Yes, maar nog steeds heel anders dan jij denk ik.quote:Op maandag 29 september 2014 14:54 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ben jij nu anders over Erdogan gaan denken dan een half jaar geleden?
Hopelijk stappen ze daar ook uit dan. Hoe minder banden tussen de islam en europa hoe beter.quote:Op maandag 29 september 2014 15:05 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Raad van Europa is geen EU
Lees je in.
Turkije is lid van vele Europese organisaties en het EHRM kan bindende uitspraken doen over leden.
Maar zoals ik zei hoe is het productief om steeds hard te roepen dat de extreme varianten de échte islam is?quote:Op maandag 29 september 2014 15:06 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Boekhari is de meest betrouwbare verzameling van hadith, volgens kenners. Niet zomaar een kladschrijvertje dat door 99% van de moslims genegeerd wordt.
Beetje te laat.quote:Op maandag 29 september 2014 15:07 schreef Deetch het volgende:
[..]
Hopelijk stappen ze daar ook uit dan. Hoe minder banden tussen de islam en europa hoe beter.
Tja, het blijft dan toch gewoon een boek.quote:Op maandag 29 september 2014 15:06 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Boekhari is de meest betrouwbare verzameling van hadith, volgens kenners. Niet zomaar een kladschrijvertje dat door 99% van de moslims genegeerd wordt.
Extreme variant? Kijk eens op dat kaartje van je, hoe de meerderheid van de moslimlanden denken over apostaten. Dit is geen extreem, dit is de norm. De Turken zijn extreem, omdat ze het niet doen.quote:Op maandag 29 september 2014 15:08 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Maar zoals ik zei hoe is het productief om steeds hard te roepen dat de extreme varianten de échte islam is?
Behalve het juist verder verspreiden en in stand houden?
Het is vanuit mijn optiek een extreem standpunt. Hervorming is nodig.quote:Op maandag 29 september 2014 15:15 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Extreme variant? Kijk eens op dat kaartje van je, hoe de meerderheid van de moslimlanden denken over apostaten. Dit is geen extreem, dit is de norm. De Turken zijn extreem, omdat ze het niet doen.
Tja, dan ben jij een uitzondering. Niet al die anderen.quote:Op maandag 29 september 2014 15:22 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Het is vanuit mijn optiek een extreem standpunt. Hervorming is nodig.
De islam is wat moslims denken.quote:Op maandag 29 september 2014 15:15 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Extreme variant? Kijk eens op dat kaartje van je, hoe de meerderheid van de moslimlanden denken over apostaten. Dit is geen extreem, dit is de norm. De Turken zijn extreem, omdat ze het niet doen.
Nee hoor.quote:Op maandag 29 september 2014 15:23 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Tja, dan ben jij een uitzondering. Niet al die anderen.
Mijn bedoeling is om te laten zien dat de islam heel nare dingen voorstaat. Dat kun je moeilijk ontkennen, de dingen die in de Koran staan en die Mohammed aanraadde zijn soms heel naar. Dan kun je zulke dingen wel proberen weg te rationaliseren, maar terroristen die het letterlijk nemen staan gewoon sterker.quote:Op maandag 29 september 2014 15:30 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
De islam is wat moslims denken.
Ik weet niet wat jouw bedoeling is, misschien de lezertjes overtuigen van hoe vreselijk de islam is of wat dan ook.
Maar ik propageer graag de milde standpunten in hoop op hervorming in plaats van net als radicale moslims roepen dat de echte islam extreme standpunten uitdraagt. Tip voor jou ook.
Tevens is het natuurlijk niet zwart wit.
Zie onderste grafiek. Voor veel overtuigd moslims is de doodstraf niet logisch bij apostasy.
[ afbeelding ]
En bij Turken specifiek een overweldigende meerderheid.
''Omdat ik niet leuk (fout) vindt wat hier staat is het niet waar.'' Dat slaat natuurlijk nergens op.quote:Op maandag 29 september 2014 15:36 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
moet je erkennen dat de Koran foute dingen zegt
Huh?quote:Op maandag 29 september 2014 15:50 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
''Omdat ik niet leuk (fout) vindt wat hier staat is het niet waar.'' Dat slaat natuurlijk nergens op.
Hopeloos verouderde gedachte dat Islam en Europa twee gescheiden machten zijn en dat je de banden kunt verbreken. Albanië ook maar opheffen?quote:Op maandag 29 september 2014 15:07 schreef Deetch het volgende:
[..]
Hopelijk stappen ze daar ook uit dan. Hoe minder banden tussen de islam en europa hoe beter.
De Bijbel staat evengoed nare dingen voor, maar daar houden we christenen niet aansprakelijk voor. De overgrote meerderheid van de moslims, en zeker die in Europa, is hartstikke gematigd.quote:Op maandag 29 september 2014 15:36 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Mijn bedoeling is om te laten zien dat de islam heel nare dingen voorstaat. Dat kun je moeilijk ontkennen, de dingen die in de Koran staan en die Mohammed aanraadde zijn soms heel naar. Dan kun je zulke dingen wel proberen weg te rationaliseren, maar terroristen die het letterlijk nemen staan gewoon sterker.
Als je echte hervorming wilt, moet je erkennen dat de Koran foute dingen zegt en dat het niet het letterlijke woord van Allah is. Anders ga je het altijd afleggen tegen extremisten die een heldere en simpele uitleg van zulke verzen hebben.
Ook christenen worden daar aansprakelijk voor gehouden hoor. Alleen is de narigheid in de Bijbel minder expliciet dan de narigheid in de Koran.quote:Op maandag 29 september 2014 15:58 schreef Tchock het volgende:
[..]
De Bijbel staat evengoed nare dingen voor, maar daar houden we christenen niet aansprakelijk voor. De overgrote meerderheid van de moslims, en zeker die in Europa, is hartstikke gematigd.
Overigens is de ontwikkeling in Turkije wel eng. Dat was ooit het meest progressieve en seculiere moslimland ter wereld en Erdogan heeft daar geen goede invloed op.
Daar hou ik christenen wel aansprakelijk voor.quote:Op maandag 29 september 2014 15:58 schreef Tchock het volgende:
[..]
De Bijbel staat evengoed nare dingen voor, maar daar houden we christenen niet aansprakelijk voor.
Beide ben ik het niet mee eens. Ook de bijbel staat vol met vermoorden van ongelovigen, stenigen van mensen die zich niet aan de regels houden (bijvoorbeeld voor het dragen van kledingstukken gemaakt van verschillende stoffen, kinderen die hun ouders niet gehoorzamen, vrouwen die overspelig zijn) en ga zo maar door.quote:Op maandag 29 september 2014 16:00 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ook christenen worden daar aansprakelijk voor gehouden hoor. Alleen is de narigheid in de Bijbel minder expliciet dan de narigheid in de Koran.
Dan ben je de uitzondering. Als ergens fundamentele moslims wonen is dat de "shariadriehoek" terwijl er gemeentes zijn waar een erg hoog percentage fundamentele christenen wonen en dat vindt men eigenlijk alleen maar grappig.quote:Op maandag 29 september 2014 16:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Daar hou ik christenen wel aansprakelijk voor.
Graag, weg met al die ontwikkelingslandenquote:Op maandag 29 september 2014 15:56 schreef Tchock het volgende:
[..]
Hopeloos verouderde gedachte dat Islam en Europa twee gescheiden machten zijn en dat je de banden kunt verbreken. Albanië ook maar opheffen?
Moraliteit is wel ver te zoeken in maatschappijen waar men niet religieus is. Alhoewel, er zijn velen van de religieuzen die hypocriet zijn.quote:Op maandag 29 september 2014 14:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Voor de rest is het de typische religieuze onzin dat atheïsten geen moraliteit hebben. Als Erdogan afziet alleen van geweld, drugs en racisme omdat er een onzichtbare luchttovenaar over zijn schouder meekijkt, is hij de immorele figuur.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |