Een hond die sterft tijdens zijn verblijf bij de oppas is op zich al verschrikkelijk maar als dat ook nog eens gebeurt door een homerun van een honkballer is het drama niet te overzien. Het gebeurde vorige week in Meppel. Het slachtoffer was een chihuahua.
'Het klinkt onwaarschijnlijk maar het verhaal is helaas maar al te waar,' verklaart penningmeester Peter Besuijen van de Meppeler honkbalclub Blue Devils. 'We wilden het drama uit de publiciteit houden omdat het al triest genoeg is voor de hondenoppas, het baasje en de speler van onze club maar dat is dus niet gelukt,' verzucht hij over de telefoon.
Het opmerkelijke incident vond vrijdagavond plaats tijdens een slagtraining van Heren 1. Een van de spelers sloeg een homerun. Volgens de Meppeler Courant raakte hij de bal 'hard in het midden en een beetje gedragen door de wind.' De slagman zag het leren projectiel verdwijnen over de omheining van het veld en kon op zijn gemak alle vier de honken passeren.
Even later meldden zich twee mensen met een dode Chihuaha op het trainingsveld. Het beestje was volgens hen geraakt door de vlak daarvoor over de hekken geslagen honkbal. Grote borden waarschuwen nochthans voor het gevaar van overvliegende ballen. 'Omwonenden kennen het risico maar deze mensen blijkbaar niet,' zegt Besuijen.
De twee personen waren volgens hem tijdelijke baasjes van het hondje. 'Ze pasten op het beestje en lieten hem uit.' Details wil hij niet kwijt over het drama. Het bestuur is in gesprek met de baasjes. Die zijn erg ontdaan. 'De verzekering dekt de schade,' aldus de pennigmeester.
Volgens een Blue Devils-lid dat anoniem wil blijven, werd nooit eerder een mens of dier geraakt maar wel eens een geparkeerde auto. 'Het is heel toevallig. Stom ongeluk,' zo verklaarde hij tegenover de regionale krant.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)ende-chihuahua.dhtmlHow bizarre.
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !