Zeer mooi/goed gemaakt.quote:
Dat en 25 lessen over Karl Marx en ook de Trias Politica.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:37 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
En wat we in Indonesië hebben uitgespookt na de 2e wereldoorlog. Of hoe dat hele Israël-gezeik is begonnen. Of wat Nederlanders op het westelijk halfrond hebben ontdekt.
Eigenlijk ging dat hele geschiedenis in de brugklassen volgens mij over de tweede wereldoorlog en wat studentenprotesten, wat ik genoeg reden vond om het niet als examenvak te kiezen.
Mijn vader nam mij als klein jongetje mee naar Zeeland om de bouw van de stormvloedkering te zien. Dan voel je je opeens klein in zo'n bouwput bij die enorme pijlersquote:Op donderdag 5 december 2013 23:43 schreef GekkePoes het volgende:
[..]
Die dingen over de Oosterscheldekering, Lelystad en Zeeland. is een half hoofdstuk geweest. Wel jammer, want dat waren de dingen die de nu goede Deltawerken hebben opgericht.
| 1 2 3 4 5 6 7 | ------------------------------------------------------------------------------- Stormvloedkeringen | Open | Gesloten | Sector ------------------------------------------------------------------------------- Oosterscheldekering | | * | Schelde Maeslant- en Hartelkering| * | | West-Holland Hollandse IJssel kering | * | | West-Holland ------------------------------------------------------------------------------- |
quote:Op donderdag 5 december 2013 23:51 schreef Kowloon het volgende:
[ code verwijderd ]
Oosterscheldekering nu dicht.
zoals geplandquote:Op donderdag 5 december 2013 23:51 schreef Kowloon het volgende:
[ code verwijderd ]
Oosterscheldekering nu dicht.
zou eind van de avond gebeuren volgens mijquote:Op donderdag 5 december 2013 23:51 schreef Dagoduck het volgende:
[..]Volgens die man op het nieuws pas om 2/3 uur 's nachts!
Dan moeten ze hun bronnen beter checken.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:51 schreef Dagoduck het volgende:
[..]Volgens die man op het nieuws pas om 2/3 uur 's nachts!
de vorige hoogwatersituatie werd een record volgens mij, en toen bleek men goed tegen het water beschermd te zijn. Maar alertheid is idd op zn plaats.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:52 schreef Fossieltje het volgende:
Delfzijl moet een oogje op het zeil houden. Hoge waterstanden verwacht aldaar.
Was de directeur van een of ander delta iets die dat zei.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:53 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dan moeten ze hun bronnen beter checken.
http://www.meetadviesdien(...)dwaarschuwingen-.htm
Paar posts terugquote:Op donderdag 5 december 2013 23:53 schreef Dagoduck het volgende:
Hoe is het nu met die waterstanden dan?
quote:Op donderdag 5 december 2013 23:32 schreef Kowloon het volgende:
Hier kan je het bij alle lokaties goed volgen:
http://www.meetadviesdien(...)en-hoofdlokaties.htm
Zeker een van de hoge heren in hun ivoren torens.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:54 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Was de directeur van een of ander delta iets die dat zei.
Deltares?quote:Op donderdag 5 december 2013 23:54 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Was de directeur van een of ander delta iets die dat zei.
quote:Op donderdag 5 december 2013 23:53 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dan moeten ze hun bronnen beter checken.
http://www.meetadviesdien(...)dwaarschuwingen-.htm
twitter:Rijkswaterstaat twitterde op donderdag 05-12-2013 om 23:57:21Op dit moment zijn 40 van de 62 schuiven van de #Oosterscheldekering gesloten http://t.co/UJvsjwydGq reageer retweet
Ja. water staat al bijna op de kade, ze hebben daar de live webcam afgesloten( zal wel overbelast zijn).quote:Op donderdag 5 december 2013 23:56 schreef Barbaaf het volgende:
[..]Delfzijl: verwacht alarmpeil +050
Kunnen ze makkelijk hebben daar. In 2006 zaten ze daar op +483 cm NAP, nu wordt +430 cm NAP voorspeld. De zeewering kan daar het water keren tot +620 cm NAP.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:56 schreef Barbaaf het volgende:
[..]Delfzijl: verwacht alarmpeil +050
Ziet er wel mooi uit zo'n controlekamer.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:58 schreef Burner82 het volgende:
twitter:Rijkswaterstaat twitterde op donderdag 05-12-2013 om 23:57:21Op dit moment zijn 40 van de 62 schuiven van de #Oosterscheldekering gesloten http://t.co/UJvsjwydGq reageer retweet
.quote:Op donderdag 5 december 2013 23:59 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Kunnen ze makkelijk hebben daar. In 2006 zaten ze daar op +483 cm NAP, nu wordt +430 cm NAP voorspeld. De zeewering kan daar het water keren tot +620 cm NAP.
http://nieuwsuur.nl/video(...)5-december-2013.htmlquote:
Hier waaiden de dakpannen er net bijna af. ik zag het dak bewegenquote:Op vrijdag 6 december 2013 00:14 schreef Dagoduck het volgende:
Beetje wind nog hier maar niets bijzonders. Amper buien ook, wel wat regen maar niet hard ofzo.
Ik niet, ik zit binnen en het zonnenscherm van het dakraam is dicht.quote:Op vrijdag 6 december 2013 00:16 schreef GekkePoes het volgende:
[..]
Hier waaiden de dakpannen er net bijna af. ik zag het dak bewegen
twitter:Rijkswaterstaat twitterde op vrijdag 06-12-2013 om 00:06:21En nu zijn alle 62 schuiven naar beneden, de #Oosterscheldekering is gesloten! http://t.co/aYEGtHTnML reageer retweet
Zou kunnen, maar tijdens het passeren van het koufront daalde de temperatuur heel even 7 graden.quote:Op vrijdag 6 december 2013 00:17 schreef GekkePoes het volgende:
Het begint flink af te koelen, meestal een teken dat de storm redelijk voorbij is. maar nog steeds die windstoten
De Eems is echt en wig waar het water blijft hangen met NW wind . bij de Oosterschelde volgens mij nietquote:Op vrijdag 6 december 2013 00:36 schreef poemojn het volgende:
In Delfzijl is de waterstand hoger dan oorspr verwacht doordat de Ems is afgesloten door Duitsland. Heeft het sluiten van de. Oosterscheldekering ook die invloed op een ander stuk kust?
quote:Op vrijdag 6 december 2013 00:59 schreef Kowloon het volgende:
Weet iemand hoe het in Hamburg en Bremerhaven is? Lijkt mij dat daar ook flink hoog water moet staan inmiddels.
Ziet er wel vaag uit, het water kan zo de stad in stromen? Ik zie niks van een muurtje of dijkje.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:03 schreef Adelante het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
De traditionele vismarkt staat in elk geval onder water
De stad ligt flink hoger. Die verhoging met trappen rechts loopt tientallen meters omhoog, de wijken erachter.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:04 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ziet er wel vaag uit, het water kan zo de stad in stromen? Ik zie niks van een muurtje of dijkje.
Aha, maar die gebouwen rechts moeten toch wel wateroverlast hebben lijkt mij.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:05 schreef superworm het volgende:
[..]
De stad ligt flink hoger. Die verhoging met trappen rechts loopt tientallen meters omhoog, de wijken erachter.
Wellicht is het ook daar heel bijzonder? Het café op de hoek, rechts op de foto, is van binnen helemaal van hout en volgens mij ook aardig oud, heb daar ooit op een winderige dag met overdag -10 een gebakje gegeten en koffie gedronkenquote:Op vrijdag 6 december 2013 01:06 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Aha, maar die gebouwen rechts moeten toch wel wateroverlast hebben lijkt mij.
Naar rechts loopt het inderdaad echt behoorlijk omhoog. Maar die plint met restaurantjes zal wel een probleem hebben. Moet inderdaad wel een bijzonder hoog water voor hun zijn, anders zouden ze wel maatregelen genomen hebben lijkt mij.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:09 schreef superworm het volgende:
[..]
Wellicht is het ook daar heel bijzonder? Het café op de hoek, rechts op de foto, is van binnen helemaal van hout en volgens mij ook aardig oud, heb daar ooit op een winderige dag met overdag -10 een gebakje gegeten en koffie gedronken
Ja, hoeveel gaat het water er eigenlijk nog stijgen daar?quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:12 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Naar rechts loopt het inderdaad echt behoorlijk omhoog. Maar die plint met restaurantjes zal wel een probleem hebben. Moet inderdaad wel een bijzonder hoog water voor hun zijn, anders zouden ze wel maatregelen genomen hebben lijkt mij.
http://goo.gl/maps/xgrU5
In Delfzijl zitten ze nu 20-30 cm de verwachte piek af, dus ik denk dat het daar in Duitsland nog wel een tijdje blijft stijgen aangezien de normale vloed vanaf het zuiden naar het noorden trekt.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:16 schreef superworm het volgende:
[..]
Ja, hoeveel gaat het water er eigenlijk nog stijgen daar?
Hahaquote:Op vrijdag 6 december 2013 01:22 schreef Dagoduck het volgende:
Mocht er veel schade aan schepen etc. zijn in Bremerhaven straks:
http://goo.gl/maps/Zhn6A
Vroeg me al af waarom foto's van vanmiddag hetzelfde waterpeil hadden. Ja, dan zijn de vriendelijke eigenaren van dat restaurantje wel de sigaar. Zag ook al foto's van de Speicherstadt en Neu-Mullen, twee wijken die de afgelopen decennia gerevamped zijn met allerlei moderne appartementen voor yuppen aan het water. Nu yuppen ín het water.quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:23 schreef Kowloon het volgende:
Oei. Ik heb hier data van Hamburg gevonden:
[ afbeelding ]
http://www.bsh.de/aktdat/wvd/StPauli_pgl.htm
Nu daalt het water daar nog steeds. De vorige piek lag op +930 cm, de komende piek gaat tot +1050 cm! Als die foto op het hoogtepunt van de vorige vloed genomen is (meest gunstige geval) gaat er daar dus nog 120 cm bovenop komen bij de komende vloed.
Die eerste laag ramen van dat gebouw meer in het midden (dat zal dan wel de visafslag zijn, als dit de vismarkt is?quote:Op vrijdag 6 december 2013 01:29 schreef superworm het volgende:
[..]
Vroeg me al af waarom foto's van vanmiddag hetzelfde waterpeil hadden. Ja, dan zijn de vriendelijke eigenaren van dat restaurantje wel de sigaar. Zag ook al foto's van de Speicherstadt en Neu-Mullen, twee wijken die de afgelopen decennia gerevamped zijn met allerlei moderne appartementen voor yuppen aan het water.
Guppen dus.quote:Nu yuppen ín het water.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |