Wel als ze tijdens de tweede wereldoorlog bijvoorbeeld de helft van de Limburg hadden gedeporteerd en er massaal Duitsers naartoe waren verhuisd. Dit is het onderdeel waar naar mijn mening de Tataarse kwestie relevant wordt.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:34 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
In Nederland is niet 60% van de bevolking toch Duits?:P
Ik zal over niemands gevoelens oordelen. Rationaliteit ligt namelijk niet ten grondslag aan gevoelens.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:36 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Daar ging je vergelijking toch niet over?
Jij bagatelliseert het wantrouwen van de Tataren met "zwarten hoeven ook niet wantrouwig te zijn naar Amerikanen, of Nederlanders en Joden naar Duitsers".
Maar Amerikanen doen al sinds 1863 niet meer aan slavernij. Nederland is al sinds 1945 bevrijd. Joden hebben al sinds 1949 een eigen, veilige staat, zonder Duitse bezetting.
Dan is het antwoord op jouw vraag dus, nogmaals, dat Nederlanders en Joden weinig van Duitsers te vrezen hebben - tenzij ze weer op de stoep staan. En evengoed is dus het antwoord op jouw vraag en (vergelijking) dat Tataren sinds hun terugkeer van de deportaties in 1980 in principe niets te vrezen hebben van Russen. Tot het moment dat Rusland alsnog de boel binnenvalt en annexeert. In dat geval is de angst juist weer wel volkomen begrijpelijk. Wat de meeste mensen jou hier dus duidelijk proberen te maken.
Je snapt het dus gewoon niet hoe censuur en staatscontrole werkt en wat de uitwerking daarvan is. Natuurlijk duikt de westerse media op die enkele pareltjes die wel door de dictatoriale censuur heen glippen. Bij een ieder zouden alarm bellen moeten gaan rinkelen op het moment dat er censuur toegepast wordt, en al helemaal op de schaal zoals Rusland en China dat doen. En al helemaal als dat ook nog met geweld plaats vindt.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:23 schreef meth1745 het volgende:
Ik zeg ook niet dat Westerse media beweren dat Pussy Riot door iedereen in Rusland gesteund worden, ik zeg dat ze er in verhouding veel te veel aandacht aan besteden. 158 artikels en opiniestukken over Pussy Riot zijn er in de krant De Standaard verschenen, is dat nog in verhouding? Hoeveel opposanten van de Russische regering kent de doorsnee Westerling? Kasparov en pussy riot, meer niet. Analyses in de pers blijven meestal beperkt tot Putin, media controle en corruptie. Bij reportages over China is het net zo eenzijdig; baby in de wc gevonden, politicus aangeklaagd, dus een politieke machtsstrijd. Of twee paginas in de Standaard over een jonge vrouw die een zelfmoordpoging gedaan heeft, wat natuurlijk komt door de werkdruk in de iPhone fabriek, en dus door de Chinese overheid. Elke bericht uit China is het hetzelfde.
Ik wil hier best over discussiëren maar kom dan wel met relevante argumenten. Als de mentale staat van staatshoofden relevant is voor internationaal recht kunnen we alle verdragen onder het tweede ambtstermijn van Reagan ook schrappen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:36 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Ja want een dronken president kan heel goed beslissingen nemen xd
quote:Op zondag 16 maart 2014 20:21 schreef Hathor het volgende:
En de Russen hebben er weer een nieuwe stok bij om mee te slaan...
http://news.google.nl/new(...)heren-door-riga.html
Ben je ook tegen de onafhankelijkheid in Kosovo?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:40 schreef firefly3 het volgende:
Laten we in zuid brabant ook belgen laten stemmen of ze bij Nederland willen horen. Wel eerst wat militairen sturen.
Waarom heeft Rusland wel recht op dat stukje land en de krim tartaren niet?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:39 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Ik zal over niemands gevoelens oordelen. Rationaliteit ligt namelijk niet ten grondslag aan gevoelens.
Wat ik wil zeggen is dat we verder geen zorgen om het leven van Krim-Tataren moeten maken omdat er rationeel gezien etnische minderheden niets te vrezen hebben in Rusland!
Ja maar de Krim is al sinds de 18e eeuw Russisch dus de vergelijking met recente gebeurtenissen gaat niet op.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:36 schreef DeJori het volgende:
[..]
Wel als ze tijdens de tweede wereldoorlog bijvoorbeeld de helft van de Limburg hadden gedeporteerd en er massaal Duitsers naartoe waren verhuisd. Dit is het onderdeel waar naar mijn mening de Tataarse kwestie relevant wordt.
Het westen heeft in 1999 na de illegale bombardementen op Joegoslavië het Verdrag van Kumanovo ondertekend en de UN1244 resolutie aangenomen waarin o.a. stond dat aan de territoriale integriteit van toenmalig Federaal Joegoslavië niet zou worden getoornd. Acht jaar later schendt het westen ditzelfde verdrag en de resolutie door Kosovo als onafhankelijke staat te erkennen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:35 schreef DeJori het volgende:
[..]
Omdat de Russen in het Boedapest memorandum nogmaals ondertekend hebben dat de destijds bestaande grenzen van Oekraïne gehandhaafd zouden blijven en daarmee nogmaals bevestigden dat de Krim onderdeel was van Oekraïne.
Maar wij horen al bij Nederlandquote:Op zondag 16 maart 2014 20:40 schreef firefly3 het volgende:
Laten we in zuid brabant ook belgen laten stemmen of ze bij Nederland willen horen. Wel eerst wat militairen sturen.
Je hebt in principe gelijk, maar even goed lezen. Ze gedenken soldaten die zich aan het eind van de oorlog bij de SS aansloten en nemen nadrukkelijk afstand van de holocaust etc. Neemt niet weg dat het een dubieuze herdenking is en dat ze het beter niet zouden kunnen doen hoorquote:
Dit gaat over de situatie hier, niet over Kosovo, Irak of Libie. Bewaar het maar voor een eventueel toekomstig Kosovo topic.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:41 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ben je ook tegen de onafhankelijkheid in Kosovo?
Diegenen die met de Russen te maken hebben gehad, dat zegt genoeg.quote:
Omdat 60% van de mensen daar Rus is. En de Russen en veel Oekraïners daar liever bij Rusland horenquote:Op zondag 16 maart 2014 20:41 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Waarom heeft Rusland wel recht op dat stukje land en de krim tartaren niet?
Whataboutism. We hebben het over Oekraïne, niet over Joegoslavië. Wie zegt dat ik voor de NAVO interventie daar was?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:42 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Het westen heeft in 1999 na de illegale bombardementen op Joegoslavië het Verdrag van Kumanovo ondertekend en de UN1244 resolutie aangenomen waarin o.a. stond dat aan de territoriale integriteit van toenmalig Federaal Joegoslavië niet zou worden getoornd. Acht jaar later schendt het westen ditzelfde verdrag en de resolutie door Kosovo als onafhankelijke staat te erkennen.
Kom dus a.u.b. niet vertellen dat het westen een heilig boontje is wat betreft afspraken.
Jij bent hier alleen maar tegen omdat het om Rusland gaat, Kosovo vind je geen probleem want dan gaat het om 'Merica.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:43 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Dit gaat over de situatie hier, niet over Kosovo, Irak of Libie. Bewaar het maar voor een eventueel toekomstig Kosovo topic.
Tsja. Of "Rusland zal goed met je omgaan, heus!" nou terecht of onterecht wordt wantrouwt; een reden voor annexatie is het ook niet. De Tataren willen dit niet. Ook al mogen ze in leve blijven en ook al is Rusland een superchille plek.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:39 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Ik zal over niemands gevoelens oordelen. Rationaliteit ligt namelijk niet ten grondslag aan gevoelens.
Wat ik wil zeggen is dat we verder geen zorgen om het leven van Krim-Tataren moeten maken omdat er rationeel gezien etnische minderheden niets te vrezen hebben in Rusland!
Jazeker, die tering Albanezen hebben helemaal geen recht op aanspraak op dat land.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:41 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ben je ook tegen de onafhankelijkheid in Kosovo?
Ja, en in West-Oekraine (en soms de rest) worden de mensen met een Russische vlag bejegend of uitgejouwd of aangevallen,quote:Op zondag 16 maart 2014 20:44 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
(Overigens zie je nu al dat mensen die bijvoorbeeld met de Oekraïense vlag op de Krim lopen al worden bejegend of uitgejouwd of aangevallen. Dat jij je om die 42% van de Krim-bevolking die niet etnisch Russisch is geen zorgen maakt, moet jij weten. Maar ik snap heel goed dat ze er niet geruster op worden nu Rusland een invasie heeft uitgevoerd.)
Je geeft geen antwoord op de vraagquote:Op zondag 16 maart 2014 20:43 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Omdat 60% van de mensen daar Rus is. En de Russen en veel Oekraïners daar liever bij Rusland horen
Verschillende situaties en een ander topicquote:Op zondag 16 maart 2014 20:44 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Jij bent hier alleen maar tegen omdat het om Rusland gaat, Kosovo vind je geen probleem want dan gaat het om 'Merica.
Dat zal voor iedereen anders zijn. Ik ben tegen deze ongrondwettige invasie van de Krim, en ik ben evengoed geen voorstander van wat het Westen de Albanezen in Kosovo heeft laten doen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:44 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Jij bent hier alleen maar tegen omdat het om Rusland gaat, Kosovo vind je geen probleem want dan gaat het om 'Merica.
Ik hoop voor hen dat het blijft bij twee weken militaire training...quote:
Mooi, het wordt dus toegegeven dat het heus niet allemaal Russisch hosanna zal zijn voor de minderheden op de Krim.quote:
Niet waar.quote:Ten tweede kan men slechts kiezen voor aansluiting bij Rusland, of voor een pro-Russische grondwet waarbij aansluiting in feite slechts tijdelijk wordt vertraagd.De optie om het te laten zoals het is zit er überhaupt niet in.
Verdiep je even in die grondwet.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:46 schreef mefimon het volgende:
[..]
Niet waar.
Choice 1: Are you in favour of the reunification of Crimea with Russia as a part of the Russian Federation?
Choice 2: Are you in favour of restoring the 1992 Constitution and the status of Crimea as a part of Ukraine?
http://en.wikipedia.org/wiki/Crimean_referendum,_2014
Wat is dit voor een rare reactie?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:45 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ja, en in West-Oekraine (en soms de rest) worden de mensen met een Russische vlag bejegend of uitgejouwd of aangevallen,
Voor mij ligt de oorzaak bij de NAVO uitbreiding naar het Oosten en de bouw van het rakettenschild. Ik verwachtte een militair conflict in de toekomst, wat mij betreft heeft het meer met machtsverhoudingen te maken dan met rechten van bevolkingsgroepen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:28 schreef SureD1 het volgende:
Even voor mijn begrip: voor de mensen die voor zelfbeschikking op de Krim zijn: zouden jullie ook voor een hypothetische afscheiding van Tatarstan zijn als de Tataren in Rusland dat zouden willen... Aanzetten tot separatisme is immers strafbaar in Rusland...
Dus dat is de reden waarom de Jappen hun oorlogsmisdadigers herdenken, omdat de Chinezen, Vietnamezen, Filipijnen etc zo erg waren?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:43 schreef Hathor het volgende:
[..]
Diegenen die met de Russen te maken hebben gehad, dat zegt genoeg.
De oorzaak is het maffia regime van Poetin.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:47 schreef meth1745 het volgende:
[..]
Voor mij ligt de oorzaak bij de NAVO uitbreiding naar het Oosten en de bouw van het rakettenschild. Ik verwachtte een militair conflict in de toekomst, wat mij betreft heeft het meer met machtsverhoudingen te maken dan met rechten van bevolkingsgroepen.
BNW / Op weg naar wereldoorlog 3?
Dat het geen reden is om tegen de inval in de Krim te zijn behalve als je ook tegen de coup bent.quote:
Dat zegt ook niemand.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:46 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Mooi, het wordt dus toegegeven dat het heus niet allemaal Russisch hosanna zal zijn voor de minderheden op de Krim.
Dat vind ik, na de ontwikkelingen van de afgelopen twee weken, niet eens zo raar. Volgens mij heersen er in heel oost-Europa nogal wat haatgevoelens jegens de Russen en niet zonder reden...quote:Op zondag 16 maart 2014 20:45 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ja, en in West-Oekraine (en soms de rest) worden de mensen met een Russische vlag bejegend of uitgejouwd of aangevallen,
Lees even dit topic terug. Kort samengevat: Rusland is schijnbaar een soort minderhedenparadijs dus de Tataren moeten niet zeiken.quote:
Ook daarvoor al. En ik vind het dan niet raar dat anti-Russen worden aangevallen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:50 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Dat vind ik, na de ontwikkelingen van de afgelopen twee weken, niet eens zo raar.
Vertel mij die eens, de SU bestond uit 15 republieken en vele belangrijke personen waren geen Rus zoals Stalin.quote:Volgens mij heersen er in heel oost-Europa nogal wat haatgevoelens jegens de Russen en niet zonder reden...
Dat is ook zo, er is geen enkele reden om aan te nemen dat het nu slecht gaat na het horen bij Rusland met minderheden. Er is juist simulatie voor Poetin om het goed te doen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:51 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Lees even dit topic terug. Kort samengevat: Rusland is schijnbaar een soort minderhedenparadijs dus de Tataren moeten niet zeiken.
Dat is de discussie die jij binnenviel, trouwens. Dus om nu te zeggen "dat zegt ook niemand"....
Ah ja, het westen doet het niet beter.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:50 schreef DeJori het volgende:
http://www.refworld.org/docid/4b7cee862d.html
http://www.minorityrights.org/?lid=2492
Over de o zo goede behandeling van minderheden in Rusland!
Je raaskalt weer eens. Fijne avond.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:49 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dat het geen reden is om tegen de inval in de Krim te zijn behalve als je ook tegen de coup bent.
GRONDWETquote:Op zondag 16 maart 2014 20:46 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Verdiep je even in die grondwet.
Ik zal het wel gemist hebben maar zijn de resultaten al bekent dan?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:55 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Je raaskalt weer eens. Fijne avond.
Nog een vraag, jij dacht 70%. Wat os de reden dat jij in het voorspellen van de uitslag nu zo enorm gefaald hebt?
Wel in een maffiastaat (zie ook hoe het onze ambassadeur aldaar vergaan is).quote:Op zondag 16 maart 2014 20:54 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dat is ook zo, er is geen enkele reden om aan te nemen dat het nu slecht gaat na het horen bij Rusland met minderheden. Er is juist simulatie voor Poetin om het goed te doen.
Dat wat Russen andere aanvallen zegt niks over de overheid.
Ja ik zat inderdaad fout.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:54 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Maar we zijn het er dus over eens dat "dat zegt ook niemand" onzin is? Zelfs jij zegt het nu.
En op welke manier is dat een excuus voor Rusland om zijn minderheden slecht te behandelen?quote:Op zondag 16 maart 2014 20:55 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Ah ja, het westen doet het niet beter.
Hier het resultaat van Murica + Das Vierde Reich;
KFOR stond erbij en keek ernaar. Vandaag de dag worden Serviërs nog altijd met bussen vervoerd onder escorte en is Kosovska Mitrovica nog altijd een gescheiden stad.
We zien dat het westen het echt tig keer beter voor elkaar heeft.
Rusland is misschien beter voor minderheden dan Nederlandquote:Op zondag 16 maart 2014 20:51 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Lees even dit topic terug. Kort samengevat: Rusland is schijnbaar een soort minderhedenparadijs dus de Tataren moeten niet zeiken.
Dat is de discussie die jij binnenviel, trouwens. Dus om nu te zeggen "dat zegt ook niemand"....
Dat je het een maffiastaat vindt weten we nu wel. Je reageert niet op mijn argumenten.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:56 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Wel in een maffiastaat (zie ook hoe het onze ambassadeur aldaar vergaan is).
Doet Rusland dat dan?:Oquote:Op zondag 16 maart 2014 20:57 schreef DeJori het volgende:
[..]
En op welke manier is dat een excuus voor Rusland om zijn minderheden slecht te behandelen?
quote:
quote:Op zondag 16 maart 2014 20:50 schreef DeJori het volgende:
http://www.refworld.org/docid/4b7cee862d.html
http://www.minorityrights.org/?lid=2492
Over de o zo goede behandeling van minderheden in Rusland!
Het is dan ook geen excuus. Maar kom niet praten over mensenrechten, rechten voor minderheden e.d. als je je eigen zaakjes niet eens netjes voor elkaar hebt.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:57 schreef DeJori het volgende:
[..]
En op welke manier is dat een excuus voor Rusland om zijn minderheden slecht te behandelen?
Ik ben geen Amerikaan.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:58 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Het is dan ook geen excuus. Maar kom niet praten over mensenrechten, rechten voor minderheden e.d. als je je eigen zaakjes niet eens netjes voor elkaar hebt.
Die heb jij niet.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:58 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dat je het een maffiastaat vindt weten we nu wel. Je reageert niet op mijn argumenten.
Joh grapjas. Dank voor je reactie, dank voor dit inzicht. Dankjewelquote:Op zondag 16 maart 2014 20:56 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ik zal het wel gemist hebben maar zijn de resultaten al bekent dan?
Ja want Russen hebben niet geleden onder de Sovjets. Want Russen zijn niet naar de Goelag gestuurd. Want Stalin was geen Georgier -_-quote:Op zondag 16 maart 2014 20:50 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Dat vind ik, na de ontwikkelingen van de afgelopen twee weken, niet eens zo raar. Volgens mij heersen er in heel oost-Europa nogal wat haatgevoelens jegens de Russen en niet zonder reden...
Bombarderen dat vieze extremistische landquote:Op zondag 16 maart 2014 20:55 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Ah ja, het westen doet het niet beter.
Hier het resultaat van Murica + Das Vierde Reich;
KFOR stond erbij en keek ernaar. Vandaag de dag worden Serviërs nog altijd met bussen vervoerd onder escorte en is Kosovska Mitrovica nog altijd een gescheiden stad.
We zien dat het westen het echt tig keer beter voor elkaar heeft.
KFOR = door NAVO geleide internationale vredesmacht (quote:
quote:
quote:Dat is ook zo, er is geen enkele reden om aan te nemen dat het nu slecht gaat na het horen bij Rusland met minderheden. Er is juist simulatie voor Poetin om het goed te doen.
Ik geef er geen kritiek op en ik prijs het niet. Ik acht het irrelevant. Al is Rusland het paradijs op aarde, de Tataren willen dit niet. Dat is het punt dat ik maakte. Dat daar vervolgens allerlei fantastische aspecten van het Russische systeem bij worden gehaald, met als speerpunt een blijkbaar perfecte minderhedenbehandeling, moet men zelf weten.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:58 schreef kossikvassik het volgende:
Er is zoveel ECHT mis in Rusland, met de persvrijheid, corruptie, Poetins clan enz. en dan kies je iets uit waar Rusland juist in voorop loopt om kritiek te geven
Kosovo is nog altijd geen Grozny heh. Voor de rest heeft Kosovo niks met de situatie in de Oekraine te maken, ookal hoopte Rusland vurig dat het dat zou worden door hun constante geagiteer. De enige nazi's zijn door Rusland zelf de Krim in geimporteerd, voor de rest waren er geen mensenrechtenschendingen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:55 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Ah ja, het westen doet het niet beter.
Hier het resultaat van Murica + Das Vierde Reich;
KFOR stond erbij en keek ernaar. Vandaag de dag worden Serviërs nog altijd met bussen vervoerd onder escorte en is Kosovska Mitrovica nog altijd een gescheiden stad.
We zien dat het westen het echt tig keer beter voor elkaar heeft.
De Oekraïne is, in tegenstelling tot Rusland, echter geen soeverein land binnengevallen.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:52 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ook daarvoor al. En ik vind het dan niet raar dat anti-Russen worden aangevallen.
[..]
Het zal de Tsjechen, Slowaken, Polen, voormalige oost-Duitsers enz. aan hun reet roesten dat Stalin geen Rus was. Meer dan veertig jaar Sovjet-Russische bezetting is nu eenmaal meer dan veertig jaar Sovjet-Russische bezetting...quote:Vertel mij die eens, de SU bestond uit 15 republieken en vele belangrijke personen waren geen Rus zoals Stalin.
Ik heb even gezocht en het gevonden. Ik had inderdaad minder verwacht maar het lijkt me niet vreemd, er zullen wel veel boycots zijn.quote:Op zondag 16 maart 2014 20:59 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Joh grapjas. Dank voor je reactie, dank voor dit inzicht. Dankjewel
Dat is de vraag.quote:
80% opkomst, sorryquote:Op zondag 16 maart 2014 21:01 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Ik heb even gezocht en het gevonden. Ik had inderdaad minder verwacht maar het lijkt me niet vreemd, er zullen wel veel boycots zijn.
Ja Nederland zou er wel van kunnen leren jaquote:Op zondag 16 maart 2014 21:01 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Ik geef er geen kritiek op en ik prijs het niet. Ik acht het irrelevant. Als is Rusland het paradijs op aarde, de Tataren willen dit niet. Dat is het punt dat ik maakte. Dat door vervolgens allerlei fantastische aspecten van het Russische systeem bij worden gehaald, met als speerpunt een blijkbaar perfecte minderhedenbehandeling, moet men zelf weten.
Sovjet bezetting, geen Russische.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:01 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Het zal de Tsjechen, Slowaken, Polen, voormalige oost-Duitsers enz. aan hun reet roesten dat Stalin geen Rus was. Meer dan veertig jaar Sovjet-Russische bezetting is nu eenmaal meer dan veertig jaar Sovjet-Russische bezetting...
Dat er vliegtuigen het WTC binnen volgen is ook te begrijpen.quote:[..]
De Oekraïne is, in tegenstelling tot Rusland, echter geen soeverein land binnengevallen.
Als je tegen de coup bent zit er een schroefje bij je los. Er was geen sprake van een regering maar van een regime waar politiek tegenstanders actief werden onderdrukt, afgetuigd of monddood gemaakt. Je kan het leunen naar het westen van de nieuwe machthebbers niet leuk vinden maar de oude regering was een stuk helser dan de nieuwe zgn "facisten" (vanuit Russisch oogpunt)quote:Op zondag 16 maart 2014 20:49 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dat het geen reden is om tegen de inval in de Krim te zijn behalve als je ook tegen de coup bent.
Dat klopt idd. Ik heb aardig wat vrienden in landen zoals Polen en Tsjechië en die zijn de Russen goed beuquote:Op zondag 16 maart 2014 20:50 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Dat vind ik, na de ontwikkelingen van de afgelopen twee weken, niet eens zo raar. Volgens mij heersen er in heel oost-Europa nogal wat haatgevoelens jegens de Russen en niet zonder reden...
Ja? Dan kan het nog wel kloppen.quote:
De angsten die ze overduidelijk hebben is volgens 1 of 2 Fok-gebruikers misschien niet relevant. Misschien is zelfs het tegendeel waar. Maar dat tegendeel is nog geen justificatie voor annexatie.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:03 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Ja Nederland zou er wel van kunnen leren ja
Wat ik wil zeggen dat de angsten van de Krim-Tataren nergens op gebaseerd zijn behalve als op een oude geschiedenisterwijl het tegendeel juist voor hun ogen waar wordt gemaakt.
Die sovjet bezetting was zeker ook uitgevoerd door pro-Russische inheemse troepen met toevalligerwijs erg op Russisch gelijkende pakken, tanks en ander militair materiaal.quote:
Dat is echt gelul, graag voorbeelden/bewijs behalve Tymosjenko.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:03 schreef MartijnUK het volgende:
[..]
Als je tegen de coup bent zit er een schroefje bij je los. Er was geen sprake van een regering maar van een regime waar politiek tegenstanders actief werden onderdrukt, afgetuigd of monddood gemaakt. Je kan het leunen naar het westen van de nieuwe machthebbers niet leuk vinden maar de oude regering was een stuk helser dan de nieuwe zgn "facisten" (vanuit Russisch oogpunt)
Sorry, hield op met lezen na "Murica + Das Vierde Reich", daarna komt meestal niet veel meer wat te gefundeerd is.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:00 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
KFOR = door NAVO geleide internationale vredesmacht (btw). Een van de NAVO leden = NL. Zegt genoeg; niet alleen gericht aan Amerikanen dus.
Bewijs dat er mensen werden onderdrukt! Behalve de mensen die werden onderdruktquote:Op zondag 16 maart 2014 21:05 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Dat is echt gelul, graag voorbeelden/bewijs behalve Tymosjenko.
pro-Sovjet, niet pro-Russisch. Je kunt hoog en laag springen maar het was gewoon een Sovjet-bezetting. En de SU bestond uit iets van 15 republieken en de grootste misdadiger was een Georgiër.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:04 schreef speknek het volgende:
[..]
Die sovjet bezetting was zeker ook uitgevoerd door pro-Russische inheemse troepen met toevalligerwijs erg op Russisch gelijkende pakken, tanks en ander militair materiaal.
quote:Op zondag 16 maart 2014 21:06 schreef SadPanda het volgende:
[..]
pro-Sovjet, niet pro-Russisch. Je kunt hoog en laag springen maar het was gewoon een Sovjet-bezetting. En de SU bestond uit iets van 15 republieken en de grootste misdadiger was een Georgiër.
Tymosjenko was ook echt corrupt, maar een discussie daarover had ik geen zin. Maar hij suggereert dat er wel meer dan 1 slachtoffer is.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:06 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Bewijs dat er mensen werden onderdrukt! Behalve de mensen die werden onderdrukt
Omdat ze dat door politici wordt verteld. Het is gewoon een feit wat ik zeg.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:07 schreef speknek het volgende:
[..].
Nou dat is ieeeeeeetsjes anders dan hoe de onderdrukten het zagen.
Scherp.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:06 schreef DeJori het volgende:
Maar toch, fijn om te weten dat ik geen kritiek mag hebben op Rusland omdat de NAVO een actie heeft ondernomen toen ik acht was
Ik zeg niet dat annexatie goed is. Vooral niet voor Rusland zelf, maar dat betekent nog niet dat de Tataren worden gediscrimineerd in Ruslandquote:Op zondag 16 maart 2014 21:04 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
De angsten die ze overduidelijk hebben is volgens 1 of 2 Fok-gebruikers misschien niet relevant. Misschien is zelfs het tegendeel waar. Maar dat tegendeel is nog geen justificatie voor annexatie.
En dat zeg ik ook niet.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:09 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat annexatie goed is. Vooral niet voor Rusland zelf, maar dat betekent nog niet dat de Tataren worden gediscrimineerd in Ruslanddas gewoon bs
Dat is toch een feit?:P Of ga je beweren dat Stalin geen Georgier was? En dat Chroesthow en Brezhnew geen Oekraïners waren?:Pquote:Op zondag 16 maart 2014 21:07 schreef speknek het volgende:
[..].
Nou dat is ieeeeeeetsjes anders dan hoe de onderdrukten het zagen.
Alle politici daar zijn corrupt, maar alleen de tegenstanders werden ervoor veroordeeldquote:Op zondag 16 maart 2014 21:07 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Tymosjenko was ook echt corrupt, maar een discussie daarover had ik geen zin. Maar hij suggereert dat er wel meer dan 1 slachtoffer is.
Alsof Tymoshenko alleen niet genoeg is? Kun je een voorbeeld geven van een westerse regering waar soortgelijke praktijken plaatsvinden? Dit soort dingen komen niet zomaar aan de oppervlakte helemaal niet als er vanuit een regering gemanipuleerd wordt. Ik kan me nog een documentaire op Ned 3 herinneren die ging over Oekraïnse journalisten die probeerde de Tymoshenko zaak aan het licht te brengen en zelf werden afgebeuld door geheime agenten & militaire politie. Klinkt niet echt democratisch.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:07 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Tymosjenko was ook echt corrupt, maar een discussie daarover had ik geen zin. Maar hij suggereert dat er wel meer dan 1 slachtoffer is.
Eerste rapport dat je quote kwam van Canada; Die hun beleid van de laatste 20 jaar is momenteel de inuits aan het uitroeien. http://www.cbc.ca/news/ca(...)ide-crisis-1.1355528quote:Op zondag 16 maart 2014 21:06 schreef DeJori het volgende:
[..]
Sorry, hield op met lezen na "Murica + Das Vierde Reich", daarna komt meestal niet veel meer wat te gefundeerd is.
Maar toch, fijn om te weten dat ik geen kritiek mag hebben op Rusland omdat de NAVO een actie heeft ondernomen toen ik acht was
Mee eens, maar dan nog is het onterecht om kritiek te hebben vanwege alleen Tymosjenkoquote:Op zondag 16 maart 2014 21:10 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Alle politici daar zijn corrupt, maar alleen de tegenstanders werden ervoor veroordeeld
Niet van op de hoogte, zal er eens naar gaan kijken. Thanksquote:Op zondag 16 maart 2014 21:12 schreef meth1745 het volgende:
[..]
Eerste rapport dat je quote kwam van Canada; Die hun beleid van de laatste 20 jaar is momenteel de inuits aan het uitroeien. http://www.cbc.ca/news/ca(...)ide-crisis-1.1355528
Dat begon met gedwongen residential schooling ("kostscholen") waar een heel generatie misbruikt werd, 80% heeft geen lopend water, meeste jongeren zitten aan inhaleermiddelen (benzine etc), in de school ligt het aantal zelfmoorden hoger dan het aantal ddie hun diploma halen.
http://en.wikipedia.org/w(...)ential_school_system
Dat minderheden in Rusland het moeilijk hebben zal ik niet tegenspreken.
Laat me raden; imperialistische en fascistische politici?quote:Op zondag 16 maart 2014 21:08 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Omdat ze dat door politici wordt verteld. Het is gewoon een feit wat ik zeg.
Tymosjenko was dan ook gewoon terecht.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:10 schreef MartijnUK het volgende:
[..]
Alsof Tymoshenko alleen niet genoeg is? Dit soort dingen komen niet zomaar aan de oppervlakte helemaal niet als er vanuit een regering gemanipuleerd wordt. Ik kan me nog een documentaire op Ned 3 herinneren die ging over Oekraïnse journalisten die probeerde de Tymoshenko zaak aan het licht te brengen en zelf werden afgebeuld door geheime agenten & militaire politie. Klinkt niet echt democratisch.
De aanval op de Guardian vanwege WikiLeaks door de Britten?quote:Kun je een voorbeeld geven van een westerse regering waar soortgelijke praktijken plaatsvinden?
Ja het hele Warschau Pact viel Praag binnen, maar iedereen weet dat als Rusland niet de muur had gebouwd en de boel stevig onderdrukte, dat Oost-Europa al twintig jaar daarvoor niks meer met Rusland te maken wilde hebben. Het was Rusland die de andere landen effectief had gegijzeld.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:10 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Dat is toch een feit?:P Of ga je beweren dat Stalin geen Georgier was? En dat Chroesthow en Brezhnew geen Oekraïners waren?:P
Juist Gorbachev was wel een Rus
Gewoon de politici die na 1989/1990/1991 aan de macht kwamen. Hadden ze mooi een stokpaardje waarom het nog steeds niet goed gaat met het land in plaats van dat het door hun zelf kwam.quote:Op zondag 16 maart 2014 21:14 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Laat me raden; imperialistische en fascistische politici?
En de Russen waren het daar mee eens? Of toch alleen de Sovjet-leiding die voor een groot deel uit niet Russen bestaat?quote:Op zondag 16 maart 2014 21:15 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja het hele Warschau Pact viel Praag binnen, maar iedereen weet dat als Rusland niet de muur had gebouwd en de boel stevig onderdrukte, dat Oost-Europa al twintig jaar daarvoor niks meer met Rusland te maken wilde hebben. Het was Rusland die de andere landen effectief had gegijzeld.
Ik snap dua echt niet waar dat beeld vandaan komt :p Ze hebben eigen republieken met eigen bestuurders. Op scholen in die republieken moet iedereen (OOK russen die er wonen) 2 talen leren. Van de minderheid en Russisch en is alles tweetalig. Alle borden en officiele staatszaken zijn er tweetalig.quote:[b]Op zondag 16 maart 2014 21:12 schreef meth1745 het volgende:
Dat minderheden in Rusland het moeilijk hebben zal ik niet tegenspreken.
en die de Russen evenals heel oost-Europa onderdruktequote:Op zondag 16 maart 2014 21:17 schreef SadPanda het volgende:
[..]
En de Russen waren het daar mee eens? Of toch alleen de Sovjet-leiding die voor een groot deel uit niet Russen bestaat?
Watquote:Op zondag 16 maart 2014 21:17 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
Breaking News: 93% pro-Rusland. 7% pro-Rusland.
quote:Op zondag 16 maart 2014 21:17 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
Breaking News: 93% pro-Rusland. 7% pro-Rusland.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |