quote:VN onderzoekt Zwarte Piet
Het Nederlandse Sinterklaasfeest is momenteel onderwerp van een onderzoek van de Verenigde Naties. Een mensenrechtencommissie probeert uit te zoeken of Zwarte Piet een 'racistisch stereotype' is. Dat schrijft NRC.
Het onderzoek werd gestart nadat vier mensenrechtenrapporteurs van de VN informatie hadden ontvangen over Zwarte Piet. Volgens die informatie is Zwarte Piet 'in de kern racistisch'. De rapporteurs stuurden als reactie op de informatie begin dit jaar een brief aan Nederland waarin gesteld dat het Sinterklaasfeest niet opgenomen kan worden op de UNESCO-lijst voor immaterieel erfgoed zolang ‘betrokken gemeenschappen’ er hun goedkeuring niet aan hebben gegeven.
Die 'betrokken gemeenschappen' zijn groepen als Zwarte Piet is Racisme en de Surinaamse commissie voor herstelbetalingen. Die laatste groep eist geld van Nederland vanwege het slavernijverleden. De VN zal deze 'betrokken groepen' horen over de kwestie Zwarte Piet. De verwachting is dat deze groepen sterk afwijzend tegenover Zwarte Piet staan en mogelijk zelfs een financiële genoegdoening zullen eisen wegens geleden immateriële schade.
De discussie over Zwarte Piet is sinds enige jaren een jaarlijks terugkerend ritueel geworden, maar dit jaar woedt de discussie feller dan ooit. Gisteren lieten Sinterklaasorganisaties al weten zich in januari te gaan beraden op het toekomstige uiterlijk van Zwarte Piet. Dat leidde tot een paar positieve reacties, maar ook tot verbijstering en zelfs woede.
VN wil Sintfeest volledig verbiedenquote:Dit jaar kan wel eens het laatste jaar zijn waarin Sinterklaas wordt gevierd. De Verenigde Naties willen namelijk niet alleen Zwarte Piet verbieden, maar het volledige Sinterklaasfeest.
Professor Verene Shepherd van de VN doet namelijk onderzoek naar ons Snieklaasfeest. Als hoofd van deze onderzoekscommissie bezoekt zij dit jaar ons land om het feest mee te maken. Als het aan haar ligt, zal het echter de laatste keer zijn dat de goedheiligman zijn verjaardag viert.
Het VN-onderzoek is nog lang niet afgerond, maar toch wil Shepherd al haar conclusies trekken. "De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de slavernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen", aldus de professor.
Niemand minder dan Mark Rutte zal het feest een halt moeten toeroepen. "De premier heeft de macht om dit te veranderen en om zijn invloed uit te oefenen op de groep die deze gewoonte in stand houdt."
quote:VN-onderzoeker wil af van de Sint
Het hoofd van de werkgroep van de VN die onderzoek doet naar Zwarte Piet, vindt dat het Sinterklaasfeest in Nederland moet worden afgeschaft. In een interview met het programma EenVandaag zegt Verene Shepherd dat ze het een terugkeer vindt naar de slavernij.
Shepherd komt uit Jamaica. "Als ik, als zwart persoon, in Nederland zou wonen, zou ik me er tegen verzetten", aldus Shepherd. Ze vindt het beledigend. "Wij gaan toch ook niet de straat op en zeggen; dit is hoe alle blanke mensen eruit zien."
Oproep aan Rutte
Ze roept premier Rutte in het interview op om een einde te maken aan het Sinterklaasfeest. "De premier kan invloed uitoefenen op de groeperingen die de gewoonte in stand houden", aldus Shepherd. Wat haar betreft houden we het in Nederland bij de kerstman. "Waarom moeten er twee Santa Clauses zijn. Wat is er mis met één Santa Claus."
In het kader van het onderzoek bezoekt de werkgroep binnenkort Nederland om het Sinterklaasfeest mee te maken. Shepherd benadrukt dat het om haar persoonlijke mening gaat en dat ze nader onderzoek zal doen.
quote:Kamer mengt zich in debat Sint
Een Kamerdelegatie die op bezoek is bij de Verenigde Naties in New York, wil een gesprek met de Jamaicaanse VN-functionaris Verene Shepherd, die gezegd heeft Nederland afmoet van het Sinterklaasfeest. In een interview met EenVandaag zegt ze dat ze het feest beschouwt als een terugkeer naar de tijden van de slavernij.
Shepherd is het hoofd van de VN-werkgroep die onderzoek doet naar de Nederlandse traditie. Zij zegt dat ze op persoonlijke titel spreekt, nog voor de werkgroep aan het werk is gegaan.
Opheldering
Het CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg, die deel uitmaakt van de Kamerdelegatie, zei in het Radio 1 Journaal dat ze geschrokken is van de uitspraak en dat ze die ook "een beetje bizar" vindt.
Van Toorenburg vindt dat Shepherd als voorzitter van de werkgroep niet met zulke uitspraken vooruit mag lopen op het werk van haar commissie. Het afschaffen van het Sinterklaasfeest vindt ze een onzinnige opmerking.
Overigens is het onduidelijk of Shepherd op dit moment in New York is, en of de Kamerdelegatie haar te spreken krijgt.
Oproep
Shepherd doet in het interview een oproep aan premier Rutte om een eind te maken aan het Sinterklaasfeest. Wat haar betreft houdt Nederland het bij de kerstman.
Nog voor de huidige discussie over Sinterklaas en Zwarte Piet losbarstte, schreef 'Hoofdpiet' Erik van Muiswinkel in een opiniërend stuk over het Sinterklaasfeest "dat het wel vaststaat dat zwarte piet een vrolijk relikwie is uit racistische tijden".
Voor Van Muiswinkel is het afschaffen van het Sinterklaasfeest of van Zwarte Piet geen optie, maar wat hem betreft mag Piet wat minder zwart en wat minder knecht worden.
Hier verder.quote:Nederland hoeft absoluut niet te vrezen voor een serieus signaal van de Verenigde Naties tegen het sinterklaasfeest. Dat zegt Marc Jacobs, de Belgische vertegenwoordiger van Unesco.
Volgens hem bekleedt Verene Shepherd, die namens de VN kritiek uitte op Sinterklaas, geen enkele serieuze positie bij de VN. 'Ze is slechts een consultant die de naam van de VN misbruikt om een eigen agenda in de media te brengen,' aldus Jacobs.
Consultants
'Alle heisa die de Jamaicaanse Shepherd heeft veroorzaakt met haar brief is niet meer dan een slechte zet in een spel van pressiegroepen in Nederland', zegt de Belg. 'De vier ondertekenaars van die brief behoren helemaal niet tot de bevoegde organen van Unesco, maar gebruikten papier met het briefhoofd van 'de Verenigde Naties', eigenlijk het Hoog Commissariaat van de Mensenrechten. Het zijn een soort consultants die een vooronderzoek voor eigen gebruik doen, maar dan wel quasi-officieel vragen stellen aan de Nederlandse Staat.'
Klik hier voor de rest v/h artikel
Die zaten plots "op een eiland" in plaats van "bij de nikkers"quote:Op donderdag 14 november 2013 10:25 schreef Poolbal het volgende:
Hoe is het eigenlijk met Oki en Doki afgelopen?
Waar zeg ik dat?quote:Op woensdag 13 november 2013 22:56 schreef Danny het volgende:
[..]
Het is helemaal geen moeite. Maar als je dus niet toegeeft aan de wensen van anderen ben je meteen racist? Wat is dat voor achterlijke redenatie?
De dingen die jij noemt zijn niet te vergelijken met Zwarte Piet. De dingen die jij noemt zijn echt beperkingen van vrijheden. Een kleurtje veranderen is zo'n kleine moeite en geen beperking van de vrijheid. Het is gewoon onvergelijkbaar.quote:De gelovigen willen dan alle winkels dicht op zondag. Kwestie van de deur niet open doen. Kleine moeite groot plezier. Beetje empathie tonen. Vloeken strafbaar maken ook, want je wilt niemand voor het hoofd stoten natuurlijk.
O, en moslims zien vrouwen liever in een boerka. Kleine moeite om even een lap over je hoofd te trekken en je dik aan te kleden als vrouw lijkt me? Beetje empathie. Wat doen we nou moeilijk?
En kerst? Joden doen niet aan kerst, dus waarom niet gewoon kerst alleen nog in huiselijke kring? En zonder boom, want groenlinks. Kleine moeite om dat even aan te passen toch?
Er. Is. Geen. Reden.
Alleen maar dingen blind aanpassen omdat het makkelijk is en omdat een hele kleine groep mensen dat graag wil is natuurlijk gewoon complete kul.
Een 'tolerante' samenleving moet natuurlijk gewoon twee kanten op werken. Wij accepteren andere culturen, andere culturen accepteren de onze. Zo makkelijk is het.
Die Regilio Tuur opmerking,quote:Op donderdag 14 november 2013 10:34 schreef 3-voud het volgende:
Godsgruwelijk wat een omgekeerde wereld. Hebben ze zelf wel door dat ze het 100x erger doen dan waar ze naar wijzen?
Ik geloof dat ik het wel eens bij de Slegte heb gezien.quote:Op donderdag 14 november 2013 10:29 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Die zaten plots "op een eiland" in plaats van "bij de nikkers"
En ik wil dat oorspronkelijke album nu hebben. Eens kijken of het te vinden is.
Was jouw vrouw toevallig degene die Marokkaanse kinderen snoep weigerde omdat ze gefrustreerd was t.a.v. de Zwarte Pieten-discussie?quote:
Sow seg. Ik ben ook compleet uit het veld geslagen door je gevatte opmerking.quote:Op donderdag 14 november 2013 11:07 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Was jouw vrouw toevallig degene die Marokkaanse kinderen snoep weigerde omdat ze gefrustreerd was t.a.v. de Zwarte Pieten-discussie?
Tenenkrommend en lachwekkend tegelijk, weet niet waar de nadruk nou het meest op ligt, alleen dat het tokkiegehalte daar zeer hoog is.quote:Op donderdag 14 november 2013 10:34 schreef 3-voud het volgende:
Godsgruwelijk wat een omgekeerde wereld. Hebben ze zelf wel door dat ze het 100x erger doen dan waar ze naar wijzen?
Het was een serieuze vraag eigenlijk. Het kortzichtige tokkie-gehalte doet zich niet alleen voor onder de anti-pieten zo blijkt maar weer.quote:Op donderdag 14 november 2013 11:13 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Sow seg. Ik ben ook compleet uit het veld geslagen door je gevatte opmerking.
Je hebt het ons getoond inderdaad.quote:Op donderdag 14 november 2013 11:18 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het was een serieuze vraag eigenlijk. Het kortzichtige tokkie-gehalte doet zich niet alleen voor onder de anti-pieten zo blijkt maar weer.
hoe is het racistisch?quote:Op donderdag 14 november 2013 11:05 schreef ThePlaneteer het volgende:
[ afbeelding ]
Hoezo is hier nooit onderzoek naar gedaan eigenlijk?
Dit is wel iets meer racistisch als ZP dacht ik zo.
Blokker verkoopt nu ook zwarte piet maskers - die je zelf in moet kleuren.quote:Op donderdag 14 november 2013 11:41 schreef SaskiaR het volgende:
Een kledingeverhuurbedrijf hier in de stad heeft nu ook gekleurde pieten in de aanbieding - of althans, gewoon een pietenpak maar je kan kiezen of je gekleurde schmink wil (eventueel met roetvegen) of gewoon zwart. Leuk idee? Of is dit niet genoeg aapassing van de traditie?
http://www.kloeg.nl/sint.htm
Omdat zo'n kwaliteitsboek natuurlijk nooit voor maar 6.98 verkocht zou worden als Bogarde blank zou zijn geweest?quote:
Neger is nou niet bepaald een koosnaampje.quote:
Zijn ze zo snel wit geblakerd van woede?quote:Op donderdag 14 november 2013 12:08 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Neger is nou niet bepaald een koosnaampje.
Ten minste, het zou mij niet in dank worden afgenomen als ik elke zwarte medemens een neger noem.
Niveautje basisschool dit weer.quote:Op donderdag 14 november 2013 12:10 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Zijn ze zo snel wit geblakerd van woede?
Heeft Winston niet zelf voor die titel gekozen?quote:Op donderdag 14 november 2013 12:08 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Neger is nou niet bepaald een koosnaampje.
Ten minste, het zou mij niet in dank worden afgenomen als ik elke zwarte medemens een neger noem.
Heb ik een magneet in mijn reet en jij een beugel?quote:
Ja, ik stalk je graag 3-voud. Vooral als je in zo'n grappige bui bent.quote:Op donderdag 14 november 2013 12:14 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Heb ik een magneet in mijn reet en jij een beugel?
quote:
met het dikgedrukte impliceer je dat we een racismeprobleem hebben en dat dat blijkt uit het niet willen veranderen van een traditie.quote:Op woensdag 13 november 2013 22:43 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Het lost het fundamentele probleem niet op inderdaad, maar ik vind het wel raar hoe er hier op gereageerd wordt door veel mensen. Deze Zwarte Piet-discussie laat zien dat we een veel groter racismeprobleem hebben in Nederland dan enkel het 'probleem' Zwarte Piet zelf. Zeg nou zelf? Hoeveel moeite is het nou om Pieten van alle kleuren toe te laten of ze zilverkleurig te maken? Zou het feest daardoor echt minder worden? Het is zo'n kleine moeite. Als mensen er hinder van ondervinden dan kunnen we toch een beetje empathie tonen en het gewoon voor ze aanpassen? Wat doen we nou moeilijk?
Het is het beperken van de vrijheid om zwarte piet een zwart kleurtje te geven. Uiteraard was te verwachten dat alle andere voorbeelden slechte voorbeelden zouden zijn, omdat je anders moet toegeven dat als je voor de ene persoon die verandering eist je aanpast je dat ook voor alle andere personen moet doen.quote:De dingen die jij noemt zijn niet te vergelijken met Zwarte Piet. De dingen die jij noemt zijn echt beperkingen van vrijheden. Een kleurtje veranderen is zo'n kleine moeite en geen beperking van de vrijheid. Het is gewoon onvergelijkbaar.
en zijn baard kan er ook wel af. en met het offerfeest een konijn slachten moet ook kunnen. En de kerstboom kan vervangen worden door een grote vaas met rozen. Bij het voetbal schminken we ons allemaal groen, want dat oranje is toch maar een kleurtje. Je het is 'van oranje' en dus oranje, maar het is ook 'zwarte piet' en dus zwart.quote:Op donderdag 14 november 2013 10:42 schreef Poolbal het volgende:
Het rood van de kerstman kan toch ook gewoon blauw worden? Het is maar een kleurtje, niemands vrijheden worden aangetast, dus wat is het probleem?
Dan worden dus de zwarte kleurpotloden binnenkort verbodenquote:Op donderdag 14 november 2013 12:00 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Blokker verkoopt nu ook zwarte piet maskers - die je zelf in moet kleuren.
Volgens mij zou jij God nog niet herkennen als je erop zat, oud wijf.quote:Op donderdag 14 november 2013 10:34 schreef 3-voud het volgende:
Godsgruwelijk wat een omgekeerde wereld. Hebben ze zelf wel door dat ze het 100x erger doen dan waar ze naar wijzen?
-tig generaties na de slavernij nog altijd een minderwaardigheidscomplex hebben !quote:Op donderdag 14 november 2013 13:41 schreef Hathor het volgende:
Als die lui in dat filmpje de maatstaf vormen voor de antipieten club, dan lijkt me de keus niet zo moeilijk, een ouwe chagrijn die alles met geweld denkt te kunnen oplossen, een jongere die bij het zien van een camera kwijlend BLACK POWAH, FUCK WHITE SUPREMACY begint te bleren, een "dame" die haar vadsige reet naar de camera draait en ons vriendelijk verzoekt die te likken....nee, laat die traditie maar gewoon zo als ie is, al is het alleen maar om dat soort dorpsgekken te frustreren.
Zeg jij nou dat mensen geen racist kunnen worden??quote:Op donderdag 14 november 2013 13:45 schreef Manono het volgende:
[..]
Volgens mij zou jij God nog niet herkennen als je erop zat, oud wijf.
FYI, acties van een ander kunnen het niet "erger maken", je bent racist, of niet. Als je een vriend opeens nikker noemt omdat hij jou racist noemt, was je het al en had hij dus gelijk. Simpel.
quote:Op donderdag 14 november 2013 13:45 schreef Manono het volgende:
[..]
Volgens mij zou jij God nog niet herkennen als je erop zat, oud wijf.
FYI, acties van een ander kunnen het niet "erger maken", je bent racist, of niet. Als je een vriend opeens nikker noemt omdat hij jou racist noemt, was je het al en had hij dus gelijk. Simpel.
Ongeleid projectiel, ga wat nuttig doen.quote:Op donderdag 14 november 2013 13:45 schreef Manono het volgende:
[..]
Volgens mij zou jij God nog niet herkennen als je erop zat, oud wijf.
FYI, acties van een ander kunnen het niet "erger maken", je bent racist, of niet. Als je een vriend opeens nikker noemt omdat hij jou racist noemt, was je het al en had hij dus gelijk. Simpel.
Ik zei: als je het wordt, was je het al.quote:Op donderdag 14 november 2013 13:57 schreef Serieus_Persoon het volgende:
[..]
Zeg jij nou dat mensen geen racist kunnen worden??
Zou ik ook zeggen met een postgemiddelde van 26 posts per dag in minder dan drie jaar.quote:Op donderdag 14 november 2013 14:09 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Ongeleid projectiel, ga wat nuttig doen.
Alleen dan?quote:Op donderdag 14 november 2013 15:18 schreef Manono het volgende:
[..]
Zou ik ook zeggen met een postgemiddelde van 26 posts per dag in minder dan drie jaar.
Hoeft niet. Als iemand keer op keer negatieve ervaringen met een bepaalde bevolkingsgroep heeft kan hij of zij daar een hekel aan krijgen die er eerder niet was - die eenvoudig kan ontaarden in racisme.quote:Op donderdag 14 november 2013 14:41 schreef Manono het volgende:
[..]
Ik zei: als je het wordt, was je het al.
Het is wel waar dat dit debat een grote hoeveelheid sluimerend racisme heeft blootgelegd. Zowel aan de pro- als de antikant.quote:Of vind jij 'Zwarte piet was niet zo bedoeld, we hebben het niet geweten. Maar nu we het wel weten worden we alsnog racist' geloofwaardiger
Niet zozeer racisme als wel gewoon onbegrip richting een bepaalde groep mensen. Een groep die overigens niet alleen uit negers bestaat, maar ook uit aandachtshoeren van andere komaf. Het probleem is dat (bijna) iedereen inmiddels wel accepteert dat we samen wonen en samen leven en dat we elkaars eigenaardigheden accepteren. Als je dan opeens door een kleine groep mensen vanuit het niets en volstrekt onterecht wordt uitgemaakt voor racist, enkel en alleen omdat je jezelf of je kinderen verkleed als zwarte piet, en men daarnaast ook nog eens probeert dat feest, waar bijna iedereen enorm dierbare herinneringen aan heeft, af te breken dan kan ik me voorstellen dat dat een enorm gevoel van onrechtvaardigheid en onbegrip creëert. Het wel goed willen doen, geen kwaad van zin zijn en toch worden bedreigd en weggezet als racist of 'white supremacist'.quote:Op donderdag 14 november 2013 15:22 schreef Aanstootgevend het volgende:
Het is wel waar dat dit debat een grote hoeveelheid sluimerend racisme heeft blootgelegd. Zowel aan de pro- als de antikant.
Dit soort idioten een podium geven, oeverloos over dit soort figuren doorlullen en benadrukken dat toch niet alle negers als dit soort figuren zijn is misschien nog wel een tikkeltje sneuer.quote:Op donderdag 14 november 2013 15:55 schreef Danny het volgende:
[..]
Niet zozeer racisme als wel gewoon onbegrip richting een bepaalde groep mensen. Een groep die overigens niet alleen uit negers bestaat, maar ook uit aandachtshoeren van andere komaf. Het probleem is dat (bijna) iedereen inmiddels wel accepteert dat we samen wonen en samen leven en dat we elkaars eigenaardigheden accepteren. Als je dan opeens door een kleine groep mensen vanuit het niets en volstrekt onterecht wordt uitgemaakt voor racist, enkel en alleen omdat je jezelf of je kinderen verkleed als zwarte piet, en men daarnaast ook nog eens probeert dat feest, waar bijna iedereen enorm dierbare herinneringen aan heeft, af te breken dan kan ik me voorstellen dat dat een enorm gevoel van onrechtvaardigheid en onbegrip creëert. Het wel goed willen doen, geen kwaad van zin zijn en toch worden bedreigd en weggezet als racist of 'white supremacist'.
Het kweekt onbegrip en breekt het begrip en de acceptatie die we in Nederland onderling hebben rap af. Beide kanten op. Opeens zien negers alle hollanders die voor het behoud van zwarte piet zijn als racisten en opeens is het gebruik van geweld tijdens een kinderfeest goed te praten. En ja, opeens zien de pro-pieten in dat acceptatie niet alleen dient te werken van inheemse bewoner naar uitheemse bewoner en van de oer-hollandse cultuur naar andere culturen, maar dat een klein beetje begrip en acceptatie de andere kant op ook best fijn zou zijn. En net als bij voetbal het Nederlandse volk voor een heel groot deel opeens één is tegen degene die hun cup probeert 'in te pikken', is datzelfde gevoel er nu tegen degene die proberen hun dierbare herinneringen, het feest voor en van hun kinderen en kleinkinderen en hun traditie te maken tot iets smerigs en het proberen af te breken met non-argumenten.
Nederland staat onnodig op scherp omdat idioten als Quinsy en Prem en Anouk en Doutzen aandacht tekort hebben. Eeuwig zonde dit en het zet - naar ik aanneem onbedoeld - de verhoudingen tussen blank en zwart als we niet uitkijken gewoon weer 50 jaar het verleden in. En dan is alles wat er in de afgelopen halve eeuw bereikt is mbt gelijkheid voor jan lul geweest, en dat allemaal omdat een kleine groep mensen is blijven hangen in 1840 en zichzelf ziet als plaatsvervangend martelaar voor de slavernij. Echt. Te. Sneu. En compleet onnodig en over the top.
Neger is een verbastering van het spaanse woord negro. Dat woord betekent zwart. Maar als het woordje neger discriminerend is wil ik ze met alle plezier ook zwart noemen. Mij boeit het niet. Ik heb alleen wat moeite het exacte verschil op te merken. Da's alles.quote:Op donderdag 14 november 2013 12:08 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Neger is nou niet bepaald een koosnaampje.
Ten minste, het zou mij niet in dank worden afgenomen als ik elke zwarte medemens een neger noem.
Nou nee. De sneuheid is toch echt begonnen met Quinsy en Co.quote:Op donderdag 14 november 2013 17:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dit soort idioten een podium geven, oeverloos over dit soort figuren doorlullen en benadrukken dat toch niet alle negers als dit soort figuren zijn is misschien nog wel een tikkeltje sneuer.
Zulke idioten zouden het paasfeest nog linken aan de slavernij of het koloniale verleden.quote:Op donderdag 14 november 2013 17:52 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou nee. De sneuheid is toch echt begonnen met Quinsy en Co.
Als die hun kop hadden gehouden was het gewoon een leuk feest geworden zonder het smerige bijsmaakje wat zij er aan hebben gegeven.
Daar is het inderdaad begonnen, maar we zijn toch niet daardoor allemaal onze verantwoordelijkheid verloren en slachtoffers van Quinsy en co geworden? Daar kan toch ook nog normaal op gereageerd worden zonder met modder te smijten en ze verder belachelijk te maken? Dan had het ook niet zo'n vieze bijsmaak gehad.quote:Op donderdag 14 november 2013 17:52 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou nee. De sneuheid is toch echt begonnen met Quinsy en Co.
Als die hun kop hadden gehouden was het gewoon een leuk feest geworden zonder het smerige bijsmaakje wat zij er aan hebben gegeven.
je bent een racist Betyarquote:
quote:Op donderdag 14 november 2013 17:52 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou nee. De sneuheid is toch echt begonnen met Quinsy en Co.
Als die hun kop hadden gehouden was het gewoon een leuk feest geworden zonder het smerige bijsmaakje wat zij er aan hebben gegeven.
-- M.C. Grünbauer in 1968quote:Graag zou ik de Zwarte Pieten veranderd zien in Witte Pieten.’ Terwijl de slavernij al meer dan een eeuw is afgeschaft blijven wij maar doorsukkelen met de oude traditie de neger als slaaf voor te stellen. (...) De machtige Blanke Meester zit op zijn schimmel of op zijn troon. Piet moet lopen of zware zakken sjouwen en hij mag naast de troon op een krukje zitten aan de voeten van zijn baas.
Sinterklaas komt uit Spanje, toch spreekt hij vloeiend Nederlands. ‘Maar hij wordt vergezeld door Pieten die hier ook al eeuwen komen en nog nooit behoorlijk Nederlands hebben leren spreken. Dus moeten ze wel heel dom zijn!’ Uit een sinterklaasboekje lichtte zij de zin: ‘“Die [Pieten] hadden wel griezelige zwarte gezichten, maar ze lachten toch vriendelijk.” Hieruit volgt dat iedere neger een griezelig zwart gezicht heeft.’ Met Witte Pieten benadelen we niemand. Wel doen we heel velen er een enorm plezier mee, want in wezen stellen wij met Zwarte Piet een neger voor aan onze kinderen en wel op een manier, die hun hun hele leven bijblijft. Wij laten hen pret beleven ten koste van een ander ras.
"Swartclaes", 1978quote:In die Sinterklaas en Zwarte Piet ziet die maatschappij van jullie een geheiligde bevestiging en rechtvaardiging van de exploitatie van de gekleurde mensen, de arme zuiderlingen, door de witten, de rijke noorderlingen
Weekkrant Suriname, 1981quote:De huidige rolverdeling in het Sinterklaasfeest is beschamend, omdat zij het superioriteitsgevoel van blanke Nederlanders symboliseert, waarbij voor de zwarte mensen de positie wordt benadrukt die zij al eeuwenlang in onze samenleving hebben ingenomen: de knecht, die ondergeschikt is aan de blanke meester en de slechte baantjes moet opknappen. Zo is eeuwenlang het Sinterklaasfeest gevierd met Sint Nicolaas als het symbool van het goede, het blanke en Zwarte Piet als het symbool van het kwade, het slechte. Die racistische verhouding is heden ten dage nog net zo actueel.
Voor Nederlanders is Sinterklaas vanzelfsprekend een witte man.
Terwijl Zwarte Piet de man blijft met de grote dikke lippen, met overdreven grote oorbellen en zo zwart mogelijk geschminkt. Kortom: een domme, clowneske figuur, die zich geen houding weet te geven in onze ‘beschaafde’ blanke samenleving. Daarbij wordt zelfs een namaak-Surinaams accent niet geschuwd. Geen wonder dat veel Surinamers rond Sinterklaastijd voor Zwarte Piet worden uitgescholden. De witte kinderen wordt het blanke meerderwaardigheidsgevoel er als met de paplepel ingegoten. Dat kan nooit de bedoeling zijn van het Sinterklaasfeest.
Je hebt me doorquote:Op donderdag 14 november 2013 18:06 schreef sp3c het volgende:
[..]
je bent een racist Betyar
je zegt het wel niet maar ik weet goed want ik lees gewoon tussen de regels en daar staat dat je een hekel hebt aan mocro flavor net als de rest van Nederland
wolla, wolla
Neuh, meteen bukken en je reet opentrekken zodra iemand je anaal wil verkrachten. Dát is sneuer. En dat is waar het meteen maar in het gelid springen en doen wat een kleine handvol mensen eist onder dreiging van geweld notabene, toch wel op neerkomt. Je identiteit opzij gooien om de lange tenen van een handvol mensen. Ik ben er trots op dat Nederland zich massaal uitspreekt vóór onze traditie, cultuur en folklore.quote:Op donderdag 14 november 2013 17:38 schreef Xa1pt het volgende:
Dit soort idioten een podium geven, oeverloos over dit soort figuren doorlullen en benadrukken dat toch niet alle negers als dit soort figuren zijn is misschien nog wel een tikkeltje sneuer.
Die komt meer door dit soort dingenquote:Op donderdag 14 november 2013 18:00 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Daar is het inderdaad begonnen, maar we zijn toch niet daardoor allemaal onze verantwoordelijkheid verloren en slachtoffers van Quinsy en co geworden? Daar kan toch ook nog normaal op gereageerd worden zonder met modder te smijten en ze verder belachelijk te maken? Dan had het ook niet zo'n vieze bijsmaak gehad.
En wie heeft er nou werkelijk om een capitulatie als deze gevraagd?quote:Op donderdag 14 november 2013 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
Even een crosspost uit het AH-medewerkerstopic. Bij onze Zaanse vrienden heeft Zwarte Piet ook verloren.
[ afbeelding ]
is het zo weer goed?quote:Op donderdag 14 november 2013 18:09 schreef betyar het volgende:
[..]
Je hebt me door![]()
![]()
![]()
Je hebt vast die foto gevonden van mij waar ik vol trots mijn getatoeëerde hakenkruisen op mijn schouderbladen, enkels, nek (links, rechts en in het midden), voorhoofd en eikel laat zien.
who caresquote:Op donderdag 14 november 2013 18:11 schreef Ferdo het volgende:
[..]
En wie heeft er nou werkelijk om een capitulatie als deze gevraagd?
Dan doe ik m'n boodschappen voortaan bij een supermarkt die wel gewoon zwarte piet heeft. En dat meen ik. Als een winkel hiermee Nederland te kakken zet ga ik er niet meer heen. Dat doe ik als IK me gekwetst voel. Ik ga dan niet pleiten voor een verbod op AHquote:Op donderdag 14 november 2013 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
Even een crosspost uit het AH-medewerkerstopic. Bij onze Zaanse vrienden heeft Zwarte Piet ook verloren.
[ afbeelding ]
Ach, nog een reden om niet bij de AH te komen. Prima.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:16 schreef sp3c het volgende:
[..]
who cares
het is de Albert Heijn, die hebben gewoon een winstoogmerk en die moeten zelf maar doen wat ze het beste achten ... daar hebben jij en ik helemaal geen inspraak in
althans, koop die rommel gewoon niet, laat je portemonnee spreken
Ik snap er geen hol van wat je hier mee wil zeggen.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:14 schreef sp3c het volgende:
[..]
is het zo weer goed?
mijn coulance repertoire is niet zo uitgebreid natuurlijk maar ik wil het best nog wel een paar keer herhalen als het nodig is
je miste de_coulance dus heb ik mijn beste imitatie van hem neergezet om je een beter gevoel te geven maar het heeft denk ik niet gewerktquote:Op donderdag 14 november 2013 18:18 schreef betyar het volgende:
[..]
Ik snap er geen hol van wat je hier mee wil zeggen.
Sorry.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:19 schreef sp3c het volgende:
[..]
je miste de_coulance dus heb ik mijn beste imitatie van hem neergezet om je een beter gevoel te geven maar het heeft denk ik niet gewerkt
Ik heb het niet gehad over het veranderen van de zwarte piet in de kleurige piet. Ik heb het over al het verbale geweld wat zoiets losmaakt. Dat mensen zich daar niet boven kunnen plaatsen of op z'n minst er gewoon fatsoenlijk over spreken zonder met modder te gaan gooien en te roepen dat alle negers moeten optyfen naar het buitenland. Quinsy maakt zichzelf belachelijk met z'n slachtofferrol, maar kennelijk niet belachelijk genoeg want we moeten dat minstens 10x uitvergroten en nog eens 10x zo belachelijk maken. Dat vind ik nog een tikkeltje sneuer, want we zouden beter moeten weten.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:10 schreef Danny het volgende:
[..]
Neuh, meteen bukken en je reet opentrekken zodra iemand je anaal wil verkrachten. Dát is sneuer. En dat is waar het meteen maar in het gelid springen en doen wat een kleine handvol mensen eist onder dreiging van geweld notabene, toch wel op neerkomt. Je identiteit opzij gooien om de lange tenen van een handvol mensen. Ik ben er trots op dat Nederland zich massaal uitspreekt vóór onze traditie, cultuur en folklore.
Sneu? Wat jij wil. Ik vind het sneu om te doen alsof je zo begaan bent met het slavernijverleden van je volk dat je er een kinderfeest voor wil opofferen, maar vervolgens geen cent uitgeeft aan een monument ter ere van juist diezelfde slaven omdat 'we maar nazaten zijn die het zelf niet hebben meegemaakt' (via). Sneu om bijna heel Nederland keihard racisten te noemen en te dreigen met het mishandelen van zwarte pieten, het plaatsen van vuisten waar dan ook, het keihard op tv roepen dat sinterklaas niet bestaat en uberhaupt het misbruiken van een kinderfeest om je eigen gebrek aan zelfrespect te compenseren.
Dat vind IK sneu. En wat jij vindt moet je daarin helemaal zelf weten.
Ja, want als Pietje (pun intended) ons uitscheldt dan moéten we er wel bovenop slaan en worden we een weerloos slachtoffer van een mechanisme wat sterker is dan ons! Schei toch uit.quote:Die komt meer door dit soort dingen
Dat gebeurt als er emoties meespelen. Daarbij geef ik toe dat we ons verbaal wellicht verlagen richting hun niveau (hoewel we daar nog steeds boven zitten imo), maar dat dat in geen vergelijk staat tot het goedpraten van en indirect dreigen met geweld tegen 'alle racisten in Nederland die zich zwart schminken' (zoals de meneer in het filmpje het zo netjes verwoordt) of het 'in elkaar slaan van pieten tijdens de intocht' (zoals Romeo 'ik geef Maatschappijleer' Grot en zijn studenten dat uiten). Dat is toch van een beestachtig, onderontwikkeld niveau.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik heb het niet gehad over het veranderen van de zwarte piet in de kleurige piet. Ik heb het over al het verbale geweld wat zoiets losmaakt. Dat mensen zich daar niet boven kunnen plaatsen of op z'n minst er gewoon fatsoenlijk over spreken zonder met modder te gaan gooien en te roepen dat alle negers moeten optyfen naar het buitenland. Quinsy maakt zichzelf belachelijk met z'n slachtofferrol, maar kennelijk niet belachelijk genoeg want we moeten dat minstens 10x uitvergroten en minstens zo belachelijk maken. Dat vind ik nog een tikkeltje sneuer, want we zouden beter moeten weten.
Die ene man verwoordt het prachtig. Hij schaamt zich voor de surinamers en hun gedrag. Hij voelt zich niet gediscrimineerd door Zwarte Piet, maar door zijn eigen mede-surinamers. En hij durft er nog voor uit te komen ook. Hulde voor die dappere meneer.quote:Ja, want als Pietje (pun intended) ons uitscheldt dan moéten we er wel bovenop slaan en worden we slachtoffer van een mechanisme wat sterker is dan ons! Schei toch uit.
in Suriname/Antillen combineren ze de twee maar ik weet niet of het handig is om dergelijke dames in te zetten om en nabij 5 december in NLquote:Op donderdag 14 november 2013 18:18 schreef TLC het volgende:
Ik wilde hier posten dat ik ook tegen de zomercarnaval ben in Rotterdam, want je zult maar als onschuldige kinderziel al die halfnaakte wijven voorbij zien komen, maar toen ik google'de om een afbeelding hiervan te plaatsen heb ik me toch maar bedacht en keur het bij deze goed![]()
quote:Op donderdag 14 november 2013 18:09 schreef betyar het volgende:
[..]
Je hebt me door![]()
![]()
![]()
Je hebt vast die foto gevonden van mij waar ik vol trots mijn getatoeëerde hakenkruisen op mijn schouderbladen, enkels, nek (links, rechts en in het midden), voorhoofd en eikel laat zien.
What the..quote:Op donderdag 14 november 2013 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
Even een crosspost uit het AH-medewerkerstopic. Bij onze Zaanse vrienden heeft Zwarte Piet ook verloren.
[ afbeelding ]
Tja, het komt alleen wel allemaal uit hetzelfde gevoel voort. Dat delen de moddergooiers dan weer met dit soort pareltjes.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:26 schreef Danny het volgende:
[..]
Dat gebeurt als er emoties meespelen. Daarbij geef ik toe dat we ons verbaal wellicht verlagen richting hun niveau (hoewel we daar nog steeds boven zitten imo), maar dat dat in geen vergelijk staat tot het goedpraten van en indirect dreigen met geweld tegen 'alle racisten in Nederland die zich zwart schminken' (zoals de meneer in het filmpje het zo netjes verwoordt) of het 'in elkaar slaan van pieten tijdens de intocht' (zoals Romeo 'ik geef Maatschappijleer' Grot en zijn studenten dat uiten). Dat is toch van een beestachtig, onderontwikkeld niveau.
Vooral toen ik de stoeprand-scene uit american history X nadeed met een willekeurige neger die ik van zijn ongetwijfeld gejatte fiets afknuppelde.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:28 schreef sp3c het volgende:
goede foto van Betyar is dat trouwens, zijn moeder was trots denk ik
en die fiets heb je gewoon gehouden want als je het naar de politie brengt dan krijg je nog een boete ook!!!quote:Op donderdag 14 november 2013 18:34 schreef betyar het volgende:
[..]
Vooral toen ik de stoeprand-scene uit american history X nadeed met een willekeurige neger die ik van zijn ongetwijfeld gejatte fiets afknuppelde.
Correct, het licht was kapot en het was donker.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:35 schreef sp3c het volgende:
[..]
en die fiets heb je gewoon gehouden want als je het naar de politie brengt dan krijg je nog een boete ook!!!
Overigens is ook het "we zullen zwarte piet wel eens in elkaar slaan" helaas geen nieuw iets. 13 jaar geleden uitte "pressie omhoog" vergelijkbare dreigementen.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tja, het komt alleen wel allemaal uit hetzelfde gevoel voort. Dat delen de moddergooiers dan weer met dit soort pareltjes.
Denk niet dat het uit hetzelfde gevoel voortkomt.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tja, het komt alleen wel allemaal uit hetzelfde gevoel voort. Dat delen de moddergooiers dan weer met dit soort pareltjes.
lol, ULX is serieus al 13 jaar bezig met deze discussiequote:Op donderdag 14 november 2013 18:36 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Edit : oooh, kijk ! Zelfs deze discussie is al heel oud
NWS / Actiegroep dreigt Sinterklaasfeest te verstoren (november 2000)
Al hebben ze het hier nog over "geweldloosheid".
Welnee, hij heeft toch een zwarte neus en oren? Maak je het hele gezicht zwart, dan zie je niet meer dat het om een consumptieproduct gaat - het met de Sint geassocieerde "appeltje van oranje".quote:Op donderdag 14 november 2013 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
Even een crosspost uit het AH-medewerkerstopic. Bij onze Zaanse vrienden heeft Zwarte Piet ook verloren.
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 14 november 2013 18:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
lol, ULX is serieus al 13 jaar bezig met deze discussie
wat een held
het lijkt idd meer een sinaasappel met sint en piet prullen opgeplakt ... zwarte piet in dit gevalquote:Op donderdag 14 november 2013 19:07 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Welnee, hij heeft toch een zwarte neus en oren? Maak je het hele gezicht zwart, dan zie je niet meer dat het om een consumptieproduct gaat - het met de Sint geassocieerde "appeltje van oranje".
Dat van die oorbellen snapte ik meteen al niet, hoezo hadden slaven grote gouden oorbellen?quote:
weet ik veel, ik snapte het sowieso al nietquote:Op donderdag 14 november 2013 19:27 schreef ietjefietje het volgende:
[..]
Dat van die oorbellen snapte ik meteen al niet, hoezo hadden slaven grote gouden oorbellen?
Nee! Het is een knieval! Boycotten, die Appie!quote:Op donderdag 14 november 2013 19:07 schreef Iblardi het volgende:
Welnee, hij heeft toch een zwarte neus en oren? Maak je het hele gezicht zwart, dan zie je niet meer dat het om een consumptieproduct gaat - het met de Sint geassocieerde "appeltje van oranje".
Wat een fantasie, ze hadden toch enkelbandenquote:Op donderdag 14 november 2013 19:28 schreef sp3c het volgende:
[..]
weet ik veel, ik snapte het sowieso al niet
ik denk dat daar de ketting doorheen moest ofzo
Ik doe mee.quote:Op donderdag 14 november 2013 19:28 schreef Copycat het volgende:
[..]
Nee! Het is een knieval! Boycotten, die Appie!
Met z'n pokdalige Sint en Piet.
Onzin, principes tellen zwaarder als een paar centen.quote:Op donderdag 14 november 2013 19:31 schreef sp3c het volgende:
hier in de wijde omtrek heb je alleen keuze tussen de AH en de Coop en bij de Coop proberen ze me iedere keer af te zetten door die aanbiedingen niet door te rekenen aan de kassa en als het niet in de aanbieding is kan ik het niet betalen daar
En oh wee als je bij Albert Heijn sinaasappels of mandarijnen koopt! Dan ben je dubbel fout in deze oorlog.quote:Op donderdag 14 november 2013 19:34 schreef ietjefietje het volgende:
Onzin, principes tellen zwaarder als een paar centen.
Ah ja.quote:Op donderdag 14 november 2013 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
Even een crosspost uit het AH-medewerkerstopic. Bij onze Zaanse vrienden heeft Zwarte Piet ook verloren.
[ afbeelding ]
wat een kutouder ben je danquote:Op donderdag 14 november 2013 20:05 schreef anonymoussie het volgende:
'ik heb mijn dochter verteld vanaf ze geboren is dat Sinterklaas niet bestaat'
knap dat een baby dat snapt
http://www.metronieuws.nl(...)SrZmkn!tNjqmJUXB6g7/quote:Dit jaar zijn al twintig procent meer Zwarte Pietenpakken verhuurd dan vorig jaar. Dat blijkt uit een rondgang van verhuurwebsite Zoef.com langs de vijf grootste kostuumverhuurders van het land
"Het lijkt erop dat alle aandacht voor de hulp van de Sint mensen eerder dan gebruikelijk heeft doen denken aan hun eigen Sinterklaasfeest", zegt Paul Rijk van Zoef.com. "Wat wij terug horen is dat op het hoogtepunt van het Pietendebat, eind oktober, al veel meer aanvragen binnenkwamen dan in andere jaren. Het lijkt erop dat de consumenten die de pakken huren in ieder geval niet tégen Zwarte Piet zijn. Maar dat er ondanks de ophef juist meer zou worden verhuurd, dat hadden we niet verwacht."
Per jaar worden ongeveer 3000 pakken verhuurd aan hulppieten. Door de stijging van twintig procent in het aantal verhuurde kostuums denkt Rijk dat er dit jaar, eerder dan gebruikelijk, een tekort aan Zwarte Pieten-outfits zal ontstaan. De vraag naar kleding voor hulpsinterklazen is dit jaar wel ongeveer gelijk aan die van de afgelopen jaren.
http://www.haarlemsdagbla(...)te-Piet-blijft-zwartquote:Zwarte Piet blijft zwart
HOOFDDORP - Ja. Met het kortste antwoord ooit stellen burgemeester en wethouders een zwarte Zwarte Piet veilig voor Haarlemmermeer.
Forza-gemeenteraadslid Paul Meijer zag de bui al hangen gezien de landelijke discussie over Zwarte Piet. Meijer wil de sinterklaastraditie behouden en geen Zwarte Pieten met een andere kleur dan zwart zien. Geen Amsterdamse toestanden graag.
Daarom vroeg Meijer B en W: ,,Kunt u bevestigen dat de gemeente niet nadenkt over een andere opzet van de Sinterklaasintocht in onze gemeente en dat Zwarte Piet gewoon zwart kan blijven?’’ Ja, dat kunnen B en W. Beleefdheidshalve voegen ze daar nog aan toe: ,,Wij verwachten u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.’’
Trots op mijn dorpquote:Op donderdag 14 november 2013 23:31 schreef Jian het volgende:
Zo kan het dus ook, gedecideerd en duidelijk, ik hou ervan!
[..]
quote:Op donderdag 14 november 2013 23:31 schreef Jian het volgende:
Zo kan het dus ook, gedecideerd en duidelijk, ik hou ervan!
[..]
http://www.haarlemsdagbla(...)te-Piet-blijft-zwart
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |