Heel schattig!quote:Op vrijdag 26 september 2014 22:00 schreef superkimmi het volgende:
Cheetah is een hond ja. Ze heette van oorsprong Albita en omdat ze daar naar luisterde wilden we haar een rijmende naam geven.
Zal de siroop morgen halen en het in de gaten houden, bedankt!
Ik denk dat ze dan nog teveel ruimte heeft om weg te komen. Ze is echt heel bang om in haar vrijheid beperkt te worden en vindt dan echt alle ruimte om weg te komen. Misschien over een poosje, als we weer wat verder met haar zijnquote:Op vrijdag 26 september 2014 21:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oh je, wat een drama... Alleen langdurige therapie/aanwennen aan het reizen/dierenarts zou misschien kunnen helpen, ben ik bang...
De volgende keer een DA aan huis laten komen?
Dit is ook zeker niet het eindpunt. Ze is nog geen jaar bij me, en we zijn al heel ver gekomen. Ze komt zelfs af en toe al uit zichzelf op schoot! We zijn nu begonnen met oefenen met oppakken, en in haar mandje (een plekje waar ze zich kennelijk veilig voelt) lukt het al aardig. Daarbuiten nog niet.quote:Op vrijdag 26 september 2014 13:09 schreef Holyme het volgende:
Ik weet welke kooien je bedoeld, en ja die kunnen zeker wel handig zijn. Maar ik zou toch aanraden om te gaan oefenen met de kat, en daarna met het kooitje en dan natuurlijk ook nog met de dierenarts (en ja, dat kan heel veel tijd kosten!). Een enting of verdoving geven is met zo'n kooi natuurlijk prima te doen, maar alle andere medische handelingen, of wat simpelers zoals de jaarlijkse controle inclusief naar het hartje/longen luisteren en het gebit controleren, kunnen zo nooit zonder verdoving uitgevoerd worden. Makkelijk? Nee dat betwijfel ik, maar ik denk wel de moeite waard om te kijken hoe ver je kan komen met haarIn ieder geval al erg lief dat je een schuwere kat een plekje hebt gegeven!
Er zijn ook reismandjes die echt meer een mand zijn, en waarbij je gewoon het deksel omhoog tilt en de kat er in kan zetten. Dan hoeft de kat bij de DA ook niet altijd uit dat ding, deksel open en de DA kan er prima bij voor wat standaard onderzoeken terwijl de kat in z'n vertrouwde mandje kan blijven zitten. Misschien een tip voor de toekomstquote:
Ik ben niet anti kvv alleen vind ik het nu niet geschikt voor Joop. De andere hond is nu bijn 11 jaar en heeft t altijd prima gdaan op een brok dus waarom zou ik die op kvv gaan zetten ?quote:Op vrijdag 26 september 2014 23:41 schreef oh-oh het volgende:
Deedeetee, waarom ben je nu zo anti kvv eigenlijk? Joop is toch niet ziek geworden door die kvv?
Ik zou het gewoon aan Nell geven anders.
En van brok kakken ze altijd meer en viezer dan van kvv, zitten meer stoffen in die er weer uit gegooid worden
Heb je een voorbeeldplaatje van zo'n mand? We hebben er nu ook eentje waar de bovenkant vanaf kan, maar die heeft geen hoge rand en dus is ze binnen no time weg. Maar inderdaad, misschien in de toekomst!quote:Op zaterdag 27 september 2014 08:43 schreef Holyme het volgende:
[..]
Er zijn ook reismandjes die echt meer een mand zijn, en waarbij je gewoon het deksel omhoog tilt en de kat er in kan zetten. Dan hoeft de kat bij de DA ook niet altijd uit dat ding, deksel open en de DA kan er prima bij voor wat standaard onderzoeken terwijl de kat in z'n vertrouwde mandje kan blijven zitten. Misschien een tip voor de toekomst
Fijn dat ze thuis iig meteen weer zichzelf is! Ik had er een die me dan nog dagenlang goed in de gaten hield, want stel je voor zeg, dat ik d'r weer zou vangenquote:Op zaterdag 27 september 2014 11:50 schreef fh101 het volgende:
[..]
Heb je een voorbeeldplaatje van zo'n mand? We hebben er nu ook eentje waar de bovenkant vanaf kan, maar die heeft geen hoge rand en dus is ze binnen no time weg. Maar inderdaad, misschien in de toekomst!
Zodra we thuis waren van de dierenarts gaf ze me iig gelijk een kopje, dus thuis zit het wel goed.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zaterdag 27 september 2014 11:58 schreef Holyme het volgende:
[..]
Fijn dat ze thuis iig meteen weer zichzelf is! Ik had er een die me dan nog dagenlang goed in de gaten hield, want stel je voor zeg, dat ik d'r weer zou vangen
Thanks! Die hebben inderdaad een wat hogere rand, dus ik hou ze in gedachtenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Haha ja, ik was ook bang dat ze een beetje achterdochtig zou doen en we weer een flinke stap terug zouden moeten doen, maar gelukkig valt dat alleszins mee!
En je man lust het ook niet?quote:Op zaterdag 27 september 2014 10:26 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik ben niet anti kvv alleen vind ik het nu niet geschikt voor Joop. De andere hond is nu bijn 11 jaar en heeft t altijd prima gdaan op een brok dus waarom zou ik die op kvv gaan zetten ?
Ik wil mijn diepvries ontdooien en daarbij zit de grote voorraad kvv in de weg. Dat is de reden dat ik die kwijt wil.
quote:Op zaterdag 27 september 2014 11:58 schreef Holyme het volgende:
[..]
Fijn dat ze thuis iig meteen weer zichzelf is! Ik had er een die me dan nog dagenlang goed in de gaten hield, want stel je voor zeg, dat ik d'r weer zou vangen
De eerste is idd erg handigSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
De tweede is ook handig, maar de ervaring leert dat het niet zo stevig is.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zaterdag 27 september 2014 12:17 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
De eerste is idd erg handig![]()
De tweede is ook handig, maar de ervaring leert dat het niet zo stevig is.Ja dat klinkt idd minder handigSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik las bij die tweede dat het plastic van het deksel bij sommige mensen was gaan scheuren, en wil daar natuurlijk liever geen risico mee lopen. Maar wel fijn te horen dat die eerste DDA's goedkeuring heeft, dan denk ik niet dat ik nog verder zoek
![]()
Alle plastic mandjes die van boven open kunnen, hebben mijn goedkeuringquote:Op zaterdag 27 september 2014 12:33 schreef Holyme het volgende:
[..]
Ja dat klinkt idd minder handigIk las bij die tweede dat het plastic van het deksel bij sommige mensen was gaan scheuren, en wil daar natuurlijk liever geen risico mee lopen. Maar wel fijn te horen dat die eerste DDA's goedkeuring heeft, dan denk ik niet dat ik nog verder zoek
Vind ik ook!quote:Op zaterdag 27 september 2014 13:43 schreef Tamashii het volgende:
Ik vind dit topic zo wonderbaarlijk. Dat iemand hier zijn energie in steekt. Dierenartsen zijn vaak zo duur en de mijne zegt al snel dat ik gewoon langs moet komen en dan rekenen ze weer 40 euro voor consult.
Wilde gewoon even zeggen hoe tof ik dit vind. :$
Ik heb behalve vlees ook pens..... Hij gruwt al van het vleesquote:Op zaterdag 27 september 2014 12:15 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
En je man lust het ook niet?(als je het goed doorbakt?
)
Eens!quote:Op zaterdag 27 september 2014 13:43 schreef Tamashii het volgende:
Ik vind dit topic zo wonderbaarlijk. Dat iemand hier zijn energie in steekt. Dierenartsen zijn vaak zo duur en de mijne zegt al snel dat ik gewoon langs moet komen en dan rekenen ze weer 40 euro voor consult.
Wilde gewoon even zeggen hoe tof ik dit vind. :$
Poep van Joop nog steeds beter?quote:Op zaterdag 27 september 2014 15:26 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik heb behalve vlees ook pens..... Hij gruwt al van het vlees
Alleen het voer vd dierenarts is echt hypoallergeen, want die beval gehydroliseerde eiwitten (die zeg maar door een ingewikkeld proces in stukjes geknipt zijn, waardoor het lichaam het niet herkent als een allergeen).quote:Op zaterdag 27 september 2014 13:29 schreef CeliaHodes het volgende:
Ik wil dus maar gaan kijken naar hypoallergeen voer. Omdat ik mijn katten allebei hetzelfde voer moet geven (het liefst), wil ik wel goed voer wat ook voor mijn andere kat geschikt is. Ik wil niet dat er granen in zitten. Ze krijgen nu Acana.
Nu zag ik op Zooplus de volgende merken: James Wellbeloved, Greenwoods en Applaws (die laatste ken ik als een goed merk).
Heeft iemand ervaring of tips mbt deze merken of eventueel andere merken?
Ik zat ook te denken aan vers vlees, maar mijn katten zijn dat niet gewend. Ik heb ooit aan eentje wel eens hart uit de supermarkt gegeven, maar daar was hij niet weg van. Ze krijgen dus uitsluitend brokjes, en heel soms als het feest is een zakje natvoer.
Alvast bedankt!
Thanks!quote:Op zaterdag 27 september 2014 13:43 schreef Tamashii het volgende:
Ik vind dit topic zo wonderbaarlijk. Dat iemand hier zijn energie in steekt. Dierenartsen zijn vaak zo duur en de mijne zegt al snel dat ik gewoon langs moet komen en dan rekenen ze weer 40 euro voor consult.
Wilde gewoon even zeggen hoe tof ik dit vind. :$
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Lieve DDA, bedankt dat je zo bezorgd bent om Pluis!quote:Op vrijdag 26 september 2014 21:07 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dus geen snotneus en ogen, maar echt hoesten en minder eten? Snotneus en oogontsteking kan komen door een chronische niesziekte/herpesvirus infectie. Dan kan je L-lysine proberen (ik heb het al meerdere keren ergens in andere delen genoemd). Maar als Pluis echt hoest en zeker als zij minder eet, dan moet je naar de dierenarts gaan!
Bij een hoestende kat ben ik meer ongerust als bij een hoestende hond. Een kat kan ook een virale infectie van voorste luchtwegen krijgen, maar het komt eigenlijk minder vaak voor dan bij een hond. Niet bij ingeente katten in ieder geval. Een herpesvirus bij een ingeente kat beperkt zich meestal tot tranende ogen en snotneus.
Poezenkinderen moeten ook elke dag eten! En goed eten!
Probeer dus zacht voer te voeren en dat eerst een beetje in magnetron te verwarmen. Als het handwarm is, kan Pluis het beter ruiken!
Als het maandag niet beter is, ik zou toch zeggen naar een DA!
Bijvoorbeeldquote:Op zaterdag 27 september 2014 13:54 schreef littledrummergirl het volgende:
Bedoel je de bea vit totaal vitaminendruppels als aanvulling op de kvv DDA?
Ons pupje krijgt ook kvv maar vind t soms wel lastig in te schatten of ze geen tekorten/overschot van iets heeft.
Ik doe nu volgens verpakking nat- en droog combineren.quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:06 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Alleen ....................................................
Bij energierijke brok krijgt de kat heel veel eiwit binnen, maar geen water. Eiwit wordt in het lichaam afgebroken tot giftige stoffen die normaal gesproken gespoeld worden door veel water. Weinig water = giftige stoffen blijven in de nieren = nierproblemen!
Daarom is het natvoer (of KVV voor de liefhebbers, of muizen) beter voer voor een kat dan droge brokjes! Uit onderzoeken blijkt ook dat een kat dat 100% natvoer krijgt veel meer water binnenkrijgt dat een kat dat droge brokjes eet +drinkt.
Applaws heb ik hier ook gehad maar volgens een vriendin van me (die ook diergeneeskunde gestudeerd heeft) vertelde me dat er veel teveel eiwitten inzitten, 47% zelfs.quote:Op zaterdag 27 september 2014 13:29 schreef CeliaHodes het volgende:
Ik ben ook altijd doodsbang dat mijn reismandje open gaat terwijl ik ermee buiten loop met kat er in, daarom bind ik de boven- en onderkant altijd aan elkaar vast met tie-wraps, die ik bij de dierenarts weer doorknip.![]()
Ik zie het gewoon al voor me dat, tijdens het stukje lopen van de auto naar de dierenarts (10 meter), mijn mandje uit elkaar valt, de kat de straat op rent en overreden wordt.Ik heb niet voor niks binnenkatten...
Ik kreeg de laatste keer bij de dierenarts wel vragen van de assistentes waar ik mijn mandje had gekocht, want ze vonden hem erg mooi en handig (gewoon een zooplus--ding).
Nog even een vraag!
Een tijdje geleden had ik hier wat gevraagd over mijn kat, die ineens allemaal wondjes op zijn hoofd kreeg, en kale plekken. Volgens mijn dierenarts is hij waarschijnlijk allergisch geworden voor een bestanddeel in zijn voer. Ze heeft hem een spuit gegeven waardoor hij 4 weken niet meer allergisch zou zijn, om te kijken of dat zou helpen. De wondjes en kale plekken zijn inderdaad weg!
Nu is het bijna 4 weken later, en heeft mijn kat gisteravond en vanmorgen zijn eten uitgekotst. Gewoon een hoopje doorweekte brokjes-kots.
Ik wil dus maar gaan kijken naar hypoallergeen voer. Omdat ik mijn katten allebei hetzelfde voer moet geven (het liefst), wil ik wel goed voer wat ook voor mijn andere kat geschikt is. Ik wil niet dat er granen in zitten. Ze krijgen nu Acana.
Nu zag ik op Zooplus de volgende merken: James Wellbeloved, Greenwoods en Applaws (die laatste ken ik als een goed merk).
Heeft iemand ervaring of tips mbt deze merken of eventueel andere merken?
Ik zat ook te denken aan vers vlees, maar mijn katten zijn dat niet gewend. Ik heb ooit aan eentje wel eens hart uit de supermarkt gegeven, maar daar was hij niet weg van. Ze krijgen dus uitsluitend brokjes, en heel soms als het feest is een zakje natvoer.
Alvast bedankt!
Van 1 rozijn per dag krijg je geen problemen. Dan is er iets meer aan de hand? Wanneer heb je voor de laatst zijn ontlasting gezien?quote:Op zaterdag 27 september 2014 18:46 schreef Big-B het volgende:
Hallo,
Ik heb 2 Chinchilla's een mannetje en een vrouwtje. Sinds gister zit (soms ligt hij ook maar dat doet ie al langer )het mannetje erg stil in een hoekje. De enige verandering die ik heb gemaakt is dat ik ze rozijnen ben gaan geven, ik geef ze er 1 per dag. Het vrouwtje blijkt er geen last van te hebben maarja iedere chin is anders. Ik zat te denken dat hij een verstopping heeft opgelopen, kan dit kloppen
groeten,
ik pm je evenquote:Op zaterdag 27 september 2014 19:12 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Lieve DDA, bedankt dat je zo bezorgd bent om Pluis!![]()
Ik heb daarom eens goed op haar gelet maar ik heb toch meer het idee dat het niezen is, en geen hoesten. Bij hoesten zitten ze zo gehurkt te kuchen, met gestrekt nekje, dat zie ik Pluis helemaal niet doen.
Ze heeft wel een enorme loopneus, het water loopt eruit en dat irriteert, waardoor ze gaat niezen bij wijze van snuiten (ja, de spetters vliegen in het rond, ik loop haar overal achterna met een keukenrol en Dettol). Doordat het water haar neus uit loopt als ze haar kopje omlaag houdt is eten ook niet fijn om te doen, maar het ligt er niet aan dat ze geen trek heeft, vannacht toen ik naar de WC ging vroeg ze zelfs nog om een extra portie blikvoer (die ik haar gaarne gaf natuurlijk) en dat at ze, al niezend, met smaak op.
Ze wil ook lekker naar buiten en is weliswaar wat minder actief, dus niet jagen op vlinders, maar ze wel belangstellend volgen en ernaar slaan.
Kortom, ze voelt zich niet helemaal honderd maar ik denk niet dat het ernstig is.
Dus ik kijk het vanavond en morgen nog aan, L-Lysine ga ik sowieso kopen - dat is dus dat gewone mensenspul van het Kruidvat dat je ook voor koortslip kunt gebruiken? Hoeveel moet ik haar daarvan dan geven?
Ja, 100% natvoer is beter. Misschien iets minder goed voor de tanden, maar zeker beter voor de nieren. En ook ter voorkoming van blaas(steen)problemen! Blaas wordt gewoon goed gespoeld.quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:13 schreef Ebinas het volgende:
[..]
Ik doe nu volgens verpakking nat- en droog combineren.
Maar 100% natvoer van goed enkelvoer is beter?
Ik doe er alles aan om nierkatjes te voorkomen, heb er inmiddels 3 aan verloren![]()
Tuurlijk kan het alsnog, of ze krijgen iets anders.
Maar toch
Dan heeft deze dame mazzel.quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:30 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, 100% natvoer is beter. Misschien iets minder goed voor de tanden, maar zeker beter voor de nieren. En ook ter voorkoming van blaas(steen)problemen! Blaas wordt gewoon goed gespoeld.
Natvoer is 80% water! Het bevat dus ook veel minder energie dan droogvoer. Droogvoer bevat iets tussen 3-4 kcal per gram en natvoer maar 0,9 kcal per gram.
Ik heb gisteren geleerd (op de nascholing) dat zelfs voor te dikke katten is natvoer dus aan te raden bij het afvallen.
Nee jammer genoeg de laatste 2x vandaag weer veel te zacht.quote:
quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:14 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Qua smaken hebben ze ook eland en rendier, dus qua allergenen zit het ook wel goed.
quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:35 schreef Ebinas het volgende:
[..]
Dan heeft deze dame mazzel.
Ze at in het begin geen natvoer, maar is er nu dol op.
Blij dat ik doorgezet heb.
En ze is ook maar net op een goed gewicht, doe er alles aan om haar niet aan te laten komen.
Dus dat is ook mooi meegenomen.
Het is allen iets minder voor mijn geldbuidel, maar ach, alles voor poezel he
Of die oppas heeft hem iets stiekem gegeven?quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:36 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Nee jammer genoeg de laatste 2x vandaag weer veel te zacht.![]()
Ik moest weg en iemand anders heeft opgepast en die kan volgens mij niet zo goed met hem omgaan en vond hem erg druk. Wellicht poept hij opeens slechter doordat hij zich druk heeft gemaakt.
Mijn hemel het is echt een hele langdurige kwestie.quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:36 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Nee jammer genoeg de laatste 2x vandaag weer veel te zacht.![]()
Ik moest weg en iemand anders heeft opgepast en die kan volgens mij niet zo goed met hem omgaan en vond hem erg druk. Wellicht poept hij opeens slechter doordat hij zich druk heeft gemaakt.
Jij ook een heel fijn weekend!quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:44 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Ik ga weer eens zaterdagavond vieren!![]()
Fijn weekend!
Wat ik van mijn eigen dierenarts gehoord had is dat seniorvoer ook wat minder calorien bevat, dat helpt dus nog meer bij afvallen, ook voor jonge katten.quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:30 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, 100% natvoer is beter. Misschien iets minder goed voor de tanden, maar zeker beter voor de nieren. En ook ter voorkoming van blaas(steen)problemen! Blaas wordt gewoon goed gespoeld.
Natvoer is 80% water! Het bevat dus ook veel minder energie dan droogvoer. Droogvoer bevat iets tussen 3-4 kcal per gram en natvoer maar 0,9 kcal per gram.
Ik heb gisteren geleerd (op de nascholing) dat zelfs voor te dikke katten is natvoer dus aan te raden bij het afvallen.
En ter voorkoming van nierproblemen en blaasproblemen dus zeker geen eiwitrijke brokken! Of natvoer of KVV of BARF geven. En een waterfonteintje kopen. En kipbouillon koken (zonder zout) en dat invriezen met stukjes komkommer. Lekker ijsjes voor de kat: extra water, het poezenkind wordt bezig gehouden plus nog wat extra vezels (een beetje vezels is goed, ook voor de kat).
Exact dit gesprek had ik vorige week met mijn DAquote:Op zaterdag 27 september 2014 12:54 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Alle plastic mandjes die van boven open kunnen, hebben mijn goedkeuringOf een stevige draagtas (hoeft geeneens van Gucci te zijn
), de bekleding moet wel makkelijk schoon te maken zijn (of het moet in de wasmachine kunnen)
En zo'n schattig rond rietenmandje waar het poezenkind heel fijn zijn nagels in kan zetten en zich schrap zetten en vervolgens fijn in je hand bijten, dat is de dierenartsen worst nightmareDierenartsenbloed en kattenurine is ook heel moeilijk uit te wassen uit het rietenmandje
Ik voel me soms net de beruchte ezel die achter de wortel die voor zijn neus bengelt aanloopt. Steeds weer : nog ff volhouden morgen of anders volgende week gaat het vast beter. Eerlijk gezegd vraag ik me vandaag af of dit wel ooit gaat gebeuren.....quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:49 schreef Ebinas het volgende:
[..]
Mijn hemel het is echt een hele langdurige kwestie.
Stress zal wel niet echt goed doen nee.
Een hele dikke pluim voor al je energie en doorzettingsvermogen.
Je wil en kan niet anders, maar Joop heeft het wel getroffen met jou.
Er zullen er zijn, die hier anders mee omgaan.
Ik blijf duimen dat de zorgeloze tijden nu snel aan gaan breken en dat je volop kan gaan genieten.
quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:06 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Alleen het voer vd dierenarts is echt hypoallergeen, want die beval gehydroliseerde eiwitten (die zeg maar door een ingewikkeld proces in stukjes geknipt zijn, waardoor het lichaam het niet herkent als een allergeen).
Verder willen jullie aub niet meer zo panisch zijn voor gluten ed (laat staan rijst waar geen gluten in zit). Katten en honden zijn geen mensen!
85% van voedselallergie bij honden en katten wordt veroorzaakt door een DIERLIJK eiwit. Met name rundvlees en zuivel zijn beroemd. Glutenallergie komt bij minder dan 1% van alle gevallen voor![]()
Het beste is natuurlijk om gewoon onder de begeleiding van je dierenarts op zoek gaan naar de oorzaak van jeuk/huidproblemen.
Als je toch zelf wil gaan uitzoeken met het voer, maar is mijn advies dus of
- het voer van dierenarts, zoals RC anallergeen/hypoallergeen of Hills z/d
- of uitsluitingsdieet met 1 vreemde eiwitbron, die je kat nog nooit gegeten heeft. Dus als je KVV wil proberen, moet je bijv. kiezen voor konijn of hert. Geen rund of kip of lam!
Het uitsluitingsdieet moet je minimaal 6 weken volhouden. En dan mag hij dus alleen dit voer en niks anders.
Het beste is dus zoiets te doen onder de begeleiding van je dierenarts.
Ik ben (en met mij ook een Europees specialist voeding gezelschapsdieren, jaja) geen voorstander voor eiwitrijke brokken bij katten!
Katten drinken niks in de natuur, katten ETEN hun water!!! Want een muis is 70% water en een verwilde kat eet tot 18 muizen per dag.
Bij energierijke brok krijgt de kat heel veel eiwit binnen, maar geen water. Eiwit wordt in het lichaam afgebroken tot giftige stoffen die normaal gesproken gespoeld worden door veel water. Weinig water = giftige stoffen blijven in de nieren = nierproblemen!
Daarom is het natvoer (of KVV voor de liefhebbers, of muizen) beter voer voor een kat dan droge brokjes! Uit onderzoeken blijkt ook dat een kat dat 100% natvoer krijgt veel meer water binnenkrijgt dat een kat dat droge brokjes eet +drinkt.
Bedankt voor je uitgebreide antwoord!quote:Op zaterdag 27 september 2014 19:30 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, 100% natvoer is beter. Misschien iets minder goed voor de tanden, maar zeker beter voor de nieren. En ook ter voorkoming van blaas(steen)problemen! Blaas wordt gewoon goed gespoeld.
Natvoer is 80% water! Het bevat dus ook veel minder energie dan droogvoer. Droogvoer bevat iets tussen 3-4 kcal per gram en natvoer maar 0,9 kcal per gram.
Ik heb gisteren geleerd (op de nascholing) dat zelfs voor te dikke katten is natvoer dus aan te raden bij het afvallen.
En ter voorkoming van nierproblemen en blaasproblemen dus zeker geen eiwitrijke brokken! Of natvoer of KVV of BARF geven. En een waterfonteintje kopen. En kipbouillon koken (zonder zout) en dat invriezen met stukjes komkommer. Lekker ijsjes voor de kat: extra water, het poezenkind wordt bezig gehouden plus nog wat extra vezels (een beetje vezels is goed, ook voor de kat).
was dat niet een test met mensen met een alvleesklierontsteking?quote:Op zondag 28 september 2014 09:43 schreef deedeetee het volgende:
Zoiets heb ik zelf ook gelezen toen ik overwoog om t zelf te gaan slikken.
Maar er is weer wat verbetering.quote:Op zondag 28 september 2014 09:43 schreef deedeetee het volgende:
Mijn da wilde Joop geen probiotica laten geven want volgens haar heeft een onderzoek uitgewezen dat je daar zomaar aan dood kunt gaan.
Zoiets heb ik zelf ook gelezen toen ik overwoog om t zelf te gaan slikken.
Joop poept weer wat beter dan gisteravond want het heeft idg weer vorm maar is nog te dun en te zacht.
Pfffffff wat doe ik er mee ,wat doe ik er mee ?
In middels is hij weer steeds slechter gaan poepen om 11 uur bagger eindigend in waterpoep.....quote:Op zondag 28 september 2014 12:48 schreef Ebinas het volgende:
[..]
Maar er is weer wat verbetering.
Het is maar een klein beetje vooruitgang, maar het is weer wat.
Hou vol! Ooit, ooit zullen jullie dit verslaan!
En ik hoop dat ooit, niet zo lang op zich laat wachten.
Ik kan je alleen maar een hard onder de riem blijven steken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |