abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 30 september 2013 @ 23:33:17 #1
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131728452
Mijnenjagen 2.0

"we rammen 'm jongens!" :7


Hier verder over de bezuinigingen van defensie anno 2013.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  † In Memoriam † maandag 30 september 2013 @ 23:42:09 #2
337566 MaryMouse
Lucky's Mouse
pi_131728842
You better lose yourself in the music
The moment, you own it, you better never let it go
pi_131731949
Sja, wat moet ik hierop zeggen, bezuinigen op Defensie is gemakkelijk.
Het klinkt veel beter in het gehoor van de lamme, makke, tamme burger.

Stel je voor, je zegt: 'kom, we bezuinigen op de zorg, onderwijs, ouderen'. Geheid, dat er dan heel wat los breekt onder de vakbonden en hun leden. Dan maar defensie? Toch?

Wij, van Defensie voeren onze taak toch wel uit.
Men kocht/koop zelfs eigen uitrusting om de taak de kunnen uitvoeren.
Een generaal zegt dan, wat je van de baas krijgt is goed genoeg, maar waarom blijft men dan kopen?
Nee generaal, een made in china opsvest met tasjes die niet fatsoendelijk werken is niet goed genoeg. Voor een basis opleiding wel, maar verder? Niet voor in een hoogste risico environment op te treden.

En dat is toch wat onze minister wil? Op elk niveau inzetbaar zijn.
Om dat te kunnen zijn heb je nodig: Gemotiveerde troepen die de beschikking hebben over de beste uitrusting en ondersteuning.
Ja, dit kost geld! En laat geld nou het boze, kwade, enge woord zijn want er moet...bezuinigd worden natuurlijk! Want op de zorg, onderwijs en ouderen....nee nee, dat mag niet gezegd en gedaan worden.

Laten we beginnen met gemotiveerd zijn, hoe kun je tegenwoordig nog gemotiveerd zijn? Er is geeneens baangarantie! Tijdens je loopbaan moet je continue op je tenen lopen om een stoel te kunnen bemachtigen. Wisselen om de zoveel jaar van stoel/functie vanwegen het verbreden van je expertise!

En nu komen we weer op het puntje, geld.
Hoeveel zou je kunnen bezuinigen op het nutteloos verplaatsen van je opgeleid personeel?
Neem infanterist X, wat is er mis mee (mits zijn lichaam het aan kan) om infanterist te blijven tot zijn pensioen? Dat is normaal in veel andere legers, hij wordt immers beter en beter in zijn job hoe langer hij het doet. Maar nee, niet in NL, daar moet je om de x aantal jaar van stoel wisselen en dan maar hopen dat je een job hebt. Geen job, jammer dan maar je bent OUT.
Hoeveel zou je daar alleen al mee kunnen besparen?

Het kopje uitrusting.
Ja, het is vaak in het nieuws geweest, troepen kopen hun eigen uitrusting. Van een hoofdlampje, schoenen, vesten tot zelfs beschermende kleding als plate carriers en helmen. Zelfs de wapens werden aangepast!
Daar springt defensie natuurlijk mooi op in! Ze zetten weer een onderzoeksgroep aan het werk en men komt met een peppie opgepimpte Diemaco, zet er wat aftermarket CAA spul op, koopt een aimpoint en een nieuwe upper en kijk! Een COLT!
En is dit nu het "beste" wat men voor de troepen kan krijgen welke in elk geweldsspectrum moeten kunnen optreden? Natuurlijk niet! Maar dat is toch ook niet nodig, toch? Er is immers geen oorlog in Nederland of in omstreken.
Men koopt liever nieuwe DT uniformen want dat ziet er mooi uit...

En dan komt het stukje ondersteuning....
Van wie krijgt defensie nog ondersteuning?
Van de militairen op de grond in een hinderlaag tot de militair die in zijn kloffie loopt op het station en wordt nagekeken alsof het een terrorist is.

De militair in de hinderlaag zit eerst door een hele chain of command te wachten tot er eindelijk toestemming wordt gegeven voor een airstrike door een persoon die totaal niet bij de actie aanwezig is. Maar owee als er onschuldige mensen dood worden geschoten....met name is men gevoelig voor vrouwen in kinderen. Dan vind men het zielig en dan moet er een vredes macht heen maar we mogen ABSULUUT niet op gevechtsmissie!!!!

Maar ook om die taak te kunnen uitvoeren moet je over het beste materiaal beschikken en over de best opgeleide mensen maar daar moet een wil voor zijn.

Is die wil er nog?

In mijn ogen is die wil er niet meer.

"Waarom moeten we nog steun geven aan landen, het is toch maar allemaal een ver van mijn bed show".....volgens jan de hollander.
Achteraf is men aan het klagen, "ja we hadden die moslims moeten redden in sebrenica."
Technisch had het gekunt, had die F16's gestuurd met tankers en er achteraan C130 met extra troepen. Dat is mogelijk! Maar, was er een wil?

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het zelfde gebeurde in afghanistan, had er een Leopard 2 heen gestuurd! Je had dan altijd support bij waar je niet op hoefde te wachten. Maar, hij ziet zo eng uit!! Dat is dan ook de bedoeling, je zult de vijand moeten verslaan, niet knuffelen. maar om zoiets in te zetten, daar is een wil voor nodig.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Achteraf kwam de minister aan, ja aan die leopards hebben we niks, we hebben ze nog nooit ingezet. bedankt minister, het is u die ze niet heeft willen inzetten.

In mijn ogen verdienen we niet minder als het beste en daar hoort een JSF en een tank bij. Dat is wat onze militairen verdienen. Ze verdienen het beste van het beste. Van de schoenen die ze dragen, de jas die ze warm houd, het vest die ze beschermd, het transport vliegtuig wat ze weg brengt, de heli die ze ondersteunt en het gevechtsvliegtuig wat ze beschermt.


Maar waar geen wil is...

[ Bericht 4% gewijzigd door thesystem op 01-10-2013 03:29:20 ]
pi_131746257
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2013 23:21 schreef MaryMouse het volgende:

[..]

Even de 'cijfertjes' gecapt :{
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

Toen ING dat soort cijfers toonde werd het een staatsbank :X
De wereld zag er wel even wat anders uit in 1991.
pi_131747289
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 17:07 schreef Sloggi het volgende:

[..]

De wereld zag er wel even wat anders uit in 1991.
Wheh 913 tanks :D
  dinsdag 1 oktober 2013 @ 20:32:25 #6
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_131753683
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 17:07 schreef Sloggi het volgende:

[..]

De wereld zag er wel even wat anders uit in 1991.
Er was een machtsevenwicht, dat maakte het stukken veiliger, inderdaad.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  dinsdag 1 oktober 2013 @ 21:06:58 #7
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131755515
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 17:40 schreef samthegreat5 het volgende:

[..]

Wheh 913 tanks :D
Negenhonderdendertien tanks... spreek het extra goed uit :7
Bazenaantal
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_131755555
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 20:32 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Er was een machtsevenwicht, dat maakte het stukken veiliger, inderdaad.
Dat is tot op zekere hoogte waar, maar ik bedoelde eigenlijk dat de vergelijking 1991 - 2013 een behoorlijk stompzinnige is.
pi_131756569
quote:
10s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 21:07 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Dat is tot op zekere hoogte waar, maar ik bedoelde eigenlijk dat de vergelijking 1991 - 2013 een behoorlijk stompzinnige is.
Stompzinnig wellicht, maar betekent dat per definitie irrelevant? :D
pi_131756597
quote:
10s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 21:24 schreef samthegreat5 het volgende:

[..]

Stompzinnig wellicht, maar betekent dat per definitie irrelevant? :D
Gemakkelijk scoren, dat wel.
pi_131756979
quote:
7s.gif Op dinsdag 1 oktober 2013 21:24 schreef Sloggi het volgende:

[..]

Gemakkelijk scoren, dat wel.
''Deze post werd medemogelijk gemaakt door Sloggi's copulatieve orgaan''
pi_131957769
Politiebond bij demonstratie tegen kabinet

UTRECHT -
Defensiepersoneel en politiemedewerkers gaan zaterdag 30 november in Utrecht demonstreren tegen het bezuinigingsbeleid van het kabinet. Dat heeft de Nederlandse Politie Bond (NPB) maandagavond bekendgemaakt.

De demonstratie is een initiatief van de Nederlandse Politie Bond (NPB), de Marechausseevereniging en de vakbond van defensiepersoneel AFMP. De drie werken samen onder de naam FNV Veiligheid.

De betoging vindt in de ochtend plaats, 's middags sluiten de drie zich aan bij de andere FNV-bonden voor een reeds geplande demonstratie voor behoud van koopkracht en werkgelegenheid.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)e_en_defensie__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 12:55:58 #13
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131966984
Ik sleep m'n ass niet nog een keer naar een malieveld om daar dan vertelt te krijgen door een VVDer/CDAer dat het gewoon zo is als het is.

[ Bericht 0% gewijzigd door Pumatje op 08-10-2013 15:27:10 ]
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_131970591
De beste demonstratie die defensie kan doen is een staatsgreep :P
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 15:29:28 #15
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131971324
Ik zit Soldaat van Oranje te kijken voor de 432532e keer.
Blijft een mooie film maar ik vraag me altijd af welke generaal weigert mee te doen met het verzet tegen de Duitschersch. Op een gegeven moment hebben ze een beraad met het verzet. Ook de communisten zijn erbij aanwezig, een generaal loopt dan weg en wil zich niet langer verzetten tegen de Dietsers. Is dat landverrader Generaal seyffardt?

[ Bericht 28% gewijzigd door Pumatje op 08-10-2013 15:34:32 ]
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_131974062
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 15:29 schreef Pumatje het volgende:
Ik zit Soldaat van Oranje te kijken voor de 432532e keer.
NOU IK OOK GODVERDOMME.. KutPuma!!.. :(
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 18:52:43 #17
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131977150
It's the power of orange man
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 20:10:23 #18
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_131980274
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 15:29 schreef Pumatje het volgende:
Ik zit Soldaat van Oranje te kijken voor de 432532e keer.
Blijft een mooie film maar ik vraag me altijd af welke generaal weigert mee te doen met het verzet tegen de Duitschersch. Op een gegeven moment hebben ze een beraad met het verzet. Ook de communisten zijn erbij aanwezig, een generaal loopt dan weg en wil zich niet langer verzetten tegen de Dietsers. Is dat landverrader Generaal seyffardt?
Compleet ander verhaal: http://nl.wikipedia.org/wiki/Hendrik_Seyffardt
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 20:20:32 #19
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_131980805
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 20:10 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Compleet ander verhaal: http://nl.wikipedia.org/wiki/Hendrik_Seyffardt
Ik ken het verhaal van Seyffardt, maar heb je ook antwoord op mijn vraag :P ? Hij kan het namelijk nog steeds zijn. Zo nee, ben ik benieuwd welke :)
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  dinsdag 8 oktober 2013 @ 20:41:59 #20
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_131981934
Je realiseert je dat Soldaat van Oranje geïnspireerd is op echte gebeurtenissen en dat het geen getrouwe weergave van de feiten is?
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_131982558
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 20:41 schreef RonaldV het volgende:
Je realiseert je dat Soldaat van Oranje geïnspireerd is op echte gebeurtenissen en dat het geen getrouwe weergave van de feiten is?
Ik dacht dat het een documentaire was.. :/
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 08:57:15 #22
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_132060018
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 oktober 2013 20:41 schreef RonaldV het volgende:
Je realiseert je dat Soldaat van Oranje geïnspireerd is op echte gebeurtenissen en dat het geen getrouwe weergave van de feiten is?
Uiteraard, ik vraag me af of die gebeurtenis wel echt heeft plaatsgevonden. Naar ik weet zijn er wel meerdere van dat soort ontmoetingen geweest.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_132086319
Nu live nieuwe begroting.
Het lijkt erop dat de bezuinigingen op defensie worden terug gedraaid onderdruk van de CU en SGP . Details komen later naar buiten.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 23:11:35 #24
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_132087554
Dutch Millitary Veterans op Facebook:

'Kazerne Assen blijft open'

De Johan Willem Frisokazerne in Assen kan waarschijnlijk openblijven. Bronnen rond het overleg tussen het kabinet en oppositiepartijen D66, ChristenUnie en SGP hebben dit gemeld aan het ANP.

Voor regionale werkgelegenheid is vijftig miljoen beschikbaar. Daardoor kunnen de kazernes in Assen en Ermelo openblijven, net als tbs-inrichting Veldzicht in Balkbrug. Dat waren wensen van de ChristenUnie.

De SGP sleept binnen dat duizenden militairen gecompenseerd worden voor de vereenvoudiging van het loonstrookje. Dat kost volgend jaar vijftig miljoen, maar loopt ook daarna op.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  Moderator vrijdag 11 oktober 2013 @ 23:12:39 #25
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
  vrijdag 11 oktober 2013 @ 23:14:24 #26
13456 AchJa
Shut up!!!
  Moderator vrijdag 11 oktober 2013 @ 23:15:08 #27
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
pi_132087682
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 oktober 2013 23:14 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat zullen we zelf wel gaan ophoesten... :')

Breedte, lengte, vestzak, broekzak enzo...
Ik durf er ook nog niet teveel van te verwachten. Vertrouwen, nalevering enzo
pi_132089255
Hoe fucking moeilijk was het nou geweest om nog genoeg mln er structureel erbij te gooien zodat de JSS ook in de vaart genomen kon worden, en blijven? Dikke :') :')
pi_132089296
Verwacht niet dat we als militair hier ook maar iets van gaan merken.

De befaamde eeuwige nul lijn zal wel blijven bestaan. En ik ga er vanuit dat de verkapte loonsverlaging van 1,5% van begin dit jaar heus wel zal blijven bestaan.
pi_132099559
de WUL wordt nu wel structureel gecompenseerd dankzij de SGP
  zondag 13 oktober 2013 @ 11:17:32 #31
278931 paintmeester
RAMMING SPEED!
pi_132118250
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 oktober 2013 14:48 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
de WUL wordt nu wel structureel gecompenseerd dankzij de SGP
Maar wordt de wul nu nog steeds gecompenseerd vanuit de defensiebegroting? Wat in de eerste plannen natuurlijk wel het geval was.

Sigaar uit eigen doos?
How'd you like to scrape the barnacles off of me rudder?
  Moderator zondag 13 oktober 2013 @ 11:19:24 #32
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
pi_132118289
quote:
1s.gif Op zondag 13 oktober 2013 11:17 schreef paintmeester het volgende:

[..]

Maar wordt de wul nu nog steeds gecompenseerd vanuit de defensiebegroting? Wat in de eerste plannen natuurlijk wel het geval was.

Sigaar uit eigen doos?
Niet meer dus. De WUL wordt vanaf 2014 gecompenseerd vanuit de staatskas.
  zondag 13 oktober 2013 @ 11:20:24 #33
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_132118314
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 oktober 2013 14:48 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
de WUL wordt nu wel structureel gecompenseerd dankzij de SGP
De SGP is de enige partij die het oprecht goed voorheeft met Defensie en de militair. Is altijd al zo geweest.
Veel militairen hebben VVD gestemd. De VVD is er voor de werkgevers, niet voor de militair.

Blij dat ik de afgelopen verkiezingen weer SGP gestemd heb.
The End Times are wild
pi_132119960
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 11:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

De SGP is de enige partij die het oprecht goed voorheeft met Defensie en de militair. Is altijd al zo geweest.
Veel militairen hebben VVD gestemd. De VVD is er voor de werkgevers, niet voor de militair.

Blij dat ik de afgelopen verkiezingen weer SGP gestemd heb.
Mee eens het jammere is dat hun andere standpunten zo niet met mij overeen komen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  zondag 13 oktober 2013 @ 14:04:30 #35
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_132122581
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 11:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

De SGP is de enige partij die het oprecht goed voorheeft met Defensie en de militair. Is altijd al zo geweest.
Veel militairen hebben VVD gestemd. De VVD is er voor de werkgevers, niet voor de militair.

Blij dat ik de afgelopen verkiezingen weer SGP gestemd heb.
Inderdaad... :)
Van der Staaij = oud tankcommandant 8-) .

Ik kan niet op de SGP stemmen doordat ze tegen de abortus zijn. Daardoor kan ik het echt niet.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  zondag 13 oktober 2013 @ 14:09:09 #36
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_132122731
De SGP jongeren houden zelfs bijeenkomsten met partijleden van de SGP over Defensie. die zijn drukbezocht en daar worden vragen gesteld over de bezuinigingen, dat deze echt niet meer kunnen op Defensie. Bewonderingswaardig.....
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  Moderator zondag 13 oktober 2013 @ 15:41:39 #37
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
  zondag 13 oktober 2013 @ 15:50:22 #38
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_132125513
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 12:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Mee eens het jammere is dat hun andere standpunten zo niet met mij overeen komen.
Het moet verder natuurlijk ook 'compatible' zijn!
The End Times are wild
pi_132256922
Redding Karel Doorman nabij

door Niels Rigter

DEN HAAG -
Coalitiepartijen VVD en PvdA bekijken of ze het Joint Support Ship (JSS) Karel Doorman voor uitverkoop kunnen behoeden.

Reddingsboei voor het schip zou zijn om het in te zetten voor de bewaking van de Europese buitengrenzen tegen illegale migratie en mensensmokkel. Minister Hennis (Defensie) besloot onlangs het gloednieuwe ondersteuningsschip te verkopen voordat het in de vaart wordt genomen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)Doorman_nabij__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  donderdag 17 oktober 2013 @ 14:25:55 #40
393211 Ambicioso
Bzzt electricity
pi_132260799
quote:
0s.gif Op zondag 13 oktober 2013 11:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

De SGP is de enige partij die het oprecht goed voorheeft met Defensie en de militair. Is altijd al zo geweest.
Veel militairen hebben VVD gestemd. De VVD is er voor de werkgevers, niet voor de militair.

Blij dat ik de afgelopen verkiezingen weer SGP gestemd heb.
Ik stem graag voor Defensie, maar op de SGP stemmen kan ik niet over mijn hart verkrijgen.
  donderdag 17 oktober 2013 @ 14:35:41 #41
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_132261164
quote:
0s.gif Op donderdag 17 oktober 2013 12:32 schreef Cobra4 het volgende:
Redding Karel Doorman nabij

door Niels Rigter

DEN HAAG -
Coalitiepartijen VVD en PvdA bekijken of ze het Joint Support Ship (JSS) Karel Doorman voor uitverkoop kunnen behoeden.

Reddingsboei voor het schip zou zijn om het in te zetten voor de bewaking van de Europese buitengrenzen tegen illegale migratie en mensensmokkel. Minister Hennis (Defensie) besloot onlangs het gloednieuwe ondersteuningsschip te verkopen voordat het in de vaart wordt genomen.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)Doorman_nabij__.html
Een boot van 250 miljoen voor kustwacht taken, achja..waarom ook niet.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_132269868
quote:
0s.gif Op donderdag 17 oktober 2013 14:35 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Een boot van 250 miljoen voor kustwacht taken, achja..waarom ook niet.
Doen ze in de West toch ook... Al zij het met een goedkoper bootje.
Op zaterdag 25 augustus 2012 11:03 schreef yvonne het volgende:
Dag kindjes, nu weer braaf met je legerautootjes spelen.
pi_132270543
quote:
0s.gif Op donderdag 17 oktober 2013 14:35 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Een boot van 250 miljoen voor kustwacht taken, achja..waarom ook niet.
Als het er voor zorgt dat we dat schip houden dan laat hem aub 2 maanden per jaar wat int piraterij/vluchtelingen dingen doen.

Het gaat over een besparing van 25 miljoen per jaar waarvoor ze een schip met een verlies van 100 miljoen gaan verkopen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  vrijdag 18 oktober 2013 @ 10:34:31 #44
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_132288096
Een beter voorbeeld van het verschil tussen de Haagse en de wereldse werkelijkheid kun je niet vinden, volgens mij. De politici zijn echt helemaal los van de wereld.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_132503035
Samen met Belgen in 2016 luchtruim bewaken

BRUSSEL -
Nederland zal naar verwachting in 2016 samen met België het luchtruim van de Benelux gaan bewaken. Minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie heeft hierover woensdag in Brussel een intentieverklaring getekend met haar Belgische ambtgenoot Pieter de Crem.

Vorig jaar spraken Nederland, België en Luxemburg af om op militair gebied nauw te gaan samenwerken onder meer voor de bewaking van het luchtruim. De drie landen hopen in tijden van grote bezuinigingen op de krijgsmacht op deze manier toch hun militaire slagkracht te kunnen verbeteren.

Hennis noemt het „het voorbeeld van echte Europese samenwerking”. Bij de bewaking van het luchtruim gaat het onder meer om het onderkennen en eventueel onderscheppen van vijandige of niet-geïdentificeerde vliegtuigen. Zo gebeurt het weleens dat Russische militaire vliegtuigen het luchtruim binnenvliegen zonder zich bekend te maken.

Volgens Hennis wordt het door de samenwerking met de Belgen beter mogelijk om straks na de aanschaf van de Joint Strike Fighter (JSF ofwel F-35) vier toestellen voor internationale missies beschikbaar te hebben. Zonder de Belgen zijn vijf piloten permanent beschikbaar voor uitzendingen, met de Belgen loopt dat op naar negen vliegers.

Hennis maakte op Prinsjesdag bekend de F-35 als opvolger te willen van de F-16. Defensie wil er 37 van aanschaffen. Vooral bij de PvdA ligt de kwestie gevoelig. De partij wil pas instemmen met de aanschaf als aan een aantal punten is voldaan. Belangrijkste voorwaarde is dat met de 37 toestellen internationale missies kunnen worden uitgevoerd.

Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)truim_Benelux__.html
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_132503847
Niks nieuws... Voor 9/11 was dit al zo. Die samenwerking is destijds teruggedraaid door die aanslagen op de twintowers.
  donderdag 24 oktober 2013 @ 22:10:20 #47
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_132530592
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2013 08:04 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Niks nieuws... Voor 9/11 was dit al zo. Die samenwerking is destijds teruggedraaid door die aanslagen op de twintowers.
Nou, vooral omdat er juridische problemen waren. Daar was al bij het plannen maken voor gewaarschuwd, maar 9-11 bracht ze weer naar voren.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_132539341
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2013 22:10 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Nou, vooral omdat er juridische problemen waren. Daar was al bij het plannen maken voor gewaarschuwd, maar 9-11 bracht ze weer naar voren.
is dat nu veranderd dan?
pi_132545033
Defensie draait deel pijnlijke maatregelen terug
25 oktober 2013 — 12:08

Het begrotingsakkoord van 11 oktober jongstleden bevatte goed nieuws voor de krijgsmacht. Voor het eerst sinds lange tijd komen er extra financiële middelen voor Defensie beschikbaar, structureel ¤ 115 miljoen vanaf 2015. Vandaag maakte defensieminister Jeanine Hennis-Plasschaert bekend welke ingrijpende maatregelen uit de nota “In het belang van Nederland” als gevolg van de extra middelen worden aangepast. Hierbij ligt de focus op versterking van de operationele capaciteit, maatregelen ten gunste van het defensiepersoneel en werkgelegenheid in krimpregio’s.

De begrotingsafspraken doen niet af aan de analyse en de richtinggevende keuzes die zijn gemaakt in de nota “In het belang van Nederland”. In een onzekere wereld kiest het kabinet voor een operationeel en financieel duurzame krijgsmacht, gericht op (internationale) samenwerking. Een krijgsmacht die, zowel in nationaal als in internationaal verband, kwalitatief hoogwaardige bijdragen kan leveren in uiteenlopende situaties. Dit alles in het belang van onze vrijheid, veiligheid en welvaart.

Van de ¤ 115 miljoen euro die vanaf 2015 structureel extra beschikbaar komt voor Defensie wordt ¤ 41 miljoen besteedt aan het terugdraaien of verzachten van e verder aangekondigde maatregelen die ingrepen op de operationele capaciteiten. ¤ 25 miljoen komt ten goede aan het behoud van regionale werkgelegenheid en ¤ 49 miljoen wordt gebruikt om het niet volledig uitkeren van de prijsbijstelling in 2014 op te vangen. De financiële problematiek neemt hierdoor af, van ¤ 348 miljoen tot ¤ 282 miljoen.

Regionale werkgelegenheid
De Johan Willem Frisokazerne in Assen blijft open en het 45 Pantserinfanteriebataljon blijft behouden. Hiermee wordt enerzijds één van de zwaarste ingrepen in de operationele capaciteit van de krijgsmacht teruggedraaid en anderzijds regionale werkgelegenheid behouden. Het bataljon verhuist van Ermelo naar Havelte, waarmee een verlies van 700 arbeidsplaatsen wordt voorkomen en er bovendien meer werkgelegenheid naar Drenthe gaat. In Ermelo vestigen zich het Instituut Defensie Geneeskundige Opleidingen en de Koninklijke Militaire School.

Operationele capaciteit
Het terugdraaien of aanpassen van een aantal eerdere ingrepen komen rechtstreeks ten goede aan het voortzettingsvermogen van de krijgsmacht. Zo wordt 13 Gemechaniseerde Brigade in Oirschot omgevormd tot een gemotoriseerde brigade. Door deze omvorming zal de operationele kern van de Koninklijke landmacht bestaan uit drie unieke capaciteiten, waarmee in alle inzetscenario’s een bijdrage kan worden geleverd: een luchtmobiele brigade, een gemechaniseerde brigade en een gemotoriseerde brigade.

Ook wordt de komende jaren extra geïnvesteerd in een simulator voor de Chinook-helicopter en komt de maatregel om Vliegbasis Leeuwarden vooruitlopend op de invoering van de F35 om te vormen van een ‘Main Operating Base’ naar een kleinere ‘Deployable Operating Base’ te vervallen.
De Karel Doorman, het Joint Support Ship (JSS), wordt toch in de vaart genomen als bevoorradingsschip. Er blijkt internationale belangstelling voor medegebruik van het schip, dat in NAVO en EU-verband een schaarse capaciteit is, te bestaan. De mogelijkheid wordt daarom onderzocht om het schip met andere landen te gebruiken. Het huidige bevoorradingsschip, Zr.Ms. Amsterdam, wordt na de indienststelling van het Joint Support Ship alsnog uit de vaart genomen en gereed gemaakt voor afstoting. Tot slot is besloten de marinierscompagnie op Aruba te behouden.

Door de heroverwegingen neemt het eerder voorziene verlies van 2.400 arbeidsplaatsen af tot 1.000. De exacte personele gevolgen worden momenteel uitgewerkt, maar de verwachting is dat het aantal overtollige medewerkers substantieel zal afnemen ten opzichte van de eerder genoemde 700 tot 900.

Bron: https://www.facebook.com/dutchdefencepress/posts/610816248964914
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  Moderator vrijdag 25 oktober 2013 @ 12:29:13 #50
39093 crew  jitzzzze
Banaan in je oor
pi_132545112
En welke maatregelen gaan er dan wel door? Want komt het niet uit de lengte dan moet het uit de breedte komen.

Maar begrijp me niet verkeerd; ik ben tevreden met deze uitkomst.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')