespeeld team.''

Van der Sluijs verwacht dat de fractie na de verkiezingen groter zal zijn dan nu. ,, Achter de schermen hebben we hiervoor al mensen opgeleid die naadloos in het team passen zodat we vol gas door kunnen gaan. Hartverwarmend is bovendien dat we vele spontane aanmeldingen krijgen van Noord-Hollanders die mee willen doen. Van directeuren van grote bedrijven tot advocaten. En dat toont dat onze partij volwassen is geworden."

De overige namen op de Noord-Hollandse PVV-lijst worden op een later moment bekendgemaakt.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  woensdag 17 december 2014 @ 14:20:32 #72
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
  donderdag 1 januari 2015 @ 16:17:19 #73
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_148218698
Even een schopje. :).

Op 22 december verliep de termijn voor het registreren van een naam (aanduiding) door een politieke partij. Daarmee wordt het al weer wat duidelijker welke partijen deel gaan nemen over 2 maanden. Ik heb nog niet van alle provincies de lijst gevonden met nieuw geregistreerde aanduidingen (en ik ben ook niet altijd zeker of de andere lijstjes compleet zijn), maar dit is wat ik tot nu toe heb:

Groningen
Seniorenpartij Groningen
Red het Noorden
Groninger Belang
Vrij Mandaat
Groningen Centraal!
StemNL
Verenigde Communistische Partij

Friesland
Friese Koers

Drenthe
Sterk Lokaal
Senioren Belang Noord
StemNL

Overijssel
Lokaal Overijssel
StemNL

Flevoland
StemNL

Gelderland
1 Achterhoek – 50 kernen – samen sterk
Lokaal Belang Gelderland
PSP'92

Utrecht
?

Noord-Holland
Hart voor Holland
StemNL
Vrouwenpartij

Zuid-Holland
Verenigde Lokale Partijen Zuid-Holland
StemNL

Zeeland
StemNL
Zeeland Lokaal
Provinciaal Belang Zeeland

Noord-Brabant
EenHeidpartij
StemNL
Lokaal Brabant

Limburg
Lokaal Limburg

StemNL is een club die zich sociaal-liberaal noemt, en wil regeren via referenda. Waarom ze zich niet gewoon landelijk registreren bij de Kiesraad is me een raadsel, eerlijk gezegd. Dat werkt gewoon door naar het provinciale niveau.

Op 2 februari is de dag van kandidaatstelling, dan worden de lijsten ingeleverd, en wordt duidelijk welke partijen daadwerkelijk deel gaan nemen.

Vooralsnog lijkt het er op dat de landelijke of provinciale partijen die bij de vorige verkiezingen een of meer zetels behaald hebben, ook nu weer deel gaan nemen in die provincies.

Niet alle landelijke partijen zijn op dit moment in alle Staten vertegenwoordigd:
• de ChristenUnie neemt vermoedelijk niet deel in Limburg.
• de SGP wil deelnemen in de 7 provincies waar de partij in 2011 ook al deelnam (en daarnaast in Noord-Holland en Noord-Brabant weer samen met de ChristenUnie, in Friesland, Groningen en Limburg geen deelname).
• de Partij voor de Dieren gaat deelnemen in tien provincies (niet in Drenthe en Zeeland)
• 50PLUS gaat overal deelnemen. Zoals het hoort in een ouderenpartij is er inmiddels weer heibel, een aantal dissidenten in Flevoland wil nu onder de vlag van OPA deel gaan nemen omdat ze te laag op de kandidatenlijst van 50PLUS Flevoland staan.
• de Piratenpartij wil in Noord-Holland een lijst indienen
pi_148228506
^O^
  vrijdag 2 januari 2015 @ 10:47:22 #75
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_148238085
Voor wie nieuwsgierig is hoe de stempassen eruit gaan zien (en wie is dat nou niet)?

Provinciale Staten


En die voor de waterschappen is er in 2 varianten.

Dit is de normale versie:


70 gemeenten liggen in 2 (of meer) waterschappen. In principe kunnen inwoners dan alleen in stembureaus in het eigen waterschap terecht. Als beide waterschappen een substantieel deel van de gemeente omvatten, kan de gemeente ervoor kiezen om het toch mogelijk te maken dat in elk stembureau in de gemeente voor beide waterschappen gestemd kan worden.
Soms ligt maar een klein deel van de gemeente in een ander waterschap, als bijvoorbeeld een dorpje of een rijtje woonboten aan de andere kant van een kanaal ligt als de rest van de gemeente. In dat geval kunnen die betreffende inwoners alleen maar terecht bij een bepaald stembureau voor de waterschapsverkiezingen. Ze krijgen dan een licht afwijkende stempas, zie het kopje 'waar kunt u stemmen?'


Stembiljetten worden gemarkeerd met kleurenbanen, bijvoorbeeld zo:


Er zullen ook 2 stembussen staan (of 3), het is overigens geen probleem als de biljetten in de verkeerde bus terecht komen, ze worden niet ongeldig.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')