Ja, persoonlijk had ik er weinig mee. Leuk dat de stad zoiets had, maar verder...quote:Kytopia moet weg: “Het klinkt cliché, maar het is een leuke kans om iets nieuws te bedenken”
Kytopia zal er over drie maanden niet meer zijn zoals het er nu is. Er is een nieuwe bestemming gevonden voor het grote complex aan de Utrechtse Zeedijk, dus het collectief moet gaan verhuizen. “Of we in Utrecht blijven weten we nog niet. Sentimenteel hangen we wel aan deze stad, maar functioneel kunnen we bij wijze van spreken in Groningen opnieuw beginnen”, vertelt Erik Benders, manager.
De muzikale broedplaats van Colin Benders, die beter bekend is als Kyteman, diende als repetitieruimte, maar ook als kantoor- en woonruimte. De muzikant reageert volgens 3voor12 geëmotioneerd: “Het is alsof we in één klap met z’n veertigen dakloos zijn. Ik kan me niet permitteren om te zeer te gaan balen, maar dit was de afgelopen jaren mijn kindje, het is alsof die nu plotseling wordt weggerukt.” De studio’s voor Utrechtse muzikanten als Black Sun Empire, Mike Mago, de Kijkbuiskinderen, Pitto en Simon Akkermans zijn te vinden bij Kytopia. Bovendien wonen veel muzikanten er.
Stralende ogen
Volgens Colins vader en tevens manager zijn er gemengde gevoelens binnen Kytopia: “Op dit moment is het niet leuk. Er is een aantal albumopnamen gepland, dat wordt een race tegen de klok. Maar we zitten niet huilend in een hoekje, er zijn ook mensen die met stralende ogen rondkijken naar iets nieuws. Het klinkt cliché, maar het is een leuke kans om iets te bedenken dat we nog niet hebben gedaan.”
‘Altijd bezig met zoeken’
Het collectief is eigenlijk al ‘altijd bezig met zoeken’, want het was al in 2009, sinds het collectief het oude fabriekscomplex ging gebruiken, bekend dat het een tijdelijke locatie zou zijn voor Kytopia. Een nieuwe locatie vinden wordt wel lastig: “Dit soort van ondernemingen moeten in de rafelranden van de stad zitten, deze locatie was perfect. Maar er zullen er nog wel meer zijn, we hebben al locaties op het oog. We krijgen nu ook veel tips binnen, die lopen we allemaal af. Of we in Utrecht blijven weten we nog niet. Sentimenteel hangen we wel aan deze stad, maar functioneel kunnen we bij wijze van spreken in Groningen opnieuw beginnen. Die afweging zullen we ooit moeten maken.”
Zijdebalen
De verhuizing van Kytopia betekent dat het project Zijdebalen weer een stapje dichterbij is. “We moesten gebruiksovereenkomsten opzeggen omdat we dicht bij een definitieve overeenkomst zijn. In totaal hebben we vijftien overeenkomsten opgezegd, waaronder die van Kytopia.”
quote:Muntenschat gevonden onder Domplein Utrecht
Onder het Domplein in Utrecht is een muntenschat uit de vroege middeleeuwen gevonden. Het gaat om 52 gouden en twaalf zilveren munten uit de Frankische tijd.
De munten werden opgegraven bij werkzaamheden voor het ondergrondse museum dat Utrecht onder het Domplein bouwt.
Dat maken de gemeente en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed donderdag bekend. Volgens de rijksdienst is de vondst ''uniek.'' De munten leveren het bewijs dat rond 700 al munten geslagen werden in Utrecht. In die stad is nu nog steeds de Koninklijke Nederlandse Munt gevestigd.
De munten dateren uit de periode 560-700 na Christus en zijn Friese nabootsingen van de tremisses, de Frankische munteenheid van die tijd. Het bewijst dat de Friezen het toen voor het zeggen hadden in Utrecht.
Handel
De schat bevat ook nog een aantal zilveren sceatta's, munten die in een uitgebreid handelsnetwerk langs de Europese kusten werden gebruikt.
De muntenschat is voor een kwart miljoen euro verzekerd. ''Maar de informatiewaarde is onschatbaar", zei een van de stadsarcheologen donderdag. De archeologen verwachten nog meer munten te vinden. Vanaf vrijdag zijn de munten drie weken lang te zien in het Centraal Museum.
Zijn ze nou helemaal betoeterd??quote:Op donderdag 17 april 2014 13:24 schreef Nielsch het volgende:
Kytopia gaat plat...
[..]
Ja, persoonlijk had ik er weinig mee. Leuk dat de stad zoiets had, maar verder...
Als ik er langs loop, ben ik altijd wel benieuwd wat ze daar nou precies uitspoken.quote:Op donderdag 17 april 2014 13:24 schreef Nielsch het volgende:
Kytopia gaat plat...
[..]
Ja, persoonlijk had ik er weinig mee. Leuk dat de stad zoiets had, maar verder...
huisracist en Utrechttopic, allebei zonder spatie.quote:Op donderdag 17 april 2014 19:37 schreef djakkaa3033 het volgende:
Nielsch de huis racist van het Utrecht topic
Ik ben er nog nooit geweest. Volgens mij wonen en werken ze er. Beetje raps schrijven, muziek opnemen, blowen, eten, drinken, slapen...quote:Op donderdag 17 april 2014 16:42 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Als ik er langs loop, ben ik altijd wel benieuwd wat ze daar nou precies uitspoken.
Maar, eh, Groningen!? Wat moeten ze in die uithoek, buiten de stad is er toch helemaal niks daar? Doe dan Maastricht maar.
Dit zijn teksten.quote:Op donderdag 17 april 2014 19:37 schreef djakkaa3033 het volgende:
Nielsch de huis racist van het Utrecht topic
Voeg daar taalnazi aan toe.quote:Op donderdag 17 april 2014 19:44 schreef Nielsch het volgende:
[..]
huisracist en Utrechttopic, allebei zonder spatie.
Geboekte rondleiding, of concert?quote:Op zaterdag 19 april 2014 14:08 schreef The6thgate het volgende:
[..]
Nieuwe Tivoli bekijken, ben benieuwd
quote:In Utrecht I saw a sea of bikes. In fact no I didn’t, I saw an ocean of bikes. The visual impact of these walls of pedal powered machinery painted a picture in my mind that is hard to let go.
I came out of the station and saw the cycle parking. And the cycle parking. And more cycle parking. I have seen Dutch, Danish and Flemish railways stations before. I have seen the 6000 bike multi-storey bike park in Amsterdam. But I have never, ever seen anything like the number of bikes in around Utrecht station.
straatraces?quote:Op zondag 20 april 2014 14:23 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Horen jullie ook die racegeluiden? Was gisteren ook al, wat zou dat zijn?
Bij Vredenburg Leidsche Rijn zag ik gisteren op de parkeerplaatst iets wat daar mee te maken kan hebben. Geen idee wat er precies gaande was.quote:Op zondag 20 april 2014 14:23 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Horen jullie ook die racegeluiden? Was gisteren ook al, wat zou dat zijn?
Vorig jaar ook al volgens mijquote:
Vorig jaar ergens in de zomer was het 10x zo erg.quote:
Ik vind die openingstijden wel prima.quote:Op zondag 20 april 2014 22:40 schreef pokkerdepok het volgende:
als ze die AH nou eens de hele dag open zouden gooien...
slaat tcoh nergens op, vanaf 4 uur. en dan wel tot 12 uur snachts..
Basta Cosi? Da portare via? Zijn er een aantal die wel goed zijn imo.quote:Op zondag 20 april 2014 16:22 schreef Vanyel het volgende:
Wat was ook weer die geweldige pizzatent die hier laatst werd geprezen?
Ik weet t echt niet meer. Eerste roept meer herkenning op, maar dit zijn er dus sowieso 2 om te onthouden begrijp ik.quote:Op maandag 21 april 2014 19:53 schreef H1N1 het volgende:
[..]
Basta Cosi? Da portare via? Zijn er een aantal die wel goed zijn imo.
Dit ging ook over de zondag.quote:Op maandag 21 april 2014 20:05 schreef Lemans24 het volgende:
Afgelopen zaterdag geen rij gezien (17:00).
ik niet. hoezo heb je liever 4 uur open dan bijvoorbleed 12 uur? verspreidt het publiek zich een beetje.quote:Op maandag 21 april 2014 19:12 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ik vind die openingstijden wel prima.
Er zijn genoeg AH's op zondag open op reguliere tijden. Een aantal andere zijn avondwinkels.quote:Op maandag 21 april 2014 23:38 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
ik niet. hoezo heb je liever 4 uur open dan bijvoorbleed 12 uur? verspreidt het publiek zich een beetje.
kennelijk niet. alles moet gewoon open op zondag trouwens.quote:Op dinsdag 22 april 2014 00:58 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Er zijn genoeg AH's op zondag open op reguliere tijden. Een aantal andere zijn avondwinkels.
Behalve mijn werkquote:Op dinsdag 22 april 2014 02:26 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
kennelijk niet. alles moet gewoon open op zondag trouwens.
Lidl Smaragdplein gaat op zondag al om 10:00 uur open. De Plus om 12:00 uur.quote:Op dinsdag 22 april 2014 00:58 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Er zijn genoeg AH's op zondag open op reguliere tijden. Een aantal andere zijn avondwinkels.
Afgelopen zondag was er maar 1 supermarkt open ivm Pasen. Normaliter zijn (bijna) alle supermarkten open van 10/12 tot 18/20.... Dan heb je dergelijke taferelen niet.quote:Op maandag 21 april 2014 21:59 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Oh, ik bedoelde ook zondag. Maar alleen erlangs gereden, niet binnen geweest.
Ik kan zo een tweedde noemen.quote:Op dinsdag 22 april 2014 07:24 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Afgelopen zondag was er maar 1 supermarkt open ivm Pasen. Normaliter zijn (bijna) alle supermarkten open van 10/12 tot 18/20.... Dan heb je dergelijke taferelen niet.
Oh dat kan... Stuk minder dan op normale zondagen in ieder geval.quote:Op dinsdag 22 april 2014 07:55 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Ik kan zo een tweedde noemen.
De AH op de burg. Reigerstraat.
Maar die is best klein
ja de jumbo hier ook. maar niet met pasen....quote:Op dinsdag 22 april 2014 07:22 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Lidl Smaragdplein gaat op zondag al om 10:00 uur open. De Plus om 12:00 uur.
Plus Plantage was ook open hoorde ik.quote:Op dinsdag 22 april 2014 07:24 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Afgelopen zondag was er maar 1 supermarkt open ivm Pasen. Normaliter zijn (bijna) alle supermarkten open van 10/12 tot 18/20.... Dan heb je dergelijke taferelen niet.
Minder?quote:Op dinsdag 22 april 2014 13:28 schreef Q. het volgende:
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)en-leeggeroofd.dhtml
Kanaleneiland!
Die naamwijziging van Koninginne- naar Koningsdag levert alleen maar ellende op...quote:Op dinsdag 22 april 2014 16:48 schreef Nielsch het volgende:
Heeft er iemand een mooi overzicht van de optredens op de buiten- en binnenpodia deze 25 en 26 april? Ik had elk jaar een mooie site maar die kan ik nu niet meer vinden.
Op eerste paasdag nietquote:Op dinsdag 22 april 2014 09:30 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Die aan de Twijn was ook open, en de nachtegaalstraat ook.
Kaartje van de gemeente-site:quote:Op dinsdag 22 april 2014 16:48 schreef Nielsch het volgende:
Heeft er iemand een mooi overzicht van de optredens op de buiten- en binnenpodia deze 25 en 26 april? Ik had elk jaar een mooie site maar die kan ik nu niet meer vinden.
Bier is dan ook heul niet hip.quote:Op woensdag 23 april 2014 08:38 schreef zatoichi het volgende:
Is de vrijmarkt uitgebreid en dit keer ook meer in de vogelenbuurt? Of was dat altijd al zo, maar stond daar nooit iemand?
Ik ga maar eens kijken wat ik ga doen; waarschijnlijk wordt het het lepelenburg met mijn dochtertje, al vind ik zelf de sfeer daar nooit zo heel leuk; veel te veel "hippe" moeders met sterre's en matzen daar. Vorig jaar was er geen eens bier daar....
's Ochtends beginnen op het Lepelenburg. Avond van tevoren halve liters koud leggen en die in een koeltasje onderin de kinderwagen meenemen naar het Lepelenburg. Als die op zijn richting centrum / Ledig Erf lopen. Deden wij de afgelopen jaren.quote:Op woensdag 23 april 2014 08:38 schreef zatoichi het volgende:
Is de vrijmarkt uitgebreid en dit keer ook meer in de vogelenbuurt? Of was dat altijd al zo, maar stond daar nooit iemand?
Ik ga maar eens kijken wat ik ga doen; waarschijnlijk wordt het het lepelenburg met mijn dochtertje, al vind ik zelf de sfeer daar nooit zo heel leuk; veel te veel "hippe" moeders met sterre's en matzen daar. Vorig jaar was er geen eens bier daar....
Vogelenbuurt heeft toch nu ook geen vrijmarkt? Hopakker altijd wel en is vaak stervensdruk, maar verder de wijk in is verder niet zoveel te beleven.quote:Op woensdag 23 april 2014 08:38 schreef zatoichi het volgende:
Is de vrijmarkt uitgebreid en dit keer ook meer in de vogelenbuurt? Of was dat altijd al zo, maar stond daar nooit iemand?
Vrijmarkt is gele lijnen he? Zie alleen Hopakker geel.quote:Op woensdag 23 april 2014 08:38 schreef zatoichi het volgende:
Is de vrijmarkt uitgebreid en dit keer ook meer in de vogelenbuurt? Of was dat altijd al zo, maar stond daar nooit iemand?
Volgens het kaartje is alles binnen de blauwe stippellijn vrijmarkt; de gele lijnen (bij mij zijn ze groen overigens) zijn voorbehouden aan particulieren. De rode straten staan niet in het overzicht, maar bevinden zich volgens het kaartje wel in het vrijmarktgebied....quote:Op woensdag 23 april 2014 13:39 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Vrijmarkt is gele lijnen he? Zie alleen Hopakker geel.
Haar ken ik niet, maar haar zoon wel. Die paar keer dat ik in hun café ben geweest was hij als ware kastelijn goed gezelschap om mee te praten. Die man kan mooie verhalen vertellen. Door het raampje tussen het café en de woonkamer zag je die mevrouw dan wel altijd in haar stoel TV zitten kijken.quote:De bekende Utrechtse barvrouw Riek Veerman-Van Wegen is dinsdag op 83-jarige leeftijd overleden. Zaterdag werd ze onwel en werd ze opgenomen in het ziekenhuis.
Zestig jaar lang stond Riek in Café Van Wegen in de Lange Koestraat in Wijk C. Haar leeftijd weerhield haar er niet van door te blijven werken: pas een paar jaar geleden besloot ze het rustiger aan te gaan doen en nam zoon Niek – die inmiddels ook al zo’n 30 jaar in het café werkt – de zaak over.
Riek bleef altijd onderdeel van het café, vertelt dochter Jacqueline. “Ze woonde daar, klanten vroegen ook altijd naar haar, ze kwam altijd wel even buurten.”
Donderdagavond (19:00) is er een mogelijkheid tot afscheid in uitvaartcentrum Barbara. Het café is tot eind volgende week gesloten.
Nee, Lange Koestraat. Op de hoek is Weerdzicht.quote:Op woensdag 23 april 2014 14:59 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Is dat die tent daar op de hoek, tegenover het nijntjepleintje?
Nee, dat is volgens mij Weerdzicht.quote:Op woensdag 23 april 2014 14:59 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Is dat die tent daar op de hoek, tegenover het nijntjepleintje?
Was t echt wat? Ook als je t vergelijkt met de Oudegracht?quote:Op donderdag 24 april 2014 16:12 schreef elplato het volgende:
Nog meer mensen in TivoliVreedenburg geweest gisteravond? Ik vond de zaal bepaald niet tegenvallen
Ik mag nog een keerquote:
Ik heb nog geen negatief woord gehoord over die nieuwe zalen. Nog niet geweest, kan nog wel even duren ook.quote:Op donderdag 24 april 2014 16:12 schreef elplato het volgende:
Nog meer mensen in TivoliVreedenburg geweest gisteravond? Ik vond de zaal bepaald niet tegenvallen
quote:Op vrijdag 25 april 2014 14:25 schreef MoneyTalks het volgende:
Jongens kan ik gewoon met mijn sixpacks bier over straat vanavond????
jaquote:Op vrijdag 25 april 2014 14:25 schreef MoneyTalks het volgende:
Jongens kan ik gewoon met mijn sixpacks bier over straat vanavond????
Maar dat kan toch altijd?quote:Op vrijdag 25 april 2014 14:25 schreef MoneyTalks het volgende:
Jongens kan ik gewoon met mijn sixpacks bier over straat vanavond????
Kunnen we mooi wat meer Marokkanen en zigeuners huisvesten op de fijnste plekken van de stad in de hoop dat ze dan genezen worden door de positieve invloeden van hun buren.quote:Op vrijdag 25 april 2014 14:42 schreef Nielsch het volgende:
Ze zijn eruit, we hebben een nieuwe coalitie. D66, VVD, GroenLinks en SP. SP-wethouder op Wonen dus ruim baan voor meer sociale huurwoningen voor Islamitisch tokkietuig...
Gaan ze daar dan auto's in de fik steken... Gekke combi van partijen lijkt t zo.quote:Op vrijdag 25 april 2014 15:40 schreef Q. het volgende:
[..]
Kunnen we mooi wat meer Marokkanen en zigeuners huisvesten op de fijnste plekken van de stad in de hoop dat ze dan genezen worden door de positieve invloeden van hun buren.
Neehee, dan worden ze genezen!quote:Op vrijdag 25 april 2014 15:47 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Gaan ze daar dan auto's in de fik steken... Gekke combi van partijen lijkt t zo.
Oh excuses dan begreep ik het verkeerd. Gelukkig mogen starters tegenwoordig nog 5 jaar in een sociale huurwoning wonen, dan kunnen die fijne buren er ook zijn.quote:
Ja. Natuurlijk, het is geen Oudegracht en de sfeer die zo'n oude poptempel heeft kan niet mee verhuizen. Ik was dan ook redelijk sceptisch van te voren, maar er zijn absolute pluspunten aan de nieuwe zaal. Geluid en zichtbaarheid erg goed. Zeker beneden heb je eerder het gevoel dichtbij het podium te staan dan in de oude Tivoli. Godzijdank geen muntensysteem. En op een totaal andere manier heeft de zaal zeker sfeer, dat was althans mijn indruk.quote:Op donderdag 24 april 2014 18:28 schreef DW457 het volgende:
[..]
Was t echt wat? Ook als je t vergelijkt met de Oudegracht?
En de WC's? Zit daar ook dat dikke echtpaar dat inmiddels tot het meubilair behoort of moeten we afscheid nemen van dit legendarische duo?quote:Op vrijdag 25 april 2014 17:19 schreef elplato het volgende:
[..]
Ja. Natuurlijk, het is geen Oudegracht en de sfeer die zo'n oude poptempel heeft kan niet mee verhuizen. Ik was dan ook redelijk sceptisch van te voren, maar er zijn absolute pluspunten aan de nieuwe zaal. Geluid en zichtbaarheid erg goed. Zeker beneden heb je eerder het gevoel dichtbij het podium te staan dan in de oude Tivoli. Godzijdank geen muntensysteem. En op een totaal andere manier heeft de zaal zeker sfeer, dat was althans mijn indruk.
Mag gelukkig ook nog 2 keer naar de Oudegracht
Ik zal ze missen.quote:Op vrijdag 25 april 2014 18:07 schreef Nielsch het volgende:
[..]
En de WC's? Zit daar ook dat dikke echtpaar dat inmiddels tot het meubilair behoort of moeten we afscheid nemen van dit legendarische duo?
Ik sprak ze afgelopen zaterdag en zij weten t zelf ook nog nietquote:Op vrijdag 25 april 2014 18:07 schreef Nielsch het volgende:
[..]
En de WC's? Zit daar ook dat dikke echtpaar dat inmiddels tot het meubilair behoort of moeten we afscheid nemen van dit legendarische duo?
Kom ik net vandaan, ff kleine droppen en tweede rondjequote:Op vrijdag 25 april 2014 18:54 schreef Miauw_Zedong het volgende:
Ik ga zo naar de vrijmarkt @ de Wolvenstraat, m'n vriendin is daar spul aan het verkopen en heeft een plekje dus mooi daar hangen en dronken worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |