Nou, qua voorbereiden doe ik het eigenlijk nog gewoon hetzelfde als jaren terug. Ik heb ook geen zin om daar wat aan te veranderen. Bezorgrapporten hebben we hier allang niet meer, maar als er bijzonderheden zijn zoek ik zelf wel een briefje en voeg ik die toe. Ik ben er zelf ook niet blij mee als iemand mijn wijk door elkaar zet qua klein/groot, vol met machinefouten en stapels aan losse post, dus doe ik dat ook niet.quote:Op zaterdag 22 maart 2014 17:43 schreef lololo het volgende:
[..]
Actie-reactie is dat. Ga je mensen opjagen om zo snel mogelijk te werken en ga je moeilijk doen over het uitbetalen van gewerkte uren, dan gaan je werknemers vroeg of laat ook minder moeite doen om een stukje extra service te leveren.
In de voorbereiding ook, 'vroeger' deed je je best om de bezorger een zo soepel mogelijke 'bezorg-ervaring' te geven. Machinefouten corrigeren, van klein naar groot zetten, niks los mee geven maar eventjes er tussen voegen als er nog wat vuilpost kwam, tassen nummeren (als het erg veel was vaak nog eventjes opschrijven wat er precies in welke tas zat), zoveel mogelijk opbundelen in 'looprondjes', bij de leiding aangeven als een wijk structureel niet goed uit de machine kwam, extra informatie op het bezorgrapport schrijven als er bijzonderheden waren etc etc etc. Nu: zo snel mogelijk die tas vol proppen, vuilpost los mee en alleen het minimale aan informatie op het bezorgrapport.
Eerlijk is eerlijk, alles bij elkaar bespaar je daar inderdaad hopen tijd mee in de voorbereiding maar met kwaliteit leveren naar je collega's en klanten toe heeft het natuurlijk geen zak meer te maken.
Had gisteren voor 1 wijk, 2 hele plus 2 halve met post en 3 keer hah. Al had het wel 4 en half hah mogen wezen,quote:Op zaterdag 22 maart 2014 21:55 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
hier juist niet,landelijk zitten er wel verschillen in zie ik.
4hah en 8 zakken over 2 wijken,en een zooi pakketten weer.
Kwestie van communiceren. Als je op tijd aangeeft dat je op een bepaalde dag niet of minder beschikbaar bent dan kan degene die jou in moet plannen daar rekening mee houden.quote:Op zondag 23 maart 2014 21:23 schreef InekevB het volgende:
Ik heb een vraagje! Ik heb me een tijdje geleden hier al voorgesteld, ben beginnend postbezorger in regio Zeist. Nu heb ik een 8 uren contract, maar krijgen ze het nauwelijks voor elkaar om me die 8 uren ook daadwerkelijk te laten lopen. Ik heb op di en do een vaste wijk en wo / vr moet ik beschikbaar zijn maar kan het ook zijn dat ik niet gebeld word. Nu loop ik nog een beetje af te tasten hoezeer ik mijn tijd zelf mag indelen, als in.. heb ik invloed op het schema? Ik heb namelijk op woensdag een afspraak bij de tandarts staan om 2 uur in de middag (en de tandarts is een uur reizen vanaf mijn huis) . Omdat ik dus geen vaste wijk heb, weet ik van tevoren niet hoe lang ik die dag moet lopen en OF ik uberhaupt moet lopen. Ik wil wel gewoon mijn leven verder kunnen leiden en naar de tandarts kunnen. Is het netjes om morgen te bellen en te vragen of ik een korte wijk kan krijgen op woensdag, of zijn dit soort dingen bij Post NL echt niet mogelijk en moet ik gewoon de hele dag beschikbaar zijn? Ik ben dan wel bereid vrijdag bijvoorbeeld langer te werken om de uren weer recht te trekken. Maar ik vraag me steeds af of ik uberhaupt wel invloed heb op de uren / wijken die me gegeven worden, ben als beginnend postbezorger gewoon erg bang om commentaar te krijgen van mijn TC omdat ik 'zelf iets vraag'. Graag jullie mening
Je hebt natuurlijk altijd te maken met andere postbezorgers. Dus jij kunt wel zeggen dat je dan op vrijdag langer loopt, maar dan moet er wel net iets beschikbaar zijn die vrijdag. Kun je die woensdag niet gewoon verlof nemen? De hele dag beschikbaar zijn hoeft sowieso niet lijkt me, want ik neem aan dat de post gewoon rond een bepaalde tijd wordt aangeleverd iedere dag?quote:Op zondag 23 maart 2014 21:23 schreef InekevB het volgende:
Ik heb een vraagje! Ik heb me een tijdje geleden hier al voorgesteld, ben beginnend postbezorger in regio Zeist. Nu heb ik een 8 uren contract, maar krijgen ze het nauwelijks voor elkaar om me die 8 uren ook daadwerkelijk te laten lopen. Ik heb op di en do een vaste wijk en wo / vr moet ik beschikbaar zijn maar kan het ook zijn dat ik niet gebeld word. Nu loop ik nog een beetje af te tasten hoezeer ik mijn tijd zelf mag indelen, als in.. heb ik invloed op het schema? Ik heb namelijk op woensdag een afspraak bij de tandarts staan om 2 uur in de middag (en de tandarts is een uur reizen vanaf mijn huis) . Omdat ik dus geen vaste wijk heb, weet ik van tevoren niet hoe lang ik die dag moet lopen en OF ik uberhaupt moet lopen. Ik wil wel gewoon mijn leven verder kunnen leiden en naar de tandarts kunnen. Is het netjes om morgen te bellen en te vragen of ik een korte wijk kan krijgen op woensdag, of zijn dit soort dingen bij Post NL echt niet mogelijk en moet ik gewoon de hele dag beschikbaar zijn? Ik ben dan wel bereid vrijdag bijvoorbeeld langer te werken om de uren weer recht te trekken. Maar ik vraag me steeds af of ik uberhaupt wel invloed heb op de uren / wijken die me gegeven worden, ben als beginnend postbezorger gewoon erg bang om commentaar te krijgen van mijn TC omdat ik 'zelf iets vraag'. Graag jullie mening
Ja, dat ik dus misschien niet langer zou kunnen lopen op vrijdag had ik ook al bedacht, dat is dus wat ik bedoelde inderdaad met 'in hoeverre heb ik uberhaupt invloed op het schema'. Hebben jullie gelijk in, ik bel morgen even en dan kan ik altijd vragen of ze iets kunnen regelen. Zo niet, dan neem ik verlof.quote:Op zondag 23 maart 2014 22:50 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Je hebt natuurlijk altijd te maken met andere postbezorgers. Dus jij kunt wel zeggen dat je dan op vrijdag langer loopt, maar dan moet er wel net iets beschikbaar zijn die vrijdag. Kun je die woensdag niet gewoon verlof nemen? De hele dag beschikbaar zijn hoeft sowieso niet lijkt me, want ik neem aan dat de post gewoon rond een bepaalde tijd wordt aangeleverd iedere dag?
Maar je kunt natuurlijk gewoon even bellen en vragen of er iets te regelen valt.
Ik zou dinsdag bellen, maandag is weekend en neemt er niemand opquote:Op zondag 23 maart 2014 23:58 schreef InekevB het volgende:
[..]
Ja, dat ik dus misschien niet langer zou kunnen lopen op vrijdag had ik ook al bedacht, dat is dus wat ik bedoelde inderdaad met 'in hoeverre heb ik uberhaupt invloed op het schema'. Hebben jullie gelijk in, ik bel morgen even en dan kan ik altijd vragen of ze iets kunnen regelen. Zo niet, dan neem ik verlof.
Neen je de telefoon nooit mee naar huis dan? Wij kunnen de teamcoach altijd gewoon bellen op maandag, ondanks dat dat tegenwoordig een vrije dag is.quote:Op maandag 24 maart 2014 06:29 schreef dud0r het volgende:
[..]
Ik zou dinsdag bellen, maandag is weekend en neemt er niemand op
Dual sim telefoon dus ik heb m altijd bij me. Je kan gerust bellen op maandag, of ik opneem is een ander verhaal. Leven draait niet om werk dus als ik vrij heb komen werkgerelateerde zaken als laatste op de prioriteiten lijst.quote:Op maandag 24 maart 2014 06:49 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Neen je de telefoon nooit mee naar huis dan? Wij kunnen de teamcoach altijd gewoon bellen op maandag, ondanks dat dat tegenwoordig een vrije dag is.
Thanks voor de hulp! Ik heb idd gebeld maar ook mijn TC heeft volgens mij een dual sim telefoonquote:Op maandag 24 maart 2014 09:00 schreef posje het volgende:
Als ik mijn TC in het weekend mail (meestal over iets dat ook wel tot dinsdag kan wachten, maar dan hoef ik er niet meer aan te denken) krijg ik vaak al meteen antwoord
Ineke, gewoon even bellen/mailen, dan kan de planner er rekening mee houden. Je mag tot 17, soms 18 uur bezorgen (maar als je later begint wel even een seintje geven, anders denken ze dat je wijk blijft staan). Als er echt geen mouw aan te passen is, wat ik me niet kan voorstellen op een woensdag, dan kan je altijd nog vrij nemen of op een andere dag de uren inhalen. Voor die paar k*centen hoef je echt niet hele dagen beschikbaar te zijn.
Klopt ik moest gewoon krabben.quote:
Misschien even langs de dokter gaan dan. Dat lijkt me niet normaalquote:
quote:Op dinsdag 25 maart 2014 09:10 schreef Rafierafie het volgende:
[..]
Misschien even langs de dokter gaan dan. Dat lijkt me niet normaal
Gelukkig belooft het een zonnige dag te worden te vandaag.
Het begint hier een beetje bewolkt te worden.quote:Op dinsdag 25 maart 2014 11:49 schreef Herfstblad het volgende:
Zolang het weer blijft zoals het nu is, ben ik tevreden
Wel vreemd, er is dus nu totaal geen extra tijd bijgeboekt uiteindelijk en op het doorsturen van dat document nog geen antwoord. Vraag me af of ze het aan het uitzoeken zijn of wat dan ook. Anders is het wel stom, want ik heb wel bevestiging gehad dat we gewoon netjes extra tijd zouden gaan krijgen.quote:Op woensdag 19 maart 2014 16:16 schreef VixenFromHell het volgende:
Kreeg vandaag antwoord dat er idd wel extra tijd gegeven gaat worden voor dat HAH, maar er werd gesproken over 4 minuten ipv 5 ( wat de regeling zou moeten zijn vanaf 2012). Dus daar nog even naar geïnformeerd! Voel me wel een beetje een zeur nu
wen er maar vast aan je moet 24/7 beschikbaar zijnquote:Op zondag 23 maart 2014 21:23 schreef InekevB het volgende:
Ik heb een vraagje! Ik heb me een tijdje geleden hier al voorgesteld, ben beginnend postbezorger in regio Zeist. Nu heb ik een 8 uren contract, maar krijgen ze het nauwelijks voor elkaar om me die 8 uren ook daadwerkelijk te laten lopen. Ik heb op di en do een vaste wijk en wo / vr moet ik beschikbaar zijn maar kan het ook zijn dat ik niet gebeld word. Nu loop ik nog een beetje af te tasten hoezeer ik mijn tijd zelf mag indelen, als in.. heb ik invloed op het schema? Ik heb namelijk op woensdag een afspraak bij de tandarts staan om 2 uur in de middag (en de tandarts is een uur reizen vanaf mijn huis) . Omdat ik dus geen vaste wijk heb, weet ik van tevoren niet hoe lang ik die dag moet lopen en OF ik uberhaupt moet lopen. Ik wil wel gewoon mijn leven verder kunnen leiden en naar de tandarts kunnen. Is het netjes om morgen te bellen en te vragen of ik een korte wijk kan krijgen op woensdag, of zijn dit soort dingen bij Post NL echt niet mogelijk en moet ik gewoon de hele dag beschikbaar zijn? Ik ben dan wel bereid vrijdag bijvoorbeeld langer te werken om de uren weer recht te trekken. Maar ik vraag me steeds af of ik uberhaupt wel invloed heb op de uren / wijken die me gegeven worden, ben als beginnend postbezorger gewoon erg bang om commentaar te krijgen van mijn TC omdat ik 'zelf iets vraag'. Graag jullie mening
zo is het maar netquote:Op maandag 24 maart 2014 07:10 schreef dud0r het volgende:
[..]
Dual sim telefoon dus ik heb m altijd bij me. Je kan gerust bellen op maandag, of ik opneem is een ander verhaal. Leven draait niet om werk dus als ik vrij heb komen werkgerelateerde zaken als laatste op de prioriteiten lijst.
dat is snel,uit het oog uit het hart,wat een misselijk bedrijf is het af en toequote:Op maandag 24 maart 2014 11:43 schreef gridjuh het volgende:
Nou, vandaag begint het nieuwe werk, maar zal hier nog regelmatig mee kijken.
Tevens kan ik niet meer op de postnl site komen(wel in het begin met inloggen maar niet naar salaris ed, maar goed ik had mijn laatste vakantie kaart al uitgeprint)
blijft allemaal mierenneukerij af en toe.quote:Op dinsdag 25 maart 2014 16:11 schreef VixenFromHell het volgende:
[..]
Wel vreemd, er is dus nu totaal geen extra tijd bijgeboekt uiteindelijk en op het doorsturen van dat document nog geen antwoord. Vraag me af of ze het aan het uitzoeken zijn of wat dan ook. Anders is het wel stom, want ik heb wel bevestiging gehad dat we gewoon netjes extra tijd zouden gaan krijgen.
quote:Op dinsdag 25 maart 2014 16:46 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
blijft allemaal mierenneukerij af en toe.
zolang ik nog steeds berichten van 500k aan een bestuurster hoor,zal ik never nooit in hun verhaal meegaan
zie hier waarom:
http://www.telegraaf.nl/dft/bedrijven/postnl/
Dan heb jij je best gedaan. Nou, sterkte dan maar, want spoedafspraken bij de tandarts zijn zelden een pretje.quote:Op maandag 24 maart 2014 09:49 schreef InekevB het volgende:
[..]
Ze zullen er vast begrip voor hebben, en anders hoor ik 't wel weer!
Ik zou er niet op rekenen. Dat ze je geen duidelijk antwoord kunnen geven is vaak ook niet echt waar, meestal is het meer een kwestie van niet willen. Als ze nu zeggen dat er absoluut niet meer in zit lopen ze natuurlijk meer risico dat je opstapt, en dat willen ze waarschijnlijk voorkomen. Goed, je kan natuurlijk geluk hebben, als ze echt totaal niet aan mensen kunnen komen en structureel mensen tekort hebben, maar van wat ik van onze en een andere vestiging weet van het autobedrijf is dat ze mensen meestal 3 tijdelijke hulpkracht contracten aanbieden en dat ze daarna kunnen vertrekken.quote:Op dinsdag 25 maart 2014 19:35 schreef bikkie het volgende:
Even een vraagje, ik ben in 2012 begonnen bij het autobedrijf met een 5-uren dtw contract en heb structureel altijd 15 of meer uur gewerkt. Op een gegeven moment moest ik 3 maanden eruit, voor ik weer kon beginnen en nu ben ik weer als tijdelijke hulpkracht aangenomen. Inmiddels ken ik
veel diensten en zo ben ik regelmatig ook cu (coordinator uitvoering). Is er nogeen kans aanwezig dat
ik ooit een beter contract krijg of doen ze daar niet meer aan bij postnl?
Mijn directe leidinggevenden kunnen me helaas geen duidelijk antwoord geven..
Hier hadden we ze er allebei tussen zitten. Zowel de normale folder als dat a4'tje. Ik weet alleen niet of degene die een a4'tje hebben gehad ook een normale folder hebben gehad en vice versa.quote:Op woensdag 26 maart 2014 07:40 schreef Deezertje het volgende:
Jullie gisteren wel de normale makro folders bezorgd? Hier kreeg ik gisteren 1 A4tje met een selectie van aanbiedingen en de echte folders moest ik maar lezen op de site... Als dit straks bij iedereen zo gaat scheelt dat heel ve gewicht en dus opbrengsten voor ons en kan dit dit weleens een rampjaar worden... Het is nu al zo rustig en ze willen de prijzen daardoor weer omhoog gooien...
Hier bezorgde ik of het een of het ander. Het kan natuurlijk zo zijn dat dat a4'tje ook in het normale pakket zat.quote:Op woensdag 26 maart 2014 07:43 schreef dud0r het volgende:
[..]
Hier hadden we ze er allebei tussen zitten. Zowel de normale folder als dat a4'tje. Ik weet alleen niet of degene die een a4'tje hebben gehad ook een normale folder hebben gehad en vice versa.
Je miste ze zeker alleen vanwege de strip op de achterkant hè?quote:Op woensdag 26 maart 2014 09:18 schreef posje het volgende:
Ik miste de vpro-gidsen gisteren, hadden jullie ze wel? Zal vandaag wel een steviger dagje worden dan... echt vpro-wijken
Oh? Ik zal kijkenquote:Op woensdag 26 maart 2014 10:07 schreef Rafierafie het volgende:
[..]
Je miste ze zeker alleen vanwege de strip op de achterkant hè?
Zo leuk was ie namelijk niet.
Nee ik alleen A4tje. de folders zaten er niet bij. Misschien een proef?quote:Op woensdag 26 maart 2014 08:57 schreef Rafierafie het volgende:
[..]
Hier bezorgde ik of het een of het ander. Het kan natuurlijk zo zijn dat dat a4'tje ook in het normale pakket zat.
Ik heb mijn eigen makro folders nog niet geopend...
Ik denk dat ze wel willen, maar van hogerop mogen ze blijkbaar niet. Jammer want het werk bevalt me prima. Het werk ligt alleen wat onder mijn niveau maar daar heb ik mij inmiddels al bij neergelegd. Mijn vorige baan was op hbo-niveau, maar beviel me minder goed aangezien ik 8 uur per dag op kantoor zat. De vrijheid die je als chauffeur hebt is heerlijk, al wordt dat ook minder nu met de handhelds.quote:Op dinsdag 25 maart 2014 20:11 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Ik zou er niet op rekenen. Dat ze je geen duidelijk antwoord kunnen geven is vaak ook niet echt waar, meestal is het meer een kwestie van niet willen. Als ze nu zeggen dat er absoluut niet meer in zit lopen ze natuurlijk meer risico dat je opstapt, en dat willen ze waarschijnlijk voorkomen. Goed, je kan natuurlijk geluk hebben, als ze echt totaal niet aan mensen kunnen komen en structureel mensen tekort hebben, maar van wat ik van onze en een andere vestiging weet van het autobedrijf is dat ze mensen meestal 3 tijdelijke hulpkracht contracten aanbieden en dat ze daarna kunnen vertrekken.
Van dat rampjaar is volgens mij nu wel al min of meer sprake. De daling is al groter dan ze voorzien hadden en naar het schijnt raken we nog wat andere klanten kwijt dit jaar. Aardig wat weken waarbij de daling ten opzichte van vorig jaar 19% is, terwijl ze waren uitgegaan van 12%.quote:Op woensdag 26 maart 2014 07:40 schreef Deezertje het volgende:
Jullie gisteren wel de normale makro folders bezorgd? Hier kreeg ik gisteren 1 A4tje met een selectie van aanbiedingen en de echte folders moest ik maar lezen op de site... Als dit straks bij iedereen zo gaat scheelt dat heel ve gewicht en dus opbrengsten voor ons en kan dit dit weleens een rampjaar worden... Het is nu al zo rustig en ze willen de prijzen daardoor weer omhoog gooien...
Ik ben ook chauffeur bij het autobedrijf (meegekomen vanuit Collectie), ik ben begonnen met een 7,5 uurscontract (werkte min. 30 uur in de week), heb toen geclaimd voor 30 uur aangezien het mijn laatste contract was (3 jaar in dienst). Mocht na drie maanden weer terugkomen en heb nu het maximale aan contracturen gehad. Dit is 15 uur in de week. Meer mogen ze niet geven van bovenaf volgens de operationeel planners hier.quote:Op dinsdag 25 maart 2014 19:35 schreef bikkie het volgende:
Even een vraagje, ik ben in 2012 begonnen bij het autobedrijf met een 5-uren dtw contract en heb structureel altijd 15 of meer uur gewerkt. Op een gegeven moment moest ik 3 maanden eruit, voor ik weer kon beginnen en nu ben ik weer als tijdelijke hulpkracht aangenomen. Inmiddels ken ik
veel diensten en zo ben ik regelmatig ook cu (coordinator uitvoering). Is er nogeen kans aanwezig dat
ik ooit een beter contract krijg of doen ze daar niet meer aan bij postnl?
Mijn directe leidinggevenden kunnen me helaas geen duidelijk antwoord geven..
dat kan wel zo zijn,maar kijk eens wat je er voor terug krijgt,het aantal misdragingen is de laatste 5 jaar aardig gestegen.quote:Op woensdag 26 maart 2014 15:43 schreef LanaWoef het volgende:
[..]
Dat is echt het nadeel van ongeschoold werk. Ze kunnen voor jou zo weer tien goedkopere krachten krijgen. Klinkt hard, maar zo werkt het tegenwoordig bij PostNL.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |