Ik moet de eerste nog tegenkomen die structureel 7 dagen *8 uur werkt in de horeca of bouw ja.quote:Op maandag 12 januari 2015 22:53 schreef Alexxxxx het volgende:
Op Omrop Fryslân vertelt iemand dat het fysiek onmogelijk is om 7 dagen per week te werken. Tof, ik ben al ruim een jaar fysiek onmogelijk!
7 dagen per week, 15 uur per dag bezig hier. en de eerste twee weken januari 18-20 uur per dagquote:Op maandag 12 januari 2015 23:23 schreef bamibij het volgende:
[..]
Ik moet de eerste nog tegenkomen die structureel 7 dagen *8 uur werkt in de horeca of bouw ja.
Administratief werk, eigen winkel of webwinkel ofzo lijken me dan wat makkelijker vol te houden fysiek
Knap? Dom vind ik hetquote:Op maandag 12 januari 2015 23:58 schreef YoshiBignose het volgende:
100+ uur per week structureel, dat maak ik toch zelden mee haha. Knap als je het volhoudt.
Ik haal ook de 100 wel denk ik. Maar plan het om dingen heen en kan het overal doen dus dat scheelt een hoopquote:Op dinsdag 13 januari 2015 08:55 schreef Coelho het volgende:
Het scheelt natuurlijk of je 100 uur werkt voor een uurtarief, of dat je 100 uur nodig hebt om content te genereren die je vervolgens hoopt te verkopen. Zelf ben ik puur dienstverlener en wordt elk uur (behoudens administratie en acquisitie welke samen max 10-15 uur per maand zijn) gefactureerd. Geen haar op mijn hoofd die er aan denkt om 100 uur te gaan werken. Ik heb ook nog een gezin en sociaal leven.
Haha ja oke je hebt gelijk is misschien een beetje overdreven Dat haal ik denk ik niet.quote:Op dinsdag 13 januari 2015 09:57 schreef YoshiBignose het volgende:
Ineens werkt iedereen hier 100 uurik hoop dat je een beetje kan rekenen, want dat betekent dat als je weekje niets doet, je daarna 200 uur moet maken. Verder heb je dus het hele jaar maar ongeveer 10 uur per dag de tijd om te slapen en andere dingen te doen.
Geen vrouw en kinderen zeker?quote:Op dinsdag 13 januari 2015 17:12 schreef Alexxxxx het volgende:
Ik vind het gewoon zo leuk om te doen dat ik geen behoefte heb er mee te stoppen.Geld is nooit een drijfveer geweest, alleen maar mooi dat er mensen gek genoeg zijn mij betalen om mijn hobby te doen
Geen kinderen. Mijn vriendin heeft haar bedrijf in de kamer hiernaast, die is oa vertaalster en adviseert bij handel met Duitsland.quote:
Welke branche zit je?quote:Op maandag 19 januari 2015 12:32 schreef vincm het volgende:
Een beetje een capaciteitsprobleem - ik zou ook 100 uur per week kunnen maken op dit moment- dus ik verhuis vanaf februari vanuit mijn kantoor thuis naar m'n eerste eigen (externe) kantoor en tevens begint dan m'n eerste stagiair
Ik verwacht geen verdubbeling van capaciteit, maar ik ben ook meteen op zoek naar een tweede stagiair, en ik verwacht dat ik zelf ook wat meer gefocust ben als ik niet meer thuis werk. Stagiairs komen voor een halfjaar, en hun hulp heb ik wel nodig bij het zojuist geaccordeerde mega-project. Zaken gaan goed
Dankuuquote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:50 schreef YoshiBignose het volgende:
Nee jaarrekening deponeren is niet verplicht. Wel een administratie voeren natuurlijk. Uiteindelijk moet je in de ondernemers aangifte de balans en winst- en verliesrekening verwerken en dit dan verdelen naar de vennoten onderling. Lijkt me niet slim om dit te doen als je geen verstand hebt van boekhouden.
Het scheelt veel werk bij het doen van aangifte. Je krijgt ook geen btw terug, maar hoeft ook geen btw af te dragen. Zakelijke rekening hoef ik met zo'n omzet overigens ook niet te hebben. Ik ga de bovenstaande link eens lezen, thanks.quote:Op donderdag 22 januari 2015 22:14 schreef junkiexp het volgende:
Waarom zou je het niet doen?
Als je het niet doet kan je sowieso wel Ideal betalingen vergeten, wat Ideal accepteert dit niet en je krijgt ook geen zakelijk bankrekening geopend.
Daarnaast betaald je eenmalig een bedrag om te in te schrijven en verder niks, de jaarlijkse bijdrage is vervallen.
Met de Kleine Ondernemers-Regeling (KOR) hoef je ook geen BTW af te dragen, deze mag je zelf toepassen en kijkende naar je verwachte omzet kom je daarvoor in aanmerking.quote:Op donderdag 22 januari 2015 22:17 schreef exelletor het volgende:
[..]
Het scheelt veel werk bij het doen van aangifte. Je krijgt ook geen btw terug, maar hoeft ook geen btw af te dragen. Zakelijke rekening hoef ik met zo'n omzet overigens ook niet te hebben. Ik ga de bovenstaande link eens lezen, thanks.
iDeal schijnt te kunnen als je een andere partij de betalingen laat aannemen (dus payment service provider -> partij -> jij). Wel een omweg, dus direct via easyideal oid zou wel beter en goedkoper zijn. Ik ga er nog maar een nachtje over slapen, bedankt!quote:Op donderdag 22 januari 2015 22:53 schreef Morodeepdelver het volgende:
[..]
Met de Kleine Ondernemers-Regeling (KOR) hoef je ook geen BTW af te dragen, deze mag je zelf toepassen en kijkende naar je verwachte omzet kom je daarvoor in aanmerking.
Daarnaast zou ik wel een KvK-nummer aanvragen, zeker bij een webshop want zoals hierboven al staat kun je geen Ideal-koppeling aanvragen (en ik voorzie nog 100 andere problemen zonder KvK-nummer).
Mailtje sturen aan de klant?quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:07 schreef Morodeepdelver het volgende:
Probleem van de dag:
Bestelling gehad via webshop --> bestelling geleverd met track and trace --> bestelling goed aangekomen op aangegeven adres.
Een week later: Bestelling komt retour bij webwinkel.
Geen mail gehad, geen retourformulier bijgevoegd, geen briefje. Alleen een hoop stickers op het pakketje met: Verkeerd adres, 'Verhuisd' (handgeschreven) én een sticker met 'te kleine brievenbus'.
Hoe dit goed op te lossen als webwinkelier?
Kun je het product weer verkopen of heeft het schade? Is het betaald? Je kunt klant mailen als deze telefonisch niet te pakken te krijgen is. Dan heb je in ieder geval gedocumenteerd dat je je best gedaan hebt. Pro actief crediteren lijkt me een stap te verquote:Op woensdag 28 januari 2015 16:29 schreef Morodeepdelver het volgende:
[..]
Ja uiteraard, maar het ziet er op dit moment uit alsof de klant geen sjoege geeft...
Bestelling is in zijn geheel betaald, sommige producten zijn op maat geknipt dus moeilijk weer te verkopen, sommige kunnen wel terug de kast in.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:31 schreef Coelho het volgende:
[..]
Kun je het product weer verkopen of heeft het schade? Is het betaald? Je kunt klant mailen als deze telefonisch niet te pakken te krijgen is. Dan heb je in ieder geval gedocumenteerd dat je je best gedaan hebt. Pro actief crediteren lijkt me een stap te ver
Maar normaliter heeft een klant toch ook 14 dagen internetbestellingbedenktijd? Dan kan je dit ook overkomen. Ik zou dezelfde procedure hanteren in de financiële verwerking. Hooguit nu wat meer moeite doen om te achterhalen wat er mis is gegaan, zodat je de klant als klant kunt behouden.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:36 schreef Morodeepdelver het volgende:
[..]
Bestelling is in zijn geheel betaald, sommige producten zijn op maat geknipt dus moeilijk weer te verkopen, sommige kunnen wel terug de kast in.
Ik vraag me nu af in hoeverre ik straks het totale bedrag moet terugbetalen, aangezien ik wel kosten heb gemaakt voor de levering.
Niet bij maatwerk.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:38 schreef Coelho het volgende:
Maar normaliter heeft een klant toch ook 14 dagen internetbestellingbedenktijd?
Kloptquote:
Voor factureren werkt Moneybird heel goed, voor administratie vind ik het toch matig. Ja, voor de BTW aangiftes is het voldoende want die kijken toch naar factuurdatum, maar dan nog kun je niet altijd weten wanneer je wel of niet BTW mag aftrekken. Bovendien zul je voor de inkomstenbelasting aangifte toch een balans en winst- en verliesrekening op moeten stellen, want als je dat adhv zo'n Moneybird administratie gaat doen wordt het heel rommelig. Om dit dan weer uit te besteden aan boekhouder is ook inefficiënt want die moet het dan sowieso weer in zijn administratie zetten. OF het dus zo slim is weet ik niet.quote:Op woensdag 28 januari 2015 15:22 schreef Kandijfijn het volgende:
Moneybird is echt baas voor je facturen en btw adminstratie en dan heb je vaak als startende ondernemer als heel veel gedaan.
Pas goed op de nieuwe wetten op het gebied van elektronische diensten en producten (MOSS). Mijn advies is een boekhouder nemen, die heeft z'n eigen software dus heb je dat probleem ook niet. Veel hoeft het niet te kosten want de meeste webwinkel software houden alle cijfers al vrij goed bij.quote:Op woensdag 28 januari 2015 15:16 schreef pahlawan het volgende:
Ik wil online wat diensten en producten gaan verkopen. Nu ben ik opzoek naar administratie software er zijn verschillende aanbieders ik zie door de bomen het bos niet meer. Wat is een goede en goedkope oplossing voor een starter?
Hmm, ik heb het natuurlijk wel heel makkelijk betreft administratie omdat ik geen inkoop heb hooguit kosten. Mijn boekhouder is gewoon gemachtigd in Moneybird om alles te zien en doet voor de rest alles voor mij.quote:Op woensdag 28 januari 2015 19:22 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Voor factureren werkt Moneybird heel goed, voor administratie vind ik het toch matig. Ja, voor de BTW aangiftes is het voldoende want die kijken toch naar factuurdatum, maar dan nog kun je niet altijd weten wanneer je wel of niet BTW mag aftrekken. Bovendien zul je voor de inkomstenbelasting aangifte toch een balans en winst- en verliesrekening op moeten stellen, want als je dat adhv zo'n Moneybird administratie gaat doen wordt het heel rommelig. Om dit dan weer uit te besteden aan boekhouder is ook inefficiënt want die moet het dan sowieso weer in zijn administratie zetten. OF het dus zo slim is weet ik niet.
Uurtje per dag dan moet het toch mogelijk zijn om daarnaast (partime) voor een baas te werkenquote:Op woensdag 4 februari 2015 11:33 schreef Teeno het volgende:
Nou, zo'n webshop is leuk, kan er momenteel net m'n brood mee smeren maar zie op de lange termijn toch geen exponentiële groei meer. Helaas gebrek aan budget waardoor ik niet groot kan inkopen en lekker kan concurreren.
Tevens gebrek aan zekerheid en het feit dat ik ooit wel een huis wil kopen leidt tot het volgende;
Denk dat ik de boel maar lekker verkoop en voor een baas ga werken, dus als iemand nog een webshop zoekt (of iemand weet), omzet 2014 ± 50k, winst ± 25%, uurtje per dag werk, mijn pb staat open.
dat zou het zeker, echter zie ik er geen uitdaging meer in na 3,5 jaar en tevens geen ambities om het uit te bouwen naar iets groters (met ook weer risico's die erbij komen kijken)quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:57 schreef pahlawan het volgende:
[..]
Uurtje per dag dan moet het toch mogelijk zijn om daarnaast (partime) voor een baas te werken
Ik doe nog wat koeriersklusjes erbij, maar leef zuinig dus dat luktquote:Op woensdag 4 februari 2015 16:14 schreef YoshiBignose het volgende:
Met andere woorden een mooie smoes voor dalende verkoopcijfers en waarschijnlijk stijgende concurrentie
Grapje hoor. Maar goed je zegt dat je ervan kan leven, maar volgens mij berekeningen zit je dan op een winst van ¤12.500?? Voor 1 uur per dag is het niet slecht dat is wel weer zo.
Vooral smeermiddelen voor de automotive sector (en tweetakt, viertakt, buitenboordmotor etc. etc.)quote:Op woensdag 4 februari 2015 16:31 schreef junkiexp het volgende:
Wat voor artikelen zijn het die je verkoopt Teeno?
Dan weet ik op voorhand of ik een pb zal sturen
Oh dat is in principe best interessant, ik kom namelijk uit die sector en ben hier nog zeker hobbymatig mee bezig.quote:Op woensdag 4 februari 2015 16:37 schreef Teeno het volgende:
[..]
Vooral smeermiddelen voor de automotive sector (en tweetakt, viertakt, buitenboordmotor etc. etc.)
Momenteel een breed assortiment Kroon en Valvoline erop staan. Heb ook toegang tot Comma en TripleQX.
Dat soort zaken hoeft de BD toch niet te weten?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 00:45 schreef Coelho het volgende:
Ik ben freelance project manager, en een van mijn opdrachtgevers (waar ik momenteel een paar maanden zit voor gemiddeld zo'n 2 dagen per week) heeft me eind december meegevraagd met hun kerstdiner. Het is een klein bedrijf met enkele vaste mensen en een paar freelancers. Ik zag daar geen kwaad in en ben gezellig meegegaan. Ook goed voor het netwerken, nietwaar? Aan het eind van het etentje kreeg elk personeelslid een kerstgeschenk (twv zo'n ¤50) en ook voor mij en de andere freelancers hadden ze wat gekocht. Ik heb dat van ze aangenomen.
Nu had ik recent een gesprek met een collega ondernemer en die was van mening dat ik me hiermee enorm op een hellend vlak begeef. Volgens deze collega zijn zowel het meegaan met een kerstdiner als het aannemen van een geschenk zaken die door de BD uitgelegd kunnen worden als verkapt loondienst. Ik vind dat onzin, laat in al mijn uitingen en in de verhouding tot opdrachtgever zien dat ik zelfstandige ben en zag dit als een leuk kleinigheidje zoals ik zelf ook wel eens iemand mee uit lunchen neem of een fles wijn geef.
Had ik dit inderdaad niet moeten doen, of is het net zo onschuldig als ik meen dat het is? Ben toch benieuwd hoe andere ondernemers hier in staan?
Tuurlijk ga ik ze niet bellen of het op een andere manier kenbaar maken. Ik wil alleen graag weten of ik dit soort 'giften' van een opdrachtgever mag accepteren of niet. Ik bedoel, we hebben het hier over tientjeswerk, niet over een nieuwe auto.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 00:53 schreef Morodeepdelver het volgende:
Dat soort zaken hoeft de BD toch niet te weten?Problem solved!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |