Moet jij niet in de banken zittenquote:Op vrijdag 13 september 2013 13:13 schreef Senor__Chang het volgende:
Ga je nog naar college zo meteen of heb je het al gemist?
Ja. Maar ik zie die toekomst niet.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:16 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dat is leuk, maar er komt toch echt een moment aan dat je aan het werk moet, voor jezelf moet zorgen en de studie voorbij is?
Was vanochtend 9-11. Dus gemist. Net als de vorige keer.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:13 schreef Senor__Chang het volgende:
Ga je nog naar college zo meteen of heb je het al gemist?
Kun je de volgende keer niet gewoon gaan en het vooraf bespreken met de docent en zeggen dat de studieadviseur er ook vanaf weet (ik neem aan dat dat het geval is). Het is niet alsof je een buitenaards probleem hebt.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:19 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ja. Maar ik zie die toekomst niet.
[..]
Was vanochtend 9-11. Dus gemist. Net als de vorige keer.
Ik kan me best voorstellen dat het leuk is om te werken. Maar ik kan het niet, mijn studie afronden, een baan vinden en houden. Het gaat toch wel fout. Ik mag niet denken aan een rooskleurige toekomst. Denken aan de dood is veel fijner.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:19 schreef Cue_ het volgende:
Een kennis van mij zei altijd dat werken helemaal niets voor hem was en hij er bar ongeluk van zou worden etc etc. Totdat hij volgens mij op stage moest of in iedergeval 40uur per week moest werken.
Bleek hij het hartstikke leuk te vinden en een halve workaholic te zijn geworden.
Niet alles wat je van te voren denkt komt uit.
Dat durf ik niet en het is zo dom, toegeven dat ik zoiets simpels gewoon niet kan.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:22 schreef MCH het volgende:
[..]
Kun je de volgende keer niet gewoon gaan en het vooraf bespreken met de docent en zeggen dat de studieadviseur er ook vanaf weet (ik neem aan dat dat het geval is). Het is niet alsof je een buitenaards probleem hebt.
omdat?quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:24 schreef kuolema het volgende:
Ik mag niet denken aan een rooskleurige toekomst
Je bent echt niet de enige hoor. Je denkt misschien dat jouw probleem heel bijzonder is maar zo uniek zal je niet zijn.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:24 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ik kan me best voorstellen dat het leuk is om te werken. Maar ik kan het niet, mijn studie afronden, een baan vinden en houden. Het gaat toch wel fout. Ik mag niet denken aan een rooskleurige toekomst. Denken aan de dood is veel fijner.
[..]
Dat durf ik niet en het is zo dom, toegeven dat ik zoiets simpels gewoon niet kan.
Heb nog een ruime uur.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:17 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Moet jij niet in de banken zitten?
Ik wou net hetzelfde voorstellen als MCH. Die studieadviseur zal het echt wel begrijpen en misschien is die extra steun net wat je nodig hebt om weer vooruit te kunnen qua studie.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:24 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ik kan me best voorstellen dat het leuk is om te werken. Maar ik kan het niet, mijn studie afronden, een baan vinden en houden. Het gaat toch wel fout. Ik mag niet denken aan een rooskleurige toekomst. Denken aan de dood is veel fijner.
[..]
Dat durf ik niet en het is zo dom, toegeven dat ik zoiets simpels gewoon niet kan.
Omdat ik dan mezelf voor de gek hou. Het is alsof iets in me zegt dat ik allang dood had moeten zijn. En ik word er telkens weer op gewezen. Toch ben ik er nog. Maar ik moet de waarheid onder ogen zien.quote:
Ik schaam me kapot. Ik denk elke keer: nu ga ik het afmaken en inleveren, komt goed, maar dan lukt het weer niet. Ik wil het zelf fixen en niet meteen gaan zeiken dat het niet lukt.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:26 schreef MCH het volgende:
Ik denk dat het zelfs als een opluchting gaat voelen.
Al had je dood moeten zijn, al ben je over een jaar dood. Dan nog kan je toch wel het beste maken van het leven tot die tijd?quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:28 schreef kuolema het volgende:
Omdat ik dan mezelf voor de gek hou. Het is alsof iets in me zegt dat ik allang dood had moeten zijn. En ik word er telkens weer op gewezen. Toch ben ik er nog. Maar ik moet de waarheid onder ogen zien.
Dat verdien ik niet. Want ik hoor hier niet te zijn.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:30 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Al had je dood moeten zijn, al ben je over een jaar dood. Dan nog kan je toch wel het beste maken van het leven tot die tijd?
Nee het hoeft niet beter, het moet 'gewoon' af. Dat is alles wat ze willen, niet meer, niet minderquote:Op vrijdag 13 september 2013 13:30 schreef kuolema het volgende:
Als ik dit vertel, gaat het nog moeilijker worden om het uiteindelijk in te leveren, naast dat het gewoon mega awkward is. Daar heb ik ervaring mee. Sowieso, hoe langer ik wacht, hoe groter de spanning wordt. Want ik heb meer tijd gehad dus moet het nóg beter zijn.
Omdat ik niet de guts heb om er een eind aan te maken.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:31 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Blijkbaar wel, want je bent er nog steeds. Simple as that
Dus je mag er puur van jezelf niet zijn dus.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:31 schreef kuolema het volgende:
Omdat ik niet de guts heb om er een eind aan te maken.
Ik loop ook nog steeds rond met dat gevoel. Maar op dit moment is voor mij de andere optie (zelfmoord) geen optie omdat ik een verplichting voel naar mijn familie. Daarom dat ik, ondanks die gedachten, door ga en probeer aan mijzelf te werken.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:28 schreef kuolema het volgende:
[..]
Omdat ik dan mezelf voor de gek hou. Het is alsof iets in me zegt dat ik allang dood had moeten zijn. En ik word er telkens weer op gewezen. Toch ben ik er nog. Maar ik moet de waarheid onder ogen zien.
Weet je, ik zit er zelf aan te denken om binnenkort een gesprek aan te gaan met de studieadviseur. Die angsten die jij hebt herken ik en ik heb daardoor vorige week ook een aantal colleges gemist. En ik denk dat zo'n gesprek me misschien wat minder angstig kan maken, of heel misschien medicatie, maar daar heb ik nog een gesprek met mijn behandelaars over.quote:[..]
Ik schaam me kapot. Ik denk elke keer: nu ga ik het afmaken en inleveren, komt goed, maar dan lukt het weer niet. Ik wil het zelf fixen en niet meteen gaan zeiken dat het niet lukt.
Dat heb ik ook ja. Hoe mijn familie en vrienden reageerden na mijn zelfmoordpoging...best heftig.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:32 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Ik loop ook nog steeds rond met dat gevoel. Maar op dit moment is voor mij de andere optie (zelfmoord) geen optie omdat ik een verplichting voel naar mijn familie. Daarom dat ik, ondanks die gedachten, door ga en probeer aan mijzelf te werken.
Ik weet niet wat ik zelf wil. Dat schommelt. Maar het is alsof iets me steeds duidelijk probeert te maken wat ik moet doen en dat de tijd dringt.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:32 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Dus je mag er puur van jezelf niet zijn dus.
Hier ook een poging achter de rug, maar toen zat ik in een totaal andere mindset. Dat komt niet snel meer terug denk (en soms vrees) ik. De gedachten blijven natuurlijk wel rondhangenquote:Op vrijdag 13 september 2013 13:39 schreef kuolema het volgende:
[..]
Dat heb ik ook ja. Hoe mijn familie en vrienden reageerden na mijn zelfmoordpoging...best heftig.
Ik wil ook aan mezelf werken. Maar ben zo teleurgesteld dat ik, ondanks en doordat ik het zo graag wil, alles alweer verpest.
Maar dat gevoel zou er juist voor moeten zorgen dat je stappen onderneemt.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:41 schreef kuolema het volgende:
Ik weet niet wat ik zelf wil. Dat schommelt. Maar het is alsof iets me steeds duidelijk probeert te maken wat ik moet doen en dat de tijd dringt.
Was het een begripvolle reactie of niet? Dat kun je op z'n minst zeggen.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:35 schreef kuolema het volgende:
Studieadviseur heb ik vorig jaar ingelicht over problemen (depressie) die mijn studie belemmeren. Maar ik wil daar niet over in details treden. Daar schiet ik ook niks mee op.
Als jij plezier hebt in je werken moet je er inderdaad alles uithalen wat er in zit, wie weet is het de komende 20 jaar niet leuk meerquote:Op vrijdag 13 september 2013 13:19 schreef Cue_ het volgende:
Een kennis van mij zei altijd dat werken helemaal niets voor hem was en hij er bar ongeluk van zou worden etc etc. Totdat hij volgens mij op stage moest of in iedergeval 40uur per week moest werken.
Bleek hij het hartstikke leuk te vinden en een halve workaholic te zijn geworden.
Niet alles wat je van te voren denkt komt uit.
Wanneer was dat? Het rare was dat ik al uit het dieptepunt was toen ik het deed. Het schijnt dat je dan pas de energie hebt om het te doen.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:42 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Hier ook een poging achter de rug, maar toen zat ik in een totaal andere mindset. Dat komt niet snel meer terug denk (en soms vrees) ik. De gedachten blijven natuurlijk wel rondhangen![]()
Hoe was het trouwens met die studieadviseur? Ik weet echt niet wat ik daarvan kan verwachten mocht ik het aankaarten.
De studieadviseur gaat me vast niet uitlachen, maar waarom zou ik dit aangeven? Wat schiet ik daarmee op, behalve dat ik me kapot schaam?quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:46 schreef MCH het volgende:
[..]
Was het een begripvolle reactie of niet? Dat kun je op z'n minst zeggen.
Wtf did I just readquote:Op vrijdag 13 september 2013 13:44 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Maar dat gevoel zou er juist voor moeten zorgen dat je stappen onderneemt.
Een vriendin van me is er van overtuigd dat ze de 28 jaar niet haalt. DAt betekend dat ze over een half jaar zou moeten overlijden. Zo is ze al eens geemigreerd en alles. Maar ze beseft ook dat ze het niet zeker kan weten en zorgt er dus ook voor dat haar toekomst niet weggegooid wordt door het wachten op de dood.
Als jij een negatieve reactie hebt gehad van je studieadviseur vorig jaar dan kan ik me voorstellen dat je je nu alleen nog maar meer gaat opvreten over het uitstellen van dingen.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:51 schreef kuolema het volgende:
[..]
Wanneer was dat? Het rare was dat ik al uit het dieptepunt was toen ik het deed. Het schijnt dat je dan pas de energie hebt om het te doen.
Het gaat ook niet zo heel slecht met me nu, ben niet zwaar depressief zoals een tijdje geleden. Maar wel gespannen en alles. En daar begint het mee.
Mentor zei: als er iets is dat je studie belemmert, moet je dat op tijd aangeven bij de studieadviseur. Dus ik zei tegen de studieadviseur dat het geestelijk niet goed ging en dat dat mijn studie negatief beïnvloedde. Geen details verder, ze was heel aardig hoor en vroeg ook of ik erover wilde praten maar ik gaf aan dat ik dat niet wilde. Net wat je zelf wil. En ze zei dat ik naar een studentenpsycholoog kon ter overbrugging naar ggz-hulp. Maar dat was niet nodig want ik kon toen meteen terecht.
[..]
De studieadviseur gaat me vast niet uitlachen, maar waarom zou ik dit aangeven? Wat schiet ik daarmee op, behalve dat ik me kapot schaam?
Vorig jaar, rond deze tijd ongeveer. Was toen ook bezig met een studie.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:51 schreef kuolema het volgende:
[..]
Wanneer was dat? Het rare was dat ik al uit het dieptepunt was toen ik het deed. Het schijnt dat je dan pas de energie hebt om het te doen.
Het gaat ook niet zo heel slecht met me nu, ben niet zwaar depressief zoals een tijdje geleden. Maar wel gespannen en alles. En daar begint het mee.
Mentor zei: als er iets is dat je studie belemmert, moet je dat op tijd aangeven bij de studieadviseur. Dus ik zei tegen de studieadviseur dat het geestelijk niet goed ging en dat dat mijn studie negatief beïnvloedde. Geen details verder, ze was heel aardig hoor en vroeg ook of ik erover wilde praten maar ik gaf aan dat ik dat niet wilde. Net wat je zelf wil. En ze zei dat ik naar een studentenpsycholoog kon ter overbrugging naar ggz-hulp. Maar dat was niet nodig want ik kon toen meteen terecht.
[..]
De studieadviseur gaat me vast niet uitlachen, maar waarom zou ik dit aangeven? Wat schiet ik daarmee op, behalve dat ik me kapot schaam?
Dat ik stappen onderneem voor zelfmoord dus. Datgene vertelt me dat de tijd dringt als in, ik moet zo snel mogelijk dood.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:44 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Maar dat gevoel zou er juist voor moeten zorgen dat je stappen onderneemt.
Een vriendin van me is er van overtuigd dat ze de 28 jaar niet haalt. DAt betekend dat ze over een half jaar zou moeten overlijden. Zo is ze al eens geemigreerd en alles. Maar ze beseft ook dat ze het niet zeker kan weten en zorgt er dus ook voor dat haar toekomst niet weggegooid wordt door het wachten op de dood.
Ik vind hem lastig te volgen, ken dergelijke emoties/gevoelens niet. Maar vooral omdat het nog vaag is van het waarom enzo.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:54 schreef kuolema het volgende:
[..]
Dat ik stappen onderneem voor zelfmoord dus. Datgene vertelt me dat de tijd dringt als in, ik moet zo snel mogelijk dood.
Ik kreeg geen negatieve reactie, integendeel zelfs. Mensen doen altijd heel lief. En dat voelt dan verkeerd, want dat verdien ik niet.quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:53 schreef MCH het volgende:
[..]
Als jij een negatieve reactie hebt gehad van je studieadviseur vorig jaar dan kan ik me voorstellen dat je je nu alleen nog maar meer gaat opvreten over het uitstellen van dingen.
Ik wil het goed doen, een goede student zijn. En het is moeilijk om aan te geven dat het niet lukt. Maar zoiets specifieks als faalangst bij een opdracht die zelfs een 8-jarige kan uitvoeren...quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:53 schreef Senor__Chang het volgende:
[..]
Vorig jaar, rond deze tijd ongeveer. Was toen ook bezig met een studie.
Hm ok. Ik denk dat ik het wel zie als ik ga. Beter iets dan niets. En waarom zou je je trouwens schamen voor het feit dat je depressief bent? Of angstig? Kan jij toch niks aan doen en het zegt verder weinig over wie of hoe je bent.
quote:Op vrijdag 13 september 2013 13:56 schreef MCH het volgende:
Ik ben namelijk ook wel eens bij een studieadviseur geweest omdat mijn zus kanker had en dat ik daardoor wat studieproblemen had. Toen vroeg zei of ik nog thuis woonde of niet en als ik niet thuis zou wonen dan zou ik de problemen misschien wat makkelijker van me af kunnen zetten.Naar zo'n adviseur ga je dan ook niet zo snel een tweede keer.
Ga je wel gemotiveerd worden als je een keer (publiekelijk) vernederd wordt omdat je weer je opdrachten niet af hebt dan?quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:00 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ik kreeg geen negatieve reactie, integendeel zelfs. Mensen doen altijd heel lief. En dat voelt dan verkeerd, want dat verdien ik niet.
[..]
Ik wil het goed doen, een goede student zijn. En het is moeilijk om aan te geven dat het niet lukt. Maar zoiets specifieks als faalangst bij een opdracht die zelfs een 8-jarige kan uitvoeren...
[..]Lekker dan. De studieadviseur was bij mij wel begripvol gelukkig.
Nee. Maar dat is wel goed voor me.quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:01 schreef MCH het volgende:
[..]
Ga je wel gemotiveerd worden als je een keer (publiekelijk) vernederd wordt omdat je weer je opdrachten niet af hebt dan?
I know. Vermijdingsgedrag, typisch mij. Ik ben altijd zo heerlijk tegenstrijdig.quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:03 schreef Cue_ het volgende:
Maar op dit moment ontloop je alles. Je ontloopt de confrontatie (waarvan je zegt dat het wel goed voor je is) en je ontloopt de mogelijkheid om een goede student te zijn (wat je graag wil)
Die strijd heeft ze niet gewonnen en ik heb na een aantal jaar nog steeds geen diploma. Dus ik herken wel wat in je verhaal over het niet kunnen voltooien van dingen omdat je problemen hebt.quote:
Fucking hell. Dat is echt kut man. Sterktequote:Op vrijdag 13 september 2013 14:04 schreef MCH het volgende:
[..]
Die strijd heeft ze niet gewonnen en ik heb na een aantal jaar nog steeds geen diploma. Dus ik herken wel wat in je verhaal over het niet kunnen voltooien van dingen omdat je problemen hebt.
Ja ja, nou elk probleem heeft z'n eigen dimensie hè. Voor jou is dit gewoon nu ook heel vervelend.quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:06 schreef kuolema het volgende:
[..]
Fucking hell. Dat is echt kut man. Sterkte![]()
Het verschil is dat jij er niets aan kon doen, en ik wel. Zo stom.
Haha, succes ermee!quote:Op vrijdag 13 september 2013 12:13 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dit argument ga ik gebruiken tegen iedereen die gaat raaskallen tegen mij ivm facebook
Sterkte gast, ik krijg altijd een brok in mijn keel als ik dat soort dingen lees. Ik zou zelf ook driedubbel door draaien bij dat soort dingen. Moet er niet aan denken.quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:04 schreef MCH het volgende:
[..]
Die strijd heeft ze niet gewonnen en ik heb na een aantal jaar nog steeds geen diploma. Dus ik herken wel wat in je verhaal over het niet kunnen voltooien van dingen omdat je problemen hebt.
Heb het al een keer gebruikt, ik moet echt meer aan mezelf denken, mezelf egoistischer opstellen anders wordt ik echt continu door anderen opgevreten.quote:
Je bent een geweldig persoonquote:Op vrijdag 13 september 2013 14:06 schreef kuolema het volgende:
[..]
Fucking hell. Dat is echt kut man. Sterkte![]()
Het verschil is dat jij er niets aan kon doen, en ik wel. Zo stom.
Ach, ik dacht eerst ook dat het leven gewoon doorging totdat ik in allerlei zaken gigantisch vastliep. Maar dat heeft dus best wel lang geduurd voor ik dat allemaal door had.quote:Op vrijdag 13 september 2013 14:08 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Sterkte gast, ik krijg altijd een brok in mijn keel als ik dat soort dingen lees. Ik zou zelf ook driedubbel door draaien bij dat soort dingen. Moet er niet aan denken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |