Wat een mooi verhaal eromheen gebouwd, duidelijk om de slavernij goed te praten terwijl men toch echt weet hoe het met slaven eraan toe ging. Het feit dat je jezelf kon verkopen zegt mij eigenlijk al genoeg. Jij wilt immers ook de aanpassingen rondom het zwarte piet verhaal erkennen. Je wil het tot op het bot uitkleden, dan zal dit ook zo met de bijbel moeten gebeuren.quote:Op dinsdag 16 september 2014 02:12 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Allereerst wordt het in Exodus 21:16 verboden om iemand te ontvoeren en te verkopen. Maar mocht er toch sprake zijn van slavernij, dan wordt er in de Bijbel duidelijk gemaakt dat er op een liefdevolle manier met slaven moet worden omgegaan.
Als een Israëliet diep in de schulden raakte, bijvoorbeeld door onverstandige zakelijke beslissingen, kon hij zichzelf als slaaf verkopen. In sommige gevallen kon hij misschien zelfs extra geld verdienen waardoor hij zichzelf kon vrijkopen (Leviticus 25:47-52). In Leviticus 25:39, 40 staat: „Ingeval uw broeder in uw nabijheid verarmt en hij zich aan u moet verkopen, moogt gij hem niet als werker in slavendienst gebruiken. Hij dient bij u te verkeren als een loonarbeider.” Dit was dus een liefdevolle regeling om voor de armsten van Israël te zorgen.
Nee moslim, want je vettig suikerfeest is FUCKING RACISTISCH jegens diabetici in mijn familie. SNAP JIJ DAN NIET WAT VOOR EMOTIONELE SCHADE JE MEEBRENGT?!quote:Op dinsdag 16 september 2014 03:57 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Gewoon afschaffen dat zwarte piet en sinterklaas en suikerfeest invoeren
1. deze discussie is dan voorbij
2. je kan nog snoep vreten
gg
Wat ben jij toch een dom ventje. Zelfs wanneer je jezelf als door voor wil laten gaan doe je dit op een domme manier.quote:Op dinsdag 16 september 2014 18:55 schreef GhpH het volgende:
[..]
Nee moslim, want je vettig suikerfeest is FUCKING RACISTISCH jegens diabetici in mijn familie. SNAP JIJ DAN NIET WAT VOOR EMOTIONELE SCHADE JE MEEBRENGT?!
Ik maakte gewoon een parodie. Tevens verwijt de pot dat de ketel zwart ziet. En je tweede zin klopt niet echt.quote:Op dinsdag 16 september 2014 18:57 schreef voederbietel het volgende:
[..]
Wat ben jij toch een dom ventje. Zelfs wanneer je jezelf als door voor wil laten gaan doe je dit op een domme manier.
Boeiend.quote:Op dinsdag 16 september 2014 18:59 schreef GhpH het volgende:
[..]
Ik maakte gewoon een parodie. Tevens verwijt de pot dat de ketel zwart ziet. En je tweede zin klopt niet echt.
Als je van tevoren al weet dat je niet verder op iemand in zal gaan en maar 1 argument in je bezit hebt, bewaar dat voor later. Bespaart beide mensen hun tijd. (Had dit ook al kunnen zien aankomen).quote:
Die laatste punt moet binnen de haakjes.quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:03 schreef GhpH het volgende:
[..]
Als je van tevoren al weet dat je niet verder op iemand in zal gaan en maar 1 argument in je bezit hebt, bewaar dat voor later. Bespaart beide mensen hun tijd. (Had dit ook al kunnen zien aankomen).
quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:03 schreef voederbietel het volgende:
[..]
Die laatste punt moet binnen de haakjes.
quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:06 schreef GhpH het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
PS: eigenlijk waren de haakjes hier overbodig.
quote:
Dat klinkt ook zo zielig, een verboden zwarte piet. Voor je het weet maak je er een martelaar van.quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:31 schreef BarendWubboJagermanJansen het volgende:
Alsof het verbieden van zwarte Piet een oplossing zal zijn voor het racisme in Nederland
Zwarte Piet verbieden is natuurlijk een veel makkelijkere manier om je een beter mens te voelen, dan om bijv. biologisch vlees te kopen of kleren van een dure winkel ipv. goedkoop spul uit Bangladesh van Primark en H&M.quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:31 schreef BarendWubboJagermanJansen het volgende:
Alsof het verbieden van zwarte Piet een oplossing zal zijn voor het racisme in Nederland
Wie zegt dat het dat wel zal doen dan?quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:31 schreef BarendWubboJagermanJansen het volgende:
Alsof het verbieden van zwarte Piet een oplossing zal zijn voor het racisme in Nederland
Het is de enige reden om er iets aan te doen.quote:Op dinsdag 16 september 2014 20:09 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Wie zegt dat het dat wel zal doen dan?
Heb jij ook weer een punt gemaakt!quote:Op dinsdag 16 september 2014 19:03 schreef voederbietel het volgende:
[..]
Die laatste punt moet binnen de haakjes.
http://www.spitsnieuws.nl(...)bij-club-in-den-haagquote:Op dinsdag 16 september 2014 00:43 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Het feit dat Afrikaanse stamhoofden ook slaven verkochten is een argument om het feest met slavensymbolen in stand te houden, ook al is het 2014?
En weinig racisme in Nederland.Probeer eens met een Surinaamse vriend op vrijdag- en zaterdagavond een café of club aan de Haagse Markt binnen te gaan.
Het racistisch element, ja. Niemand beweert dat al het racisme in Nederland daardoor zal stoppen.quote:Op dinsdag 16 september 2014 20:10 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is de enige reden om er iets aan te doen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |