Sorry maar ik het antwoord even nodig en wist niet waar ik het moest plaatsen. Bedankt!quote:Op woensdag 10 december 2014 21:06 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Op http://www.kabeveren.net/nedhelp/samenstellingen.html staat het onderaan.
Niet dat deze vraag verder iets met bètavakken te maken heeft
Er waren wel ooit topics voor vragen over alfa- en gamma-onderwerpen, maar daar werden zo weinig vragen gesteld, dat ze gesloten zijn.quote:Op woensdag 10 december 2014 21:22 schreef JustRust het volgende:
[..]
Sorry maar ik het antwoord even nodig en wist niet waar ik het moest plaatsen. Bedankt!
Ik zal voortaan wel een apart topic aanmakenquote:Op woensdag 10 december 2014 21:33 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Er waren wel ooit topics voor vragen over alfa- en gamma-onderwerpen, maar daar werden zo weinig vragen gesteld, dat ze gesloten zijn.
Dat lijkt mij niet.quote:Op vrijdag 19 december 2014 16:55 schreef BalotelliFan het volgende:
Zat er dan al kopersulfaat in de munt?
Dat dan weer wel. Als de munt volledig kan oplossen in salpeterzuur.quote:Op vrijdag 19 december 2014 16:55 schreef BalotelliFan het volgende:
Kan je er van uitgaan dat het aantal mol kopersulfaatpentahydraat dat ontstaat uit deze reactie gelijk is aan het aantal mol koper in het muntstuk?
Bedankt voor het antwoordquote:Op vrijdag 19 december 2014 18:00 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Dat lijkt mij niet.
[..]
Dat dan weer wel. Als de munt volledig kan oplossen in salpeterzuur.
Pentahydraat betekent dat de stof niet droog is, maar een complex is aangegaan met in dit geval 5 watermoleculen.
3 maal a^-1quote:Op zondag 4 januari 2015 22:13 schreef Maestro16 het volgende:
Weet iemand hoe je 3/a anders noteert?
In de zin van rekenregels machten `` 1/a^n
Dus anders gezegd.quote:Op zondag 4 januari 2015 22:15 schreef Scuidward het volgende:
[..]
3 maal a^-1
Dat is eigenlijk 3 maal 1/a
a^-2 is dan 1/a2
Verder is er voor wiskunde een apart topic mocht je de achterliggende theorie willen begrijpen.
Je moet het aantal moleculen tellen niet het aantal atomen.quote:Op vrijdag 9 januari 2015 16:51 schreef whoyoulove het volgende:
Kan iemand mij helpen met het volgende:
"Van een aantal gasevenwichten kun je de ligging beinvloeden door het gasmengsel samen te persen. In de praktijk, bij de productie van stoffen speelt dat een grote rol.
a. Waarom heeft samenpersen geen nut als je waterstofjodide uit waterstofgas en jooddamp wil bereiden?
Waterstof wordt in Nl meestal uit methaan en stoom bereid. Daarbij ontstaat ook CO.
b. Ga na of samenpersen van het methaan-stoommengsel hier nut heeft."
Nou blijkt het antwoord bij A te zijn dat dat geen nut heeft aangezien er in het evenwicht rechts en links evenveel deeltjes heeft. Bij B zeggen ze dat dat niet slim is, omdat er bij dit evenwicht meer deeltjes rechts zijn dan bij links, drukverhoging zal het evenwicht naar links verschuiven en dat is niet voor de productie van H2 niet handig.
Nou is mijn vraag (misschien heel dom maar ik kom er echt niet uit), hoe je in godsnaam kunt weten hoeveel deeltjes er zijn? Hoe bereken/zie je dat? Want ik zie gewoon evenveel atomen als ik zo'n evenwichtsreactie opschrijf.. Want bij b bijvoorbeeld: CH3 + h20 -><- CO + 3H2 = dat zijn toch evenveel atomen?
Heel erg bedankt!quote:Op vrijdag 9 januari 2015 17:33 schreef Supertolll het volgende:
[..]
Je moet het aantal moleculen tellen niet het aantal atomen.
Ik ben verder niet thuis in de berekeningen etc. dus ik weet niet of je de juiste formules hebt genomen. Daarom reageer ik ook nu pas. Maar als je er exact een factor 100 naast zit zou je eens naar je gekozen eenheden kunnen kijken. Of was je er al uit?quote:Op maandag 12 januari 2015 22:45 schreef JeWeetNietWieIkBen het volgende:
Ik dacht dat dit goed was, totdat ik bij het antwoord ging kijken, het zou volgens de antwoorden Fa=8.000.000N moeten zijn.
Het antwoord is C, maar ik zie geen verband tussen 1,4*10^-7 en 7,1*10^-8.quote:Op vrijdag 16 januari 2015 14:12 schreef Scuidward het volgende:
Water kent een evenwicht tussen OH en H3O.
Welk antwoord is het meest logisch?
[..]
Ik ben verder niet thuis in de berekeningen etc. dus ik weet niet of je de juiste formules hebt genomen. Daarom reageer ik ook nu pas. Maar als je er exact een factor 100 naast zit zou je eens naar je gekozen eenheden kunnen kijken. Of was je er al uit?
Je hebt gelijk, ik dacht niet goed na toen ik antwoord gaf. Ik heb het even opgezocht.quote:Op vrijdag 16 januari 2015 16:06 schreef Enix het volgende:
[..]
Het antwoord is C, maar ik zie geen verband tussen 1,4*10^-7 en 7,1*10^-8.
Ik lees zojuist dat negatief betekent dat het een sterk zuur is.quote:Op zondag 18 januari 2015 17:58 schreef Enix het volgende:
Nog een vraagje: bij de toets krijg ik een hulpmiddel in de zin van een tabel met pKa's van veelgebruikte zuren. Hierop staat bijv. dat mierezuur een pKa van 3,79 heeft. Echter staat bij sommige stoffen 'ca. -9' (Perchloorzuur) of 'ca. -6' (Waterstofbromide). Wat betekent dat?
Ze zijn bij de rechter van die twee koolstoftakken gaan tellen (dus links van de ring).quote:Op zaterdag 24 januari 2015 14:12 schreef Enix het volgende:
Kan iemand misschien uitleg waarom het antwoord hier B is?
[ afbeelding ]
Waar begin je met tellen? Aangezien het aromaat en de losse keten hetzelfde aantal koolstof atomen bevatten (althans: dat denk ik). Ook snap ik niet hoe de 'phenyl' opeens tevoorschijn komt, aangezien ik altijd dacht dat een fenyl een benzeenring met een -OH groep erin was.
Oohh ik zie hem al inderdaad. Was even puzzelen en ik haalde inderdaad fenyl en fenol door elkaar. Thnx man!quote:Op zaterdag 24 januari 2015 14:20 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Ze zijn bij de rechter van die twee koolstoftakken gaan tellen (dus links van de ring).
Ik ken de regels niet meer uit mijn hoofd, maar ik denk dat een keten voorkeur heeft boven een ring?
Daarnaast haal je fenyl en phenol door elkaar.
SES / [Bèta wiskunde] Huiswerk- en vragentopic.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:43 schreef rareziekte het volgende:
Wat is de primitieve van een breukfunctie dus bv 5 / (2x+1) ?
Is het niet mogelijk om dat te gokken? Zal toch niet zoveel uitmaken of het 10 producten van 50 duizend euro zijn of 1000 producten van 500 euro? Zoiets dacht ik namelijk aan het begin, maar ik geef toe dat mijn uitleg niet helemaal denderend was (ben ook geen econoom ... ). Hopelijk kom je er alsnog uit en anders ben ik benieuwd of iemand het hier ziet die daar beter in is.quote:Op donderdag 19 februari 2015 19:11 schreef mary1995 het volgende:
Maar ik heb nog nooit break-even omzet moeten berekenen zonder dat de prijs en afzet niet bekend zijn. Vandaar dat ik het hier even vroeg
Toen ik de opdracht aan het maken was, waren er nog geen antwoorden beschikbaar. Nu keek ik net nog even op de site van school of er nog wat nieuws was en zag dat de antwoorden nu erop staan.quote:Op donderdag 19 februari 2015 19:22 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Is het niet mogelijk om dat te gokken? Zal toch niet zoveel uitmaken of het 10 producten van 50 duizend euro zijn of 1000 producten van 500 euro? Zoiets dacht ik namelijk aan het begin, maar ik geef toe dat mijn uitleg niet helemaal denderend was (ben ook geen econoom ... ). Hopelijk kom je er alsnog uit en anders ben ik benieuwd of iemand het hier ziet die daar beter in is.
Ownee wacht ... je moet het antwoord waarschijnlijk in aantal verkochte producten geven ... ?
Om mijn vorige post toe te lichten:
Ik dacht dat alles variabel was behalve de vaste kosten (marketing en beheer). Dan nam ik de omzet 2010 als 100%, maar misschien had ik beter de inkoopwaarde als 100% kunnen nemen. In elk geval is die 15% vanuit de omzet berekent. En omdat hij 290.000 winst heeft gemaakt dacht ik dat je dan het beste terug kan rekenen bij hoeveel omzet hij deze winst niet had gehad. Dus met al die cijfers kwam ik uit op 4.233.333 als de omzet voor de situatie waarin hij op zijn breakevenpunt zit.
Je hebt zeker geen antwoordenboekje bij de hand![]()
Hoe bereken je de pH-waarde?quote:Op donderdag 5 maart 2015 13:09 schreef whoyoulove het volgende:
Iemand die me kan helpen met deze berekening?
wat is de pH als je 0,10 mol natronloog en 0,20 mol azijnzuur oplost in 0,5 liter water?
-log(molariteit van h30+)quote:
ja dat klopt. Het is gewoon een aflopende reactie (verhouding 1:1) ivm de sterke base. Je houdt dus uiteindelijk 0,10 mol azijnzuur over die de ph bepalen.quote:Op donderdag 5 maart 2015 17:35 schreef Scuidward het volgende:
Ik denk dat je mag aannemen dat de H en OH eerst samen nog water kunnen vormen en je dan dus moet rekenen met 0.10 molair azijnzuur. Alleen heb ik mijn boeken niet bij de hand dus helemaal zeker ben ik niet.
Ah fijn. Ben altijd geneigd om in mijn oude Binas te zoeken naar uitzonderingen etc. maar toen vergeleek ik het met een titratie waarbij je in feite hetzelfde doet maar dan in een iets andere vorm. Vaak heb je inderdaad geen uitzonderingen in standaard huiswerkopgaven. Het 'mijn boeken niet de bij de hand hebben' is een excuus wat ik vaak toevoegquote:Op zondag 8 maart 2015 22:30 schreef RRuben het volgende:
[..]
ja dat klopt. Het is gewoon een aflopende reactie (verhouding 1:1) ivm de sterke base. Je houdt dus uiteindelijk 0,10 mol azijnzuur over die de ph bepalen.
Wat heb je zelf al?quote:Op donderdag 12 maart 2015 20:23 schreef f0reveru het volgende:
Heb een beetje hulp nodig met biologie, wie kan dit beantwoorden voor mij.
Twee eeneiige tweelingbroers peter en robert trouwen met twee eeneiige tweelingzussen Thea en Suzan. Peter heeft rood haar (veroorzaakt door autosomaal recessief allel r). Zijn schoonzus Suzan heeft blond haar en bloedgroep B. Haar man Robert heeft bloedgroep A. Peter en Thea hebben twee kinderen. Abel heeft rood haar en bloedgroep AB, Christien is kleurenblind net als haar moeder. Kleurenblindheid wordt veroorzaakt door recessief X-chromosomaal allel k. Robert en Suzan hebben 1 kind Bart. Hij heeft rood haar en bloedgroep 0.
Geef de volledige genotypen voor drie kenmerken van Peter, Robert, Thea en Suzan
Helpt een overzicht van de gegevens misschien? Ik vond het zelf allemaal behoorlijk rommelig geformuleerd.quote:Op donderdag 12 maart 2015 20:23 schreef f0reveru het volgende:
Heb een beetje hulp nodig met biologie, wie kan dit beantwoorden voor mij.
Twee eeneiige tweelingbroers peter en robert trouwen met twee eeneiige tweelingzussen Thea en Suzan. Peter heeft rood haar (veroorzaakt door autosomaal recessief allel r). Zijn schoonzus Suzan heeft blond haar en bloedgroep B. Haar man Robert heeft bloedgroep A. Peter en Thea hebben twee kinderen. Abel heeft rood haar en bloedgroep AB, Christien is kleurenblind net als haar moeder. Kleurenblindheid wordt veroorzaakt door recessief X-chromosomaal allel k. Robert en Suzan hebben 1 kind Bart. Hij heeft rood haar en bloedgroep 0.
Geef de volledige genotypen voor drie kenmerken van Peter, Robert, Thea en Suzan
Geen flauw idee maar ik kan wikipedia lezen... (googlen)quote:Op woensdag 18 maart 2015 19:50 schreef Enix het volgende:
Kan iemand uitleggen waarom de pieken in zo'n DNA profiel verschillende kleuren hebben?
[ afbeelding ]
quote:The primers are tagged with the following fluorescent dyes for detection under electrophoresis:
■5-FAM
■JOE
■NED
The primers for each locus are arranged on the dyes in the following order, from low molecular weight to large molecular weight:
■5-FAM: D3, VWA, D16, D2
■JOE: Amelo, D8, D21, D18
■NED: D19, THO, FGA
The dyes to which each primer is attached differ from those of the original SGM DNA profiling system.
quote:Op zaterdag 21 maart 2015 17:06 schreef whoyoulove het volgende:
Help!
Ik snap even niet waarom 3-chloor-1-buteen geen cis-trans-isomeer is?
Misschien een domme vraag, maar de ene kant van de C=C atoom heeft inderdaad 2 waterstofatomen, maar de andere heeft toch één H atoom en één C-atoom?quote:Op zaterdag 21 maart 2015 17:14 schreef Scuidward het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Dit is 1-buteen.
Chloor zal dan op de 3e C zitten. Maar cis / trans is alleen van invloed als er aan de andere kant van de dubbele binding ook twee verschillende groepen zitten. Nu zijn dat gewoon twee waterstofatomen.
Ja. En als die van plek wisselen ... heb je dan een ander molecuul?quote:Op zaterdag 21 maart 2015 17:20 schreef whoyoulove het volgende:
[..]
Misschien een domme vraag, maar de ene kant van de C=C atoom heeft inderdaad 2 waterstofatomen, maar de andere heeft toch één H atoom en één C-atoom?
Ahh ik snap 'm. Dankjewel!!quote:Op zaterdag 21 maart 2015 17:21 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Ja. En als die van plek wisselen ... heb je dan een ander molecuul?
Plaats eens een denkbeeldige spiegel onder het molecuul.
Weet je ook de AUC waarden (Area Under the Curve)? De AUC waarden van je stock kun je uitzetten tegen de bijhorende hoeveelheid (concentratie moet je dus omrekenen naar de hoeveelheid die je in de HPLC hebt gestopt). Hieruit kun je een formule halen en daarmee kun je je samples van je monster berekenen.quote:Op zondag 22 maart 2015 14:34 schreef daantje1044 het volgende:
ik heb een vraagje, ik heb met de hplc via de interne standaardmethode het gehalte cafeïne en aspirine bepaald in pijnstillers. ik heb 4 standaarden gemaakt met aspirine en cafeïne met een stockstandaard met salicylzuur.
de concentraties van de standaarden en de stockstandaard heb ik berekend. van het monster heb ik ongeveer 15 mg ingewogen en ook gemeten. ik weet de retentietijden. maar ik snap niet hoe ik nu de concentratie van het monster kan berekenen. hopelijk kan iemand me op weg helpen.
alvast bedankt
oke, ja ik weet de area, die staat in de peak table op mijn datarapport. Ik had de concentraties van de standaarden niet omgerekend naar de 20 ul die ik in de hplc heb gestopt, dus dat zal wel verklaren waarom ik zo'n vreemde kalibratielijn kreeg. dank je wel, ga het morgen nog een keer proberen en laat wel weten of het gelukt isquote:Op zondag 22 maart 2015 15:15 schreef yosander het volgende:
[..]
Weet je ook de AUC waarden (Area Under the Curve)? De AUC waarden van je stock kun je uitzetten tegen de bijhorende hoeveelheid (concentratie moet je dus omrekenen naar de hoeveelheid die je in de HPLC hebt gestopt). Hieruit kun je een formule halen en daarmee kun je je samples van je monster berekenen.
Misschien klopt mijn verhaal niet 100%, maar in deze richting moet je denken. Het is namelijk alweer een tijdje geleden voor mij dat ik met een HPLC hebt gewerkt Als je er nog niet uitkomt moet je het even laten weten! Dan pak ik er een oud verslag bij
Wat bedoel je met de recovery precies?quote:Op zondag 22 maart 2015 15:15 schreef DonnieDarkno het volgende:
Door een kalibratielijn op te stellen (piekoppervlak t.o.v. concentratie) is de concentratie te bepalen. Door de IS kun je de recovery bepalen.
Edit: De concentratie is te berekenen met de formule van de kalibratielijn. Deze kun je eenvoudig opstellen m.b.v. excel.
Je hoeft het helemaal niet om te rekenen, je injecteert namelijk van elke sample dezelfde hoeveelheid (overigens verandert de concentratie niet bij een aliquot name van een volume, slechts bij een verdunning). Je zet de gemeten piekoppervlakken uit tegen de concentraties en bepaalt hieruit de richtingscoëfficiënt en het snijpunt (met b.v. excel).quote:Op zondag 22 maart 2015 15:56 schreef daantje1044 het volgende:
[..]
oke, ja ik weet de area, die staat in de peak table op mijn datarapport. Ik had de concentraties van de standaarden niet omgerekend naar de 20 ul die ik in de hplc heb gestopt, dus dat zal wel verklaren waarom ik zo'n vreemde kalibratielijn kreeg. dank je wel, ga het morgen nog een keer proberen en laat wel weten of het gelukt is
Met de recovery kun je achterhalen hoeveel van de sample daadwerkelijk door de kolom gelopen is. Bij het onderzoek wat je uitvoert lijkt het mij niet noodzakelijk (anders zou je instructeur je er ongetwijfeld over hebben geïnformeerd), maar normaliter kun je door een IS toe te voegen controleren of je metingen consistent zijn.quote:Op zondag 22 maart 2015 15:57 schreef daantje1044 het volgende:
[..]
Wat bedoel je met de recovery precies?
oke dank je wel, zal dan morgen eens uitzoeken waarom mijn ijklijn zo raar loopt.quote:Op zondag 22 maart 2015 16:10 schreef DonnieDarkno het volgende:
[..]
Je hoeft het helemaal niet om te rekenen, je injecteert namelijk van elke sample dezelfde hoeveelheid (overigens verandert de concentratie niet bij een aliquot name van een volume, slechts bij een verdunning). Je zet de gemeten piekoppervlakken uit tegen de concentraties en bepaalt hieruit de richtingscoëfficiënt en het snijpunt (met b.v. excel).
[..]
Met de recovery kun je achterhalen hoeveel van de sample daadwerkelijk door de kolom gelopen is. Bij het onderzoek wat je uitvoert lijkt het mij niet noodzakelijk (anders zou je instructeur je er ongetwijfeld over hebben geïnformeerd), maar normaliter kun je door een IS toe te voegen controleren of je metingen consistent zijn.
Als je de dataset hier post kan ik er wel even naar kijken. Succes!quote:Op zondag 22 maart 2015 16:17 schreef daantje1044 het volgende:
[..]
oke dank je wel, zal dan morgen eens uitzoeken waarom mijn ijklijn zo raar loopt.
Ja zo ver kwam ik wel hoorquote:Op maandag 23 maart 2015 06:39 schreef DonnieDarkno het volgende:
Neem P2O5 --> 2PH3 als uitgangspunt en kijk wat er ontbreekt.
staat er bij de opdracht of het in zuur of basisch millieu is? Want dat kan ook nog verschil uitmakenquote:Op maandag 23 maart 2015 09:22 schreef whoyoulove het volgende:
Als je de O's gelijk moet stellen met H20, dan moet dat toch na de pijl komen te staan?
Nee dat staat er niet.. Even kijken, het antwoord is dit:quote:Op maandag 23 maart 2015 09:40 schreef RRuben het volgende:
[..]
staat er bij de opdracht of het in zuur of basisch millieu is? Want dat kan ook nog verschil uitmaken
omdat er niet bij staat welk millieu, kan je er van uit gaan dat het neutraal is en dat je alleen H2O kan gebruiken.quote:Op maandag 23 maart 2015 09:43 schreef whoyoulove het volgende:
[..]
Nee dat staat er niet.. Even kijken, het antwoord is dit:
P2O5 + 11H2O + 16e- -> 2PH3 + 16OH-
Maar de opdracht is: Geef de halfreactie waarbij P205 wordt omgezet in PH3... Waarom H20 voor de pijl en een base na? :/
Als je de molariteit van Aspirine hebt, dus 5,07 Molair, is dat niet puur zo berekenen? :quote:Op dinsdag 24 maart 2015 14:10 schreef daantje1044 het volgende:
oke nu is het gelukt om een ijklijn te maken, met de formule heb ik berekend dat de concentratie aspirine van het monster 5,07 mg/ml is.
maar nu moet ik weten hoeveel aspirine er dan in de totale tablet gezeten heeft. ik heb 15 mg monster ingewogen en die opgelost in een maatkolf van 50,0 ml. het gewicht van de totale tablet heb ik ook.
kan iemand me helpen? ik loop compleet vast en moet dit morgen af hebben.
dank je dank je
Hey nog bedankt hiervoor! Ik snap 'm dankzij jou.quote:Op maandag 23 maart 2015 15:39 schreef RRuben het volgende:
[..]
omdat er niet bij staat welk millieu, kan je er van uit gaan dat het neutraal is en dat je alleen H2O kan gebruiken.
Je voegt dus net zo veel H2O toe totdat je P2O5 kan omzetten naar PH3. Omdat je de O'tjes van P2O5 moet 'weghalen' wordt H2O dus omgezet in OH-.
Aan het einde klopt de lading links en rechts van de pijl niet en die moet je dan nog gelijk maken met behulp van elektronen.
Concentratie is molariteit haha. Snap je? Zal ik 'm snel voor je berekenen, ff wachtenquote:
Als je 15 mg oplost in 50 ml, hoe kan je monster dan ruim 5 mg / ml aspirine bevatten?quote:Op dinsdag 24 maart 2015 14:10 schreef daantje1044 het volgende:
oke nu is het gelukt om een ijklijn te maken, met de formule heb ik berekend dat de concentratie aspirine van het monster 5,07 mg/ml is.
maar nu moet ik weten hoeveel aspirine er dan in de totale tablet gezeten heeft. ik heb 15 mg monster ingewogen en die opgelost in een maatkolf van 50,0 ml. het gewicht van de totale tablet heb ik ook.
kan iemand me helpen? ik loop compleet vast en moet dit morgen af hebben.
dank je dank je
Oh dat had ik nog niet eens gezien, dan zal mijn ijklijn wel niet kloppen. Zal er thuis nog eens naar kijken.quote:Op dinsdag 24 maart 2015 14:49 schreef Scuidward het volgende:
[..]
Als je 15 mg oplost in 50 ml, hoe kan je monster dan ruim 5 mg / ml aspirine bevatten?
Of je ijklijn klopt dan niet, of je hebt iets met de monsteroplossing gedaan.
Als je weet hoeveel mg/ml aspirine er in je monsteroplossing heeft gezeten en je weet hoeveel mg/ml aspirinepil je had opgelost in diezelfde monsteroplossing dan weet je dus ook hoeveel massaprocent van die pil aspirine was. Dan is het verder een kwestie van een echte pil wegen, en dezelfde verhouding nemen.quote:Op dinsdag 24 maart 2015 15:02 schreef daantje1044 het volgende:
[..]
Oh dat had ik nog niet eens gezien, dan zal mijn ijklijn wel niet kloppen. Zal er thuis nog eens naar kijken.
Monster is opgelost in 37,5 ml grade methanol en 12,5 ml stockstandaard.
Weet je misschien wel.hoe ik daarna verder moet berekenen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |