Ja maar dat is geen discriminatie want eigen volk enzo.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:44 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je moet een Marokkaan eens horen over sub-Sahara Afrikanen joh....
"Autochtone Amsterdammers voelen zich niet gediscrimineerd en ook Amsterdammers met een Turkse en Marokkaanse achtergrond ervaren dat niet."quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:41 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Marokkanen die zich gediscrimineerd voelen door blanken die negers naspelen. Snapt u het nog?
Gekkie, ik ben voorstander van zwarte Piet.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 15:51 schreef Poolbal het volgende:
Niet dat Grouch nu gaat zeggen dat het langer geleden is dat Piet zn rare accent verloor... de tegenstanders doen hun uiterste best om Zwarte Piet uit de sprookjessfeer te halen zodat ze kunnen bepleiten dat het een neger is.
Niemand zal ontkennen dat de figuur Zwarte Piet kwetsend kan zijn.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 16:52 schreef Ryon het volgende:
[..]
De discussie 'ontspoorde' al toen iemand de opmerking maakte dat de figuur Zwarte Piet toch wel kwetsend is.
Doen ze dat niet danquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:46 schreef Ulx het volgende:
Zo'n vrouw die die bij de hoorzitting half snikkend zit te grienen dat haar kinderen op school racistische stereotypen wordt aangeleerd heeft ten eerste niets aan het verbieden van een intocht en ten tweede gewoon ongelijk. Alsof een blank kind, anno 2013, dat overal, op straat, op school of op TV zwarte mensen ziet, na het zien van één zwarte Piet ineens gaat denken dat alle negers pepernoten uitdelen!
Alleen als je het jezelf aantrekt. En om daar nou voor een hele traditie af te schaffen gaat mij te ver. Die personen vinden zelf dat ze gekwetst worden en linken het zelf aan slavernij en hun voorouders. Dat doet de gemiddelde NL'er niet als hij de boot ziet binnenkomen met haar/zijn kinderen. Dus waarom die aandachtzoekers zelf dan wel?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:46 schreef Ulx het volgende:
[..]
Niemand zal ontkennen dat de figuur Zwarte Piet kwetsend kan zijn.
(...)
Zeg dat nou niet... Straks gaat men nog actie voeren tegen pepernoten.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:49 schreef Grouch het volgende:
[..]
Doen ze dat niet dan?
Overigens kwam ik bij het lezen over de geschiedenis van Piet tegen dat pepernoten de vermalen lijkjes van stoute kindertjes zijn (of iig: dat is wat men kindjes vroeger vertelde). Leuk feitje
En schuimpjes!!!!quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:50 schreef Scorpie het volgende:
Negers die pepernoten uitdelen
Ben gek op pepernoten
Wie wil de hele traditie afschaffen dan ?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Alleen als je het jezelf aantrekt. En om daar nou voor een hele traditie af te schaffen gaat mij te ver.
Ik ken geen kind die het zo opvat.quote:
Grappige anecdote. Nooit van gehoord. Zo algemeen bekend verhaal zal het denk ik niet zijn geweest.quote:Overigens kwam ik bij het lezen over de geschiedenis van Piet tegen dat pepernoten de vermalen lijkjes van stoute kindertjes zijn (of iig: dat is wat men kindjes vroeger vertelde). Leuk feitje
De combi moslims en boosnegers: de moslims willen geen kruizen, de negers geen schmink.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:52 schreef gelly het volgende:
[..]
Wie wil de hele traditie afschaffen dan ?
Pepernoten zijn dus ook aanstootgevend.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik ken geen kind die het zo opvat.
[..]
Grappige anecdote. Nooit van gehoord. Zo algemeen bekend verhaal zal het denk ik niet zijn geweest.
Ah ok.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
De combi moslims en boosnegers: de moslims willen geen kruizen, de negers geen schmink.
Onzin. Kinderen associëren de zwarte pieten juist met positieve kenmerken zoals gulheid, vriendelijkheid, en meelevend. Daarnaast wordt ook zeker niet elke zwarte piet als onhandig en clownesk weggezet. De wegwijspiet was altijd wel zon voorbeeld, maar als je naar de Club van Sinterklaas hebt gekeken bijvoorbeeld dan zaten er ook genoeg slimme pieten bij die dan ook uiteindelijk de problemen van de onhandige pieten oplosten. Ook wordt de Zwarte Piet echt niet meer neergezet als een slaafs hulpje van Sinterklaas, en is Sinterklaas verre van 'de blanke man' die autoritair/degenererend is jegens de Zwarte Piet.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:33 schreef Ryon het volgende:
[..]
De raciale stereotyperingen die aan Afrikanen worden toegeschreven worden in de figuur 'Zwarte Piet' benadrukt. Dat is in wezen al racistisch en kan als kwetsend worden ervaren. De Zwarte Piet is een clownesk, wezenlijk onhandig (pakjesboot verdwijnt elk jaar) en acrobatisch figuur. Er wordt (al dan niet goed bedoeld) de spot gedreven met een bevolkingsgroep.
Dat kan ook allemaal en vervolgens kan je per situatie bekijken of het inderdaad wel of niet kwetsend is, en als ik heel eerlijk ben denk ik dat alleen de figuur Zwarte Piet als kwetsend uit de bus komt. Zo simpel is dat.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:46 schreef Ulx het volgende:
[..]
Niemand zal ontkennen dat de figuur Zwarte Piet kwetsend kan zijn.
Maar het punt is dat er ook mensen zullen zijn die kunnen zeggen dat travestieten een kwetsende parodie van vrouwen zijn. Of dat mensen in Feyenoord shirts een kwetsende parodie op normale voetbalfans zijn. Of mensen die roepen dat een toneelspeler met een grote neus die toevallig een rol als bankdirecteur heeft gekregen een sneer is naar de joodse gemeenschap. Of dat kleine elfjes een fuckyou richting mensen met dwerggroei is, dwergen stonden vroeger tenslotte in de freakshow van het circus.
Het is een relikwie uit een verleden waarin de maatschappelijke verhoudingen en opvattingen anders waren. Niet meer en niet minder. Wij leven nu in andere tijden en de vraag is of een dergelijk relikwie anno 2013 nog in stand gehouden moet worden. Ik denk van niet en ik denk dat de figuur Zwarte Piet ook de komende jaren zal 'evolueren' en een andere invulling zal krijgen.quote:Het probleem is veel meer dat mensen als Quincy Garia en c.s. er allerlei dingen bijhalen die pertinent onwaar zijn en/of al lang niet meer relevant zijn omdat de karikatuur al heel anders is dan in de 19de eeuw. Wat Garia c.s. namelijk doen is wijzen op oude plaatjes en liedjes en beweren dat dat nog steeds de huidige voorstelling van Piet is. En dat is niet meer het geval. Dus zijn ze of dertig tot vijftig jaar te laat, of ze verzinnen zelf maar wat om door een soort morele chantage hun zin door te drammen.
Zo'n vrouw die die bij de hoorzitting half snikkend zit te grienen dat haar kinderen op school racistische stereotypen wordt aangeleerd heeft ten eerste niets aan het verbieden van een intocht en ten tweede gewoon ongelijk. Alsof een blank kind, anno 2013, dat overal, op straat, op school of op TV zwarte mensen ziet, na het zien van één zwarte Piet ineens gaat denken dat alle negers pepernoten uitdelen!
Dat vind jij, maar:quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:33 schreef Ryon het volgende:
[..]
De raciale stereotyperingen die aan Afrikanen worden toegeschreven worden in de figuur 'Zwarte Piet' benadrukt. Dat is in wezen al racistisch en kan als kwetsend worden ervaren. De Zwarte Piet is een clownesk, wezenlijk onhandig (pakjesboot verdwijnt elk jaar) en acrobatisch figuur. Er wordt (al dan niet goed bedoeld) de spot gedreven met een bevolkingsgroep.
(uit het onderzoek van de Gemeente Amsterdam)quote:De meeste mensen denken over Zwarte Piet: het is een aardige vent die pepernoten en cadeautjes uitdeelt, is zwart van de schoorsteenroet, de knecht van Sinterklaas (in de zin van hulpje), hij heeft een mooi pak aan, het is erg leuk voor de kinderen en Sinterklaas en hij horen nou eenmaal bij elkaar.
Het zegt toch wel genoeg dat de spotprenten die gebruikt worden in dit betoog 80'jaar en ouder zijn?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:55 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Onzin. Kinderen associëren de zwarte pieten juist met positieve kenmerken zoals gulheid, vriendelijkheid, en meelevend. Daarnaast wordt ook zeker niet elke zwarte piet als onhandig en clownesk weggezet. De wegwijspiet was altijd wel zon voorbeeld, maar als je naar de Club van Sinterklaas hebt gekeken bijvoorbeeld dan zaten er ook genoeg slimme pieten bij die dan ook uiteindelijk de problemen van de onhandige pieten oplosten. Ook wordt de Zwarte Piet echt niet meer neergezet als een slaafs hulpje van Sinterklaas, en is Sinterklaas verre van 'de blanke man' die autoritair/degenererend is jegens de Zwarte Piet.
Daarom even deze. Vorig jaarquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het zegt toch wel genoeg dat de spotprenten die gebruikt worden in dit betoog 80'jaar en ouder zijn?
Zwarte Piet is al geëvolueerd, hij is allang niet meer dezelfde figuur als vroeger.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:58 schreef Ryon het volgende:
[..]
Het is een relikwie uit een verleden waarin de maatschappelijke verhoudingen en opvattingen anders waren. Niet meer en niet minder. Wij leven nu in andere tijden en de vraag is of een dergelijk relikwie anno 2013 nog in stand gehouden moet worden. Ik denk van niet en ik denk dat de figuur Zwarte Piet ook de komende jaren zal 'evolueren' en een andere invulling zal krijgen.
Het schijnt uit het boekje "mee in den zak" uit 1915 te komen. Helaas staat de volledige tekst daarvan niet onlinequote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik ken geen kind die het zo opvat.
[..]
Grappige anecdote. Nooit van gehoord. Zo algemeen bekend verhaal zal het denk ik niet zijn geweest.
Het zijn dan ook niet de kinderen die zich gekwetst voelen maar de mensen die zich belachelijk gemaakt voelenquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:55 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Onzin. Kinderen associëren de zwarte pieten juist met positieve kenmerken zoals gulheid, vriendelijkheid, en meelevend. Daarnaast wordt ook zeker niet elke zwarte piet als onhandig en clownesk weggezet. De wegwijspiet was altijd wel zon voorbeeld, maar als je naar de Club van Sinterklaas hebt gekeken bijvoorbeeld dan zaten er ook genoeg slimme pieten bij die dan ook uiteindelijk de problemen van de onhandige pieten oplosten. Ook wordt de Zwarte Piet echt niet meer neergezet als een slaafs hulpje van Sinterklaas, en is Sinterklaas verre van 'de blanke man' die autoritair/degenererend is jegens de Zwarte Piet.
probeer ik net te zeggen idd, het zijn de volwassen die teveel comotie maken om een kinderfeestquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 18:00 schreef Ryon het volgende:
[..]
Het zijn dan ook niet de kinderen die zich gekwetst voelen maar de mensen die zich belachelijk gemaakt voelenDat de kinderen het leuk vinden zal wel, het gaat alleen ten koste van een andere groep. Om heel eerlijk te zijn denk ik dat het de kinderen geen pannenkoek uitmaakt of Piet zwart of wit is. Zij zullen waarschijnlijk even hard moeten lachen om een groene Piet.
Problem solved en wij kunnen weer door met ons leven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |