Ook die gewichtstoename met atg?quote:Op vrijdag 6 december 2013 06:46 schreef fathank het volgende:
[..]
Met starting strength pak je 7.5 kg per week op je squat. Zou je zelfs nog 2x kunnsn deloaden en haal je alsnog de 100 kg voor maart. Mits je geen ernstige formproblemen hebt. 100 kg squat moet je eigenlijk wel zonder al teveel problemen kunnen halen. Mits jw genoeg eet en rust.
"Het heet niet voor niks deadlift"quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:25 schreef jeurse04 het volgende:
[..]
Ik doe gewoon ''touch n go'', komen er van die tjappies me ff wijsmaken dat ik de grond niet mag raken met de deadlift want dan houdt je de spanning er niet op. Terwijl ze zelf niet eens 80+ deadliften
Zul je eerder stallen, maar ik betwijfel of BredeBroeder ATG squat.quote:
Ik laat hem niet vallen. Eén keer gedaan omdat ik grip verloor en dat voelt kut in je rug. Meestal doe ik touch n go of ik neem een net iets langere pauze. Zolang het maar geen bouncen wordt.quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:15 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Hoe deadliften jullie eigenlijk bij meerdere reps? Sommige doen touch n go en sommige laten hem rond hun knieën op de grond vallen en doen hem als het ware helemaal opnieuw.
Dat zijn van die klok en klepel figuren. De grond niet raken is een Romanian Deadlift. Bij een normale ga je gewoon terug tot de grond.quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:25 schreef jeurse04 het volgende:
[..]
Ik doe gewoon ''touch n go'', komen er van die tjappies me ff wijsmaken dat ik de grond niet mag raken met de deadlift want dan houdt je de spanning er niet op. Terwijl ze zelf niet eens 80+ deadliften
Schouders niet naar achteren is geen ramp. Het is zelfs zo dat de elite powerlifters hun schouders soort van naar voren rollen omdat het rom verkortend is. Schouders teruggetrokken en bovenrug aanspannen is zo een paar cm extra lift.quote:Op vrijdag 6 december 2013 13:30 schreef DannyDeko het volgende:
Ik merk dat m'n form niet meer optimaal is als m'n deadlift 95kg doe, daar waar het bij 90kg nog wel gewoon prima is.Het probleem ligt volgens mij dat ik mn schouders niet meer naar achter kan doen waardoor er een lichte arch in mn bovenrug komt.
Dat is echt killing, dan zou ik elke keer weer opnieuw moeten "opladen" en de slack uit de bar halen. Daarom vind ik touch n go fijner bij de zware werksetjes.quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:41 schreef Beach het volgende:
Ik neem na elke rep even 3 sec pauze om volledig in te ademen en te gaan staan en dan weer vanaf de grond te beginnen (ik laat hem gecontroleerd zakken daarvoor). Voor de puristen zal het dan vast geen 5 reps zijn maar 5x1 maar jammer dan.
Voor mij werkt dat juist niet om dan m'n borst goed naar voren te kunnen houden.quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:43 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Dat is echt killing, dan zou ik elke keer weer opnieuw moeten "opladen" en de slack uit de bar halen. Daarom vind ik touch n go fijner bij de zware werksetjes.
Maar is wel blessuregevoeliger, ik doe ook liever met echt zware gewichten gewoon de bar ff op de grond, grip opnieuw pakken en weer gaan. Is voor mij ook effectiever omdat je ook niet op momentum werktquote:Op vrijdag 6 december 2013 14:43 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Dat is echt killing, dan zou ik elke keer weer opnieuw moeten "opladen" en de slack uit de bar halen. Daarom vind ik touch n go fijner bij de zware werksetjes.
Ja, precies. Dat is ook veel zwaarder vind ik. Daarom doe ik zelf meer een touch n go. Vormtechnisch is het opladen denk ik 'beter'.quote:Op vrijdag 6 december 2013 14:43 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Dat is echt killing, dan zou ik elke keer weer opnieuw moeten "opladen" en de slack uit de bar halen. Daarom vind ik touch n go fijner bij de zware werksetjes.
Hoe heeft het niks te maken met hypertrophy? Met touch n' go is de TUT zoveel keer groter dan bij een reset.quote:Op vrijdag 6 december 2013 15:37 schreef dreamerbulk het volgende:
Toucn N go heeft helemaal niks te maken met geen of wel hypertrophy lulztouch n go wordt ook veel gedaan bij zware triples of doubles.
met touch n go kan je er meer reps uit persen en je zwakke punten aanspreken. Als je lockout een zwak punt is dan zijn touch n go's ideaal om tot dat punt te komen en doorheen te grinden, want zo verlies je minder kracht op het van de grond komen en kan je meer lockouts doen.
Van de grond komen faal ik nooit op, bij mij is het altijd lockout, dus daarom is TnG ideaal voor bijvoorbeeld mij.. merk nu al enorme krachtgains in de 7 weken dat ik in dit schema zit...en elke keer faal ik op de lockout maar kan er steeds beter doorheen grinden. Ben benieuwd naar mijn 1rm straks.
als je vorm slecht is, is touch n go een recept voor blessures.
ligt eraan hoe je het bekijkt, door deadstop en telkens van de grond af moeten komen gebruik je misschien zelfs meer spieren in verhouding tot touch n go...quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:00 schreef 33 het volgende:
[..]
Hoe heeft het niks te maken met hypertrophy? Met touch n' go is de TUT zoveel keer groter dan bij een reset.
Als je 5 reps touch n go doet is de TUT wel weer minder dan wanneer je 12 reps doet met reset.quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:00 schreef 33 het volgende:
[..]
Hoe heeft het niks te maken met hypertrophy? Met touch n' go is de TUT zoveel keer groter dan bij een reset.
TUT is even groot bij touch & go en vanuit een deadstop. Bijv 20sec touch & go of 5 reps van elk 4 sec=20 sec TUT. Daarnaast staat TUT niet gelijk aan hypertrofie. Het kan misschien een indicatie geven, maar zeker geen rechtstreekse hypertrofie.quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:00 schreef 33 het volgende:
[..]
Hoe heeft het niks te maken met hypertrophy? Met touch n' go is de TUT zoveel keer groter dan bij een reset.
je verliest idd de spanning zodra je de grond raakt, al is het maar een fractie van een seconde.quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:29 schreef Verbosity het volgende:
[..]
TUT is even groot bij touch & go en vanuit een deadstop. Bijv 20sec touch & go of 5 reps van elk 4 sec=20 sec TUT. Daarnaast staat TUT niet gelijk aan hypertrofie. Het kan misschien een indicatie geven, maar zeker geen rechtstreekse hypertrofie.
Fast twitch geven inderdaad meer hypertrofie dan de slow twitch. Echter is er bij zware gewichten een max effort, omdat je het gewicht zo snel mogelijk omhoog probeert te brengen. Dan zullen alle motor units op 100% vuren en zowel de fast als slow twitch aan spreken. Dus zowel de fast en slow twitch worden optimaal benut. En het verschil tussen slow en fast twitch is enkele ms. Dat merk je niet op de deadlift...quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:14 schreef dreamerbulk het volgende:
[..]
Fast twitch spieren geven veel meer garantie voor spiergroei wanneer deze beladen worden met zware gewichten ... dus zou ik zeggen dat deadstop idealer is voor spiergroei .. omdat je hierbij de fast twitch telkens maximaal benut bij elke nieuwe rep.
adidas renschoenen oid passen in een sportzaak, daarvan komt de maat vrijwel altijd overeen met die dingen.quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:40 schreef 33 het volgende:
Btw, wie had hier laatst die Adipower weightlifting shoes ook alweer gekocht? Hoe zit het met de maat daarvan? Verstandig om een maatje groter/kleiner te nemen?
true heb je ook een punt.quote:Op vrijdag 6 december 2013 16:35 schreef 33 het volgende:
Het ligt er dus behoorlijk aan hoe je het bekijkt, maar het heeft er wel mee te maken. Je zou dan zelfs kunnen zeggen dat je voor hypertrophy doeleinden meer aan een reset hebt (waar ik het niet mee eens ben), juist vanwege de fast twitch spieren en omdat gewrichten en pezen op den duur een flinke rol gaan spelen bij touch n' go. Aan de andere kant, als ik 8 sets van 2 reps met een rest vergelijk met 3 sets van 12 met 70% van het gewicht, dan kan je mij niet overtuigen dat het laatste beter is voor hypertrophy, althans zo werkt het bij mij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |