Noem dan eens de overeenkomsten op.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 10:19 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
wel knap als je de overeenkomsten niet ziet...
post #119, pagina 5. hebben we het al uitgebreid over gehad.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 13:49 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Noem dan eens de overeenkomsten op.
quote:Op zondag 6 oktober 2013 09:20 schreef Tem het volgende:
Wanneer je kijkt naar de definitie van fascisme komen er een groot aantal punten overeen met de PVV.
- Het fascisme is de tegenstander van zowel de traditioneel linkse als rechtse politieke partijen.
- Het fascisme minacht contemporaine conservatieve instellingen.
- Het fascisme vereert machtsvertoon en het gebruik van geweld, voor zover dat is gericht op de omverwerping van de bestaande maatschappelijke orde.
- Het fascisme kent een autoritaire structuur met aan het hoofd daarvan een leider aan wie charismatische eigenschappen worden toegeschreven.
- Het fascisme streeft naar de instelling van een politieke dictatuur.
- Het fascisme streeft naar een totalitaire staat -- de volledige controle over het maatschappelijk leven en de sociale en culturele organisaties.
- Het fascisme is extreem nationalistisch.
- Het fascisme pleit voor een continue strijd om de eigen natie te kunnen doen overleven te midden van andere staten.
- Het fascisme berust in hoofdzaak op de maatschappelijke middenklasse.
- Het fascisme streeft naar sociale eenheid en de opheffing van alle bestaande klassen- en belangentegenstellingen.
Wanneer je de PVV daadwerkelijk kan duiden als een fascistische partij, zijn er dan eigenlijk wettelijke consequenties voor dergelijke partijen.
Dit is natuurlijk een heel subjectieve lijst. Ga eens Mussolini of Mosley lezen en je wat verdiepen in onder andere het corporatisme. En de PVV is niet eens 'extreem-nationalistisch', ze zijn zeer licht-nationalistisch.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 13:54 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
post #119, pagina 5. hebben we het al uitgebreid over gehad.
[..]
echte facisten zijn tuig dus die ga ik helemaal niets vragen.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 13:58 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk een heel subjectieve lijst. Ga eens Mussolini of Mosley lezen en je wat verdiepen in onder andere het corporatisme. En de PVV is niet eens 'extreem-nationalistisch', ze zijn zeer licht-nationalistisch.
Vraag het echte fascisten wat ze van partijen zoals de PVV vinden en ze zullen je vertellen dat het slechts 'neoconservatieven' zijn.
Of de PVV nu fascistisch 'is' of niet, het fascisme zelf is natuurlijk een constructie waarvan verschillende definities rondzwerven. Zo'n definitie doet geen recht aan verschillen tussen partijen, en wie bepaalt welke definitie sluitend is?quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 13:54 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
post #119, pagina 5. hebben we het al uitgebreid over gehad.
[..]
het hoeft ook niet sluitend of allesomvattend te zijn. maar het geeft wel een beeld. alle facistische stromingen die er geweest zijn, waren ook allemaal anders. dit is logisch, omdat alles bepaald wordt door wat psychopatische leiders, die maling hebben aan wat anderen vinden. wilders vertoont aardig wat trekjes van zulke types, maar dna op een manier die binnen onze belevingswereld past, op het randje van wat acceptabel is in nederland. dat kan je opovatten als dus niet gevaarlijk, maar dat kan je ook zien als sluuw zijn en weten hoe ver je kan gaan.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 14:04 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Of de PVV nu fascistisch 'is' of niet, het fascisme zelf is natuurlijk een constructie waarvan verschillende definities rondzwerven. Zo'n definitie doet geen recht aan verschillen tussen partijen, en wie bepaalt welke definitie sluitend is?
Volgens de gangbare definities was de NSB zeker in de beginperiode niet nationaalsocialistisch maar 'gewoon' fascistisch - terwijl de partij nota bene de Nationaal-Socialistische beweging heette! - en was het Zwart Front, dat fel tegen het nationaalsocialisme was, wél behoorlijk nationaalsocialistisch en minder fascistisch.
Definities vervormen per definitie de werkelijkheid.
Dat "zeer licht nationalistisch" is bagatelliseren. Gematigde rechtse en linkse stromingen zijn zeer licht nationalistisch... en daarbinnen geldt.. hoe rechtser hoe meer nationalistischer, hoe meer monoculturalistisch ( VVD-stroming die Rita Verdonk als leider wilde).quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 13:58 schreef Veldmeijer het volgende:
. En de PVV is niet eens 'extreem-nationalistisch', ze zijn zeer licht-nationalistisch.
Überhaupt klopt het 'rechts-links' systeem al lang niet meer. Het grappige en relevante daarvan in deze discussie is dat echte fascisten aan zowel 'links' als 'rechts' een hekel hebben. Ze noemen zich dan ook vaak 'Third Positionists'quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 14:44 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat "zeer licht nationalistisch" is bagatelliseren. Gematigde rechtse en linkse stromingen zijn zeer licht nationalistisch... en daarbinnen geldt.. hoe rechtser hoe meer nationalistischer, hoe meer monoculturalistisch ( VVD-stroming die Rita Verdonk als leider wilde).
De PVV slaat door en kun je gerust nationalistisch noemen. Niet het woordje extreem toevoegen. Gelukkig niet.... hoewel bepaald uitspraken van PVV'ers wel extreem te noemen zijn... bijv het idee van kopvoddentax. Maar misschien is extreemachtig monoculturalistisch hiervoor een meer exacte omschrijving.
Maar goed, Wilders heeft natuurlijk zowel zeer linkse als zeer rechtse standpunten. Wat dat aangaat heeft hij een hekel aan alle gevestigde partijen.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 14:55 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Überhaupt klopt het 'rechts-links' systeem al lang niet meer. Het grappige en relevante daarvan in deze discussie is dat echte fascisten aan zowel 'links' als 'rechts' een hekel hebben. Ze noemen zich dan ook vaak 'Third Positionists'
Mensen veranderen, stromingen veranderen.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 14:55 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Überhaupt klopt het 'rechts-links' systeem al lang niet meer.
Dat was vroeger (90-60 jaar terug) ook al zo, met de nadruk op extra grote hekel aan 'links' .quote:Het grappige en relevante daarvan in deze discussie is dat echte fascisten aan zowel 'links' als 'rechts' een hekel hebben.
Dus zie jij liberalen (zoals de VVD) als rechts? En hoe zie je dan fascisten? Extreem-rechts? Dat klopt dan toch helemaal niet, fascisten zijn een hele andere soort dan liberalen, en dus niet een 'extremere' vorm daarvan.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 15:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Mensen veranderen, stromingen veranderen.
Maar je kunt nog steeds een links-rechts indeling gebruiken, maar wel uitkijken waar je mee bezig bent. In mijn voorbeeld zette ik gematigd links en gematigd rechts onder 1 noemer, om te schetsen dat die groep niet homogeen is en diverse stromingen kent..... en een benaderingswijze daarvan is nog steeds een link-rechts insteek
[..]
Dat was vroeger (90-60 jaar terug) ook al zo, met de nadruk op extra grote hekel aan 'links' .
De basisdefinitie van 'rechts' is echt niet liberaalzijn.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 15:23 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Dus zie jij liberalen (zoals de VVD) als rechts? En hoe zie je dan fascisten? Extreem-rechts? Dat klopt dan toch helemaal niet, fascisten zijn een hele andere soort dan liberalen, en dus niet een 'extremere' vorm daarvan.
???quote:Heel simpel: Als een fascist meer hekel heeft aan een sociaaldemocraat dan aan een liberaal dan is dat geen echte fascist.
Welnee..... fascisten erkende de vrijemarkteconomie als beste economisch systeem, maar de kapitalisten moesten wel door de staat gecontroleerd worden.quote:. Een fascist heeft een hekel aan de vrije markt omdat het 'gedegenereerde' en buitenlandse cultuur/muziek/kunst toelaat.
de VVD heeft een grote ontzettend conservatieve tak. dat is rechts. weinig regels en regering betekend voor hun terug in de tijd naar een klasse systeem.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 15:23 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Dus zie jij liberalen (zoals de VVD) als rechts? En hoe zie je dan fascisten? Extreem-rechts? Dat klopt dan toch helemaal niet, fascisten zijn een hele andere soort dan liberalen, en dus niet een 'extremere' vorm daarvan.
Heel simpel: Als een fascist meer hekel heeft aan een sociaaldemocraat dan aan een liberaal dan is dat geen echte fascist. Echte fascisten hebben evenveel hekel aan invloed van buitenaf in de vorm van immigratie als aan invloed van buitenaf door de consumptiemaatschappij en grote buitenlandse firma's. Een fascist heeft een hekel aan de vrije markt omdat het 'gedegenereerde' en buitenlandse cultuur/muziek/kunst toelaat.
Maar zo beweer je dat het fascisme een extremere vorm is van D66quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 15:42 schreef pokkerdepok het volgende:
van rechts naar links: facistisch, PVV, VVD, christenen, D66 /\ PVDA, groenlinks, SP, archistisch.
dat zijn ze ookquote:Op zaterdag 12 oktober 2013 15:45 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Maar zo beweer je dat het fascisme een extremere vorm is van D66![]()
Fascisten horen sowieso niet op de links-rechts lijn.
...Serieus?quote:
facisme gaat niet voor het colectief, ze gaan voor onderdrukking. dat is wat anders.quote:Op zaterdag 12 oktober 2013 20:18 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
...Serieus?![]()
Vele idealen van D66 staan haaks op het fascisme, D66 gaat uit van het individu, fascisme van het collectief. D66 is redelijk economisch liberaal, het fascisme is corporatistisch. Enzovoort.
Ik heb even de opvatting van D66 opgezocht:
1. Vertrouw op de eigen kracht van mensen
Wij vertrouwen op de eigen kracht en ontwikkeling van mensen.
2. Denk en handel internationaal
Samenlevingen zijn op steeds meer verschillende manieren met elkaar verbonden. Wij staan open voor de gehele wereld en sluiten niemand uit.
3. Beloon prestatie en deel de welvaart
Mensen zijn niet gelijk, wél gelijkwaardig. Mensen zijn verschillend en wij willen dat de overheid ruimte laat voor die verschillen.
4. Streef naar een duurzame en harmonieuze samenleving
Wij willen de wereld om ons heen tegemoet treden met respect en mededogen.
5. Koester de grondrechten en gedeelde waarden
De fundamentele waarden van onze samenleving zijn vrijheid voor en gelijkwaardigheid van ieder mens, ongeacht opvattingen, geloof, seksuele geaardheid, gerichtheid of herkomst.
Dat staat werkelijk allemaal haaks op de leer van het fascisme...
quote:Op zondag 13 oktober 2013 03:56 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
facisme gaat niet voor het colectief, ze gaan voor onderdrukking. dat is wat anders.
ik denk dat je het vanuit de andere kant moet bekijken.
op links zitgen de socialisten, die met regulering de hele bevolking welvaremnd wil maken.
liberalen steunen een kleinere groep, de mensen die het hebben gemaakt, d66 is nog socialer dan VVD, PVV kun je van zeggen dat die deels sociaal, maar ook deels erg asociaal zijn. facisten zijn ultiem asociaal.
ja ik heb het niet verzonnen hoor, hoe ze tegenwoording links en rechts indelen..
je weet toch dat ze iemand als jou een spel nazi noemen, he?quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:06 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]Sorry, maar ik kan je niet langer serieus nemen. Je kunt niet eens 'fascisten' spellen man, je gebruikt geen hoofdletters of iets dergelijks, en dan beweren dat 'facisme gaat niet voor het colectief, ze gaan voor onderdrukking.'. Is dat een serieuze reactie?
Ik weet echt niet hoe ik hierop moet reageren, snap je wat het 'collectief' betekent? Heb je enige kennis van de politieke stromingen en begrippen die daarbij worden gebruikt?
Kijk nou toch man, je kunt niet eens fatsoenlijk Nederlands. Ik weet echt niet meer hoe ik erop moet reageren, dus ik leg het maar zo uit:quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:12 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je weet toch dat ze iemand als jou een spel nazi noemen, he?
en als je dan toch reageert, zeg dan gewoon wat je wil zeggen, ipv een vaag neerbuigend verhaaltje met vragen. volgens mij snap je er zelf niet veel van.
een amerikaans kaartje, lol. alsof dat hier hetzelfde is.quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:18 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Kijk nou toch man, je kunt niet eens fatsoenlijk Nederlands. Ik weet echt niet meer hoe ik erop moet reageren, dus ik leg het maar zo uit:
D66 kernwaarden:
Individu, vrijheid, globalisme, gelijkheid, respect, vrijemarkteconomie
Fascistische kernwaarden:
Collectief, (ultra)nationalisme, militarisme, corporatisme
En dan nog maar even het politieke assenstelsel dat ze tegenwoordig in de scholen gebruiken:
[ afbeelding ]
nu nog even in dat dingetje de nederlandse politieke partijen invullenquote:Op zondag 13 oktober 2013 13:18 schreef Veldmeijer het volgende:
[..]
Kijk nou toch man, je kunt niet eens fatsoenlijk Nederlands. Ik weet echt niet meer hoe ik erop moet reageren, dus ik leg het maar zo uit:
D66 kernwaarden:
Individu, vrijheid, globalisme, gelijkheid, respect, vrijemarkteconomie
Fascistische kernwaarden:
Collectief, (ultra)nationalisme, militarisme, corporatisme
En dan nog maar even het politieke assenstelsel dat ze tegenwoordig gebruiken (inclusief in het onderwijs):
[ afbeelding ]
dat kaartje heeft werkelijk helemaal niets met het nederlandse politieke stelsel te maken..quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:23 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
nu nog even in dat dingetje de nederlandse politieke partijen invullen
Dat kaartje gebruiken ze ook op de Nederlandse scholen. Hier heb je een Nederlandse versie:quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:23 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
een amerikaans kaartje, lol. alsof dat hier hetzelfde is.
en gast, als je niet weet hoe je moet reageren, reageer dan gewoon niet. je snapt niet eens wat ik met mijn opmerking over collectief bedoelde, zoveel is duidelijk.
facisme is geen systeem voor de mensen, ze organiseren het wel als collectief, maar het is niets anders dan onderdrukking van dat collectief, van iedereen. de realiteit is dus dat het helemaal geen collectief systeem is, maar een systeem voor een superkleine elite van de machtigste mensen, die alles hebben, en de rest heeft gewoon niets te zeggen.
Oh vandaar dat ze die in het Nederlandse onderwijs ook gebruiken.quote:Op zondag 13 oktober 2013 13:25 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
dat kaartje heeft werkelijk helemaal niets met het nederlandse politieke stelsel te maken..
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |