Zijn grote inspiratiebron was waarschijnlijk Drs van Muiswinkel.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 20:20 schreef freako het volgende:
Wullink heeft in zijn PVV-tijd een paar jaar geleden als proefballonnetje geopperd om Schotse hooglanders en konikpaarden terug te sturen naar hun eigen land, zodat er weer ruimte was voor Nederlandse dieren. Toen is ie teruggefloten door Wilders, die het "een heel gek voorstel" noemde.
Ik heb hier wel iets meer vertrouwen in dan in de 'peilingen' van dichtbij.nl. Die zijn net zo betrouwbaar als de Fok!poll. Het geeft in ieder geval een idee van de trends.quote:Op woensdag 29 januari 2014 09:46 schreef 99.999 het volgende:
Tja, leuk voor de sier maar geloof er niks van
En ik maar denken dat de stad Groningen de enige uitzondering op linkse hegemonie in de noordelijke provincies was.quote:Op woensdag 29 januari 2014 09:37 schreef freako het volgende:
Voor wat het waard is: een peiling van Maurice de Hond voor Groningen:
PvdA 6 (-3)
SP 6 (+2)
Stadspartij 6 (+1)
D66 5 (+1)
VVD 4 (-2)
GL 4 (-1)
CDA 3 (+1)
PvdD 2 (+1)
CU 2 (0)
Student en Stad 1 (0)
Aardige bestuurscrisis geweest daar in Groningen met die tramplannen en wethouders. Eigenlijk speelt het nu nog. (Vervangende) wethouder wil blijven, partij wil hem weg.quote:Op woensdag 29 januari 2014 16:00 schreef Kaas- het volgende:
[..]
En ik maar denken dat de stad Groningen de enige uitzondering op linkse hegemonie in de noordelijke provincies was.![]()
http://www.omroepzeeland.(...)ssingen#.UuoNd7R0argquote:Drie vrouwen op lijst SGP Vlissingen
VLISSINGEN - Bij de SGP in Vlissingen staan bij de komende gemeenteraadsverkiezingen drie vrouwen op de lijst. Bekend was al dat Lilian Janse lijsttrekker werd, en nu is ook de kandidatuur van Mariet van Klinken op plek zeven en Nellie van Dijk op plek negen bekend geworden.
Tegenin
Het landelijk bestuur van de SGP wil uit religieuze overwegingen geen vrouwen in de actieve politiek. De Vlissingse SGP gaat daar tegenin, omdat er geen man te vinden was die lijsttrekker wilde worden. Dus werd Lilian Janse in augustus als eerste vrouw op een SGP kieslijst meteen lijsttrekker.
Gevraagd
Volgens fractievoorzitter Cees van der Weele van de SGP in Vlissingen heeft hij tientallen mannelijke SGP'ers gevraagd, maar kreeg hij telkens nee op het rekest. En de vrouwelijke SGP'ers willen wel.
Ideeën
"Zij discussiëren mee en komen met ideeën", voegt Van der Weele toe. "Er kunnen wel twintig mensen op de lijst staan, maar als die allemaal niets doen dan heb je daar niets aan. Je moet actieve leden hebben. Die moeten met ideeën komen en die komen dan op de lijst."
Makkelijker
Van der Weele hoopt dat door de vrouwen op de Vlissingse kieslijst het voor SGP-fracties in de rest van het land ook makkelijker wordt om vrouwen in de lijst te accepteren. "Dat moet je doen."
Discussie
Nu er niet één, maar drie vrouwen op de Vlissingse kieslijst staan, laait wellicht ook bij de landelijke SGP-fractie de discussie over wel of geen vrouwen in de lijst opnieuw op. "Misschien wachten ze de uitkomst van de verkiezingen op 19 maart nog even af, maar die discussie gaat gewoon door. Die is een beetje vlug gekomen, vindt de landelijke voorzitter, denk ik. Maar dat is niet tegen te houden, zo'n ontwikkeling."
http://www.ed.nl/regio/so(...)-gebruiken-1.4197960quote:VVD Someren mag naam VVD niet gebruiken
SOMEREN – De VVD-afdeling Someren mag de naam VVD niet gebruiken tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen.
Het landelijk partijbestuur steekt daar een stokje voor omdat meer dan de helft van de 40 kandidaten geen VVD-lid is. Daarom doet de partij in maart mee als Lijst 6.
"We weten enerzijds dat je VVD-lid moet zijn, maar anderzijds: we doen het al dertig jaar zo in Someren. Daar is nog nooit commentaar op gekomen. We houden nu echter vast aan onze kandidatenlijst. We zijn lokaal voor Someren bezig, dat is belangrijker dan de politiek in Den Haag", zegt Ton Kusters namens het VVD-bestuur.
In een vergelijkbare zaak is het omgekeerde gebeurd: het centraal stembureau in Amsterdam had zowel "Partij van de Eenheid" als 2 dagen later "EenHeid Partij" geregistreerd. Dat laatste is nu afgekeurd door de Raad van State.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 14:35 schreef freako het volgende:
De Raad van State heeft het centraal stembureau in Den Haag een tikje over de vingers gegeven. De registratie van "Ouderenpartij HOOP" was geweigerd omdat er al een "Ouderen Partij Den Haag (OPDH)" was. Dat besluit is nu vernietigd, woorden als "ouderen" en "partij" zijn te algemeen om te kunnen claimen, en beide partijen hebben afkortingen in de naam.
http://www.raadvanstate.n(...)ry_only=&q=201311150
quote:Op donderdag 23 januari 2014 19:46 schreef arjan1112 het volgende:
Tegenover harddrugs, zowel de handel als het gebruik, dient hard opgetreden te worden. Nederland én Amsterdam dienen te vaak als doorgeefluik naar andere landen, en veel van de XTC wordt hier geproduceerd, terwijl cocaïne veelal via Nederland over de rest van Europa wordt gedistribueerd. De bestrijding van harddrugs dient hierom extra prioriteit te krijgen.
Tja, als dat in het verleden nooit echt een bezwaar is geweest, kan ik me voorstellen dat men er niet zo strak op zit. Zeker in kleinere plattelandsgemeenten met meerdere kerkdorpen zijn kleinere partijen allang blij dat ze een heel aantal kandidaten op de lijst krijgen.quote:Op donderdag 30 januari 2014 15:10 schreef rubbereend het volgende:
dus de helft van de lijst verrekt het om lid te worden van de partij waarvoor ze op de lijst gaan staan
Dus ik begrijp dat de landelijke verkiezingen bepalen welk nummer elke partij krijgt?quote:Op vrijdag 31 januari 2014 11:45 schreef freako het volgende:
[..]
Tja, als dat in het verleden nooit echt een bezwaar is geweest, kan ik me voorstellen dat men er niet zo strak op zit. Zeker in kleinere plattelandsgemeenten met meerdere kerkdorpen zijn kleinere partijen allang blij dat ze een heel aantal kandidaten op de lijst krijgen.
Er zijn nu 2 partijen kleiner dan de VVD in de raad. Die krijgen een ander lijstnummer dan ze verwacht hadden. Ik hoop voor hen dat ze hun affiches nog niet hebben laten drukken..
Nee, de vorige gemeenteraadsverkiezingen. De grootste partij die nu weer deelneemt krijgt nummer 1, de 2e partij nummer 2, enz. Partijen die de vorige keer geen zetels gehaald hebben of nieuw zijn, loten vervolgens om de resterende nummers. De VVD was #5 van 7 in Someren in 2010. Een van de lokale partijen doet nu niet meer mee, dus de VVD zou #4 gekregen hebben. Dat nummer gaat nu naar de PvdA, terwijl de lijst "voorheen VVD" nu #6 krijgt. Tenzij er nog een nieuwe partij mee gaat doen, dan gaan die laatste 2 loten om #6 en #7.quote:Op vrijdag 31 januari 2014 11:50 schreef waht het volgende:
[..]
Dus ik begrijp dat de landelijke verkiezingen bepalen welk nummer elke partij krijgt?
Oh natuurlijk, stuk logischer.quote:Op vrijdag 31 januari 2014 11:54 schreef freako het volgende:
[..]
Nee, de vorige gemeenteraadsverkiezingen. De grootste partij die nu weer deelneemt krijgt nummer 1, de 2e partij nummer 2, enz. Partijen die de vorige keer geen zetels gehaald hebben of nieuw zijn, loten vervolgens om de resterende nummers. De VVD was #5 van 7 in Someren in 2010. Een van de lokale partijen doet nu niet meer mee, dus de VVD zou #4 gekregen hebben. Dat nummer gaat nu naar de PvdA, terwijl de lijst "voorheen VVD" nu #6 krijgt. Tenzij er nog een nieuwe partij mee gaat doen, dan gaan die laatste 2 loten om #6 en #7.
Het is al wel eens misgegaan. De ChristenUnie was volgens de Kieswet een nieuwe partij in 2002, dus er kon niet van het lijstnummer van RPF of GPV gebruikgemaakt worden. Dat heeft in ieder geval Student&Stad in Groningen een klein kapitaal aan nieuwe affiches gekost.quote:
ik ga echt niet op de FD Boven Leeuwen stemmenquote:
In het geval van de VVD is lidmaatschap ook redelijk prijzig. Ik denk dat het voor veel kandidaten die zich alleen lokaal willen inzetten wel een obstakel is.quote:Op donderdag 30 januari 2014 15:10 schreef rubbereend het volgende:
dus de helft van de lijst verrekt het om lid te worden van de partij waarvoor ze op de lijst gaan staan
Lijst vier zal hier wel het CDA zijn. Ik sla ook even overquote:Op vrijdag 31 januari 2014 14:05 schreef rubbereend het volgende:
[..]
ik ga echt niet op de FD Boven Leeuwen stemmen
West Maas en Waal. Eén partij met een shitload aan sublijsten, die met lijstverbindingen aan elkaar hangen.quote:Op vrijdag 31 januari 2014 14:05 schreef rubbereend het volgende:
[..]
ik ga echt niet op de FD Boven Leeuwen stemmen
quote:Op vrijdag 31 januari 2014 14:11 schreef freako het volgende:
[..]
West Maas en Waal. Eén partij met een shitload aan sublijsten, die met lijstverbindingen aan elkaar hangen.. Als ik goed tel is lijst 4 trouwens FD Maasdorpen.
.
Epic LOLquote:Op dinsdag 28 januari 2014 20:20 schreef freako het volgende:
Wullink heeft in zijn PVV-tijd een paar jaar geleden als proefballonnetje geopperd om Schotse hooglanders en konikpaarden terug te sturen naar hun eigen land, zodat er weer ruimte was voor Nederlandse dieren. Toen is ie teruggefloten door Wilders, die het "een heel gek voorstel" noemde.
Prijzig? Als minder dan een tientje per maand er al niet afkan als je nota bene in de gemeenteraad wil komen namens zo'n partij..quote:Op vrijdag 31 januari 2014 14:09 schreef Ryon het volgende:
[..]
In het geval van de VVD is lidmaatschap ook redelijk prijzig. Ik denk dat het voor veel kandidaten die zich alleen lokaal willen inzetten wel een obstakel is.
Oh, dat valt inderdaad mee. Ik dacht dat het voor 27+ 20 flappen per maand was. Ik zit nog in het jongerentarief, maar ik ging er vanuit spoedig veel meer te moeten betalen.quote:Op vrijdag 31 januari 2014 15:21 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Prijzig? Als een tientje per maand er al niet afkan als je nota bene in de gemeenteraad wil komen namens zo'n partij.
Volkspartij héquote:Op vrijdag 31 januari 2014 15:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Je kan je afvragen wat iemand die een duurder lidmaatschap niet kan betalen te zoeken heeft bij de VVD die ten slotte met name de belangen van de rijkere Nederlanders behartigt.
Hoe word je een parodie op jezelf, wtf?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 20:20 schreef freako het volgende:
Wullink heeft in zijn PVV-tijd een paar jaar geleden als proefballonnetje geopperd om Schotse hooglanders en konikpaarden terug te sturen naar hun eigen land, zodat er weer ruimte was voor Nederlandse dieren. Toen is ie teruggefloten door Wilders, die het "een heel gek voorstel" noemde.
http://www.dichtbij.nl/am(...)teun-van-kiezer.aspxquote:Nieuwe politieke partijen op jacht naar steun van kiezer
AMSTERDAM - Volgens de laatste telling mengen maar liefst 21 nieuwe partijen zich in de strijd om een zetel in de Amsterdamse gemeenteraad. Maandag moeten ze de zaken op orde hebben om ook echt op het stembiljet te komen. Een aantal partijen is nog volop op jacht naar ondersteuningsverklaringen.
Het zijn zoveel partijen dat zelfs de namen schaars worden: eerst was er discussie over de naam 'OPA', daarna lag de Partij van de Eenheid in de clinch met de EenHeid Partij. De laatste partij nam haar verlies en besloot helemaal niet meer mee te doen.
Dagje uit
Maandag is de zogenaamde dag van de kandidaatstelling. Partijen moeten dan hun kandidatenlijst en nog een aantal documenten inleveren. Nieuwe partijen moeten dertig kiezers schriftelijk laten verklaren dat zij de partij ondersteunen.
Op vrijdag waren sommige partijen nog volop bezig dat voor elkaar te krijgen. Delano Felter roept met zijn Republikeinse Politieke Partij nog op om ondersteuningsverklaringen te tekenen. Ze nodigen kiezers uit 'voor een dagje uit naar het stadsdeelkantoor om in het bijzijn van een ambtenaar van het stembureau de verklaring te ondertekenen.' Ook de Patriotten Partij is nog druk met de ondersteuningsverklaringen. Op de vraag of ze wel echt mee gaan doen aan de gemeenteraadsverkiezingen antwoorden ze: "Ja, en hoe!"
Klaar
Een aantal partijen geeft aan de zaken al volledig op orde te hebben. Lijsttrekker Kader el Oufir van de Libertarische Partij: "Wij hebben de ondersteuningsverklaringen en andere documenten klaar. Wij zijn ook op 'voorcontrole' geweest en het is allemaal in orde." Ook de Multicultureel Plus Partij geeft aan helemaal klaar te zijn 'met alle formaliteiten'. Vrijdag maakten ze op dichtbij hun lijsttrekker bekend. David Pinto, lijsttrekker van OMA Amsterdam, zegt 'er in volle vaart' voor te gaan. De partij heeft de ondersteuningsverklaringen verzameld en heeft de kandidatenlijst compleet. Joop Oonk staat als nummer drie op de lijst, Ronnie Tober duwt.
Afvallers
De EenHeid Partij heeft de handdoek dus al in de ring gegooid. Donderdag oordeelde de Raad van State dat ze hun naam niet mogen gebruiken omdat die te veel lijkt op de Partij van de Eenheid, de Islamitische partij die dit jaar ook voor het eerst meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam. Het was te laat om onder een nieuwe naam mee te doen. Ze hadden nog voor een blanco lijst kunnen gaan, maar besloten toch af te haken.
Na maandag zal bekend zijn of er meer partijen afvallen. Zo niet, dan heeft de Amsterdammer heel wat te kiezen op 19 maart.
Ja. Inleveren van de kandidatenlijsten moet vandaag tussen 09.00 en 15.00 17.00 uur gebeuren.quote:
Optimist.quote:Op maandag 3 februari 2014 11:05 schreef Hexagon het volgende:
Bij ons zijn het altijd twee indieners. Voor het geval er een onder de bus zou komen.
Indienen kan al bij de proefindiening op zich. Maar er moet hoe dan ook op de dag der kandidaatstelling getekend worden voor de lijst in die uren. Als dat niet gebeurt doe je gewoon niet mee.quote:Op maandag 3 februari 2014 11:10 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Optimist.
Maar kan je die lijst niet gewoon eerder indienen? Moet het verplicht tussen die uren op die dag?
Ah, klopt. Die wijziging had ik gemist. Deze was onderdeel van de laatste aanpassing van de Kieswet vorig jaar.quote:Op maandag 3 februari 2014 14:01 schreef Joanne35 het volgende:
Nee, tussen 09:00 en 17:00. Zie ook: Inleveren kandidatenlijsten
http://www.omroepbrabant.(...)bruiken+van+VVD.aspxquote:De VVD-afdeling Someren mag de naam VVD niet gebruiken tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen. Dat heeft het landelijke partijbestuur besloten.
De partij mag de naam VVD niet meer dragen, omdat meer dan de helft van de veertig kandidaten op de lijst geen VVD-lid is.
Strenger beleid
"We doen het al dertig jaar zo", vertelt Ton Kusters van de VVD Someren. "Maar toen we dit jaar de kandidatenlijst opstuurden, kregen we te horen dat de uitvoering van de regels is aangescherpt."
De partij had twee keuzes: andere kandidaten op de lijst zetten of zonder de naam VVD verder gaan. "We kiezen ervoor om een zo sterk mogelijke liberale lijst te hebben, dus we gaan met dezelfde kandidaten door. Zij hebben hun eigen redenen om geen lid te worden van de landelijke VVD." De partij gaat dus zonder de naam VVD verder.
vorige maand belde POL / Gemeenteraadsverkiezingen 2014 #3: Ook met OPAquote:Op maandag 3 februari 2014 14:43 schreef borisz het volgende:
[..]
http://www.omroepbrabant.(...)bruiken+van+VVD.aspx
Ik lette niet opquote:Op maandag 3 februari 2014 14:45 schreef rubbereend het volgende:
[..]
vorige maand belde POL / Gemeenteraadsverkiezingen 2014 #3: Ook met OPA
http://www.noordhollandsd(...)d&utm_medium=twitterquote:HEEMSKERK - De VVD Heemskerk is dit jaar afwezig tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. Het hoofdbestuur vindt dat de lokale afdeling eerst eens goed moet uitzieken.
Twee partijleden ontvingen afgelopen half jaar dreigbrieven die betrekking hadden op hun optreden binnen de VVD Heemskerk. Van wie ze afkomstig zijn, is onduidelijk. Ook werd er flink geruzied over de kieslijst en wie op de hoogste plek zou komen. De invloed van lokale bouwondernemingen was daarbij opvallend.
Een integriteitscommissie gaat onderzoeken wat er precies aan de hand is. Ook krijgt de lokale partij een voorzitter en vice-voorzitter die door het hoofdbestuur wordt aangewezen. Zij moeten toezicht gaan houden.
Hetzelfde als in Schijndel. Wel opvallend.quote:Op maandag 3 februari 2014 14:51 schreef borisz het volgende:
Ander VVD nieuws
[..]
http://www.noordhollandsd(...)d&utm_medium=twitter
Nu kunnen ze je niet meer lozen.quote:Op maandag 3 februari 2014 16:01 schreef Hexagon het volgende:
Vanmiddag rond 12 uur te horen gekregen dat de kandidaatstelling geslaagd is. Nu dus officieel weer verkiesbaar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |