Dank je! Officieel hoort het bij Filantropie (onderzoek naar motivaties en gedrag van bloeddonoren in mijn geval). Maar er zit dus ook een stuk sociale psychologie bij.quote:Op donderdag 21 januari 2016 11:06 schreef Operc het volgende:
[..]
Gefeliciteerd!![]()
Wat is je vakgebied?
quote:Op donderdag 21 januari 2016 11:32 schreef motorbloempje het volgende:
Wat schattig. Nog helemaal enthousiast en positiefwelkom en succes!
Daar is in de sociale psychologie veel leuk onderzoek naar gedaan. Leuk onderwerp.quote:Op donderdag 21 januari 2016 12:05 schreef TWP het volgende:
Dank je! Officieel hoort het bij Filantropie (onderzoek naar motivaties en gedrag van bloeddonoren in mijn geval). Maar er zit dus ook een stuk sociale psychologie bij.
Succes.quote:Op donderdag 21 januari 2016 12:20 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Ik ga ook per 1 februari beginnen. In Utrecht. Was al van plan dit topic te kicken, heb het nog doorgelezen voordat ik mijn definitieve keuze maakte
.
Waar kan ik dat andere topic vinden eigenlijk?
Ah, leuk enige (minimale) crossover met mij (vrijwilligerswerk/-sector). Sociaal wetenschappers hebben we meer nodig in 't andere topic ook!quote:Op donderdag 21 januari 2016 12:05 schreef TWP het volgende:
[..]
Dank je! Officieel hoort het bij Filantropie (onderzoek naar motivaties en gedrag van bloeddonoren in mijn geval). Maar er zit dus ook een stuk sociale psychologie bij.
[..]We gaan proberen dat zo lang mogelijk vol te houden!
Dat komt goed uit, meld ik me daar ook maar eensquote:Op donderdag 21 januari 2016 13:04 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ah, leuk enige (minimale) crossover met mij (vrijwilligerswerk/-sector). Sociaal wetenschappers hebben we meer nodig in 't andere topic ook!
Na hoeveel maanden komt die meestal?quote:Op donderdag 21 januari 2016 10:02 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Brace for impact AiO dip komt eraan
Bekend probleem. Klinisch onderzoek duurt erg lang en zeker met al die bureaucratische ellende wordt er snel veel vertraging ingebouwd. Zeker als er tussentijds ook weer dingen veranderen. Ik ben al vier jaar bezig en heb nog steeds niet al mijn data binnen. Heb net een artikel geschreven maar voor de rest zal ik ook moeten wachten.quote:Op donderdag 21 januari 2016 21:30 schreef vlindertje89 het volgende:
Haha, ik heb ook al wel een dip gehad hoor.. Dus niet per se behoefte aan nog eentje
We hebben wat vertraging opgelopen door de METC procedure en hadden sowieso al een behoorlijk ambitieus project, RCT met 3 groepen (interventie, placebo, wachtlijst) en twee referentiegroepen en in de rct hebben we nameting tot 6.5 maand na start interventie, dus duurt ook nog eens lang. Qua dataverzameling hebben we nu 16 inclusies in de rct (moeten er 120 worden) en 19 in de ene referentiegroep (moeten er in beide 45 worden). Dus dat geeft wel stress. Onze onderzoekspopulatie is vrij specifiek dus ook niet heel erg groot, dus dat wordt nog wel een ding. We zijn nu wel bezig om te kijken of we met andere centra kunnen samenwerken. Hopelijk lukt dat snel.
Dus Chico, je bent niet de enige die nog niet in de buurt van publiceren is... mijn dataverzameling is hopelijk(!) over 2 jaar afgerond en ik kan eigenlijk pas maximaal 3 maanden daarvoor al met een deel van de data aan de slag..
Maar verder ben ik heel positief hoor.. als ik hier niet aan denk
Je mag wel met me ruilen als je wil?quote:Op donderdag 25 februari 2016 18:14 schreef Norrage het volgende:
Ik promoveer bijvoorbeld in Utrecht (beta) dus dat is heel anders dan andere universiteiten (suf). Zo is het maar 45 minuten, zonder lekenpraatje en ook zonder stellingen.
Ja ik ben blij dat het in Nederland gaat zoals het gaat. Die verhalen in het buitenlandquote:Op donderdag 25 februari 2016 18:23 schreef Operc het volgende:
[..]
Je mag wel met me ruilen als je wil?Hier (UK) duurt het verdedigen 3 uur in een kamertje met twee mensen en krijg je daarna een lijst met zaken die je moet herschrijven/aanpassen/toevoegen voordat je je PhD krijgt.
Geen lekenpraatje is wel zonde stiekem, maakt het voor het publiek ook een stuk minder leuk. Verder jezelf niet teveel opfokken, dat je mag verdedigen betekent dat je het sowieso haalt.Rustig na blijven denken, niet perse heel snel antwoord willen geven etc.
Ja klopt, 3 uur is over het algemeen het maximum geloof ik. Maar (tenniste dat is mij verteld), korter dan 1,5 uur gebeurt vrijwel nooit en over het algemeen zit je er wel een uur of 2-2,5.quote:Op vrijdag 26 februari 2016 12:07 schreef motorbloempje het volgende:
Hier is het volgens mij ook net altjid 3 uurheb kortere verhalen gehoord, ook wat langere
Officieel heet het Viva Voce geloof ik, maar viva is wel de standaard term ja. (En dan dus vajvah en niet vievaa)quote:
Geniet er van, het is superleuk en voorbij voordat je het door hebt.quote:Op donderdag 25 februari 2016 18:14 schreef Norrage het volgende:
Aanstaande woensdag promoveren![]()
![]()
spannend
Ik heb er eigenlijk wel zin in en weet grotendeels wat ik kan verwachten, maar hebben jullie nog goede tips? Of goede sites waar goede tips op staan? Ik begrijp dat dat al menig maal aan de orde is gekomen, maar in elke universiteit is het anders. Ik promoveer bijvoorbeld in Utrecht (beta) dus dat is heel anders dan andere universiteiten (suf). Zo is het maar 45 minuten, zonder lekenpraatje en ook zonder stellingen.
Ben blij als het voorbij isOok omdat ik dan waarschijnlijk zeg dat het heel leuk was
Jaquote:Op vrijdag 26 februari 2016 17:12 schreef Norrage het volgende:
Is het raar om aan de commissie alvast te vragen of ze een sneak preview kunnen geven van wat ze me gaan vragen?
Wowquote:Er is ook een geval bekend van een promovendus die kort voor de plechtigheid door een hersenbloeding was getroffen die hem het spreken onmogelijk maakte. De promotor loste het probleem op door een vraag te stellen (lees: een toespraak te houden) die drie kwartier duurde, zodat er geen tijd meer was om de vraag te beantwoorden.
Nou ja het helpt wel, je oefent met de stijl van vragen die, bij ons in ieder geval, totaal anders is dan de stijl van vragen tijdens presentaties. Zowel puur in stijl (in plaats van 1-2 zinnen een alinea met 3 vragen er in verstopt) als inhoudelijk (minder gedetaileerd een meer abstract).quote:Op vrijdag 26 februari 2016 17:52 schreef Norrage het volgende:
Proefpromotie heeft niemand hier nog van gehoord geloof ikNiet gebruikelijk hier.
Dat verhaal blijft geniaal ja.quote:Op vrijdag 26 februari 2016 17:52 schreef Norrage het volgende:
Proefpromotie heeft niemand hier nog van gehoord geloof ikNiet gebruikelijk hier.
Maar ik heb een presentatie gegeven waar veel vragen zijn gesteld, dus dat werkte ook al wel goed![]()
Verder beetje op internet rond te struinen, kom ik dit tegen
[..]
Wow![]()
Oh ik wil niet ontkennen dat het nuttig kan zijn. Mijn vriendin noemde het ook meermaals dat het handig is om te doen. Ik ga eens kijken of er potentieel ruimte voor is, maar ik heb niet het vermoeden dat er veel collega's om staan te springenquote:Op vrijdag 26 februari 2016 18:02 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Nou ja het helpt wel, je oefent met de stijl van vragen die, bij ons in ieder geval, totaal anders is dan de stijl van vragen tijdens presentaties. Zowel puur in stijl (in plaats van 1-2 zinnen een alinea met 3 vragen er in verstopt) als inhoudelijk (minder gedetaileerd een meer abstract).
En wat gebruikelijk is, is niet per se goed
Vooral dit. De uitslag staat van te voren toch al vast: het is gewoon een chique poppenkast.quote:Op zaterdag 27 februari 2016 01:31 schreef Lyrebird het volgende:
En houd in het achterhoofd dat zo'n promotieceremonie vooral een ceremonie is. Een toneelstuk waarin jij moet laten zien dat jij de expert op je vakgebied bent, en waarbij je opponenten je het vuur aan de schenen leggen. Doe zoiets dus met een beetje flair, verwijs als het even kan naar pagina zus en zo van je proefschrift, zodat het publiek mee kan lezen, en kan zien dat jij je goed op vragen hebt voorbereid. Bonus: zo'n verwijzing is weer een minuut extra zodat je opponenten minder tijd voor vragen hebben. Het belangrijkste is om kalm te blijven en je niet te laten overdonderen en er een show van te maken.
Bewaar de bonnetjes van kleding voor paranimfen etc goed, voor bij de belastingaangifte volgend jaarquote:Op donderdag 25 februari 2016 18:14 schreef Norrage het volgende:
Aanstaande woensdag promoveren![]()
![]()
spannend
Ik heb er eigenlijk wel zin in en weet grotendeels wat ik kan verwachten, maar hebben jullie nog goede tips? Of goede sites waar goede tips op staan? Ik begrijp dat dat al menig maal aan de orde is gekomen, maar in elke universiteit is het anders. Ik promoveer bijvoorbeld in Utrecht (beta) dus dat is heel anders dan andere universiteiten (suf). Zo is het maar 45 minuten, zonder lekenpraatje en ook zonder stellingen.
Ben blij als het voorbij isOok omdat ik dan waarschijnlijk zeg dat het heel leuk was
Hoe was het?quote:Op donderdag 25 februari 2016 18:14 schreef Norrage het volgende:
Aanstaande woensdag promoveren![]()
![]()
spannend
Ik heb er eigenlijk wel zin in en weet grotendeels wat ik kan verwachten, maar hebben jullie nog goede tips? Of goede sites waar goede tips op staan? Ik begrijp dat dat al menig maal aan de orde is gekomen, maar in elke universiteit is het anders. Ik promoveer bijvoorbeld in Utrecht (beta) dus dat is heel anders dan andere universiteiten (suf). Zo is het maar 45 minuten, zonder lekenpraatje en ook zonder stellingen.
Ben blij als het voorbij isOok omdat ik dan waarschijnlijk zeg dat het heel leuk was
Gefeliciteerd!quote:Op donderdag 3 maart 2016 15:03 schreef Norrage het volgende:
Ja was heel leuk en ging goed
Later nog wat uitgebreider verslag
Feestje pas vrijdagquote:
Dan zijn we maar kort soort van collega's geweest in uutjequote:Op donderdag 3 maart 2016 15:03 schreef Norrage het volgende:
Ja was heel leuk en ging goed
Later nog wat uitgebreider verslag
Energiewetenschappen. En dank!quote:Op donderdag 21 januari 2016 12:25 schreef Felagund het volgende:
[..]
Succes.Wat is je vakgebied?
Andere topic is W&T / Wetenschappers op FOK! #24.
Ohja die moet ik nog eens doen hequote:Op woensdag 9 maart 2016 14:17 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Dan zijn we maar kort soort van collega's geweest in uutje.
Wanneer komt dat uitgebreide verslag?
Nee, weet alleen dat mijn "Gutachten" (soort van reviews van de eerste twee commissieleden) zijn ingeleverd. Als het goed is krijg ik binnenkort een mail met de eerst mogelijke datum voor mijn verdediging. Maar het wordt waarschijnlijk eind april of mei (mijn derde commissielid heeft dan pas weer tijd helaas).quote:Op woensdag 9 maart 2016 14:20 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Energiewetenschappen. En dank!
Is al bekend wanneer jij je verdediging moet / mag doen?
Dat is al snel.quote:Op maandag 21 maart 2016 22:10 schreef Felagund het volgende:
Verdediging waarschijnlijk op maandagmiddag 2 mei.Niet de meest ideale datum (maandag), maar wel blij dat er eindelijk een datum is.
Ik heb mijn thesis al 17 december vorig jaar ingeleverd, dus dat mag dan wel een keer voor mij.quote:Op maandag 21 maart 2016 22:47 schreef Operc het volgende:
[..]
Dat is al snel.
Hoe werkt het verdedigen daar?
Oh, december, ja dan mag het wel eens een keer ja.quote:Op maandag 21 maart 2016 23:14 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ik heb mijn thesis al 17 december vorig jaar ingeleverd, dus dat mag dan wel een keer voor mij.
Hier geef je eerst een presentatie van een half uur voor algemeen publiek (geen lekenpraatje), dan mag iedereen vragen stellen. De algemene vragenronde duurt ongeveer 15 minuten. Dan begint het echte verdedigen, waarbij je afgezonderd met je promotiecomissie wordt ondervraagd. Dat duurt 45 minuten tot 1.5 uur, meestal ongeveer een uur. Wordt wel behoorlijk geheimzinnig over gedaan. Misschien is het gewoon een gezellig theekransje.In principe mag je wel publiek uitnodigen, maar dat doet niemand.
Daarna is het officiele gedeelte voorbij, normaal gesproken krijg je een geknutselde hoed van je medepromovendi. En je hebt dan een (zelf geregeld) buffet. Niet zo uitgebreid feest als in Nederland volgens mij, maar wel aardig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |