Ik zie dit net iets anders en beperk die bewondering voor mensen die hun leven bereid zijn op te offeren voor idealen die ik nobel acht. En hoewel er zeker onder jihadies die naar Syrie trekken mensen zitten die oprecht ontdaan zijn van het geweld tegen weerloze burgers en dat vooral hun drijfveer is zijn de meerderheid gewoon ideologisch zo gedreven dat ze gaan om hun heilstaat op te richten in dat land. En laat nou net die heilstaat er een zijn waarin andersdenken totaal geen gelijkwaardigheid kennen. Hier zie je ook hoe gevaarlijk georganiseerd geloof (religie) kan worden als het een specifiek politiek karakter krijgt en uiteindelijk een politieke ideologie wordt, maar met religieuze (fundamentalistische) overtuiging.quote:Op maandag 21 april 2014 16:45 schreef Bilge het volgende:
Noem me naief, maar ik heb juist bewondering voor mensen die hun leven opofferen voor hun idealen. Ongeacht welke idealen ze hebben, al zijn het vuuraanbiddende satanisten. Je leven opofferen is het toppunt van geloof.
En ook zij kwamen vaak niet levend terug.quote:Op maandag 21 april 2014 17:39 schreef Aloulou het volgende:
Ik vind het heel erg vergelijkbaar met communisten in begin 1900 waarbij veel jonge fanatieke aanhangers ook naar verschillende landen trokken waaronder Spanje om hun "droomstaat" uiteindelijk uit de grond te kunnen stampen. Een staat waarin ook geen enkele ruimte is voor andersdenkenden of mensen die die ideologie niet onderschrijven.
De meeste jihadies die langere periode in Syrie verblijven (en niet even kijkje nemen en terug komen zoals "Jihad Jordy") gaan echt niet terugkomen. Het is zeer plausibel dat de strijd in Syrie nog jaren doorgaat. Daarnaast komen voor veel jihadies alle dromen uit, ze kunnen werken aan een eigen droomstaat, afstand doen van vreselijke leven in het Westen, Syrie (Shaam) is gezegend in vele overleveringen, als je sterft ben je shahid en als broeders onder elkaar is de moed en hoop terecht gigantisch groot...je voelt je alsof je een belangrijk deel uitmaakt van een script in het schrijven van geschiedenis, met religieuze waarde (wat wil je nog meer).quote:Op maandag 21 april 2014 17:42 schreef IPA35 het volgende:
En ook zij kwamen vaak niet levend terug.
Wel prima anders hadden ze in hun eigen landen ook de Revolutie uitgeroepen.
'Hier' moest 'land van herkomst zijn'.quote:Op maandag 21 april 2014 17:35 schreef Peunage het volgende:
[..]
Deze snap ik niet helemaal. Ze kunnen toch niet 'eventjes naar hier' komen voor die gunstige omstandigheden? Vooralsnog is er geen duidelijkheid over. Het kan zijn dat het ooit als leugen is begonnen maar inmiddels daadwerkelijk wordt toegepast.
Ok duidelijk helder mooi betoog. Echter, en nu komt het, tromgeroffel op de achtergrond: als het nieuwe regime ook onderdrukkend wordt, zullen de nieuwe slachtoffers ook in opstand komen en zal ik hen ook steunen. Dit proces zal zich herhalen totdat mensen realiseren dat iedereen evenveel recht heeft op zijn eigen levensinvulling.quote:Op maandag 21 april 2014 17:39 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ik zie dit net iets anders en beperk die bewondering voor mensen die hun leven bereid zijn op te offeren voor idealen die ik nobel acht. En hoewel er zeker onder jihadies die naar Syrie trekken mensen zitten die oprecht ontdaan zijn van het geweld tegen weerloze burgers en dat vooral hun drijfveer is zijn de meerderheid gewoon ideologisch zo gedreven dat ze gaan om hun heilstaat op te richten in dat land. En laat nou net die heilstaat er een zijn waarin andersdenken totaal geen gelijkwaardigheid kennen. Hier zie je ook hoe gevaarlijk georganiseerd geloof (religie) kan worden als het een specifiek politiek karakter krijgt en uiteindelijk een politieke ideologie wordt, maar met religieuze (fundamentalistische) overtuiging.
Ik vind het heel erg vergelijkbaar met communisten in begin 1900 waarbij veel jonge fanatieke aanhangers ook naar verschillende landen trokken waaronder Spanje om hun "droomstaat" uiteindelijk uit de grond te kunnen stampen. Een staat waarin ook geen enkele ruimte is voor andersdenkenden of mensen die die ideologie niet onderschrijven.
Het is veel moeilijker om tegen een regime in opstand te komen waarbij jij "oorlog tegen Allah en Zijn profeet voert", dan tegen een regime wat in haar regeren niet overal een expliciet beroep op Allah en Zijn profeet doet. Zeker als enkel wat kritiek op het karakter van zo'n (religieus) regime al direct kritiek is "op de Koran en soennah van onze geliefde profeet". En de hadd die men toepast op zulke "oorlogvoerders tegen Allah" verschilt van kruisiging tot simpelweg het hoofd afhakken met zwaard.quote:Op maandag 21 april 2014 17:46 schreef Bilge het volgende:
Ok duidelijk helder mooi betoog. Echter, en nu komt het, tromgeroffel op de achtergrond: als het nieuwe regime ook onderdrukkend wordt, zullen de nieuwe slachtoffers ook in opstand komen en zal ik hen ook steunen.
Bewondering?quote:Op maandag 21 april 2014 16:45 schreef Bilge het volgende:
Noem me naief, maar ik heb juist bewondering voor mensen die hun leven opofferen voor hun idealen. Ongeacht welke idealen ze hebben, al zijn het vuuraanbiddende satanisten. Je leven opofferen is het toppunt van geloof. Met een pak slaag breng je zo iemand ook niet op andere gedachten, ik snap niet waarom je dat zou doen.
Ja, het maakt eigenlijk niet uit welk land dat precies is. Je zit midden in een oorlog.quote:Op maandag 21 april 2014 17:46 schreef Bilge het volgende:
[..]
'Hier' moest 'land van herkomst zijn'.
Ik probeer met logische argumenten de beschuldigingen te ontkrachten, het enige wat jullie daar tegenover zetten is wishfullthinking en dat terwijl de bewijslast notabene bij jullie ligt. Beetje omgekeerde wereld.
Maar iemand die bij ISIS gaat hoeft toch in principe alleen de normen en waarden van de groepering na te leven?quote:Op maandag 21 april 2014 13:17 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Het is natuurlijk neit de bedoeling (ook voor ISIS niet) dat er allerlei infiltranten in hun groep komen. Een van de dingen om dat te voorkomen is heel kieskeurig zijn in die je aanneemt en daarbij is het belangrijk zoals bij bijvoorbeeld Nusrah dat je de achtergronden redelijk kan checken. Van een "bekeerde" Zweed is dat onmogelijk, van een Syrier die bij Nusrah wil vechten is dat een stuk makkelijker om zo'n persoon te filteren en inconsistenties in zijn verhaal tegen te komen.
ISIS kan echt niet anders dan zwaar geinfiltreerd zijn. Veel te makkelijk om je bij aan te sluiten en als volledig vreemde kan je gelijk meevechten lijkt het. Ik zeg daarbij niet dat de hele groep een grote infiltratie is van bovenaf, maar er zullen zeker verschillende infiltranten van allerlei geheime diensten tussen zitten. Meer dan bij Nusrah.
Overigens was Nusrah vanaf het begin huiverig voor mensen aannemen die zij niet kunnen screenen omdat ze waarschijnlijk door eerdere ervaringen weten dat bij zulke groepen gelijk infiltranten eropaf komen om van binnenuit te bespioneren. Daarom is het verstandig geen vreemdelingenlegioen zomaar aan te nemen maar selectief te zien. Volgens mij is er van die Nederlandse jihadies ook geen een bij die uiteindelijk bij Nusrah is gekomen, terwijl een aantal van hem al in NL aangaf juist bij die groep te willen aansluiten.
Progressivisme wint het altijd van conservatisme.quote:Op maandag 21 april 2014 15:41 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Wil je dan geen conservatief aan de macht?
Waarom is dat eng?quote:Op maandag 21 april 2014 16:05 schreef IPA35 het volgende:
Dat verhaal van die twee Bosnische meisjes uit Oostenrijk.
Best wel gestoord.
Ik zat in de klas met paar Bosniërs, die meisjes zien er gewoon uit als je stereotype Oost-Europese popjes (net als die twee meisjes in feite). Gewoon eng eigenlijk dat het nogal conservatieve soennieten zijn.
Jij hebt dus bewondering voor zelfmoordterroristen?quote:Op maandag 21 april 2014 16:45 schreef Bilge het volgende:
Noem me naief, maar ik heb juist bewondering voor mensen die hun leven opofferen voor hun idealen. Ongeacht welke idealen ze hebben, al zijn het vuuraanbiddende satanisten. Je leven opofferen is het toppunt van geloof. Met een pak slaag breng je zo iemand ook niet op andere gedachten, ik snap niet waarom je dat zou doen.
Jij als conservatief hebt natuurlijk problemen met seksuele-vrijheid.quote:Op maandag 21 april 2014 16:46 schreef IPA35 het volgende:
[..]
Doen ze niet, ze laten zich alleen maar vullen door 30 Tsjetsjenen waarschijnlijk.
In zekere zin heb je gelijk. Alle Islamitische landen zijn kleine visjes, en kleine visjes worden nu eenmaal opgegeten door grote vissen. Daarom zit er een Amerikaans legerbasis in Turkije en een Russische in Syrië, en geen Turkse legerbasis in de VS en geen Syrische legerbasis in Rusland.quote:Op maandag 21 april 2014 18:21 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Kies maar voor de Saudische/Amerikaanse/Joodse schoothondjes, ja. Erg verstandig.
Dan ken je Yasser al-Habib nog niet. Je bent zeer onwetend.quote:Op maandag 21 april 2014 19:26 schreef hafez1234 het volgende:
Ja, geef de sjiieten weer de schuld. Als je het filmpje goed bekijkt staat er dat de vraag komt van een wahabiet. De wahabiet heeft zijn informatie weer van zijn imam dus waarschijnlijk ook een wahabiet. Die meneer op het filmpje bevestigt enkel wat zijn imam hem heeft verteld.
hear, hearquote:Op maandag 21 april 2014 19:18 schreef Bilge het volgende:
[..]
Het gaat dus niet alleen om de vraag of je nu slaaf bent (zowel Turkije als Syrië zijn dat), maar ook wat je eraan doet om weer vrij te worden.
quote:Op maandag 21 april 2014 19:18 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Fadak Satellite Channel (Arabic: قناة فدك الفضائية) is a Shia channel was founded by Yasser Al-Habib.
Weer propaganda net als "seksuele jihad".
Trieste lui.
Dit stond echt op die website, waar hij het over heeft.quote:Op maandag 21 april 2014 19:19 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Ik geloof er eerlijk gezegd niets van omdat de man die eht verteld ene anti-Sunni shia-shayk is.
Lekkere vergelijking ook, Turkije en Syriëquote:Op maandag 21 april 2014 19:18 schreef Bilge het volgende:
[..]
In zekere zin heb je gelijk. Alle Islamitische landen zijn kleine visjes, en kleine visjes worden nu eenmaal opgegeten door grote vissen. Daarom zit er een Amerikaans legerbasis in Turkije en een Russische in Syrië, en geen Turkse legerbasis in de VS en geen Syrische legerbasis in Rusland.
Hoe zwakker een land, des te sneller het zal moeten bukken. Wij moeten proberen om zoals vroeger weer grote vissen te worden, dat is duidelijk. Maar vertel mij alsjeblieft hoe een vis kan groeien als hij zijn eigen organen en lichaamsdelen eraf rukt? Syrië wordt sinds 1971 (!!!) door dezelfde dictatoriale familie geregeerd. In het huidige internettijdperk met mondige, geschoolde burgers is dat vragen om problemen.
Daarnaast kost het voor grote visjes moeite, tijd en geld om kleine visjes te straffen. Pas als het kleine visje te ver gaat, loont het voor grote vissen om kleine visjes te straffen. De baten moeten de kosten overtreffen. Dit geeft kleine visjes een beetje ruimte om hun eigen ding te doen. Sinds Erdogan aan de macht is realiseert hij allerlei infrastructurele mega-projecten, de Turkse economie is verviervoudigd, de Turkse defensiebehoeften worden voor 60% uit Turkse bronnen voorzien (voor Erdogan aan de macht kwam was dit 25%), Turkije bouwt nucleaire installaties, de banden met Israel zijn na Mavi Marmara niet hersteld, ondanks dat Netanyahu zijn excuses aanbood, etc. En gezien de regenstroom aan afgetapte telefoongesprekken die vlak voor de verkiezingen werden gepubliceerd, vinden de slaafeigenaren dat Erdogan te ver gaat. Ik vind dat hij zijn speelruimte perfect gebruikt. Datzelfde kan ik helaas niet over Al-Assad zeggen, die alle zeilen bijzet om zijn eigen hachie te redden.
Het gaat dus niet alleen om de vraag of je nu slaaf bent (zowel Turkije als Syrië zijn dat), maar ook wat je eraan doet om weer vrij te worden.
Ik vind het heel erg jammer dat jij dat zo ervaart. Ik verkondig geen haatberichten. Ik heb alleen een hekel aan extremistische moslims die onschuldige mensen vermoorden. Dezelfde moslims die 9/11 gepleegd hebben en andere aanslagen. 99% van de extremistische moslims zijn soennieten. Ik heb niets tegen soennieten, maar vaak zijn soennieten de extremisten die ik haat.quote:Op maandag 21 april 2014 21:14 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jij bent daarentegen bijna net zo erg als deze honden, met je haatberichten.
Ik weet wel zeker dat ongeveer 80% van de soennieten of minimaal een meerderheid het Westen liever zou zien branden. En als ze de mogelijkheid hadden om dat te bereiken, zouden ze geen seconde nadenken om dat te doen.quote:
quote:VS vermoeden gebruik van chloorgas in Syrië
Er zijn aanwijzingen dat in Syrië deze maand chloorgas is ingezet - een chemisch wapen dat voor het eerst ingezet werd door het Duitse leger tijdens de Eerste Wereldoorlog. Dat zegt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, volgens Reuters.
Momenteel wordt volgens het ministerie onderzocht of het regime van Assad daarachter zat. Gisteren zei de Franse president Hollande dat hij dezelfde vermoedens heeft. Hij benadrukte toen ook dat er nog geen hard bewijs voor is.
Een onderzoeksteam van Amerikanen en Britten kijkt momenteel in het bijzonder naar een aanval van 11 april op het stadje Kafr Zeita (zie kaart hieronder), waarbij volgens activisten chloorgas zou zijn gebruikt. Volgens hen werd het middel ingezet toen regeringstroepen de macht over het stadje leken te verliezen. Video’s die door de rebellen op internet zijn geplaatst, tonen mannen, vrouwen en kinderen die happen naar adem. Sindsdien zouden er nog twee andere gevallen zijn geweest waarbij chloorgas is ingezet.
Volgens een oppositieactivist gooiden regeringshelikopters bommen met het gas uit boven Kfar Zeita, zo’n 200 kilometer ten noorden van de hoofdstad Damascus. De staatstelevisie legde de schuld echter bij een aan Al-Qaeda gelieerde rebellengroep. Volgens dat bericht vielen er twee doden en meer dan honderd gewonden.
Chloorgas werd in 1915, tijdens de Eerste Wereldoorlog, voor het eerst als chemisch wapen ingezet door het Duitse leger, bij het Belgische Ieper. In het verdere verloop van die oorlog werd het vaker ingezet. Het gas tast de slijmvliezen en daarmee ook de luchtwegen en de longen aan, wat tot ademhalingsproblemen en verstikking kan leiden.
Het regime van Assad beloofde vorig jaar, na een vermeende gifgasaanval nabij Damascus, zijn chemische wapens te laten vernietigen. Die operatie loopt nog.
Dat is wel zeker.quote:Op maandag 21 april 2014 21:46 schreef hafez1234 het volgende:
[..]
Ik weet wel zeker dat ongeveer 80% van de soennieten of minimaal een meerderheid het Westen liever zou zien branden. En als ze de mogelijkheid hadden om dat te bereiken, zouden ze geen seconde nadenken om dat te doen.
Oh zeker wel. Je typische Salafist: verheerlijken van geweld, oproepen tot onderwerpen van andersdenkenden et cetera.quote:
Dan zullen die eerste twee het moeten doen want de Lazen willen immers Turkser zijn dan de Turken en die laatste zijn niet zo heel talrijk meer om een of andere reden.quote:Op maandag 21 april 2014 17:58 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Stel dat alle Koerden/Arabieren/Laz/Armenen in Turkije de Turken af gaan slachten voor hun idealen. Ga je dat ook bewonderen?
Jij niet?quote:
Ze zien eruit als Nederlandse meisjes, maar vaak wel een slagje vrouwelijker/mooier.quote:
Onzin. Theunderdog heeft gelijk.quote:Op maandag 21 april 2014 22:30 schreef IPA35 het volgende:
Oh zeker wel. Je typische Salafist: verheerlijken van geweld, oproepen tot onderwerpen van andersdenkenden et cetera.
http://www.utsandiego.com(...)last-stand-for-homs/quote:Syrian rebels make last stand for Homs
BEIRUT (AP) — Weakened Syrian rebels are making their last desperate stand in Homs, as forces loyal to President Bashar Assad launch their harshest assault yet to expel them from the central city, once known as the capital of the revolution.
Some among the hundreds of rebels remaining in the city talk of surrender, according to opposition activists there. Others have lashed back against the siege with suicide car bombings in districts under government control. Some fighters are turning on comrades they suspect want to desert, pushing them into battle.
"We expect Homs to fall," said an activist who uses the name Thaer Khalidiya in an online interview with The Associated Press. "In the next few days, it could be under the regime's control."
The fight for Homs underscores Assad's determination to rout rebels ahead of presidential elections now set for June 3, aiming to scatter fighters back further north toward their supply lines on the Turkish borders. Assad's forces are building on gains elsewhere — they have been able to almost clear rebels from a broad swath of territory south of Homs between the capital, Damascus, and the Lebanese border, breaking important rebel supply lines there. Rebels have also capitulated in several towns around Damascus after blockades that caused widespread hunger and suffering.
Homs, Syria's third largest city, is a crucial target. Located in the country's center, about 80 miles (130 kilometers) north of Damascus, it links the capital with Aleppo in the north — the country's largest city and another key battleground. But rebels still control large areas of the countryside in the north and south and have consolidated around the Turkish and Jordanian borders.
"A total loss of Homs would represent a serious loss to the opposition," said Charles Lister, visiting fellow at the Brookings Doha Center.
"The military has maintained a steadily significant focus on Homs precisely due to this importance," said Lister. "This has been all been part of a very conscious strategy of encircling, besieging and capturing areas of strategic importance," particularly urban areas.
For well over a year, government forces have been besieging rebels in the string of districts they hold in the city center, around its ancient bazaars.
Just over a week ago, troops loyal to Assad escalated their assaults on rebel districts, barraging them with tank and mortar fire and bombs dropped from military aircraft. Syrian forces have so far advanced into two areas, Wadi al-Sayih and Bab Houd.
Online video footage showed explosions as projectiles smashed into buildings, sending up columns of white smoke. Angry rebels are heard shouting that they have been abandoned and singing that only God could help them. The footage corresponded to other AP reporting on the events.
Activists said it was the fiercest assault since last summer, when Syrian forces retook the rebel-held Homs neighborhood of Khalidiya.
The death toll from fighting isn't known, because neither side reports losses.
If Assad's forces take Homs, it would be a major boost as he prepares for the upcoming election, fueling the image his government has sought to promote that he is capable of eventually winning the relentless conflict. The war is now in its fourth year, with more than 150,000 people killed and a third of Syria's population driven from their homes. Assad is expected to easily win another seven-year term in the June 3 election, which the opposition and the United States have already declared a farce aimed at giving Assad a veneer of popular support.
Ik wilde net zeggen 'wat als die gozer terug is in België,?' Maar die komt niet meer terug.quote:Op dinsdag 22 april 2014 01:19 schreef Aloulou het volgende:
De Belgische jihadies laten van zich horen:
En vorige week geupload op youtube:
Marokkaans gerechtje, ook belangrijk zo afentoe:
Wat gemompel over de vermeende gifaanvallen, voornamelijk chloorgas.quote:
nee joh, er zijn te veel partijen die belang hebben dat dit conflict op deze manier door ettertquote:Op donderdag 24 april 2014 00:08 schreef expans het volgende:
[..]
Wat gemompel over de vermeende gifaanvallen, voornamelijk chloorgas.
Kijken of er dit keer wel wat gebeurd, denk het niet.
quote:Syria: Turkey Sends 1st Military Convoy — To “Protect Historic Tomb” in Aleppo Province
Scott Lucas
By Scott Lucas April 23, 2014 16:22 Updated
Syria: Turkey Sends 1st Military Convoy — To “Protect Historic Tomb” in Aleppo Province
Story Highlights
Turkish Prime Minister confirms "aid" convoy sent to tomb in Aleppo Province
Sources say Turkey sent tanks and troops
High-level Turkish officials discussed intervention last month
Related Articles
Syria Daily, Mar 30: Hezbollah’s Nasrallah – We Intervened to Prevent “Elimination” of Everyone in Lebanon
Egypt: Government Suddenly Resigns — Is It Paving Way for General Sisi as President?
Iran Video Analysis: “Supreme Leader Very Worried About Economy”
Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan has confirmed that Turkey has sent its first military convoy into Syria.
Erdoğan said the convoy took “aid” to the tomb of Süleyman Shah, the grandfather of the founder of the Ottoman Empire, 25 kilometers (about 16 miles) inside Syria in Aleppo Province.
The tomb is under Turkish sovereignty under a 1921 treaty.
Claims circulating on social media on Wednesday said six Turkish tanks, 12 armored vehicles, and 300 Turkish soldiers had been deployed 200 meters from the positions of the Islamic State of Iraq and as-Sham. Video showed part of the convoy moving through a Kurdish checkpoint in northern Syria:
Erdoğan said, “Right now, the issue is not about ISIL. The job of our convoy there is to transfer aid to the Süleyman Shah tomb. Our friends in charge are continuing the effort.”
The Prime Minister said last month that Turkey would take action amid fighting between ISIS and Syrian insurgent,as Foreign Minister Ahmet Davutoğlu declared that Ankara had the right to “take all precautions to protect the tomb”.
In late March, a leaked audio tape revealed a discussion between Davutoğlu; the head of Turkish intelligence, Hakan Fidan; and the deputy head of the military, Yaşar Gürel, on how to use protection of the tomb as a pretext for military intervention:
Davutoğlu: Prime Minister said that in current conjuncture, this attack (on Suleiman Shah Tomb) must be seen as an opportunity for us.
Fidan: I’ll send 4 men from Syria, if that’s what it takes. I’ll make up a cause of war by ordering a missile attack on Turkey; we can also prepare an attack on Suleiman Shah Tomb if necessary….
Güler: Mr. Fidan should urgently receive back-up and we need to help him supply guns and ammo to rebels. We need to speak with the minister. Our Interior Minister, our Defense Minister.
We need to talk about this and reach a resolution, sir.
ik hoop et, een escalatie sta ik niet op te wachtenquote:Op donderdag 24 april 2014 00:23 schreef expans het volgende:
Het is gewoon een standaard konvooi op een routine 'missie' wat al een miljoen keer is uitgevoerd alleen krijgt het nu wat extra media aandacht en worden er met lompe termen gegooid.
Ik zie geen checkpoints, alleen wat gravel op de weg wat als barriére moet dienen en ook geen tanks.
En een invasie gaat niet gebeuren met zo'n klein aantal wagens.
Klein detail; zie wat mraps met jammers tegen ieds, twee cobras, en volgens mij ook wat mobiele stingers helemaal achteraan. Geeft wel een mooi signaal af.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |