Die 'beste informatie' komt natuurlijk niet uit de lucht vallen, dat wordt ook door mensen bepaald. Tussen die mensen bevinden zich ook gelovigen die er ook van overtuigd zijn dat kinderen les moeten krijgen over religie. En les krijgen in religie schakelt het vermogen tot kritisch denken natuurlijk niet uit. Les krijgen in zowel religie als alternatieve verklaringen kan juist het kritisch denken bevorderen als je kinderen de vrijheid heeft om zelf hun keuzes te maken en voorkeuren uit te spreken.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:23 schreef SpecialK het volgende:
Educatie is geen speledingetje van de ouders, het maakt deel uit van een maatschappelijk contract waarin we onze kinderen de beste informatie meegeven die beschikbaar is zodat we dat kunnen gebruiken om een kritisch denkpatroon te ontwikkelen. Een contract waarop gerekend wordt in vervolgstudies en bij werkgevers en bij de wereld zelve.
CO2quote:Op vrijdag 27 september 2013 09:14 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
Ja maar hoe moeten we dan de domme massa onderdrukken?
Dat is onmogelijk - mensen willen niet tot hun 80e naar school.quote:Op vrijdag 27 september 2013 08:26 schreef Zigger het volgende:
[..]
Kennis is altijd goed. Als je dan maar alle geloven/overtuigingen voorgeschoteld krijgt.
Ik zou die leeftijd iets lager stellen, 12 of 16.quote:Ik ben er voor om religie te verbieden tot het 18e levensjaar en laat mensen dan zelf een keuze maken.
Als ik dit goed begrijp is / komt er dus gewoon een vak waarin Atheïsme samen met andere geloofsovertuigingen behandeld wordt.quote:Up to 16,000 primary schoolchildren who attend the fast-growing multi-denominational Irish school sector will receive tuition about atheism as part of their basic introduction course to ethics and belief systems, including other religions.
Dit heb ik zelf weleens gezien en wat dat betreft ben ik het met deze argumentatie eens, er moet meer ruimte komen voor een objectief landschap waarin beide opties met achtergrondinformatie worden gegeven, in plaats van kinderen te leren dat de ene optie de juiste is en de rest niet.quote:Nugent added: "Religion isn't even taught properly as an objective subject with various religions and their origins examined and explained. The teaching is to create faith formation first, not objective education. We see our course as a chance for young Irish children to get an alternative view on how the world works."
Maar vrijwel niemand, ook Richard Dawkins niet, is een atheist van type 2. Dat legt hij ook uitgebreid uit in zijn boeken. Zijn argumentaties van waarom hij niet gelooft dat er een God is, zijn allemaal gebaseerd op feiten. Maar hij beweert nooit het 100% zeker te weten, alleen maar met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid. Want het is natuurlijk geen 50/50 vraagstuk, er zijn meer goede argumenten tegen dan voor het bestaan van God. En ''het staat in een boek'' is geen goed argument.quote:Op vrijdag 27 september 2013 18:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen 'niet geloven dat er een god bestaat' en 'beweren dat god niet bestaat'.
Als je zegt: 'volgens mij bestaat god niet', dan is dat wat je gelooft.
Als je zegt: 'god bestaat niet!', dan is dat een bewering die je niet kunt bewijzen.
Het gevaar bestaat dan dat je gelovigen achterlijk vindt, en je daar geen respect voor hebt.
Wil Mohammed dat niet dan?quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:13 schreef De_Ilias het volgende:
Die richard dawkins wilt zijn opinie op iedereen opleggen, laat die arme kinderen toch met rust.
Heb je ook een vak gehad dat 'Lotskunde" oid heette, volgens mij is niet relevant? Iedereen mag geloven wat hij/zij wil, maar school lijkt me geen vehikel om ongefundeerde nonsense de wereld in te slingeren. Daarnaast zal niemand met droge ogen beweren dat een zwarte kat die je weg kruist echt ongeluk brengt (het zelfde geldt voor al die andere rituelen).quote:Op zaterdag 28 september 2013 08:46 schreef Gia het volgende:
Zelfs atheïsten 'bidden' wel eens.
Niet tot god, maar tot het 'lot'.
Als je iets heel graag wilt en erom smeekt/'bidt', je handen naar de 'hemel' richt, dan is dat feitelijk hetzelfde als bidden tot een godheid.
De ene wil het lot beïnvloeden, de ander denkt dat god je gebeden verhoort.
Er zijn mensen die rituelen hebben om het lot te beïnvloeden.
Een voetballer, bijvoorbeeld, die vóór elke wedstrijd, de middenstip aanraakt om geluk af te dwingen.
Bijgeloof heet dat. En bijna iedereen is op het ene of andere vlak wel bijgelovig.
De zwarte kat die je weg kruist, niet onder een ladder doorlopen, zout over je schouder gooien, noem maar op.
Bidden tot een onzichtbaar goddelijk wezen, is eigenlijk hetzelfde.
Ik ben benieuwd of er mensen zijn die nooit zeggen: 'dit brengt geluk/ongeluk'?
Kiezen voor een bepaald eindcijfer op een staatslot.
'Wat is jouw geluksgetal?'
Dat bepaalt uiteindelijk de wetenschappelijke gemeenschap als geheel. Met al haar peer-reviewende zelfreinigende vermogen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:54 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Die 'beste informatie' komt natuurlijk niet uit de lucht vallen, dat wordt ook door mensen bepaald.
Dus?quote:Tussen die mensen bevinden zich ook gelovigen die er ook van overtuigd zijn dat kinderen les moeten krijgen over religie.
Nee maar het geeft wel een verkeerd beeld van de wetenschap. Alsof religieus geinspireerde verklaringen een soort van stem hebben in de wetenschappelijke gemeenschap en intrinsiek deel uitmaken van het verhaal. Je geeft kinderen het verkeerde signaal.quote:En les krijgen in religie schakelt het vermogen tot kritisch denken natuurlijk niet uit.
Ik zie niet hoe. Kinderen zijn maakbaar en als een kind vanuit thuis meekrijgt dat het universum in 6 letterlijke dagen is geschapen en de leraar lijkt die verklaring op een of andere manier ook serieus te nemen dan is dat wat dat kind gaat geloven. Kinderen hebben tot hun 14e, 15e niet de capaciteit om ueberhaupt zelfstandig kritisch te denken. De basis leggen voor een kritisch denkpatroon doe je voor deze leeftijden op een veel subtielere manier, daarna aan het eind van de middelbare en daarna op de uni begint pas de zelfstandige zoektocht gevoed door de wereldse discussies.quote:Les krijgen in zowel religie als alternatieve verklaringen kan juist het kritisch denken bevorderen als je kinderen de vrijheid heeft om zelf hun keuzes te maken en voorkeuren uit te spreken.
Ik heb wel een 'geluksgetal' maar niet omdat ik denk dat het getal geluk bent, maar gewoon omdat ik het een mooi getal vind. Beetje als een lievelingskleur. Verder ben ik totaal niet bijgelovig. Je hebt gelijk dat er tussen bijgelovig zijn en gelovig zijn niet zoveel verschil zit. Je faalt best wel als atheist wanneer je bijgelovig bent.quote:Op zaterdag 28 september 2013 08:46 schreef Gia het volgende:
Ik ben benieuwd of er mensen zijn die nooit zeggen: 'dit brengt geluk/ongeluk'?
Kiezen voor een bepaald eindcijfer op een staatslot.
'Wat is jouw geluksgetal?'
Dat is niet waar, er zijn wel degelijk mensen die daar van overtuigd zijn. Ik ken ook zo iemand. Gelooft ook in een beschermengel op haar schouder en reincarnatie als vlinders en zo.quote:Op zaterdag 28 september 2013 09:50 schreef Fides het volgende:
Daarnaast zal niemand met droge ogen beweren dat een zwarte kat die je weg kruist echt ongeluk brengt (het zelfde geldt voor al die andere rituelen).
bron?quote:Op zaterdag 28 september 2013 08:46 schreef Gia het volgende:
Zelfs atheïsten 'bidden' wel eens.
Niet tot god, maar tot het 'lot'.
Als je iets heel graag wilt en erom smeekt/'bidt', je handen naar de 'hemel' richt, dan is dat feitelijk hetzelfde als bidden tot een godheid.
De ene wil het lot beïnvloeden, de ander denkt dat god je gebeden verhoort.
Er zijn mensen die rituelen hebben om het lot te beïnvloeden.
Een voetballer, bijvoorbeeld, die vóór elke wedstrijd, de middenstip aanraakt om geluk af te dwingen.
Bijgeloof heet dat. En bijna iedereen is op het ene of andere vlak wel bijgelovig.
De zwarte kat die je weg kruist, niet onder een ladder doorlopen, zout over je schouder gooien, noem maar op.
Bidden tot een onzichtbaar goddelijk wezen, is eigenlijk hetzelfde.
Ik ben benieuwd of er mensen zijn die nooit zeggen: 'dit brengt geluk/ongeluk'?
Kiezen voor een bepaald eindcijfer op een staatslot.
'Wat is jouw geluksgetal?'
en we weten uit ervaring dat men zich niet zo hard vasthoud aan hun 'moederreligie' als ze vertrekken naar een ander land, het raakt dan beetje op de achtergrond allemaalquote:Op zaterdag 28 september 2013 14:17 schreef Fides het volgende:
Laat eens wat van die onderzoeken zien dan, dat meer mensen hun geloof oppakken?
De onderzoeken die ik ken (zoals deze: http://www.sneps.net/wp-content/uploads/2010/04/jssr_15101.pdf ) laten zien dat "transition probabilities" (in de VS) voor vrij veel religies negatief zijn. T.o.v. de religie die men aanhangt als ze 16 jaar zijn worden er veel meer mensen non-religieus/atheist. Met name (blanke) katholieken vallen vaak van hun geloof af in hun volwassenheid.
Volgens dit onderzoek zal het aantal katholieken echter stijgen door de flinke immigratie van hispanics (en hun hoge fertility rate). Onder de 'blanke' populatie voorspellen ze een (matige) toename van 'no religion'.
Al met al voorspellen ze weinig schokkende veranderingen, maar niet omdat mensen niet van hun geloof afvallen, maar omdat religieuzen als het ware geimporteerd worden (het is dus ook maar de vraag inhoeverre deze resultaten van toepassing zijn op NL/EU maar soit).
normale mensen, gekkies tellen bij voorbaat niet mee hequote:Op zaterdag 28 september 2013 11:44 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dat is niet waar, er zijn wel degelijk mensen die daar van overtuigd zijn. Ik ken ook zo iemand. Gelooft ook in een beschermengel op haar schouder en reincarnatie als vlinders en zo.
Vanwege deze post.quote:Op vrijdag 27 september 2013 19:55 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Hoe kom je er nu weer bij dat ik het creationisme aanhang?
Ik ben het met je eens dat de stijging van het aantal domme mensen sneller gaat dan de stijging van slimme mensen. Verontrustend.quote:Op zaterdag 28 september 2013 13:48 schreef .Masturbatron. het volgende:
het probleem met atheïsme is dat het een zeer lage retentiegraad heeft. ik blijf maar enkele onderzoeken lezen die zeggen dat atheïsme gaat opbloeien, die eerder op 'wishful thinking' uitkomen, terwijl ik aan de andere kant vele onderzoeken vindt die zeggen dat juist meer mensen een geloof oppakken
en ja in europa zal christendom in de komende tijd verminderen, terwijl islam juist ontzettend snel groeit
en als het aan de amish ligt (wiens bevolking ruwweg elke 20 jaar verdubbelt door hun extreem hoge geboortecijfers en ~90% retentie als ik me niet vergis) en niemand zich met hun bemoeit is amerika over een eeuw of twee, drie weer hardcore christen. en de amish zijn voornamelijk germaans dus dat zal de blanke suprematisten ook heel blij maken [ afbeelding ]
Waar zeg ik dan dat atheisten daarin anders zijn?quote:Op vrijdag 27 september 2013 19:14 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Iedereen hangt een wereldbeeld aan. Of heeft in ieder geval overtuigingen. Waarom zouden atheisten hier anders in zijn dan de rest van de wereld?
Dat zeg je niet per se. Maar je lijkt er een soort waardeoordeel aan te hangen. Alsof atheisten claimen dat ze verder nergens in geloven. Dat doet (nagenoeg) niemand.quote:Op zaterdag 28 september 2013 17:19 schreef erodome het volgende:
[..]
Waar zeg ik dan dat atheisten daarin anders zijn?
Waar jij waarschijnlijk aan denkt zijn sociaal activisten die gebruik maken van het label atheïsme. Dat lijkt vooral een Amerikaans fenomeen te zijn. Er zijn heel veel groepen die sociale verandering propageren en gebruik maken van een label wat niet per se helemaal dekkend is voor hetgeen ze willen propageren. Zo zijn Atheist+ers voornamelijk losgeslagen feministen.quote:Het enige wat me opvalt is dat vele "harde' atheisten dit amper van zichzelf erkennen, dat er altijd geschermd wordt met de harde definitie van atheisme, terwijl ze het zelf omringen met een wereldbeeld en ook als zodanig uitdragen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |