Dat gebeurt nu eigenlijk al. De diensten zijn al zo gemaakt dat je toch wel vaak op dezelfde stukken rijd. Maar gelukkig niet dag in dag uit Eindhoven-Weert om maar wat op te noemen.quote:Op maandag 30 december 2013 02:23 schreef James1988 het volgende:
Ik werk in de ICT bij een consultancybedrijf en ben blij dat ik eens in de zoveel maanden bij een andere klant terecht kom zodat ik weer in een andere omgeving terecht kom, op een gegeven moment ga ik me namelijk ergeren aan dingen als gewoontes van collega's en de werkplek die ik heb.
Ik zit inmiddels 8 maanden bij een bepaalde klant en begin het inmiddels al weer een beetje beu te raken (steeds meer van hetzelfde terwijl mijn werk toch erg afwisselend is), ik kan me daarom ook wel voorstellen dat jullie er zo over denken.
Ik ben er daarom ook niet van overtuigd dat "het rondje rond de kerk" een goed idee is, maar ik denk wel dat een wat meer lijngebonden dagelijkse (!) planning van personeel kan zorgen dat verstoringen minder impact hebben. Bijvoorbeeld (simpel voorbeeld, het is vast niet zo eenvoudig te regelen): de ene dag pendelen op Eindhoven - Amsterdam, de volgende dag Eindhoven - Den Haag, de derde dag Eindhoven - Maastricht, weekend, dan Eindhoven - Heerlen.
Mooi om te horenquote:Op maandag 30 december 2013 02:57 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dat gebeurt nu eigenlijk al. De diensten zijn al zo gemaakt dat je toch wel vaak op dezelfde stukken rijd.
Een paar jaar terug werd een winterdienstregeling getest waarbij machinisten alleen maar pendelden tussen stations, volgens mij was het greavy die hier toen een verhaaltje plaatste van iemand die tijdens een shift van 8 uur alleen maar Zwolle - Kampen had te doen.quote:Maar gelukkig niet dag in dag uit Eindhoven-Weert om maar wat op te noemen.
Pendelen is ook een helquote:Op maandag 30 december 2013 02:59 schreef James1988 het volgende:
[..]
Mooi om te horen
[..]
Een paar jaar terug werd een winterdienstregeling getest waarbij machinisten alleen maar pendelden tussen stations, volgens mij was het greavy die hier toen een verhaaltje plaatste van iemand die tijdens een shift van 8 uur alleen maar Zwolle - Kampen had te doen.
Zo'n dienst lijkt me echt dodelijk saai.
Het geld natuurlijk ook voor andere vakgebieden. Variatie is voor iedereen plezierig, wat je ook uitvoert. Dat lijkt me voor een kantoorbaan niet anders.quote:Op maandag 30 december 2013 02:55 schreef James1988 het volgende:
[..]
[..]
+1
Ik, als outsider, hoop hetzelfde.
Zeker! Daarom vind ik mijn baan in de consultancy juist zo leuk.quote:Op maandag 30 december 2013 03:03 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het geld natuurlijk ook voor andere vakgebieden. Variatie is voor iedereen plezierig, wat je ook uitvoert. Dat lijkt me voor een kantoorbaan niet anders.
Ja dat is het, maar je weet dat dit tijdelijke omstandigheden zijn en dan heeft niemand daar een probleem mee. Daar hebben machinisten totaal geen problemen mee. Sterker nog met dit soort weersomstandigheden(sneeuw etc) zit niet een machinist te springen om van Amsterdam naar Maastricht te rijden. Dan wil iedereen zo dicht als mogelijk bij zijn eigen standplaats rijden.quote:Op maandag 30 december 2013 02:59 schreef James1988 het volgende:
[..]
Mooi om te horen
[..]
Een paar jaar terug werd een winterdienstregeling getest waarbij machinisten alleen maar pendelden tussen stations, volgens mij was het greavy die hier toen een verhaaltje plaatste van iemand die tijdens een shift van 8 uur alleen maar Zwolle - Kampen had te doen.
Zo'n dienst lijkt me echt dodelijk saai.
Jazeker, erg leuk om eens een kijkje te krijgen in jullie 'keuken'.quote:Op maandag 30 december 2013 03:23 schreef Cherna het volgende:
Ik post hier maar zelden. Ik hoop dat ik de liefhebbers iets duidelijk heb kunnen maken samen met mijn collega's hoe een machinist werkt en zijn vak beleefd. Althans dat is mijn beleving.
Inderdaad. Laatst moest nog een dienstinsdeler een dienst kwijt omdat de machinist die de dienst moest draaien ziek werd. En aangezien niet iedereen Zutphen in het pakket heeft(rooster afhankelijk) kreeg ik die dienst. Helaas mijn RET dienst moest ik afgeven. En dat kon omdat ik in een beschikbaar laat-nacht rooster zit.quote:Op maandag 30 december 2013 03:20 schreef Monopoly het volgende:
De natte droom voor elke dienstindeler is dan ook landelijke wegbekendheid voor elke meester
Ook liefhebber van RET ?quote:Op maandag 30 december 2013 03:26 schreef Cherna het volgende:
[..]
Inderdaad. Laatst moest nog een dienstinsdeler een dienst kwijt omdat de machinist die de dienst moest draaien ziek werd. En aangezien niet iedereen Zutphen in het pakket heeft(rooster afhankelijk) kreeg ik die dienst. Helaas mijn RET dienst moest ik afgeven. En dat kon omdat ik in een beschikbaar laat-nacht rooster zit.
Zekers. Dat zijn de krenten in de pap.quote:Op maandag 30 december 2013 03:28 schreef Monopoly het volgende:
[..]
Ook liefhebber van RET ?Same here. Ik heb het liefst dag RET- dag rijdend - dag RET - rijdend etc.
Heerlijk
Ik heb ook bij mijn werkgever aangeboden dat ik als de tijd daar rijp voor is (Ben nog niet zo lang bevoegd) meer wegbekendheid te krijgen. Friesche lijntjes bijvoorbeeld, voor als er zieken/stremmingen zijn.
Ook richting Zutphen voor de werkplaats bijvoorbeeld. Ik wil gewoon zoveel mogelijk kunnen zodat men meer aan mij heeft dan de gemiddelde collega.
En ook vooral omdat het gewoon leuk is. Meer wegbekendheid is meer leuke en afwisselende diensten.
Dit is zo waar hahahaquote:Op maandag 30 december 2013 03:48 schreef Cherna het volgende:
[..]
Zekers. Dat zijn de krenten in de pap.
Nu is het zo bij ons dat er maar twee diensten naar Zutphen zijn ingelegd. Een in de vroege dienst en een in de late dienst. Die leggen ze allemaal in een rooster. Het vroeg laat rooster. Dan hoeven alleen maar de machinisten in dat rooster daar weg te leren. En de machinisten in de beschikbare roosters, die moeten alles kunnen. En juist daarom zit ik in een beschikbaar rooster met voorkeur laat of nacht. Zo nu en dan moet ik eens die vreselijke vroege diensten draaien. Om 3.30 uur mijn nest uit en dan baal ik wel. Maar gelukkig houd een dienst indeler(DID) daar rekening mee. Of je ruilt. Maar dat word steeds moeilijker. Nee geef mij maar laat van 17.00 uur in de avond tot 2.00 uur in de nacht(ochtend)of van 14.00 uur tot 23.00 uur of harde nachtdiensten(RET)van 23.00 uur tot 7.00 uur in de ochtend. In ieder geval alles na 14.00 uur is prima.
RET is leuk omdat je dan met het materieel bezig bent zoals combineren, af rangeren, gereed maken en in de werkplaats komt etc. Zo blijf je kennis ook op peil mbt tot het materieel. En je loopt vaak de nodige kilometers op een dag als je iets van de schoonmaakperrons moet halen en er is geen taxi(trein) voorradig.
Ik snap ook niet dat er ook veel machinisten zijn die graag vroeg draaien. Gelukkig ook maar hoeven wij dat niet te draaien.quote:Op maandag 30 december 2013 03:51 schreef Monopoly het volgende:
[..]
Dit is zo waar hahaha
Ik heb precies hetzelfdeIk draai ook alleen maar (late)middag, avond en nachtdiensten.
Toevallig zometeen en morgen 2 vroege diensten, puur omdat ik op 31 december op tijd weg wil uit Groningen
Vind het heerlijk om in de avonduren bezig te zijn. Ik kan zelf vrij lastig omschakelen van laat naar vroeg (daarom ben ik nog steeds wakker). Dat wordt een paar bakkies koffie extra.
Ben zelf altijd wel alert genoeg, ook na een nachtje met weinig slaap (heb vanavond 2 en een half uur slaap gehad). Ik ben nog jong en kan dat aan voor een keertje.
Vroege diensten is ook echt niets voor mij, en mijn dienstindeler weet dat, en ik heb mijn rooster voor dit jaar ook op een paar diensten na compleet laat en nacht ingevuld. Heerlijk
Maar wel om 13:00 klaar, met een beetje mazzel 13:30 thuis. Tukje doen en ergens tussen 15:00 en 17:00 opstaan, eten met de vrouw en kinderen, beetje tv kijken en met z'n allen naar bed.quote:Op maandag 30 december 2013 04:00 schreef Cherna het volgende:
[..]
Ik snap ook niet dat er ook veel machinisten zijn die graag vroeg draaien. Gelukkig ook maar hoeven wij dat niet te draaien.
Ik heb een collega die iedere dag om 4.30 wilt aanvangen met de dienst. Vreselijk.
Ik zie dan juist weer liever een rijdende dienst. Niet omdat ik de werkzaamheden tijdens RET niet leuk vindt maar omdat er (in ieder geval op mijn standplaats) niet zoveel te doen is tijdens een RET-dienst. Een dag van 8 uur met slechts 3 a 4 klusjes (~ 15 min. per klus) is bijvoorbeeld geen uitzonderingquote:Op maandag 30 december 2013 03:28 schreef Monopoly het volgende:
[..]
Ook liefhebber van RET ?Same here. Ik heb het liefst dag RET- dag rijdend - dag RET - rijdend etc.
Heerlijk
Ik heb ook bij mijn werkgever aangeboden dat ik als de tijd daar rijp voor is (Ben nog niet zo lang bevoegd) meer wegbekendheid te krijgen. Friesche lijntjes bijvoorbeeld, voor als er zieken/stremmingen zijn.
Ook richting Zutphen voor de werkplaats bijvoorbeeld. Ik wil gewoon zoveel mogelijk kunnen zodat men meer aan mij heeft dan de gemiddelde collega.
En ook vooral omdat het gewoon leuk is. Meer wegbekendheid is meer leuke en afwisselende diensten.
Krenten in de papquote:Op maandag 30 december 2013 03:48 schreef Cherna het volgende:
[..]
Zekers. Dat zijn de krenten in de pap.
Twee diensten maar naar Zutphen? Dan zit je zeker ergens in het westen??quote:Nu is het zo bij ons dat er maar twee diensten naar Zutphen zijn ingelegd. Een in de vroege dienst en een in de late dienst. Die leggen ze allemaal in een rooster. Het vroeg laat rooster. Dan hoeven alleen maar de machinisten in dat rooster daar weg te leren. En de machinisten in de beschikbare roosters, die moeten alles kunnen. En juist daarom zit ik in een beschikbaar rooster met voorkeur laat of nacht. Zo nu en dan moet ik eens die vreselijke vroege diensten draaien. Om 3.30 uur mijn nest uit en dan baal ik wel. Maar gelukkig houd een dienst indeler(DID) daar rekening mee. Of je ruilt. Maar dat word steeds moeilijker. Nee geef mij maar laat van 17.00 uur in de avond tot 2.00 uur in de nacht(ochtend)of van 14.00 uur tot 23.00 uur of harde nachtdiensten(RET)van 23.00 uur tot 7.00 uur in de ochtend. In ieder geval alles na 14.00 uur is prima.
Nou leuk, dan hebben wij dus geen werk meer. Zullen we jouw werk ook maar gelijk automatiseren dan?quote:Op maandag 30 december 2013 08:28 schreef b2py het volgende:
Niets meer dan lof voor de 'discussie' hierboven. Ik ben overigens fervent voorstander van het automatiseren van het machinistenvak. Geen gezeur met werktijden, wegbekendheid en dat soort zaken.
Goed voor de opvolgtijden en op de lange termijn kostenbesparend.
Automatiseren mag, maar het liefst pas over een jaar of 40. Dan heb ik er in ieder geval geen last meer vanquote:Op maandag 30 december 2013 11:00 schreef b2py het volgende:
Creëert ook weer banen op andere vlakken. En jahoor, dat mag je van mij hoor.
Daarnaast zit je ook met de pensioenopbouw van die groep. Door te werken voor uitzendbureaus kan dat in de knel komen, in het nadeel van de werknemer, tenzij daar goede afspraken over zijn gemaakt.quote:Op maandag 30 december 2013 02:12 schreef James1988 het volgende:
Ik denk dat, mocht het ooit zo ver komen, heel veel machinisten via uitzendbureau's zullen werken, om zo hun werkpakket maar enigszins gevarieerd te houden. Of dat de personeelskosten (en dus de prijzen van de kaartjes) ten goede gaat komen is een tweede.
Wat is er mis met het beroep van buschauffeur?quote:Op maandag 30 december 2013 02:05 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dit. Geen mens houd het 40-45 jaar vol om steeds op hetzelfde stukje te rijden. Het is onveilig en daarbij ben je echt de lul als je net op die lijn moet rijden waar de meeste problemen zijn.
Ik laat me verassen.
Het verloop zal dan gigantisch zijn. Dan is het ook niet meer meester maar veredelde buschauffeur. Persoonlijk, maar dat ben ik ga ik daar niet aan beginnen. Dan maar terug naar mijn oud vakgebied.
Maar voor de echte jongelingen een drama. Alleen al de jongste generatie gun je dit niet.
Klanten, wat doe je NS aan!quote:Op maandag 30 december 2013 12:02 schreef b2py het volgende:
Heb je een vloer die zo makkelijk schoon te houden is, is het nog zo'n bende. In de PKP IC lag een stoffen tapijt en daar was geen vlekje op te bekennen. NS wat doe je je klanten aan.
Ah okee, duidelijk. Dan houdt het op natuurlijkquote:Op maandag 30 december 2013 12:05 schreef b2py het volgende:
Het is bij wet verboden dat een machinist op een traject rijdt waar hij geen wegbekendheid heeft. Zal dus nooit voorkomen tenzij er een piloteer naast zit.
Mwah, het zijn niet alleen de rempunten die je moet kennen. Het is ook de ligging van de baan, de beveiliging (voor als je bijvoorbeeld moet omdraaien na een calamiteit), de plaatsing van de seinen (bochten, onoverzichtelijke stukken, in- en uitrijseinen), ligging van infra-elementen zoals wissels en bruggen, stroomloze bruggen, doorrijsnelheden, plaatselijke seingeving/bepalingen en andere bijzonderhedenquote:Op maandag 30 december 2013 12:04 schreef Frozen-assassin het volgende:
Wat betreft de wegbekendheid, worden er dan nooit machinisten ingezet op een traject waar ze (vrijwel) nooit op hebben gereden als er een tekort is of bij stremmingen waardoor de personeelsomloop niet meer klopt?
Natuurlijk is wegbekendheid een pre maar bij stremmingen wil de reiziger zo snel mogelijk weer door en als er dan een machinist over is maar geen wegbekendheid heeft rijdt de trein niet. Ik dacht eigenlijk dat je dan gewoon kan rijden aan de hand van de seinen, want ik geloof dat je in cabine ook kan zien hoe hard je mag. Dat er dan misschien een +5 is omdat de machinist in kwestie de rempunten niet kent is dan geen probleem voor de reiziger denk ik wanneer het bijvoorbeeld flink sneeuwt of heel hard waait.
Er is toch destijds een aanrijding gebeurd in Arnhem tussen een goederentrein en een stoptrein, waarbij de machinist van de goederentrein geen wegbekendheid had? Volgens mij kwam toen uit de rechtzaak dat wegbekendheid geen wettelijke vereiste is?quote:Op maandag 30 december 2013 12:26 schreef GlenSpey het volgende:
Het gaat zelfs nog verder: want je hebt pas wegbekendheid als je voor dat traject een examen met goed gevolg hebt afgesloten. Dat examen is dan drie jaar geldig mits je als machinist minimaal 1 keer per jaar op dat traject rijdt, doe je dat niet dan heb je pech en mag je er niet meer komen. Krijg je dan toch nog een dienst aangeboden waar dat traject zonder wegbekendheid inzit dan moet je de dienst of in ieder geval dat stuk weigeren
Jawel, zie het handboek vervoerproces:quote:Op maandag 30 december 2013 13:04 schreef Duvel het volgende:
[..]
Er is toch destijds een aanrijding gebeurd in Arnhem tussen een goederentrein en een stoptrein, waarbij de machinist van de goederentrein geen wegbekendheid had? Volgens mij kwam toen uit de rechtzaak dat wegbekendheid geen wettelijke vereiste is?
Daar staat het nu idd in, en de spoorwegwet zegt dat wegbekendheid alleen door een gecerficeerde instantie mag worden getoetst. Ten tijde van die aanrijding was volgens mij minder goed vastgelegd wanneer de wegbekendheid voldoende was, en daarom had de machinist van de goederentrein de wet niet overtreden (maar wel de interne regelgeving van ERS geschonden).quote:Op maandag 30 december 2013 13:18 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Jawel, zie het handboek vervoerproces:
[ afbeelding ]
Ik hoop het ook van harte (ook voor mijzelfquote:Op maandag 30 december 2013 02:42 schreef Cherna het volgende:
[..]
Men zegt wel eens dat ouderen niets om jongeren geven. Maar ik hoop van harte dat je lang mag genieten met een zeer gevarieerd werkpakket.
Misschien moeten we toch maar bij Arriva gaan solliciteren tegen de zomerquote:Op maandag 30 december 2013 13:51 schreef MTL het volgende:
[..]
Ik hoop het ook van harte (ook voor mijzelf).
Ik ben wel benieuwd wat dat zoveelste spoorwegpakket (of hoe heet dat?) van de EU voor invloed gaat hebben. Ik meende begrepen te hebben dat er wel mogelijkheden zijn voor een onderhandse gunning van het HRN, maar dat de definitie van HRN eigenlijk enkel IC vervoer zou worden. Heb ik dat nu inderdaad goed begrepen of blijven ook stoptreindiensten bij het HRN horen?
Ik hoop uiteraard toch wel het laatste. Geen stoptreindiensten is toch wel funest voor de wegbekendheid, dat merkte ik een maandje geleden bij station Maarsen. Normaal rijd ik daar altijd met de IC voorbij, maar ik moest toen opeens een stoptreintje in die regio rijden met mijn mentor. Mijn mentor had er ook al tijden niet meer hoeven stoppen, dus die wist het niet helemaal precies meer, en dan blijkt opeens dat het verkenbord niet op remwegafstand staat vanuit Amsterdam gezien![]()
Ik kon gelukkig nog op tijd remmen, maar als een station net iets sneller dichterbij komt dan je verwacht had, dan zit je toch wel weer ff op het puntje van je stoel![]()
Dan zie je toch maar weer hoe belangrijk die wegbekendheid is, ook voor zowel IC als SPR.
Er staat verder niks over mogelijkheden om onderhands te gunnen, behalve als het om kleine contracten gaat (de kosten voor aanbesteden zijn dan groter dan de beoogde winst).quote:Door de verordening34 inzake openbaredienstverplichtingen betreffende het openbaar
personenvervoer per spoor en over de weg te wijzigen, streeft de Commissie ernaar openbare
aanbesteding van openbaredienstcontracten met ingang van december 2019 verplicht te
stellen.
Er is niets mis het het beroep van een buschauffeur. Ook een zwaar beroep.quote:Op maandag 30 december 2013 11:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Wat is er mis met het beroep van buschauffeur?
En heb je daar niet het probleem van verwachtingspatronen als je 40-45 jaar op dezelfde lijn zit?
Voor stoptreindiensten zal dat zeker gaan gelden. Die zijn alleen met subsidie rendabel te krijgen, tenzij ze gecompenseerd kunnen worden door de meer rendabele IC-diensten. En zo zijn er nog meer situaties denkbaar, waardoor er toch onderhands aanbesteed kan worden. Het enige wat dan niet tegengehouden kan worden is dat een private vervoerder kan besluiten om ergens in den lande een eigen IC-dienst te starten.quote:Op maandag 30 december 2013 14:08 schreef Viezze het volgende:
Het vierde spoorwegpakket omvat o.a. het volgende:
[..]
Er staat verder niks over mogelijkheden om onderhands te gunnen, behalve als het om kleine contracten gaat (de kosten voor aanbesteden zijn dan groter dan de beoogde winst).
Zie http://www.eerstekamer.nl(...)/f=/vj6yi993knm7.pdf en http://www.eerstekamer.nl(...)missiemededeling_het
De vraag is of het ook zo wordt aangenomen natuurlijk.
Hoewel je het een beetje gekscherend zegt is het natuurlijk goed om mij eens te oriënteren aan het eind van de opleiding. Dat kan nooit kwaad, lijkt me.quote:Op maandag 30 december 2013 14:07 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Misschien moeten we toch maar bij Arriva gaan solliciteren tegen de zomer
Dank voor de documentenquote:Op maandag 30 december 2013 14:08 schreef Viezze het volgende:
Het vierde spoorwegpakket omvat o.a. het volgende:
[..]
Er staat verder niks over mogelijkheden om onderhands te gunnen, behalve als het om kleine contracten gaat (de kosten voor aanbesteden zijn dan groter dan de beoogde winst).
Zie http://www.eerstekamer.nl(...)/f=/vj6yi993knm7.pdf en http://www.eerstekamer.nl(...)missiemededeling_het
De vraag is of het ook zo wordt aangenomen natuurlijk.
Ik hoop echt dat we dan niet te maken gaan krijgen met 'Engelse toestanden'. Grapjes waarbij vervoersbewijzen maar bij één vervoerder geldig zijn, en je dus (op papier) een kwartiersverbinding hebt, maar het betreffende bedrijf slechts één keer per twee uur rijdt i.c.m. met andere vervoerders en meer van dat soort gekkigheid.quote:"2. Spoorwegondernemingen krijgen onder billijke, niet-discriminerende
en transparante voorwaarden het recht op toegang tot de spoorinfrastructuur in
alle lidstaten met het oog op de exploitatie van alle soorten passagiersvervoer
per spoor. Spoorwegondernemingen mogen in alle stations passagiers laten inen
uitstappen. Dat recht omvat de toegang tot infrastructuur die
dienstvoorzieningen met het net verbindt als bedoeld in bijlage II, punt 2.";
Ik ben geen machinist, dus het is goed dat je me even met de neus op de verschillen drukt.quote:Op maandag 30 december 2013 14:10 schreef Cherna het volgende:
[..]
Er is niets mis het het beroep van een buschauffeur. Ook een zwaar beroep.
Maar totaal iets anders. In een bus schakel(tenzij automaat) je , moet je sturen etc, veel frequenter optrekken en remmen, je maakt deel uit van het verkeer dat altijd anders is. Je maakt meer handelingen. Dan liggen de rijtijden op 2,5 uur. Een machinist moet in staat worden geacht om minimaal 4,5 uur te rijden.
Een machinist is een proces operator op rails, die niets meer doet dan het observeren en opvolgen van de seinen etc.
Nogmaals eigenlijk zou je zelf eens een keer een jaar lang alleen maar de stopper moeten rijden tussen Weert en Eindhoven. Dan praat je wel anders.
Ik heb je en aantal links gegeven hoe het werkt in Duitsland. Het ziekte percentage is daar niet te harden als het om S-bahn machinisten gaat. En ik kan dat wel berijpen, zeker al omdat ik er zelf gereden heb.
Als er inderdaad geen nieuw personeel wordt aangenomen voorlopig dan wordt het misschien nog wel werkelijkheid ook. Al vermoed ik dat dat dan ook voor andere bedrijven zoals dus Arriva geldt...quote:Op maandag 30 december 2013 14:23 schreef MTL het volgende:
[..]
Hoewel je het een beetje gekscherend zegt is het natuurlijk goed om mij eens te oriënteren aan het eind van de opleiding. Dat kan nooit kwaad, lijkt me.
Als een vervoerder zijn eigen prijzen mag bepalen en zijn eigen abbo's mag hanteren zal dat niet gebeuren.quote:Op maandag 30 december 2013 14:28 schreef Viezze het volgende:
Ik hoop dat we tegen die tijd (in ieder geval voor treinvervoer) werken met één ov-chip paal voor alle vervoerders. Anders wordt het een gigantische puinhoop.
Klopt, daarom zal volledige marktwerking bij treinvervoer ook niet gaan werken.quote:Op maandag 30 december 2013 14:30 schreef Cherna het volgende:
[..]
Als een vervoerder zijn eigen prijzen mag bepalen en zijn eigen abbo's mag hanteren zal dat niet gebeuren.
En welke markt heb je als iedereen verplicht word dezelfde prijs te hanteren. Dat kun je dan toch geen markt noemen.
Tenzij verschillende treinvervoerders dezelfde trajecten rijden, kan je het sowieso geen markt noemen. Niet alsof je naar Almelo ipv. Amsterdam gaat alleen omdat die vervoerder zoveel goedkoper/comfortabeler/schoner is tenslotte.quote:Op maandag 30 december 2013 14:30 schreef Cherna het volgende:
[..]
Als een vervoerder zijn eigen prijzen mag bepalen en zijn eigen abbo's mag hanteren zal dat niet gebeuren.
En welke markt heb je als iedereen verplicht word dezelfde prijs te hanteren. Dat kun je dan toch geen markt noemen.
Inderdaad. Als jij om 8.00 uur wilt vertrekken ga je niet tot 9.00 uur wachten omdat dan Vervoerder x gaat rijden. Vooral al niet als de prijzen gelijk zijn.quote:Op maandag 30 december 2013 14:34 schreef Litpho het volgende:
[..]
Tenzij verschillende treinvervoerders dezelfde trajecten rijden, kan je het sowieso geen markt noemen. Niet alsof je naar Almelo ipv. Amsterdam gaat alleen omdat die vervoerder zoveel goedkoper/comfortabeler/schoner is tenslotte.
Die twee landen al zeker niet. Die pakken wel alles af van andere landen door zuster bedrijven op te zetten. Maar in eigen land mag je niet komen.quote:Op maandag 30 december 2013 14:37 schreef J.B. het volgende:
Dat plan komt er toch niet door, alsof pak em beet België en Frankrijk daar ooit mee zouden instemmenBeetje concurrentie zou daar overigens niet slecht zijn.
Welke lijnen zou jij aan de concurrent willen vergeven danquote:Op maandag 30 december 2013 14:43 schreef b2py het volgende:
Het Duitse model kan prima in Nederland. IC/Fern + Regio.
Je zou bijv. het Randstadspoor rond Utrecht in een aparte concessie kunnen stoppen.quote:Op maandag 30 december 2013 14:46 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Welke lijnen zou jij aan de concurrent willen vergeven dan?
HRN Integraal.quote:Op maandag 30 december 2013 14:46 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Welke lijnen zou jij aan de concurrent willen vergeven dan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |