quote:Op donderdag 28 november 2013 22:44 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Goede kwaliteit kost wat he, de zuiverste Bitcoins die er zijn.
Nu je het zegt, best veel inderdaad. Meer dan bitonicquote:Op donderdag 28 november 2013 22:43 schreef Waterdrinker het volgende:
Maar ze geven er ook veel voor bij inkoop.
Je kan bij Bitonic bitcoins kopen en aan die andere site verkopen met 20 euro winstquote:Op donderdag 28 november 2013 22:51 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Nu je het zegt, best veel inderdaad. Meer dan bitonic
Het ziet er wel betrouwbaar uit, maar omdat ik niemand er over hoor heb ik ook wat twijfelsquote:Op donderdag 28 november 2013 22:52 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Je kan bij Bitonic bitcoins kopen en aan die andere site verkopen met 20 euro winst
Vertrouw die site alleen niet echt, dus wil me er niet aan wagen.
1 Bitcoin is best veel op wereldschaal, vooral als je beseft dat er momenteel maar 12 miljoen van zijn.quote:Op donderdag 28 november 2013 22:54 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Het ziet er wel betrouwbaar uit, maar omdat ik niemand er over hoor heb ik ook wat twijfels
Maar goed ik hou mijn enige 1.0 bitcoin mooi vast
Ik ga hem ook zeker nog niet verkopen, toch hoop ik nog op een tijdelijke daling naar 900$ ofzoiets en koop dan nog meer.quote:Op donderdag 28 november 2013 22:59 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
1 Bitcoin is best veel op wereldschaal, vooral als je beseft dat er momenteel maar 12 miljoen van zijn.
Wat denk je van deflatie en bitcoin?quote:Op donderdag 28 november 2013 22:59 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
1 Bitcoin is best veel op wereldschaal, vooral als je beseft dat er momenteel maar 12 miljoen van zijn.
Typische beginnersfout, na een kleine stijging denken dat je te laat was, toen het terug omhoog naar 500 ging dacht iedereen dat, alleen de beleggers die weten dat je moet meegaan met een trend winnenquote:Op donderdag 28 november 2013 22:26 schreef NextTVH het volgende:
[..]
Ben ik daar niet veel te laat mee? Of verwachten jullie vaker een stijging van ¤100 of meer?
Als miner ontvang je de BTC natuurlijk zelf maar dit is momenteel erg laag, stel als ik wat BTC gekocht had enkele weken geleden en nu verkoop maak ik aardige winst en de miners zelf niet veel.quote:Op donderdag 28 november 2013 17:39 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Daar betaal je natuurlijk voor he.
Hoe wil jij dan aan je brood komen?quote:Op donderdag 28 november 2013 23:06 schreef Robuustheid het volgende:
[..]
Wat denk je van deflatie en bitcoin?
Stel, een bakker verkoopt 1 stuk brood voor 1 mBTC.
Je denkt.. aangezien de bitcoins steeds meer waard worden, dan wacht ik nog 1 dag, dan kan ik 2 stukken brood kopen voor 1 mBTC.
Daar schiet de bakker dus niks mee op.
Als er deflatie is, dan houdt iedereen z'n bitcoins vast, waardoor de onderliggende overdrachtsnetwerk niet benut wordt.
Daarom is inflatie een zegen. Dan geeft men z'n geld wel uit.
in het rood.quote:Demand at BITSTAMP exceeds resources Funds are being increased (1-48 hours)
Hun geld op Bitstamp is op, je moet dus wachten tot ze bijgeladen hebben of ergens anders kopen.quote:Op donderdag 28 november 2013 23:31 schreef gelly het volgende:
Als ik op happycoins wil kopen krijg ik een nieuw tabblad waar je je gegevens kennelijk moet invoeren. Zoals bedrag, account id etc. Ik kan daar echter niets invoeren, de invoervelden werken niet. Wel staat er
[..]
in het rood.
Ik kan dus niets kopen ?
Volgens mij zit dat wel goed hoor, heb ze dacht ik een paar keer gehoord in interviews in de media enzo. Lijkt me geen scam ofzo.quote:Op donderdag 28 november 2013 23:38 schreef DarkNoize het volgende:
Zo, wat verkocht op BtcDirect, als ik morgen mijn geld niet heb ga ik alvast huilen.
Aangezien ze erg actief zijn op Twitter en er nergens iets negatiefs te vinden valt zal het wel los lopen. Kreeg daar 50 euro meer dan op Bitonic.
Hou me op de hoogte.quote:Op donderdag 28 november 2013 23:38 schreef DarkNoize het volgende:
Zo, wat verkocht op BtcDirect, als ik morgen mijn geld niet heb ga ik alvast huilen.
Aangezien ze erg actief zijn op Twitter en er nergens iets negatiefs te vinden valt zal het wel los lopen. Kreeg daar 50 euro meer dan op Bitonic.
Wegens vertrouwen in de munt. Vertrouwen is ook datgene wat wc-papier en euro-biljetten van elkaar scheidt. Toen geld voor het eerst werd ingevoerd zullen mensen ook wel gedacht hebben dat je wel compleet gestoord moet zijn om een koe of een kip in te ruilen voor wat papiertjes.quote:Op donderdag 28 november 2013 23:50 schreef warhamstr het volgende:
Ik snap er nog niks van. Wat maakt een online iets dat in april ongeveer 4eu waard was, nu ineens meer dan 1000eu waard? Goederen die altijd je voor een bitcoin verkoopt zijn nu ineens 1k euro waard?
Zoiets heet een bubble. Men loopt op dit moment niet te beleggen maar het is allemaal speculatie. Iets kan constructief, niet elke dag met 5% stijgen. Bitcoins gaat ook keihard klappen, want het onderliggende verhaal is niet plots 250% meer waard dan een dag geleden.quote:Op donderdag 28 november 2013 23:50 schreef warhamstr het volgende:
Ik snap er nog niks van. Wat maakt een online iets dat in april ongeveer 4eu waard was, nu ineens meer dan 1000eu waard? Goederen die altijd je voor een bitcoin verkoopt zijn nu ineens 1k euro waard?
Als dat zo was, werden bitcoins al wel meer gebruikt.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:12 schreef druide het volgende:
[..]
Wegens vertrouwen in de munt. Vertrouwen is ook datgene wat wc-papier en euro-biljetten van elkaar scheidt. Toen geld voor het eerst werd ingevoerd zullen mensen ook wel gedacht hebben dat je wel compleet gestoord moet zijn om een koe of een kip in te ruilen voor wat papiertjes.![]()
In potentie wekken cryptocurrencies zelfs meer vertrouwen op dan fysiek geld, omdat laatsgenoemde onbeperkt kan worden bijgedrukt, terwijl cryptocurrencies zichzelf begrenzen.
Als het als currency niet zou werken, dan kan het altijd nog gebruikt worden als online betaalmiddel. Mensen zetten hun euro's even om alvorens ze iets willen kopen en plots kunnen ze internationaal heel makkelijk transacties maken.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Als dat zo was, werden bitcoins al wel meer gebruikt.
Oh wait, je wil een currency gebruiken die volatiele swings maakt zoals de prijs van bitcoins? Zie je het voor je? De euro dollar koers die de ene dag 2 euro is, de andere dag 4, en dan weer 1?
Deze hele periode over bitcoins toont aan dat het principe niet werkt.
Er is maar 1 reden voor de huidige stijging van de Bitcoin en dat is dat steeds meer mensen voor het eerst horen van Bitcoin en ze willen hebben.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:17 schreef sitting_elfling het volgende:
Hou het netjes a.u.b!
[..]
Zoiets heet een bubble. Men loopt op dit moment niet te beleggen maar het is allemaal speculatie. Iets kan constructief, niet elke dag met 5% stijgen. Bitcoins gaat ook keihard klappen, want het onderliggende verhaal is niet plots 250% meer waard dan een dag geleden.
De vraag is alleen wanneer..
En tot die tijd zie je het mooi keihard om hoog knallen en wil iedereen een graantje meepikken tot er een echte grote speler zegt; "Jongens, het is afgelopen". En dan, ook hier, zullen er een aantal beteuterde gezichten bij zitten. Al dit bitcoin gebeuren op dit moment is puur casino werk. En dat trekt aandacht. Het zal de meesten een worst zijn wat de achterliggende gedachte is. De meeste, niet iedereen.
Leeft die eigenlijk nog?quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:28 schreef MaGNeT het volgende:
Verder voer je een verhaal dat Whuzz 2 jaar geleden al voor je gedaan heeft
En waarom willen ze het hebben?quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:28 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Er is maar 1 reden voor de huidige stijging van de Bitcoin en dat is dat steeds meer mensen voor het eerst horen van Bitcoin en ze willen hebben.
Ja, hij ontdekte een maand of 5 terug dat hij nog 100 Bitcoins had en heeft er 50 teruggegeven aan een vriend waar hij ze van had gewonnen met een weddenschap. Was toen 10,000 Euro waard geloof ik en hij was toch wel erg blij met Bitcoins ineensquote:
“A bubble is a bull market in which you don’t have a position”quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:31 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
En waarom willen ze het hebben?
Lees 5 gemiddelde topics over bitcoins door en het enige wat je leest is greed, greed en greed. Niet dat dat erg is. Dit niks anders dan de stijging die we in zilver hadden een aantal jaar geleden, of de beurscrash in 07/08, of de goud bubble. Het ging allemaal naar beneden, en dit zal ook weer keihard crashen.
Bitcoins zal niet anders zijn. Zo dacht men ook tijdens al die andere bubbles. En ze gingen er allemaal aan. Stuk .. voor .. stuk.
Ik snap je vete tegen bitcoin niet zo goed, maar ik had eigenlijk wel beter verwacht van een mod.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:31 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
En waarom willen ze het hebben?
Lees 5 gemiddelde topics over bitcoins door en het enige wat je leest is greed, greed en greed. Niet dat dat erg is. Dit niks anders dan de stijging die we in zilver hadden een aantal jaar geleden, of de beurscrash in 07/08, of de goud bubble. Het ging allemaal naar beneden, en dit zal ook weer keihard crashen.
Bitcoins zal niet anders zijn. Zo dacht men ook tijdens al die andere bubbles. En ze gingen er allemaal aan. Stuk .. voor .. stuk.
Oh die heb ik wel hoor. Maar niet in bitcoins.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:32 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
“A bubble is a bull market in which you don’t have a position”
Je snapt de vete niet? Dat zegt toch al voldoende? Ik kan me de verhalen nog wel herinneren; "Nee mevrouw, u kunt gerust dit huis kopen". Of de verhalen over alle IPO's ten tijde van de tech bubble. Blijf nou maar investeren! We staan vandaag op 400! Morgen naar 500! Het probleem in dit topic is juist de mate van weinig kritiek. Elk tegen geluid wordt hier ook keihard weggedrukt. De ervaren users binnen AEX hebben ten tijde van dit soort bubbels een boom van users gezien om ze na de crash allemaal langzamerhand te zien verdwijnen.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:36 schreef Maxbet het volgende:
[..]
Ik snap je vete tegen bitcoin niet zo goed, maar ik had eigenlijk wel beter verwacht van een mod.
Tegengeluid is prima, maar je loopt overal een beetje ongefundeerd te roepen dat alles een bubbel is en bitcoin verder geen nut heeft.
Kun je niet gewoon weg gaan of je inlezen en met onderbouwde punten komen?
Dit klopt wel, maar zou je niet verwachten dat dit al ingeprijst is? In de waarde?quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:34 schreef druide het volgende:
Of de bitcoin overgewaardeerd is zal de toekomst leren. Als het eenmaal een algemeen geaccepteerd betaalmiddel wordt is de huidige prijs veel en veelste laag.
Ik zou eerder zeggen dat al maanden de koers ver onder de onderliggende waarde lag.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je snapt de vete niet? Dat zegt toch al voldoende? Ik kan me de verhalen nog wel herinneren; "Nee mevrouw, u kunt gerust dit huis kopen". Of de verhalen over alle IPO's ten tijde van de tech bubble. Blijf nou maar investeren! We staan vandaag op 400! Morgen naar 500! Het probleem in dit topic is juist de mate van weinig kritiek. Elk tegen geluid wordt hier ook keihard weggedrukt. De ervaren users binnen AEX hebben ten tijde van dit soort bubbels een boom van users gezien om ze na de crash allemaal langzamerhand te zien verdwijnen.
Er is niks ter wereld, wat onderliggend qua waarde, plotseling 400% meer waard zou moeten zijn. Ik zeg niet dat je er niet in moet investeren. Je kunt hier godsgruwelijk veel geld mee verdienen. Maar wees dan niet zo hypocriet dat het allemaal komt door het sprookjes verhaal van bitcoin, want waarom zou dat plotseling nu 400% meer waard zijn als 1 maand geleden?
Dat soort uitspraken zul je van mij niet zien. Ik zeg ook niet dat het geen bubbel is, kan prima. Ik zie mezelf ook niet als bitcoin investeerder, maar eerder als early adopter. Ikzelf denk dat bitcoin in de toekomst nog veel aan waarde gaat winnen, echter loop ik dan niet in ieder topic over bitcoin dat ongefundeerd te roepen.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je snapt de vete niet? Dat zegt toch al voldoende? Ik kan me de verhalen nog wel herinneren; "Nee mevrouw, u kunt gerust dit huis kopen". Of de verhalen over alle IPO's ten tijde van de tech bubble. Blijf nou maar investeren! We staan vandaag op 400! Morgen naar 500! Het probleem in dit topic is juist de mate van weinig kritiek. Elk tegen geluid wordt hier ook keihard weggedrukt. De ervaren users binnen AEX hebben ten tijde van dit soort bubbels een boom van users gezien om ze na de crash allemaal langzamerhand te zien verdwijnen.
Er is niks ter wereld, wat onderliggend qua waarde, plotseling 400% meer waard zou moeten zijn. Ik zeg niet dat je er niet in moet investeren. Je kunt hier godsgruwelijk veel geld mee verdienen. Maar wees dan niet zo hypocriet dat het allemaal komt door het sprookjes verhaal van bitcoin, want waarom zou dat plotseling nu 400% meer waard zijn als 1 maand geleden?
Doet Megacoin ook wel goed...quote:Op vrijdag 29 november 2013 01:18 schreef Tourniquet het volgende:
Die infosite die MtGox heeft gemaakt is eigenlijk best wel nice, zit 'm nu voor het eerst te bekijken.
http://www.bitcoins.com
Dit is echt de grootst mogelijke bullshit en een fundamentele fout om hier je toekomstige waardering van de bitcoin op te baseren. Zonder een oordeel te geven over het bestaan van een bubble of niet, hoop ik toch dat mensen hier een stukje verder denken dan. "Alles in de wereld gedeeld door 12 miljoen BTC, met 1 BTC hoor ik bij de 1% - woohoo!"quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:34 schreef druide het volgende:
Of de bitcoin overgewaardeerd is zal de toekomst leren. Als het eenmaal een algemeen geaccepteerd betaalmiddel wordt is de huidige prijs veel en veelste laag. Maar als het beperkt blijft tot het Chinese Google, thuisbezorgd.nl en een of andere aanbieder van ruimtereizen, kan de waarde rap dalen. Wat de doorslag geeft is of mensen er vertrouwen in hebben.
Hoeveel bitcoins zijn er momenteel? 12 miljoen. Ze kosten per stuk zo'n 1000 dollar. Dus als ik 12 miljard dollar zou hebben zou ik alle bitcoins kunnen kopen. 12 miljard dollar is lang niet genoeg om alle goederen en diensten op aarde te kopen, maar, als de bitcoin uitgroeit tot een algemeen aanvaard betaalmiddel, zou ik er wel alles mee kunnen kopen wat mijn hartje begeert. De prijs van alle goederen en diensten ter wereld gedeeld door 12 miljard = de mate waarin de bitcoin in potentie ondergewaardeerd is.
Ik ben het daar niet helemaal mee eens, iets kan wel degelijk heel snel stijgen, bijvoorbeeld omdat het een ongekend potentieel kan hebben. Wat er nu wel aan de hand is, is dat de BC enorm aan speculatie onderhevig is, en ja, dat leid uiteraard tot winnaars maar ook enorme verliezers. Dat mensen toch denken makkelijk een slaatje er uit te slaan is nu eenmaal inherrent aan mensen.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je snapt de vete niet? Dat zegt toch al voldoende? Ik kan me de verhalen nog wel herinneren; "Nee mevrouw, u kunt gerust dit huis kopen". Of de verhalen over alle IPO's ten tijde van de tech bubble. Blijf nou maar investeren! We staan vandaag op 400! Morgen naar 500! Het probleem in dit topic is juist de mate van weinig kritiek. Elk tegen geluid wordt hier ook keihard weggedrukt. De ervaren users binnen AEX hebben ten tijde van dit soort bubbels een boom van users gezien om ze na de crash allemaal langzamerhand te zien verdwijnen.
Er is niks ter wereld, wat onderliggend qua waarde, plotseling 400% meer waard zou moeten zijn. Ik zeg niet dat je er niet in moet investeren. Je kunt hier godsgruwelijk veel geld mee verdienen. Maar wees dan niet zo hypocriet dat het allemaal komt door het sprookjes verhaal van bitcoin, want waarom zou dat plotseling nu 400% meer waard zijn als 1 maand geleden?
Je denkt verkeerd, een bitcoin is altijd een bitcoin, een gram goud, is altijd een gram goud, maar wat is een euro? Dat weet je niet, je weet niet wat de tegenliggende waarde is omdat men lekker de persen aanzet wanneer het ze uitkomt.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:48 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dit klopt wel, maar zou je niet verwachten dat dit al ingeprijst is? In de waarde?
Niet helemaal waar. Er is maar een beperkt aantal bitcoins, dus hoe meer vraag ernaar komt hoe hoger de prijs zal zijn. Met een market cap van 12 miljard staan we in potentie nog aan het begin.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:17 schreef sitting_elfling het volgende:
Hou het netjes a.u.b!
[..]
Zoiets heet een bubble. Men loopt op dit moment niet te beleggen maar het is allemaal speculatie. Iets kan constructief, niet elke dag met 5% stijgen. Bitcoins gaat ook keihard klappen, want het onderliggende verhaal is niet plots 250% meer waard dan een dag geleden.
De vraag is alleen wanneer..
En tot die tijd zie je het mooi keihard om hoog knallen en wil iedereen een graantje meepikken tot er een echte grote speler zegt; "Jongens, het is afgelopen". En dan, ook hier, zullen er een aantal beteuterde gezichten bij zitten. Al dit bitcoin gebeuren op dit moment is puur casino werk. En dat trekt aandacht. Het zal de meesten een worst zijn wat de achterliggende gedachte is. De meeste, niet iedereen.
Dan snap je het principe niet. Bitcoin is drie dingen tegelijkertijd:quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Als dat zo was, werden bitcoins al wel meer gebruikt.
Oh wait, je wil een currency gebruiken die volatiele swings maakt zoals de prijs van bitcoins? Zie je het voor je? De euro dollar koers die de ene dag 2 euro is, de andere dag 4, en dan weer 1?
Deze hele periode over bitcoins toont aan dat het principe niet werkt.
Ik hoor de voorstanders van de bitcoin technologie hier constant roepen dat mensen niet te veel geld moeten investeren.quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je snapt de vete niet? Dat zegt toch al voldoende? Ik kan me de verhalen nog wel herinneren; "Nee mevrouw, u kunt gerust dit huis kopen". Of de verhalen over alle IPO's ten tijde van de tech bubble. Blijf nou maar investeren! We staan vandaag op 400! Morgen naar 500! Het probleem in dit topic is juist de mate van weinig kritiek. Elk tegen geluid wordt hier ook keihard weggedrukt. De ervaren users binnen AEX hebben ten tijde van dit soort bubbels een boom van users gezien om ze na de crash allemaal langzamerhand te zien verdwijnen.
Er is niks ter wereld, wat onderliggend qua waarde, plotseling 400% meer waard zou moeten zijn. Ik zeg niet dat je er niet in moet investeren. Je kunt hier godsgruwelijk veel geld mee verdienen. Maar wees dan niet zo hypocriet dat het allemaal komt door het sprookjes verhaal van bitcoin, want waarom zou dat plotseling nu 400% meer waard zijn als 1 maand geleden?
Een beperkt aantal mensen wil dat en de rest wordt daar in meegesleept.quote:Op vrijdag 29 november 2013 02:11 schreef SuperHarregarre het volgende:
Al draagt een aap een gouden ring.Zodra het gros van de mensheid ermee aan de slag gaat, is dit onvermijdelijk. Mensen willen geen eerlijk systeem, ze willen iets wat ze kunnen manipuleren.
Vrees dat je de mensheid wat dat betreft een beetje overschat.quote:Op vrijdag 29 november 2013 02:13 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Een beperkt aantal mensen wil dat en de rest wordt daar in meegesleept.
Sorry maar je bent nu echt aan t overdrijven. Dit in dit filmpje is niet de mensheid... Ik ken vrij veel mensen maar ik kan me niemand bedenken die ik ken die aan zoiets mee zou doenquote:Op vrijdag 29 november 2013 02:18 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Vrees dat je de mensheid wat dat betreft een beetje overschat.
Dit is de mensheid:
Nee man, www.koop-bitcoin.nl veeeel beterquote:Op donderdag 28 november 2013 23:17 schreef DarkNoize het volgende:
Ik ga denk ik BTCDirect.nl even uitproberen. Benieuwd of ik morgen mijn geld heb. Écht niemand hier die daar al iets verkocht heeft? Kan op internet niks negatiefs vinden.
Ja, loopt lekker door die rubs.quote:Op vrijdag 29 november 2013 04:30 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Alweer zo hard gestegen i.t.t. een paar uur terug.
Rubs?quote:Op vrijdag 29 november 2013 04:31 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Ja, loopt lekker door die rubs.
Nu nog het filmpje van Max kijken die toenstraks is uitgezonden.
Woeps, ik bedoel rups. (als in koers up and down, up and down, up..)quote:
Hou toch eens op met je gespam!quote:Op vrijdag 29 november 2013 04:28 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Nee man, www.koop-bitcoin.nl veeeel beter
Bitcoin Ralph....quote:Op vrijdag 29 november 2013 04:28 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Nee man, www.koop-bitcoin.nl veeeel beter
Hoe zie je bitcoin als vervanger voor diensten als Western Union (die tientallen miljarden de wereld over sturen naar mensen zonder bank en 10% fee vragen)?quote:Op vrijdag 29 november 2013 00:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Als dat zo was, werden bitcoins al wel meer gebruikt.
Oh wait, je wil een currency gebruiken die volatiele swings maakt zoals de prijs van bitcoins? Zie je het voor je? De euro dollar koers die de ene dag 2 euro is, de andere dag 4, en dan weer 1?
Deze hele periode over bitcoins toont aan dat het principe niet werkt.
quote:Bitcoin mania
De Amerikaanse senaat is van plan om de bitcoin – de nieuwe digitale munt – wellicht als wettelijk betaalmiddel in de Verenigde Staten toe te laten. Een maand geleden kon men nog een bitcoin op de beurs Mt. Gox kopen voor minder dan $ 200. Inmiddels is de gemiddelde koers van een bitcoin gestegen naar $ 1.000. Wat is er toch aan de hand met deze digitale munt? Het is duidelijk dat er sprake van een speculatieve bubbel vanwege een groeiende vraag naar bitcoins uit China, waar de grootste bitcoin beurs gevestigd is. De speculanten gokken erop dat de Amerikaanse senaat de bitcoin als wettelijk betaalmiddel zal toelaten en dat vertaalt zich onmiddellijk in een spectaculaire koersstijging. Dat komt zeker ook omdat er steeds meer getwijfeld wordt aan de waardevastheid van de dollar. De Amerikaanse centrale bank, de Fed, heeft zijn balans sinds het begin van de crisis tot het viervoudige opgeblazen.
Maar de wezenlijke vraag is of de bitcoin eigenlijk wel geld is. Geld is ‘geobjectiveerd vertrouwen’. Ik accepteer geld omdat jij het accepteert en andersom. Geld moet altijd voldoen aan drie functies: rekeneenheid, ruilmiddel en vermogenstitel. De bitcoin voldoet op dit moment aan geen van deze drie functies. Het is geen rekeneenheid vanwege de enorme koersfluctuaties, het kan niet fysiek geruild worden en het heeft weinig waarde als vermogenstitel. Dat komt omdat de bitcoin niet gedekt wordt door een centrale bank met daarachter de overheid. Het is waar dat de huidige valuta’s (dollar, euro, pond en yen) ook niet volledig gedekt zijn door de reserves van een centrale bank, maar de centrale banken zullen nooit onbeperkt geld aanmaken.
Er is geen enkele instantie die op internationaal of zelfs nationaal niveau de totale hoeveelheid bitcoins in de hand houdt. Dat betekent dat er een moment zal komen dat degenen die bitcoins kunnen aanmaken, er een belang bij hebben om het aanbod van bitcoins op te blazen om daarmee heel veel echt geld te kunnen verdienen. Daarmee komt er een einde aan de bitcoin. De bitcoin mania is dan de zoveelste les in de lange geschiedenis van speculatieve bubbels.
Sylvester Eijffinger is hoogleraar financiële economie aan de Universiteit van Tilburg en is te volgen op zijn weblog (www.sylvestereijffinger.com) en op Twitter (@SCWEijffinger)
Die moet zich wat beter inlezen voor hij zo'n column plaatst...quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:04 schreef Tourniquet het volgende:
Deze column staat vandaag in de Metro
http://www.metronieuws.nl(...)SrZmkC!xlY1Aj3dLzim/
[..]
quote:Dat betekent dat er een moment zal komen dat degenen die bitcoins kunnen aanmaken, er een belang bij hebben om het aanbod van bitcoins op te blazen om daarmee heel veel echt geld te kunnen verdienen. Daarmee komt er een einde aan de bitcoin. De bitcoin mania is dan de zoveelste les in de lange geschiedenis van speculatieve bubbels.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Sylvester Eijffinger is hoogleraar financiële economie aan de Universiteit van Tilburg
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
Ik ben redelijk sceptisch m.b.t. de toekomst van Bitcoin maar dit is wel erg snappy.quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:04 schreef Tourniquet het volgende:
Deze column staat vandaag in de Metro
http://www.metronieuws.nl(...)SrZmkC!xlY1Aj3dLzim/
[..]
Ik vind dat men veel te grote stappen maakt door over globale currency te spreken. De (positieve) medium-lange termijn is de meeste waarschijnlijke uitkomst dat het Western Union/PayPal (en misschien) CreditCard vervangt als 0-transaction costs/100% trust systeem.quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:31 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Ik ben redelijk sceptisch m.b.t. de toekomst van Bitcoin maar dit is wel erg snappy.
Wel is het zo dat het niet erg aannemelijk is dat een grote instantie de bitcoin volledig zal ondersteunen, omdat belangrijke maatregelen om de economie te stimuleren of af te remmen simpelweg ontbreken als je niet in staat bent de voorraad te sturen. Het klinkt wellicht goed voor sommigen maar het maakt zo'n instantie ook enorm kwetsbaar en schommelingen in vraag/aanbod zorgen voor veel grotere afwijkingen in de reeele economie.
Ik blijf er bij dat, mocht het al een langdurig fenomeen zijn, BTC eerder zal gaan dienen in een functie zoals voorheen door goud ingenomen en weer losgelaten. En uiteindelijk kan ook dat met de BTC gebeuren, waardoor je altijd rekening zult moeten houden met enorm schommelende koersen. Tel daarbij op dat de BTC virtueel is en niet tastbaar zoals met goud en je moet je toch wel een beetje afvragen naar welke waarde het dan uiteindelijk zal gaan.
Jij bent voornemens uit te stappen?quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:57 schreef Robuustheid het volgende:
Tevens betaal je bij Bitonic vrij fors. Als je een bitcoin bij ze koopt, en weer verkoopt aan ze, moet je bijna 100 euro bijleggen. Volgens Blockchain is m'n voorraad Bitcoins 3000 euro meer waard, dan wat Bitonic mij teruggeeft bij verkoop.
Dus weten jullie eventueel een manier waar ik m'n bitcoins kan omwisselen naar euro's voor op een Nederlandse rekeningnummer?
Gewoon verkopen op een exchange, Bitstamp dan denk ik de voornaamste? Die doen volgens mij wel de boel omzetten van USD naar EUR voor ze uitbetalen, maar daar gebruiken ze volgens mij gewoon een redelijk gangbare koers voor.quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:57 schreef Robuustheid het volgende:
Tevens betaal je bij Bitonic vrij fors. Als je een bitcoin bij ze koopt, en weer verkoopt aan ze, moet je bijna 100 euro bijleggen. Volgens Blockchain is m'n voorraad Bitcoins 3000 euro meer waard, dan wat Bitonic mij teruggeeft bij verkoop.
Dus weten jullie eventueel een manier waar ik m'n bitcoins kan omwisselen naar euro's voor op een Nederlandse rekeningnummer?
Klopt, heb al een paar keer een uitbetaling via Bitstamp gedaan en gaat prima (duurt 2-3 dagen). MtGox claimt nu een betere deal (hogere limieten) met hun Europese bank te hebben dus je zou de gok daar ook kunnen wagen al loop je risico dat je alsnog een aantal weken moet wachten.quote:Op vrijdag 29 november 2013 11:14 schreef Robuustheid het volgende:
Bedankt voor je reactie. Blijkbaar boekt Bitstamp dus ook naar Nederlandse rekeningnummers.
Kijk goed naar de wisselkoers die ze hanteren. Gister Kon ik voordeliger bij Bitonic verkopen dan via Bitstamp. Btcdirect bleek later nog goedkoper te zijn, maar ik heb verder geen ervaring met hen.quote:Op vrijdag 29 november 2013 11:14 schreef Robuustheid het volgende:
Bedankt voor je reactie. Blijkbaar boekt Bitstamp dus ook naar Nederlandse rekeningnummers.
Ze waren aan de wachttijd aan het werken stond er in die mail, dus ik gok dat ze bedoelen 'je kan nog steeds 6 weken op je geld wachten, maar je mag nu wel 6 weken wachten op méér geld!'quote:Op vrijdag 29 november 2013 11:19 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Klopt, heb al een paar keer een uitbetaling via Bitstamp gedaan en gaat prima (duurt 2-3 dagen). MtGox claimt nu een betere deal (hogere limieten) met hun Europese bank te hebben dus je zou de gok daar ook kunnen wagen al loop je risico dat je alsnog een aantal weken moet wachten.
Waarom zo duur? Een fee van 0.00001 BTC werkt ook al prima, dus ¤0,008quote:Op vrijdag 29 november 2013 11:58 schreef WebBeestje het volgende:
Ook even de kosten bekeken voor het verzenden van ¤1000 naar iemand in Australië:
Bitcoin: ¤0,10
Waarom zo duur? Als je geen haast hebt werkt een fee van 0.0000000 BTC ook al prima, dus ¤0,000quote:Op vrijdag 29 november 2013 12:07 schreef Jace_TBL het volgende:
[..]
Waarom zo duur? Een fee van 0.00001 BTC werkt ook al prima, dus ¤0,008
Ja maar dan wordt ie misschien pas dagen later, of nooit, verwerkt. Maar het kan wel inderdaadquote:Op vrijdag 29 november 2013 12:18 schreef Waterdrinker het volgende:
Waarom zo duur? Als je geen haast hebt werkt een fee van 0.0000000 BTC ook al prima, dus ¤0,000
True that.quote:Op vrijdag 29 november 2013 12:19 schreef Jace_TBL het volgende:
[..]
Ja maar dan wordt ie misschien pas dagen later, of nooit, verwerkt. Maar het kan wel inderdaad
Wat zijn de kosten EUR->BITC en BTC->EUR/AUD? Western Union en Paypal hebben natuurlijk ook een wisselkoers bij het omwisselen naar Australische dollars, maar om bitcoin te gebruiken om euros over te sturen moet je (op het moment) wel 2 keer wisselen. Ik dacht dat er (net zoals bij aandelen) aan en verkoopkosten zijn?quote:Op vrijdag 29 november 2013 11:58 schreef WebBeestje het volgende:
Ik probeer elders een beetje duidelijk te maken dat beleggers niet naar BTC moeten kijken als een aandeel o.i.d. zie hier: http://beursig.nl/forum/viewtopic.php?f=31&t=1093&start=50
Ook even de kosten bekeken voor het verzenden van ¤1000 naar iemand in Australië:
Bitcoin: ¤0,10
Western Union: ¤29,90
PayPal: ¤34,35
Iemand hier nog tips voor?quote:Op vrijdag 29 november 2013 10:30 schreef Impry het volgende:
Ik wil eerst met wat kleinere bedragen oefenen en als ik het beter door heb dan kan ik het wat gaan verhogen.
Voorbeeld:
11:00 lijkt een gunstig aankoopmoment te zijn, dus ik koop 0.1 BTC.
11:45 lijkt een gunstig verkoopmoment dus wil ik die 0.1 BTC verkopen.
13:15 0.1 BTC inkopen.
14:15 0.1 BTC verkopen
enz.
Wat is nu de beste (en goedkoopste) manier voor snelle in- en verkoop?
Achteraf is mooi wonen. In the heat of the moment is het veel te onvoorspelbaar om er goed op in te kunnen springen. Sommigen doen het heus hoor, en dan is het een beetje 'you win some, you lose some'. Je moet in ieder geval balls of steel hebben, en genoegen nemen met kleine sprongetjes, niet te lang wachten met terugkopen en dan de boot gemist hebben, want dan kan je ze dus weer duurder terugkopen.quote:Op vrijdag 29 november 2013 12:50 schreef Impry het volgende:
[..]
Iemand hier nog tips voor?
Kraken, Bitstamp?
Of juist een online wallet en met Bitonic in/verkopen?
Onderbouwing graag. Eerlijk gezegd klinkt het mij ook te mooi en simpel om waar te zijn, maar ik zie niet welke gevolgtrekking onjuist is.quote:Op vrijdag 29 november 2013 01:30 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Dit is echt de grootst mogelijke bullshit en een fundamentele fout om hier je toekomstige waardering van de bitcoin op te baseren. Zonder een oordeel te geven over het bestaan van een bubble of niet, hoop ik toch dat mensen hier een stukje verder denken dan. "Alles in de wereld gedeeld door 12 miljoen BTC, met 1 BTC hoor ik bij de 1% - woohoo!"
Zoals Zith zegt, dit zou betekenen dat er geen enkele andere manier van betalen meer zou bestaan. Met andere woorden, alle economische activiteit zou vallen onder BTC. Dat gaat nooit en te nimmer daadwerkelijk gebeuren.quote:Op vrijdag 29 november 2013 13:26 schreef druide het volgende:
[..]
Onderbouwing graag. Eerlijk gezegd klinkt het mij ook te mooi en simpel om waar te zijn, maar ik zie niet welke gevolgtrekking onjuist is.
Kan jij enkele motieven bedenken waarom de Chinezen dit toelaten?quote:Op vrijdag 29 november 2013 14:58 schreef SuperHarregarre het volgende:
Dat China de BTC toestaat moet toch ook wel te denken geven. Dit zijn overheidsorganen die overal een dikke vinger bij in de pap willen houden. Zonder met de 'relevante organen' te spreken, speel je hier amper wat klaar. Er wordt geld rondgepompt als een malle om tussen oververhitten en ineenstorten te blijven hangen. En dan laten ze de BTC zomaar toe op deze manier? Er gaat nog wat gebeuren met de BTC en China de komende tijd, dat is zeker. Grote vraag is hoe dat zal gaan uitpakken.
Ohja?quote:Op vrijdag 29 november 2013 15:49 schreef ZetaOS het volgende:
Nu weer beschikbaar 289 Bitcoins beschikbaar
Nee we hebben nog.quote:Op vrijdag 29 november 2013 15:55 schreef incognitoomuch het volgende:
[..]
Ohja?
Wegens de zeer grote belangstelling kunnen wij momenteel helaas even geen bitcoins verkopen. Hou de site in de gaten, we verwachten snel weer terug te zijn!
Hou eens op met je we. Je verkoopt helemaal niks maar linkt je referral van bitonic door. Gigantisch irritantquote:
Dit dus.quote:Op vrijdag 29 november 2013 16:01 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Hou eens op met je we. Je verkoopt helemaal niks maar linkt je referral van bitonic door. Gigantisch irritant
ha ha, je bent gewoon een spammert, met je referral!quote:Op donderdag 28 november 2013 21:12 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Happycoins is geen optie, vaak duur en de eerste week kan je max 100 euro besteden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |