Korte omschrijving depressie:quote:Op zondag 3 januari 2010 01:17 schreef Quickie_Butt het volgende:
Het viel me op dat er nog geen centraal topic is voor depressies en/of angstklachten. Wel een topic over medicatie bij psychische problemen en een hoe voel je je nu topic, maar die dekken naar mijn mening niet helemaal de lading.
Ik denk dat dit topic wel kan bijdragen in dit subforum. Veel mensen kampen namelijk met depressieve of angstklachten en zo kunnen we een beetje steun bij elkaar zoeken en elkaar van adviezen en tips voorzien
Korte uitleg van angststoornissen:quote:Depressie
Iemand met een depressie heeft last van een hevige neerslachtigheid.
Die neerslachtigheid klaart niet na een paar dagen vanzelf op, maar duurt minimaal twee weken. Depressie moet niet verward worden met 'gewone' neerslachtigheid die iedereen wel eens heeft. Bij een depressie is deze heviger en tast het dagelijks functioneren aan.
Bron: http://www.trimbos.nl/onderwerpen/psychische-gezondheid/depressie
quote:Angststoornissen
Angststoornissen zijn in de psychiatrie de meest voorkomende aandoeningen. Sommige van deze aandoeningen worden fobie genoemd. Het gemeenschappelijke kenmerk van angststoornissen, is dat er sprake is van angst. Mensen kunnen zo angstig zijn dat het hun leven ontregelt.
Wanneer spreken we van een angststoornis?
Angst is een gevoel dat optreedt bij dreigend gevaar. De emotie ontstaat als het welzijn van een persoon direct wordt bedreigd, maar ook als een persoon een situatie als bedreigend ervaart. Als een angst geen reële grond heeft en de betrokken persoon er sociale of beroepsmatige problemen door ondervindt, is er sprake van een stoornis.
In het diagnostisch classificatiesysteem DSM-IV worden de volgende angststoornissen onderscheiden:
Paniekstoornis met of zonder agorafobie
Sociale fobie of angststoornis
Specifieke of enkelvoudige fobie
Obsessief-compulsieve stoornis of dwangstoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis
Hypochondrie
Angststoornis door een lichamelijke aandoening
Acute stressstoornis
Angststoornis door alcohol of drugs
Voor de Multidisciplinaire Richtlijn Angststoornissen is de indeling van de DSM-IV als uitgangspunt genomen. Van de onderscheiden angststoornissen zijn de volgende aandoeningen opgenomen in de richtlijnen:
Paniekstoornis met en zonder agorafobie
Sociale fobie
Specifieke fobie
Obsessief-compulsieve stoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis
Bron: http://www.trimbos.nl/ond(...)stoornissen-algemeen
''Hey dat lijkt mij best leuk''quote:Op woensdag 16 oktober 2013 23:19 schreef Miniem het volgende:
Ik ken de situatie wel en vind het raar.
Keb toch een zooi contacten die ik wel wil blijven contacten maar waarvoor een telefoon nummer teveel gedoe is.quote:Op woensdag 16 oktober 2013 23:38 schreef sitting_elfling het volgende:
Facebook en consorten mag echt een gewisse dood sterven. Dat heeft meer leed veroorzaakt dan andersom.
Nee joh, gek. Je moet meer vrienden maken. Hoe groot is jou netwerk al? Ik heb al 1359 vrienden die ik allemaal heel goed ken en regelmatig contact mee heb en mee uit ga.quote:Op woensdag 16 oktober 2013 23:38 schreef sitting_elfling het volgende:
Facebook en consorten mag echt een gewisse dood sterven. Dat heeft meer leed veroorzaakt dan andersom.
Bah. Rijp voor de dump dus.quote:Op woensdag 16 oktober 2013 19:20 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Nee, eerder het type dat dan gewoon het volgende nummertje op haar lijst zou bellen
Edit: En nee, haar naam had maar een paar lettergrepen
Ik ben 21quote:Op woensdag 16 oktober 2013 22:01 schreef Miniem het volgende:
[..]
Klinkt crue
Ik vroeg me af hoe oud jij eigenlijk bent
Dat is awesome. Ik ben een keer (onder invloed van alcohol) naar een feestje geweest waar de halve klas voor was uitgenodigd en ik niet (een bepaalde groep mensen mocht mij niet). Gewoon vrolijk naar binnen gelopen. Je had die gezichten moeten zien...geweldigquote:Op woensdag 16 oktober 2013 23:22 schreef Elvi het volgende:
Nodig jezelf gewoon uit. "Hee ik zie dat jullie met zn allen afspreken! Gezellig ik kom ook!". En dan kijken wat de reactie is
Jeetje dat lijkt me heel naar. Het is lief dat je zoveel voor haar doet maar je kunt er uiteindelijk zelf ook aan onderdoor gaan. Is er een duidelijke oorzaak?quote:Op donderdag 17 oktober 2013 00:14 schreef Kimberliedje het volgende:
@kuolema Het betreft mijn moeder wat het allemaal nog vervelender maakt dan het is. (On)bewust neem ik naast mijn studie, stage en werk het huishouden zo goed als over omdat ze daar zelf de energie niet meer voor heeft. Het doet me wel heel veel, mijn moeder is mijn alles en om dr zo te moeten zien wil ik niet voor haar, dat verdiend ze niet. Niemand niet.
Werkt vaak averechts.quote:Op woensdag 16 oktober 2013 23:22 schreef Elvi het volgende:
Nodig jezelf gewoon uit. "Hee ik zie dat jullie met zn allen afspreken! Gezellig ik kom ook!". En dan kijken wat de reactie is
Ik ga schoonmaken. Stralend genoeg?quote:Op donderdag 17 oktober 2013 08:41 schreef Gray het volgende:
Hm, ik had vanochtend een goedemorgen gewenst aan iedereen hier, maar blijkbaar in het vorige topicdeel.![]()
Alsnog dan: Goedemorgen! Van buiten mag het grauw zijn, maar laten we van binnen stralen!
Als je het glimlachend glimmend maakt:quote:Op donderdag 17 oktober 2013 09:39 schreef seasushi het volgende:
[..]
Ik ga schoonmaken. Stralend genoeg?
Nou vooruit! Als een stralend witte tornado, glim en grijns en fluit ik al dansend, met mijn dubrodoekje door het huisquote:Op donderdag 17 oktober 2013 09:56 schreef Gray het volgende:
[..]
Als je het glimlachend glimmend maakt:
Ik las dubrobroekjequote:Op donderdag 17 oktober 2013 10:10 schreef seasushi het volgende:
[..]
Nou vooruit! Als een stralend witte tornado, glim en grijns en fluit ik al dansend, met mijn dubrodoekje door het huis![]()
Ik vind dat zoiets geks, heb het wel vaker gelezen. Die reactie is dan vast op één van de toegevoegde stoffen en niet op citalopram zelf, dus het zou hetzelfde moeten werken. Alleen gek dat die reactie dan toch psychisch is.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 08:44 schreef tammepiet het volgende:
Tijd niet gepost hier. Sinds november 2011 in behandeling bij een tweede-lijn-psycholoog en afgelopen maandag ontslagen.
Ware het dat ik afgelopen vrijdag Citalopram 40 mg van een andere fabrikant heb gekregen en ik me maandag een dinsdag vreselijk bang / down voelde. Gelukkig is dat er nu af, blijkbaar moest ik even door een overgang heen.
Goedemorgenquote:Op donderdag 17 oktober 2013 08:41 schreef Gray het volgende:
Hm, ik had vanochtend een goedemorgen gewenst aan iedereen hier, maar blijkbaar in het vorige topicdeel.![]()
Alsnog dan: Goedemorgen! Van buiten mag het grauw zijn, maar laten we van binnen stralen!
Het is veel meer aangepast ja haha. Ik hoor mn psycholoog nooit over Freud en Jung. Volgens mij is de psychotherapie zich wel blijven ontwikkelenquote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:02 schreef Caetano_Velo het volgende:
Hallo allemaal, maar even een kloon aangemaakt om hier te posten.
Vandaag voor het eerst naar de huisarts gestapt met mijn klachten( lichtelijk suïcide,zwartgallig etc), en daarbij heb ik o.a. de mogelijkheid aangeboden gekregen om in psychotherapie te gaan. Maar is dat hele gedachtegoed van mensen als Freud en Jung niet vreselijk achterhaald en gedateerd? Of is de moderne psychotherapeut toch iets meer aangepast?
Nice!quote:Op donderdag 17 oktober 2013 10:10 schreef seasushi het volgende:
[..]
Nou vooruit! Als een stralend witte tornado, glim en grijns en fluit ik al dansend, met mijn dubrodoekje door het huis![]()
Ja, zeker gedateerd. En ja, zeker aangepast.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:02 schreef Caetano_Velo het volgende:
Hallo allemaal, maar even een kloon aangemaakt om hier te posten.
Vandaag voor het eerst naar de huisarts gestapt met mijn klachten( lichtelijk suïcide,zwartgallig etc), en daarbij heb ik o.a. de mogelijkheid aangeboden gekregen om in psychotherapie te gaan. Maar is dat hele gedachtegoed van mensen als Freud en Jung niet vreselijk achterhaald en gedateerd? Of is de moderne psychotherapeut toch iets meer aangepast?
quote:Op donderdag 17 oktober 2013 13:12 schreef Elvi het volgende:
[..]
Het is veel meer aangepast ja haha. Ik hoor mn psycholoog nooit over Freud en Jung. Volgens mij is de psychotherapie zich wel blijven ontwikkelen
Fijn om te horen. Noch ik noch iemand anders in mijn omgeving heeft ervaring met een dergelijke behandeling, dus mijn enige beeld van psychotherapie bestond uit pijprokende Duitsers.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 14:05 schreef Gray het volgende:
[..]
Ja, zeker gedateerd. En ja, zeker aangepast.
Mijn therapeut was een oudere, vriendelijke vrouw, die zich soms tijdens sessies ontpopte als "bitch from hell".quote:Op donderdag 17 oktober 2013 14:28 schreef Caetano_Velo het volgende:
[..]
[..]
Fijn om te horen. Noch ik noch iemand anders in mijn omgeving heeft ervaring met een dergelijke behandeling, dus mijn enige beeld van psychotherapie bestond uit pijprokende Duitsers.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |