Voor mij is magie de kracht van de geest om jezelf en de wereld om je heen te beinvloeden. Ik pas het vrijwel alleen toe om mezelf te beinvloeden, als zelfwerk en dan in ritueel bij de jaarfeesten.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 19:43 schreef LuNaTiC het volgende:
Wat moet ik verstaan dan onder 'magie'? Heb je wat concrete/praktische voorbeelden?
Susan Smit even opgezocht, als ik zo haar wikipedia lees komt ze niet bepaald 'normaal' over, maar dan heb ik ook een heel ander referentiekader dan jij. Maar je hebt gelijk, als ze voorbij zou komen lopen op straat ze wel mijn aandacht zou hebben, maar niet omdat ze er uitziet als een heks.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 19:52 schreef erodome het volgende:
[..]
Erg ver
Er zullen vast heksen zijn die het wel zo doen hoor, maar de meeste die ik ken zijn juist erg normaal.
Zoek maar eens op suzan smit, ook een heks, dat geworden na onderzoek wat ze voor een boek deed.
Nou ja, normaal in uiterlijk enzo. Ze is een heks dus gelooft dingen die jij niet normaal vindt.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 20:04 schreef TserrofEnoch het volgende:
[..]
Susan Smit even opgezocht, als ik zo haar wikipedia lees komt ze niet bepaald 'normaal' over, maar dan heb ik ook een heel ander referentiekader dan jij. Maar je hebt gelijk, als ze voorbij zou komen lopen op straat ze wel mijn aandacht zou hebben, maar niet omdat ze er uitziet als een heks.
Er zijn dus meerdere actieve fokkers die heks/magiėr zijn ?quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 20:07 schreef erodome het volgende:
(als je meer zou willen weten zou het fijn zal als andere heksen er ook wat over willen zeggen).
De groep heksen en aanverwante geloven is best aardig groot. Een paar jaar geleden was het in amerika 1 van de snelst groeiende geloven en ik denk dat dat hier niet heel anders is.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 20:20 schreef TserrofEnoch het volgende:
[..]
Er zijn dus meerdere actieve fokkers die heks/magiėr zijn ?
Zou ik niet echt gedacht hebben van te voren. Zeker omdat het naar mijn inschatting maar een marginale groep betrof.
"opa ging met de trein hoe laat het was" (ook een loze kreet)quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 13:07 schreef Manke het volgende:
[..]
ik heb het niet kunnen controleren maar dat is wat hij zei toen hij zijn verhaal deed.
wat voor nut heeft dat? ik weet er toch verder niks van? heb van wel meer genezingen gehoord, maar het blijft bij gehoord, heb het niet kunnen controleren.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:43 schreef hoatzin het volgende:
[..]
"opa ging met de trein hoe laat het was" (ook een loze kreet)
In plaats van een nietszeggende reactie zou je ook inhoudelijk kunnen reageren.
Waarom kan reguliere geneeskunde geen been aan laten groeien, reguliere geneeskunde ook onzin daardoor?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:35 schreef vaarsuvius het volgende:
Waarom geneest reiki geen afgezette ledematen? Of als dat teveel energie kost, een gaatje in mijn kies, dat moet toch te doen zijn?
sorry hoor, van een methode die claimt met universele levensenergie te werken verwacht ik gewoon wat extra's. Blijkbaar is er niet zoveel kosmische energie beschikbaar.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:39 schreef erodome het volgende:
[..]
Waarom kan reguliere geneeskunde geen been aan laten groeien, reguliere geneeskunde ook onzin daardoor?
Wat is dat toch voor domme manier van denken. Het gaat om het stimuleren van het zelfgenezend vermogen van het lichaam, dat kent dus ook zijn beperkingen.
Het is geen wondermiddel, die bestaan niet. Het kan niet alles genezen.
Leuk dat jij wat extra's erbij verzint en dan zegt als het dat niet kan is het onzin, maar je ziet toch hoop ik wel dat nergens op slaat?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:49 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
sorry hoor, van een methode die claimt met universele levensenergie te werken verwacht ik gewoon wat extra's. Blijkbaar is er niet zoveel kosmische energie beschikbaar.
Heeft het dan meer effect dan mijn lieve moeder met een kommetje bouillon, een warme deken en een zoen?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:50 schreef erodome het volgende:
[..]
Leuk dat jij wat extra's erbij verzint en dan zegt als het dat niet kan is het onzin, maar je ziet toch hoop ik wel dat nergens op slaat?
Reiki claimt geen benen aan te kunnen laten groeien, de claim is dat het zelfgenezend vermogen gestimuleerd kan worden.
Hoe dan?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:50 schreef erodome het volgende:
[..]
Leuk dat jij wat extra's erbij verzint en dan zegt als het dat niet kan is het onzin, maar je ziet toch hoop ik wel dat nergens op slaat?
Reiki claimt geen benen aan te kunnen laten groeien, de claim is dat het zelfgenezend vermogen gestimuleerd kan worden.
door blokkades in de energiestromen in een lichaam weg te nemen. Wat ze zich daar bij voorstellen weet ik niet.quote:
Disclaimer vooraf, dit gaat om anekdote's, om waarneming. Ook komt het placebo-effect overal om de hoek kijken, maar ik geloof dan ook dat je dat effect ook op kan roepen en dat dat beter kunnen een grote sprong voorwaarts zal zijn.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 17:59 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Heeft het dan meer effect dan mijn lieve moeder met een kommetje bouillon, een warme deken en een zoen?
Mijn hond was verlamd. Mijn tante is reiki komen doen. De volgende dag was mijn hond dood.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 18:09 schreef erodome het volgende:
[..]
Disclaimer vooraf, dit gaat om anekdote's, om waarneming. Ook komt het placebo-effect overal om de hoek kijken, maar ik geloof dan ook dat je dat effect ook op kan roepen en dat dat beter kunnen een grote sprong voorwaarts zal zijn.
Ja, dat heeft meer effect. Heb bv iemand met een chronisch rugprobleem behandeld die daarvoor dagelijks zware pijnstillers en spierverslappers kreeg, best wel ernstig, de vrouw kon dan ook niet zo veel en was erg wollig door de medicijnen
Na de behandeling heeft ze een ruime week(in overleg met de arts) zonder pijnstillers gelopen en kon een beetje normaler bewegen. In de loop van de week ging dat effect langzaam weg.
Nu was dit een ernstig probleem, die rug was gewoon stuk en dat kan reiki niet maken. Het kon wel de pijn stillen voor een heel fiks deel, zover dat die zware pijnmedicatie niet nodig meer was. Woonde zelf erg ver weg, dus heb haar naar een ander gestuurd, maar in de jaren daarna weet ik dat ze nooit meer zo zwaar aan de medicatie geweest is, iets waar de arts toch wel zijn wenkbrauwen over ophaalde.
Dit is maar 1 verhaal, 1 ervaring, ik heb er veel meer. Vooral op het gebied van pijn, wat dan ook een subjectief iets is lijkt reiki effect te hebben, dit komt zelfs hier en daar uit onderzoek naar voren.
Maar heb ook een abces bij een kat in 3 dagen compleet zien genezen met alleen maar de boel schoonmaken en reiki. Een abces zo groot als een kwartje, helemaal genezen, dus ook weer echt helemaal dicht, huid erover.
Zo ook een ouder "onderzoek" in een amerikaans ziekenhuis. Een 10.000 patienten die voor en na een operatie reiki kregen(wel alleen met medewerking van patient, geen dubbelblind ofzo). Bij bijkans alle was de observatie van de artsen en verzorgenden dat mensen sneller genazen, minder pijnmedicatie nodig hadden en sneller het ziekenhuis weer verlieten. Zich in de tijd dat ze in het ziekenhuis waren ook algemeen beter voelde.
Geen wondermiddel absoluut niet, geen vervanging voor regulier, niet eens een beetje. Maar wel een mogelijke fijne ondersteuning bij reguliere behandelingen.
Daar ben ik ook erg benieuwd naar. Ik weet wat ze beweren, maar of dat ook maar iets van waarheid bevat is maar de vraag.quote:
Een fictief voorbeeld verzinnen en dan daar wat aan hangen is leuk en aardig, maar ik claim nergens waarheid of bewijs, snap dus niet waarom je zo lullig moet doen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 18:12 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Mijn hond was verlamd. Mijn tante is reiki komen doen. De volgende dag was mijn hond dood.
Reiki is dodelijk!
Oh, wel degelijk dat ook schadelijke gevolgen mee worden genomen. Zo is er de regel dat je geen reiki toe mag passen op een botbreuk voordat het bot gezet is. Omdat de genezing al in zou kunnen zetten en het been niet meer zomaar gezet kan worden.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 20:00 schreef LuNaTiC het volgende:
Ja maar als het schadelijke gevolgen heeft dan telt het anekdotisch bewijs natuurlijk niet he. Dan is er geen correlatie uiteraard.
Precies, er is geen bewijs. Niet eens een theorie van hoe het zou moeten werken, buiten wat gezever over energie kanaliseren. Bewust het placebo-effect opwekken kan met van alles. Er is niets aan reiki dat speciaal het placebo-effect opwekt. Dat is een beetje alsof je zegt dat een gebrek aan rijst honger opwekt. Hoewel het technisch gezien correct is, is het volkomen triviaal.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 20:08 schreef erodome het volgende:
[..]
Daar ben ik ook erg benieuwd naar. Ik weet wat ze beweren, maar of dat ook maar iets van waarheid bevat is maar de vraag.
De wollige versie is energie kanaliseren vanuit de kosmos die dat zelfgenezend vermogen zou ondersteunen en stimuleren. Maar daar is nooit echt iets van gevonden, er is wel een onderzoek dat beweert dat ze wel wat gemeten hebben, maar die is niet geheel en al betrouwbaar.
Als ik een grove gok mag maken dan is het een manier om dat placebo-effect op te roepen, bewust. Maar hoe of wat, ik heb werkelijk geen idee. Het enige zinnige wat ik kan zeggen is wat ik onder mijn handen en voor mijn neus heb zien gebeuren, maar dat is verre van bewijs.
Behalve dan dat je probeert te verdedigen waarom reiki echt werkt. Je zegt wel dat je dat niet doet, maar je doet het toch.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 20:09 schreef erodome het volgende:
[..]
Een fictief voorbeeld verzinnen en dan daar wat aan hangen is leuk en aardig, maar ik claim nergens waarheid of bewijs, snap dus niet waarom je zo lullig moet doen.
Ik heb niets verzonnen. Mijn hond was echt verlamd, mijn tante heeft reiki gedaan, en de volgende dag was m'n hond dood. Ik doe precies hetzelfde als jij: ik zie correlatie en suggereer een causaal verband.quote:Je doet nu precies hetzelfde als net, je verzint je eigen verhaaltje erbij en oordeelt daarnaar, dat terwijl deze geneeswijze niets van dat beweert.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |