De vraag die werd gesteld was of het mogelijk was om dezelfde dikte te gebruiken op de muur en het plafond. In principe is dit niet wat je doet (wordt hier aangegeven). Ik gaf alleen aan dat als je de muur toch al versterkt met OSB het op zich geen kwaad kan om dunnere platen te zetten. Of je dit ook zou moeten willen is natuurlijk een tweede.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:56 schreef tiho1 het volgende:
[..]
Ga je het dus eerst steviger maken zodat het daarna weer slapper kan dus? Boven dien gebruiken weinig mensen rk platen op de muur van 12,5 mm.
Kan geen photobucket zien op mijn werkquote:Op donderdag 23 oktober 2014 11:38 schreef Puala het volgende:
[..]
K&W / Puala's jaren 30 woning (deel 3)
Dat heb ik
Ok. Ik zou het iig niet doen. Tenzij dus ook stuc, maar ik hoop dat je geen 9,5 mm op de muur hebt. Puala.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 11:39 schreef Barrah het volgende:
[..]
De vraag die werd gesteld was of het mogelijk was om dezelfde dikte te gebruiken op de muur en het plafond. In principe is dit niet wat je doet (wordt hier aangegeven). Ik gaf alleen aan dat als je de muur toch al versterkt met OSB het op zich geen kwaad kan om dunnere platen te zetten. Of je dit ook zou moeten willen is natuurlijk een tweede.
Het klinkt zo simpel. Maar wat een ****** dingen zijn het. Ze zitten nu alle vier. Halve ochtend naar de maan. Beter gaan ze de beloofde 6 jaar mee...quote:Op woensdag 22 oktober 2014 23:57 schreef Gieliovd het volgende:
[..]
Positioneer, plaats, druk, draai, klaar.
Teveel kracht nodig? Dan armatuur controleren.
plank zal 140-150cm breed zijn. ~25cm diep.quote:
Dat was mijn insteek dus ook. Mijn moeder twijfelt nogquote:Op woensdag 29 oktober 2014 19:03 schreef Puala het volgende:
Hij sloopt het onder werktijd, dus zijn verantwoording om het te maken
Heel eerlijk gezegd zou het mij zelf niet uitmaken hoe en door wie het gemaakt word als het maar gemaakt word en netjes.quote:Op woensdag 29 oktober 2014 19:10 schreef Syrena het volgende:
[..]
Dat was mijn insteek dus ook. Mijn moeder twijfelt nog![]()
Hij kan het niet zelf maken, dat zal het bedrijf van de kozijnen moeten doen. Scheuren in de muur zijn wel al gemaakt.
Dat denk ik wel, het is gewoon een officieel bedrijf uit het durrep. Dat derden inhuurt om dingen te maken (zowel de tegelzetter als de loodgieter waren m.i., ZZP-ers ingehuurd door het bedrijf. In elk geval de electricien en de tegelzetter). Ze moet morgen het bedrijf maar even bellen.quote:Op woensdag 29 oktober 2014 19:40 schreef Barrah het volgende:
Is de man of zijn baas niet gewoon WA-verzekerd?
Tnx! Ik heb idd factuurnr en mijn achternaam & adres erbij gezet.quote:Op woensdag 29 oktober 2014 20:53 schreef Lucky_Strike het volgende:
Misschien hebben ze per ongeluk de factuur met de verkeerde template afgedrukt. Wij hebben 4 factuurtemplates: particulier bank/cash en zakelijk bank/cash.
Gewoon je naam en factuurnummer vermelden, dan komt het wel goed.
*boksquote:Op woensdag 29 oktober 2014 20:59 schreef Syrena het volgende:
[..]
Tnx! Ik heb idd factuurnr en mijn achternaam & adres erbij gezet.
Voel me zo'n n00b soms wat klusdingen betreft. Mijn vader regelde dat altijd. En als hij het niet had geregeld, kon ik hem in elk geval zulke dingen vragen. Maar ja, kloteziekte ook
Echt naar. Bah.quote:Op woensdag 29 oktober 2014 21:02 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
*boks
Same here met klusgrage overleden schoonvader...
Nog een tip: lees de offerte goed door en laat hem ook door iemand anders nog lezen voor je tekent.quote:Op woensdag 29 oktober 2014 21:04 schreef Syrena het volgende:
Overigens moet ik mijn achtertuin, keuken & badkamer nog laten opknappen de komende jaren, dus wel genoeg oefenmateriaal(zijn jullie al voorbereid hehe).
Dingen die ik al heb geleerd van mijn zolder: heb een duidelijk plan eer je begint en ben duidelijk in wat je wil (ik wilde de was kunnen drogen, en kreeg een vierde slaapkamerecht prachtig geworden, maar budgettechnisch een beetje too much. Ik had al twee slaapkamers die leegstaan).
Geleerd van de tuin: staat iets niet op de tekening of is het onduidelijk, meteen navragen (ik wilde bloembakken van twee hoog, stonden maar 1 hoog op de tekening. En dus ook op de offerte bleek achteraf. Gelukkig was de meerprijs maar 140 euro. Want zielig vrouwtje en beetje flirten![]()
)
Menigeen doet dat in de helft. Maar laat het door een gerenommeerd bedrijf doen en je betaalt 4x 45 euro + 60 euro aan materiaal.quote:Op zaterdag 1 november 2014 09:28 schreef hcwp het volgende:
Wij hebben recent een loodgieter gevraagd om een gasleiding te leggen. De beste man wil voor 4 uur werk, 8m koper (28mm) en wat klein materiaal (kraantje, etc) graag zo'n 600 euro rekenen. Nu kan het aan mij liggen, maar dat ligt redelijk aan de hoge kant, no?
Hoeveel procent BTW moest je betalen?quote:Op woensdag 29 oktober 2014 21:04 schreef Syrena het volgende:
Overigens moet ik mijn achtertuin, keuken & badkamer nog laten opknappen de komende jaren, dus wel genoeg oefenmateriaal(zijn jullie al voorbereid hehe).
Dingen die ik al heb geleerd van mijn zolder: heb een duidelijk plan eer je begint en ben duidelijk in wat je wil (ik wilde de was kunnen drogen, en kreeg een vierde slaapkamerecht prachtig geworden, maar budgettechnisch een beetje too much. Ik had al twee slaapkamers die leegstaan).
Geleerd van de tuin: staat iets niet op de tekening of is het onduidelijk, meteen navragen (ik wilde bloembakken van twee hoog, stonden maar 1 hoog op de tekening. En dus ook op de offerte bleek achteraf. Gelukkig was de meerprijs maar 140 euro. Want zielig vrouwtje en beetje flirten![]()
)
Volgens de man was het een klus voor 1 persoon, als diegene die thuis was af en toe even hielp de buis manoevreren... Ik neem aan als hij 4 manuren rekent, dat dit voor 1 persoon is. Er hoeft in principe niet geboord te worden, behalve bevestigingsbeugels en zo natuurlijkquote:Op zaterdag 1 november 2014 11:37 schreef bluemoon23 het volgende:
@hcwp
Ligt ook aan de omstandigheden natuurlijk.
Is het in de kruipruimte ? (Besloten ruimte) dan moet dit met met 2 man gebeuren, 1 in de kruipruimte en 1 bij het luik.
Moet de nieuwe leiding ook door vloeren/muren heen ? Dat worden fatsoenlijke gaten voor een 28mm leiding, daar ben je wel even zoet mee met boren.
Het algemene advies is inderdaad niet om op schragen te verven. Dit omdat wanneer de deur ligt te drogen er stof op valt en dit in je verf gaat zitten. Schuin tegen de muur zetten of gewoon in het kozijn laten hangen werkt het beste.quote:Op zaterdag 1 november 2014 20:08 schreef dragonrider het volgende:
Ik ben bezig met het verven van m'n binnendeuren. Ik leg ze op twee houten schragen. Dan grondverf en twee keer lak (op waterbasis) per kant. De verf is redelijk snel stofdroog, maar zelfs na een paar dagen wachten blijft de onderkant vaak plakken aan de houten schragen met lelijke plekken tot gevolg. Is hier iets aan te doen? Bv een bepaald materiaal tussen het hout en de pas geverfde kant?
Degelijke verf met mooie organische vluchtige stoffen gebruiken?quote:Op zaterdag 1 november 2014 20:08 schreef dragonrider het volgende:
Ik ben bezig met het verven van m'n binnendeuren. Ik leg ze op twee houten schragen. Dan grondverf en twee keer lak (op waterbasis) per kant. De verf is redelijk snel stofdroog, maar zelfs na een paar dagen wachten blijft de onderkant vaak plakken aan de houten schragen met lelijke plekken tot gevolg. Is hier iets aan te doen? Bv een bepaald materiaal tussen het hout en de pas geverfde kant?
quote:Op zondag 2 november 2014 09:52 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Degelijke verf met mooie organische vluchtige stoffen gebruiken?
Geen idee, in de advertentie staat betonplex berken wit. Lijkt me veel leuker voor de chins, is het niet zo donkerquote:Op vrijdag 7 november 2014 00:14 schreef bluemoon23 het volgende:
Witte betonplex ?
Is dat niet gewoon multiplex met een witte primer erop ?
Das best stomquote:Op vrijdag 7 november 2014 17:05 schreef Gieliovd het volgende:
Goed, ik ben boos.
Wie heeft er in de omg. Gouda voor mij een 16x2 TH profiel perskoppeling voor water? Knietje of puntstuk voor het doorkoppelen van een leiding is goed.
Kom net terug uit Schiedam, 5 kwartier in de auto, een koppeling halen. Ben ik er alsnog een vergeten.
Morgen wil ik de ketel aansluiten en ff niet weer naar Schiedam rijden hoor!!!!!
6% op de arbeidskosten, 21% op het materiaal.quote:Op zaterdag 1 november 2014 09:52 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
Hoeveel procent BTW moest je betalen?
werkzaamheden door hoveniers is volledig 6%. Ook materiaal.quote:Op vrijdag 7 november 2014 19:40 schreef Syrena het volgende:
[..]
6% op de arbeidskosten, 21% op het materiaal.
letterlijk 2 minuten rijden van die andere zaak.quote:Op vrijdag 7 november 2014 17:25 schreef Gieliovd het volgende:
Ws zit in Rotterdam noord geloof ik, net zo lang rijden zowat en die hebben alleen Uponor volgens mij...
Oja en dat het stom is was me al duidelijk. De vloeken pot is weer vol.
Het is geen hoveniersbedrijfquote:Op vrijdag 7 november 2014 21:08 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
werkzaamheden door hoveniers is volledig 6%. Ook materiaal.
al is het de slagerquote:
http://www.belastingdiens(...)stellen_van_woningenquote:
hmm inderdaad.quote:Op vrijdag 7 november 2014 21:23 schreef Syrena het volgende:
[..]
http://www.belastingdiens(...)stellen_van_woningen
Ik zie nergens dat hoveniersmaterialen onder de 6% vallen.
Overigens waren mijn tuinmannen officieel van een grondverzetbedrijf. Ze hebben alleen mijn ontwerp uitgevoerd (bestraten & grind).
Die dagen moet lukken, wel flink doorstomen dan. Ik ben fan van rollen. Ik zou eerst het wit doen als je genoeg licht hebt. Zwart goed met een kwast langs de randen, dan rollen. Met een klein penseel de lijnen in vol daglicht afwerken.quote:Op zaterdag 8 november 2014 11:10 schreef CeliaHodes het volgende:
Okee, misschien een domme vraag, omdat ik het uiteindelijk toch zelf moet bepalen, maar ik hoop toch op tips.
Maandagmiddag 15 december krijg ik de sleutel van mijn nieuwe huis. Het huis is ongeveer 105 m2 (benedenverdieping 2 slaapkamers en toilet, 1e verdieping woonkamer en keuken, 2e verdieping slaapkamer en badkamer. En halletjes en trapopgangen).
Nu moeten alle muren binnen wit geverfd worden (is nu gebroken wit), en 2 muren zwart. Plafonds hoeven denk ik niet. Ik zou het liefst vrijdag of zaterdag verhuizen, oftewel, 3 dagen de tijd voor het schilderwerk.
- Is die termijn van 3 dagen überhaupt realistisch? Ik heb wel vaker geverfd en dat ging altijd best snel, maar ik wil het dit keer wel echt netjes doenWaarschijnlijk verven we met 2 of 3 man.
- Kan ik beter rollen (ervaring mee) of spuiten (geen ervaring mee)?
- Als ik het zou laten doen door een bedrijf, kan ik het dan beter laten rollen of spuiten en zouden ze dat redden in 3 dagen?
- Maakt het uit of ik eerst wit of zwart doe?
Hopelijk kan iemand er iets zinnigs over zeggen!
Als het kan, besteedt het dan uit aan een bedrijf. Echt, het is zulk kut werk. Zeker van zwart naar wit.quote:Op zaterdag 8 november 2014 11:10 schreef CeliaHodes het volgende:
Okee, misschien een domme vraag, omdat ik het uiteindelijk toch zelf moet bepalen, maar ik hoop toch op tips.
Maandagmiddag 15 december krijg ik de sleutel van mijn nieuwe huis. Het huis is ongeveer 105 m2 (benedenverdieping 2 slaapkamers en toilet, 1e verdieping woonkamer en keuken, 2e verdieping slaapkamer en badkamer. En halletjes en trapopgangen).
Nu moeten alle muren binnen wit geverfd worden (is nu gebroken wit), en 2 muren zwart. Plafonds hoeven denk ik niet. Ik zou het liefst vrijdag of zaterdag verhuizen, oftewel, 3 dagen de tijd voor het schilderwerk.
- Is die termijn van 3 dagen überhaupt realistisch? Ik heb wel vaker geverfd en dat ging altijd best snel, maar ik wil het dit keer wel echt netjes doenWaarschijnlijk verven we met 2 of 3 man.
- Kan ik beter rollen (ervaring mee) of spuiten (geen ervaring mee)?
- Als ik het zou laten doen door een bedrijf, kan ik het dan beter laten rollen of spuiten en zouden ze dat redden in 3 dagen?
- Maakt het uit of ik eerst wit of zwart doe?
Hopelijk kan iemand er iets zinnigs over zeggen!
Ik stond niet zo lang geleden ook voor een dergelijke keuze en een vriendin van me ook. Zij heeft het laten doen, en ik heb het zelf gedaan. Schilders uitzoeken, inhuren en inplannen kost ook tijd, en ze deden het niet netter en de schilder moest nog een keer terugkomen, ook weer geregel. Verder kon zij in die tijd ook niks anders in huis doen. Bijkomend voordeel vond ik dat ik tijdens het schilderen wat meer gevoel voor de ruimte kreeg en daarmee ideeen voor de inrichting.quote:Op zaterdag 8 november 2014 11:10 schreef CeliaHodes het volgende:
Okee, misschien een domme vraag, omdat ik het uiteindelijk toch zelf moet bepalen, maar ik hoop toch op tips.
Maandagmiddag 15 december krijg ik de sleutel van mijn nieuwe huis. Het huis is ongeveer 105 m2 (benedenverdieping 2 slaapkamers en toilet, 1e verdieping woonkamer en keuken, 2e verdieping slaapkamer en badkamer. En halletjes en trapopgangen).
Nu moeten alle muren binnen wit geverfd worden (is nu gebroken wit), en 2 muren zwart. Plafonds hoeven denk ik niet. Ik zou het liefst vrijdag of zaterdag verhuizen, oftewel, 3 dagen de tijd voor het schilderwerk.
- Is die termijn van 3 dagen überhaupt realistisch? Ik heb wel vaker geverfd en dat ging altijd best snel, maar ik wil het dit keer wel echt netjes doenWaarschijnlijk verven we met 2 of 3 man.
- Kan ik beter rollen (ervaring mee) of spuiten (geen ervaring mee)?
- Als ik het zou laten doen door een bedrijf, kan ik het dan beter laten rollen of spuiten en zouden ze dat redden in 3 dagen?
- Maakt het uit of ik eerst wit of zwart doe?
Hopelijk kan iemand er iets zinnigs over zeggen!
En als je het helemaal netjes wilt maken doe je een lat voor de rails langs zodat je de rails niet meer ziet.quote:Op zondag 9 november 2014 17:06 schreef announcement het volgende:
Ik wil aan de lange wand in de woonkamer (7, 5m) wat lijstjes aan de muur hangen maar ik wil ook regelmatig wat kunnen afwisselen. Daarom dacht in aan zo'n strip aan de bovenkant van de muur waar je dan met schuifjes en nylon draad de plaats kunt bepalen. Alleen, hoe heet zo'n strip en waar kun je die kopen?
Merknamen van producten en goederen mogen hier ook wel gewoon gemeld wordenquote:Op zondag 16 november 2014 20:29 schreef scopex het volgende:
beste mensen,
ik heb wat vlekken die door mijn verse stucwerk komen (plafond,
dit heeft te maken met nicotine vlekken die niet goed geïsoleerd zijn en komen door het stucwerk.
Ik wilde de muren en plafond met latex laten spuiten.
weet iemand met wat ik de vlekken kan behandelen zonder dat dit effect gaat hebben op mijn gladde wanden en plafond?
kan iemand mijn adviseren met wat ik de vlekken kan isoleren en welke Latex goed schrobbaar is graag via pb als men merken wit noemen:)
thanks !
Met elke verf mits goed opgeschuurd en behandeld met een kunststofprimer/grondverfquote:Op zondag 16 november 2014 21:18 schreef valentijn101 het volgende:
Ik vraag me af of en hoe ik betonplex kan schilderen.
Op internet lees ik:
het kan niet.
Kan met betonverf.
Kan met elke verf.
Alleen wegenverf (Geen idee wat dat is) werkt?
Help!
Nope, ik heb op jouw aanraden nog gezocht bij de grootste action die ik kon vindenquote:Op zondag 16 november 2014 21:39 schreef Gieliovd het volgende:
Verkoopt Action die isolatie spray niet meer...
Gooi hem op V&Aquote:Op zondag 16 november 2014 21:41 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Nope, ik heb op jouw aanraden nog gezocht bij de grootste action die ik kon vindenDie Pattex was verdomme 16 euro en ik heb nog een halve bus over die ik nooit meer ga gebruiken.
Oke bedankt. Is er nog een bepaald merk primer dat je me kunt aanbevelen?quote:Op zondag 16 november 2014 21:29 schreef bbtb77 het volgende:
[..]
Met elke verf mits goed opgeschuurd en behandeld met een kunststofprimer/grondverf
Acrylverf is prima, ook eerst even in de grondverf zetten btw.quote:Op maandag 17 november 2014 09:54 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Oke bedankt. Is er nog een bepaald merk primer dat je me kunt aanbevelen?
Aan De kanten waaraan gezaagd is ligt het hout bloot. Dit moet ik dus zeker schilderen. Maakt het nog uit wat voor verf ik hiervoor gebruik is of gewone acryverf goed? (Heb ik toevallig nog staan)
Er zit bij nader inzien een derde in. En het bleek van Alabastine te zijn. Iemand die dat spul op willen komen halen in Dordrecht mag een PM sturen, een V&A topic is te veel gedoequote:
demradquote:Op vrijdag 21 november 2014 20:32 schreef hans1985 het volgende:
weet iemand een merk die betaalbare badkamer radiatoren heeft/handdoek radiatoren?
misschien een linkje, zie door bomen bos niet meer :pquote:
Hoeveel liter geen idee. Hou je er wel rekening mee dat je de verpakking daarmee goed verpestquote:Op maandag 24 november 2014 13:20 schreef derLudolf het volgende:
Hoeveel liter pur haal je uit een spuitbus van 750mL eigenlijk? Ik wil het gaan gebruiken voor een sinterklaas surpriseIk vind pur wel een leuke manier om een thermofles te verpakken/isoleren.
Leuk idee iddquote:Op maandag 24 november 2014 13:20 schreef derLudolf het volgende:
Hoeveel liter pur haal je uit een spuitbus van 750mL eigenlijk? Ik wil het gaan gebruiken voor een sinterklaas surpriseIk vind pur wel een leuke manier om een thermofles te verpakken/isoleren.
ik heb ff bij onze duitse leverancier gekeken maar kan niks vinden op productnummer, schalter mcd, schalter infrarot. Maar kan zijn dat ik niet goed gekeken heb want die interne zoekmachines van die installatie boeren zijn waardeloos.quote:Op maandag 24 november 2014 12:22 schreef sanger het volgende:
Toch maar even hulp vragen hier.... Ik ben op zoek naar een nieuwe dimmer voor onze keukenlampjes. We hadden deze: http://www.wipo.de/katalog_09/pdf/10172.pdf en die is overleden. Nu kan ik deze alleen nergens via internet vinden in NL. Iemand die weet waar ik die kan krijgen of een alternatief weet?
Edit: ik heb uiteraard de fabrikant in Dld al gemaild, maar na ruim 2 weken nog geen reactie.
quote:Op woensdag 26 november 2014 09:36 schreef hans1985 het volgende:
Ik ben bezig met de berekening van de groepenkast. Is dit nu overkill wat ik doe?
Groep 1:
Slapen: 1
Hal + bad=1
Groep 2 + 3
Wassen=2 (wasmachine + droger)
Logisch.
Keuken kookplaat: 1 kracht (3-fasen-perilex)
Groep 4
Koelkast: 1
Vaatwasser:1
Groep 5
Oven/magnetron:1
WCD keuken: 1
Groep 6
WCD keuken + woon: 1
Wcd woon: 1
kom op 10 groepen uit met 1 fornuisgroep.
klacht, die groepenkasten zijn ivm met dld wel heel erg duur
dank uquote:
Ik zou nog even wachten tot de ekte experts, zoals Vonkenboer, hun licht hebben laten schijnen.quote:Op woensdag 26 november 2014 09:48 schreef hans1985 het volgende:
[..]
dank u(ook voor het netjes maken van mijn post
)
kom ik op deze uit:
https://www.sandervunderi(...)ast-3-fase-1802.html
Niet vergeten dat de pur ook even moet uitharden. Heb zelf als surprise wel eens een CD netjes gesealed en geductaped in het midden van een bananendoos gehangen en deze volgespoten met PUR. loleinz!!111eenquote:Op dinsdag 25 november 2014 06:53 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Leuk idee idd![]()
Zal een flinke prop worden![]()
En natuurlijk leuk om te doen, een hele bus pur in één keer leegspuiten
verleidelijkquote:Op dinsdag 25 november 2014 06:53 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Leuk idee idd![]()
Zal een flinke prop worden![]()
En natuurlijk leuk om te doen, een hele bus pur in één keer leegspuiten
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |